EKSTRA
MENÜ

Türk İş

Türk İş ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Türk İş haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 33.417 Türk İş haberi bulunmuştur.

Türk İş Haberleri

2020 Milano Erkek Moda Haftası’ndaki Tek Türk Tasarımcı

2020 Milano Erkek Moda Haftası’ndaki Tek Türk Tasarımcı

Milano Moda Uomo olarak bilinen Milano Erkek Moda Haftası’nda Serdar Uzuntaş, 2020/2021 Sonbahar Kış Koleksiyonu’nu gözler önüne serdi. Milano Moda Haftası’ndaki tek Türk isim olan Uzuntaş, 100 parçalık koleksiyonunda derinlemesine Aristokrasi kavramını işliyor.

16.01.2020Moda Trendleri
Fenerbahçede ilk aday Emre Belözoğlu

Fenerbahçe'de ilk aday Emre Belözoğlu!

Sarı lacivertlilerin başkanı Ali Koç, sportik direktörlük görevini sarı lacivertli camiada sevilen bir Türk isme emanet istiyor. Bu doğrultuda henüz resmi bir teklif olmasa da Emre Belözoğlu’nun kapısının çalınmasına kesin gözüyle bakılıyor.

18.01.2020Futbol
Türk-İş’ten ‘Türkiye’deki Suriyeliler’ araştırması: Ortalama giderleri 2 bin 61 lira

Türk-İş’ten ‘Türkiye’deki Suriyeliler’ araştırması: Ortalama giderleri 2 bin 61 lira

TÜRK-İŞ’in ‘Türkiye’de yaşayan Suriyeli Sığınmacılar ve Kayıt Dışı Göçmenler’ araştırmasına göre, Türkiye’de yaşayan Suriyelilerin yüzde 40’ı ekonomik olarak kendini normal koşullarda görüyor. Suriyelilerin ortalama gideri ise aylık 2 bin 61 lira oldu.

3.02.2020Ekonomi
‘Ücretsiz izni kötüye kullanan varsa bize bildirin’

‘Ücretsiz izni kötüye kullanan varsa bize bildirin’

Önümüzdeki 3 ay süreyle işten çıkarmayı yasaklayan ve ücretsiz izni mümkün kılan yasa uygulamaya geçti. Türk-İş de, ücretsiz izin ve işten çıkarma yasağıyla ilgili olarak çalışanlara çağrıda bulundu.

19.04.2020Ekonomi
‘Kıdem tazminatı Türk-İş’in kırmızı çizgisi’

‘Kıdem tazminatı Türk-İş’in kırmızı çizgisi’

Türk-İş Başkanlar Kurulu, kıdem tazminatı gündemiyle yaptığı Başkanlar Kurulu toplantısından sonra “Kıdem tazminatı Türk-İş’in kırmızı çizgisidir” açıklamasında bulundu.

27.06.2020Ekonomi
İşçiler kıdem için meydanlarda

İşçiler kıdem için meydanlarda

İşçi sendikaları kıdem tazminatıyla ilgili yeni model arayışlarına tepki için eylemlere başladı.

30.06.2020Ekonomi
Taşeron-işçi tartışması

Taşeron-işçi tartışması

Türk-İş ve Hak-İş, kamuda kadroya geçen işçilerin sendikalarının yeniden belirlenmesi sürecinde karşı karşıya geldi. 300 bin işçinin kamuda taşerondan kadroya geçiş yaptığı, bu işçilerin sendikal yer değişiklikleriyle, sendikaların üye sayılarından da büyük değişiklik yaşanacağı ifade ediliyor.

9.08.2020Ekonomi
Kısa çalışmada karar haftası

Kısa çalışmada karar haftası

Halen 1 milyon 700 bin çalışanın ücretini aldığı kısa çalışma uygulaması için karar haftası geldi. Bu hafta içinde alınacak kararla, kısa çalışma uygulamasının eylül ayı içinde hangi şartlarda uzatılacağı belirlenecek. İşçi ve işveren temsilcileri ise uygulamanın 2020 yılı sonuna kadar uzatılmasını istedi.

28.08.2020Ekonomi
17 yaş altında en değerli genç, Altınordudan Burak İnce

17 yaş altında en değerli genç, Altınordu'dan Burak İnce!

Dünyada 17 yaş altı futbolcular içinde en değerli isim olarak gösterilen Altınordulu Burak İnce, "Ben de Çağlar Söyüncü ve Cengiz Ünder gibi Avrupa'da olacağım inşallah." dedi.

23.10.2020Futbol
Tanju Çolaktan Galatasaraylı iki yıldıza: Siz kimsiniz Fenerbahçe...

Tanju Çolak'tan Galatasaraylı iki yıldıza: 'Siz kimsiniz! Fenerbahçe...'

Türk futbolunun ve Galatasaray’ın efsane isimlerinden Tanju Çolak, Belhanda ve Feghouli’nin maaş indirimine gitmemesine ilişkin, “Ekonomi ortada ve sen buna rağmen burnundan kıl aldırmıyorsun. Ne oynuyorsun Feghouli? Belhanda ne oynuyorsun sen? Siz kimsiniz? Bu Galatasaray’a ne verdiniz” dedi. Çolak, Fenerbahçe'yi şampiyonlukta favori gördüğünü de sözlerine ekledi.

30.10.2020Futbol
Çalışma hayatının dengeleri değişti

Çalışma hayatının dengeleri değişti

Çalışma Bakanlığı’nın yayınladığı yeni işçi sendikaları istatistikleriyle çalışma hayatındaki sendikal dengeler değişti. Son 6 ayda Türk-İş’in üye sayısı 109 bin, Hak-İş’in 23 bin arttı.

1.02.2021Ekonomi
JP Morgana 2 Türk yönetici

JP Morgan'a 2 Türk yönetici

Dünyanın en değerli bankaları arasında yer alan ABD merkezli yatırım bankası JP Morgan'ın, yönetici terfilerine iki Türk isim de girmeyi başardı.

30.04.2021Ekonomi
700 bin işçi buradan çıkacak haberi bekliyor İşte sendikaların talepleri...

700 bin işçi buradan çıkacak haberi bekliyor! İşte sendikaların talepleri...

Kamu işçilerinin ücretlerine 2021-2022 yıllarında yapılacak zammın belirleneceği görüşmeler öncesi birlikte hareket eden Türk-İş ve Hak-İş, mali ve sosyal hakları içeren ortak taleplerini hazırladı. Konfederasyonların bunu kısa süre içerisinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına sunması, görüşmelerin de temmuz ayında sonuçlanması bekleniyor.

23.05.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları