EKSTRA
MENÜ

Türk Gemisi

Türk Gemisi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Türk Gemisi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.354 Türk Gemisi haberi bulunmuştur.

Türk Gemisi Haberleri

Korsan saldırısında sigorta devrede

Korsan saldırısında sigorta devrede

Türk P&I Sigorta Genel Müdürü Ufuk Teker, Gine açıklarında, Türk gemisine yapılan korsan saldırıyı değerlendirdi ve süreci anlattı. Teker, tüm zararın sigortadan karşılanacağını belirterek, kaçırılan 15 personel için de fidye sürecinin hassas yürütülmesi gerektiğini söyledi.

8.02.2021Ekonomi
Savunmada yerli güç

Savunmada yerli güç

Ürettiği kompresörleri dünyada savumanın devlerine satan Alkın Kompresör MİLGEM projesi kapmsanında üretilen TCG İstanbul Fırkateyni için de üretim gerçekleştirdi. Alkın Onursal Başkanı Özen Tüjümet, “Yüzde 85 yerlilik oranı ile üretim gerçekleştiriyoruz. Savunma sanayisine daha fazla üretim gerçekleştirmek için Ar-Ge’ye ağırlık veriyoruz” diye konuştu.

29.01.2021Ekonomi
Korsanlarla ilk temas kuruldu

Korsanlarla ilk temas kuruldu

Liberya bayraklı İngiliz şirketine ait M/V Mozart adlı gemiye saldırarak 1 Azeri denizciyi öldürdükten sonra 15 Türk denizciyi kaçıran deniz haydutlarıyla ilk temas kurulduğu açıklandı. Boden Denizcilik’ten yapılan açıklamada ‘15 mürettebatın tamamının sağlık durumlarının iyi, yara almamış ve birlikte olduğu bilgisi elde edilmiştir’ denildi.

28.01.2021Haber
Boden Denizcilik Genel Müdürü Karsandan açıklama: Gemi Türk sahipli veya Türk bayraklı değil

Boden Denizcilik Genel Müdürü Karsan'dan açıklama: Gemi Türk sahipli veya Türk bayraklı değil

Batı Afrika ülkesi Gine açıklarında M/V Mozart isimli bir Türk gemisi, silahlı korsanlar tarafından rehin alındı. Boden Denizcilik Genel Müdürü Karsan Nijerya açıklarında saldırıya uğrayan gemi ile ilgili olarak, "Gemimiz, Türk sahipli veya Türk bayraklı değildir. Gemimiz, yabancı yatırımcılara aittir. Boden Denizcilik AŞ, geminin teknik işletmesinden sorumludur" dedi.

25.01.2021Gündem
Gine nerede ve hangi kıtada Türk gemisine saldırı ile gündeme gelen Gine Haritasının coğrafi konumu

Gine nerede ve hangi kıtada? Türk gemisine saldırı ile gündeme gelen Gine Haritası'nın coğrafi konumu

Batı Afrika ülkesi Gine açıklarında Türk gemisine saldırı gerçekleşti. Nijeryalı korsanlar tarafından gerçekleşen saldırıda, ölü ve yaralıların olduğu öğrenildi. Gine Körfezi'nde saldıran korsanların pazarlık için beklediği de gelen ilk bilgiler arasında. Türk gemisine yapılan saldırı ile gündeme gelen Gine'nin coğrafi konumu bu gelişmenin ardından gündeme geldi. Afrika kıtasının batı bölümünde yer alan Gine'nin batısında Atlas Okyanusu bulunuyor. Peki, Gine nerede? İşte, Gine'nin coğrafi konumu ve tarihliyle ilgili bilgiler.

23.01.2021Dünya
Ginede Türk gemisine saldırı

Gine'de Türk gemisine saldırı

Batı Afrika ülkesi Gine açıklarında M/V Mozart isimli bir Türk gemisi, silahlı korsanlar tarafından rehin alındı. İlk belirlemelere göre, mürettebattan 1 kişi öldürüldü, 15 kişi kaçırıldı.

23.01.2021Haber
Son dakika haber: Gine açıklarında Türk gemisine korsan saldırısı 1 kişi hayatını kaybetti, 15 kişi kaçırıldı

Son dakika haber: Gine açıklarında Türk gemisine korsan saldırısı! 1 kişi hayatını kaybetti, 15 kişi kaçırıldı

Son dakika haber... Batı Afrika ülkesi Gine açıklarında M/V Mozart isimli bir Türk gemisi, silahlı korsanlar tarafından rehin alındı. İlk belirlemelere göre, 19 kişilik mürettebattan 1 kişi öldürüldü, 15 kişi kaçırıldı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu 4. kaptan Furkan Yaren'le görüşerek bilgi aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da Furkan Yaren ile iki kez telefonda görüştü. Bakan Çavuşoğlu ayrıca, ''Biraz önce kaptanla görüştüm gemi Gabon karasularında. Gemi limana yanaşmak için bekliyor. Gabon'dan da teknik personel talebinde bulunduk. Gemi yanaşır yanaşmaz gerekli işlemleri yapacağız. Vatandaşların kurtarılması için koordineli görüşmeleri sürdürüyoruz. Korsanlar henüz geri dönüş sağlamadılar.'' açıklamasında bulundu.

23.01.2021Dünya
Hafter’den Türkiye’ye hadsiz açıklamalar

Hafter’den Türkiye’ye hadsiz açıklamalar

Libya'nın 69’uncu bağımsızlık günü töreninde açıklama yapan Hafter, Türkiye'ye yönelik haddini aşan ifadeler kullandı. Hafter, Türk askeri ülkede var oldukça barış olmayacağını iddia etti ve 'Savaşa hazır olun' çağrısında bulundu.

26.12.2020Dünya
Son dakika... Libyada Hafter güçlerinin alıkoyduğu Türk gemisi serbest bırakıldı

Son dakika... Libya'da Hafter güçlerinin alıkoyduğu Türk gemisi serbest bırakıldı

Libya'ya ilaç taşıyan ve talimatlara uymadığı iddiasıyla Halife Hafter güçleri tarafından 5 Aralık'ta alıkonulan Jamaika bandıralı Türk gemisi serbest bırakıldı.

10.12.2020Dünya
Alman askerlerinin hukuksuz arama yaptığı Türk gemisi İzmir Limanında

Alman askerlerinin hukuksuz arama yaptığı Türk gemisi İzmir Limanı'nda

Türk bandıralı ROSELINA-A gemisi, taşıdığı insani yardım malzemeleri ile İstanbul'dan demir alarak Libya'ya hareket etti. Yunanistan Deniz Kuvvetleri'nden bir komutanın sevk ve idaresinde yapılan İrini Harekatı'nda görevli Alman fırtakeyni, geçen ay Mora Yarımadası'nın güneybatısında uluslararası hukuka aykırı bir şekilde gemiyi durdurdu. Ardından gemide arama yapıldı. Yapılan arama tepki çekti. ROSELINA-A gemisi, bu gece İzmir Limanına dönerek demir attı.

10.12.2020Haber
Alman askerlerinin hukuksuz arama yaptığı Türk gemisi İzmir’de

Alman askerlerinin hukuksuz arama yaptığı Türk gemisi İzmir’de

NATO'nun düzenlediği İrini Harekatı'nda görevli bir Alman fırkateyninin durdurduğu Türk bandıralı Roseline-A gemisi, İzmir'e demir attı.

10.12.2020Gündem
Son dakika haberi: Hafterden haddini aşan hamle İlaç taşıyan Türk gemisine el koydu

Son dakika haberi: Hafter'den haddini aşan hamle! İlaç taşıyan Türk gemisine el koydu

Son dakika haberi... Libya'nın Misrata kentine ulaştırmak üzere ilaç taşıyan bir Türk gemisi, talimatlara uymadığı iddiasıyla 9'u Türk, 17 mürettebatıyla gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter güçleri tarafından alıkondu.

7.12.2020Dünya
Sedat Ergin: Bunun affedilecek bir tarafı yok, mutlaka özür dilemeliler

Sedat Ergin: Bunun affedilecek bir tarafı yok, mutlaka özür dilemeliler!

Hürriyet yazarı Sedat Ergin, Türk gemisinin Akdeniz’in uluslararası sularda AB görev gücü tarafından aranmasını değerlendirdi.

29.11.2020Gündem
Son dakika... Türk gemisinde skandal arama Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı

Son dakika... Türk gemisinde skandal arama! Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Türk bayraklı Roseline-A isimli ticari geminin açık denizde 22 Kasım'da Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından verilmiş bir arama izni olmamasına rağmen uluslararası mevzuata aykırı şekilde durdurulup aranması nedeniyle re'sen soruşturma başlatıldığını açıkladı.

27.11.2020Gündem
Son dakika... Türk gemisinde skandal arama Adalet Bakanı Gülden tepki: Uluslararası hukuka dayalı tüm haklarımızı kullanacağız

Son dakika... Türk gemisinde skandal arama! Adalet Bakanı Gül'den tepki: Uluslararası hukuka dayalı tüm haklarımızı kullanacağız

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Libya'ya seyreden ticari gemimize yapılan müdahale yetkisiz ve hukuksuzdur. Uluslararası hukuka dayalı tüm haklarımızı Türkiye Cumhuriyeti devleti olarak kullanacağız" dedi.

25.11.2020Gündem
Son dakika… Gemi trafiğinde 3 ülkeye nota verildi Türkiye uyardı, Herkes birbirini suçladı…

Son dakika… Gemi trafiğinde 3 ülkeye nota verildi! Türkiye uyardı, Herkes birbirini suçladı…

Türk gemisi hukuksuz olarak arandı, Ankara’daki İtalyan, AB ve Almanya'nın diplomatik temsilcilerine nota verildi. CNN TÜRK'ün edindiği bilgilere göre, dışişlerine çağrılan Alman Maslahatgüzar "Sorumluluk komutanın başındaki İtalya'da" dedi. İtalyan elçi ise topu "AB operasyonu" diyerek AB'ye attı.

24.11.2020Gündem
Gemi trafiğinde 3 ülkeye nota verildi, görüşmede ne konuşuldu

Gemi trafiğinde 3 ülkeye nota verildi, görüşmede ne konuşuldu?

Türk gemisi hukuksuz olarak arandı, Ankara’daki İtalyan, AB ve Almanya'nın diplomatik temsilcilerine nota verildi. CNN TÜRK'ün edindiği bilgilere göre, dışişlerine çağrılan Alman Maslahatgüzar "Sorumluluk komutanın başındaki İtalya'da" dedi. İtalyan elçi ise topu "AB operasyonu" diyerek AB'ye attı.

24.11.2020Haber
Son Dakika: Türk gemisinde hukuk ayaklar altına alınarak yapılan aramaya tepki yağıyor... Nota verildi

Son Dakika: Türk gemisinde hukuk ayaklar altına alınarak yapılan aramaya tepki yağıyor... Nota verildi!

Son Dakika... Yunan bir komutan tarafından sevk ve idaresi gerçekleştirilen İrini Harekatı'nda görevli bir Alman fırtakeyni, Türkiye'den Libya'ya gıda ve boya gibi muhtelif maddeler taşıyan Türk bandıralı gemiyi Doğu Akdeniz'de durdurarak uluslararası hukuka aykırı bir şekilde saatlerce aradı. Aramaya sert tepki gösteren Dışişleri Bakanlığı, "Libya’ya taşımacılık yapan gemilere uygulanan bu çifte standartlı ve hukuk dışı muamele asla kabul edilemez. Silah ambargosunu ihlal etmediği görülen gemimizin ağır hava şartları altında saatlerce güzergâhından alıkonulmasını, ayrıca denetleme sırasında personele adeta suçlu muamelesi yapılmış olmasını esefle karşılıyoruz. Yetkisiz ve güç kullanılarak yapılan bu eylemi protesto ediyoruz" dedi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay ise "AB’nin istişare etmeden başlattığı İrini Harekatı son operasyonuyla taraflı olduğunu bir kez daha tescil etmiştir. Bu tartışmalı harekat çerçevesinde bir Alman fırkateyni tarafından yük gemimize karşı gerçekleştirilen hukuksuz müdahaleyi şiddetle kınıyorum" açıklamasını yaptı. Olaya ilişkin Dışişleri'nden bir son dakika hamlesi daha geldi. AB, İtalya Büyükelçileri ile Büyükelçi Ankara dışında olduğundan Almanya Maslahatgüzarı Dışişleri'ne çağrılarak Nota verildi. CNN Türk'e konuşan emekli Tümamiral Cem Gürdeniz, skandal aramanın denizde haydutluk olduğunu belirtmişti.

23.11.2020Gündem
CHPden Türk gemisindeki skandal aramaya tepki

CHP'den Türk gemisindeki skandal aramaya tepki

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Faik Öztrak, Doğu Akdeniz'de Türk bayraklı gemide arama yapılmasına ilişkin, "Bu son derece vahim bir gelişmedir. Almanya ve Avrupa Birliği'nin (AB) yaptığı uluslararası hukuka aykırıdır. Türkiye'den derhal özür dilemelidir" dedi.

23.11.2020Gündem
Türk gemisine yapılan skandal aramaya AK Parti’den sert tepki

Türk gemisine yapılan skandal aramaya AK Parti’den sert tepki

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Türkiye'den Libya'ya giden geminin hukuk dışı aranmasını "deniz haydutluğu" olarak niteleyerek, "Bu hadsiz müdahaleye karşı her türlü yasal haklarımızı sonuna kadar kullanacağız." ifadesini kullandı.

23.11.2020Gündem
Son dakika haberleri... Türk gemisine hukuk dışı arama Alman fırkateyni, gemiyi Doğu Akdenizde durdurdu

Son dakika haberleri... Türk gemisine hukuk dışı arama! Alman fırkateyni, gemiyi Doğu Akdeniz'de durdurdu

Yunan bir komutan tarafından sevk ve idaresi gerçekleştirilen İrini Harekatı'nda görevli bir Alman fırtakeyni, Türkiye'den Libya'ya gıda ve boya gibi muhtelif maddeler taşıyan Türk bandıralı gemiyi Doğu Akdeniz'de durdurarak, uluslararası hukuka aykırı bir şekilde saatlerce aradı.

23.11.2020Haber
Türk gemisine hukuk dışı arama

Türk gemisine hukuk dışı arama

YUNAN bir komutan tarafından sevk ve idaresi gerçekleştirilen İrini Harekatı'nda görevli bir Alman fırtakeyni, Türkiye'den Libya'ya gıda ve boya gibi muhtelif maddeler taşıyan Türk bandıralı gemiyi Doğu Akdeniz'de durdurarak, uluslararası hukuka aykırı bir şekilde saatlerce aradı.

23.11.2020Haber
Kruvaziyer gemiyle Türkiye konseptli tatil başlıyor

Kruvaziyer gemiyle 'Türkiye konseptli' tatil başlıyor

Akdeniz'de tatil amaçlı lüks seferler için bir Türk firması tarafından satın alınan kruvaziyer gemisi "Gemini", 2021 sezonunda misafirlerine Türk konseptli tatil alternatifi sunacak.

17.09.2020Seyahat
Yunanistana Alman freni

Yunanistan'a Alman freni

Yunanistan’ın önceki günkü AB dışişleri bakanları görüşmesindeki istekleri Almanya engeline takıldı. Atina’nın hesaplarını bozan Almanya diyalogdan yana tavır koydu.

16.08.2020Dünya
‘Ne tacizi Gemiye yakıt bile verdik’

‘Ne tacizi! Gemiye yakıt bile verdik’

Salih Reis fırkateyni (sağda) 5 Haziran’da İtalyan Carabiniere (ortada) ve Fransız Courbet (solda) fırkateynleri ile doğu Akdeniz’de deniz eğitimleri icra etmişti. Fransa, gündemdeki söz konusu olayın ise 10 Haziran’da yaşandığını iddia etti.

19.06.2020Dünya
Hafter milisleri Trablus Limanına saldırdı

Hafter milisleri Trablus Limanı'na saldırdı

Libya'nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milisler Trablus Limanı'na saldırdı. BM Libya Özel Temsilcisi Salame de, Trablus'daki limanın saldırıya uğradığını bildirdi. Birleşmiş Milletler nezdinde meşru Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti'ne (UMH) bağlı Libya Limanlar Müdürlüğü, roketlerle vurulan başkent Trablus'taki limanda herhangi bir Türk gemisinin olmadığını açıkladı.

18.02.2020Dünya
Dünya sularına 1 milyar dolarlık Türk gemisi

Dünya sularına 1 milyar dolarlık Türk gemisi

Gemi ve yat sektörü, 2019 yılında dünyanın 136 noktasına toplam 1 milyar 42 milyon 326 bin dolarlık ihracat gerçekleştirirken, üretimde İstanbul, tüketimde Norveç başı çekti.

11.01.2020Ekonomi
Yaşadıkları dehşeti anlattılar: Sadece Türkleri gözaltına aldılar...

Yaşadıkları dehşeti anlattılar: Sadece Türkleri gözaltına aldılar...

LİBYA’nın Derna kenti açıklarında darbeci general Halife Hafter'e bağlı güçler tarafından durdurulan gemide gözaltına alınıp, 12 saat saat tutulduktan sonra serbest bırakılan 3 Türk’ten baş makinist Muhsin Erduran 40), yaşadıklarını anlattı. Mürettebattan sadece Türklerin gözaltına alındığını belirten Erduran, “Gemiye çıkar çıkmaz bizi aradılar. Sanki bizim için özel gelmişler gibiydiler” dedi.

27.12.2019Gündem
Nijeryada kaçırılan biri Türk 19 kişilik mürettebat kurtarıldı

Nijerya'da kaçırılan biri Türk 19 kişilik mürettebat kurtarıldı

Batı Afrika ülkesi Nijerya açıklarında bir petrol tankerinin korsanlar tarafından saldırıya uğraması sonrası kaçırılan biri Türk 19 kişilik mürettebat kurtarıldı.

24.12.2019Dünya
Son dakika haberi: Türk gemisindeki dehşetle ilgili yeni açıklama

Son dakika haberi: Türk gemisindeki dehşetle ilgili yeni açıklama

HİNT Okyanusu'nda Türk bayraklı İnce Karadeniz adlı yük gemisinde makine yağcısı Ergin A.'nın bıçaklı saldırısı sonucu kaptan Bora Ekşi (42) hayatını kaybettiği olayla ilgili geminin sahibi denizcilik şirketinden yeni açıklama yapıldı.

21.12.2019Gündem
Okyanusta Türk gemisinde dehşet: 1 ölü, 2 yaralı

Okyanusta Türk gemisinde dehşet: 1 ölü, 2 yaralı

Hint Okyanusu’nda Türk bayraklı İnce Karadeniz adlı yük gemisinde makine yağcısı Ergin A.’nın bıçaklı saldırısı sonucu kaptan Bora Ekşi (42) hayatını kaybederken 2 mürettebat da yaralandı.

21.12.2019Dünya
Son dakika haberi: Türk gemisinde dehşet Kaptanı öldürdü, yaralılar var

Son dakika haberi: Türk gemisinde dehşet! Kaptanı öldürdü, yaralılar var

Hint Okyanusu’nda Türk bayraklı İnce Karadeniz adlı yük gemisinde makine yağcısı Ergin A.’nın bıçaklı saldırısı sonucu kaptan Bora Ekşi (42) hayatını kaybederken 2 mürettebat da yaralandı.

21.12.2019Dünya
Panikleten kareler

Panikleten kareler

Türkiye’nin sondaj gemisi Yavuz’u, Akdeniz’de faaliyetini sürdüren sondaj gemisi Fatih’in yanına yollaması ve bölgeden Türk savaş gemileriyle birlikte çekilmiş fotoğraflarının yayınlanması Atina ve Kıbrıs Rum Kesimi’ni hareketlendirdi. Yavuz’un bulunduğu noktanın Rumlara ait olduğunu öne süren Yunanlar Türkiye’nin bu hamlesini ABD’ye, Rumlar ise AB’ye şikâyet etti.

6.10.2019Dünya
Bozcaadadaki yarı batık gemi için yeni gelişme

Bozcaada'daki yarı batık gemi için yeni gelişme

Çanakkale'nin Bozcaada ilçesi Ayana Koyu'nda 2 gündür yarısı batık halde kurtarılmayı bekleyen 'Kanuni D.S.' isimli liman tarama gemisinin çevresine, çevre kirliliğini önlemek için bariyer konuldu. Balık adamlar da geminin su altındaki bölümünde delik olup olmadığını araştırıyor

3.09.2019Gündem
Bozcaadada gemi su aldı, karaya oturdu Mürettebat gemiyi terk etmedi

Bozcaada'da gemi su aldı, karaya oturdu! Mürettebat gemiyi terk etmedi

Dün akşam saatlerinde Çanakkale Bozcaada açıklarında ön tarafı su alarak karaya oturan Türk gemisi hakkında soruşturma başlatıldı. Gemide bulunan 8 mürettebat şu ana kadar bir yardım talebinde bulunmadı

2.09.2019Gündem
Türk gemisi, Bozcaada açığında su aldığını rapor etti

Türk gemisi, Bozcaada açığında su aldığını rapor etti

ÇANAKKALEnin Bozcaada ilçesi açıklarında 41 metre uzunluğundaki Kanuni D.S’ isimli Türk gemisinin kaptanı, saat 17.40 sıralarında telsizle Çanakkale Boğazı Gemi Trafik Hizmetleri Merkezine, geminin baş tarafından su aldığını rapor etti.

1.09.2019Haber
Gemiyi yakacaklardı teslim olmak zorunda kaldık

"Gemiyi yakacaklardı teslim olmak zorunda kaldık"

Nijerya'da korsan saldırısına uğrayan Paksoy-1 üçüncü makinisti Onur Tağ, şirkete yolladığı bir videoda yaşadıklarını, “Ateş açtılar. Gemiye telsizle ulaşarak teslim olmamızı, yoksa gemiyi yakacaklarını söylediler. Teslim olmak zorunda kaldık. Gemiye kancalı merdivenle tırmandılar. Tüm olay 30 dakika sürdü” diye anlattı.

18.07.2019Gündem
Yavuz KKTC’de sondaj yerine vardı

Yavuz KKTC’de sondaj yerine vardı

Türkiye’nin Fatih sondaj gemisinden sonra Yavuz gemisi de Türk donanması ve İHA’ların gözetiminde doğu Akdeniz’de kazı yapacağı bölgeye ulaştı. Fatih, KKTC’nin batısında faaliyetini sürdürürken Yavuz ise KKTC’nin yetki verdiği Karpaz Yarımadası’nın güney sahilinde sondaj yapacak.

9.07.2019Dünya
Türk gemisi İtalyada  karaya oturdu

Türk gemisi İtalya'da karaya oturdu

"Efe Murat" adlı ticari yük gemisi, olumsuz hava koşulları nedeniyle 15 mürettebatıyla Bari kenti sahilinde karaya oturdu.

23.02.2019Dünya
Türk gemisi Lübnan’ı karıştırdı

Türk gemisi Lübnan’ı karıştırdı

Lübnan’da yaşanan elektrik krizi nedeniyle geçici olarak ülkeye gönderilen Türk jeneratör gemisi, ülkedeki siyasi ve dini ayrılıkların bir kez daha su yüzüne çıkmasına neden oldu. ‘Ayşegül Sultan’ olan geminin adı önce Şiileri rahatsız etmesin diye ‘Esra Sultan’a çevrildi. Şii Emel grubu geminin kendi bölgelerine demirlemesine izin vermeyince gemi Hıristiyan bölgesine gitti.

10.08.2018Dünya
Cezayirde el konulan 3 gemi 9 yıl sonra yeniden Türkiyede

Cezayir'de el konulan 3 gemi 9 yıl sonra yeniden Türkiye'de

Cezayir tarafından "kaçak avcılık" yaptıkları iddiasıyla el konulan, personeline de 6'şar yıl hapis cezası verilen 3 Türk gemisi, 9 yıl sonra Türk sularına döndü.

30.07.2018Ekonomi
Dışişlerinden Türk gemisine saldırı açıklaması

Dışişleri'nden 'Türk gemisine saldırı' açıklaması

DIŞİŞLERİ Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, "İnce İnebolu isimli kuru yük gemisine yönelik füze saldırısı"na ilişkin soru üzerine, "Yüklediği buğday yükünü Yemen’in Saleef limanına götürmekte olan İNCE İNEBOLU adlı Türk gemisi 10 Mayıs 2018 tarihinde saat 23:15’te Yemen açıklarında bir füze saldırısına hedef olmuştur. Tamamı Türk vatandaşı 23 mürettebatın bulunduğu gemide saldırı sonucunda herhangi bir can kaybı veya yaralanma meydana gelmemiştir" dedi.

25.05.2018Gündem
Türk gemisine saldırıyla ilgili Beyaz Saraydan açıklama

Türk gemisine saldırıyla ilgili Beyaz Saray'dan açıklama

 Beyaz Saray, Yemen açıklarında bir Türk kargo gemisine yapılan saldırıyı "Husilerin füzelerle gerçekleştirdiğini" ve bundan dolayı alarma geçtiğini açıkladı.

25.05.2018Dünya
Yemen yolunda Türk gemisinde patlama

Yemen yolunda Türk gemisinde patlama

İç savaşın yaşandığı Yemen’e buğday taşıyan İnce İnebolu isimli Türk gemisinde patlama oldu. Patlamanın gemiye füze isabet etmesinden dolayı mı olduğu yoksa teknik bir arıza nedeniyle mi meydana geldiği araştırılıyor.

12.05.2018Gündem
Yemende Türk gemisi İnce İneboluya füze saldırısı iddiası Patlama meydana geldi

Yemen'de Türk gemisi İnce İnebolu'ya füze saldırısı iddiası! Patlama meydana geldi

Yemen'e buğday taşıyan İnce İnebolu isimli Türk gemisine füze saldırısı gerçekleştiği iddia edildi. Gemide büyük bir patlama oldu, gövdede büyük hasar var.

12.05.2018Dünya
Egede Türk kargo gemisi ile Yunan savaş gemisi çarpıştı

Ege'de Türk kargo gemisi ile Yunan savaş gemisi çarpıştı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nca Türk bayraklı 73 metrelik 'Karmate' isimli genel kargo gemisi ile Yunan bayraklı 54,8 metre uzunluğundaki 'Armatolos' adlı savaş gemisinin, Midilli Adası'nın yaklaşık 3,8 deniz mili doğusunda çarpıştığı açıklandı. Her iki gemide de batma tehlikesi bulunmadığı, ölü ve yaralı olmadığı belirtilirken, kazayla ilgili idari soruşturma başlatıldı.

4.05.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Türk gemisine baskın düzenleyenlerin hedefi neydi?

İzleri Türk toplumunun belleğinden kolay kolay silinecek, Türkiye-AB ilişkileri üzerinde bırakacağı tortu hemen ortadan kalkacak bir hareket değil geçen pazar akşamı Akdeniz’in ortasında yaşanan hadise.

28.11.2020