EKSTRA
MENÜ
Arşiv
Etiketler

Türk Eczacıları Birliği

Türk Eczacıları Birliği ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Türk Eczacıları Birliği haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 592 Türk Eczacıları Birliği haberi bulunmuştur.

Türk Eczacıları Birliği Haberleri

SSKlı 80 kuruşu eczaneye ödeyecek

SSK'lı 80 kuruşu eczaneye ödeyecek

Hastanelerde uzun kuyruklara neden olan 80 kuruşluk muayene katkı payı artık hastaneye değil, eczaneye ödenecek. Doktora muayenesini yaptıran SSK’lı, ilacını alırken ilaç katkı payıyla birlikte muayene katkı payını da eczacıya cebinden ödeyecek.

3.03.2005Ekonomi
Hastane işini abartmayın eksiğimiz varsa eyvallah

Hastane işini abartmayın eksiğimiz varsa eyvallah

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığı’na devri nedeniyle yaşanan sıkıntıların abartıldığını savundu. Erdoğan, ‘Halkımızın ortak talebi olduğu için bu yasayı çıkardık. Eksikliklerimiz de olabilir eyvallah bunu da kabul ediyoruz’ dedi.

23.02.2005Ekonomi
Hastaneler bir  aya kadar düzelir

'Hastaneler bir aya kadar düzelir'

Sağlık Bakanı Akdağ, SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığı’na devri sonrası yaşanan sorunların 1 aya kadar biteceğini öne sürdü.

23.02.2005Ekonomi
Hastaneler bir  aya kadar düzelir

Hastaneler bir aya kadar düzelir

SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığı’na devri sonrasında yaşanan sorunları değerlendiren Sağlık Bakanı Recep Akdağ, sorunları ‘noktasal ve geçici’ olarak değerlendirdi. Akdağ, bu sorunların da bir hafta içinde azalacağını, 1 aya kadar da ortadan kalkacağını savundu.

22.02.2005Ekonomi
SSK’lı ve Bağ-Kur’luya tüm eczaneler artık açık

SSK’lı ve Bağ-Kur’luya tüm eczaneler artık açık

SSK’lı ve Bağ-Kur’luların, serbest eczanelerden ilaç almaları uygulaması bugün başlıyor. 35 milyonu SSK şemsiyesi altında olmak üzere 40 milyonu aşkın bir nüfusu ilgilendiren uygulama ile kamunun yılda 500 milyon YTL tasarruf sağlaması hedefleniyor.

9.02.2005Ekonomi
Eczaneler SSKlıya açılıyor 40 milyonun ilaç çilesi bitiyor

Eczaneler SSK'lıya açılıyor 40 milyonun ilaç çilesi bitiyor

Nüfusun yaklaşık 40 milyonunu oluşturan SSK ve Yeşil Kart şemsiyesi altında sağlık hizmeti alan geniş bir kesimin yıllardır çektiği "ilaç çilesi" perşembe gününden itibaren son buluyor.

7.02.2005Ekonomi
45 milyon kişinin ilaç çilesine son veren imza

45 milyon kişinin ilaç çilesine son veren imza

Devlet ile ilaç sektörü arasında yaklaşık 1 yıldır sürdürülen pazarlıkların uzlaşmayla sonuçlanmasının ardından, dün de taraflar arasında protokol imzalandı. En geç 10 Şubat 2005'te ülke çapında uygulanacak yeni sisteme göre, toplam nüfusu 45 milyon civarında hesaplanan SSK'lı ve Yeşil Kartlılar da, ilaçlarını istedikleri serbest eczaneden alabilecekler.

14.12.2004Ekonomi
1 katrilyonluk indirim geliyor eczaneler SSKlıya açılıyor

1 katrilyonluk indirim geliyor eczaneler SSK'lıya açılıyor

Çalışma Bakanlığı, İlaç İşverenleri ve Eczacılar Birliği, başta SSK olmak üzere kamu şemsiyesi altındaki hastalara ilacın yüzde 14.5 indirimli satılmasında uzlaştı. Bu indirim, devlete 1.1 katrilyon liraya varan tasarruf olanağı sağlayacak. SSK'lı da artık her eczaneden ilacını rahat alacak.

11.12.2004Ekonomi
İlaçta indirimi Haziran ayına kaldı

İlaçta indirimi Haziran ayına kaldı

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, ilaç firmalarının, haziran ayının ortalarına doğru bildirdiği fiyatların, sektörce uygulanabilir, kullanılabilir hale geleceğini belirterek, "İlaçların bir kısmında indirim gerçekleşmiş olacak" dedi.

26.04.2004Ekonomi
SSKlı dışarıdaki eczanelerden ilaç alabilecek

SSK'lı dışarıdaki eczanelerden ilaç alabilecek

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın SSK'lıların da dışarıdaki eczanelerden ilaç alabilmeleri konusunda bir çalışma yapılması talimatı verdiğini söyledi.

4.03.2004Ekonomi
Unakıtan: Sigara zammında gereği neyse onu yaparız

Unakıtan: Sigara zammında gereği neyse onu yaparız

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, sigara zammı konusunda, "gereği ne ise onu yaparız. Şimdiye kadar problemleri nasıl halletmişsek, bunu da halleder geçeriz" dedi.

4.03.2004Ekonomi
İlaçta indirim devri başlıyor

İlaçta indirim devri başlıyor

Eczaneler yapılan indirimleri bugünden itibaren ilaç fiyatlarına yansıtarak halka satış yapacak.

Erkeklerin sorunu: Erken boşalma

Türk Eczacıları Birliği (TEB), bünyesinde hizmet veren, "Cinsel Sağlık, Eğitim ve Danışma Merkezi'ne" en çok, "erken boşalma" sorunu yaşayan erkekler danışıyor.

Erkeklerin derdi: Erken boşalma

Erkeklerin derdi: 'Erken boşalma'

Türk Eczacıları Birliği (TEB), bünyesinde hizmet veren, "Cinsel Sağlık, Eğitim ve Danışma Merkezi'ne" en çok, "erken boşalma" sorunu yaşayan erkekler danışıyor.

Dolar düştü ithal ilaç ucuzlamadı

Dolar düştü ithal ilaç ucuzlamadı

İthal ilaç fiyatlarının belirlenmesinde döviz kurunu esas alan Sağlık Bakanlığı, dolardaki düşüşe rağmen ithal ilaç fiyatlarını indirmiyor.

11.01.2004Ekonomi
Atem tutem men seni, kondoma sarem seni

Atem tutem men seni, kondoma sarem seni

Ortaokul-lise çağındayız, hepimiz okumuş çocuklarız. Uzmanlık dalımız “minibüs edebiyatı”, Orhan Abi dinleyip minibüslerin, kamyonların arkasındaki sloganları ezberliyoruz. Kafa yok ki, bir iki tanesi aklımda sadece. “Kuzu kurdun, yol Fordun” gibi, “Aşıksan vur sazına, şoförsen bas gazına. Sapancalı Gazkesmez” gibi. Küçümsemeyin, bu “minibüs edebiyatı” yazım sanatının ayrı ve önemli bir dalıdır. Bu defa prezervatife uygulamışlar!

28.05.2003Kelebek
Eczacılardan Iraka insani yardım

Eczacılardan Irak'a insani yardım

Türk Eczacılar Birliği (TEB)'nin, Irak Savaşı'nın yaralarını sarmak amacıyla üyeleri arasında düzenlediği yardım kampanyasına katılan 1110 eczacı, piyasa değeri yaklaşık 100 milyarı bulan ilaç, tıbbi ve hijyenik malzeme yardımında bulundu.

24.04.2003Gündem
Sağlık ocakları da paralı oluyor

Sağlık ocakları da paralı oluyor

Hükümetin sağlık harcamalarına yönelik önlemler paketi çerçevesinde, sağlık ocakları, ana çocuk sağlığı ve sağlık merkezlerindeki tedavi hizmetleri de paralı oluyor. Başbakanlığa gönderilen bütçe uygulama talimatıyla vatandaşlar devlet hastanelerinde 6.5 milyon lira, sağlık ocaklarında da 2 milyon lira ödeyecek.

29.01.2003Gündem
En çok başımız ağrıyor

En çok başımız ağrıyor

Türk halkının yarısından fazlası ağlı çekiyor, bunların yüzde 73.2'si kronik. En çok bağ ağrısı görülürken, bunu bel ve karın ağrısı izliyor.

11.01.2003Gündem
İlacın KDV’si düşüyor

İlacın KDV’si düşüyor

İlaç fiyatlarındaki yüzde 18'lik KDV oranının düşürülmesi önerisi Sağlık Bakanlığı'nca yeni oluşturulan İlaç Ruhsatlandırma Komisyonu'nda öncelikli konu olarak değerlendirilecek. İlaçtaki KDV oranının düşürülmesine kesin gözüyle bakılıyor. Bakanlık yetkilileri, vatandaşın bu düşüşten doğrudan yararlanacağını söylediler.

27.12.2002Ekonomi
İlaçta yüzde 18lik KDV iniyor

İlaçta yüzde 18'lik KDV iniyor

Sağlık Bakanlığı, "İlaçta lüks olmaz" anlayışı ile bir çok kesimin karşı çıktığı ilaçta yüzde 18'lik KDV'nin düşürülmesi için harekete geçti.

26.12.2002Ekonomi
Sahte sağlıkçılara dikkat

Sahte sağlıkçılara dikkat

Sahte dişhekimliğinin yalnız polisiye tedbir ve yasal engellerle yok edilemeyeceğine de değinen Ersoy, ülkede hekimlerin büyük çoğunluğunun üç büyük ilde toplandığını ve birçok yerleşim biriminde diş hekimi bulunmadığını söyledi.

6.12.2002Gündem
Durmuş, meslek örgütlerini dışladı

Durmuş, meslek örgütlerini dışladı

Sağlık Bakanı Osman Durmuş, sağlık politikalarının belirlendiği, adli vakaların incelendiği ve tavsiye kararı alındığı Yüksek Sağlık Şurası'nda temsil edilen Türk Dişhekimleri Birliği, Eczacılar Birliği ve Tabipler Birliği başkanlarının üyeliklerine son verdi.

11.09.2002Gündem
SSK ve Bağkur eczanelerle icralık oluyor

SSK ve Bağkur eczanelerle icralık oluyor

İthal ve yerli ilaçta fiyatlandırma ile ilgili sorunu yaşayan eczacılar şimdi de 205 trilyon liralık alacakları için Bağ-Kur ve SSK'yı icraya vermeye hazırlanıyor.

18.08.2002Ekonomi
Eczacılar, SSK ve Bağ-Kuru icraya veriyor

Eczacılar, SSK ve Bağ-Kur'u icraya veriyor

Türk Eczacıları Birliği Başkanı Mehmet Domaç, Bağ-Kur ve SSK'nın, eczanelere ilaç alacakları borcunun 205 trilyon lira olduğunu belirterek, eczane geri ödemelerinin bir an önce yapılmaması durumunda, bu sosyal güvenlik kuruluşları hakkında 30 Ağustos'ta icra işlemi başlatacaklarını bildirdi.

15.08.2002Gündem
İlaca 3 ay zam yok

İlaca 3 ay zam yok

Sağlık Bakanlığı ile İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası (İEİS) arasında yapılan görüşmeler sonucu, 3 ayda bir Toptan Eşya Fiyat Endeksi'ne (TEFE) göre yapılan ilaç zammının, bu dönem yapılmaması kararlaştırıldı.

18.07.2002Gündem
Nüfusun % 18i hipertansiyonlu

Nüfusun % 18'i hipertansiyonlu

Türk Eczacıları Birliği (TEB) Genel Başkanı Mehmet Domaç, Türkiye'de, hipertansiyon tanısı konmuş kişilerin, 15-65 yaş arasındaki toplam nüfusa oranının yüzde 18.5 olduğunu belirterek, hipertansiyonun kırda yaşayanlarda, 45 yaş üzerinde ve kadınlarda daha sık görüldüğünü söyledi.

24.06.2002Gündem
Ölümcül ilaç: Kullanmayın ama paniğe kapılmayın

Ölümcül ilaç: Kullanmayın ama paniğe kapılmayın

Türkiye Klinik Farmakoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Cankat Tolunay, Sağlık Bakanlığı'nca, ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak kullanılan 'nimesulid' etken maddeli 9 ilacın, ''ölümcül yan etki'' nedeniyle toplatılmasıyla ilgili paniğe kapılınmaması gerektiğini belirtti. Uzmanlar, vatandaşların bu ilaçları kullanmamasını isterken, dünyada ilaçla ilgili ölüm vakasının 1 tane olduğunu, bu nedenle paniğe kapılacak bir durum olmadığını söylediler.

12.05.2002Gündem