EKSTRA
MENÜ

Turizm Fuarı

Turizm Fuarı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Turizm Fuarı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.789 Turizm Fuarı haberi bulunmuştur.

Turizm Fuarı Haberleri

106 ülkeden turizmci Türkiye’de

106 ülkeden turizmci Türkiye’de

DÜNYANIN beş büyük turizm fuarı arasında yer alan EMITT-Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı bugün kapılarını açtı. 25-28 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek fuara başta Hindistan, Endonezya, Filipinler, Rusya, Balkan ülkeleri, İtalya, Bulgaristan ve Yunanistan olmak üzere 106 ülkeden 2 bin 686 davetli tur operatörü katılacak.

24.01.2018Ekonomi
‘Turizm için  planlama şart’

‘Turizm için planlama şart’

Ünye’yi ziyaret edecek yerli ve yabancı turistlerin bölgede konaklamaları ve vakit geçirmeleri için bir planlama yapılması gerektiğine dikkat çeken Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Bugün turizm anlamında isim yapmış birçok yere gittiğimizde Ünye’de var olandan daha azına sahip olduklarını görüyoruz. Tüm turistik ve kültürel değerlerimizi işleyip bir fonksiyon yükleyebilirsek, turistik öğeleri çeşitlendirmiş olacağız” dedi.

24.01.2018Ekonomi
İngiliz ve Hollandalı turistte rekor kırılabilir

İngiliz ve Hollandalı turistte rekor kırılabilir

Hollanda'da düzenlenen 48. Utrecht Turizm Fuarı'na katılan Bodrumlu turizmciler, bu sezon İngiltere ve Hollanda'dan rekor düzeyde turist gelmesini bekliyor.

21.01.2018Ekonomi
Suriye, Halep’i turizme açıyor

Suriye, Halep’i turizme açıyor

SURİYE’de Esad rejimi, iç savaşta büyük zarar gören Halep ve Palmira kentlerini turizme açıyor.

20.01.2018Dünya
Ağustosta aniden geri dönecekler

Ağustosta aniden geri dönecekler

Dünyanın en büyük tatil ve turizm fuarlarından biri olarak kabul edilen Karavan Motor Turizm Fuarı (CMT), Almanya’nın Stuttgart devam ediyor. Yaklaşık 100’e yakın ülkeden stantların açıldığı fuar, Türk turizmcileri bir kez daha umutlandırdı.

16.01.2018Avrupa
Almanya pazarından 4 milyon turist bekleniyor

Almanya pazarından 4 milyon turist bekleniyor

Yeni sezon hazırlıklarına devam eden turizmciler, geçen hafta Hollanda'nın Utrecht şehrindeki 6 günlük fuara, şimdi de Almanya Stuttgart'ta başlayan ve dünyanın en büyük turizm fuarları arasında gösterilen CMT Stuttgart Fuarı'na katılarak tanıtım etkinliklerini sürdürüyor.

16.01.2018Ekonomi
Hollanda’da Bodrum rüzgarı

Hollanda’da Bodrum rüzgarı

Avrupa’nın önde gelen organizasyonlarından Hollanda Utrecht Turizm Fuarı’nda bu yıl Bodrum rüzgârı esiyor. Bodrum Belediye ve Bodrum Tanıtma Vakfı Başkanı Mehmet Kocadon, “Avrupalı turistin bölgemize olan ilgisi artıyor. Ancak asıl hedef 2014 yılındaki turizm rakamlarına geri dönmek” şeklinde konuştu.

13.01.2018Ekonomi
Dönmek için sabırsızlanıyorlar

Dönmek için sabırsızlanıyorlar

Türkiye turizmine yönelik Almanya ve Hollanda’dan sonra Avusturya’dan da iyi haberler gelmeye başladı. Avusturya’da Türkiye rezervasyonlarında artışın yüzde 15’i buldu. Viyana Kültür ve Tanıtma Müşavirliği Sorumlusu Hilal Demirel, “Avusturyalılar ‘Türkiye’yi özlediklerini, geri dönmek için sabırsızlandıklarını’ ifade ediyorlar” dedi.

12.01.2018Dünya
Alman turist geri dönüyor

Alman turist geri dönüyor

ALMANYA’dan Türkiye’ye bu yıl turist akını bekleniyor. İki yıldır Almanya’dan Türkiye’ye düşen turist sayısında bu yıl güçlü bir büyüme yaşanması öngörülüyor.

11.01.2018Ekonomi

Alman turist Türkiye’ye geri dönüyor

ALMANYA'DAN Türkiye'ye bu yıl turist akını bekleniyor. İki yıldır Almanya'dan Türkiye'ye düşen turist sayısında bu yıl güçlü bir büyüme yaşanması öngörülüyor. Türkiye'ye tatil rezervasyonlarında yüksek artış kaydeden tur operatörleri uçuş kapasitelerini artırma kararı aldı.

11.01.2018Dünya
Türkiye bu yıl açığı kapatma niyetinde

Türkiye bu yıl açığı kapatma niyetinde

Hollandalı turistlerin büyük ilgi gösterdiği, Türkiye’nin en büyük katılımcı olarak yer aldığı Uluslararası Utrecht Turizm Fuarı başladı. Fuara Türkiye’den katılan Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, “Hollandalılar Türkiye’yi özlemiş. Bu seneki ilgi geçen yıldan en az iki kat fazla” dedi.

10.01.2018Dünya

Yazar Sonuçları

Bizce sizler işe yaramazsınız

Siz de benim gibi hayvanseverseniz ve sadece sevmekle kalmayıp bu yola baş da koyduysanız en çok karşılaşacağınız soru şu olur: “Neden insana değil de hayvana yardım ediyorsun?”

31.01.2018

Zeytin Dalı, siyasi dengeleri etkiledi

Türkiye’nin Afrin’de yürüttüğü Zeytin Dalı harekâtı askeri dengeleri değiştirdiği gibi siyasi dengeleri de değiştiriyor.

28.01.2018

Hürriyet’in ‘Keşfet’ yazıları turizmde EMITT’i coşturacak

DÜNYANIN en büyük beş turizm fuarından biri olan, Türkiye ve dünya turizm sektörünü aynı platformda bir araya getiren sektörün en önemli uluslararası buluşma noktası EMITT Turizm Fuarı dün Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde açıldı.

25.01.2018

Ünye böreği Kıbrıs reçeli Rize çayı

RAN Ajans’ın sahibi Mine İpek’in su böreği partileri meşhurdur.

24.01.2018