EKSTRA
MENÜ

Turizm Fuarı

Turizm Fuarı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Turizm Fuarı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.787 Turizm Fuarı haberi bulunmuştur.

Turizm Fuarı Haberleri

Turizmciler Rus turistlerden umutlu

Turizmciler Rus turistlerden umutlu

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı, Rusya'dan Antalya'ya gelmesi beklenen büyük bir turist potansiyeli olduğunu bildirdi.

1.04.2021Ekonomi
Turist yağacak... 5 milyon Alman, Türkiye dedi

Turist yağacak... 5 milyon Alman, 'Türkiye' dedi!

Yapılan ankette Almanların 3 yıl içinde tatile gitmek istedikleri ülkeler arasında Türkiye ilk 5'e girdi. Öncelikli olarak tatile önem veren Almanların Türkiye'deki tercihleri ise Akdeniz oldu.

16.03.2021Ekonomi
‘Çimçim karidesle sabretmeyi öğrendim’

‘Çimçim karidesle sabretmeyi öğrendim’

‘MasterChef Türkiye’ yarışması jüri üyelerinden, MYK Gastro Arena kurucusu şef Mehmet Yalçınkaya’nın mutfağına sızdık… Bize aşçıların ana üssü Bolu’da geçen çocukluğunun sofralarını, 11 yaşında çırak olarak girdiği kamyoncu lokantasını, Süreyya Lokantası’nda kasalarca küçük ‘çimçim karides’ ayıklarken kurduğu hayalleri, Katar Emiri’ne hazırladığı yemekleri ve onu bugünlere getiren serüvenlerini anlattı.

14.03.2021Gündem
Almanların yarısı tatil yapacak

Almanların yarısı tatil yapacak

Yaz dönemi yaklaşıyor. Dünyanın en çok gezen halkları arasında yer alan Almanların koronavirüse rağmen yaz tatiline gidip gitmeyeceği merak konusu.

9.03.2021Avrupa
Berlin Turizm Fuarı online olacak

Berlin Turizm Fuarı online olacak

Dünya turizminin kalbinin attığı Berlin Turizm Fuarı (ITB), geçen yıl korona salgını yüzünden gerçekleşemedi. Berlin eyalet hükümeti, fuarın düzenlenmesine birkaç gün kala salgını gerekçe göstererek ITB 2020’yi iptal etti. Bu yıl ise fuar online olacak. Fuar, tarihinde ilk kez çevrim içi gerçekleşecek. Turizmcilerin internet üzerinden ulaşacağı ITB 2021, 9-12 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek.

19.01.2021Avrupa
MasterChef jüri üyesi Mehmet Yalçınkaya kimdir, kaç yaşında, nereli

MasterChef jüri üyesi Mehmet Yalçınkaya kimdir, kaç yaşında, nereli?

MasterChef jürilerinden Mehmet Yalçınkaya, tatlı-sert yorumlarıyla programın en çok konuşulan isimlerinden biri haline geldi. Üç sezondan bu yana MasterChef jüri üyeliğini üstlenen Mehmet Yalçınkaya, sosyal medyadan yaptığı paylaşımlar ve konuk olarak katıldığı programlarla da merak uyandırıyor. Peki, MasterChef jüri üyesi Mehmet Yalçınkaya kimdir, kaç yaşında, nereli?

11.08.2020Televizyon
MasterChef Mehmet Şef kimdir, kaç yaşında, nereli Mehmet Yalçınkayanın hayatının bilinmeyenleri

MasterChef Mehmet Şef kimdir, kaç yaşında, nereli? Mehmet Yalçınkaya'nın hayatının bilinmeyenleri

Mehmet Yalçınkaya, kariyerini sayısız ödülle taçlandırmış bir şef. Aynı zamanda MasterChef’in jüri üyelerinden biri olan Mehmet Yalçınkaya’nın hayatına dair bilgiler merak ediliyor. Peki, MasterChef Mehmet Şef kimdir, kaç yaşında, nereli? Mehmet Yalçınkaya'nın hayatının bilinmeyenleri…

21.07.2020Televizyon
Mehmet Yalçınkaya (Mehmet Şef) kimdir, nereli ve kaç yaşında İşte biyografisi

Mehmet Yalçınkaya (Mehmet Şef) kimdir, nereli ve kaç yaşında? İşte biyografisi

Masterchef jüri koltuğunda oturan ve renkli kişiliği, babacan tavırları ve yer yer sert kişiliği ile tanınan Mehmet Yalçınkaya, aslen Bolulu ve 45 yaşında. Kendine has üslubu ile dikkat çeken şef, eğitimini İstanbul Yemek Akademisi İnsan Anatomisi ve Sindirim Sistemi Bölümü'nde tamamlamdı. Amerika'da yayınlanan ünlü gurme dergisi Culinary'de Trend Chef olarak spesiyalleri ve biyografisi yayınlandı.

13.07.2020Televizyon
Almanya’nın koronayla 100. günü

Almanya’nın koronayla 100. günü

Almanya, koronavirüsle mücadelede düşük ölüm oranları, yüksek test kapasitesi, titiz planlama ve disipliniyle örnek gösterilen ülkeler arasında. Peki gerçekten öyle mi? Koronayla geçen yüz günün bilançosu:

7.05.2020Avrupa
‘Panik yaratıcı’ diye bağırıp...

‘Panik yaratıcı’ diye bağırıp...

Almanya’da muhalefet partisi Hür Demokrat (FDP), Federal Meclis Grup Başkan Yardımcısı Michael Theurer, Federal Sağlık Bakanı Jens Spahn hakkında ağır suçlamalarda bulundu.

26.04.2020Avrupa
Koronavirüs ITB turizm fuarını vurdu

Koronavirüs ITB turizm fuarını vurdu

Avrupa’da hızla yayılan koronavirüs, dünya turizminin buluştuğu Berlin Turizm Borsası (ITB) etkinliğini iptal ettirdi.

28.02.2020Dünya
Türkiyeye gelen her 3 Hollandalı turistten biri Antalyayı tercih ediyor

Türkiye'ye gelen her 3 Hollandalı turistten biri Antalya'yı tercih ediyor

Hollanda'dan geçen yıl 415 bin turistin tercih ettiği Antalya, bu yıl 500 bin rakamını aşmayı hedefliyor.

23.02.2020Ekonomi
3 Hollandalı’dan biri Antalya’yı tercih etti

3 Hollandalı’dan biri Antalya’yı tercih etti

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği’nin (AKTOB) verilerine göre, Türkiye’ye geçen yıl 1 milyon 117 bin Hollandalı gitti, bunların 415 bini tatilini Antalya’da geçirdi. Hollandalı turistler, Türkiye’de ağırlıklı olarak aile otellerini ve her şey dahil otelleri tercih ediyor.

23.02.2020Avrupa
Turizm sektörü 2020ye iyi başladı

Turizm sektörü 2020'ye iyi başladı

Türkiye'de geçen yılı 51,7 milyon ziyaretçi ile rekorla kapatan turizm sektöründe erken rezervasyon rakamlarına göre bu yıl çift haneli büyüme öngörülüyor.

9.02.2020Ekonomi
Anadolu turizmden daha fazla kazanmalı

'Anadolu turizmden daha fazla kazanmalı'

Türkiye’nin turzim gelirinin yüzde 40’nın Marmara, yüzde 40’ının Akdeniz, yüzde 10’unun Ege ve kalan yüzde 10’unun Anadolu’dan elde edilğini söyleyen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Anadolu’nun turizmden aldığı gelirin arttırılması gerektiğini vurguladı. Ersoy, “Her bölgenin kendine özgü turizm potansiyelini ortaya çıkaracak yeni tanıtım ve yatırım politikaları üzerinde çalışıyoruz” dedi.

31.01.2020Ekonomi
Bakan Ersoy: Birkaç hafta içinde biz de eylem planlarımızı açıklayacağız

Bakan Ersoy: Birkaç hafta içinde biz de eylem planlarımızı açıklayacağız

KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Çin’den gelecek turist beklentimiz maksimum 550 bin civarında. Bunun bir kısmını kaybetmek Türkiye’nin 2020 hedeflerine erişemeyeceği anlamına gelmiyor" dedi.

30.01.2020Ekonomi
Viyana ‘2020 Uluslararası Turizm Fuarı’ açıldı

Viyana ‘2020 Uluslararası Turizm Fuarı’ açıldı

Avusturya’nın başkenti Viyana’da açılan 2020 Uluslararası Turizm Fuarı’nda Türkiye standı yoğun ilgi gördü.

17.01.2020Avrupa
‘2020’de hedeflerimize ulaşacağız’

‘2020’de hedeflerimize ulaşacağız’

Hollandalı turistlerin büyük ilgi gösterdiği ve Türkiye’nin en büyük katılımcı olarak yer aldığı Uluslararası Utrecht Turizm Fuarı başladı. Utrecht’teki Jaarbeurs salonunda bu yıl 50’ncisi düzenlenen ve 19 Ocak’a kadar devam edecek fuarda, Türkiye, Lahey Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşavirliği’nin 20 kurum ve kuruluşun katılımıyla açtığı yaklaşık 628 metrekarelik stantla en büyük katılımcı oldu.

16.01.2020Avrupa
Sanal Mona Lisa, turizm fuarı EMITTle İstanbula gelecek

Sanal Mona Lisa, turizm fuarı EMITT'le İstanbul'a gelecek

Dünyanın en büyük turizm fuarlarından EMITT, 30 Ocak-2 Şubat 2020 arasında dünya turizm profesyonellerini ve tüketicileri 24. kez ağırlayacak.

12.12.2019Keyif
İzmir Uluslararası Turizm Fuarı Göbeklitepe temasıyla açıldı

İzmir Uluslararası Turizm Fuarı "Göbeklitepe" temasıyla açıldı

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya "Turizm bu ülkenin bir numaralı stratejik sektörüdür. Bu başarının artarak devam etmesi için sektörümüzün önündeki engellerin kaldırılması, yolunun açılması büyük önem taşıyor" dedi.

5.12.2019Ekonomi
İngiliz turistte katlamalı artış trendi

İngiliz turistte katlamalı artış trendi

AKDENİZ Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı, "Son yıllarda, Türkiye ve Antalya’yı daha fazla keşfetmeye başlayan İngiliz misafirlerimiz katlamalı şekilde artış trendine girdi" dedi.

16.11.2019Ekonomi
Londra’da açılan Dünya Turizm Fuarı’nda Türkiye’ye yoğun ilgi

Londra’da açılan Dünya Turizm Fuarı’nda Türkiye’ye yoğun ilgi

Londra’da bu yıl 40’ıncı yılı düzenlenen 2019 Dünya Turizm Fuarı (WTM) Londra’nın Docklands bölgesi Excel fuar alanında dün açıldı. 200 ülkenin katıldığı turizm fuarı yarın akşam saatlerinde sona erecek.

5.11.2019Avrupa
Uzak Doğuda Bursaya büyük ilgi

Uzak Doğu'da Bursa'ya büyük ilgi

BURSA’nın sahip olduğu tarihi, doğal ve kültürel değerleri dünyanın farklı ülkelerindeki fuarlarda tanıtan Bursa Büyükşehir Belediyesi, son olarak Japonya'nın en önemli fuarı Tourism Expo Japan'da Uzak Doğulu turizmcilere Bursayı anlattı.

30.10.2019Ekonomi
Yerli  turiste bu yıl zam yok

Yerli turiste bu yıl zam yok

Geçen yıl yerli turistin tatil yapmakta zorlandığını, bu yüzden iç pazarın yüzde 30-40 daraldığını söyleyen Jolly Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, “Bu yıl otellerle kontrat imzalarken zam taleplerini kabul etmedik. Ekim sonu itibarıyla da erken rezervasyon kampanyalarını başlatıyoruz. Geçen yıl yüzde 20 indirim yapan oteller yüzde 30 indirim yapıyor. Bu sene yerli turist zamsız tatil yapacak” dedi.

29.10.2019Ekonomi
THYden Danimarkada Stopover ile İstanbul tanıtımı

THY'den Danimarka'da "Stopover" ile İstanbul tanıtımı

Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da düzenlenen "Kaliteli Seyahat için Turizm Fuarı"nda stant açan Türk Hava Yolları (THY), artık Danimarka çıkışlı yolculara da sağladığı "Stopover" hizmeti ile İstanbul'u da tanıtacak.

19.10.2019Ekonomi
THY Latin Amerikanın en büyük turizm fuarına katıldı

THY Latin Amerika'nın en büyük turizm fuarına katıldı

THY Arjantin Müdürü Yahya Zahit Şensoy "Latin Amerika Uluslararası Turizm Fuarı, bölgedeki en önemli fuarlardan biri. Arjantin'de de varlığımızın devamı için bu fuara katılmak bizim için önemli" dedi.

6.10.2019Ekonomi
Sırp pop yıldızı Alanya’da

Sırp pop yıldızı Alanya’da

BALKANLAR ve Rusya’da yakından takip edilen pop star Milica Pavlovic, çekeceği klibin ön hazırlığı için ekibiyle birlikte Alanya’ya geldi.

28.05.2019Magazin
Uluslararası Küba Turizm Fuarı sona erdi

Uluslararası Küba Turizm Fuarı sona erdi

Havana'nın 500'üncü kuruluş yıl dönümüne özel etkinliklere ev sahipliği yapan Uluslararası Küba Turizm Fuarı'nı 7 bini aşkın kişi ziyaret etti.

12.05.2019Ekonomi
Kübadan Havananın 500. kuruluş yıl dönümüne özel fuar

Küba'dan Havana'nın 500. kuruluş yıl dönümüne özel fuar

Karayipler ülkesi Küba, başkent Havana'nın 500'üncü kuruluş yıl dönümünü, 6-11 Mayıs'ta düzenlenecek uluslararası turizm fuarıyla kutlayacak.

4.05.2019Ekonomi
Ukraynalılar Türkiye’ye akın etti

Ukraynalılar Türkiye’ye akın etti

Ukrayna'dan Türkiye'ye 2018 yılında 1.4 milyona yakın turist geldi.

29.03.2019Ekonomi
Rusların yüzde 91i Türkiyeye tatil amaçlı geliyor

Rusların yüzde 91'i Türkiye'ye tatil amaçlı geliyor

TÜRSAB raporuna göre, geçen yıl Türkiye'ye gelen Rus turistlerin yüzde 74,6'sı paket turlarla, yüzde 25,4'ü ise bireysel olarak gelirken, Rus turistlerin yüzde 91,5'inin Türkiye'ye tatil amacıyla geldiği belirlendi.

13.03.2019Ekonomi
Rusların yüzde 91i Türkiyeye tatil amaçlı geliyor

Ruslar'ın yüzde 91'i Türkiye'ye tatil amaçlı geliyor

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) tarafından hazırlanan Rusya Turizm Pazar Raporu'na göre, geçen yıl Ruslar'ın yüzde 91'i Türkiye'ye tatil amaçlı geldi.

13.03.2019Dünya
Rus turist sayısı 6 milyonu geçecek

Rus turist sayısı 6 milyonu geçecek

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya "Türkiye, Ruslar için çok uygun bir tatil noktası. Bu yıl Rusya'dan gelen turist sayısının yüzde 10-15'lik artışla 6 milyonu geçmesini bekliyoruz" dedi.

13.03.2019Ekonomi
Antalya’nın Rus turist hedefi

Antalya’nın Rus turist hedefi

MOSKOVA Uluslararası Seyahat ve Turizm Fuarı’na (MITT) katılan Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, bu yıl Antalya olarak 5 milyon Rus tatilci hedeflediklerini kaydetti.

12.03.2019Ekonomi
Bakan Ersoy açıkladı: Turizmde Rusya’ya özel strateji

Bakan Ersoy açıkladı: Turizmde Rusya’ya özel strateji

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Türkiye’deki birçok organizasyonda Rusya’nın onur konuğu olacağını; Rusya’dan İstanbul’a ek olarak diğer merkezlerden yapılan tarifeli uçak seferlerinde de business class uygulamasına geçeceklerini ve turizm meslek liselerinde Rusça’yı zorunlu lisan kapsamına aldıklarını kaydetti

12.03.2019Ekonomi
Hedef, 11 milyon yolcu

Hedef, 11 milyon yolcu

Berlin’de düzenlenen ITB turizm fuarı, Almanya’dan en çok hangi ülkenin turist çekeceği yönünde ibreyi belirliyor. Hemen hemen tüm dünya ülkelerinin stant açarak ülkesini tanıttığı fuarda bu yıl bir Türkiye rüzgarı esiyor.

8.03.2019Avrupa
THY’ye turizm fuarı dopingi, Berlin seferleri doldu

THY’ye turizm fuarı dopingi, Berlin seferleri doldu

Almanya’daki turizm fuarına katılım için dünyanın bir çok noktasından çok sayıda gidişin olması THY’nin Berlin uçuşlarında seyahat eden aktarmalı yolcu sayısını artırdı.

8.03.2019Ekonomi
‘Türkiye’ye gelen Alman misafirlerimiz, Almanya’da gibi rahatlar’

‘Türkiye’ye gelen Alman misafirlerimiz, Almanya’da gibi rahatlar’

Almanya’da turizmin nabzını belirleyen İTB fuarında konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun sözleriyle ilgili Alman kamuoyundaki tartışmalara yanıt verdi: “Açıkçası İçişleri Bakanı Soylu’nun konusu farklı anlamlara çekildi. Türkiye’de böyle bir şey olması söz konusu değil. Almanların Türklerin kalbinde özel bir yeri var.”

7.03.2019Avrupa

Yazar Sonuçları

‘Sıfır atık’la ekonomi yaratmak

Söke’den Bodrum’a giderken, Atburgazı köyünde Tabia üretim tesislerini görüyorsunuz. Burada Türkiye’nin en doğal, katkısız, gıda ve kozmetik ürünleri üretiliyor.

13.08.2020

Doğrusu şimdilik ertelemek

KORONAVİRÜSÜ galiba hafife aldık, aldım.

5.03.2020

Göbeklitepe (1)

Yaklaşık 12 bin yıl öncesinin inanç merkezi olarak değerlendirilen, Şanlıurfa’nın 12 kilometre kuzeydoğusunda, Tek Tek Dağları’nın üzerinde bulunan Göbeklitepe, son dönemde sanat dünyasının da çekim merkezi olmaya başladı.

25.11.2019

Tarkan’lı kültür yılı başlıyor

Vladimir Putin ve Recep Tayyip Erdoğan 8 Nisan’da Bolşoy’da Türk-Rus Kültür Yılı’nın açılışını yapacak. Kültürel etkinliklerin yer alacağı yıl boyunca iki ülke halklarının yakınlaşması için konserler düzenlenecek. Tarkan, Moskova ve Kazan’da iki konser verecek. DEİK ise 100 milyar dolarlık ticaret hacmi hedefi için harekete geçti.

17.03.2019