MENÜ

Turan Çolakkadı

Turan Çolakkadı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Turan Çolakkadı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Turan Çolakkadı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 407 Turan Çolakkadı haberi bulunmuştur.

Turan Çolakkadı Haberleri

Kritik isim ikinci kez hakim karşısında

Kritik isim ikinci kez hakim karşısında

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından tutuklanan ve "örgüt yöneticiliği"yle suçlanan eski Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu 1. Daire Başkanı İbrahim Okur, ikinci kez hakim karşısına çıktı.

11.09.2018Gündem
Ek ifade: Onu hükümet istedi

Ek ifade: Onu hükümet istedi

FETÖ soruşturmasında tutuklanan eski HSYK 1. Daire Başkanı İbrahim Okur, Ankara Cumhuriyet savcıları Mehmet Tamöz ve Ahmet Akça’ya verdiği 153 sayfalık ek ifadesinde, Ergenekon, Balyoz, Odatv davaları konusunda açıklamalarda bulundu. Ergenekon ve Balyoz davalarında uydurma delilerin ortaya çıktığını belirten Okur, ‘Şemdinli savcısı’ olarak tanınan Ferhat Sarıkaya’nın da hükümetin isteği üzerine mesleğe kabul edildiğini belirtti. Okur, özetle şunları söyledi:

4.01.2017Gündem
Bilal için Kısıklıyı basacakmış

Bilal için Kısıklı'yı basacakmış

FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan eski HSYK 1. Daire Başkanı İbrahim Okur, ek ifadesinde 17-25 Aralık operasyonunu anlatırken, “18 Aralık 2013 akşamı ben Hasan Doğan’ın kriptolu telefonu ile Sayın Başbakan da Efkan Ala’nın kriptolu telefonu ile görüşme yaptık. Başbakan, Zekeriya Öz’ün Kısıklı’ya bu akşam baskın yapacağı ve Bilal Erdoğan’ı alacağı konusunda istihbarat aldıklarını söyledi” dedi.

3.01.2017Gündem
Şimdi artık o iftardan eser yok: FETÖ hukuku

Şimdi artık o iftardan eser yok: FETÖ hukuku

İstanbul Emniyeti İstihbarat Şube Müdürlüğü, 2008’in eylül ayında bir iftar yemeği düzenledi. İTO’nun Kandilli Cemile Sultan Korusu’nda verilen iftar yemeğinin davetlileri, Beşiktaş’taki Özel Yetkili Mahkeme’de görev yapan hâkim ve savcılardı. Ergenekon soruşturmasını yürüten hâkim ve savcılar da o yemekteydi. İftar yemeğinde çekilen fotoğraflar, 1 yıl sonra, 2009 Ekim’inde ‘odatv’nin internet sitesinde yayınlandı. Büyük yankı uyandırdı. Hürriyet o gün iftar yemeğinde bulunan polis şeflerinin ve hâkim-savcıların şimdi nerede olduğunun yanıtını aradı. İşte cevabı:

13.08.2016Gündem
FETÖcü savcılar için istenen cezalar belli oldu

FETÖ'cü savcılar için istenen cezalar belli oldu

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın 17 Aralık soruşturmasında usulsüzlükler yapmasına ilişkin, eski savcılar Zekeriya Öz hakkında ağırlaştırılmış müebbet ile 72 yıla kadar hapis, Celal Kara hakkında ağırlaştırılmış müebbet ile 62 yıla kadar hapis ve Mehmet Yüzgeç hakkında ağırlaştırılmış müebbet ile 38 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

11.08.2016Gündem
Başsavcı Turan Çolakkadının ilk şiir kitabı çıktı

Başsavcı Turan Çolakkadı'nın ilk şiir kitabı çıktı

İstanbul Bölge Adliye Mahkemeleri Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı'nın ilk kitabı "Duygudan Söze" okuyucuyla buluştu.

1.04.2016Gündem
‘Terör’de deprem

‘Terör’de deprem

Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda dün ‘deprem’ etkisi yaratan görev değişiklikleri yapıldı. ‘Paralel yapı’, IŞİD, PKK ve DHKP-C gibi soruşturmaları yürüten Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu’ndan sorumlu Başsavcıvekili Orhan Kapıcı görevinden alındı. Hrant Dink cinayetinde kamu görevlilerinin ihmalini soruşturup iddianame hazırlayan savcı Gökalp Kökçü’nün de görev alanı değiştirildi.

11.01.2016Gündem
Ustasız açılış

Ustasız açılış

ÇAĞLAYAN’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda yeni yıl resepsiyonu düzenlenirken Ara Güler’in fotoğraflarından oluşan bir sergi de açıldı.

4.01.2016Gündem
4 savcı ve bir hakim meslekten atıldılar

4 savcı ve bir hakim meslekten atıldılar

17-25 Aralık soruşturması sonrası görevden alınan savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara, Muammer Akkaş ve Mehmet Yüzgeç ile Hâkim Süleyman Karaçöl, HSYK kararıyla meslekten ihraç edildi. Gerekçe, “Mesleğin şeref ve onurunu bozmak...”

12.05.2015Gündem
17-25 sanıkları

17-25 sanıkları

HSYK, Meclis’te aklanmaları büyük tartışma yaratan 4 bakan ve oğullarının adının karıştığı 17-25 Aralık Operasyonu’nu düzenleyen savcılar Celal Kara ve Muammer Akkaş hakkında kovuşturma izni verdi. Hâkim Süleyman Karaçöl de, hukuka aykırı el koyma kararı verdiği gerekçesiyle görevden uzaklaştırıldı, yargılanmasına da izin verildi.

3.03.2015Gündem
Mehmet Baransu tutuklandı

Mehmet Baransu tutuklandı

‘TSK’ya Balyoz davasında kumpas kuruldu’ iddialarına ilişkin soruşturmada gazeteci Mehmet Baransu tutuklandı. Baransu, davanın delilleri arasında yer alan CD, DVD ve 5 bin sayfa belgeyi bir bavul içerisinde dönemin İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Turan Çolakkadı’ya teslim etmişti.

2.03.2015Gündem
Mehmet Baransu tutuklanıp Metris Cezaevine konuldu

Mehmet Baransu tutuklanıp Metris Cezaevine konuldu

Genelkurmay Başkanlığı’nın, 27 Aralık 2013’de, “TSK’nın muvazzaf ve emekli personelinin yargılandığı davalarda TSK’yı hedef alacak şekilde suç delilleri üretildiği, davalarda görev yapan adli kolluk, savcı ve hakimlerin yargılamada savunmanın görüşlerini dikkate almadığı, suç delillerini manipüle etiği” gerekçesiyle yaptığı suç duyurusu üzerine Balyoz davasında kumpas iddialarına ilişkin başlatılan soruşturmada gazeteci Mehmet Baransu tutuklanarak Metris Cezaevine konuldu.

2.03.2015Gündem
Hüseyin Cahit Süzer son yolculuğuna uğurlandı

Hüseyin Cahit Süzer son yolculuğuna uğurlandı

Bahçeşehir'deki ofisinde silahla intihar eden Süzer Grubu Onursal Başkanı Mustafa Süzer'in kardeşi Hüseyin Cahit Süzer, gözyaşları içinde toprağa verildi.

4.02.2015Gündem
1 kurşun 1 not

1 kurşun 1 not

Süzer Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Süzer’in kardeşi Hüseyin Cahit Süzer (62), dün İstanbul Bahçeşehir’deki Defne Sitesi’ndeki emlak ofisinde silahla yaşamına son verdi. Olay, ofise gelen Süzer’in sekreterinin kilitli kapıyı açamaması üzerine ortaya çıktı. Süzer’e telefonla da ulaşamayan sekreter kapıyı çilingire açtırıp girdiği ofiste patronunu kanlar içinde buldu.

4.02.2015Gündem
Hüseyin Cahit Süzer intihar etti

Hüseyin Cahit Süzer intihar etti

İş adamı Hüseyin Cahit Süzer ofisinde intihar etti. Süzer Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Süzer'in 62 yaşındaki kardeşi Hüseyin Cahit Süzer'in silahla yaşamına son verdiği ve Süzer'in intihar etmeden önce not bıraktığı öğrenildi.

3.02.2015Gündem
3 ihraç, 1 yer değiştirme

3 ihraç, 1 yer değiştirme

HSYK Başmüfettişi Ömer Kara raporunda Zekeriya Öz, Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç’e meslekten ihraç, Ali Güngör’e ise yer değiştirme cezası verilmesini talep etmişti.

30.12.2014Gündem
HSYK Zekeriya Öz ile 3 savcı hakkında karar verdi

HSYK Zekeriya Öz ile 3 savcı hakkında karar verdi

HAKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2. Dairesi, yılın son toplantısında, başta Ergenekon eski savcısı Zekeriya Öz olmak üzere 17-25 Aralık savcıları ile ilgili ihraç talepli soruşturma dosyalarını görüştü. HSYK oyçokluğu ile Zekeriya Öz, Celal Kara, Muammer Akkaş ve Mehmet Yüzgeç’in, haklarındaki soruşturma sonuçlanıncaya kadar görevlerinden uzaklaştırma kararı verdi.

30.12.2014Gündem
Yargıtay-Danıştay’a YBP damgası

Yargıtay-Danıştay’a YBP damgası

CEMAAT medyasına operasyon tüm hızıyla sürerken yeni HSYK, 12 Aralık’ta Cumhurbaşkanı’nın onayladığı ve aynı gün mükerrer Resmi Gazete’de yayımlanan yargı paketi çerçevesinde, yüksek yargıya ‘Paralel Operasyonu’ yaptı. 15 gün içinde seçim yapması gereken HSYK Genel Kurulu, dün sabah toplanarak jet hızıyla Yargıtay’a 144 ve Danıştay’a 33 yeni üye seçimi yaptı.

16.12.2014Gündem
3 savcıya ihraç istendi

3 savcıya ihraç istendi

HSYK Başmüfettişi Ömer Kara, savcılara yönelik 25 Aralık soruşturmasının ardından 17 Aralık soruşturma raporunu da tamamladı; 3 ihraç 1 yer değiştirme cezası talep etti.

6.11.2014Gündem
Birlik kahvaltısı

Birlik kahvaltısı

Yargıda Birlik Platformu'nun Anadolu Adliyesi'ndeki hâkim ve savcılara verdiği dayanışma kahvaltısında HSYK adayları tanıtıldı.

13.09.2014Gündem
Vali Mutludan 1 Mayıs açıklaması

Vali Mutlu'dan 1 Mayıs açıklaması

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Taksim'de 1 Mayıs kutlaması için resmi müracaat olmadığını belirterek, ''Resmi müracaat gelirse oturur, değerlendiririz'' dedi.

11.04.2014Gündem
Son ses kaydı şoke etti: Kapıyı kırın alın adamı

Son ses kaydı şoke etti: Kapıyı kırın alın adamı

İnternette dün akşam yayına koyulan ve İçişleri Bakanı Efkan Ala'ya ait olduğu iddia edilen iki telefon kaydı, Türkiye gündemine oturdu.

12.03.2014Gündem
Adli Kolluk Yönetmeliği’nde 17 Aralık değişikliği

Adli Kolluk Yönetmeliği’nde 17 Aralık değişikliği

17 Aralık’ta yolsuzluk ve rüşvet iddiasıyla başlatılan soruşturmadan bakan oğulları Barış Güler ve Kaan Çağlayan ile işadamı Reza Zarrab’ın da önceki gün tahliyesi ile tutuklu kimse kalmazken dün Adli Kolluk Yönetmeliği’nde bir değişiklik daha yapıldı.

1.03.2014Gündem
Savcılıktan 15 Aralık sonrasına imha emri

Savcılıktan 15 Aralık sonrasına imha emri

25 Aralık soruşturmasına sonradan atanan savcıların, 15 Aralık’tan sonra toplanan delillerin imha edilmesi emri verdiği ortaya çıktı. Ancak Emniyet, cevap yazısında ellerinde belge bulunmadığını belirtti. Etiler Polis Okulu arazisinin imara açılması için yapılan görüşmeler, TÜRGEV’e gönderilen paralar ve Sabah-atv’nin satışındaki usulsüzlük iddialarına ait tutanaklar ise dosyada yer aldı.

27.02.2014Gündem
ÇHD baskınının görüntüleri ortaya çıktı

ÇHD baskınının görüntüleri ortaya çıktı

Çağdaş Hukukçular Derneği yöneticisi ve üyesi 9 avukatın tutuklandığı soruşturma kapsamında Halkın Hukuk Bürosu'na yapılan polis baskınının görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde "Bürolarında 11 çelik kapı var, evrak yakıyorlardı, sahte kimlikler bulundu" iddialarını doğrulayan bir kare yok.

24.02.2014Gündem
Aramadım görüştük

Aramadım görüştük

BÜYÜK Rüşvet Operasyonu’nda tutuklanan oğlu Barış Güler ile yaptığı iddia edilen telefon konuşması basına yansıyan eski İçişleri Bakanı Muammer Güler, “17 Aralık’ta ne oğlum beni aradı ne de ben oğlumu” açıklamasını yaptı. Güler, tapelere yansıyan görüşmenin aynı gün avukatın telefonundan yapıldığını belirterek, AK Parti’nin grup toplantısında şunları söyledi:

19.02.2014Gündem
Güler: 17 Aralık sabahı oğlumu aramadım ama...

Güler: 17 Aralık sabahı oğlumu aramadım ama...

İçişleri eski Bakanı Muammer Güler, 17 Aralık sabahı oğlu Barış Güler'i aradığına dair iddialar üzerine bir hafta sonra açıklama yaptı.

18.02.2014Gündem
Avukatlardan Başbakan ve Bozdağ hakkında suç duyurusu

Avukatlardan Başbakan ve Bozdağ hakkında suç duyurusu

Adalet Hukuk Derneği, Ak Avukatlar Derneği, Bağımsız Hukukçular Platformu, Genç Baro ve Yargıda Reform Grubu isimli 5 platformun üyesi avukatlar, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın da aralarında bulunduğu 12 kişi hakkında 'Yargı görevi yapana etkilemeye teşebbüs', 'Halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit'. 'T.C. organlarını aşağılama, suçluyu kayırma' iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

27.01.2014Gündem
Çolakkadı görevini Salihoğluna devretti

Çolakkadı görevini Salihoğlu'na devretti

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı görevini Başsavcı Hadi Salihoğlu'na devretti. Bölge Adliye Başsavcılığına atanan Çolakkadı, ''Bölge adliye mahkemeleri kurulmadı daha. Artık kurmak bize nasip olur mu biz emekli oluruz başkası mı kurar bilemiyorum'' dedi. Yeni Başsavcı Salihoğlu ise adil ve tarafsız olacağının altını çizdi ve 'Emaneti sayın Başsavcımızdan devraldık' dedi.

21.01.2014Gündem
Çolakkadında şiirli veda mesajı

Çolakkadı'nda şiirli veda mesajı

Bölge Adliye Başsavcılığına atanan İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı veda mesajı yayınladı.

20.01.2014Gündem
HSYK’ya suç duyurusu

HSYK’ya suç duyurusu

ADANA Cumhuriyet Başsavcılığı, içinde mühimmat olduğu iddiasıyla durdurulan TIR’da arama yapılmasını engelledikleri gerekçesiyle Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, dönemin Hatay Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan, Hatay İl Jandarma Alay Komutanı Hasan Koçyiğit ile Jandarma Genel Komutanlığı Kurmay Başkanı hakkında suç duyurusunda bulundu.

18.01.2014Gündem
O savcılar rapor iznine ayrıldı

O savcılar rapor iznine ayrıldı

HSYK kararlarıyla tayini çıkan İstanbul Başsavcı Vekilleri Fikret Seçen, Cihan Kansız, Ercan Şafak, Ali Güngör ve TMK Savcısı Muammer Akkaş 10 gün süreli sağlık raporu alarak izne ayrıldı.

17.01.2014Gündem
Savcılara yeni görev

Savcılara yeni görev

HSYK, 20 savcının görev yerini değiştirdi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı Bölge Adliye Başsavcılığı'na, İstanbul Başsavcıvekillerinden Fikret Seçen Gebze'ye, Cihan Kansız Sakarya'ya, Ercan Şafak Kocaeli'ne, Ali Güngör Anadolu yakasına, Savcı Muammer Akkaş da Tekirdağ'a atandı. Bu arada Adalet Bakanı Bozdağ da Akkaş, Öz ve Celal Kara için inceleme izni verdi.

17.01.2014Gündem
Elinizi yargıdan çekin

Elinizi yargıdan çekin

HSYK’nın yeniden yapılandırılmasına yönelik çalışmaları 1. Meclis önünde protesto eden Evrensel Hukukçular Platformu üyeleri, Başbakan Erdoğan’a “Çekin elinizi yargıdan, bırakın yargı işini yapsın” diye seslendi.

16.01.2014Gündem
17 Aralık kararnamesi

17 Aralık kararnamesi

HSYK 1. Dairesi, 19 savcı ve 1 hâkimi kapsayan 20 kişilik kararnameyle, İstanbul ve İzmir’de yolsuzluk operasyonlarını yürüten savcıların görev yerlerini değiştirdi.

16.01.2014Gündem
3 savcıya inceleme izni

3 savcıya inceleme izni

ADALET Bakanı Bekir Bozdağ, dün HSYK teklifinin görüşüldüğü TBMM Adalet Komisyonu’nda, “Türk Ceza Kanunu, Ceza Muhakemesi Kanunu ve Terörle Mücadele Kanunu kapsamında bakanlık olarak bir çalışma yürütüyoruz. Dinlemeler dahil pek çok konuda yapılan eleştirileri dikkate alan, bu çerçevede önemli değişiklikler içeren paket üzerinde çalışıyoruz. Bir hâkim veya savcı, kişisel kusuru, haksız fiil ve kastı olsa da buna ilişkin açılacak tazminatların devlete karşı açılmasının doğru olmadığına inanıyorum. Bunu değiştirmek için çalışıyoruz” dedi.

16.01.2014Gündem
Çolakkadı mahkemesiz kaldı

Çolakkadı mahkemesiz kaldı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı görevinden alınan Turan Çolakkadı, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi’ne Başsavcı olarak atandı. Ancak hali hazırda bu mahkeme kurulmuş değil. Henüz binasının dahi olmadığı mahkemenin başsavcısı olarak atanan Çolakkadı’nın nerede kalacağı ise belirsiz.

16.01.2014Gündem
İŞTE GÖREV YERLERİ DEĞİŞTİRİLEN O SAVCILAR

İŞTE GÖREV YERLERİ DEĞİŞTİRİLEN O SAVCILAR

HSYK, 20 savcının görev yerini değiştirdi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı Bölge Adliye Başsavcılığı'na, İstanbul Başsavcıvekillerinden Fikret Seçen Gebze'ye, Cihan Kansız Sakarya'ya, Ercan Şafak Kocaeli'ne, Ali Güngör Anadolu yakasına, Savcı Muammer Akkaş da Tekirdağ'a atandı. Bu arada Adalet Bakanı Bozdağ da Akkaş, Öz ve Celal Kara için inceleme izni verdi.

16.01.2014Haber
Kansızın odasında tayin zirvesi

Kansız'ın odasında tayin zirvesi

Atama kararlarının duyulmasının ardından Başsavcıvekili Cihan Kansız’ın Çağlayan’da İstanbul Adalet Sarayı’ndaki odasında tayin olan savcılar toplandı. Toplantıya Zekeriya Öz de katıldı.

16.01.2014Gündem
Hadi Salihoğlu bombalı saldırıda yaralanmıştı

Hadi Salihoğlu bombalı saldırıda yaralanmıştı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı’nın yerine Bakırköy Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu atandı. Salihoğlu 2003 yılında bombalı saldırıdan yaralı olarak kurtulmuştu.

16.01.2014Gündem

Yazar Sonuçları

Bugünün yüzde 20’si yarının yüzde 80’idir

GEÇEN ay Tahşiye davasında bir duruşmaya tanık olarak çağırıldım.

15.12.2016

Şimdi kimin suratına tüküreceğiz

4 Temmuz 2013 günü Gezi’ye katılanlara atılan iğrenç iftira ile ilgili şunu yazmıştım:

14.02.2014

Nokta atışlar

Dehşeti tespit için fotoğraf mı lazımdı?

22.01.2014

HSYK’ya karışmayın

ADALET Bakanı Sayın Bekir Bozdağ, başkanlık ettiği ilk HSYK Genel Kurul toplantısında, dairelerin tamamı için yeniden üye seçimi yapılmasını istedi.

16.01.2014