EKSTRA
MENÜ

Tur

Tur ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tur haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 200.324 Tur haberi bulunmuştur.

Tur Haberleri

İzmir Valisi güzel haberi duyurdu: Vaka sayısı 200ün altına düştü

İzmir Valisi güzel haberi duyurdu: Vaka sayısı 200'ün altına düştü

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, kentteki günlük vaka sayısının 200'ün altına düştüğünü açıkladı. Köşger, "İzmir, vaka sayısı anlamında çok iyi noktalara doğru gidiyor. Tam kapanma sırasında günlük vaka sayısı hedefi 200 idi. Şu anda günlük vaka sayısında 200'ün altına indik" dedi.

8.06.2021Gündem
Dünya şokta... Kanadada katliam yaptı: Müslüman aileyi nefreti yüzünden yok etti

Dünya şokta... Kanada'da katliam yaptı: Müslüman aileyi nefreti yüzünden yok etti!

Dün Kanada'nın Ontario eyaletine bağlı London kentinde gerçekleşen bir nefret saldırısı tüm dünyanın kanını dondurdu. Sadece Müslüman oldukları için kaldırımda yürürlerken üzerlerine sürülen araçla katledilen ailenin 9 yaşındaki bir çocuk dışında tüm üyeleri hayatını kaybetti. Kanada olayı 'nefret suçu' olarak tanımlarken Başbakan Trudeau olayla ilgili açıklama yaptı ve minibüslü saldırıyı "terör saldırısı" olarak nitelendirdi.

8.06.2021Dünya
Vetoyu savundu: ‘Yüz defa daha sunsalar yine...’

Vetoyu savundu: ‘Yüz defa daha sunsalar yine...’

Macaristan Başbakanı Viktor Orban, ülkesinin, Avrupa Birliği’nin (AB) dış politika kararlarını veto etmesinin AB antlaşmalarına uygun olduğunu ve bunu kullanmaya devam edeceklerini söyledi.

8.06.2021Avrupa
Mass Effect geri döndü: Mass Effect: Legendary Edition

Mass Effect geri döndü: Mass Effect: Legendary Edition

Alternatif bir gelecekte insanların uzaya açıldığı ve diğer türler ile yakın ilişkiler içinde olduğu bir zamandayız. Mass Effect: Legendary Edition ile N7 özel kuvvetler programından mezun olmuş, SSV Normandy isimli geminin başına getirilmiş ve bir süre sonra uzaylı ırkların ortak merkezi olarak kabul edilen Citadel’in özel ajanlarına verilen Spectre ünvanına layık görülmüş olan Komutan Shepard’ın üç oyun süren büyük macerasına giriş yapıyoruz.

8.06.2021eSpor
Türk şirketler siber saldırı ve pandemi kıskacında

Türk şirketler siber saldırı ve pandemi kıskacında

Siber güvenlik uzmanları, 2020 yılı içerisinde Türk şirketlere yönelik 609 Milyon brute-force (kaba kuvvet) saldırısı tespit etti. Bu saldırılarda 14 bin 500 şirket hedef alındı. Pandemi nedeni ile evden çalışmanın standart haline geldiği 2020 yılında Türk şirketlere yapılan RDP saldırıları da kademeli olarak olağanüstü şekilde arttı. 2020 yılı içerisinde dünya genelindeki RDP saldırılarında yüzde 768 artış olurken, bu oran Türkiye’ye yönelik içeriden veya dışarıdan gerçekleştirilen saldırılar için yüze 571’e ulaştı.

8.06.2021Teknoloji
Kanadada Müslüman aileye korkunç saldırı Başbakan Trudeaudan ilk açıklama

Kanada'da Müslüman aileye korkunç saldırı! Başbakan Trudeau'dan ilk açıklama

Kanada'nın Ontario eyaletine bağlı London kentinde gerçekleşen ve bir minibüs şoförünün aracını kaldırımdaki yayaların üzerine sürdüğü saldırının, İslamofobik nedenlerle yapılmış olabileceği kaydedildi. Saldırıda biri 15 yaşında kız çocuğu olmak üzere 4 kişi hayatını kaybetti ve 9 yaşındaki bir erkek çocuk da ağır yaralandı. Başta Kanada Başbakanı Justin Trudeau olmak üzere ülkenin önde gelen siyasetçileri, olayı kınayan açıklamalarda bulundu

8.06.2021Dünya
Son dakika haberler: Sebebi ortaya çıktı.. Müsilaj kâbusunun ilk test sonuçları belli oldu Deniz salyasının nedeni tek hücreli canlı...

Son dakika haberler: Sebebi ortaya çıktı.. Müsilaj kâbusunun ilk test sonuçları belli oldu! Deniz salyasının nedeni tek hücreli canlı...

CNN TÜRK canlı yayınında Marmara Denizi'ni kaplayan müsilaj sorunu ile ilgili çok önemli bir gelişme yaşandı. 22 gün önce İstanbul Üniversitesi'ndeki laboratuvara bırakılan müsilaj örneklerinin ilk sonuçları ortaya çıktı. İlk sonuçlara göre, deniz salyasında tek hücreli canlılar tespit edildi. Deniz salyasına evsel ve kanalizasyon atıklarının yanı sıra bu tek hücreli canlının neden olduğu anlaşıldı.

8.06.2021Gündem
Türkiye ve Yunanistan seyahat izni için anlaştı ama... Yunan Adası bilmecesi

Türkiye ve Yunanistan seyahat izni için anlaştı ama... Yunan Adası bilmecesi

Yunanistan ve Türkiye arasında karşılıklı seyahate izin verileceğinin açıklanmasının ardından özellikle Yunan adalarına gitmek isteyenlerden talepler gelmeye başladı. Ancak turizm sektörü temsilcileri, kararın resmiyet kazanmadığını belirterek, “Biz de bu kararın netleşmesini bekliyoruz. Hangi şartlarda turistlerin gelip gideceği belli değil” diye konuştu.

8.06.2021Ekonomi
Rüyada Para Vermek Ne Anlama Gelir Rüyada Kağıt Ve Bozuk Para Vermek Anlamı

Rüyada Para Vermek Ne Anlama Gelir? Rüyada Kağıt Ve Bozuk Para Vermek Anlamı

Genel olarak rüyada para vermek pek hayra alamet değildir. Yine de rüya içerisinde paranın kime nasıl verildiği ile ilgili tabirleri de değişmektedir. Para verme temalı rüyalarınızın tabirlerini sizler için derledik.

7.06.2021Mahmure
Rüyada Kadın Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Kadın Akraba Ve Asker Görmek Anlamı

Rüyada Kadın Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Kadın Akraba Ve Asker Görmek Anlamı

Rüyalarımız oldukça hassas noktalarımıza değinmektedir. Öyle ki bilinçaltımızda yer edinen pek çok şey rüyalarda gün yüzüne çıkar. Kadınlarla ilgili rüya görmek farklı bir şekilde yorumlanır. Peki, kadın temalı rüyaların genel tabirleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

7.06.2021Mahmure
Rüyada Misafir Gelmesi Ne Anlama Gelir Rüyada Misafir Görmek Ve Ağırlamak Tabiri

Rüyada Misafir Gelmesi Ne Anlama Gelir? Rüyada Misafir Görmek Ve Ağırlamak Tabiri

Rüyada görülen misafir temalarının yorumları oldukça karmaşıktır. Pek çok kişi rüyasında gördüğü misafirlerin ya da misafir terimlerinin anlamını bilmek için araştırma yapıyor. İşte, merak edilen tüm detaylar.

7.06.2021Mahmure
Fransa Açık tek erkeklerde son çeyrek final biletini Nadal aldı

Fransa Açık tek erkeklerde son çeyrek final biletini Nadal aldı

Sezonun ikinci grand slam tenis turnuvası Fransa Açık'ta (Roland Garros) Rafael Nadal çeyrek finale yükseldi.

7.06.2021Tenis
Rüyada Kurtçuk Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Kurtçuk Yemek Ve Kusmak Tabiri

Rüyada Kurtçuk Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Kurtçuk Yemek Ve Kusmak Tabiri

Kurtçuklar oldukça küçük hayvanlar olsa da pek çok kişiyi tiksindirir. Bu nedenle rüyalarda görülen kurtçuklarda kötü bir anlam ifade ediyor gibi düşünülmesi normaldir. Fakat rüyada kurtçuk görmenin pek çok şekli ve yorumu mevcuttur. İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar.

7.06.2021Mahmure
Rüyada Kuran Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Kuran Okumak Ve Dinlemek Tabiri

Rüyada Kur'an Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Kur'an Okumak Ve Dinlemek Tabiri

İnsanlığın son kutsal kitabı olan Kuran’ı rüyada görmek kişiyi umutlandırır, bazen rüyada okunan Kuran korkutabilir. Fakat bu tip rüyalar her daim din ve inanç ila bağdaştırılmaktadır. Kuran ile ilgili rüyalarınızın yorumlarını derledik.

7.06.2021Mahmure
Rüyada Kıyametin Koptuğunu Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Kıyamet Olduğunu Sanmak Ve Duymak Tabiri

Rüyada Kıyametin Koptuğunu Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Kıyamet Olduğunu Sanmak Ve Duymak Tabiri

Kıyamet günü, tüm canlıların yok olması ve artık bu hayatın bitmesi, ahret hayatına geçiş olarak tanımlanır. Rüyada kıyameti gören kimse için gördüğü rüya her zaman bir uyarı niteliği taşımaktadır. Peki, rüyada kıyametin kopması ne gibi anlamlara gelir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

7.06.2021Mahmure
Son Dakika: Şike Kumpas Davası’nda kararın detayları ortaya çıktı Kritik isimler yüzlerce yıl hapse mahkum edildi

Son Dakika: Şike Kumpas Davası’nda kararın detayları ortaya çıktı! Kritik isimler yüzlerce yıl hapse mahkum edildi

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "futbolda şike" soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle 88 sanığın yargılandığı davanın mahkeme kararının detayları ortaya çıktı. Kapatılan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca bin 292 yıl hapis cezasına, dönemin İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Nazmi Ardıç, bin 971 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

7.06.2021Futbol
Poldadot Nedir Ve Ne Zaman Çıktı Dot Ne Demek Kripto Para Poldadot Coin Nasıl Alınır

Poldadot Nedir Ve Ne Zaman Çıktı? Dot Ne Demek? Kripto Para Poldadot Coin Nasıl Alınır?

Kripto paralar hayatımıza girdiğinden beri bazı terimler duyuyoruz. Fakat bu terimlerin ne olduğunu bilmek ve bunları takip etmek oldukça zor oluyor. Polkadot, kelimesini daha önce duymuşsunuzdur. Peki, Polkadot nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

7.06.2021Ekonomi
Neo Nedir Ve Ne Zaman Çıktı Neo Ne Demek Kripto Para Neo Coin Nasıl Alınır

Neo Nedir Ve Ne Zaman Çıktı? Neo Ne Demek? Kripto Para Neo Coin Nasıl Alınır?

Çin'in ilk açık kaynaklı Blockchain teknolojisi olan NEO, 2017'nin sonlarında fiyatta dikkate değer bir artış yaşadı. O zamandan beri, NEO tüm zamanların en yüksek seviyelerinin altında otururken, NEO ilk 20 kriptoda kaldı. Peki, NEO nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

7.06.2021Ekonomi
Etf Nedir, Açılımı Ne Anlama Gelir Kripto Para Etfleri Nasıl Çalışır

Etf Nedir, Açılımı Ne Anlama Gelir? Kripto Para Etf'leri Nasıl Çalışır?

Günümüzde artan sayıda yatırımcı, çeşitlendirilmiş portföyler oluşturmak için borsa yatırım fonları yani EFT'ler kullanılmaktadır. Özellikle kripto para biriminin giderek popüler bir hale gelmesinden dolayı, Bitcoin'in değerini takip eden ve kripto para birimi borsaları yerine geleneksel piyasa borsalarında ticaret yapan borsacılar yatırım fonları hakkında detayları derledik.

7.06.2021Ekonomi
Chainlink Nedir Ve Ne Zaman Çıktı Lınk Ne Demek Kripto Para Chainlink Coin Nasıl Alınır

Chainlink Nedir Ve Ne Zaman Çıktı? Lınk Ne Demek? Kripto Para Chainlink Coin Nasıl Alınır?

Konu kripto para olduğunda dikkat çeken sanal para birimlerinden biri de Chainlink olmaktadır. Bu konuyla alakalı olarak sıklıkla sorulan Chainlink nedir ve ne zaman çıktı? LINK ne demek? Kripto para Chainlink coin nasıl alınır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

7.06.2021Ekonomi
ABde terör içerikleri 1 saat içinde internetten kaldırılacak

AB'de terör içerikleri 1 saat içinde internetten kaldırılacak

Sosyal medya platformları veya internet siteleri gibi internet üzerindeki oluşumlarda yapılan terör içerikli paylaşımların, AB ülkelerinin ilgili makamlarının talebi olması halinde 1 saat içinde kaldırılması gerekecek.

7.06.2021Dünya
Fanatik Yahudilerden Mescid-i Aksaya baskın

Fanatik Yahudilerden Mescid-i Aksa'ya baskın!

İsrail polisinin eşlik ettiği onlarca fanatik Yahudi, işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa'nın avlusuna girdi.

7.06.2021Dünya
21’inci yüzyılda okuma yazma ve yeni okuryazarlıklar

21’inci yüzyılda okuma yazma ve yeni okuryazarlıklar

İlk çeyreğini birkaç yıl sonra dolduracağımız 21’inci yüzyıl, kalan yıllarının nasıl olacağıyla ilgili önemli fikir ve mesajlar veriyor. Bu fikir ve mesajları almış veya alan birey ve toplumlar yüzyılımızın kalan yıllarına damgasını vuracakmış gibi duruyor. İçinden geçtiğimiz küresel salgın süreci ise bu mesaj ve fikirleri almayan, alamayan ya da almamakta direnen birey ve toplumlara adeta bunu dayatıyor.

7.06.2021Eğitim
Ders ve gerçek yaşam becerisi olarak “Matematik”

Ders ve gerçek yaşam becerisi olarak “Matematik”

İlkokuldan üniversiteye eğitim yaşamımız boyunca matematikle birlikteyiz. Öğrenimimiz boyunca başarılı olup olamayacağımızda matematik bilgisi önemli rol oynuyor. Örneğin, matematiği iyi olan öğrenciler üniversite giriş sınavında daha yüksek puan alıyor, istedikleri üniversiteleri kazanma şansları yükseliyor. Kimi öğrenciler için başarının kapısını aralayan matematik dersi ne yazık ki çok sayıda öğrenci için aşılması imkânsız bir engel, adeta bir kâbus.

7.06.2021Eğitim
Balık kenesi parazit taşıyıcısı çıktı

Balık kenesi parazit taşıyıcısı çıktı

Çukurova Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Balık Hastalıkları Anabilim Dalı Üyesi Doç. Dr. Argun Akif Özak, küresel ısınmayla birlikte balıklarda kene ve tek hücreli parazitlerin son zamanlarda artış gösterdiğini ve yeni yaptıkları araştırmayla 'lernanthropus kroyeri' cinsi kenelerin öldürücü parazitleri üzerine taşıdığını gözlemlediklerini kaydetti. Doç. Dr. Özak, "Doğal levreklerde ve dalyan alanlarında ciddi oranlarda ölümlerle karşılaşma ihtimalimiz var" dedi.

7.06.2021Haber
Ne eve ne arsaya artık yatırım buna Satışlar pandemiyle 3 katı arttı... Talep yağıyor

Ne eve ne arsaya artık yatırım buna! Satışlar pandemiyle 3 katı arttı... Talep yağıyor

Salgınla birlikte birçok alışkanlık değişti. Özellikle konaklama açısından doğada vakit geçirmek isteyenler karavanları tercih etmeye başladı. Peki karavanda yaşam kolay mı, pandemi nasıl etkiledi ve park yerlerinde fiyatlar nasıl... İşte tüm detaylar...

7.06.2021Ekonomi
Balık kenesi parazit taşıyıcısı çıktı; levrek üretimi tehlikede

Balık kenesi parazit taşıyıcısı çıktı; levrek üretimi tehlikede

Çukurova Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Balık Hastalıkları Anabilim Dalı Üyesi Doç. Dr. Argun Akif Özak, küresel ısınmayla birlikte balıklarda kene ve tek hücreli parazitlerin son zamanlarda artış gösterdiğini ve yeni yaptıkları araştırmayla 'lernanthropus kroyeri' cinsi kenelerin öldürücü parazitleri üzerine taşıdığını gözlemlediklerini kaydetti. Doç. Dr. Özak, "Doğal levreklerde ve dalyan alanlarında ciddi oranlarda ölümlerle karşılaşma ihtimalimiz var" dedi.

7.06.2021Ekonomi
Son dakika... Bakan Dönmez açıkladı Adres değişti, yeni kuyu geliyor...

Son dakika... Bakan Dönmez açıkladı! Adres değişti, yeni kuyu geliyor...

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 4. Türkiye Enerji ve Doğal Kaynaklar Zirvesi'nde açıklamalarda bulunuyor. Doğu Akdeniz'de KKTC ve Türkiye'nin TPAO'ya vermiş olduğu sahalarda 8 sondaj yapıldığını söyleyen Bakan Dönmez, ""Son değerlendirmeler yapılıyor. Ümidimizi koruyoruz. Olumlu sinyaller aldığımız saha var, orada yeni kuyu açmamız gerekiyor." ifadelerini kullandı.

7.06.2021Ekonomi
NBAde Gecenin Sonuçları: Doncicin 46 sayısı Maverickse yetmedi, Clippers konferans yarı finalinde

NBA'de Gecenin Sonuçları: Doncic'in 46 sayısı Mavericks'e yetmedi, Clippers konferans yarı finalinde

Amerikan Basketbol Ligi (NBA) play-off'larında Dallas Mavericks'i 126-111 yenen Los Angeles Clippers, ilk tur serisini 4-3 kazandı ve konferans yarı finaline yükseldi.

7.06.2021Basketbol
İYİLEŞMEDEN İYİLEŞTİREMEYİZ

İYİLEŞMEDEN İYİLEŞTİREMEYİZ

Turizm ancak çevreye duyarlı gerçekleştirilirse sürdürülebilir olur. Tüm yaşamları korumak için doğayı korumak zorundayız. İyileşme içeriden başlar.

7.06.2021Salim Uzun
BES, sağlık eğitimle birleşecek

BES, sağlık eğitimle birleşecek

Bireysel emeklilik, tasarruf ve sigorta ürünleri ile birlikte sunulacak. SEDDK, Başkan Yardımcısı Uluç İçöz, BES’i, ihtiyaçlara göre kurguladıklarını belirterek, “BES’i, sağlık, konut alımı, yaşlılıkta bakım, emeklikte ek gelir ihtiyacı gibi özel güvence paketi olarak planlıyoruz. Eylül ayına kadar detayları da kamuoyuyla paylaşacağız” diye konuştu.

7.06.2021Ekonomi
İmece nedir İmece tanımı ve TDK sözlük anlamı

İmece nedir? İmece tanımı ve TDK sözlük anlamı

İlk kez 16. yüzyılda kaleme alınmış eserlerde karşımıza çıkan imece kelimesinin sözlük anlamı yardımdır. Daha çok ''imece usulü'' şeklinde kullanılır. Köylerde uzun yıllardan beri süregelen bu gelenek, Orta Asya Türklerinde ve Doğu toplumlarında da yaygındır. İmece nedir? TDK'ya göre imece kelimesinin tanımını ve sözlük anlamını detaylı bir şekilde derledik.

7.06.2021Sözlük
Çatalhöyük’ün gizemlerine yolculuk

Çatalhöyük’ün gizemlerine yolculuk

Londra'da yaşayan Kıbrıslı yazar R. Shener’in sondan başa doğru 12 kitap olarak kurguladığı, tarihi-polisiye ve bilimkurgu öğelerini içeren ‘Ghods of Zargon’ serisinın ilk romanı ‘Çatalhöyük-12’ yayımlandı. Kitapta arkeolog Ryan, 2015’te Çatalhöyük’te bir kazı sırasında yaşanan şaibeli ölümün izini sürerken bilinen tarihin bilinmeyen yüzünü de keşfetmeye başlıyor. R. Shener, “Çatalhöyük’ün gizemli bilinmezliğinin verdiği ilhamla yaptığım kurguda, binlerce yıl önce buraya gizlenmiş bir sırrı ortaya çıkartarak hikâyeme başlamak istedim. Kahramanımız, tarihin derinliklerinde yapacağı yolculuğuna Çatalhöyük’te başlıyor, eski medeniyetlerin bıraktığı izleri takip ederek alternatif bir bakış açısıyla bugünü anlamaya çalışıyor” diyor.

6.06.2021Kitap Sanat
Esenyurt’ta polis merkezinde ölüm iddiası

Esenyurt’ta polis merkezinde ölüm iddiası

Esenyurt'ta bir şirketin güvenlik amiri olan Birol Yıldırım(42) gözaltına alınan çalışanının peşinden gittiği polis merkezinde hayatını kaybetti. Aile, darp iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunurken, İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, Yıldırım'ın bekleme salonundayken aniden fenalaşıp hayatını kaybettiği, adli ve idari soruşturmanın başlatıldığı bildirildi.

6.06.2021Gündem
Fransa Açıkta Medvedev ve Tsitsipas çeyrek finalde

Fransa Açık'ta Medvedev ve Tsitsipas çeyrek finalde

Sezonun ikinci grand slam tenis turnuvası Fransa Açık'ta (Roland Garros) tek erkeklerin 2 ve 5 numaralı seribaşları Daniil Medvedev ile Stefanos Tsitsipas, çeyrek finale yükseldi.

6.06.2021Tenis
F1 Azerbaycan Grand Prixsinde zafer Sergio Perezin

F1 Azerbaycan Grand Prix'sinde zafer Sergio Perez'in

Formula 1 Dünya Şampiyonası'nın 6. yarışı Azerbaycan Grand Prix'sini Red Bull takımından Sergio Perez kazandı.

Azarenkaya büyük şok Roland Garrosa 4. turda veda...

Azarenka'ya büyük şok! Roland Garros'a 4. turda veda...

Kariyerinde iki grand slam şampiyonluğu bulunan Belaruslu tenisçi Victoria Azarenka, katıldığı Fransa Açık (Roland Garros) Turnuvası'nın 4. turunda elendi.

6.06.2021Tenis
MotoGP Katalonya Grand Prixsinde zafer Miguel Oliveiranın

MotoGP Katalonya Grand Prix'sinde zafer Miguel Oliveira'nın

MotoGP Dünya Şampiyonası'nın 7. ayağı Katalonya Grand Prix'sinde, Red Bull KTM takımının Portekizli pilotu Miguel Oliveira birinci oldu.

Son dakika: Facebooktan Trump’a ceza Cezası onandı

Son dakika: Facebook'tan Trump’a ceza! Cezası onandı!

Sosyal medya platformu Facebook, ABD’nin eski Başkanı Donald Trump’ın Facebook ve Instagram hesaplarını, Gözetim Kurulu’nun çağrısına uyarak 2 yıllığına askıya aldı. Gözetim Kurulu, daha önce askıya alma kararını yerinde bulmuş ancak kararın süresiz olmasını eleştirmişti.

6.06.2021Dünya
Her şey İstanbul kararı ile başladı... İngiltere ve Portekiz arasında vaka krizi

Her şey İstanbul kararı ile başladı... İngiltere ve Portekiz arasında vaka krizi!

Kapılarını turistlere açan Portekiz'in İngiltere tarafından riskli ilan edilmesi ülkede isyana neden oldu. Portekizliler 'Vakalar İngilizler yüzünden arttı' diyor. Öte yandan tüm bunlar İstanbul hakkında verilen bir kararla başladı. Detaylar haberimizde...

6.06.2021Dünya
‘Endişelerimiz haklı çıktı’

‘Endişelerimiz haklı çıktı’

Avusturya İslam Cemaati (İGGÖ) Başkanı Ümit Vural, Müslümanlara ait kurumların fişlendiği ‘İslam Haritası’ adlı uygulamanın kullanımının tamamen sonlandırılması gerektiğini belirterek, “Bu olaydan sonra Müslümanlara yönelik saldırılar arttı. Camilerimize çirkin levhalar asıldı” dedi.

6.06.2021Avrupa
Son dakika: Beşiktaş başkanı Ahmet Nur Çebiden Sergen Yalçın, Rosier ve Ghezzal açıklaması Galatasaraya Billong tepkisi...

Son dakika: Beşiktaş başkanı Ahmet Nur Çebi'den Sergen Yalçın, Rosier ve Ghezzal açıklaması! Galatasaray'a Billong tepkisi...

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, 2020-2021 sezonunda elde edilen şampiyonluğun yanı sıra teknik direktör Sergen Yalçın, futbolcular Rachid Ghezzal ve Valentin Rosier ile ilgili açıklamalarda bulundu. Çebi ayrıca Hatayspor'un 7-0 yendikleri maçla ilgili Galatasaray'ın yaptığı başvuruyu da eleştirdi.

6.06.2021Futbol
Öldürmek için değil, yaşamaları için... Yeni büyük beşli

Öldürmek için değil, yaşamaları için... Yeni büyük beşli

1800’lerde öldürülmesi en zor ve en tehlikeli beş hayvanın kod adıydı ‘big 5’ yani ‘büyük beşli’. Aslan, gergedan, bufalo, fil ve leopar… İngiliz fotoğrafçı Graeme Green bu kez avcılık değil, tükenişlerine dikkat çekmek için ‘yeni büyük beşli’ anketi düzenledi. 50 binden fazla oy kullanıldı. Bufalo, leopar ve gergedan takımdan çıktı. Yeni büyük beşli: Goril, kaplan, kutup ayısı, fil ve aslan.

Genciz, heyecanlıyız

Genciz, heyecanlıyız!

Ülkemize dünya üçüncülüğü yaşatan Şenol Güneş ile yeni bir maceraya hazırız. Cuma günü şölen başlıyor. Bir ay sürecek EURO 2020 boyunca oynanacak maçları, takip etmeniz gereken takım ve yıldız adaylarını derledik. Sonuna kadar yürüyelim ve kupayı Türkiye’ye getirelim...

Yazar Sonuçları

Düşünmeye çağrı

İbrahim Kalın'ın ‘Açık Ufuk’ kitabı bizi düşünmeye çağırıyor. Düşünmenin hayatımızdaki önemini temellendiriyor.

8.06.2021

Biz Türkler nikâh şekerini Lükres Borjiya'nın kına gecesinde mi öğrendik

Dün Hürriyet ve New York Times’ın manşetinde benzer bir haber vardı. Pandemi sırasında yasaklanan düğünlerin yeniden başlaması.

8.06.2021

Bakan Akar: Atatürkçülüğümüzü sorgulamak kimsenin haddi değildir

Denizkurdu Tatbikatı’ndan yazdığım yazılar Milli Savunma Bakanı Akar’ın Türkiye içine ve yurtdışına verdiği mesajlarla bitiyor. Aksaz Deniz Üssü’nde akşam yaptığımız sohbeti pazartesi günü aktaracağımı yazmıştım. Başlıklar halinde özetliyorum...

7.06.2021

Kod adı ‘Osman’

Milli İstihbarat Teşkilatı tarafından Türkiye’ye getirilen, FETÖ elebaşı Gülen’in öz yeğeni Selahaddin Gülen, itirafçı oldu. Ama ne itiraf!!!

7.06.2021