MENÜ

Tuluhan Tekelioğlu

Tuluhan Tekelioğlu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tuluhan Tekelioğlu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 164 Tuluhan Tekelioğlu haberi bulunmuştur.

Tuluhan Tekelioğlu Haberleri

Dijital Psikolojik Devrim, Her Perşembe Saat 4te ve Osmanlı Gazetelerinde Hilal-i Ahmer Cemiyeti raflarda

Dijital Psikolojik Devrim, Her Perşembe Saat 4'te ve Osmanlı Gazetelerinde Hilal-i Ahmer Cemiyeti raflarda

Kızılay, Hilal-i Ahmer Cemiyeti’nin hizmet ve fedakarlığının en yüksek olduğu Trablusgarp Savaşı, Balkan Savaşları ve Birinci Dünya Savaşı’nı içine alan 1912-1918 yılları arasında dönemin Osmanlı Gazetelerinde çıkan yardım haberlerini kitaplaştırdı. Fatih Türkmenoğlu'nun yazdığı 'Her Perşembe Saat 4’te' birbirinin içinden geçen dört ayrı hikayeden oluşuyor. İletişim tasarımcısı Murat Dağıtmaç ve Nöropsikolog Şehadet Ekmen dijital dünyanın geçmişi, şimdisi, geleceği; insanlığa getirileri, insanlıktan çaldıkları ve insan psikolojisine etkilerini her yönüyle ele alan Dijital Psikolojik Devrim raflardaki yerini aldı.

2.02.2019Keyif
Hayatını kitapla kuşatanların fuarı

Hayatını kitapla kuşatanların fuarı

Yaklaşık 750 bin ziyaretçi sayısıyla geçen yıl rekor kıran Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nın 37’ncisi yarın TÜYAP Büyükçekmece’de başlıyor. ‘Hayatı Edebiyatla Kuşatmak’ temasıyla 18 Kasım’a kadar yüzlerce imza günü ve etkinliğe ev sahipliği yapacak fuarın bu yılki onur yazarı, Türk edebiyatının büyük ismi Selim İleri olacak.

8.11.2018Kitap Sanat
Bir cesaret kitabı: Yapabilirsin

Bir cesaret kitabı: Yapabilirsin

Gazeteci yazar Tuluhan Tekelioğlu, Kadınlar Günü’nü, kadınlara cesaret aşılayan 9 kadının başarı öyküsüne yer verdiği ‘Yapabilirsin’ adlı yeni kitabıyla kutladı.

10.03.2018Gündem
Strasbourg’ta 10 Türk filmi gösterilecek

Strasbourg’ta 10 Türk filmi gösterilecek

Yeşilçam’ın yurt dışında ilk ve en eski etkinliği olan Strasbourg Türk Sinema Günleri’nin 29’uncusu pazartesi günü Odyssee sinemasında başlayacak. 16 Ocak’a kadar sürecek etkinlikte 10 film gösterilecek.

13.12.2017Dünya
Yeni aşk mı

Yeni aşk mı?

Şarkıcı Ege ve yazar Tuluhan Tekelioğlu, geçen pazar Sarıyer sahilinde sabah yürüyüşü yaparken görüntülendi.

9.10.2017Magazin
İlham veren konuşmalar

İlham veren konuşmalar

DB Positive Yaratıcı Çözümler ve Proje Yönetimi tarafından gerçekleşecek olan “İlham Veren Konuşmalar” serisinde alanında ünlü isimler sevenleriyle buluşuyor.

4.10.2017Keyif
Kılıçdaroğlu Adalet Yürüyüşünün 4. gününde

Kılıçdaroğlu 'Adalet Yürüyüşü'nün 4. gününde

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasını protesto ettiği "Adalet Yürüyüşü"nün 4. gününe başladı. CHP lideri Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerine yanıt verdi. Tepelik alanda bayrak açan vatandaşlarla fotoğraf çektiren Kılıçdaroğlu, inişte ayağı kayınca zor anlar yaşadı. Kılıçdaroğlu'nun yürüyüşü yağmur altında devam ediyor. Yürüyüşe sanatçı Zülfü Livaneli de katıldı.

18.06.2017Gündem
Yarışmanın sosyal medya oylaması başladı

Yarışmanın sosyal medya oylaması başladı!

“Üniversiteliler Arası Yaşam Kalitesi Yarışması” Facebook oylaması 24 Nisan – 3 Mayıs tarihleri arasında yapılacak.Üniversiteli gençler arasında yaşam kalitesi konusunda farkındalık yaratmak, düşünce ve çözüm üretimi sağlamak amacıyla gerçekleştirilen “Üniversiteliler Arası Yaşam Kalitesi Yarışması”nın Jüri Toplantısı 20 Nisan 2017 tarihinde gerçekleşti.

24.04.2017Kampüs
Üniversiteliler yaşam kalitesini arttırmak için yarışıyor

Üniversiteliler yaşam kalitesini arttırmak için yarışıyor!

“Üniversiteliler Arası Yaşam Kalitesi Yarışması”na başvurular 31 Mart’a kadar devam ediyor.

10.03.2017Kampüs
Kadın varsa, imkânsız yoktur YAPABİLİRSİN

Kadın varsa, imkânsız yoktur YAPABİLİRSİN!

Gazeteci-yazar Tuluhan Tekelioğlu altıncı belgeselini tamamladı. ‘Yapabilirsin’, Türkiye’nin dört bir yanından dokuz kadının başarı öykülerini konu alıyor.

3.03.2017Hayat
Erdoğan ve Alpaya imzalı destek

Erdoğan ve Alpay'a imzalı destek

Tutuklu yazar Aslı Erdoğan ve dilbilimci Necmiye Alpay’a destek olmak için 33 gazeteci ve yazar vekâleten imza günü düzenledi. Etkinliğe destek veren yazarlar “sadece Aslı Erdoğan ve Necmiye Alpay için değil, bütün tutuklu gazeteci-yazarlar için” dayanışma çağrısında bulundu.

27.10.2016Gündem
Neyran Günüçerin ilk kitabı Dilimin Ucu Çınlıyor çıktı

Neyran Günüçer'in ilk kitabı Dilimin Ucu Çınlıyor çıktı

Neyran Günüçer, mizahi ve akıcı kalemiyle, istedikleri için mücadele eden, tercih yapan, bazen giden, bazen kalan, yalnız kalan, yaralanan ama dik duran bir kadının aşkı, arkadaşlığı, anneliği ama en çok da kendini keşfetme serüvenini anlatıyor. Aslında tüm kadınların benzer hikayeleri olduğuna inanarak...

1.06.2016Kampüs
Uğur Mumcu öldürülmesinin 23. yılında unutulmadı

Uğur Mumcu öldürülmesinin 23. yılında unutulmadı

Otomobiline konan bombayla katledilen gazeteci yazar Uğur Mumcu, ölümünün 23. yılında çeşitli etkinliklerle anıldı.

24.01.2016Gündem
Pozitif düşün, pozitif etkile

Pozitif düşün, pozitif etkile

Hayata pozitif bakmanın ipuçlarını uzmanlar anlatacak.

3.04.2015Magazin
İnsanın en güzel hediyesi yaşam

İnsanın en güzel hediyesi yaşam!

Gazeteci Tuluhan Tekelioğlu, organ naklini konu alan ‘Yeni Hayat’ belgeseliyle bağış bekleyen hastaların yaşamlarını anlatıyor.

6.11.2014Gündem

Yazar Sonuçları

Korona geçince ilk işim bu meseleye el atmak olacak

İlk defa iki yıl önce Madrid’de Real Madrid-Atletico Madrid maçında farkına vardım.

15.03.2020

Kadına cesaret ekonomiye can verdi

Kars’ın ilk kadın girişimcisi Nuran Özyılmaz, cesareti ile hem şehrinin hem kadınların kaderini değiştirdi. Unutulmaya yüz tutmuş yöresel kaz etine yatırım yapmakla kalmadı, şehrin turizminin canlanmasında da büyük rol oynadı. Özyılmaz ekonomide farkındalık yaratarak kadınların özel sektörde iş gücüne katılmasını sağladı.

27.12.2019

Hayat bir yol ise düz olmamalı... Engebeli olmalı ki zorluklardan bir şeyler öğrenebilelim

Fulya Akkaya... Müthiş biri o. Şapka çıkarıyorum. Ve avuçlarım patlayıncaya kadar alkışlıyorum. Görme engelli ama 2017’deki üniversite sınavında, 5 dalda Türkiye birincisi oldu. Türkçe-Matematik dalında birinci oldu, kendi dalı olmayan Türkçe-Sosyal’de de birinci oldu. Ve Boğaziçi Ekonomi’yi kazandı. Şimdi 2. sınıfa geçti. Ben onu Tuluhan Tekelioğlu’nun “Güç Sensin” belgeselinde tanıdım, çok etkilendim, röportaj yapmak istedim. Gerçekten şahane bir genç kadınla tanıştım. Bu ülkede Fulya’ların artması dileğiyle. Akkaya ailesi gibi ailelerin de artması dileğiyle. Fulya’nın bu kadar başarılı ve mutlu bir genç kız olmasının en önemli sebebi ailesi. Tüm aile bireylerini, en çok da annesini avuçlarım patlayıncaya kadar alkışlıyorum ve sizi Fulya’yla baş başa bırakıyorum...

12.06.2019

Güç Sensin!

Tuluhan Tekelioğlu, 19 Mayıs’ın 100. yılında, umut veren gençlerle ilgili olağanüstü güzel bir belgesel çekti.

20.05.2019

KİT’siz kalkınma olmaz

KİT’ler (Kamu İktisadi Teşebbüsleri) istihdam, yatırım, fiyat istikrarı, teknoloji girdisi sağladıklarından yeniden açılmalıdır.

8.02.2019

Cesaretin varsa yapabilirsin

Tuluhan Tekelioğlu’nun farklı coğrafyalarda değişimin kendisi olan ve kendi hayatlarında devrim yaratan 9 kadının hikâyesini çektiği “Yapabilirsin” belgeseli, cesareti bulaştırmak için yola çıkan bir kitaba dönüştü. Her kadının cesaret geniyle dünyaya geldiğine ve kaderin değiştirilebilir olduğuna inandığını anlatan Tekelioğlu, kitabında ilk kez kendi kişisel hikâyesine de yer verdi. Tuluhan Tekelioğlu ile geçtiğimiz hafta TÜYAP Bursa Kitap Fuarı’ndaki imza günü öncesi buluştuğumuzda, kitabının ilk haftasında tükenmesinin heyecanını yaşıyordu. Her gün yüzlerce mesaj aldığını ve kitabın hızla bir gelişim kitabına dönüştüğünü söyleyen Tekelioğlu ile hayatının dönüm noktalarından yeni projelerine uzanan cesaret dolu bir söyleşi gerçekleştirdik. Röportajımız yayına hazırlanırken okuyucularına Yapabilirsin’in 4’üncü baskıya girdiğinin müjdesini de verdi.

2.04.2018

Cinsiyet ayrımcılığının faturası

CİNSİYET ayrımcılığının ahlaki boyutu var. Ve insani boyutu. Kadınlar Günü dolayısıyla daha çok bunlar tartışıldığı için ben meselenin ekonomik boyutunu yazacağım.

10.03.2018

Bir erkek olarak utandım

8 Mart kadınlarımızın günüydü.

8.03.2018

Modaya acılan kapılar

Dünyaca ünlü modacımız Atıl Kutoğlu, yeni koleksiyonunu defileyle tanıttı. Açık Kapı Sosyal Sorumluluk Derneği yararına düzenlenen defile, iş, sanat ve moda dünyasının ünlü isimlerini buluşturdu.

4.03.2017

Yapabilirsin, halterci de olursun, girişimci de

MART ayına girer girmez başlayan 8 Mart Kadın Günü etkinliklerinin ilki, TÜSİAD Kadın-Erkek Eşitliği Çalışma Grubu Başkanı ve Suteks Yönetim Kurulu Başkanı Nur Ger’den geldi.

2.03.2017

Hizmet verirken kültür sanata da dokunuyor

EBSO Vakfı Kadınlar Birliği, uzun yıllardır hem eğitim, hem de kültür - sanat alanında çok önemli hizmetler veriyor.

17.04.2016

Araplar, Lawrence’ı neden sever!

ARABİSTANLI Lawrence, 20. yüzyılın ünlü bir İngiliz casusudur.

13.10.2014