EKSTRA
MENÜ

Ttk

Ttk ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ttk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.093 Ttk haberi bulunmuştur.

Ttk Haberleri

Madencileri taşıyan servis devrildi: 19 yaralı

Madencileri taşıyan servis devrildi: 19 yaralı

ZONGULDAK’ta maden işçilerini taşıyan minibüsün kontrolden çıkarak şarampole devrilmesi sonucu 19 kişi yaralandı.

5.01.2018Gündem
İki korkunç kaza: 1 işçinin ayağı koptu 1 işçi öldü

İki korkunç kaza: 1 işçinin ayağı koptu 1 işçi öldü

Zonguldak'ta Türkiye Taşkömürü Kurumu'na ait maden ocağında meydana gelen iş kazasında 36 yaşındaki maden işçisinin ayağı koptu. Talihsiz işçi ambulansla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Bolu’nun Göynük ilçesinde ise, yol yapım çalışması sırasında,geri manevra yapan iş makinesinin altında kalan işçi Mustafa Öztop yaşamını yitirdi.

8.12.2017Gündem
Maden işçileri çıkarılmayacak

Maden işçileri çıkarılmayacak!

ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) ve Türkiye Kömür İşletmeleri’nde (TKİ) işçi çıkarılmasının söz konusu olmadığını belirterek, “Yerli kömürde üretimi arttırma amacında olduğumuzu söyledik. Bazıları, ‘Yalan söylüyorsunuz işletmeleri kapatacaksınız’ dedi. Biz ‘istihdam artışını hedefliyoruz’ dedikçe ‘Hayır siz bizi işten atacaksınız’ dediler. Anlaşılan ya biz durumu ifade edemiyoruz ya da karşımızdakiler bizi anlamak istemiyorlar. Belki de tercümanlarda hata var. Ne TTK’da ne de TKİ’de hiçbir şekilde işçi çıkarılması söz konusu olmayacak, özelleştirme söz konusu olmayacak. Burada amaçlanan TTK ve TKİ’nin uhdesinde bulunan büyük geniş kömür alanlarının özel sektör eliyle ekonomiye kazandırılması” şeklinde konuştu.

8.11.2017Ekonomi
Eylem yapan madenciye ’para cezası’ bildirisi

Eylem yapan madenciye ’para cezası’ bildirisi

Zonguldak'ta, TürkiyeÿTaşkömürü Kurumu’nun (TTK) özelleştirilmesinin önünü açan torba yasa tasarısını protesto için ’Maden ocağından çıkmama’ eylemi yapan işçiler hakkında, kanun dışı greve katıldıkları gerekçesiyle 944 TL idari para cezası uygulanacağına ilişkin işyerlerine bildiri asıldı. Genel Maden İşçileri Sendikası’ndan (GMİS) yapılan açıklamada ise uygulamanın resmi bir prosedür olduğu, işçilere para cezası uygulanmayacağı belirtildi.

8.11.2017Ekonomi
En uzun gün Özelleştirme maddesi değişti...

En uzun gün! Özelleştirme maddesi değişti...

Zonguldak’taki madencilerin Türkiye Taşkömürü Kurumu’nun (TTK) torba yasayla özelleştirilmesine karşı yaptığı en uzun süreli ocağı terk etmeme eylemi tam 21 saatte bitti. Dün sabahın ilk saatlerinde torba yasada özelleştirmeyi öngören maddede TTK işletmeleri hariç tutuldu ve eylem sona erdi.

7.11.2017Ekonomi
Zonguldak’ta madencilerin eylemi 21 saat sonra sona erdi

Zonguldak’ta madencilerin eylemi 21 saat sonra sona erdi

ZONGULDAK’ta Taşkömürü Kurumu’nda (TTK) çalışan yaklaşık 2 bin maden işçisinin, kurumun özelleştirilmesinin önünü açan torba yasa tasarısını protesto için başlattığı 'Maden ocağından çıkmama' eylemi 21 saat sonra sona erdi.

7.11.2017Ekonomi
Amasra’daki maden işçileri de eylem yapıyor

Amasra’daki maden işçileri de eylem yapıyor

Zonguldak'ta TTK’da çalışan maden işçilerinin kurumun özelleştirilmesinin önünü açan torba yasa tasarısına tepki için başlatılan ’Maden ocağından çıkmama’ eylemi sürerken Bartın’ın Amasra ilçesindeki TTK işletmesinde de 237 işçi eyleme başladı.

6.11.2017Gündem
TTK ve TKİ sahalarını özel sektöre açıyor

TTK ve TKİ sahalarını özel sektöre açıyor

TÜRKİYE Taşkömürü Kurumu (TTK) ve Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) atıl durumda bulunan sahalarını özel sektöre açmaya hazırlanıyor.

21.10.2017Ekonomi
Türkiyenin konuştuğu o madenciler isyan etti: Keşke...

Türkiye'nin konuştuğu o madenciler isyan etti: Keşke...

Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde iş elbiseleriyle bindikleri otobüste "Koltuklar kirlenmesin" düşüncesiyle ayakta seyahat ederek gündeme gelen madenciler, mesaiye başladı. Madencilerden İnam "Sosyal medyada 'Tiyatro oynuyorsunuz, inandırıcı değil.' gibi yazılar okudum. Çok kırıldım" ifadesini kullandı.

25.09.2017Gündem
Talim Terbiye Kurulu Başkanı’ndan müfredat açıklaması: Evrimle ilgili yeni bir düzenleme yaptık

Talim Terbiye Kurulu Başkanı’ndan müfredat açıklaması: Evrimle ilgili yeni bir düzenleme yaptık

Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan Durmuş, "Her teori zaten bir alet çantasıdır. Evrimle alakalı olarak biz evrimi kaldırdık mı cümlesi siz Fransız İhtilali'ni, Osmanlı Devleti’nin yıkılışını programlardan kaldırdınız mı cümlesi kadar saçma bir cümledir  Evrim teorisine dair es geçtiniz mi diye sorabilirsiniz? Yok es geçmedik. Biz evrim teorisine dair yeni bir düzenleme yaptık. Evrim konusu tarafgirlikle takım tutar gibi ele alınacak bir konu değil. Böyle bir moddan çıkmamız lazım. Biz MEB olarak bu moddan çıkmayı başardık" dedi.

9.09.2017Eğitim
12 yıllık “bitişik eğik el yazısı” kalktı

12 yıllık “bitişik eğik el yazısı” kalktı

MİLLİ Eğitim Bakanlığı (MEB), 12 yıldır okullarda zorunlu olan bitişik eğik el yazısı ile okuma-yazma modelini kaldırdı. Yeni dönem dik yazıyla başlayacak, eğik yazıyla devam edecek.

23.05.2017Gündem
Antalyada maden ocağında 2 işçi mahsur kaldı

Antalya'da maden ocağında 2 işçi mahsur kaldı

Antalya'nın Kemer İlçesinde kömür ocağında metan gazı sıkışması sonucu 8 işçi gazdan etkilendi, 2 işçi de ocakta mahsur kaldı. Antalya Valisi Münir Karaloğlu, yoğun metan gazı sıkışmasından işçilerin etkilendiğini belirterek, mahsur kalan işçilere ulaşmaya çalıştıklarını ve ocağa çevre illerden de kurtarma ekibi sevk edildiğini söyledi.

16.05.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Bakkal için evlenilir

Cem Özer, nikahında “Bakkal için evlendik. Pınar bakkala ‘Ben Cem Özer’in evinden arıyorum’ dediğinde onu evde çalışan biri sanıyorlardı çünkü” dedi diye çok eleştirildi.

20.03.2017