EKSTRA
MENÜ

Trt Kurdi

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 17 haberi bulunmuştur.

TRT Kurdî, 25 Aralık 2008'de test yayınına başlayan kamusal çok dilli televizyon kanalıdır. Kanal, 1 Ocak 2009'da Türkiye Radyo Televizyon Kurumu'na bağlı olarak normal yayınına başlamıştır. "Türkiye'nin zenginliğini ve renklerini ekrana taşıma" amacıyla kurulmuştur.

10 Ocak 2015 tarihinde ise kuruluş adı olan TRT 6, TRT Kurdî olarak değiştirilmiştir.

Trt Kurdi Haberleri

Annemi TRT Kurdî ekranında görünce dönmeye karar verdim

Annemi TRT Kurdî ekranında görünce dönmeye karar verdim!

Annesi Hüsniye Kaya'nın HDP İl Başkanlığı önünde yaptığı oturma eylemi sayesinde 5 yıl aradan sonra sıcak yuvasına kavuşan 14 yaşında dağa kaçırılan Mekiye Kaya, ailesiyle yeniden bir araya gelmenin sevincini yaşıyor.  Merkez Bağlar ilçesinden 14 yaşındayken dağa kaçırılan ve terör örgütünden kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan Mekiye Kaya, emniyetteki işlemlerinin ardından ailesine teslim edildi. 5 yıl sonra yeniden sıcak yuvasına kavuşan Mekiye Kaya, annesi Hüsniye, babası Hüseyin Kaya ve  kardeşleriyle hasret gideriyor.

1.01.2020Gündem
Gözyaşları içinde okudu Hayatımın en zor konuşmasıydı

Gözyaşları içinde okudu! "Hayatımın en zor konuşmasıydı"

Terör örgütü YPG/PKK'nın Nusaybin'de gerçekleştirdiği saldırı sonucunda babasını kaybeden TRT Kürdi muhabiri Gülay Demir, Fransa'da düzenlenen 'Uluslararası Terör Kurbanları Kongresi'nin kapanış töreninde manifestoyu gözyaşları içinde okudu. Demir, konuyla ilgili Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Sesim titredi Babam... Yüreğim titredi, hayatımın en zor konuşmasıydı. Seni çok özlüyorum babam..." ifadelerini kullandı.

23.11.2019Gündem
TRT canlı yayınında havuza akın

TRT canlı yayınında havuza akın

Ankara'nın Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, TRT KÜRDİ'de yayınlanan 'Çepik' programı sonrasında program sanatçıları ile birlikte takım elbisesiyle kaplıca havuzuna girdi.

3.10.2018Gündem
TRT Kurdi HD yayına başladı

TRT Kurdi HD yayına başladı

Türkiye’nin ilk Kürtçe kanalı TRT Kurdi HD yayına geçti. 2009 yılında yayın hayatına başlayan kanal, yaptığı program ve yayınlarla dünya üzerinde Kürtçe yayın yapan 100’ün üzerinde kanal arasında en çok izlenen kanal olma özelliğine sahip...

17.01.2018Gündem
En çok izlenen Kürtçe televizyon TRT Kurdi oldu

En çok izlenen Kürtçe televizyon "TRT Kurdi" oldu

Türkiye, Irak ve İran'da yapılan araştırmada, TRT Kurdi'nin, Kürtçe kanallar arasında en çok izlenen televizyon kanalı olduğu belirlendi.

19.04.2017Gündem
Yaptırım izlenimi almadım

'Yaptırım izlenimi almadım'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, S-400 kriziyle ilgili “NATO ülkeleri birbirine yaptırım uygulamaya başladıysa doğrusu bunu bilmiyorum. Trump ile yaptığım görüşmelerde bu izlenimleri hiç almadım ama alt kademelerde birileri bunu dillendiriyor, konuşuyor” dedi. Erdoğan, G-20 Zirvesi’nin yapılacağı Japonya’ya hareketinden önce Esenboğa Havalimanı’nda yaptığı açıklamada özetle şunları söyledi:

27.06.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Trumptan yaptırım olacağı izlenimi almadım

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Trump'tan yaptırım olacağı izlenimi almadım

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G-20 zirvesi için gideceği Japonya yolculuğu öncesi havalimanında açıklamalarda bulundu. S-400 konusuyla ilgili açıklama yapan Erdoğan, "Türkiye bir NATO ülkesidir, ABD de NATO ülkesidir. NATO ülkeleri birbirine yaptırım uygulamaya başladıysa bilemiyorum. Bu güne kadar Trump ile yaptığım görüşmelerde bu izlenimleri almadım." ifadelerini kullandı.

26.06.2019Gündem
TRTden Adalet Yürüyüşü savunması

TRT'den 'Adalet Yürüyüşü' savunması

CHP Milletvekili Atila Sertel, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın yanıtlaması istemiyle ‘Adalet Yürüyüşü’ ve ‘Adalet Mitingi’ ile ilgili soru önergesi verdi.

9.10.2017Gündem
Prof. Dr. Mustafa Aşkarın sözlerine inceleme

Prof. Dr. Mustafa Aşkar'ın sözlerine inceleme

TRT 1’deki Ramazan programında eski İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Aşkar’ın, “Namaz kılmayan hayvandır” sözü büyük tepki çekti. Diyanet’ten “Kuran ayetlerinden ve konuya ilişkin diğer metinlerden böyle bir çıkarımda bulunmak, İslam’ın hikmet dili ve rahmet mesajıyla bağdaşamaz” açıklaması geldi. RTÜK üyesi İsmet Demirdöğen, konunun incelemeye alındığını, bu düşünceleri taşıyan insanların tedavi edilmeleri gerektiğini söyledi.

13.06.2016Gündem
TRTden taciz iddialarıyla ilgili açıklama

TRT'den taciz iddialarıyla ilgili açıklama

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT), TRT Kurdi Kanal Koordinatörlüğü'nde 17 yaşındaki lise öğrencisinin kanalda çalışan bir personel tarafından taciz edildiği iddialarıyla ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi.

18.03.2015Gündem
Karşılıksız aşkım okyanustan büyük

Karşılıksız aşkım okyanustan büyük

Bir şairin bir güftekara duyduğu tek taraflı aşk, satırlara dökülürken, mürekkep yerine gözyaşı kullanılıyordu sanki. Geceler, gündüzleri kovaladı ama bu aşk karşılığını bulamadı. Gerisinde bir tek seven dillere marş olan ‘Okyanus’u bıraktı.

30.08.2005Kelebek

Yazar Sonuçları

Formula 1’de yeni sezon Melbourne’de başlıyor

Yılbaşı geceleri televizyonda ilk yılbaşına giren ülkeler arasında seyrettiğimiz Avustralya, Formula 1’de yine sezonun ilk yarışına ev sahipliği yapacak.

21.03.2018