EKSTRA
MENÜ
Arşiv
Etiketler

Trençkot

Trençkot ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Trençkot haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 304 Trençkot haberi bulunmuştur.

Trençkot Haberleri

Modaya milliyetçi aşı

Modaya milliyetçi aşı

11 Eylül'den sonra ABD'de milliyetçilik dalgası öyle güçlü ki, globalizmin simgelerinden biri sayılabilecek Vogue Dergisi bile son sayısına Amerikan Modası sayfaları koydu. Amerikalı bir tasarımcının giysisini, bir Fransız ya da Japon tasarımcının giysisinden ayıran nedir peki?

16.12.2001Gündem
Kadına smokin giydiren modacı emekliye ayrıldı

Kadına smokin giydiren modacı emekliye ayrıldı

Kadınlara özgür giyimi armağan eden ünlü Fransız modacı Yves Saint Laurent (YSL) tasarım dünyasından çekildi. John Galliano ve Jean Paul Gaultier gibi çılgın tasarımcıların haute couture'ü yönlendirdiği bir moda dünyasında daha fazla var olmak istemeyen YSL, kadınlara pantolon takımı, safari ceketi, trençkot ve hatta smokin giydirerek büyük bir devrim yapmıştı.

7.01.2002Gündem
Defilelerde frikik yakalama tutkusu Türk modasına zarar veriyor

Defilelerde frikik yakalama tutkusu Türk modasına zarar veriyor

Alex Akimoğlu her pazartesi Radikal Gazetesi'nin arka sayfasında moda yazısı yazıyor. Modanın nabzının attığı yerden, Paris'ten bildiriyor. Ama o sıradan bir moda yazarı değil, bir moda tasarımcısı.

9.01.2004Kelebek
Pine Numan’ın icrayı faaliyeti

Pine Numan’ın icrayı faaliyeti

Manisa hamamcılarının grevi sürüyor - Televizyon artık Amerika’da hatta Avrupa’da bile demode hale geldi - Dolmabahçe batağında Galatasaray ile Kasımpaya yenişemedi - Pine Numan Üsküdar’da icrayı faaliyete başladı - Tıpkı bir bebek gibi önce dinleyerek, sonra bizzat konuşarak...

20.01.2004Gündem
Klasik Damat’la modern Tween’in arasına ADV girdi

Klasik Damat’la modern Tween’in arasına ADV girdi

2002’de Ekonomist Dergisi, 2004’te ise Ernst & Young, Damat Tween’in Başkanı Süleyman Orakçıoğlu’nu ‘Yılın Girişimcisi’ seçti. Dünya Gazetesi 2000’de Damat Tween’in ‘2000 Yılına Damgasını Vuran Tekstil ve Hazır Giyim Firması’ olduğunu açıkladı. Markanın ürünleri yurtiçinde 23, yurtdışında 36 mağazada satılıyor. Güney Afrika’dan Amerika’ya, İspanya’dan İtalya’ya 19 ülkede müşterileri var. Başarılı grup geçen hafta yeni bir markanın doğduğunu açıkladı: ADV.

12.03.2004Kelebek
Her yerde trençkot var hem de renk renk

Her yerde trençkot var hem de renk renk

Birinci Dünya Savaşı’nda ortaya çıkan trençkot şu anda en gözde giysi. Üstelik, bugüne kadar hep siyah, bej ve beyaz gibi nötr renklerde üretilen trençkotlar bu bahar hiç olmadıkları kadar renkli.

25.03.2004Kelebek
Pembe giysiye gül kurusu makyaj

Pembe giysiye gül kurusu makyaj

Bu haftaki konuğumuz Filiz Akay, uzun zamandır kendinde bir değişiklik yapmak istiyor ama ne yapması gerektiğine karar veremiyordu. Beraber geçirdiğimiz günün sonunda hem farklı bir tarza kavuştu, hem de kendine daha çok güvenmeye başladı. Eğer siz de baştan yaratılmak istiyorsanız bizi arayın. Tel. 0212.677 08 87

1.04.2004Kelebek
Bu kış şort üzerine kürk giyeceksiniz

Bu kış şort üzerine kürk giyeceksiniz

Sokak modasının markası Topshop’un baş tasarımcısı Jacqui Markham, yeni sezonda kadınların çift karakterli ikizler burcuna benzeyeceğini söylüyor. Topshop’un 2004-2005 sonbahar-kış koleksiyonunda göze çarpan iki detay var. Birincisi şort, ikinci kürk. Geçen kışa damgasını vuran mini eteğin tahtına şort oturmuş durumda. Kürklerin ise iki boyu var. Biri yalnız omuzu sarıyor, diğeri bel hizasında kalıyor.

7.05.2004Kelebek
Belli etmeden harcamanın püf noktaları

Belli etmeden harcamanın püf noktaları

Bir çantanın fiyatı ile ilgili yalan söylemek, elbiseyi gizlemek, paltonun geçen sezona ait olduğunu iddia etmek biraz kurnaz ve işbilir olmayı gerektiriyor. Eğer değilseniz bu yazı eşliğinde bir antrenman turuna çıkabilirsiniz.

2004 yazı kadınların olacak

2004 yazı kadınların olacak

Kışın sıkıntısından ve karamsarlığından kurtulma zamanı.

20.06.2004Moda Trendleri
Yağmurluk ve şemsiye edinmenin püf noktaları

Yağmurluk ve şemsiye edinmenin püf noktaları

Sonbahar geliyor, olmadık anlarda yağmur süprizlerine karşı hazırlıklı olmak gerekiyor. Trençkotlar şimdiden vitrinlerde sergilenmeye başladı. Ancak hava sıcaksa, bazen bunlar bunaltıcı olabiliyor. Çok daha ince kumuşlardan yapılmış ama su geçirmeyen yağmurluklar tam bu mevsime göre.

26.08.2004Kelebek

Yazar Sonuçları

İntiharların arkasındaki şeytanlar

Genç intiharlarının yarattığı şok ve acı öyle sarsıcı oluyor ki, hemen somut bir hedef aranıyor.

27.01.2002

Bentley Leydim

NASIL ki kumaşın tüvid, eşarbın ekose veya paltonun kaban olanını severim, aynı şekilde otomobil tercihim de kesinkes İngiliz markalardan yanadır.

2.02.2003

Ah bu ben; müstehzi dalgacılığınıza ve sağlığınıza duacı her dem...

Pek sayın ve sevgili ve dahi gözünün yağını yediğimin kárileri; baştan itiraf edeyim: Benim Mazhar Alanson'a objektif yaklaşabilmek gibi bir şansım, lüksüm yoktur.

27.06.2003

Meral Ataç, babası Nurullah Ataç’ı ve kendini anlatıyor

Nurullah Ataç’ın kızı Meral Ataç, hayatını Küçükhanım Meralika kitabında anlatıyor.

27.03.2004

Kaybedenlerin şahı geliyor

Bu aralar İstanbul’un entellektüel camiası yine ÖSYS’ye hazırlanan öğrenci moduna geçti.

6.04.2004