MENÜ

Trafik Ceza

Trafik Ceza ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Trafik Ceza haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8.799 Trafik Ceza haberi bulunmuştur.

Trafik Ceza Haberleri

Ortalık bir anda karıştı

Ortalık bir anda karıştı

Adana’da bir iş yeri sahibinin dükkanının önünde mal yüklediği arazi aracına park cezası yazmak isteyen trafik polisi ile esnaf arasında çıkan tartışma arbedeye dönüştü. Takviye olarak bölgeye giden polis ekiplerinin biber gazı sıkıp havaya ateş açarak dağıttığı kalabalıktan 3 kişi gözaltına alındı. Arbede, saniye saniye kameraya yansıdı.

6.08.2019Gündem
Dünyaca ünlü plajda utandıran görüntü

Dünyaca ünlü plajda utandıran görüntü

Antalya'nın dünyaca ünlü Konyaaltı Plajı'nda yaklaşık 7 kilometrelik sahil bandında engelliler için ayrılan otoparkların tamamen doldurulduğu görüldü. Emniyet yetkilileri, plakalarda engelli işareti kaldırıldığı için park edilen araçların engelli kişiye ait olup olmadığının bilinmediğini, bölgede görevli polislerin sorgulama sonucu belirleme yaptığını ve cezai işlem uygulandığını belirtti. Engelliler için ayrılan yerlerdeki park ihlalinde ise 2 katı ceza uygulandığı belirtildi.

6.08.2019Gündem
Bu hareketin cezası belli oldu

Bu hareketin cezası belli oldu

Muğla’da karayolunda seyir halindeki aracın sürücüsünün hem araç kullanıp, hem de sol ayağını camdan dışarı çıkarmasının sosyal medyada paylaşılmasının ardından sürücüye 108 TL ceza kesildi.

5.08.2019Gündem
Radara giren sürücünün sözleri polisleri şaşırttı

Radara giren sürücünün sözleri polisleri şaşırttı

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan uygulamada 135 ile radara girince Polislere “Bu arabaya niye hız 250 kilometre yaptılar o zaman. Sokmayın ülkeye” dedi. Düzce’de trafik kazaların önüne geçebilmek için D-100 ve D-655 karayolu üzerinde 3 noktada aynı anda radar denetimi yapıldı. Hız sınırına uymayan sürücülere ise trafik ekiplerince 235 ila bin 240 bin lira arasında cezai işlem uyguladı. Lüks bir otomobil ile 50 ile gidilmesi gereken yolda 120 kilometre hız ile radara giren bir sürücüde trafik ekiplerine dert yandı. Sürücü, “Bu arabaya niye 250 kilometre yapmışlar. Sokmayın o zaman ülkeye” dedi. Fakat ceza yemekten kurtulamadı.

4.08.2019Haber
Hız limiti 230u geçmeyen aracına 400 km hız yaptı cezası

Hız limiti 230'u geçmeyen aracına '400 km hız yaptı' cezası 

İSTANBUL'da yaşayan Ali Osman Kalaycı, sabah işe giderken kullandığı aracına yediği trafik cezasıyla şaşkına döndü. Kalaycı'ya 400 km hız yaptığını gösteren EDS (Elektronik Denetleme Sistemi) kayıtları esas alınarak 488 lira trafik cezası kesildi. Kendisine ulaşan ceza tebligatıyla ne yapacağını bilemeyen sürücü şaştı kaldı. İstanbul Trafik Şubesi Müdürlüğü yetkilileri ise, bunun bir sistem hatasından kaynaklanmış olabileceğini, başvurması halinde düzeltilebileceğini söylediler.

1.08.2019Haber
Hız limiti 230 ama 400 kilometre hızdan ceza kesildi

Hız limiti 230 ama 400 kilometre hızdan ceza kesildi!

Sultangazi'deki yolu kullanan sürücüye aracının hız limitinin 230 olmasına rağmen 400 kilometre ile EDS'ye takıldığına dair ceza geldi. Sürücü duruma itiraz ederken, yetkililer maddi hata olduğunu söyledi.

1.08.2019Ekonomi
Caretta caretta alanında drift atan sürücüye rekor ceza

Caretta caretta alanında drift atan sürücüye rekor ceza

Antalya’nın Kumluca ilçesinde caretta carettaların üreme alanında drift yaparak koruma kafesleri ile yuvalara zarar veren sürücüye rekor bir ceza verildi. Daha önce ehliyetine el konulup bin 110 TL trafik cezası verilen sürücüye, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü tarafından da ‘biyolojik çeşitlilik ile bu çeşitliliği barındıran ekosistemin korunmasına ilişkin maddeyi ihlal ettiği gerekçesiyle 60 bin 163 TL, 4 yuvayı bozduğu için de 400 TL para cezası verildi.

1.08.2019Gündem
Emniyetten 81 ilde ortak denetim 25 binden fazla ihlal tespit edildi

Emniyetten 81 ilde ortak denetim! 25 bin'den fazla ihlal tespit edildi

Emniyet Genel Müdürlüğünce, ülke genelinde eş zamanlı gerçekleştirilen radarla hız denetimlerinde 25 bin 540 hız ihlali tespit edildi.

29.07.2019Gündem
Bayram tatili öncesi sürücülere uyarı

Bayram tatili öncesi sürücülere uyarı

TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, "Trafik işaretlerine uyulmalı, yolun uzunluğuna göre kısa molalar vererek dinlenilmeli ve aşırı hız yapılmamalı. Kazaların çoğunluğu hızdan kaynaklı. Eğer bunu kontrol altına alabilirsek, kuralları ihlal etmezsek başarılı bir seyahat gerçekleştiririz" açıklamasında bulundu.

29.07.2019Ekonomi
Yargıtay kararı: Masadakiler keçiden ne anlar

Yargıtay kararı: Masadakiler keçiden ne anlar

Kaybettiği keçisine araba çarpan çiftçi Fahrettin Kündü’ye ‘taksirle yaralamak’tan verilen 8.5 ay hapis cezası Yargıtay’dan döndü. Keçilerin doğası gereği tek başına otlatılamayacağını vurgulayan Yargıtay Başsavcılığı, keçi sahiplerinin yaşam tarzı hakkında bilgisi olmayan kişilerin ‘kusurlu’ raporu yazmasını eleştirdi.

27.07.2019Gündem
Emsal karar: Tüm sürücüleri ilgilendiriyor Bu cezayı iptal ettirebilirsiniz...

Emsal karar: Tüm sürücüleri ilgilendiriyor! Bu cezayı iptal ettirebilirsiniz...

Manisa'da trafikte hız limitini aştığı gerekçesiyle para cezası kesilen kişinin cezası "radar aracının kara yolu üzerinde kolayca görülebilecek şekilde konuşlanmadığı" ve "yolda radar levhası bulunmadığı" gerekçesiyle iptal edildi. Avukat Alperen Cihan Çetinkaya "Radar aracı benzinliğin içine konulmuş, sanki park etmiş bir araç gibi gözüküyor. Bulunduğumuz yolda herhangi bir radar levhası yoktu, oysa hukuk devletinin özellikle yönerge kapsamında bu tarz hız kontrolleri yaptığında vatandaşı bilgilendirmesi gerekiyor" dedi.

25.07.2019Ekonomi
Aracını satmak için notere gitti şaşkına döndü

Aracını satmak için notere gitti şaşkına döndü

Ankara'da kadın kuaförü Volkan İlbaş (25) otomobilini satmak için notere gittiğinde, son 10 ayda trafikte çeşitli kural ihlallerinden acına 35 ayrı trafik cezası uygulandığını öğrendi. Toplam 11 bin 500 liralık trafik cezasını ödeyerek aracını satan İlbaş, "Bence herkes trafik kurallarına uysun" dedi.

24.07.2019Gündem
Ceza kesen polise ilginç tepki: ‘Bayram harçlığı mı çıkarıyorsunuz’

Ceza kesen polise ilginç tepki: ‘Bayram harçlığı mı çıkarıyorsunuz’

Denizli’de yayalara yönelik kırmızı ışık denetimi yapan polis ekipleri, 1 saatlik uygulamada kırımızı ışıkta geçen 32 yayaya toplamda 3 bin 456 TL cezai işlem uyguladı. Denetim sırasında kırmızı ışıkta geçen bir yayanın polise ‘Hayırdır bayram harçlığı mı çıkarıyorsunuz?’ demesi tepki çekti.

24.07.2019Gündem
Alkollü sürücülerle polis arasında ilginç diyaloglar

Alkollü sürücülerle polis arasında ilginç diyaloglar

KARABÜK'te, alkol denetimi yapan trafik polisleriyle, sürücüler arasında ilginç diyaloglar yaşandı. Alkollü çıkan sürücüler ehliyetlerine el konulmaması, ceza yazılmaması için çeşitli bahaneler öne sürüp, taleplerde bulundu.

23.07.2019Gündem
Futbolcu Sural’ın ölümünde sürücüye 15 yıl hapis istemi

Futbolcu Sural’ın ölümünde sürücüye 15 yıl hapis istemi

ANTALYA’nın Alanya ilçesinde takım arkadaşlarıyla geçirdiği trafik kazasında Alanyaspor’un Çek futbolcusu Josef Sural’ın ölümüne ilişkin, minibüs sürücüsü Esat Altıntaş hakkında 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

22.07.2019Futbol
Alanyaspor’un futbolcusu hayatını kaybetmişti İstenen ceza belli oldu…

Alanyaspor’un futbolcusu hayatını kaybetmişti! İstenen ceza belli oldu…

Alanyaspor'un Çek futbolcusu Josef Sural'in hayatını kaybettiği trafik kazasına ilişkin iddianamede sürücü hakkında 2'den 15 yıla kadar hapis cezası istendi.

22.07.2019Gündem
Savcının oğlu hakkında dehşete düşüren ifadeler

Savcının oğlu hakkında dehşete düşüren ifadeler!

Bakırköy’de kız arkadaşını aracında darp eden ve olaya tepki gösteren vatandaşlara öfkelenip aracını üstlerine süren Görkem Sertaç Göçmen’in (22) yargılanmasına devam edildi.

19.07.2019Gündem
Polis tek tek böyle tespit etti Hepsine ceza yazıldı...

Polis tek tek böyle tespit etti! Hepsine ceza yazıldı...

Isparta’da yayalar için kırmızı ışık denetimi yapan polis ekipleri, göre göre ihlal yapan yayalara cezai işlem uyguladı. Polis kamerasıyla kayıt altına alınan kırmızı ışık ihlalleri sonucu, yaklaşık 1,5 saatte, 7 yayaya toplam bin 645 lira tutarında cezai işlem uygulandı.

17.07.2019Gündem
Yer Eskişehir… Hamile kadın ve eşini böyle darp ettiler

Yer Eskişehir… Hamile kadın ve eşini böyle darp ettiler!

Eskişehir’de trafikte başlayan tartışma hamile kadın ve eşinin darp edilmesi ile son buldu. Darp edilen Fatma Didem Bayav “Çok şükür bebeğimize bir şey olmadı” dedi. Darp edilen ailenin avukatı Damla Mutluer ise “Karnına darbe alsaydı bebeğin ölümünden bahsediyor olacaktık” şeklinde konuştu.

16.07.2019Gündem
Obradoviç’ten hayat dersleri

Obradoviç’ten hayat dersleri

Fenerbahçe Beko’nun koçu Zeljko Obradoviç, sadece ulaşılmaz başarılarıyla değil çok özel bir rol modeli olarak da uzun süredir gözümüzün önünde. Gökhan German ve Hamit Turhan imzalı ‘Yaşayan Efsane Obra’, ona atfedilen değerlerin ve anlamların boşa olmadığını gösteren kıymetli bir çalışma.

Son dakika.. 15 Temmuzun çok çarpıcı yeni görüntüleri çıktı Darbeci askerlere yardıma giden tankı önüne yatıp durdurdular

Son dakika.. 15 Temmuz'un çok çarpıcı yeni görüntüleri çıktı! Darbeci askerlere yardıma giden tankı önüne yatıp durdurdular

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında İstanbul Valiliği'ni işgali amaçlayan ancak vatandaşların direnmesiyle zor anlar yaşayan darbeci askerlere yardıma giden tankı Haliç Köprüsü'nde durduran vatandaşların destansı mücadelelerine dair yeni görüntüler ortaya çıktı. Kamera kayıtlarında, canını hiçe sayan vatandaşların Sefaköy'de bir tankın önüne yatarak, geçişine engel olduğu anlar da yer alıyor.

11.07.2019Gündem
Menfezde yakalanmıştı Kendini böyle savundu…

Menfezde yakalanmıştı! Kendini böyle savundu…

Antalya'nın Kepez ilçesinde arkadaşını bıçaklayarak öldürdükten sonra Konya’da saklandığı menfezde yakalanan sanık, ilk kez hakim karşısına çıktı.

11.07.2019Gündem
Kısa mesafeyi duyup yolcuyu indirmek istemişti... Men edildi

Kısa mesafeyi duyup yolcuyu indirmek istemişti... Men edildi!

İstanbul Beyoğlu'nda ’değişim saatim geldi’ diyerek yolcusunu araçtan indirmek isteyen taksi sürücüsü meslekten men edildi.

10.07.2019Gündem
Sel kardeşlerin gülünç savunmaları işe yaramadı Magandalar tutuklandı

Sel kardeşlerin gülünç savunmaları işe yaramadı! Magandalar tutuklandı

7 aylık hamile Ayfer Bahçıvan ve eşi Yunus Emre Bahçıvan’a trafikte dehşet yaşatan Seydioğlu Baklava’nın sahipleri Hasan Sel ve Hüseyin Sel kardeşler, ifadelerinde Yunus Emre Bahçıvan’ın tahrik edici el hareketleri yaptığını, yanında bulunan eşinin hamile olduğunu bilmediklerini iddia etti. Sel kardeşler kendilerinin de şikâyetçi olduğunu söyledi.

9.07.2019Gündem
Gaziantepte görüntülenmişti... Cezaları belli oldu

Gaziantep'te görüntülenmişti... Cezaları belli oldu

Gaziantep'te kırmızı ışıkta durarak çiftetelli oynayan düğün konvoyundaki sürücülere ceza uygulandı.

8.07.2019Gündem
Kırmızı ışıktaki görüntülere şok ceza

Kırmızı ışıktaki görüntülere şok ceza!

Gaziantep’te kırmızı ışıkta durarak araçlarından inen ve yeşil ışık yanana kadar çiftetelli oynayan araç sürücülerine 108'er TL para cezası kesildi. Bu yılın ilk 6 ayında kentte konvoy halinde ilerleyen toplam 571 araç sürücüsüne gürültü, klakson çalma gibi sebeplerden 69 bin lira ceza kesildi.

8.07.2019Gündem
Son dakika... Pendikte hamile kadın ve eşine dehşeti yaşatan baklavacılar tutuklandı

Son dakika... Pendik'te hamile kadın ve eşine dehşeti yaşatan baklavacılar tutuklandı

Anadolu 7. Sulh Ceza Hakimliği, Pendik D-100 Karayolu'nda içinde hamile kadının bulunduğu araca saldırı olayına ilişkin şüpheliler Hasan Sel ve Hüseyin Sel'in tutuklanmalarına karar verdi ve iki zanlı tutuklandı.

8.07.2019Gündem
Son dakika... Pendikte hamile kadına dehşeti yaşatmıştı Flaş gelişme...

Son dakika... Pendik'te hamile kadına dehşeti yaşatmıştı! Flaş gelişme...

İstanbul Pendik'te hamile kadına ve eşine trafikte dehşet yaşatan şahıslar, ifade vermek üzere avukatıyla beraber Pendik Merkez Polis Amirliğine geldi. Şüpheliler polis merkezindeki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi.

8.07.2019Gündem
2 milyonluk cinayet Gerçek ortaya çıktı...

2 milyonluk cinayet! Gerçek ortaya çıktı...

BURSA’da internette tanışıp imam nikahı kıydığı Sevilay S.’ye 2 milyon TL’yi aşan mal varlığını bıraktığına dair vasiyetname hazırlayıp, 3 gün sonra da Sevilay S.’nin (60) yeğeni Derya Y. (42) ile nikah masasına oturan Ahmet Yeşildağ (70), nikahtan bir gün sonra yaşamını yitirdi. Yeşildağ’ı zehirleyip öldürdüğü iddiasıyla haklarında dava açılan Sevilay S., Derya Y, ve annesi Beyhan M.’nin (65) tutuksuz yargılandığı davaya devam edildi. Duruşmada, İstanbul Adli Tıp İhtisas Dairesi’nden gelen raporda, Ahmet Yeşildağ’ın tedavi amacıyla aldığı ilaçta bulunan 'kodein adlı maddenin aşırı dozda verilmesi sonucu yaşamını yitirdiği belirtildi.

29.06.2019Gündem
Dün gece Kadıköyü birbirine katmışlardı... O çift için karar

Dün gece Kadıköy'ü birbirine katmışlardı... O çift için karar

Kadıköy'de makas atarken zincirleme trafik kazasına neden olan Ahmet ve Betül Şahin hakim karşısına çıktı. Makasçı çift yurtdışı yasağı konularak, adli kontrolle serbest bırakıldı.

28.06.2019Gündem
Trafik magandalarına ceza yağdı

'Trafik magandalarına' ceza yağdı

İçişleri Bakanlığı, yaklaşık bir yılda, trafikte makas atmaktan 23 bin 776, drift yapmaktan 2 bin 188 cezai işlem uygulandığını bildirdi. 4 bin 375 araç plakasına ya da sürücüsüne "usulsüz çakar lamba kullanımı"ndan ceza kesildi. Trafikte yayalara geçiş üstünlüğü tanımayan sürücülere 19 bin 240 cezai işlem uygulandı. Geçen yılın 1 Ocak-17 Haziran dönemi ile bu yılın aynı dönemi kıyaslandığında, 1120 olan ölümlü trafik kazası sayısı, yüzde 30 azalışla 786'ya düştü.

27.06.2019Gündem
Antalyada dedelerin trafik cezasından kurtulma çabası gülümsetti

Antalya'da dedelerin trafik cezasından kurtulma çabası gülümsetti

Antalya’da yediği trafik cezasından dolayı motosikleti bağlanmayla karşı karşıya kalan yaşlı adam, yardım için çağırdığı arkadaşının da evrakları eksik çıkınca ikisi de ceza yemekten kurtulamadı. Trafik polisleri ve sürücüler arasındaki diyaloglar gülümsetti.

27.06.2019Haber
Uslanmayan sürücünün aracı annesine teslim edildi

"Uslanmayan sürücü"nün aracı annesine teslim edildi

Başkentte, ehliyeti daimi olarak iptal edilmesine rağmen alkollü halde direksiyon başına geçen ve trafikte makas atan sürücünün otoparka çekilen otomobili, polis ekipleri tarafından annesine teslim edildi.

27.06.2019Gündem
Genç kız çığlık çığlığa kalmıştı... Yakalandı

Genç kız çığlık çığlığa kalmıştı... Yakalandı

Kağıthane’de arkadaşlarıyla seyrettiği otomobilde cadde ve sokaklarda “drift” diye tabir edilen yanlama hareketi yapan ve trafikte“makas” atarak terör estiren maganda sivil trafik polisi tarafından yakalandı. 2 yıla kadar hapisle yargılanacak olan ve ehliyetine el konulan magandaya 5 bin 10 lira idari para cezası kesildi.

26.06.2019Gündem
Rize Emniyet Müdürünün şehit olduğu saldırının iddianamesi hazır

Rize Emniyet Müdürü'nün şehit olduğu saldırının iddianamesi hazır

Rize'de trafik polisi İsmail Hakkı Sarıcaoğlu'nun (36), İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'yi (46) şehit ettiği, Personel Şube Müdürü Ercan Polat ile koruma polisi Yiğitcan Köksal'ı yaraladığı saldırı olayı ile ilgili yürütülen soruşturma tamamlandı. Hazırlanan iddianamede Sarıcaoğlu hakkında 'tasarlayarak kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürme' ve 'tasarlayarak 2 kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürmeye teşebbüs' suçlarından 'ağırlaştırılmış müebbet' ve 40 yıla kadar hapis cezası istendi. İddianame Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi.

26.06.2019Gündem
MOBESE yakaladı... İşte cezası

MOBESE yakaladı... İşte cezası!

Diyarbakır'da trafikte makas atarak kural ihlali yapan sürücüye bin 2 lira ceza verildi.

20.06.2019Gündem
2 gösteri kriteri

2 gösteri kriteri

Anayasa Mahkemesi (AYM), İstanbul ve İzmir’den yapılan iki başvuru üzerine toplantı ve gösteri yürüyüşleri hakkının kriterlerini belirleyen iki örnek karara imza attı. AYM, 2010’da İstanbul’da gösteri sırasında polis müdahalesi sonucu bebeğini düşüren Ezgi Özen’in bireysel başvurusunu kabul edip ihlal kararı verirken, 2014’teki yol kapatan işçi eylemine kırmızı kart gösterdi.

20.06.2019Gündem
Canının bedeli 18 bin TL

Canının bedeli 18 bin TL

Konya’da geçen yıl yolun karşısına geçen 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Berat Yapar’a çarparak ölümüne neden olan kamyonet sürücüsü Melik Ünal 18 bin 200 lira para cezasına çarptırıldı. Tek bir gün dahi hapis yatmayan sürücü ehliyetsizdi ve hız sınırını aşmıştı.

20.06.2019Gündem
Lise öğrencisinin öldüğü kazada şoke eden savunma

Lise öğrencisinin öldüğü kazada şoke eden savunma

BAKIRKÖY sahil yolunda lise öğrencisi Julia İnanch'ın (17) hayatını kaybettiği trafik kazasına ilişkin haklarında dava açılan 2 sanık, ilk duruşmada birbirini suçladı.

18.06.2019Gündem
Son dakika... Erik çekirdeği dayağında flaş gelişme

Son dakika... Erik çekirdeği dayağında flaş gelişme

İstanbul Tuzla’da aracına atılan erik çekirdeğini taş sanarak 11 yaşındaki çocuğu feci şekilde dövdüğü iddiasıyla tutuklanan ve 15 yıl 6 aya kadar hapsi istenen Ufuk Özüdoğru ilk celsede tahliye edildi. Ufuk Özüdoğru, yaptıklarından dolayı pişman olduğunu söyledi.

14.06.2019Gündem
Polis hemen yakaladı... Trafik magandasına ibretlik ceza

Polis hemen yakaladı... Trafik magandasına ibretlik ceza

Kağıthane'de otomobille drift yaparak trafikteki araçları tehlikeye düşürdüğü öne sürülen sürücü gözaltına alındı. 6 bin lira ceza kesilen ve ehliyetine el konulan sürücünün aracı trafikten men edildi. M.A.E adlı sürücü ayrıca belgesini almak için 60 günün sonunda psiko-teknik değerlendirmeden ve psikiyatri uzmanının muayenesinden geçerek sürücü belgesi almasına mani hali olmadığını belgelemek zorunda olacak.

11.06.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Belçikalı yargıcın dediği gibi...

Mudanya sahillerinde görülen çarpık tatil anlayışı Mudanya Belediyesi tarafından ortadan kaldırıldı.

18.06.2019