MENÜ

Toshiba

Toshiba ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Toshiba haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 945 Toshiba haberi bulunmuştur.

Toshiba Corporation, çokuluslu bir Japon üretim şirketidir. Genel merkezi Tokyo, Japonya olan şirket tüketici ürünleri elektronik cihazlar ve parçaları konusunda Dünyanın sayılı markalarından biridir.

 

 

Toshiba Haberleri

OLED TV satışları 10 milyonu aştı

OLED TV satışları 10 milyonu aştı

LCD TV’nin ardından yeni nesil TV OLED, sadece 7 yılda 10 milyon adetten fazla satıldı.

17.04.2020Teknoloji
Vestel, LGye 31 milyon dolara fabrikasını sattı

Vestel, LG'ye 31 milyon dolara fabrikasını sattı

Türkiye'nin önde gelen teknoloji markalarından biri olan Vestel, maliyet optimizasyonu çerçevesinde Polonya'da bulunan fabrikasını LG'ye sattığını açıkladı. Satış sonrası Vestel'in LG'den 31.4 milyon dolar aldığı ve LG'nin bu ödemeyi peşin yaptığı duyuruldu.

3.03.2020Teknoloji
Bir damla kandan 13 kanser türünü doğru teşhis edebilen cihaz

Bir damla kandan 13 kanser türünü doğru teşhis edebilen cihaz

Son yıllarda adından eskisi gibi söz ettirmeyen ve düşüş ivmesini sürdüren Toshiba, özellikle bilgisayar sektöründe eski varlığını kaybetmiş durumda. Ancak şirket, bilimsel çalışmalardan da geri durmuyor ve son olarak geliştirilen bir cihaz, sadece bir damla kandan 13 kanser türünü doğru bir şekilde teşhis etme başarısı gösteriyor.

27.11.2019Teknoloji
A101 aktüel ürünler kataloğundaki ürünler satışa çıktı İşte 7 Kasım A101 aktüel ürünler kataloğu

A101 aktüel ürünler kataloğundaki ürünler satışa çıktı! İşte 7 Kasım A101 aktüel ürünler kataloğu

A101 aktüel ürünler kataloğundaki ürünler her hafta olduğu gibi bu perşembe de satışa çıktı. A101 aktüel ürünler kataloğu içerisindeki ALTUS buzdolabı, 85 parça Güral Porselen yemek takımı, Toshiba marka televizyon ilgi çekiyor. Peki, A101 aktüel ürünler kataloğunda başka hangi ürünler yer alıyor? İşte, meraklısı için Kasım A101 aktüel ürünler kataloğu

6.11.2019Ekonomi
Kasım BİM ŞOK A101 aktüel ürünler kataloğu içinde süpürge, telefon ve televizyon dikkat çekiyor

Kasım BİM ŞOK A101 aktüel ürünler kataloğu içinde süpürge, telefon ve televizyon dikkat çekiyor!

BİM, ŞOK, A101 aktüel ürünler kataloğu içerisinde yer alan televizyon, elektrik süpürgesi, cep telefonu ve züccaciye ürünleri dikkat çekiyor. Gıdadan züccaciye, oyuncaktan ev elektroniğine, USB bellekten kafaüstü kulaklığa kadar pek çok çeşit, kasım ayının ilk haftalarında BİM, ŞOK, A101 aktüel ürünler kataloğunda yer alacak. İşte, A101, BİM, ŞOK aktüel ürünler kataloğu ve yer alan ürün bilgileri

5.11.2019Ekonomi
10 Ekim A101 aktuel ürünler kataloğunda hangi ürünler var

10 Ekim A101 aktuel ürünler kataloğunda hangi ürünler var?

A101’in bu haftaki aktüel ürünler kataloğu paylaşıldı. Her hafta perşembe günleri aktüel ürünlerini satışa sunan A101 günler öncesinden kataloğundan paylaşıyor. İhtiyaç duydukları ürünleri indirimli alma fırsatını kaçırmak istemeyen vatandaşlar kataloğu inceleyerek bilgi edinmeye çalışıyor. Peki, 10 Ekim A101 aktuel ürünler kataloğunda hangi ürünler var?

9.10.2019Ekonomi
A101 19 Eylül katalog ürünleri arasında neler var A101de bugün ne var

A101 19 Eylül katalog ürünleri arasında neler var? A101'de bugün ne var?

19 Eylül A101 kataloğu birbirinden farklı onlarca ürünü müşterilerle buluşturuyor. A101 aktüel ürünler kataloğu içerisinde yer alan mikrodalga, elektrik süpürgesi, televizyon gibi ürünler dikkat çekerken, epilasyon aleti, usb bellek, erkek bakım seti gibi ürünler de katalog içerisinde çeşitlilik oluşturdu. Peki, 19 Eylül A101 kataloğu içerisinde hangi ürünler var? İşte, A101'in 19 Eylül tarihli katalog ürünleri hakkında bazı bilgiler

18.09.2019Gündem
19-20 Eylül Eylül BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğu listesi yayınlandı Bu hafta BİM ve A101de neler var

19-20 Eylül Eylül BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğu listesi yayınlandı! Bu hafta BİM ve A101'de neler var?

BİM ve A101 aktüel ürünleri içinde bu hafta nelerin yer alacağı vatandaşlar tarafından merakla araştırılıyor. Bu hafta; Toshiba marka smart televizyon, Honor marka cep telefonu, toz torbasız elektrik süpürgesi, mikrodalga fırın gibi pek çok ürün, 19 Eylül A101 ve 20 Eylül BİM aktüel ürünler katalogu içerisinde yer alıyor. Peki, 19-20 Eylül BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğu içerisinde başka neler var?

17.09.2019Gündem
Philipsten 1996-2006 yılları arasında aldıkları televizyon parasını geri istiyor

Philips'ten 1996-2006 yılları arasında aldıkları televizyon parasını geri istiyor

Hollanda Tüketici Dernekleri Federasyonu, elektronik devi Philips'ten 1996-2006 yılları arasında sattığı televizyon veya bilgisayar monitörlerinin parasını müşterilerine geri ödemesini istiyor. Federasyon, Philips'in bu konuda anlaşmaya yanaşmaması nedeniyle mahkemeye başvurma kararı aldı.

2.08.2019Teknoloji
Bakan Pekcan: Türkiye ve Japonya’nın ticari ve ekonomik iş birliği büyük öneme sahip

Bakan Pekcan: Türkiye ve Japonya’nın ticari ve ekonomik iş birliği büyük öneme sahip

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan “Küresel ticaretteki belirsizliklerin arttığı bu dönemde, bu iki dost ülkenin ticari ve ekonomik alandaki iş birliğinin büyük öneme sahip olduğuna inanıyorum” dedi.

1.07.2019Ekonomi
‘’Giyilebilir akıllı protezler hayatımızı kökten değiştirecek’’

‘’Giyilebilir akıllı protezler hayatımızı kökten değiştirecek’’

Nesnelerin Interneti (IoT) sayesinde yakın gelecekte başta sağlık alanında olmak üzere günlük hayatımızda hemen her yerde çok daha fazla akıllı cihaz kullanılacak. Boğaziçi Üniversitesi, kalça değişim ameliyatlarında kullanılan protezin herhangi bir sebepten başarısız olduğunu erken teşhis edecek, bulunduğu ortamı izleyecek ve enfeksiyon tanısı konulursa enfeksiyona karşı harekete geçebilecek “Akıllı Ortopedik İmplant” cihazını geliştiriyor. Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Dr. Sema Dumanlı Oktar liderliğinde, BOUNtenna Laboratuvarı bünyesinde geliştirilecek olan cihaz, ameliyattan sonra oluşabilecek başarısızlığı insan bedeninde geri dönüşü olmayan hasarları oluşmadan önceden tahmin edebilecek.

16.05.2019Teknoloji
O şirketler arasında Volkswagen, Porsche, Airbus da var

O şirketler arasında Volkswagen, Porsche, Airbus da var!

Almanya’da Volkswagen, Porsche ve Airbus gibi dünyaca ünlü şirketlerinin verilerinin depolandığı Citycomp’un siber saldırıya uğradığı belirtildi. Şirketlerin verilerini çalan hackerların 500 bin Euro istediği öne sürüldü.

1.05.2019Avrupa
Toshiba adını değiştirdi, Dynabook ismini koydu

Toshiba adını değiştirdi, Dynabook ismini koydu

Bir zamanların önde gelen teknoloji markalarından biri olan Toshiba, bilgisayar pazarından adını siliyor. Artık Toshiba ismi yerine Dynabook isimli bilgisayarlar karşımızda olacak.

5.04.2019Teknoloji
Yapay zekada Japonya, Güney Kore ve ABD önde

Yapay zekada Japonya, Güney Kore ve ABD önde

Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü (WIPO), yapay zekaya ilişkin en çok patent başvurusunun Japonya, Güney Kore ve ABD'den şirketlerce yapıldığını bildirdi.

31.01.2019Teknoloji
Trenler, kentleri aydınlatacak

Trenler, kentleri aydınlatacak

Japon elektronik üretim şirketi Toshiba, Berlin’de düzenlenen InnoTrans fuarında, trenlerin frenleme sırasında ürettikleri enerjiyi depolayarak, diğer trenlerin ve şehir elektrik şebekesinin kullanımına sunan yeni batarya sisteminin tanıtımını yaptı.

19.09.2018Teknoloji
Yapay zeka avcıları

Yapay zeka avcıları

Teknoloji geliştiren startupları hedefleyen dev şirketler, artık önemli bir yatırım bütçesini yapay zekâya ayırmaya başladı. Yazılım, finansal servisler, üretim, otomotiv, endüstriyel otomasyon, sağlık, iletişim, perakende, çip ve internet olmak üzere birçok farklı kategorilerde yer alan şirketler, yapay zekâ için adeta kendi aralarında yarışıyor.

Serinleten zeka

Serinleten zeka

Tüm yeni nesil cihazlarda olduğu gibi klimalarda da yapay zekâlı dönem başladı. Hareket ve termal sensörlerle desteklenen yeni klima modelleri, odada bulunan kişilerin vücut sıcaklığına göre soğukluk derecesini ayarlıyor.

16.06.2018Ekonomi
Appleın yeni iPadi paramparça oldu İçinden...

Apple'ın yeni iPad'i paramparça oldu! İçinden...

Geçtiğimiz ay Apple düzenlediği bir etkinlik ile öğrenciler için yeni bir iPad tanıtmıştı. Apple Pencil desteği bulunan ve Apple A10 yonga seti ile çalışan cihaz, iFixit ekibi tarafından parçalara ayrıldı.

5.04.2018Teknoloji
Yedek zamanı

Yedek zamanı

Hem kişisel hem de iş alanındaki tüm verilerimiz artık dijital alanlarda. Fotoğraflarımız, videolarımız, önemli evraklarımız ve daha birçok veriyi bu anlamda sayabiliriz. Bu verileri düzenli olarak yedeklemek ise en önemli konu. Kullanıcıların bilgisayarlarını, akıllı telefonlarını ve tabletlerini düzenli olarak yedeklemesine dikkat çekmek için önemli bir gün düzenleniyor.

26.03.2018Ekonomi
Dünyanın en değerli markası belli oldu

Dünyanın en değerli markası belli oldu

Uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance, dünyanın en değerli 500 markasını belirlerken, Amazon rakiplerini geride bırakarak 151 milyar dolarlık marka değeriyle birinci sırada yer aldı. Marka değerini geçen yıla göre yüzde 42 artıran Amazon'u, 146 milyar dolar ile Apple, 121 milyar dolarlık marka değeriyle Google takip etti.

31.01.2018Ekonomi
Dünyanın en değerli markası Amazon

Dünyanın en değerli markası 'Amazon'

Uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance tarafından  hazırlanan ''Dünyanın En Değerli 500 Markası-Global 500 2018'' çalışması sonuçlandı. Dünyanın en değerli markası 151 milyar dolarlık değeriyle "Amazon" oldu.

31.01.2018Teknoloji
Dev satın almada önemli gelişme Vestelin en büyük rakibi belli oldu

Dev satın almada önemli gelişme! Vestel'in en büyük rakibi belli oldu

Dongbu Daewoo Elektronik için teklif veren Vestel'in yarışta en büyük rakibinin İranlı Entekhab olduğu belirtiliyor.

23.01.2018Ekonomi
Havayı ısıtıyor

Havayı ısıtıyor

Evlerde ısınmak için doğalgazın tahtını sallayacak yeni bir teknoloji geliştirildi. “Isı pompaları” adındaki yeni teknoloji, hava, su ve topraktan aldığı soğuk havayı kullanarak bunu ısıya çeviriyor. Bu sayede 4 kata kadar daha ekonomik ısınabilmek mümkün.

2.12.2017Ekonomi
Başbakan Yıldırım: E-ticarette sınır yok

Başbakan Yıldırım: E-ticarette sınır yok

Başbakan Binali Yıldırım, PTT Genel Müdürlüğü’nün Antalya’da düzenlediği Uluslararası e-Ticaret Zirvesi’ne katılarak bir konuşma yaptı. Başbakan Yıldırım, "E-ticarette, Cumhuriyetimizin 100. yılına giderken, 2023 hedefimiz 350 milyar Türk Lirasıdır. Bu hedefi tutturmayı inşallah başaracağız" dedi. Başbakan Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

21.11.2017Ekonomi
Vestel Toshibayı kaçırdı, Çinli Hisense aldı

Vestel Toshiba'yı kaçırdı, Çinli Hisense aldı!

Teknoloji dünyasının gündemindeki satın alma tamamlandı. Vestel’in de yarıştığı Toshiba’nın televizyon departmanını Çinli Hisense aldı.

15.11.2017Teknoloji
Vestel Toshibayı kaçırdı Çinli şirket kaptı

Vestel Toshiba'yı kaçırdı! Çinli şirket kaptı

Vestel'in teklif verdiği Toshiba TV birimi, Çinli Hisense'nin oldu.

15.11.2017Ekonomi
iPhone Xin Face IDsini maskeyle kandırdılar

iPhone X'in Face ID'sini maskeyle kandırdılar

Apple’ın iPhone X ile birlikte tanıttığı yeni güvenlik çözümünün aşılmasının çok zor olduğu belirtilmişti. Fakat güvenlik uzmanları Face ID‘yi kandırmayı başardılar. Apple iPhone X’i tanıttığından beri Face ID’nin ne kadar güvenli olduğu tartışılıyor. Android cihazlarda kullanılan yüz tanıma sisteminin fotoğraflarla aşılabilmesine rağmen Apple, sistemlerinin kandırılmasının çok zor olduğunu söylüyordu. Geçtiğimiz haftalarda ikizler kullanılarak iPhone X’in güvenlik sistemi aşıldıkdan sonra güvenlik uzmanları sistemin güvenliğini test etmeye başladılar. Sonunda Bkav Corporation’ın yüz maskesi kullanılarak Face ID kandırıldı. Maske, 3D baskı, 2D görüntüler kullanılarak, yanaklarda ve yüz çevresinde geniş cilt bölgeleri oluşturularak hazırlandı. Bkav, 2008 yılında Toshiba, Asus, Lenovo gibi dizüstü bilgisayarlarda kullanılan yüz tanıma sisteminin güvenlik açısından iyi olmadığını gösteren ilk şirket olmuştu. Şirketin son çalışması ile Apple’ın yüz tanıma sisteminin de yeterince güvenli olmadığı ispatlanmış oldu. shiftdelete'in haberine göre iPhone X’in piyasaya sürülmesinden bu yana, yüz tanıma sistemini kandırmaya yönelik birçok girişim yapıldı. Başarılı olan girişimlerin hepsi teknik çalışmalar. Bu sebeple normal kullancıların sistemi aşması oldukça zor. Apple’ın henüz yeni olan bu sistemi daha da geliştireceğini unutmamak gerekiyor.

13.11.2017Teknoloji
iPhone Xin Face IDsini maskeyle kandırdılar

iPhone X'in Face ID'sini maskeyle kandırdılar!

Apple’ın iPhone X ile birlikte tanıttığı yeni güvenlik çözümünün aşılmasının çok zor olduğu belirtilmişti. Fakat güvenlik uzmanları Face ID‘yi kandırmayı başardılar.

13.11.2017Teknoloji
Vestel şimdi de Daewoo için teklif verdi

Vestel şimdi de Daewoo için teklif verdi

Toshiba'nın televizyon birimi için teklif veren ve sonucu bekleyen Vestel, bir teknoloji devinin daha peşine düştü. Vestel, Güney Koreli Daewoo'nun beyaz eşya birimini almak teklif verdi.

27.10.2017Ekonomi
Toshibayı bekleyen kabus: 1 milyar dolar daha kaybedebilir

Toshiba'yı bekleyen kabus: 1 milyar dolar daha kaybedebilir

Japon teknoloji devi Toshiba, 2017 yılının Mart ayında ABD’deki nükleer santraller nedeni ile 6.3 milyar dolarlık zarar açıklamıştı. Durumu kurtarmak için bazı teknoloji departmanlarını satışa sunan firmanın, 2017 yılı sonuna kadar 1 milyar dolar daha zarar açıklaması bekleniyor.

25.10.2017Teknoloji
Teknoloji devi 1 milyar dolar daha kaybedebilir

Teknoloji devi 1 milyar dolar daha kaybedebilir

Japon teknoloji devi Toshiba, 2017 yılının Mart ayında ABD’deki nükleer santraller nedeni ile 6.3 milyar dolarlık zarar açıklamıştı. Durumu kurtarmak için bazı teknoloji departmanlarını satışa sunan firmanın, 2017 yılı sonuna kadar 1 milyar dolar daha zarar açıklaması bekleniyor.

25.10.2017Ekonomi
Japon SPKsı soruşturma başlattı

Japon SPK'sı soruşturma başlattı

Toshiba'nın "sabıkalı" bilançoları mercek altında...

19.10.2017Ekonomi
Zor günler geçiren Toshibaya şimdi de inceleme başlatıldı Sebebi ise...

Zor günler geçiren Toshiba'ya şimdi de inceleme başlatıldı! Sebebi ise...

Japonya`nın menkul kıymet piyasası denetim, gözetim kurumu Toshiba için inceleme başlattı.

19.10.2017Teknoloji
Japon devinden 18 milyar dolarlık anlaşma

Japon devinden 18 milyar dolarlık anlaşma

Toshiba, çip bölümü Toshiba Memory'yi satışını bugün resmileştirmeyi planlıyor.

21.09.2017Ekonomi
3. nükleer projesi yakında duyurulacak

3. nükleer projesi yakında duyurulacak

Nükleer reaktör üreticisi Westinghouse Türkiye'de nükleer santral anlaşması konusunda ilerleme beklediklerini bildirdi. 2014 yılında Türkiye'de imzaladıkları anlaşma sonrası çalışmalarını sürdüren şirket, "Umuyorum yakında yeni haberlerimiz olacak" dedi.

15.09.2017Ekonomi

Dev satışta sona gelindi! Dudak uçuklatan rakam...

Japon Toshiba'nın yılan hikayesine dönen çip bölümünün satışında sona gelindi. Reuters haberine göre Japon devlet destekli yatırımcılar, Bain Capital ve Güney Koreli Hynix konsorsiyumu 22.3 milyar dolara işi bitirmek üzere...

9.09.2017Ekonomi
Dev şirkete borsa şoku

Dev şirkete borsa şoku

Hafıza çipi için verilen satın alma tekliflerine henüz olumlu yanıt vermeyen Toshiba, birkaç hafta içerisinde karar veremezse Japon borsasından çıkarılma kararı ile yüzyüze kalabilir.

7.09.2017Ekonomi
Toshiba borsadan çıkarılabilir

Toshiba borsadan çıkarılabilir!

Hafıza çipi için verilen satın alma tekliflerine henüz olumlu yanıt vermeyen Toshiba, birkaç hafta içerisinde karar veremezse Japon borsasından çıkarılma ile yüzyüze kalabilir.

7.09.2017Teknoloji
17 milyar dolara satılacak

17 milyar dolara satılacak

Dünyanın ikinci büyük NAND hafıza çipi üreticisi Toshiba, çip üretim departmanını 17.4 milyar dolara satışa çıkarıyor. Aynı zamanda televizyon departmanını da satışa çıkaran teknoloji devinin, departmanı Türk teknoloji üreticisi Vestel’e satıp satmayacağı ise merakla bekleniyor.

1.09.2017Ekonomi
17 milyar dolarlık satışta sona gelindi

17 milyar dolarlık satışta sona gelindi

Toshiba'nın çip biriminin satışında bir süredir devam eden görüşmeler sonuçlanmak üzere.

29.08.2017Ekonomi
Dünyayı daha güzel bir yer haline getiren 6 icat

Dünyayı daha güzel bir yer haline getiren 6 icat

Eğer teknolojik olarak bu kadar ilerideysek, bunda, icatların payı oldukça yüksek. Bu icatların ilk çıktıkları zaman önemi anlaşılmamış olsa da, sonraki yıllarda muhteşem gelişmelerin ilk adımları oldu. Örneğin Graham Bell telefonu icat etti ve akıllı telefon icat edildi ya da fotoğraf makinesi bulundu ve telefonların ön kamerası oldu. İşte dünyayı daha güzel bir yer haline getiren icatlar.

15.08.2017Hayat
Japon devi Toshibadan büyük zarar

Japon devi Toshiba'dan büyük zarar

31 Mart`ta sona eren 2016-2017 mali yılı sonuçlarını açıklayan Toshiba, 8,8 milyar dolar zarar ettiğini bildirdi.

10.08.2017Teknoloji
Toshiba zararını açıkladı

Toshiba zararını açıkladı

31 Mart'ta sona eren 2016-2017 mali yılı sonuçlarını açıklayan Toshiba, 8,8 milyar dolar zarar ettiğini bildirdi.

10.08.2017Ekonomi
Toshiba çip fabrikası kuracak

Toshiba çip fabrikası kuracak

Toshiba, uzun süredir ortaklık yaptığı Western Digital olmadan yeni bir flash bellek üretim tesisi kurmayı planlıyor.

3.08.2017Teknoloji
Güney Koreye 18.6 milyar dolar yatıracak

Güney Kore'ye 18.6 milyar dolar yatıracak

Samsung Electronics Co Ltd bugün yaptığı bir açıklamayla, hafıza çipleri ve gelecek nesil akıllı telefon ekranlarındaki önderliğini büyütebilmek amacıyla Güney Kore'de 18.6 milyar dolarlık yatırım planladığını ve bu yatırımdan yaklaşık yarım milyon kişilik istihdam beklediklerini söyledi.

4.07.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Kaset geri geliyor

“Şakadır yahu! Bu kadar olmaz. Millet CD almıyor, kaset ne alaka” diyerek güldüğüm bir haberle sizlerleyim.

17.10.2019

Kötü komşu mal, kötü müttefik marka sahibi yapar

Zamanında Turgut Özal önünü açmasa, teşvik etmese bugün televizyon üreticisi olarak dünyanın en önemli aktörlerinden biri olmayacaktık...

15.08.2018

Aras Ailesi barıştı hisse satışı yok

Aras Kargo’da işler yine karıştı. Yüzde 50 hisse satışı için Austrian Post’la anlaştıkları öne sürülen Aras ailesi, Austuria Post’u kötü niyetle algı operasyonu yapmakla suçlayarak anlaşma olmadığını açıkladı.

21.10.2017