MENÜ

Toplu Taşıma Araçları

Toplu Taşıma Araçları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Toplu Taşıma Araçları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.796 Toplu Taşıma Araçları haberi bulunmuştur.

Toplu Taşıma Araçları Haberleri

İranda 19 Şubattan sonra koronavirüsten en yüksek can kaybı Maske takmak zorunlu oldu

İran'da 19 Şubat'tan sonra koronavirüsten en yüksek can kaybı! Maske takmak zorunlu oldu

Çin’den sonra koronavirüs salgının ilk ortaya çıktı ülkelerin başında gelen İran’da, günlük can kaybında yeni bir rekor kaydedildi. Ülkede salgına karşı önlem olarak bugünden itibaren maske kullanımı zorunlu hale geldi.

5.07.2020Dünya
Havamız bozulmasın

Havamız bozulmasın

YouGov’un araştırmasına göre Avrupa kentlerinde yaşayan nüfusun büyük kısmı hava kirliliğinin koronavirüs öncesi seviyelere dönmesini istemiyor. Araştırmaya katılanların yüzde 68’i salgın sonrasında araçların şehir merkezine daha az girmesini talep ederken yüzde 21’i daha fazla bisiklet kullanacağını, yüzde 35’i ise daha çok yürüyeceğini belirtiyor.

1.07.2020Ekonomi
Başkentte, araçlarda maske denetimi

Başkentte, araçlarda 'maske' denetimi

ANKARA'da, koronavirüs tedbirleri kapsamında toplu taşıma araçları, taksi ve diğer araçlara yönelik maske denetimi yapılırken, sürücü ve yolcuların ateşleri ölçüldü.

29.06.2020Gündem
Son dakika haberler... Sokağa çıkma yasağı hangi saatler arasında olacak İçişleri tüm detayları açıkladı

Son dakika haberler... Sokağa çıkma yasağı hangi saatler arasında olacak? İçişleri tüm detayları açıkladı

Son dakika haberi... İçişleri Bakanlığı hafta sonu 81 ilde uygulanacak YKS'ye ve sokağa çıkma yasağına ilişkin, ek bir genelge yayımlandı. Hafta sonu uygulanacak kısmi sokağa çıkma kısıtlamasından, YKS’nin yapılacağı okulların etrafındaki kırtasiyelerde çalışanlar muaf tutulacak. Yerli/yabancı turistler, rezervasyon yaptırdıkları konaklama tesisine uçak, otobüs gibi toplu taşıma araçları veya özel araçlarıyla gidebilecek. Yerli ve yabancı turistler halk plajlarından yararlanabilecek, müze ve ören yerleri ile anıtları, ibadethaneleri, türbeleri ziyaret edebilecek.

26.06.2020Gündem
İçişlerinden sokağa çıkma yasağı ve YKS açıklaması

İçişleri'nden sokağa çıkma yasağı ve YKS açıklaması

İçişleri Bakanlığı hafta sonu 81 ilde uygulanacak YSK'ye ve sokağa çıkma yasağına ilişkin, ek bir genelge yayımlandı. Hafta sonu uygulanacak kısmi sokağa çıkma kısıtlamasından, YKS’nin yapılacağı okulların etrafındaki kırtasiyelerde çalışanlar muaf tutulacak. Yerli/yabancı turistler, rezervasyon yaptırdıkları konaklama tesisine uçak, otobüs gibi toplu taşıma araçları veya özel araçlarıyla gidebilecek. Yerli ve yabancı turistler halk plajlarından yararlanabilecek, müze ve ören yerleri ile anıtları, ibadethaneleri, türbeleri ziyaret edebilecek.

26.06.2020Haber
UKOME nedir UKOME ne demek açılımı nedir

UKOME nedir? UKOME ne demek açılımı nedir?

UKOME, açılımı bakımından Ulaşım Koordinasyon Merkezi olarak bilinmektedir. Büyükşehirlerde ulaşım konularında bir komisyon olarak da nitelendirilebilecek olan UKOME, bazı kararların alınmasında önem arz etmektedir. Şehir içi ulaşım politikasını, ücretlerini, yeni hat oluşumunu karara bağlayan kurum UKOME'dir. UKOME'de 2020 Şubat ayında Büyükşehir Belediyesi’nin üye sayısı 11’de kalırken, kamu kurumlarının sayısı 9’dan 14’e çıkmıştı. İşte, UKOME görev ve yetkileri hakkında bazı bilgiler

25.06.2020Gündem
Sosyal mesafe kontrolü için teknolojik çözüm

Sosyal mesafe kontrolü için teknolojik çözüm

Koronavirüs pandemisi sonrası sosyal mesafe kontrolünde yeni bir çözüm olan Followino’yla iş birliği yapan Teknoser, Covid-19 salgınında dikkat çeken bir ürün geliştirdi.

24.06.2020Teknoloji
Arabada maske zorunlu mu Özel araçta maske takılır mı

Arabada maske zorunlu mu? Özel araçta maske takılır mı?

Arabada maske takmak zorunlu mu sorusu, yurt genelinde uygulanan maske denetimleri dolayısıyla merakla araştırılmaya başlandı. Maske takılmadan dışarı çıkan vatandaşlar için 900 lira ceza kesilmesi üzerine arabada maske zorunlu mu sorusuna yanıt arayan vatandaşlar, arama motorları üzerinden sorgularını gerçekleştirmeye başladı. Peki, özel araçta maske takmak zorunlu mu? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

23.06.2020Gündem
Zatürre (Pnömoni) Nedir Belirtileri ve Tedavisi

Zatürre (Pnömoni) Nedir? Belirtileri ve Tedavisi

Zatürre nedir, tıp dilinde pnömoni olarak adlandırdığımız akciğer iltihaplanmasıdır. Bakteri, virüs, gibi mikroplara bağlı oluşabilmektedir. Pnömoni, ya da yaygın bilinen adıyla zatürre, akciğerdeki hava keseciklerinin iltihaplı bir sıvı ile dolmasıdır. Virüsler, bakteriler ve nadir olarak mantar enfeksiyonlarının akciğerlere ulaşmasıyla oluşan zatürre oldukça bulaşıcıdır. Zatürre ülkemizde 0-4 yaş arası çocuklarda ilk sıradaki ölüm nedenlerinden biridir.

17.06.2020Gündem
Avusturya’da zorunlu maske kullanımı kaldırıldı

Avusturya’da zorunlu maske kullanımı kaldırıldı

Avusturya Hükümeti koronavirüs salgınında hayata geçirdiği normalleşme adımlarına bir yenisini daha ekledi.Dün itibariyle toplu taşıma araçları, sağlık kuruluşları ve eczaneler haricindeki tüm alanlarda maske takma zorunluluğu kaldırıldı.

16.06.2020Dünya
İngiltere’de artık yüz örtmeden toplu taşıma yok

İngiltere’de artık yüz örtmeden toplu taşıma yok!

İngiltere’de artık, otobüsler, metrolar, tramvaylar vb. gibi toplu taşıma araçlarına yüzü örtmeden binilemeyecek. Kurallara göre yüzün özellikle cerrahi maskeyle örtülmesi gerekmiyor, atkı, şal gibi giysilerle de yüzün kapatılması yeterli olacak.

15.06.2020Avrupa
Ukrayna’da yolculara ‘maske tak’ uyarısı yaptı ortalık karıştı

Ukrayna’da yolculara ‘maske tak’ uyarısı yaptı ortalık karıştı

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de bir tramvay vatmanı araca binen bir grup yolcuya, karantina önlemleri çerçevesinde maske takmaları gerektiğin söyleyince, öfkeli yolcuların saldırısına uğradı. O anlar durakta bekleyen yolcular tarafından cep telefonuyla kayda alındı.

6.06.2020Dünya
Otobüs, metro ve metrobüslerde hangi önlemler alındı İşte İstanbulda toplu taşımada alınan yeni önlemler

Otobüs, metro ve metrobüslerde hangi önlemler alındı? İşte İstanbul'da toplu taşımada alınan yeni önlemler

Corona virüsü normalleşme sürecinde, toplu taşıma ulaşım araçlarında yeni önlemler alındı. Koronavirüs pandemisiyle mücadele çalışmaları kapsamında İstanbul Valiliği tarafından Bilim Kurulu önerileri doğrultusunda metro, metrobüs ve otobüslerde alınan yeni kararlar belli oldu. Yapılan açıklamada 'Toplu taşıma araçları üçte bir oranında ayakta yolcu alabilecek' denildi. Peki, otobüs, metro ve metrobüste hangi önlemler alındı?

3.06.2020Gündem
İstanbul Valiliğinden toplu ulaşımda yeni normal dönemine ilişkin kararlar

İstanbul Valiliği'nden toplu ulaşımda yeni normal dönemine ilişkin kararlar

İstanbul Valiliği tarafından Ulaşım Bilim Kurulu önerileri doğrultusunda İstanbul’da toplu ulaşım ile ilgili yeni kararlar alındı. Yapılan açıklamada 'Toplu taşıma araçları üçte bir oranında ayakta yolcu alabilecek' denildi.

3.06.2020Haber
Son dakika İşte İstanbulda toplu ulaşımda yeni döneme ilişkin kararlar

Son dakika! İşte İstanbul'da toplu ulaşımda yeni döneme ilişkin kararlar

İstanbul Valiliği tarafından Ulaşım Bilim Kurulu önerileri doğrultusunda İstanbul’da toplu ulaşım ile ilgili yeni kararlar alındı. Yapılan açıklamada 'Toplu taşıma araçları üçte bir oranında ayakta yolcu alabilecek' denildi.

3.06.2020Gündem
İki ilde daha yasak geldi Hangi illerde maskesiz dışarı çıkmak yasak

İki ilde daha yasak geldi! Hangi illerde maskesiz dışarı çıkmak yasak?

Türkiye 'yeni normal' dönemine girse de koronavirüsle mücadele hız kesmeden devam ediyor. Virüsle mücadelede önemli araçlardan biri olan maskenin kullanım alanı bu kapsamda genişletiliyor. Kütahya ve Kars'ta da maske kullanımı zorunlu hale geldi. Böylelikle maskesiz dışarı çıkmanın yasak olduğu il sayısı 38 oldu.

3.06.2020Gündem
Yine şaşırtan görüntü Duraklar doldu taştı

Yine şaşırtan görüntü! Duraklar doldu taştı

Cevizlibağ ve Mecidiyeköy metrobüs ile tramvay duraklarında akşam saatlerinde yoğunluk yaşandı. Özellikle Mecidiyeköy ve Cevizlibağ duraklarında kalabalık oluştu. Durak ve araç içlerindeki yoğunluk sebebiyle sosyal mesafe kuralına uyulmadı.

2.06.2020Gündem
Bakan Kasapoğlu, spor tesislerinde uygulanacak tedbirleri duyurdu

Bakan Kasapoğlu, spor tesislerinde uygulanacak tedbirleri duyurdu

Covid-19 ile mücadelede elde edilen başarı sonucu 1 Haziran tarihi itibariyle başlayan normalleşme süreci ile beraber Gençlik ve Spor Bakanlığı da, Gençlik Merkezleri ve Gençlik Kampları ile Bakanlığa bağlı spor tesislerinde uygulanacak önlemleri belirledi.

2.06.2020Diğer
Maltepe D-100 Karayolunda minibüslere denetim

Maltepe D-100 Karayolu'nda minibüslere denetim

KORONAVİRÜS salgını nedeniyle uygulanan toplu ulaşım araçlarında yüzde 50'lik sınırlamanın kaldırılmasının ardından polis ekipleri Maltepe D-100 Karayolu'nda ayakta yolcu taşıyan toplu taşıma araçlarına yönelik denetim yaptı.

2.06.2020Gündem
İstanbulda bugün... Minibüs ve otobüsler ayakta yolcu aldı

İstanbul'da bugün... Minibüs ve otobüsler ayakta yolcu aldı

Toplu ulaşım araçlarında yüzde 50'lik sınırlamanın kaldırılmasının ardından otobüs ve minibüslerde yoğunluklar yaşandı. Yenibosna'daki duraklara yanaşan minibüs ve otobüs şoförlerinin fazla yolcu aldığı görüldü.

2.06.2020Gündem
Kartalda ayakta 10 yolcusu olan minibüse ceza

Kartal'da ayakta 10 yolcusu olan minibüse ceza

İÇİŞLERİ Bakanlığı tarafından dün yayınlanan genelge ile toplu taşıma araçlarında artık koltuk sayısı kadar yolcu taşınabileceği fakat ayakta yolcu alınamayacağı açıklanmıştı. Kartal'da denetim yapan sivil trafik ekipleri, ayakta 10 yolcusu bulunan bir minibüse cezai işlem uyguladı.

2.06.2020Gündem
Maskeli, mesafeli, davul-zurnalı açıldık

Maskeli, mesafeli, davul-zurnalı açıldık

Koronavirüs nedeniyle birçok alanda kapanan kapılar, dün yeni normal hayat kriterlerine uygun olarak kontrollü şekilde açıldı. Restoranlar, kafeler maske ve sosyal mesafe gibi önlemlerle müşteri kabul ederken ‘kebap’la da hasret giderildi.

2.06.2020Gündem
Son dakika haberi: Toplu taşımada yüzde 50 zorunluluğu kaldırıldı

Son dakika haberi: Toplu taşımada yüzde 50 zorunluluğu kaldırıldı

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle, şehir içi toplu taşıma araçları ve personel servislerine araç ruhsatında belirtilen yolcu taşıma kapasitesinin yüzde 50'si oranında yolcu kabul edileceği yönündeki talimat sonlandırıldı

1.06.2020Gündem
Otomotiv pazarında verilen destekle artış bekleniyor

Otomotiv pazarında verilen destekle artış bekleniyor

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış CEO'su Bozkurt "Verilen desteklerle birlikte pazarda talep artışı olacaktır. Bu durum sektörümüzün yararına olacak ve bu süreç içinde en azından geçen yılki satış adetlerine ulaşacak olmamızın önünü açacaktır" dedi.

1.06.2020Ekonomi
Rusya’da son 24 saatte 9 bin 35 yeni corona virüsü vakası

Rusya’da son 24 saatte 9 bin 35 yeni corona virüsü vakası

Rusya’da son 24 saatte 9 bin 35 kişide daha corona virüsü (Covid-19) tespit edildi. Ülkede toplam vaka sayısı 414 bin 878’e ulaştı. Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisinden yapılan açıklamada, son 24 saatte 279 bin testin yapıldığı ve bugüne kadar yapılan test sayısının 10 milyon 900 binden fazla olduğu belirtildi.

1.06.2020Dünya
Ofise dönüş telaşı başladı, yine düştük yollara...

Ofise dönüş telaşı başladı, yine düştük yollara...

Vaka sayısı azaldıkça kimi önlemler hafifletildi. Çalışanlar ofise dönme telaşında... Ancak ulaşımını toplu taşıma araçlarıyla sağlayacak olanlar tedirgin. Belediyeler, ilgili bakanlıkların ve valiliklerin koyduğu kuralları uyguluyor. Bilim kurulu üyeleriyse maskeli yaşamın önemini vurguluyor.

31.05.2020Hürriyet Pazar
İlk sefer 1 Haziran’da saat 10.00’da İstanbul’dan Ankara’ya, uçuşlar başlıyor

İlk sefer 1 Haziran’da saat 10.00’da İstanbul’dan Ankara’ya, uçuşlar başlıyor

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 28 Mart’ta ara verilen uçuşlar yeniden başlıyor. Bakan Adil Karaismailoğlu, “İlk seferimizi 1 Haziran saat 10.00’da İstanbul Havalimanı’ndan Esenboğa Havalimanı’na yapıyoruz. Aynı gün İzmir’e, Antalya’ya ve Trabzon’a da uçuş seferleri gerçekleştirilecek” dedi.

31.05.2020Ekonomi
Rusyada corona virüs vaka sayısı 400 bine yaklaştı

Rusya'da corona virüs vaka sayısı 400 bine yaklaştı

Rusya'da yeni tip corona virüs (Kovid-19) tespit edilenlerin sayısı 396 bin 575’e, ölü sayısı 4 bin 555’e çıktı.   

30.05.2020Dünya
Uçaklarda nasıl önlemler alınacak Havalimanlarında alınacak tedbirler neler Genelge yayımlandı

Uçaklarda nasıl önlemler alınacak? Havalimanlarında alınacak tedbirler neler? Genelge yayımlandı!

Yurt içi ve yurt dışı uçuşları için geri sayım devam ederken, uçak seferlerinde yapılacak düzenlemeler belli oldu. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün Sağlık Bakanlığı Turizm Bakanlığı koordinasyonunda havalimanlarında koronavirüs tedbirleri ile ilgili yayımladığı genelgede, maske kullanmayan yolcuların havalimanlarına giriş yapamayacağı bildirildi. Gelen ve giden yolcuların havalimanı girişlerinde termal kamera veya temassız ısıölçerler ile ateşleri ölçülecek. Peki, uçaklarda nasıl önlemler alınacak? Havalimanlarında alınacak tedbirler neler? İşte, havalimanları ve uçaklarda alınan önlemlerle ilgili detaylar...

27.05.2020Gündem
Havalimanındaki tedbirler açıklandı Bu şartları uygulamayan yolculara izin verilmeyecek

Havalimanındaki tedbirler açıklandı! Bu şartları uygulamayan yolculara izin verilmeyecek

Haziran ayında başlayacak uçuşlar öncesinde Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı Turizm Bakanlığı koordinasyonunda havalimanlarında koronavirüs tedbirleri ile ilgili bir genelge yayımladı. Genelgeye göre, maske kullanmayan yolcuların havalimanlarına kabul edilmeyeceği, karşılama ve uğurlama için gelenlerin ise terminal binasına girişlerine izin verilmeyeceği açıklandı.

27.05.2020Gündem
Rusyada corona virüs vaka sayısı 370 bini aştı

Rusya'da corona virüs vaka sayısı 370 bini aştı

Rusya'da yeni tip corona virüs (Kovid-19) tespit edilenlerin sayısı 370 bin 680’e, ölü sayısı 3 bin 968’e yükseldi. Salgının merkezi başkent Moskova'da günlük vaka sayısı 23 Nisan’dan bu yana en düşük seviyeye indi. Şehirde günlük vaka sayısı 2 bin 140 artarak 171 bin 443’e, ölü sayısı 73 artarak 2 bin 183’e çıktı.

27.05.2020Dünya
Son dakika... Rusyada kritik rakamlar

Son dakika... Rusya'da kritik rakamlar

Rusya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edilenlerin sayısı 344 bin 481’e, ölü sayısı 3 bin 541’e yükseldi.

24.05.2020Dünya
Son dakika... Rusyada kâbus sürüyor... Son rakamlar açıklandı

Son dakika... Rusya'da kâbus sürüyor... Son rakamlar açıklandı

Rusya'da yeni tip Corona Virüs (Kovid-19) tespit edilenlerin sayısı 335 bin 882’ye, ölü sayısı 3 bin 388’e yükseldi.

23.05.2020Dünya
Son dakika haberler: Salgında Rusyadan kötü haber

Son dakika haberler: Salgında Rusya'dan kötü haber

Rusya'da yeni tip corona virüs (Kovid-19) tespit edilenlerin sayısı 326 bin 448’e, ölü sayısı 3 bin 249’a ulaştı. Rusya'da vaka sayısında günlük artış oranı yüzde 2,8 olarak açıklanırken, yeni vakaların yüzde 42,2’sinde semptom görülmediği belirtildi.

22.05.2020Dünya
Fatihte toplu taşıma araçları ve taksiler denetlendi

Fatih'te toplu taşıma araçları ve taksiler denetlendi

KORONAVİRÜS tedbirleri kapsamında İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, toplu taşıma araçları ve taksiler üzerinde denetim yaptı. Denetimlerde 2 sürücüye para cezası yazıldı

21.05.2020Gündem
Dyson, üçü bir arada hava temizleme fanını tanıttı

Dyson, üçü bir arada hava temizleme fanını tanıttı

Yeni Dyson Pure Humidify + Cool Nemlendiricili Hava Temizleme fanı; hijyenik olarak havayı nemlendirmek, buharlaştırarak serinletmek ve yıl boyunca havayı arındırmak için UV-C teknolojisini kullanıyor.

19.05.2020Teknoloji
Boluda sokağa maskesiz çıkmak yasaklandı

Bolu'da sokağa maskesiz çıkmak yasaklandı

Bolu'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sokağa maskesiz çıkmak yasaklandı.

18.05.2020Gündem
Son dakika haberi: Rusyada 8 bin 926 yeni Covid-19 vakası

Son dakika haberi: Rusya'da 8 bin 926 yeni Covid-19 vakası

Rusya'da son 24 saatte 8 bin 926 yeni koronavirüs vakası bildirildi.

18.05.2020Dünya
Koronayla koyun koyuna

Koronayla koyun koyuna

Tüm uyarılara rağmen toplu taşımada sosyal mesafe kurallarına uyulmadı. 4 günlük yasak öncesi yapılan denetimlerde fazla yolcu taşıyan 1042 dolmuş ve otobüs sürücüsüne ceza kesildi.

17.05.2020Gündem
Son dakika haberler: Rusya salgında dikkat çeken sayıları açıkladı

Son dakika haberler: Rusya salgında dikkat çeken sayıları açıkladı

Rusya’da son 24 saatte 9 bin 200 kişide daha koronavirüs (Covid-19) tespit edildi. Ülkede toplam vaka sayısı 272 bin 43’e yükseldi.

16.05.2020Dünya
Ulaşımda ilk kural değişti

Ulaşımda ilk kural değişti

Çok sayıda sektör koronavirüs döneminde normalleşme süreci için hazırlıklarını tamamlıyor. Salgın döneminden en çok etkilenen sektörlerin başında gelen ulaşım sektörünün temsilcilerine göre normalleşme süreci ile birlikte toplu ulaşımda ilk kuralın artık hijyen ve sosyal mesafe olduğu belirtiliyor. Sektör temsilcileri bu dönemde ayakta kalabilmek adına kilometre başına sübvansiyon sağlanmasını istiyor.

16.05.2020Ekonomi
Klima ve vantilatörlerle ilgili koronavirüs uyarısı

Klima ve vantilatörlerle ilgili koronavirüs uyarısı!

KORONAVİRÜS salgınının azalsa da devam ettiğini belirten uzmanlar, yaz aylarında sıcaklara karşı serinlemek amacıyla kullanılan klima ve vantilatörlerin virüsün yayılmasını hızlandırabileceği konusunda uyarıda bulundu.

13.05.2020Gündem
Engelliler Haftası’nda engelleri birlikte kaldırabiliriz

Engelliler Haftası’nda engelleri birlikte kaldırabiliriz

Engelli insanların sorun ve taleplerine karşı toplumsal duyarlılığın artırılması amacıyla her yıl düzenlenen Engelliler Haftası’na 10-16 Mayıs tarihleri arasında dikkat çekiliyor.

12.05.2020Sağlık

Yazar Sonuçları

Yeniden başa mı döndük

Sanki sihirli bir değnek hepimizin aynı anda omzuna dokundu ve yeni koronavirüs/COVID-19 meselesinde çok iyi bildiğimiz bazı önemli ayrıntıları bize unutturuverdi.

18.06.2020

Kellerin işi daha zor

COVID-19 kel erkeklerde beklenenden daha sık görülüyor ve daha ağır seyrediyor.

8.06.2020