MENÜ

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Toplu Konut İdaresi Başkanlığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 11.210 Toplu Konut İdaresi Başkanlığı haberi bulunmuştur.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Haberleri

Emlak Bankasından devredilen konutlar satılıyor

Emlak Bankası'ndan devredilen konutlar satılıyor

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Emlak Bankası'ndan devreden, 253'ü Bahçeşehir'de bulunan toplam 613 konutu, yeniden satışa çıkarıyor.

16.02.2003Ekonomi
61 yaşında emeklilik telaşı

61 yaşında emeklilik telaşı

Kamu personelini gençleştirmek, genç personelin üst görevlere yükselmesini sağlamak gerekçesiyle Hükümet'in isteğiyle çıkarılan, 61 yaşında zorunlu emeklilik yasası ile 2 bin 116 bürokrat tasfiye edilecek.

18.03.2003Ekonomi
Konut seferberliği mayısta başlıyor

Konut seferberliği mayısta başlıyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), gecekondulaşmanın önlenmesi ve dar gelirlilerin ev sahibi olmasını amaçlayan Konut Seferberliğine, Mayıs ayında Tunceli Pülümür'den başlayacak. Şanlıurfa ve Sakarya'daki projelerle devam edilecek.

18.03.2003Ekonomi
Başbakandan 100 bin konut talimatı

Başbakan'dan 100 bin konut talimatı

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkan Vekili Erdoğan Bayraktar, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, bu yıl için 100 bin konutluk projenin başlatılmasını istediklerini söyledi. Bayraktar, ilk temelin Tunceli-Pülümür'de yapılacak 48 konutluk ihale ile atılacağını bildirdi.

25.04.2003Ekonomi
Kamu İhale Kanunu değişiyor

Kamu İhale Kanunu değişiyor

Kamu İhale Yasası üzerindeki değişiklik çalışmaları ile buna ilişkin tartışmalar sürüyor. Birçok kamu kuruluşu, yeni düzenlemelerle, yeni ihale mevzuatının dışına çıkmak istiyor.

30.04.2003Ekonomi
Depremzedelere yasal kolaylık geliyor

Depremzedelere yasal kolaylık geliyor

Son depremlerde zarar görenlerin mağduriyetinin bir an önce giderilmesine ilişkin düzenlemeler getiren yasa tasarısı, TBMM Başkanlığı'na sunuldu. Tasarı, doğal afetlerle ilgili bazı kanunlarda değişiklikler öngörüyor.

13.05.2003Gündem
IMFyi bezdirip İhale Yasasını deldik

IMF'yi bezdirip İhale Yasası'nı deldik

Hükümet ve bürokratların Kamu İhale Yasası’nın işleri çok fazla aksattığı şikayetleri sonunda IMF’yi bezdirdi. IMF, yasada hükümetin istediği yönde bazı değişiklikler yapılmasını kabul etti.

18.05.2003Ekonomi
Konut Müsteşarlığı kaldırılıyor

Konut Müsteşarlığı kaldırılıyor

Konut Müsteşarlığı'nın kaldırılarak, bazı görevlerinin TOKİ'ye, kadrolarının Bayındırlık ve İskan bakanlığı'na devrini öngeren yasa tasarısı TBMM Başkanlığı'na sunuldu.

20.06.2003Ekonomi
Toplu Konut’tan tamamlama kredisi

Toplu Konut’tan tamamlama kredisi

Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) daha önce toplu konut kredisi kullanmamış toplu konut yapımcılarına tamamlama kredisi açılmasına ilişkin tebliği yürürlüğe girdi.

24.06.2003Ekonomi
Tunceli Valisi pusudan kurtuldu

Tunceli Valisi pusudan kurtuldu

Tunceli'de Vali Ali Cafer Akyüz'ün konvoyuna silahlı saldırı düzenlendi. Vali kurtuldu, 2 güvenlik görevlisi şehit oldu, biri yaralandı.

8.07.2003Gündem
TOKİden 40 bin konut

TOKİ'den 40 bin konut

Başbakan Tayyip Erdoğan'dan ''bu yıl için 100 bin konut inşaatı başlatın'' talimatı alan Toplu Konut İdaresi (TOKİ), şimdiye kadar ancak 40 bin konutu projelendirdi.

9.07.2003Ekonomi
Sezerden hazine taşınmazlarının satışına onay

Sezer'den hazine taşınmazlarının satışına onay

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Hazine'ye ait taşınmazların satışını öngören yasayı onayladı. Yasaya göre Hazine'ye ait tarım arazileri 5 yıl süreyle fiiyen kullananlara satılacak, bu araziler 10 yıl tarım dışı amaçlarla kullanılamayacak.

18.07.2003Ekonomi
Sezerden Hazine arazilerinin satışına onay

Sezer'den Hazine arazilerinin satışına onay

Cumuhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Hazine'ye ait taşınmazların satışını öngören yasayı onayladı.

18.07.2003Ekonomi
Konut Müsteşarlığı kaldırılıyor

Konut Müsteşarlığı kaldırılıyor

Konut Müsteşarlığı'nın kaldırılarak, bazı görevlerinin Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'na (TOKİ), kadrolarının da Bayındırlık ve İskan Bakanlığı'na devrini öngören yasatasarısı, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.

31.07.2003Ekonomi

Yazar Sonuçları

Ha ANAP, ha DYP, ha AKP!

BİR okur diyor ki: ‘‘AKP'ye çok yumuşak eleştiriler yöneltiyorsunuz. Bugünkü yazınızda diğer partilerle aynı kefeye koyuyorsunuz. Bunlar değil mi, laikliğe karşı olanlar, bunlar değil mi rejimi yıkmaya çalışanlar. Bunlar yedisinde neyse, şimdi de aynı düşünceye sahiptirler.’’

12.05.2003

CHP kulisleri

CHP İstanbul örgütünde neler konuşuluyor?

10.07.2003