EKSTRA
MENÜ

Tokluk

Tokluk ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tokluk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.217 Tokluk haberi bulunmuştur.

Tokluk Haberleri

Yeni bir selülit silahı: Zerofat

Yeni bir selülit silahı: Zerofat

Zerofat aslında bir yürüme bandı. Ancak içerdiği 10.980 adet soğuk kızıl ötesi ışın onu benzerlerinden ayırıyor; kendisini selülit ve yağlara karşı en yeni silah olarak selamlamamıza neden oluyor. Zerofat bölgesel kilo verme, sportif antrenman ve fitness için de kullanılıyor.

21.04.2005Kişisel Bakım
Lif kanserden koruyor

Lif kanserden koruyor

Lifin hiçbir besleyici özelliği yok. Hatta çoğu zaman vücudumuzdan işlenmeden atılıyor.

Meyveler suçlu mu

Meyveler suçlu mu?

Diyete başlayanların vazgeçilmezi olan meyve ve sebzeler, kalorileri açısından ne kadar masum?

Yaz gelmeden bakıma girin

Yaz gelmeden bakıma girin

Kış bitti, baharın güneşli ılık günleri ise son sürat yaz sıcaklarına doğru sürüklüyor bizleri... Peki siz yaza hazır mısınız? Eğer saç, cilt ve vücut bakımınızı henüz yapmadıysanız, bu önerilere dikkat etmenizde yarar var.

13.05.2005Kişisel Bakım
Türkiyenin diyabet haritası

Türkiye'nin diyabet haritası

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Endokrinoloji, Metabolizma ve Diyabet Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Temel Yılmaz, Türkiye'de diyabet açısından risk taşıyan gruptaki kadınların yüzde 54'ünün, erkeklerin ise yüzde 39'unun obez olduğunu bildirdi.

13.05.2005Gündem
Hipnozla baskısız kilo verin

Hipnozla baskısız kilo verin

"Hiç aç kalmadan zayıflamak istiyorum. Çok düşkün olduğum yiyecekleri artık hayatımdan çıkarmak istiyorum, ama onları özlemeden" diyorsanız, sizin için en doğru yöntem hipnoz.

Yesem de olur yemesem de

Yesem de olur yemesem de

5 bin yıldır uygulanan ve Çin kaynaklı bir yöntem olan akupunkturu pek çok rahatsızlığın tedavisinde kullanabileceğiniz gibi zayıflamak için de tercih edebilirsiniz.

Şeker bir salgın gibi yayılıyor

Şeker bir salgın gibi yayılıyor

Şeker hastalığı dünyada ve Türkiye'de en hızlı artış gösteren hastalıkların başında geliyor. Obezitenin en büyük etken olduğunu söyleyen Prof. Dr. Ziya Mocan şişmanlık konusunda uyarıyor.

Sınav stresi şişmanlatıyor

Sınav stresi şişmanlatıyor

Diyetisyen Ferin Batman, kronik stres, depresyon ve yetersiz uykunun, sınava hazırlanan gençlerde hızlı kilo artışına neden olduğunu söyledi. Batman, sınav tarihleri yaklaştıkça gençlerin strese bağlı yeme isteklerinin arttığını, uzun çalışma saatlerinin getirdiği uykusuzluğun da kilo artışını tetiklediğini kaydetti.

20.05.2005Gündem
Kavunlu karpuzlu diyet kilo aldırıyor

Kavunlu karpuzlu diyet kilo aldırıyor

Diyete başlayanların vazgeçilmezi olan meyve ve sebzeler, kalorileri açısından ne kadar masum?

Çikolata krizi diyabet alarmı

Çikolata krizi diyabet alarmı

Sabahları acıkmıyor, öğle yemeğini hafif geçiştiriyor, uyuyuncaya kadar atıştırıp tatlı ya da çikolata krizine mi tutuluyorsunuz? Gizli şekeriniz olabilir.

Nanoteknolojiden incelten içecek

Nanoteknolojiden incelten içecek

Nanoteknoloji artık zayıflamak isteyenlerin hizmetinde. Fransa’da nanoteknoloji ile biyolojik araştırmalar yapan Microfluid Biotechnology şirketinin ürettiği yeni nesil içeceklerden biri. Özellikle kadınların tercih ettiği elma ve böğürtlen aromalı içecek, nisan ayından beri Türkiye’deki eczanelerde de satılıyor.

24.06.2005Kelebek
Kurt kadın olunan günler

Kurt kadın olunan günler

Adet öncesi günler, fiziksel ve ruhsal sıkıntılar getirir. Yediğine içtiğine dikkat eden kadınlar bu dertli günleri biraz daha kolay atlatabilir.

Uçak tarlaya iner mi İndik

Uçak tarlaya iner mi! İndik

RUS yapımı helikopterimizin dev pervaneleri dönmeye başladı. Havayı yararak dönen pervaneler süratlendi, süratlendi. Sarsılarak havalanmaya başladık.

21.07.2005Gündem
Yaz tatili beslenmesi

Yaz tatili beslenmesi

Yemeğe salatayla başlayın, posalı besinlere ağırlık verin, alkol oranı düşük içkiler tüketin. Bu önerilerle tatili daha sağlıklı ve az kalorili geçirebilirsiniz.

İncelmek isteyenlere...

İncelmek isteyenlere...

Vücutta doğal olarak salgılanan bir hormon, yemeklerden önce ilaç gibi enjekte edildiğinde denekleri bir ayda ortalama 2.3 kilo zayıflattı.

Kilo vermek mi, zayıflamak mı

Kilo vermek mi, zayıflamak mı?

Terazi ibresinin inmesi için aç kalmanız yeter. Ama bu sahte bir zafer. Çünkü bu yöntemle yağlar erimez.

Sağlıklı zayıflayın

Sağlıklı zayıflayın

"Kilo kaybedeceğim" derken sağlığınızı kaybetmeyin!

Şok diyetler

Şok diyetler

Tartıda kaç kilo olduğumuz mu? Yoksa olmamız gereken ağırlıkta, sağlıklı bir vücuda sahip olmak mı?

Cevizle gelen sağlık

Cevizle gelen sağlık

Mineraller bakımından oldukça zengin olan cevizin, kalp damar hastalıklarına karşı koruyucu etkisi bulunuyor.

Ücretsiz tokluk kan şekeri taraması

Ücretsiz tokluk kan şekeri taraması

Türkiye Diabet Cemiyeti, Novartis ilaç firmasıyla birlikte ikinci kez ücretsiz tokluk kan şekeri ölçüm kampanyasını başlattı. Türkiye Diabet Cemiyeti 2. Başkanı Prof. Dr. Hüsrev Hatemi, yılda en az bir kez 2 dakika ayrılarak yaptırılacak tokluk kan şekeri ölçümüyle 5-10 yıl sonra saptanabilecek diyabetiklerin yakalanabildiğini belirtti. Prof. Hatemi, ‘gizli diyabet’ olarak adlandırılan tokluk kan şekeri yükselmesinin önemini dile getirerek açlık kan şekerinin ancak hastalık başlayınca yükselebileceğini belirtti.

16.11.2005Kelebek
Ücretsiz tokluk kan şekeri taraması

Ücretsiz tokluk kan şekeri taraması

Türkiye Diabet Cemiyeti, Novartis ilaç firmasıyla birlikte ikinci kez ücretsiz tokluk kan şekeri ölçüm kampanyasını başlattı.

Zayıflamada son keşif: Obestatin

Zayıflamada son keşif: Obestatin

Stanford Üniversitesi'nce bulunan ve tokluk hissini artıran obestatin hormonu, kilo vermede etken madde olabilir.

Obestatinle zayıfla

Obestatinle zayıfla!

Stanford Üniversitesi'nce bulunan ve tokluk hissini artıran obestatin hormonu, kilo vermede etken madde olabilir.

Lifli gıdalar şişmanlığı önlüyor

Lifli gıdalar şişmanlığı önlüyor

Kış aylarında fazla kilo alınmasının önüne geçebilmek için tok tutucu özelliği bulunan çorba ve lifli gıdalar tüketilmesi öneriliyor. Uzmanlar ayrıca kış aylarında yemek yeme isteğinin arttığını, yüksek enerji veren karbonhidratlı gıdaların tüketildiğini ve bunun da aşırı kiloya yol açabildiğini belirttiler.

Kışın da formunuzu koruyun

Kışın da formunuzu koruyun

Yemek yeme isteğinin arttığı kış aylarında, tok tutucu özelliği bulunan çorba ve lifli gıdaların tüketilmesi öneriliyor.

13.01.2006Diyet Rehberi
Kışın şişmanlamamak elinizde

Kışın şişmanlamamak elinizde

Kış aylarında fazla kilo alınmasının önüne geçebilmek için tok tutucu özelliği bulunan çorba ve lifli gıdalar tüketilmesi öneriliyor.

25.01.2006Diyet Rehberi
İştah kesmenin yolları

İştah kesmenin yolları

Diyet yapmak isteyip, iştahına engel olamayanlara önerilerde bulunan uzmanlar, gün içinde sık ve az öğünler yemenin, iştahın kontrolden çıkmasını önlemenin en kolay yolu olduğunu belirtiyor.

Neden kilo veremiyorum

Neden kilo veremiyorum?

Sürekli diyet yapıyor ama kilo veremiyorsanız, kontrolünüzün dışında, hormonlarınızla ilgili bir probleminiz olabilir.

Şeker insanlar

'Şeker' insanlar

Şekerle yaşamaya alışın ama kontrol de sizde olsun...

Diyetin başı sağlık

Diyetin başı sağlık

Yaz geldi; diyet reçetleri uygulanmaya başladı. İki günde beş kilo verdiren şok diyetlerden karbonhidrat diyetlerine kadar pek çok yöntem deneniyor. Ama unutmayın! Diyetteki başarınız, iştahınızla ters orantılı.

Diyet hataları

Diyet hataları

Şişmanlık; vücut ağırlığının istenilenden fazla olmasıdır. Vücut ağırlığını, gıdalarla alınan enerji ile harcanan enerjinin birbirine eşit olmasıyla dengede tutabiliriz. Eğer alınan enerji harcanan enerjiden fazla ise vücutta fazla miktarda yağ depolanır ve bu da şişmanlığa neden olur.

Sizi güzelleştiren yedi yasak yiyecek

Sizi güzelleştiren yedi yasak yiyecek

Sağlıklı ve fit bir yaşam için süt, peynir ve kırmızı ete veda mı ettiniz? Şu halde yiyecek planınızı yeniden yapmakta fayda var.

Yazar Sonuçları

Az yiyen çok yaşar

Yaşınız 50’li rakamlara ulaştığında hayatınızı etkileyen seçimleri yeniden gözden geçirmenizde yarar var. Bilinen yanlışlardan dönmenin, yeni ve güzel alışkanlıkları geliştirmenin virajı ellili yaşlardır.

16.07.2005

Yılın aşkı

Gül Dürüst ile Bodrum-Türkbükü’ndeki Fidele Beach Club’ın sahibi Osman Billi’nin yaz aylarında başlayan arkadaşlıkları aşka dönüştü. Çift bir aydır birlikte...

2.11.2005

Sağlıkta mahşerin 4 atlısı

Özellikle orta yaşlarda ortaya çıkan ve günümüzün en önemli sağlık sorunları olan dört tehlikeye "mahşerin dört atlısı" diyoruz: Kilo fazlalığı, şeker hastalığı, yüksek tansiyon ve kolesterol. Bu dörtlünün ortaya çıkmasının iki nedeni var: Hareketsizlik ve fazla yemek.

19.12.2005

Ne kadar yiyor, nasıl hareket ediyorsunuz

KAN şekerinizin artması demek, protein ve yağ metabolizmanızın şu veya bu şekilde bozulması anlamına gelir.

11.01.2006

Doğru bildiğimiz yanlışlar

Sağlık sorunlarının bazıları bilgi eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Doğru sanılan yanlış bilgilerin sağlığımıza verdiği zarar daha fazladır. Bu yazımızda doğru bildiğimiz ve çok sık tekrarladığımız bazı yanlışları size hatırlatmaya çalışacağız. Bu hatırlatmaları sonraki yazılarımızda da sık sık tekrarlayacağız.

21.01.2006

Karaciğer, yalnız alkolden yağlanmaz

Karaciğer yağlanması yaygın bir sorundur ve sadece alkol kullanımı ile oluşmaz.

13.02.2006

Uygarlık sendromu yeni salgın hastalık

Metabolik sendrom yaşadığımız yüzyıla damgasını vuran sağlık sorunlarından biridir. Uzmanlar, bu sendromun damar sertliği yaratabilme potansiyeli bakımından kolesterol sorunu yüksekliği kadar önemli olduğunu düşünüyor.

22.02.2006