EKSTRA
MENÜ

Toki

Toki ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Toki haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6.073 Toki haberi bulunmuştur.

Toki Haberleri

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ülkemizi afetlere dayanıksız yapıların tamamından kurtaracağız

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ülkemizi afetlere dayanıksız yapıların tamamından kurtaracağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri’de Kentsel Dönüşüm Projesi anahtar teslim töreninde konuştu. Erdoğan, "Ülkemizi, afetlere dayanıksız yapıların tamamından kurtaracağız." dedi.

24.10.2020Gündem
Son dakika haberler: Oğlunu vahşice öldürmüştü İfadeleri tüyler ürpertti

Son dakika haberler: Oğlunu vahşice öldürmüştü! İfadeleri tüyler ürpertti

Bursa'da oğulları Şenol Rençber'i (34) başına levye ile vurduktan sonra bıçaklayan ardından da iple boğup, cesedini yol kenarına bırakan baba Telat Rençber (59) ile anne Ayşe Rençber'in (54) yargılanmasına başlandı. Tutuklu sanıklardan anne Ayşe Rençber, "Oğlum uyuşturucu bağımlısıydı. Bir keresinde bana zorla uyuşturucu içirip tecavüz etmeye kalktı" derken, baba Telat Rençber, "Oğlumu öldürme kastım yoktu. Yaralı halde yol kenarına bıraktım. Oradan biri alır görür de hastaneye götürür diye düşündüm. Çok pişmanım" diye konuştu.

15.10.2020Gündem
TOKİ satışa çıkardı En ucuzu 131 bin lira

TOKİ satışa çıkardı! En ucuzu 131 bin lira

TOKİ, Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde konutları satışa çıkardı. Uygun fiyatlarla satışa çıkan konutlar istenildiğinde taksitle de alınıyor.

15.10.2020Ekonomi
Rize’de kentsel dönüşüm başlıyor

Rize’de kentsel dönüşüm başlıyor

Rize’de dolgu alanlarındaki riskli binaların taşınması için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile TOKİ’nin birlikte yürüttüğü projede toplam 1305 konut inşa edilecek.

9.10.2020Ekonomi
Rize’de ‘korozyon’ riskli yapılarda kentsel dönüşüm başlıyor

Rize’de ‘korozyon’ riskli yapılarda kentsel dönüşüm başlıyor

Rize şehir merkezinde, deniz dolgusu yapılarak kazanılan alanın yaklaşık 3'te 1'ini oluşturan 173 bin metrekarelik kısımda 'korozyon'  nedeniyle riskli duruma gelen 4 bin 174 bağımsız yapıda, kentsel dönüşüm projesinin ilk etabı başlıyor. Projede, ilk etapta 23 dönümlük alandaki belediye blokları yıkılıp, yerine yeni binalar inşa edilecek.

8.10.2020Gündem
TOKİ indirim kampanyası başvurusu ne zaman yapılacak İşte TOKİ indirim kampanyası başvuru şartları

TOKİ indirim kampanyası başvurusu ne zaman yapılacak? İşte TOKİ indirim kampanyası başvuru şartları

TOKİ indirim kampanyası başvuruları ile ilgili açıklama yapıldı. TOKİ tarafından borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik her yıl yapılan indirim kampanyasının ikincisi 21 Ekim’de başlayacak. Borcunu peşin ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için yüzde 20 oranında indirim yapılacak.

7.10.2020Ekonomi
TOKİnin ikinci indirim kampanyasının ayrıntıları belli oldu

TOKİ'nin ikinci indirim kampanyasının ayrıntıları belli oldu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) borcunu erken ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik her yıl yapılan indirim kampanyasının ikincisini 21 Ekim'de başlatıyor.

6.10.2020Ekonomi
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurumdan TOKİ müjdesi: Yüzde 20 indirim yapıyoruz

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan TOKİ müjdesi: Yüzde 20 indirim yapıyoruz

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, TOKİ'den ev sahibi olanlara borçlarını kapatmaları halinde yüzde 20 indirim yapılacak kampanyanın 21 Ekim'de başlayacağını duyurdu.

5.10.2020Ekonomi
TOKİ, 176 konut ile 155 iş yerini açık artırma ile satışa çıkardı

TOKİ, 176 konut ile 155 iş yerini açık artırma ile satışa çıkardı

Çeşitli illerde satışa çıkarılan konutlar yüzde 25'i peşin, iş yerleri de yüzde 10 veya yüzde 25'i peşin 120 ay vadeyle alınabilecek.

24.09.2020Ekonomi
TOKİ dev yatırımla Elazığdaki depremzedeler için konut inşa ediyor

TOKİ dev yatırımla Elazığ'daki depremzedeler için konut inşa ediyor

Merkez üssü Sivrice ilçesi olan 24 Ocak'taki depremde evleri yıkılan vatandaşların barınma ihtiyacını karşılamak için çalışma yürüten TOKİ, 17 bin 800 konuttan oluşan projeyi hayata geçiriyor.

8.09.2020Ekonomi
Ucuz konut için ’yerli’ çözüm

Ucuz konut için ’yerli’ çözüm

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, inşaat malzemelerinin yüzde 100 yerli olması için adım atacaklarını açıkladı. Pandemi sürecinde yerli üretimin öneminin bir kez daha anlaşıldığını belirten Kurum, “Emlak Katılım Bankası ve Emlak Konut GYO ithal edilen tüm ürünlerin Türkiye’de üretilmesini sağlayacak yatırımlar yapacak. Ülkemizde A’dan Z’ye her malzeme üretilecek” dedi. Sektör temsilcilerine göre yerli üretimle birlikte inşaatta maliyetler yüzde 15-20 düşecek, bu da konut fiyatlarına yansıyacak.

7.09.2020Ekonomi
Erdoğan Giresun’da sel bölgesini inceledi: Yıkımsa yıkım, ihyaysa ihya

Erdoğan Giresun’da sel bölgesini inceledi: Yıkımsa yıkım, ihyaysa ihya

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, sel felaketi yaşayan Giresun’daki esnafın 50 bin liraya kadar olan zararlarının tamamının hibe olarak verileceğini, afetten zarar gören KOBİ’ler için 100 bin liraya kadar faizsiz kredi desteğinin devreye sokulduğunu açıkladı. Dere yataklarını ıslah edeceklerini belirten Erdoğan, “Yıkımsa yıkım, inşaysa inşa, ihyaysa ihya yapacağız. Bu tür yerlerde dikey yapılaşma intiharla eşdeğer bir yanlıştır” diye konuştu. Giresun’da sel bölgesinde vatandaşlara seslenen Erdoğan, konuşmasında şunları söyledi:

1.09.2020Gündem
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğandan sel bölgesindeki esnafa müjde Atılacak adımları tek tek saydı

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sel bölgesindeki esnafa müjde! Atılacak adımları tek tek saydı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sel felaketinin yaşandığı Giresun'un Dereli ilçesinde yaptığı incelemenin ardından vatandaşlara hitap etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sel felaketine maruz kalan tüm esnaflarımıza 50 bin TL'ye kadar olan zararlarının tamamı, bu rakamı aşanların da 50 bin TL'lik kısmı TESKOMB tarafından hibe olarak verilecektir." diye konuştu. Erdoğan, "Ekonomik ve sosyal hayatın süratle normale dönmesi için afetten zarar gören KOBİ'ler için 100 bin TL'ye kadar faizsiz kredi desteği ayrıca devreye sokulmuştur." dedi. "Bu tür yerlerde dikey yapılaşma intiharla eş değer bir yanlıştır." diyen Erdoğan, "TOKİ olarak yeni konut ve iş yerleri yapacağız. Ama bu dükkanları konutlarla beraber çok yüksek yapmayacağız. Zemin +3, bilemedin +4 yapacağız." diye konuştu. Erdoğan, selden zarar gören Giresun'un Doğankent ilçesine doğal gaz temin edileceğini bildirdi.

31.08.2020Gündem
TOKİ satıyor Fiyatı 140 bin lira...

TOKİ satıyor! Fiyatı 140 bin lira...

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı bazı şehirlerde uygun fiyatlara konut satışına devam ediyor.

15.08.2020Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Oruç Reise saldırırsanız bedelini ağır ödeyeceksiniz dedik

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Oruç Reis'e saldırırsanız bedelini ağır ödeyeceksiniz" dedik!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 19 yaşında programında önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Doğu Akdeniz'de çalışmalarına devam Oruç Reis gemisiyle ilgili olarak sert mesajlar verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Oruç Reis'imize sakın saldırmayın, saldıracak olursanız bunun bedelini ağır ödersiniz dedik ve bugün ilk cevabı aldılar" dedi.

13.08.2020Gündem
Yeni projeler duyuruldu… Konut alacaklara güzel haber

Yeni projeler duyuruldu… Konut alacaklara güzel haber

Yatırımlarına son sürat devam eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı İstanbul’daki yeni projelerinin ihale tarihlerini açıkladı.

12.08.2020Ekonomi
İngiltere’de futbolcu hakeme saldırdı ‘Sahada öldürüleceğimi sandım’

İngiltere’de futbolcu hakeme saldırdı! ‘Sahada öldürüleceğimi sandım’

İngiltere'de oynanan amatör lig maçında bir futbolcu, kendisine kırmızı kart gösteren hakem Satyam Toki'ye saldırdı. Toki'nin yüzüne yumruklar atmaya başlayan futbolcu, sahadaki diğer futbolcular tarafından güçlükle engellenebildi.

12.08.2020Avrupa
Yeni projeler duyuruldu… Konut alacaklara güzel haber

Yeni projeler duyuruldu… Konut alacaklara güzel haber

Yatırımlarına son sürat devam eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı İstanbul’daki yeni projelerinin ihale tarihlerini açıkladı.

12.08.2020Ekonomi
Antalyada 15 saati bulan su kesintisi yaşanacak – Döşemealtı’na sular ne zaman gelecek

Antalya'da 15 saati bulan su kesintisi yaşanacak – Döşemealtı’na sular ne zaman gelecek?

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, su kesintisi ile ilgili vatandaşları bilgilendirdi. Yapılan açıklamaya göre, Döşemealtı İlçesi Termessos Yeniköy İsale Hattı üzerinde 800 ÇTP boru üzerinde meydana gelen arıza nedeniyle Yeniköy, Çıplaklı, Kömürcüler, Başköy, Kızıllı, Yağca (Bir kısmı), Çamlıca, Toki Konutları'nda su kesintisi ve basınç düşüklüğü yaşanacak. Peki, Antalya'da sular ne zaman gelecek?

11.08.2020Gündem
TOKİ duyurdu 11 Ağustosta satışa çıkıyor

TOKİ duyurdu! 11 Ağustos'ta satışa çıkıyor

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yaptırılan onlarca konut ve işyeri açık arttırma ile satışa çıkıyor.

6.08.2020Haber
TOKİ duyurdu 11 Ağustosta satışa çıkıyor

TOKİ duyurdu! 11 Ağustos'ta satışa çıkıyor

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yaptırılan onlarca konut ve işyeri açık arttırma ile satışa çıkıyor.

6.08.2020Ekonomi
Tarım ürünleri ithalatında vergi sistemi değişti, ithal spagettiye ek vergi geldi

Tarım ürünleri ithalatında vergi sistemi değişti, ithal spagettiye ek vergi geldi

Ticaret Bakanlığı, ithalat rejiminde yaptığı değişiklikle bazı tarım ürünlerinin ithalatından alınan vergide model değişikliğine gitti.

6.08.2020Ekonomi
Göztepe’de gergin bekleyiş Başkan Mehmet Sepil...

Göztepe’de gergin bekleyiş! Başkan Mehmet Sepil...

Süper Lig’de geçen yıldan beri devir olacağı iddiaları kesilmeyen Göztepe’de Başkan Mehmet Sepil’in ilk kez sessizliğini bozarak, "Masada bizi ciddi inceleyenler var. Göztepe’yi daha değişik ellerin yönetimine devretmeye hazırım" açıklamasını yapmasının ardından taraftarlar arasında gergin bekleyiş başladı.

1.08.2020Futbol
TOKİnin 100 bin Sosyal Konut Projesinde hak sahipleri belirlendi

TOKİ'nin '100 bin Sosyal Konut Projesi'nde hak sahipleri belirlendi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığının "100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi"nin kura çekimleri tamamlanarak, hak sahipleri belirlendi.

30.07.2020Ekonomi
Burdur Çocuğunu pencereden sarkıtıp, Atayım mı diye bağıran kadını polis engelledi

Burdur Çocuğunu pencereden sarkıtıp, "Atayım mı?" diye bağıran kadını polis engelledi

BURDUR'un Bucak ilçesinde şizofren hastası olduğu iddia edilen kadın, 1,5 yaşındaki kızçocuğunu oturduğu apartmanın dördüncü katındaki evin penceresinden sarkıtıp, aşağı atmakla tehdit etti. Kapıyı kırıp eve giren polis kadını etkisiz hale getirip, çocuğu korumaya aldı. Kadının çocuğu sarkıttığı anlar cep telefonu kamerasına anbean yansıdı.Bucak'ın Çamlıca Mahallesi TOKİ konutlarında bugün akşam saatlerinde meydana gelen olayda, G.B. adlı kadın iddiaya göre ağlayan çocuğunu susturamayınca cinnet getirdi. Kız çocuğunu susması için oturduğu apartmanın 4?üncü katındaki pencereden sarkıtarak "Atayım mı seni" diye bağıran kadını gören komşular duruma müdahale etti.

18.07.2020Haber
TOKİ kura sonuçları Bolu ve Uşak TOKİ kura sonuçları isim listesi 2020

TOKİ kura sonuçları Bolu ve Uşak! TOKİ kura sonuçları isim listesi 2020

TOKİ kura çekilişi sonuçları açıklanıyor. TOKİ kura çekilişi bugün saat 10.00'da canlı yayın ile Bolu ile başladı. 210 adet 2+1 ve 90 adet 3+1 konutun inşa edileceği Bolu TOKİ kura çekilişi sonrasında saat 13.00 itibariyle Uşak TOKİ kura çekilişi için canlı yayını başlayacak. Bu çekilişte ise 490 adet 2+1 ve 210 adet 3+1 olmak üzere toplam 700 konut sahibini bulacak. Peki,Uşak ve Bolu TOKİ kura sonuçları isim listesi ne zaman ve nereden yayımlanacak? İşte, TOKİ kura çekilişi canlı yayın bilgileri ve diğer tüm detaylar

16.07.2020Ekonomi
TOKİ Bursa kura çekilişi canlı yayını: TOKİ Bursa kura sonuçları açıklandı mı

TOKİ Bursa kura çekilişi canlı yayını: TOKİ Bursa kura sonuçları açıklandı mı?

TOKİ Bursa kura sonuçları araştırılıyor. 100 bin Sosyal Konut Projesi başvurularını gerçekleştiren vatandaşlar heyecanla çekiliş sonuçlarını bekliyorlar. TOKİ Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesi kura çekilişi bugün yapılıyor. Kura çekilişi saat 14:00’da başladı. İşte detaylar...

13.07.2020Gündem
Çok önemli Salda açıklaması... Gittiğimizde içler acısıydı: Yoğunlaşma olursa kısıtlamaya gideceğiz

Çok önemli Salda açıklaması... Gittiğimizde içler acısıydı: Yoğunlaşma olursa kısıtlamaya gideceğiz

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, CNN Türk'te yayınlanan Hakan Çelik'le Hafta Sonu programında soruları yanıtladı. Bakan Kurum Salda hakkında "Gittiğimizde içler acısıydı. 1 Ağustos'tan sonra dumansız hava sahası kararı alıyoruz. Yoğunlaşma olursa kısıtlamaya gideceğiz" açıklamasında bulundu.

11.07.2020Ekonomi
Taksitler 359 TLden başlıyor TOKİ başvuru sürecindeki projelerini duyurdu

Taksitler 359 TL'den başlıyor! TOKİ başvuru sürecindeki projelerini duyurdu

Toplu Konut İdarei Başkanlığı (TOKİ) 14 proje için başvuruları almaya devam ediyor. Başvuruya konu projelerde taksitler 359 TL'den başlangıç gösteriyor. İşte TOKİ'de şu an başvuru yapılabilecek projeler...

10.07.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Kurumdan önemli kentsel dönüşüm açıklaması

Son dakika... Bakan Kurum'dan önemli kentsel dönüşüm açıklaması

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum "Yılda 300 bin olmak üzere 5 yılda 1 milyon 500 bin konutun deprem dönüşümünü gerçekleştireceğiz” dedi.

9.07.2020Ekonomi
En düşüğü 10 bin TL... Bu illerde yatırım yapacaklar dikkat Son gün 9 Temmuz

En düşüğü 10 bin TL... Bu illerde yatırım yapacaklar dikkat! Son gün 9 Temmuz

TOKİ, 22 ilde yer alan toplam 170 arsayı satışa çıkarıyor. 9 Temmuz'da gerçekleştirilecek müzayede konut alanından eğitim alanına kadar birçok farklı vasıfta arsa seçeneği bulunuyor.

8.07.2020Ekonomi
TOKİ Tokat Turhal kura sonuçları açıklandı Gözler TOKİ Afyon kura çekilişi isim listesinde

TOKİ Tokat Turhal kura sonuçları açıklandı! Gözler TOKİ Afyon kura çekilişi isim listesinde

TOKİ kura sonuçları, canlı yayında gerçekleştirilen çekilişlerin ardından yayınlanıyor. 7 Temmuz’da Tokat Turhal kurası saat 10:00’da başladı ve sona erdi. Kura sonuçları isim listesi TOKİ’nin resmi internet sitesi üzerinden yayınlandı. Afyon kurası ise 12:00’da yapıldı. İşte TOKİ kura sonuçları isim listesi ile ilgili bilgiler...

7.07.2020Gündem
Arnavutluka afet konutu yapımı iş birliği sözleşmesi imzalandı

Arnavutluk'a "afet konutu" yapımı iş birliği sözleşmesi imzalandı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Arnavutluk Yeniden İnşa Bakanı Arben Ahmetaj, Arnavutluk Laç şehrine yapılacak 522 konut, 37 ticari ünite ile 375 araçlık kapalı otopark inşaatlarını içeren "Afet Sonrası Konut Yapımı Alanında İşbirliği Sözleşmesi"ni imzaladı.

2.07.2020Ekonomi
TOKİnin arsaları satışa çıkıyor

TOKİ'nin arsaları satışa çıkıyor

Toplu Konut İdaresi onlarca muhtelif nitelikte arsasını yüzde 25'i peşin 60 ay vade ile satacak.

2.07.2020Ekonomi
TOKİden 206 arsa için açık arttırma

TOKİ'den 206 arsa için açık arttırma

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ), 26 ilde 206 arsanın açık artırma yöntemiyle satışı ve kiralaması yapılacak.

26.06.2020Ekonomi
TOKİ kura sonuçları açıklandı mı TOKİ Ardahan, Kars kura sonuçları isim listesi

TOKİ kura sonuçları açıklandı mı? TOKİ Ardahan, Kars kura sonuçları isim listesi

TOKİ Ardahan, Kars kura sonuçları canlı yayını araştırılıyor. TOKİ kura sonuçları isim listesi, noter huzurunda yapılan çekilişlerin ardından yayımlanıyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında seyircisiz yapılan kuralar kurumun resmi sosyal medya hesapları üzerinden yayınlanıyor. 25 Haziran'da Ardahan Merkez, Ardahan Göle ve Kars Merkez kuraları yapıldı. İşte detaylar...

25.06.2020Gündem
19 bin 370 kişi TOKİye borcunu kapadı

19 bin 370 kişi TOKİ'ye borcunu kapadı

Borcunu ödeyerek tapuya hemen sahip olmak veya borcunu kısmi ödemeyle kapatmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için başlatılan indirim kampanyası başvuruları tamamlandı.

23.06.2020Ekonomi
Rize, Edirne, Trabzon TOKİ kura çekilişi Rize TOKİ kura sonuçları isim listesi 2020

Rize, Edirne, Trabzon TOKİ kura çekilişi! Rize TOKİ kura sonuçları isim listesi 2020

TOKİ kura çekilişi sonuçları Rize, Edirne ve Trabzon illeri için internet üzerinden sorgulanabiliyor. TOKİ kura çekilişi 22 Haziran saat 10.00'da canlı yayın ile Rize Merkez ile başladı. 350 adet 2+1 ve 150 adet 3+1 konutun inşa edileceği Rize TOKİ kura çekilişi sonrasında saat 13.00 itibariyle Edirne TOKİ kura çekilişi için canlı yayın devam etti.. Bu çekilişte ise saat 15.00 itibariyle 210 adet 2+1 ve 90 adet 3+1 olmak üzere toplam 300 konut sahibini buldu. Son olarak ise Trabzon Sürmene TOKİ kura çekilişi ile toplam 90 konutun sahibi belirlendi. Peki, Trabzon, Edirne, Rize TOKİ kura sonuçları isim listesi ne zaman ve nereden yayımlanacak? İşte, TOKİ kura çekilişi canlı yayın tekrarı için bilgiler ve diğer tüm detaylar

22.06.2020Ekonomi
TOKİ kura sonuçları canlı yayını: TOKİ Çanakkale, Trabzon kura sonuçları isim listesi açıklandı mı

TOKİ kura sonuçları canlı yayını: TOKİ Çanakkale, Trabzon kura sonuçları isim listesi açıklandı mı?

TOKİ kura sonuçları canlı yayını yoğun ilgi görüyor. TOKİ kuraları noter huzurunda, seyircisiz olarak gerçekleştiriliyor. Başvuru yapan vatandaşlar heyecanla sonuçların açıklanmasını bekliyorlar. 19 Haziran’da saat 10:00’da Çanakkale Merkez kurası yapıldı ve sonuçlar açıklandı. TOKİ Trabzon kurası 13:00'da yapıldı. 16:00'da ise Araklı kurası başladı.

19.06.2020Gündem
Bakan Kurum: 1 milyon 348 bin konutun dönüşümünü sağladık

Bakan Kurum: 1 milyon 348 bin konutun dönüşümünü sağladık

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 2012 yılında başlatılan kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında 1 milyon 348 bin konutun dönüşümünü sağladıklarını söyledi. Bakan Kurum, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın bedeli ne olursa olsun diyerek 2012 yılında başlattığı kentsel dönüşüm çalışmalarımız kapsamında bugüne kadar 1 milyon 348 bin konutun dönüşümünü sağladık. 5 yılda 1 milyon 500 bin konutu dönüştürmek, ülkemizi depremlere hazır hale getirmek için canla başla çalışıyoruz" dedi.

19.06.2020Ekonomi
Son dakika... 1 milyonuncu konutun anahtarını Cumhurbaşkanı Erdoğan verecek

Son dakika... 1 milyonuncu konutun anahtarını Cumhurbaşkanı Erdoğan verecek

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum "TOKİ'mizle ülkemizin her noktasında sosyal donatılarıyla beraber, içinde yürüyüş yollarının, parklarının, bahçelerinin, sosyal alanlarının olduğu 1 milyon bağımsız bölüm ürettik. Bugün TOKİ’mizin ürettiği konut sayısı 900 bini geçmiş durumda. 50 bin ve 100 bin sosyal konut projelerimizle beraber çok yakında 1 milyonuncu konutun anahtarını Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle vatandaşımıza vereceğiz." dedi.

19.06.2020Ekonomi
Küçük Eylül dehşeti yaşadı Ormanlık alandan çıkıp saldırdı

Küçük Eylül dehşeti yaşadı! Ormanlık alandan çıkıp saldırdı

Kayseri’de, yırtıcı bir hayvanın saldırısı sonucu yaralanan Eylül S. (2) hastanede tedavi altına alındı. Çocuğa saldıran hayvanın kurt olduğu ileri sürüldü.

18.06.2020Gündem
TOKİ Giresun, Gümüşhane, Manisa kura sonuçları isim listesi açıklandı mı TOKİ kura sonuçları canlı yayını

TOKİ Giresun, Gümüşhane, Manisa kura sonuçları isim listesi açıklandı mı? TOKİ kura sonuçları canlı yayını

TOKİ kura çekilişi noter huzurunda yapılıyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında seyircisi olarak gerçekleştirilen kuralar kurumun resmi sosyal medya hesapları üzerinden yayınlanıyor. 17 Haziran’da Giresun Merkez Aksu, Manisa Şehzadeler ve Gümüşhane kuraları çekiliyor. TOKİ Giresun ili Merkez Aksu kura çekilişi 17 Haziran’da saat 10:00’da, Manisa kurası 13:00'da yapıldı. İşte 15:00'da başlayan TOKİ Gümüşhane kura çekilişi canlı yayını...

17.06.2020Gündem
Son dakika... Gayrimenkul sektörünün acı kaybı

Son dakika... Gayrimenkul sektörünün acı kaybı

2002 yılında başlayan toplu konut hamlesine büyük katkı sağlayan ülkemizin en deneyimli gayrimenkul geliştirme uzmanlarından olan emekli Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Eski Üyesi Ali Seydi Karaoğlu, vefat etti.

16.06.2020Ekonomi
TOKİ Samsun Canik, Atakum kura sonuçları açıklandı mı TOKİ kura sonuçları isim listesi

TOKİ Samsun Canik, Atakum kura sonuçları açıklandı mı? TOKİ kura sonuçları isim listesi

TOKİ Samsun kura sonuçları araştırılan konular arasında yer alıyor. 100 bin Sosyal Konut Projesi kuraları tüm hızıyla devam ediyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında çekilişler seyircisiz yapılıyor. 16 Haziran’da Samsun’un Canik ve Atakum ilçelerinde çekiliş yapıldı. Canik kura sonuçları isim listesi yayınlandı. İşte Atakum ve Canik kuraları ile ilgili detaylar...

16.06.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Dilovası’na dikkat! Ya patlarsa?

Bir grup kenevir dostuyla İzmir’e giderken, İstanbul’un içinde ilginç manzaralarla karşılaştık. Bazı bölgeleri de neredeyse unutmuşuz. İstanbul’un her şeyini yeniden fotoğraflamak lazım diye düşündük. Şimdi kolay, havadan da dronla çekim yapılabiliyor. Ünlü fotoğraf sanatçısı Orhan Durgut, helikopterle ne zorluklarla İstanbul’u havadan çekmişti. Ta Pendik’ten Büyükçekmece’ye kadar, eşsiz manzaraları tek objektife sığdırmıştı. Şimdi de Kâbe’de ve İslam dünyasının kutsal ve kadim şehirlerindeki İslam yapıtlarını fotoğraflarıyla abideleştiriyor.

12.08.2020

Türkiye'de deprem gerçeği

2’nci derece deprem kuşağında yer alan Türkiye’de Bingöl, Van ve Manisa başta olmak üzere son 1 aydır art arda yaşanan 5 ve üzeri depremler tedirginliği arttırırken akıllarda pek çok soru var. Depremler devam edecek mi? Bu depremler büyük Marmara depremi için sinyal olabilir mi? Ve en önemlisi tüm bu depremlerden korunmak nasıl mümkün olacak? İşte konusunda öncü bilim insanlarının yorumları...

28.06.2020

İstanbul’u kirleten hafriyattır

Harfiyatla ilgili bildiğimiz tüm doğruları bıkmadan, usanmadan yıllardır hep yazdık. Hafriyat rantı İstanbul’da inşaat sektörünün ‘eroini’ oldu dedik. Sadece çevreyi değil, ahlakı ve hukuku da yok ettiğini özellikle vurguladık. Yanlış olduğuna inandığımız her adıma zamanında müdahale ettik. “Yapmayın, etmeyin” diye de adeta yalvardık. Rantının yüksek cazibesinden dolayı ne yazık ki hiçbir zaman dikkate alınmadık. Engel olabilen tüm unsurlar da adım adım etkisizleştirildi. İstanbul’un doğası İstanbul’un hafriyatına tamamen teslim edildi. Keşke biz haksız olsaydık da hafriyattan dolayı İstanbul’da hiç sorun yaşanmasaydı.

26.06.2020