EKSTRA
MENÜ

Toki

Toki ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Toki haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6.072 Toki haberi bulunmuştur.

Toki Haberleri

Arnavutlukta TOKİ tarafından inşa edilecek deprem konutlarının temeli atıldı

Arnavutluk'ta TOKİ tarafından inşa edilecek deprem konutlarının temeli atıldı

Arnavutluk'un Laç şehrinde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından inşa edilecek deprem konutlarının temeli törenle atıldı. Törene video konferansla bağlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOKİ'nin Arnavutluk'ta inşa edeceği konutlarla ilgili, "En kısa zamanda konutların ilk etabını tamamlayıp depremde evlerini kaybeden kardeşlerimize teslim etmeye başlayacağız" dedi.

25.12.2020Ekonomi
Son dakika... TOKİ duyurdu: İstanbula 3 yeni proje hazırlığı İşte detaylar

Son dakika... TOKİ duyurdu: İstanbul'a 3 yeni proje hazırlığı! İşte detaylar

Son dakika... Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 3 yeni konut projesi için ihaleye çıkıyor. İhaleye çıkılan projelerin yer aldığı ilçeler Başakşehir, Ataşehir ve kentsel dönüşüm kapsamında gerçekleştirilecek olan Zeytinburnu şeklinde belirlendi. Projelerin ihale sürecinden sonra birbirinden farklı teslim süreleri yer alıyor. İhaleye konu projelerde konutların yanı sıra dükkanlar da bulunuyor. İşte TOKİ'nin İstanbul'da ihaleye çıkacağı projeleriyle ilgili detaylar...

24.12.2020Ekonomi
Arnavutluk’a dostluk projesi

Arnavutluk’a dostluk projesi

TOKİ’nin Arnavutluk’ta inşa edeceği 522 deprem konutunun inşaatı başladı. Temel atma için düzenlenen törene videokonferans ile katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Proje, Türkiye-Arnavutluk dostluğunun yeni nişanesi olacak” dedi.

24.12.2020Ekonomi
Bakan Kurum: Arnavutlukta inşa edilecek konutlar kardeşlik hukukunu güçlendirecek

Bakan Kurum: Arnavutluk'ta inşa edilecek konutlar kardeşlik hukukunu güçlendirecek

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, TOKİ tarafından Arnavutluk'ta inşa edilecek deprem konutlarının, iki ülke arasında yüzyıllara dayanan dostluk ve kardeşlik hukukunu daha da güçlendireceğini ifade etti.

23.12.2020Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arnavutluktaki temel atma törenine katıldı

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arnavutluk'taki temel atma törenine katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOKİ tarafından Arnavutluk'ta inşa edilecek konutların, Türkiye-Arnavutluk dostluğunun yeni bir nişanesini teşkil edeceğini belirterek, "İnşallah, en kısa zamanda konutların ilk etabını tamamlayıp, depremde evlerini kaybeden kardeşlerimize teslim etmeye başlayacağız." dedi.

23.12.2020Gündem
Yabancı yatırımcılar için gayrimenkul rehberi hazırlandı

Yabancı yatırımcılar için gayrimenkul rehberi hazırlandı

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş "Ülkemizde gayrimenkul edinimine ilişkin detaylı bilgilerin verilmesi, ülkemizde yaşama kararı alan kişilere sağlık, eğitim ve iş olanakları gibi ülkemizi tanıtacak bilgilerin genel olarak farklı dillerde ifade edilmesi, Türkiye'nin tanıtımı ve sektörün gelişimi açısından oldukça önem taşımaktadır" dedi.

23.12.2020Ekonomi
Son dakika... 81 ile yeni genelge gönderildi Büyük destek: Kime ne kadar ödenecek

Son dakika... 81 ile yeni genelge gönderildi! Büyük destek: Kime ne kadar ödenecek?

Son dakika haberi... Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile birlikte sağlık çalışanlarına vazife malülü olma ve yakınlarına maaş ödeme uygulamalarının devreye gireceği açıklandı. Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdesini verdiği düzenleme için genelge yayınlandı. Sağlık çalışanları vazife malulü ve koronavirüs meslek hastalığı sayılacak. Peki hangi sağlık çalışanlarına hangi haklar gelecek? Sabah gazetesi yazarı Faruk Erdem vazife malullüğü ve meslek hastalığı ile ilgili hakları yazdı.

20.12.2020Ekonomi
Son dakika... TOKİden vatandaşlara kritik uyarı

Son dakika... TOKİ'den vatandaşlara kritik uyarı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Topu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), gayrimenkul borcu bitmesine rağmen tapu kaydını üzerine almayan vatandaşlara, tapu devir işlemlerini 30 gün içinde tamamlamamaları halinde gerekli hukuksal işlemlerin başlatılacağına yönelik SMS ve posta yolu ile uyarı yazısı gönderdi.

16.12.2020Ekonomi
İnisiyatif alın destek olacağız

İnisiyatif alın destek olacağız

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, milyonlarca kişiyi ilgilendiren kentsel dönüşümde hiçbir engelin kalmadığını vurguladı. Belediyelerin harekete geçmesini isteyen Bakan Kurum, “Belediyelerimizin tespit, yıkım ve inşa konusunda önlerinde hiçbir engel yoktur. Tüm belediyelerimizi çok daha aktif olmaya davet ediyorum. Her türlü desteği vereceğimizin sözünü de veriyorum” diye konuştu.

14.12.2020Ekonomi
Bakan Kurumdan HDPye sert tepki: Kürt kardeşlerimizin hayatlarını çaldınız

Bakan Kurum'dan HDP'ye sert tepki: Kürt kardeşlerimizin hayatlarını çaldınız

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, HDP’li vekillerin çevrecilik eleştirilerine ilişkin, "Sizler; bu ülkede sadece çevre ve şehirciliği değil, eli kalem tutacak gençlerimizin istikballerini, annelerimizin hayallerini, Kürt kardeşlerimizin hayatlarını çaldınız, talan ettiniz, katlettiniz" dedi.

13.12.2020Gündem
Son dakika... Kiralarda düzenleme mesajı... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kabineden sonra açıklayacağız

Son dakika... Kiralarda düzenleme mesajı... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kabineden sonra açıklayacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep Düzbağ İçme Suyu İsale Hattı ve Doğanpınar Barajı açılış törenine canlı bağlantı ile katıldı. "Üretimi ve istihdamı sürdürmek için gereken her tedbiri aldık." diyen Erdoğan, "Çiftçiyi, esnafı asla unutmadık. Bunun yanında kiralarda vesaire düzenlemeye gidiyoruz. Onları da Kabine Toplantımızın ardından açıklayacağız." diye konuştu. Erdoğan daha sonra ise Manisa-Akhisar çevre yolu açılış törenine katıldı. "Yatırım düşmanlığına anlam vermek mümkün değildir." diyen Erdoğan, CHP'yi eleştirerek, "Yeter ki yatırımcı Türkiye'ye gelmesin... Yahu yatırımın rengi, ırkı olur mu? Yatırım Avrupa'dan gelince güzel, Katar'dan gelince kötü mü?" ifadelerini kullandı.

12.12.2020Gündem
Son dakika... TOKİden 25 ilde arsa satışı

Son dakika... TOKİ'den 25 ilde arsa satışı

Konut, ticaret, sanayi, özel sağlık tesis alanı, plansız arsalar, park ve dinlenme alanları ve akaryakıt istasyon alanları niteliğindeki arsalara, yüzde 25 peşinat, 60 ay vadeyle sahip olunabilecek. Açık artırma, 24-25 Aralık'ta yapılacak.

8.12.2020Ekonomi
Son dakika haberi... Hepsi TOKİden satışta Fiyatlar 104 bin liradan başlıyor... İşte evlerin olduğu iller

Son dakika haberi... Hepsi TOKİ'den satışta! Fiyatlar 104 bin liradan başlıyor... İşte evlerin olduğu iller

Son dakika haberler.. Toplu Konut İdaresi, Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde konutları ilanla satışa çıkardı. Uygun fiyatlarla satışa çıkan konutlar istenildiğinde taksitle de alınıyor. Konutların yanında işyerleri de satılıyor. 104 bin liradan satışa çıkan konutları almak için TOKİ'ye başvuru yapılması gerekiyor. Başvuru sonrasındaki işlemlerle birlikte ister taksitli ister peşin olarak konutları alabiliyorsunuz. İşte evlerin satışta olduğu iller ve detaylar

7.12.2020Ekonomi
‘Herkes sorumluluktan kaçıyor’

‘Herkes sorumluluktan kaçıyor’

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, kentsel dönüşümde sıkıntı yaşanan riskli binalarla ilgili “Burada herkes sorumluluktan kaçıyor. Yerel yönetimlerin sorumluluğu aslında bu işte daha fazla. Çünkü hastalık neyse onu önce teşhis etmek gerekiyor” diye konuştu.

5.12.2020Ekonomi
Kartal’a 2 milyar liralık proje yolda

Kartal’a 2 milyar liralık proje yolda

Emlak Konut GYO, İstanbul Kartal’da 143 bin metrekare arsa satın aldı. TOKİ’den 457 milyon bedelle alınan arsada 2 milyar lira değerinde konut projesi inşa edilecek.

4.12.2020Ekonomi
Erzincanda çatıdan düşen işçi hastanede hayatını kaybetti

Erzincan'da çatıdan düşen işçi hastanede hayatını kaybetti

Erzincan'da çatı tamiri yaparken 4 katlı binadan düşerek yaralanan işçi, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

28.11.2020Gündem
Kayıp iki kız çocuğu Bursayı ayağa kaldırdı Böyle bulundular

Kayıp iki kız çocuğu Bursa'yı ayağa kaldırdı! Böyle bulundular

Bursa'da dün öğleden sonra evlerinden 'öğretmenlerine gitme' bahanesiyle ayrılan 10 ve 11 yaşındaki ortaokul öğrencisi kızlar, hava kararınca evlerine dönmeyince şehirde alarm ilan edildi. Ailelerinin kayıp başvurusuyla bütün polisler, mahalle sakinleri, gönüllüler ve öğretmeni kayıp Ecenur ile Şeyma'yı bulmak için seferber oldu. Paraları ve şarjları biten iki kız 8 saat sonra gece yarısı metro istasyonunda bulundu. Kayıp kızların aileleri ile buluşması esnasında duygusal anlar yaşandı.

26.11.2020Gündem
Fikirtepe’de dönüşümü Bakanlık yapacak

Fikirtepe’de dönüşümü Bakanlık yapacak

İstanbul Fikirtepe’de yarım kalan ya da başlamayan dönüşüm projeleri için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı devreye girdi. 60 bin vatandaşı ilgilendiren Yeni Fikirtepe Projesi’nin yatırım değerinin 5 milyar lira olduğunu belirten Bakan Murat Kurum, “Bakanlık olarak, TOKİ Başkanlığımız ve Emlak Konut eliyle inşaatların yapım sürecine giriyoruz” dedi.

24.11.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Kurum: 110 bin konutun dönüşümünü başlattık

Son dakika... Bakan Kurum: 110 bin konutun dönüşümünü başlattık

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum "Kentsel dönüşüm kapsamında yatırım bedeli 39 milyar lira olan 110 bin konutun dönüşümünü başlattık" dedi.

20.11.2020Ekonomi
TOKİ tapu devir işlemleri online yapılıyor mu İşte getirilen yeni sistem

TOKİ tapu devir işlemleri online yapılıyor mu? İşte getirilen yeni sistem

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca yapılan düzenleme ile TOKİ'den taşınmazı olanların tapu devrinde tüm işlemlerini tek yerden yapabilmesine yönelik kolaylık sağlandı.

19.11.2020Gündem
TOKİden tapu devri işlemlerinde on-line kolaylık

TOKİ'den tapu devri işlemlerinde "on-line" kolaylık

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca yapılan düzenleme ile TOKİ'den taşınmazı olanların tapu devrinde tüm işlemlerini tek yerden yapabilmesine yönelik kolaylık sağlandı.

19.11.2020Ekonomi
TOKİ konutlarına ipotek yapılabilecek

TOKİ konutlarına ipotek yapılabilecek

TOKİ tarafından satılan taşınmazlara banka veya TOKİ lehine ipotek tescil ettirilebilecek.

19.11.2020Ekonomi
Evde rekor göründü

Evde rekor göründü

Konutta düşük faiz kampanyası koronavirüsün yarattığı tabloyu tersine çevirdi. Yılın ilk 10 ayında satışlar geçen yıla göre yüzde 27 artarak 1 milyon 280 bini aştı ve rekor sinyali geldi. Artan faiz nedeniyle son 2 ayda düşüş yaşansa da 2020 sonunda satışlar 2019’un üzerinde olacak. Tarihi rekor olan 2017’deki 1 milyon 409 binin de aşılması bekleniyor.

17.11.2020Ekonomi
Son dakika... TOKİden kampanya Son gün 19 Kasım

Son dakika... TOKİ'den kampanya! Son gün 19 Kasım

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığının (TOKİ), borcunu erken ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için bu yıl ikincisini düzenlediği ve 19 Kasım'da sona erecek indirim kampanyasından şimdiye kadar 9 bin 972 kişi yararlandı.

16.11.2020Ekonomi
TOKİden, Mamaktaki bazı konutlarda su sıkıntısı yaşanmasına ilişkin açıklama

TOKİ'den, Mamak'taki bazı konutlarda su sıkıntısı yaşanmasına ilişkin açıklama

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, Ankara Mamak'taki toplu konut projesi kapsamındaki bazı konutlarda yaşanan su sıkıntısının ASKİ'den kaynaklandığını, konuyla ilgili yapılan haberlerin ardından harekete geçerek sorunu çözdüğünü bildirdi.

15.11.2020Ekonomi
TOKİnin inşa ettiği konut sayısı 980 bin 990a ulaştı

TOKİ'nin inşa ettiği konut sayısı 980 bin 990'a ulaştı

TOKİ tarafından 2003'den bugüne kadar 81 ilde ve 4 bin 82 şantiyede 980 bin 990 konut inşa edildi, bu binaların 819 bin 930'u sosyal konut niteliğinde yapıldı.

14.11.2020Ekonomi
TOKİden satılık konutlar Başvuru süreci başlıyor... 519 TL taksitle

TOKİ'den satılık konutlar! Başvuru süreci başlıyor... 519 TL taksitle

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Türkiye'nin birçok ilinde satılık konutlar için başvuru sürecini başlatıyor. İşte satılık dairelerin olduğu iller, fiyatları ve taksit ödemeleri hakkındaki tüm detaylar...

14.11.2020Ekonomi
TOKİ Kayaşehir kura sonuçları sorgulama ekranı

TOKİ Kayaşehir kura sonuçları sorgulama ekranı!

Kayaşehir TOKİ kura çekilişi canlı yayın ile başvuruda bulunan vatandaşlar tarafından izlenebiliyor. 1+1, 2+1 ve 3+1 konutların sahibinin belirleneceği Kayaşehir Kayabaşı kura çekilişi noter huzurunda gerçekleşiyor. Koronavirüs önlemleri dolayısıyla sadece internet üzerinden takip edilebilen çekiliş sonrasında Kayaşehir/Kayabaşı kura sonuçları isim listesi E-Devlet aracılığıyla görüntülenebilecek. İşte, Kayaşehir TOKİ çekiliş canlı yayını ve kura sonuçları ekranı

9.11.2020Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan sert sözler: Bunun adı yüzsüzlükten öte ahlaksızlıktır

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert sözler: Bunun adı yüzsüzlükten öte ahlaksızlıktır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Fuar Merkezi'nde düzenlenecek AK Parti Kocaeli 7. Olağan İl Kongresi'nde konuştu. Sözlerine ''Şuşa zaferini tebrik ederek'' başlıyorum diyen Erdoğan, ''30 yıldır Minsk üçlüsü tarafından adeta ihmal edilen, aldatılan ve masa başında 30 yıldır akıbeti meçhul olarak bekleyen kardeşlerimiz sabrettiler ve zafere ulaştılar'' dedi. İzmir depremiyle ilgili CHP'ye sert eleştirilerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''İzmir depremi aynı zamanda CHP'nin enkaz altında kaldığı bir depremdir. Bunun adı yüzsüzlükten öte ahlaksızlıktır'' ifadelerini kullandı.

8.11.2020Gündem
Son dakika... Son 11 gün: TOKİden indirim kampanyası Kimler faydalanabilir, işte detaylar...

Son dakika... Son 11 gün: TOKİ'den indirim kampanyası! Kimler faydalanabilir, işte detaylar...

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik her yıl yapılan indirim kampanyasının ikincisi 21 Ekim'de başlamıştı.

8.11.2020Ekonomi
Dönüştürmemiz gereken 6.7 milyon konut var

Dönüştürmemiz gereken 6.7 milyon konut var

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ülke çapında halen dönüşmesi gereken 6.7 milyon konut olduğunu belirterek “İstanbul başta olmak üzere deprem riskinin yüksek olduğu illerimizde bu süreci hızlandırmamız gerektiği anlaşılıyor” dedi. İzmir’de deprem sonrası yol haritasını açıklayan Erdoğan, dün AK Parti İl Başkanları Toplantısı’nda özetle şunları söyledi:

6.11.2020Gündem
Tabutta yaşıyoruz

Tabutta yaşıyoruz

İstanbul Kartal’ın Gümüşpınar Mahallesi’nde 10 bin metrekarelik alana 40 yıl önce lojman olarak inşa edilen, 10 bloktan oluşan 100 dairede oturanlar, binaların bir kısmına karot testi yapıldığını, yapıların çürük olduğunun tespit edildiğini söylüyor.

6.11.2020Gündem
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan: İzmirde 1 milyon 400 bin metrekare tahsis edildi

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan: İzmir'de 1 milyon 400 bin metrekare tahsis edildi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. İzmir depremine ilişkin, "1 ay içinde deprem konutlarının yapımına başlayacağız. Önümüzdeki yıl bitmeden de hak sahiplerine evlerini teslim etmiş olacağız." diyen Erdoğan, "İzmir'de 1 milyon 400 bin metrekarelik alanı rezerv alanı olarak yapılacak olan konutlara tahsis ettik. İstiyoruz ki zemin sorunu olmasın." ifadelerini kullandı.

5.11.2020Gündem
Kartalda riskli yapılarda deprem korkusu içinde yaşıyorlar

Kartal'da riskli yapılarda deprem korkusu içinde yaşıyorlar

KARTAL'da riskli olduğu bildirilen binalarda oturan çok sayıda aile evlerinde oturmaya devam ediyor. Korku içinde olan daire sahipleri, riskli yapı olarak ilan edildiğini söyledikleri binalarının bir an önce yenilenmesini istiyor. Riskli binalar havadan da fotoğraflandı.

5.11.2020Haber
Son dakika haberi: İstanbulda büyük korku Beton kum gibi döküldü...

Son dakika haberi: İstanbul'da büyük korku! 'Beton kum gibi döküldü...'

Kartal'da riskli olduğu bildirilen binalarda oturan çok sayıda aile evlerinde oturmaya devam ediyor. Korku içinde olan daire sahipleri,  riskli yapı olarak ilan edildiğini söyledikleri binalarının bir an önce yenilenmesini istiyor. Riskli binalar havadan da fotoğraflandı.

5.11.2020Gündem
İzmir’in dönüşümü başladı

İzmir’in dönüşümü başladı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İzmir tarihinin en büyük kentsel dönüşüm projelerinden birinin başladığını açıkladı. Yıkılan 17 bina için yerinde dönüşüm yapılırken, Bayraklı Şehir Hastanesi’nin yanında belirlenen 1.5 milyon metrekare alana da 3 bin rezerv konut inşa edilecek. TOKİ çalışmalara 1 ay içinde başlayacak.

4.11.2020Ekonomi
Son dakika haber... Cumhurbaşkanı Erdoğandan kritik toplantı sonrası önemli açıklamalar

Son dakika haber... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik toplantı sonrası önemli açıklamalar

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir'de depremden zarar gören esnafa destek verileceğini belirterek, "İzmir depreminde işleri yıkılan, iş yeri yıkılan ve ya hasar gören denizin taşması sebebiyle iş yeri sular altından kalan vatandaşımıza 50 bin liraya kadar hibe desteği verilecektir" dedi. Erdoğan ayrıca deprem konutlarıyla ilgili olarak, "Deprem konutlarının inşasına 1 ay içinde başlamayı planlıyoruz" dedi.

3.11.2020Gündem
Yer: Karabük... Bir gün önceden sıraya girdiler

Yer: Karabük... Bir gün önceden sıraya girdiler!

KARABÜK’te, TOKİ'den ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar, yarın açılacak başvuru ücretini bankaya yatırmak için bir gün öncesinden sıraya girdi.

1.11.2020Gündem
Son dakika haberi: Bakanlar deprem bölgesinde son durumu aktardı... Üçgenleme metoduyla çalışma yürütülüyor

Son dakika haberi: Bakanlar deprem bölgesinde son durumu aktardı... Üçgenleme metoduyla çalışma yürütülüyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile Adalet Bakanı Abdulhamit Gül İzmir 112 Acil Çağrı Merkezinde açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum, "Sağlam olmayan hiçbir binaya vatandaşlarımızın girmemesi çağrısını yineliyorum. Bizler sağlam olduğunu gördüğümüz binalara girmelerine izin vereceğiz." uyarısında bulundu. Bakan Pakdemirli göçük altında kalan vatandaşların üçgenleme metoduyla yerlerinin tespit edilme çalışmalarının yürütüldüğünü ifade etti. Adalet Bakanı Gül, soruşturma başlatıldığını bildirdi.

31.10.2020Gündem
Son dakika haberi: TOKİ 100 bin konut başvuruları ne zaman TOKİden 2021de yeni sosyal konut projesi

Son dakika haberi: TOKİ 100 bin konut başvuruları ne zaman? TOKİ'den 2021'de yeni sosyal konut projesi!

TOKİ 100 bin konut projesi için son dakika açıklama geldi. Dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapan Toplu Konut İdaresi'nce 2021'de de 100 bin sosyal konutun inşası öngörüldü. Proje kapsamında 100 bin konutun sosyal ve teknik donatılarıyla birlikte üretilmesi hedefleniyor. TOKİ 2021 100 bin sosyal konut projesi duyurusuyla beraber gözler başvuru tarihlerine çevrildi. Peki, TOKİ 100 bin konut başvuruları ne zaman? İşte, 2021 yılı 100 bin sosyal konutun inşasıyla ilgili ayrıntılar.

27.10.2020Ekonomi
Son dakika... TOKİden dar gelirli vatandaşlar için 100 bin sosyal konut

Son dakika... TOKİ'den dar gelirli vatandaşlar için 100 bin sosyal konut

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) 2020 sonuna kadar 102 bin konut üretilmesi hedeflenirken, 2021'de de 100 bin sosyal konutun inşası öngörüldü.

27.10.2020Ekonomi
Urartular 2 bin 750 yıl önce TOKİ tekniğini kullanmış

Urartular 2 bin 750 yıl önce TOKİ tekniğini kullanmış

Van'da 2 bin 750 yıl önce Urartu Kralı 2. Sarduri tarafından inşa edilen Çavuştepe Kalesi'nde ortaya çıkarılan yapılarda depremden korumak için özel önlemler alındığı belirlendi.

27.10.2020Seyahat
Yaptırımın neyse geç kalma yap

Yaptırımın neyse geç kalma yap

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan “Bazı Amerikalılar çıkıyor, İlham kardeşimi arıyor, diyor ki ‘Biz sizin yanınızda kimin yer aldığını biliyoruz, Erdoğan var, Türkiye var. Biz Türkiye’ye de yeri gelirse yaptırım uygularız.’ Sen kiminle dans ettiğinin farkında değilsin. Yaptırımın neyse geç kalma yap” dedi. Erdoğan dün Malatya’da AK Parti İl Kongresi’nde özetle şunları söyledi:

26.10.2020Gündem
Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ülkemizi afetlere dayanıksız yapıların tamamından kurtaracağız

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ülkemizi afetlere dayanıksız yapıların tamamından kurtaracağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri’de Kentsel Dönüşüm Projesi anahtar teslim töreninde konuştu. Erdoğan, "Ülkemizi, afetlere dayanıksız yapıların tamamından kurtaracağız." dedi.

24.10.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Türkiye İzmir için tek yürek

6.6 büyüklüğündeki depremin ardından tüm Türkiye İzmir için kenetlendi. Depremin olduğu ilk günden bu yana yaraları sarmak için bölgeye yardım yağıyor. Madalyonun bir de öteki yüzü var. Zira bölgeden, binalar kadar insanlığımızın da enkaz altında kaldığını gösteren ‘yağmalama’ görüntüleri de geliyor. Yardımların nasıl organize edildiğini, kime, neye göre dağıtıldığını ve nasıl yardım yapabileceğimizi yetkilisine, yağmacıların ruh halini ise uzmanına sordum.

6.11.2020

AYKOME ne iş yapıyor?

Yazıyor... Yazıyor... Hürriyet Ankara okurları, yıllardır “boz/yap” ve “yap/boz” haline dönen kenti(ni) yazıyor.

2.11.2020