EKSTRA
MENÜ

Tobb Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu

Tobb Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tobb Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.420 Tobb Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu haberi bulunmuştur.

Tobb Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Haberleri

ICC Girişimcilik Merkezi İstanbul Bölge Ofisi açıldı

ICC Girişimcilik Merkezi İstanbul Bölge Ofisi açıldı

ICC Girişimcilik Merkezi İstanbul Bölge Ofisi'nin açılışında konuşan TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, "ICC Girişimcilik Merkezi İstanbul Bölge Ofisi ile küresel düzeyde ICC'nin tüm networku İstanbul'a gelmiş oluyor.

24.02.2020Ekonomi
TOBB Başkanı: Gümrük Birliğini modernize edecek müzakereler artık başlatılmalı

TOBB Başkanı: Gümrük Birliği'ni modernize edecek müzakereler artık başlatılmalı

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Gümrük Birliği'ni modernize edecek müzakereler artık başlatılmalı. Bu konunun siyasi gerekçelerle ertelenmesi doğru değil. Zira bu modernizasyon, Türkiye ve AB için de faydalıdır. Türkiye ve AB; hiç olmadığı kadar birlikte çalışmaya, küresel sorunlarla birlikte mücadele etmeye mecburdur. Şu an Türkiye-AB ilişkilerinin en öncelikli konusu, katılım müzakerelerinde ilerleme sağlanmasıdır" açıklamasında bulundu.

8.04.2019Ekonomi
Gümrük kapılarında tarihi dönüşüm

Gümrük kapılarında tarihi dönüşüm

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu: "İştirakimiz Gümrük ve Turizm İşletmeleri AŞ, bugüne kadar modernize ettiği tesislere 500 milyon doların üzerinde yatırım yaptı. Her yıl gümrük tesislerinin bakım-onarım, aydınlatma ve bunun gibi operasyonel giderleri için 20 milyon doların üzerinde bir maliyet oluşuyor. TOBB eliyle şu ana kadar toplamda 10 gümrük kapısının modernizasyonu tamamlandı, Kapıköy Gümrük Kapısı çalışmalarının bitirilmesiyle bu sayı 11'e ulaşacak. Sınır kapılarında, geçen yıl 5,5 milyon araca ve 19 milyonun üzerinde yolcuya hizmet verildi" açıklamasında bulundu.

26.01.2019Ekonomi
Bakan Tüfenkci: Yurt dışından gümrüksüz alışveriş yapma limitini 30 euroya düşürdük

Bakan Tüfenkci: 'Yurt dışından gümrüksüz alışveriş yapma limitini 30 euroya düşürdük'

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, yurt dışından gümrüksüz alışveriş yapma limitinde yapılan düzenlemeye ilişkin, “Yurt dışından e-ticaret yoluyla ithal edilen ürünlere gümrük muafiyet oranlarımızın çok yüksek olduğunu gördük. Bunun önerisini Bakanlar Kuruluna götürdük ve 30 euroya düşürdük” dedi.

22.12.2016Ekonomi
Kârın üçte ikisi uçar

Kârın üçte ikisi uçar

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu 1300 liralık asgari ücrette devlet hiç destek vermezse KOBİ’lerin kârlılığının üçte ikisinin yok olacağını, küçülmenin ise kaçınılmaz olduğunu söyledi. Hisarcıklıoğlu normal asgari ücret artışının üzerindeki kısmın KOBİ’lere yük getirmeden karşılanmasını istedi.

20.12.2015Ekonomi
TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu dev yürüyüşte konuştu

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu dev yürüyüşte konuştu

BaşkentAnkara bugün "Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet" yürüdü SıhhiyeMeydanı'nda saat 16.30'da başlayan yürüyüşte dev bir Türk Bayrağıaçıldı.TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ise  ana konuşmacı olarak konuşma yaptı.

17.09.2015Haber
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlundan anlamlı çağrı

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'ndan anlamlı çağrı

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, son dönemlerde artan gerilim nedeni ile yazılı bir açıklama yaptı. "Gün komşuna sarılma günü" başlığı ile açıklama yapan Hisarcıklıoğlu, yaptığı çağrıda "Gün Türk’ün Kürt’e, Kürt’ün Türk’e, Alevi’nin Sünni’ye, Sünni’nin Alevi’ye el uzatma günüdür" dedi.

11.09.2015Ekonomi
Başbakanın kabulü

Başbakan'ın kabulü

Türkiye-AB sivil toplum kuruluşu başkanları, 23 Temmuz’daki toplantı sonrası yaptıkları teröre ilişkin ortak açıklama çerçevesinde Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından saat 13.00’de kabul edilecekler.

28.07.2015Gündem
Hesapsız vaatler dengeleri bozar

Hesapsız vaatler dengeleri bozar

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Siyasi partilerimizden ekonomiye yönelik taahhütlerde bulunurken, daha hassas ve sorumlu olmalarını bekliyoruz. Özel sektör üzerindeki yükler ne kadar azalırsa bizler de o kadar hızlı koşar, ülkemize daha fazla yatırım, üretim, istihdam ve ihracat kazandırırız” dedi.

25.05.2015Ekonomi
Gazetecilerden oda başkanlarına kınama

Gazetecilerden oda başkanlarına kınama

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Vekili Yılmaz Karaca, TOBB toplantısında Menemen Ticaret Odası Başkanı Yılmaz Güral ve Aksaray Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Koçaş'ı gazetecilere yönelik söz ve davranışı nedeniyle kınadı.

9.04.2015Ege
TOBB Başkanı’na ‘fahri doktora’ unvanı

TOBB Başkanı’na ‘fahri doktora’ unvanı

Nevşehir Üniversitesi tarafından ‘fahri doktora’ unvanı verilen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Bizim neslimiz bu ülkeyi dünyanın 16'ncı büyük ekonomisi yaptı. Şimdi sıra sizde, bu bayrağı devir alıp dünyanın 10'uncu büyük ekonomisi haline getireceksiniz" dedi.

21.06.2014Eğitim
Başbakana açık çağrı

Başbakan'a açık çağrı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı Dolmabahçe'deki Başbakanlık Çalışma Ofisi'nde ziyaret eden TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'na eşlik eden TESK, Türk-İş, Memur-Sen, Hak-İş ve TİSK temsilcileri, Erdoğan'a ortak bir bildiri sundu. Bildiride, 5 örgüt, Başbakan'dan "siyasi ortamın yumuşamasını" istedi.

11.04.2014Gündem
5 dakikada 5 sorun 5 çözüm

5 dakikada 5 sorun 5 çözüm

Babacan, reel sektörle hasar tespit toplantısı yapacak.

15.02.2014Ekonomi
Ekonomik istikrarın kıymetini bilelim

Ekonomik istikrarın kıymetini bilelim

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, "Biz, son 11 yılda ne kazandıysak siyasi istikrar ve bunun beraberinde olan ekonomik istikrar sayesinde kazandık. Dolayısıyla millet olarak hem siyasi istikrarımızın hem de ekonomik istikrarımızın kıymetini bilmemiz gerektiğini düşünüyorum" dedi.

3.01.2014Ekonomi
Viking tamam Gül yolda

Viking tamam Gül yolda

TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, gelecek yıl ağustos ayından itibaren ‘Viking Treni’ ile Baltık Ülkelerine de tarifeli tren seferlerinin başlayacağını açıkladı.

9.12.2013Ekonomi
İlk tren 8 Eylül’de Manisa’dan Münih’e gidecek

İlk tren 8 Eylül’de Manisa’dan Münih’e gidecek

Büyük Anadolu Lojistik Organizasyonları (BALO) TOBB öncülüğünde başlıyor. Proje, Anadolu’da üretilen ürünleri demiryoluyla Avrupa’ya ulaştırmayı hedefliyor.

23.08.2013Ekonomi
Akdeniz’deki 4 liderden biri

Akdeniz’deki 4 liderden biri

ABD’nin Johns Hopkins Üniversitesi, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na, Güneydoğu Avrupa’da istikrar, ekonomik işbirliği ve demokratikleşme sürecine katkılarından dolayı ‘Akdeniz Liderlik Ödülü’ verdi.

13.08.2013Ekonomi

Yazar Sonuçları

DP’de Cindoruk kazandı ancak Bayar büyüdü…

DP Kurultayı, Merkez Sağ’ın gelecek seçimlerdeki liderinin seçimine dönüştü. Herkes sahaya indi. Demirel, tam saha press yaptı. Cindoruk’un seçilmesini sağladı, ancak yeterince oy bulamadı. Tansu Çiller ve Mesut Yılmaz’ın ekipleri de yarışa girdiler. Haberal da DP’nin liderliğine hazırlandığını ortaya koydu. Kurultay’da belki kazanamadı, ancak M.Ali Bayar, önümüzdeki seçimlerde bu partinin başına geçme şansı en yüksek adaylardan biri olduğunu ortaya koydu.

18.05.2009