EKSTRA
MENÜ

Tmsf

Tmsf ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tmsf haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.032 Tmsf haberi bulunmuştur.

Tmsf Haberleri

529 bin unutkan müşteri bankalarda 115 milyon lira bıraktı

529 bin unutkan müşteri bankalarda 115 milyon lira bıraktı

Bankalarda 10 yıldır işlem yapılmayan hesaplarda, 31 Aralık 2016 tarihi itibarıyla yaklaşık 115 milyon lira unutuldu. Bu yıl ön bildirimi yapılanlar içerisinde bakiyesi en yüksek unutulmuş hesap 284 bin dolar oldu.

26.02.2017Ekonomi
Son dakika: İş adamı Halil Küçükbay serbest bırakıldı

Son dakika: İş adamı Halil Küçükbay serbest bırakıldı

İzmir'de yürütülen Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na yönelik yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Küçükbay Şirketler Grubu'nun eski ortağı ve eski Genel Müdürü Halil Küçükbay, yurt dışına çıkış yasağı koyarak serbest bıraktı.

22.02.2017Gündem
Orkide Yağlarının eski ortağı gözaltına alındı

Orkide Yağları'nın eski ortağı gözaltına alındı

İzmir'de yürütülen Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturma kapsamında, daha önce gözaltına alınanların ifadeleri doğrultusunda ve FETÖ ile bağlantılı kuruluşlara maddi destek sağladığı öne sürülen ’Orkide Yağları’nın eski sahibi Ahmet Küçükbay’ın kardeşi Halil Küçükbay gözaltına alındı. İşadamı Ahmet Küçükbay daha önce tutuklanmıştı.

21.02.2017Ekonomi
Kredinin  önü açıldı

Kredinin önü açıldı

Bankaların, batık kredileri yapılandırması, ek kredi vermesi, taksitlendirme gibi işlemleri artık zimmet suçu olarak sayılmayacak. Kredileri batık hale düştüğü veya krediyi yeniden yapılandırdıklarında ‘zimmet suçu’ ile karşı karşıya kalan bankalar da artık uygun koşullarda kredi verirken ‘zimmet’i düşünmeyecek.

9.02.2017Ekonomi
Kayyım atanan şirketlerde satış için düğmeye basıldı

Kayyım atanan şirketlerde satış için düğmeye basıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan son Bakanlar Kurulu toplantısında alınan kararlara istinaden yayımladığı 687 sayılı KHK ile TMSF'ye devredilen ve kayyım atanan şirketlerden müsaderesine karar verilenler Fon tarafından satılacak veya tasfiye edilecek.

9.02.2017Ekonomi
Boydak Holding yönetimde değişiklik yapıldı

Boydak Holding yönetimde değişiklik yapıldı

TASARRUF Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından yönetilen Boydak Holding’de yeni görevlendirmeler yapıldı.

2.02.2017Ekonomi
Türkiyenin en büyük market zinciri hisse satışına hazırlanıyor

Türkiye'nin en büyük market zinciri hisse satışına hazırlanıyor

A101'de hisse satışı planlandığı ve bu yıl içinde sürecin tamamlanabileceği iddia edildi. A101 Türkiye genelindeki 6 bin 500 mağazası ile en büyük perakende zinciri konumunda.

1.02.2017Ekonomi
Akfel Holding ile ilgili TMSFden açıklama

Akfel Holding ile ilgili TMSF'den açıklama

TMSF, kayyum olarak görevlendirildiği Akfel Holding'in faaliyetlerine ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, Akfel hakkında alınmış bir tasfiye kararı olmadığı vurgulandı.

31.01.2017Ekonomi
Kavurmacı ve Güllünün şirketleri TMSFye geçti

Kavurmacı ve Güllü'nün şirketleri TMSF'ye geçti

Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik TUSKON operasyonunda tutuklanan işadamı Ömer Faruk Kavurmacı'nın yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Aydınlı Grubu'na bağlı Aydınlı Hazır Giyim'e, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından kayyum atandı. TMSF denetimine geçen şirketler arasında baklavacı Faruk Güllüoğlu da yer aldı.

26.01.2017Ekonomi
Duvarı delerek girdikleri kuyumcudan 900 bin liralık altın çaldılar

Duvarı delerek girdikleri kuyumcudan 900 bin liralık altın çaldılar

İstanbul Sultanbeyli’de gece bir kuyumcuya giren hırsızlar piyasa değeri yaklaşık 900 bin lira olan 7 kilo altınla kayıplara karıştı. Güvenlik kameralarına yakalanan hırsızların, FETÖ’ye yakınlığıyla bilinen ve kapatılan bir bankanın boş şubesinden duvarı delerek kuyumcuya girdikleri belirlendi. Hırsızlık olayı geçtiğimiz günlerde Sultanbeyli Fatih Bulvarı üzerindeki bir kuyumcuda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, hırsızlar önce kapatılan FETÖ’ye ait bir bankanın şubesine girdi. Buradaki kameraların kullanıma kapalı olmasını fırsat bilen zanlılar duvarı delerek bitişiğindeki kuyumcuya girdi. Dükkanda bulunan piyasa değeri yaklaşık 900 bin lira olan 7 kilo altını çalan hırsızlar kayıplara karıştı.Ertesi gün dükkanı açtığında durumu fark eden iş yeri sahibi Mehmet Udun, “TMSF'ye devredilen Bank Asya’ya ait binanın asma tavanından giriş yapmışlar. Kameranın devre dışı olduğunu bildikleri için alarmın kablosunu kesmişler. İçeride duvarı delerek dükkana girmeyi başarmışlar. Çevredeki kameralardan yaptığımız tespite göre hırsızlığı yapanlar 4-5 kişiymiş” diye konuştu.

24.01.2017Haber
Hırsızlar önce kapatılan banka şubesine, oradan da kuyumcuya girdi

Hırsızlar önce kapatılan banka şubesine, oradan da kuyumcuya girdi

İstanbul Sultanbeyli’de gece bir kuyumcuya giren hırsızlar, piyasa değeri yaklaşık 900 bin lira olan 7 kilo altınla kayıplara karıştı. Güvenlik kameralarına yakalanan hırsızların, FETÖ’ye yakınlığıyla bilinen ve kapatılan bir bankanın boş şubesinden duvarı delerek kuyumcuya girdikleri belirlendi.

24.01.2017Gündem
Son dakika: OHAL kapsamında 4 yeni KHK

Son dakika: OHAL kapsamında 4 yeni KHK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında 2 Ocak'ta toplanan Bakanlar Kurulunca Anayasa'nın 121'inci maddesi ile 2935 Sayılı Olağanüstü Hal Kanunu'nun 4'üncü maddesine göre, alınan kararlar doğrultusunda hazırlanan 682, 683, 684 ve 685 sayılı kanun hükmünde kararnameler, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan 682 Sayılı KHK ile Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı personeline ilişkin disiplinsizlik ve cezaları, disiplin amirlerini ve kurullarını, disiplin soruşturma usulü ile diğer ilgili hususlara düzenlemeler getirildi. Ayrıca Resmi Gazete'de 4 yeni KHK yayınlandı

23.01.2017Ekonomi
Sıcak gelişme... Malvarlıklarına tedbir kondu

Sıcak gelişme... Malvarlıklarına tedbir kondu

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) bünyesinde faaliyet gösterdiği iddiasıyla Kaynak Holdinge yönelik soruşturma kapsamında, holdingin yöneticilerinden olan Abdullah Katırcıoğlu ile Ali Katırcıoğlu'nun yanı sıra Aker Eşarp'ın sahibi İzzet Akyar'ın sahibi olduğu şirketlerin yöneticileri ile ilgili de mal varlıklarına Sulh Ceza Hakimliğinin kararıyla tedbir konuldu.

20.01.2017Ekonomi
35 milyarın tek bakanı

35 milyarın tek bakanı

TASARRUF Mevduatı Sigorta Fonu’na (TMSF) devredilen ve kayyum olarak TMSF’nin atandığı şirketlerde tüm atama işlemlerine, şirketin satılmasına, tasfiyesine TMSF’den sorumlu Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli karar verecek.

17.01.2017Ekonomi
38 bin kişinin çalıştığı şirketlerde son sözü bakan söyleyecek

38 bin kişinin çalıştığı şirketlerde son sözü bakan söyleyecek

FETÖ’nün finansman kaynaklarının kurutulması çerçevesinde 46 grupta 692 şirket TMSF’ye devredildi. Yaklaşık 38 bin kişinin çalıştığı bu şirketlerin 34 milyar liralık aktifine karşın, yıllık ciroları 14 milyarı aşıyor. 16 milyar liralık öz kaynağı bulunan bu şirketlerin yönetilmesi, satışı, tasfiyesi ya da kapatılmasında son sözü Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli söyleyecek.

17.01.2017Ekonomi
TSMFye devredilen şirketlerin satışıyla ilgili düzenleme

TSMF'ye devredilen şirketlerin satışıyla ilgili düzenleme!

Mevcut halinin sürdürülebilir olmaması durumunda şirketin, varlıklarının veya mal varlığı değerlerinin satılmasına veya feshi ile tasfiyesine Bakan tarafından karar verilebilecek.

17.01.2017Ekonomi
CHP’den KHK tepkisi

CHP’den KHK tepkisi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, 680 Sayılı KHK ile yurtdışı seçmene kayıtsız oy hakkı getirildiğini, bu durumun referanduma gölge düşüreceğini savundu. CHP’lilerin son çıkarılan KHK’lara tepkisi şöyle :

9.01.2017Gündem
Kayyuma geçen mülkler satılıyor

Kayyuma geçen mülkler satılıyor

TASARRUF Mevduatı ve Sigorta Fonu (TMSF), 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında kayyum olarak atandığı inşaat şirketlerine ait gayrimenkulleri satışa çıkarıyor.

7.01.2017Ekonomi
Fon’a geçen şirkette yetki Canikli’de

Fon’a geçen şirkette yetki Canikli’de

RESMİ Gazete’de yayımlanan 680 sayılı KHK’nin 81. maddesiyle terör örgütleriyle ilişkisi, irtibatı nedeniyle Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na (TMSF) devredilen şirketlerin satışına, tasfiyesine bakan karar verecek.

7.01.2017Ekonomi
Son dakika: Aynes Gıda, TMSF bünyesine geçti

Son dakika: Aynes Gıda, TMSF bünyesine geçti

Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşu listesinde bulunan Aynes Gıda’nın beş gün önce TMSF denetimine geçtiği öğrenildi. Şirketin sahipleri için ise dün akşam tutuklama kararı çıkmıştı.

28.12.2016Ekonomi
Son dakika haberi: FETÖden tutuklanan işadamının şirketine kayyum atandı

Son dakika haberi: FETÖ'den tutuklanan işadamının şirketine kayyum atandı

Sakarya'da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklanan müteahhit Haldun Bilek’in inşaat şirketine kayyum atandı.

27.12.2016Ekonomi
Kasalara GÖZALTI

Kasalara GÖZALTI

Bank Asya’daki kiralık kasalar inceleme altında. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, 6 bin 342 kişinin hesabına blokaj konulduğunu ve 142 kiralık kasanın da araştırıldığını açıkladı. Bu kasalar ve hesaplar için hiçbir ödeme de yapılmadı.

19.12.2016Ekonomi
Angels Peninsula Otelden altın çıkmadı

Angel's Peninsula Otel'den altın çıkmadı

TMSF’nin el koyduğu FETÖ’cü Akın İpek’in Marmaris’teki otelinde 96 ton altın gömülü olduğu iddiaları üzerine başlatılan çalışmalar sonlandırıldı.

19.12.2016Ekonomi
TMSF, o isimleri savcıya verdi

TMSF, o isimleri savcıya verdi

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) şirketlerini sattığını iddia eden komisyoncuları tespit ettiğini ve bu kişiler hakkında suç duyurusunda bulunduğunu bildirdi.

14.12.2016Ekonomi
Kayyum kavgasına neden olan 350 milyon dolar ne oldu

Kayyum kavgasına neden olan 350 milyon dolar ne oldu?

Hürriyet, Koza İpek Grubunun dolar mevduatını TL'ye çevrilmesi konusunda dört kayyumun kavga ettiğini kamuoyuna duyurmuştu.

8.12.2016Ekonomi
Kayyumların dolar kavgası

Kayyumların dolar kavgası

TMSF'ye yapılan devir öncesi, Koza İpek Grubu’na sulh ceza hakimliğince atanan 5 kişilik kayyum heyeti arasında önce sözlü olarak başlayan sonra fiziki tartışmaya dönen dolar kavgası karakolda son buldu. Kavganın nedeninin kayyum Hikmet Keleş’in, ‘holdingin 250 milyon dolarını TL’ye çevirme’ teklifi olduğu belirtilirken, TMSF karakolluk olan kayyum heyeti ile yollarını ayırdı.

7.12.2016Ekonomi
Duayen sanayici Tanyeri hayatını kaybetti

Duayen sanayici Tanyeri hayatını kaybetti

Türkiye demir çelik sektörünün duayenlerinden Rıza Kerim Tanyeri'nin (80) hayatını kaybettiği öğrenildi. Cenaze töreni yarın yapılacak olan Tanyeri, bir süreden beri, İzmir Bornova’da el konulan Cer Çelik firmasını kurtarmak için çaba gösteriyordu.

6.12.2016Ekonomi
Bank Asya ödemeleri bugün başladı

Bank Asya ödemeleri bugün başladı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) bugünden itibaren Bank Asya nezdindeki sigortalı katılım fonlarını hak sahiplerine ödemeye başlayacak.

5.12.2016Ekonomi
Yüksel - Karkın Avukatlık Ortaklığının da TMSF bünyesine geçtiği ortaya çıktı

Yüksel - Karkın Avukatlık Ortaklığı'nın da TMSF bünyesine geçtiği ortaya çıktı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) bünyesinde "FETÖ/PDY" soruşturması kapsamında şüpheli bulunan kişilere ait 691 şirket yer aldığını duyurdu. TMSF bünyesine giren 691 şirketten biri ise ünlü bir hukuk bürosu: Geçtiğimiz Temmuz ayında Mali Polis'in arama yaptığı Yüksel - Karkın Avukatlık Ortaklığı'nın da TMSF denetimine geçtiği anlaşıldı.

3.12.2016Ekonomi
TMSFden işlemleri TL ile yürütme kararı

TMSF'den işlemleri TL ile yürütme kararı

- Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından, alacakların tahsilatında ve bundan sonraki satışlarda yabancı para kullanılmayacağı, işlemlerin Türk lirası ile yürütüleceği bildirildi.

2.12.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

FETÖ soruşturmalarında 'derin' kuşkular var

CHP Hatay milletvekili Av. Mevlüt Dudu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a soruyor:

20.12.2016