EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Tmsf

Tmsf ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tmsf haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.023 Tmsf haberi bulunmuştur.

Tmsf Haberleri

Fon bankalarının faturası şimdilik 16.3 katrilyon

Fon bankalarının faturası şimdilik 16.3 katrilyon

BDDK, TMSF bünyesindeki bankalarla ilgili raporunu açıkladı. Raporda, Hazine'nin TMSF'deki bankalara toplam 16.3 katrilyon liralık menkul kıymet aktardığı, bankalardaki zarar artışının durdurulduğu ve açık pozisyonların 600 milyon dolara indiği belirtildi.

24.08.2001Ekonomi
Etibank davasında tahliye yok

Etibank davasında tahliye yok

Etibank'ı zarara uğrattıkları iddiasıyla yargılanan bankanın eski sahibi Dinç Bilgin ve 18 sanığın tutukluluk hallerinin devamına karar verildi.

29.08.2001Gündem
Bankacılarda işsiz kalma korkusu

Bankacılarda işsiz kalma korkusu

Ekonomik krizin ardından artan işten çıkarmaların en yoğun yaşandığı sektörlerin başında gelen bankacılıkta, yıl sonuna kadar yapılacak yeni düzenlemelerle işsiz ordusunun 90 bine ulaşacağı söylentileri, çalışanlarda işsizlik fobisine yol açtı.

30.08.2001Ekonomi
Ceylanlar gözaltında

Ceylanlar gözaltında

Bank Kapital bünyesindeki yolsuzluk iddiaları üzerine DGM tarafından başlatılan soruşturma kapsamında bankanın eski sahibi Mahmut Ceylan ve kardeşi İzzet Ceylan gözaltına alındı.

4.09.2001Gündem
Bank Kapitalin tarihçesi

Bank Kapital'in tarihçesi

Eski hakim ortakları gözlem altına alınan Bank Kapital, 27 Ekim 2000 tarihinde Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF) devredildi. Banka daha sonra, Fon'daki 5 banka ile birlikte Sümerbank çatısı altında birleştirildi.

4.09.2001Ekonomi
Demir Halk, Cıngıllıoğlu Doğan ortaklığının oluyor

Demir Halk, Cıngıllıoğlu Doğan ortaklığının oluyor

Fon kapsamındaki Demirbank'ın yurtdışındaki iştiraklerinden Demir Halk Bank ile Demir Kazak, Demir Kyrgyz ve Demir Bulgaria bankalarının çoğunluk hisseleri peşin 95 milyon dolara Halit Cıngıllıoğlu-Aydın Doğan ortaklığına veriliyor.

12.09.2001Ekonomi
Sümerbank soruşturmasında Fisunoğlu Paşaya takipsizlik

Sümerbank soruşturmasında Fisunoğlu Paşa'ya takipsizlik

İstanbul DGM Cumhuriyet Başsavcılığı, TMSF'ye devrinden önce Sümerbank'ın içinin usulsüz kredilerle boşaltılmasına ilişkin haklarında ek soruşturma yürüttüğü eski Kara Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Muhittin Fisunoğlu ile diğer 4 kişi için ''Takipsizlik kararı'' verdi.

19.09.2001Gündem
Fon banklarına teklif verme süresi uzatıldı

Fon banklarına teklif verme süresi uzatıldı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), İktisat Bankası, Etibank ve Sitebank hisselerinin satışı için başvuruda bulunan ve gerekli koşulları taşıyan üç grubun teklif verme süresini uzattı.

20.09.2001Ekonomi
Demirbankta imzalar atıldı

Demirbank'ta imzalar atıldı

HSBC Grubu ile Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) arasında, Demirbank'ın hisse satışı ve devir sözleşmesi İstanbul'da imzalandı.

20.09.2001Ekonomi
Fon bankalarının sayısı 7e düştü

Fon bankalarının sayısı 7'e düştü

Bank Ekspres ve Sümerbank'ın ardından Demirbank'ın satışı ile Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TSMF)bünyesinde 7 banka kaldı. 1997 ile 2001 yılları arasında TMSF'ye toplam 18 bankanın devri yapıldı.

20.09.2001Ekonomi
Bankalara açık pozisyon timi

Bankalara açık pozisyon timi

Bankaların yabancı para açık pozisyonlarını kapatmakta kullandıkları enstrümanları belirlemek için komite kurulacak. Komite aralıka kadar tespit ve düzenleme ihtiyacını belirleyecek. Bu arada BDDK hem yabancı para konusunda, hem de off-shore bankalara ilişkin yerinde denetimleri artıracak.

26.09.2001Ekonomi
Etibank için süre yarın doluyor

Etibank için süre yarın doluyor

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) bünyesindeki Etibank için Koç Holding'e tanınan teklif verme süresi yarın sona eriyor. Fon, 20 Eylül tarihinde yaptığı açıklamada, Etibank'ın hisselerinin satışı için başvuruda bulunanlardan gerekli koşulları taşıyan Koç Holding'in teklif verme süresini 1 Ekim tarihine kadar uzatmıştı.

30.09.2001Ekonomi
Hazineden 182 günlük bono ihalesi

Hazine'den 182 günlük bono ihalesi

Hazine, yarın 182 gün vadeli bono ihalesi düzenleyecek. İhraç tarihi 3 Ekim Çarşamba olarak belirlenen bono ihalesinin geri ödemesi 3 Nisan 2002 olarak öngörüldü.

1.10.2001Ekonomi
Hazine vadeyi uzattı faizi yükseltti

Hazine vadeyi uzattı faizi yükseltti

Hazine Müsteşarlığı, bugün düzenlediği 182 gün vadeli bono ihalesinde yüzde 93.56 bileşik faiz ile borçlandı. Hazine'nin bono ihalesinde, nominal 433 trilyon liralık satış gerçekleştirildi. Bu ihaledeki net satış ise 311.3 trilyon lira oldu.

2.10.2001Ekonomi
Koç Etibanka teklif verdi

Koç Etibank'a teklif verdi

Koç Holding, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TSMF) bünyesindeki Etibank için Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'na (BDDK) Koç Grubu olarak teklif verildiğini açıkladı.

3.10.2001Ekonomi
Etibank satılamadı

Etibank satılamadı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, Etibank'ın satışıyla ilgili olarak Koç Holding'in teklifinin yeterli görülmediğini açıklarken bankanın yeniden satışa sunulmasına karar verildiği bildirdi.

5.10.2001Ekonomi
Koçun teklifi beğenilmedi Etibank yeniden satışta

Koç'un teklifi beğenilmedi Etibank yeniden satışta

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Koç Holding'in Etibank için teklifinin yeterli görülmediğini ve bu nedenle bankanın yeniden satışa sunulmasına karar verildiğini bildirdi.

5.10.2001Ekonomi
Etibank yeniden satışa çıktı

Etibank yeniden satışa çıktı

Hisselerinin tamamı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF) ait olan Etibank, teklif almak suretiyle yeniden satışa çıkarıldı. Teklifler 16 Kasım 2001 tarihine kadar TMSF'ye verilecek.

10.10.2001Ekonomi
BDDK Malezyadan akıl alacak

BDDK Malezya'dan akıl alacak

Malezya'da finans kuruluşlarının donuk kredilerini devralarak tahsil etmekle görevli Pengurusan Danaharta Nasional Berhad (DANAHARTA) şirketi yetkilileri, deneyimlerini BDDK ve TMSF'ye aktarmak üzere Türkiye'ye geldi.

10.10.2001Ekonomi