EKSTRA
MENÜ

Tmsf

Tmsf ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tmsf haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.010 Tmsf haberi bulunmuştur.

Tmsf Haberleri

TMSF, Ofisset Ofis Donanımlarını satışa çıkardı

TMSF, Ofisset Ofis Donanımları'nı satışa çıkardı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Ofisset Ofis Donanımları Anonim Şirketi'ni 14 milyon 800 bin lira muhammen bedelle satışa çıkardı.

27.07.2018Ekonomi
Kritik düzenleme TBMMde kabul edildi

Kritik düzenleme TBMM'de kabul edildi

TBMM Genel Kurulunda, terörle mücadelede yeni düzenlemeler içeren, Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi kabul edilerek yasalaştı.

25.07.2018Gündem
Sakıncalı havuzu genişletildi

'Sakıncalı havuzu' genişletildi

Meclis Adalet Komisyonu’nda dün kabul edilen terörle mücadeleye ilişkin yeni düzenlemeler içeren teklifle, mahkeme ya da OHAL Komisyonu kararıyla göreve iade edilenler için oluşturulan ‘sakıncalılar havuzu’ genişletildi ve uygulama kapsamına Dışişleri Bakanlığı personeli de dahil edildi.

20.07.2018Gündem
Nakliyeciler, Soma Holding’in iki şirketinin iflasını istedi

Nakliyeciler, Soma Holding’in iki şirketinin iflasını istedi

Bundan 4 yıl önce 301 işçinin yaşamını yitirdiği maden ocağının işletmecisi Soma Holding’in 2 şirketi için iflas davası açıldı. Soma Nakliyeciler Kooperatifi, kömürünü taşıdıkları Soma Kömür'den alacaklarını tahsil edemeyince 2 ayrı iflas davası açtı. İflası istenen Soma Holding şirketi Tilaga AŞ, Maslak’taki 56 katlı Spine Tower’ın müteahhitliğin üstlenmişti.

18.07.2018Ekonomi
Mudiler bankalarda 98 milyon lira unuttu

Mudiler bankalarda 98 milyon lira unuttu

Bankalarda 10 yıldır işlem yapılmayarak zaman aşımına uğrayan 838 bin adet hesapta yaklaşık 98 milyon lira unutuldu. Zaman aşımına uğrayan paralar TMSF üzerinden hazineye devrediliyor.

16.07.2018Ekonomi
İş dünyası 15 Temmuzun yaralarını çabuk sardı

İş dünyası 15 Temmuz'un yaralarını çabuk sardı

İş dünyası temsilcileri, 15 Temmuz hain darbe girişiminin ekonomik etkilerinin kısa sürede püskürtüldüğünü ortaya koydu.

14.07.2018Ekonomi
Tekneli turistlere Yakuplu kapısı

Tekneli turistlere Yakuplu kapısı

İSTANBUL Yakuplu’da hayata geçen 5 milyar dolar değerindeki ‘Deniz İstanbul’ projesinde yer alan marinanın hudut kapısı olması bölgeyi hareketlendirdi. Ülkeye tekneyle girişlerin bu alandan yapılmasıyla turistlerin İstanbul’da ayak bastığı ilk nokta da Yakuplu olacak.

12.07.2018Ekonomi
Son dakika...Boydak kardeşlere verilen hapis cezası belli oldu

Son dakika...Boydak kardeşlere verilen hapis cezası belli oldu

KAYSERİ’de Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) davasında, eski Boydak Holding yöneticilerine ceza yağdı. Tutuklu sanıklar Hacı Boydak'a 11 yıl 10 ay 15 ün, Memduh Boydak'a 18 yıl, Şükrü Boydak'a 10 yıl, tutuksuz sanıklar Mustafa, Erol, Bekir ve İlyas Boydak ile Murat Bozdağ'a 7'şer yıl 6'şar ay hapis cezası verildi. Diğer tutuksuz sanık Halit Bayhan ise beraat etti. Mahkeme, ceza verilen 7 sanığa ait şirket hisselerinin de müsaderesine (devlete aktarılması) karar verdi. Mahkeme kararı gereğince şirket ortaklarının kişisel servetleri de devlete geçecek.

12.07.2018Ekonomi
701 sayılı KHK’yla 18 bin 632 ihraç... Kilit görevlerde ‘kripto’ tasfiyesi

701 sayılı KHK’yla 18 bin 632 ihraç... Kilit görevlerde ‘kripto’ tasfiyesi

OHAL kapsamında çıkartılan 701 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile büyük bölümü asker ve polis, 18 bin 632 kişi kamudan ihraç edildi. Devletten çıkarılanlar arasında, iki yıl önceki darbe girişiminin ardından yürütülen kapsamlı soruşturmalara karşın kilit görevlerde kalmayı başaran ‘kripto’ veya ‘mahrem’ isimler de var. İhraç edilen isimler arasında trafikte tartıştığı motosiklet sürücüsünü öldüren 1’inci Sınıf Emniyet Müdürü Celal Yılmaz da bulunuyor.

8.07.2018Gündem
TMSF, Dumankayanın dev plazasını satıyor

TMSF, Dumankaya'nın dev plazasını satıyor

Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) mali destek sağladığı gerekçesiyle Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF) devredilen Dumankaya Şirketler Topluluğu'nun Gebze'deki plazası satılığa çıkarıldı.

5.07.2018Ekonomi
Bank Asya hissedarları FETÖden hakim karşısına çıkıyor

Bank Asya hissedarları FETÖ'den hakim karşısına çıkıyor

Bank Asya'nın ticari ve idari karar alma, yönetim kurulunu belirleme, oy ve itiraz hakkına sahip bulunduğu belirtilen A grubu hissedarı 24'ü tutuklu 3'ü firari 62 sanığın "FETÖ silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 15'er yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasına başlanacak. İlk duruşma 26 Haziran'da Silivri'de yapılacak.

23.06.2018Gündem
Dumankaya ve Fi Yapı mağdurlarını sevindirecek imzalar atıldı

Dumankaya ve Fi Yapı mağdurlarını sevindirecek imzalar atıldı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF'nin) elinde olan Dumankaya Grubu ve Fi Yapı Grubu yarım kalan inşaat projelerini bitirmek üzere dört yabancı şirketten 450 milyon euro kredi tahsis edildi.

21.06.2018Ekonomi
TMSF’den 1.6 milyar liralık hamle

TMSF’den 1.6 milyar liralık hamle

TASARRUF Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), haziran ayı içerisinde toplamda yaklaşık 1.6 milyar liraya karşılık gelen döviz cinsinden mevduatını Türk Lirası’na çevireceğini duyurdu.

8.06.2018Ekonomi
TMSF, dev AVM için yeniden ihale yapacak

TMSF, dev AVM için yeniden ihale yapacak

TMSF bünyesine geçen Antalya'daki MarkAntalya AVM için yapılan ihale iptal edildi. İhaleye tek bir firmadan teklif gelmişti. AVM için belirlenen muhammen bedel ise 1 milyar 278 milyon 900 bin TL'idi.

8.06.2018Ekonomi
TMSFden çok önemli döviz açıklaması

TMSF'den çok önemli 'döviz' açıklaması

TMSF, haziran ayı içerisinde toplamda yaklaşık 1,6 milyar liraya karşılık gelen döviz cinsinden mevduatını Türk lirasına çevireceğini bildirdi.

8.06.2018Ekonomi
Dev AVMnin ihalesi gerçekleştirildi

Dev AVM'nin ihalesi gerçekleştirildi

TMSF tarafından 1 milyar 278 milyon 900 bin lira muhammen bedelle satışa sunulan MarkAntalya AVM'nin ihalesi TMSF'nin İstanbul Esentepe'deki binasında gerçekleştirildi. Yeni Gimat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'nin tek katılımcı olarak girdiği ihalede satışın gerçekleşmesi halinde Bankasya'nın TMSF'ye olan borcu da sıfırlanmış olacak.

5.06.2018Ekonomi
Bank Asyadan TMSFye 360 milyon lira ödeme

Bank Asya'dan TMSF'ye 360 milyon lira ödeme

İflasına karar verilen Bank Asya, sigortalı katılım fonu ödemeleri için TMSF'den aktarılan 974,4 milyon liralık kaynağa karşılık Fon'a 360 milyon lira daha ödemede bulundu. Bank Asya'nın TMSF'ye faiz hariç yaklaşık 317 milyon lira borcu kaldı.

4.06.2018Ekonomi
İTÜ davasında ceza yağdı

İTÜ davasında ceza yağdı

FETÖ/PDY’nin İstanbul Teknik Üniversitesi’ndeki (İTÜ) akademik yapılmasına ilişkin 7'si tutuklu, 3'ü firari 35 sanığın yargılandığı davada kararını açıklayan mahkeme heyeti, 16 sanığı “Silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 3 yıl ile 7,5 yıl arasında değişen hapis cezasına çarptırdı. 19 sanığın dosyasını ise ayırarak yargılanmalarının ayrı bir dosya üzerinden devam etmesine karar verdi.

25.05.2018Gündem
Dev AVM için son başvuru tarihi 4 Haziran

Dev AVM için son başvuru tarihi 4 Haziran

TMSF MarkAntalya AVM hakkında detaylı bilgi isteyenler için “bilgi odası” açtı

23.05.2018Ekonomi
TMSF açıkladı: Dumankayanın 6 şirketi tasfiye edilecek

TMSF açıkladı: Dumankaya'nın 6 şirketi tasfiye edilecek

TMSF, Dumankaya Holding ve bağlı şirketler ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. TMSF açıklamasına göre, Dumankaya'nın 6 şirketi tasfiye edilecek. Yapılan açıklamada, grubun amiral gemisi konumunda olan Dumankaya İnşaat AŞ ile ilgili herhangi bir tasfiye kararı yer almıyor.

15.05.2018Ekonomi
Dün satışa çıkarılan dev AVMye talep yağıyor

Dün satışa çıkarılan dev AVM'ye talep yağıyor

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından 1 milyar 278 milyon 900 bin lira muhammen bedelle satışa sunulan Antalya’nın en büyük AVM’si MarkAntalya’ya Türkiye ve dünyadan birçok taliplinin olduğu öğrenildi. AVM’nin Haziran ayında ihaleye çıkacağını kaydeden TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, satıştan elde edilecek olan parayla Bankasya’nın TMSF’ye olan borcunun silineceğini söyledi.

9.05.2018Ekonomi
TMSFnin 34,7 milyar liralık rezervi Avrupanın en büyüğü

TMSF'nin 34,7 milyar liralık rezervi Avrupa'nın en büyüğü

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal, 34,7 milyar liralık rezervle, mevduat sigortası fonu anlamında Avrupa'nın en büyük rezervine sahip olduklarını bildirdi.

9.05.2018Ekonomi
TMSF Başkanından Dumankaya açıklaması

TMSF Başkanı'ndan Dumankaya açıklaması

TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, "Dumankaya'da 8 bin kişinin mağduriyetini çözüyoruz. Alman firma ile anlaşmak üzereyiz. Mağduriyetler 10 gün içinde bitecek" dedi.

8.05.2018Ekonomi
TMSF, Antalyadaki dev AVM’yi 1.28 milyar liradan satışa çıkardı

TMSF, Antalya'daki dev AVM’yi 1.28 milyar liradan satışa çıkardı

TMSFnin Kayyım olarak atandığı Kadıahmetoğulları Asfalt İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş. ye ait Antalya Muratpaşada bulunan MarkAntalya AVMnin, TMSF tarafından MarkAntalya AVM Ticari ve İktisadi Bütünlüğü adı altında 1 milyar 278 milyon 900 bin lira muhammen bedelle satışa sunuldu. MarkAntalya AVM’nin satış ilanı bugünkü Resmi Gazete’de yayımlandı.

8.05.2018Ekonomi
Boydaklarla ilgili flaş gelişme...

Boydaklarla ilgili flaş gelişme...

Kayseri'de, Boydak Holding’in eski yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 3’ü tutuklu, 9 sanık için Cumhuriyet savcısının hazırladığı ve mahkeme heyetine sunduğu 64 sayfalık mütalaanın ayrıntıları belli oldu. Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) raporlarına da dayandırılan mütalaada, Boydak Ailesi fertlerinin FETÖ/PDY örgütüne bilinçli, sistematik ve organize bir şekilde para yardımı yaptıkları, bu nedenle şirketteki hisselerinin müsadere edilmesine karar verilmesi istendi.

30.04.2018Gündem
Şimşek: 1020 şirket TMSF’ye devredildi

Şimşek: 1020 şirket TMSF’ye devredildi

TASARRUF Mevduatı Sigorta Fonu’na (TMSF) devredilen şirketlerle ilgili son durumu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek açıkladı.

21.04.2018Ekonomi
Zenginler de yanar

Zenginler de yanar

Türkiye’nin en büyük kriziydi Şubat 2001. Zengin, fakir her vatandaşa dokundu, etkiledi ve bazı hayatları alt üst etti. Şevket Sürek romanı ‘Savrulanlar’da zengin üç arkadaşın tanıklığıyla o günleri bize yeniden yaşatıyor.

19.04.2018Kitap Sanat
TMSFnin internet sitesi yenilendi

TMSF'nin internet sitesi yenilendi

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) yenilenen internet sitesi ile hem satış ilanlarına hem de kurumun diğer bilgilerine hızlıca erişim sağlanabilecek.

18.04.2018Teknoloji
Kavurmacı hakim karşısına çıktı... İlginç diyaloglar

Kavurmacı hakim karşısına çıktı... İlginç diyaloglar

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay ile Ömer Faruk Kavurmacı ve Faruk Güllü'nün de aralarında bulunduğu 20'si tutuklu 86 sanığın yargılandığı davada, tutuksuz sanıkların savunmaları alındı. Kadir Topbaş'ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı ile mahkeme başkanı arasındaki diyalog dikkat çekti.

26.03.2018Gündem
İflas erteleme istemişti, yüzde 40 büyüdü

İflas erteleme istemişti, yüzde 40 büyüdü

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturma kapsamında 9 Aralık 2016'da Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonuna (TMSF) devredilen ve bu karardan önce iflas erteleme istenen Aynes Gıda'nın 2017 cirosu, önceki seneye göre yüzde 40 artarak 773 milyon liraya ulaştı.

21.03.2018Ekonomi
Kılıçdaroğlundan Çiftlik Bank tepkisi...

Kılıçdaroğlu'ndan Çiftlik Bank tepkisi...

Çiftlik Bank vurgununa tepki gösteren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Adalet Bakanı, 'Onu Uruguay'dan isteyeceğiz' diyor. Uruguay'da büyükelçiliğimiz yok, suçluların iadesine yönelik sözleşme de yok. Ben bu bakana ve Recep Bey'e söyleyeyim, Uruguay'dan besmelesiz et, inek, tosun, öküz getirebilirsin ama bu tosuncuğu getiremezsin kardeşim" dedi. Kılıçdaroğlu, "Dolandırılan 77 bin 843 kişiye sesleniyorum, paranızı rahat alabilirsiniz ama o tosundan değil. Parayı BDDK'dan alabilirsiniz, dava açmanız lazım. Adam bankayı unvan olarak kullanmış" diye konuştu. Kılıçdaroğlu, hâkim ve savcı adaylarının kura töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın salona girmesiyle ayağa kalkan hâkimlere de tepki gösterdi.

20.03.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Başkanlık sistemi olmasaydı

BÜTÜN anketlere bakıyorum.

5.06.2018

TMSF’nin ‘raf’ temizliği

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal, 2001 yılındaki ekonomik krizin ardından batan bankalarla ilgili süreçte sona yaklaşıldığını anlattı. Dönemin TMSF Başkanı Ahmet Ertürk’ün ‘Raf Temizliği’ isimli kitabıyla da gündeme gelen bankalardan 15 yılda 23 milyar dolar tahsil edildi.

31.03.2018