EKSTRA
MENÜ

Tmsf

Tmsf ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tmsf haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.010 Tmsf haberi bulunmuştur.

Tmsf Haberleri

TMSF bünyesinde yer alan Telsimden zaman aşımı açıklaması

TMSF bünyesinde yer alan Telsim'den "zaman aşımı" açıklaması

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) bünyesinde yer alan Telsim Mobil Telekomünikasyon Hizmetleri AŞ, "Telsim'in abone alacaklarına ilişkin dosyaları sözleşmeli hukuk büroları tarafından takip edilmiş ve halen takip edilmektedir. Avukatlar tarafından işlem yapılan dosyaların zaman aşımına uğraması söz konusu değildir" açıklamasında bulundu.

17.11.2016Ekonomi
Telsimde 10 yıl sonra borç krizi

Telsim'de 10 yıl sonra borç krizi

10 yıl önce TMSF'ye devredilen Telsim'e borcu olanlara icra takibi mektupları gelmeye başladı. Tüketici dernekleri isyan etti: “10 yıl geçti zamanaşımı var.”

17.11.2016Ekonomi
Gülen’in kardeşine 76 bin lira maaş

Gülen’in kardeşine 76 bin lira maaş

Fetullah Gülen’in, ABD’de bulunduğu dönemde dahi kayyum atanan Kaynak Holding’de çalışıyormuş gibi gösterildiği ortaya çıktı. Gülen’in kardeşi Mesih Gülen’e de 76 bin lira maaş bağlanmış.

15.11.2016Gündem
Işık Sigortaya 34 milyon lira teklif

Işık Sigorta'ya 34 milyon lira teklif

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonunun (TMSF) 40,8 milyon lira muhammen bedelle satışa çıkardığı Işık Sigorta için Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri, 34 milyon lira teklif verdi.

14.11.2016Ekonomi
Kaynak Holdinge bağlı 31 şirket TMSFye geçti

Kaynak Holding'e bağlı 31 şirket TMSF'ye geçti

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) bünyesinde faaliyet gösterdiği iddiasıyla Kaynak Holding'e yönelik soruşturma kapsamında, 31 şirkete atanan kayyumların da yetkilerinin Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF) devredilmesine karar verildi.

14.11.2016Ekonomi
Kayyum atanan 4 şirket TMSFye devredildi

Kayyum atanan 4 şirket TMSF'ye devredildi

FETÖ/PDY'ye finansman sağladıkları iddiasıyla aralarında şirket ve dernek yöneticilerinin de olduğu şüphelilere yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 4 şirkete atanan kayyumların yetkilerinin TMSF'ye devredilmesine karar verildi.

9.11.2016Ekonomi
Davayı gidip şirkete açın

Davayı gidip şirkete açın

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na devredilen şirketlerden hem alacağı hem de borcu olan soluğu mahkemede aldı. Borçlu ve alacaklılar TMSF’ye dava açıp mağduriyetlerinin giderilmesini istiyor. TMSF ise kendine değil şirkete açmaları gerektiğini belirtiyor.

6.11.2016Ekonomi
Metro Holding, Koza-İpek hisseleri için potansiyel ortaklarla görüşüyor

Metro Holding, Koza-İpek hisseleri için potansiyel ortaklarla görüşüyor

Metro Holding Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk, TMSF tarafından el konulan Koza-İpek Holding şirketlerinin alımında ortaklık için görüşmeler yaptıklarını söyledi.

4.11.2016Ekonomi
Boydak ailesi hakim önünde

Boydak ailesi hakim önünde

FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, aralarında iş adamları Hacı, Memduh ve Şükrü Boydak'ın yanı sıra Hamdi Kınaş, Halit Gazezoğlu ve eski ÖSYM Başkanı Ali Demir ile örgütün "il imamı" Sıtkı Baş'ın da bulunduğu 68 kişinin yargılandığı davanın ilk duruşmasına devam edildi. Tutuksuz sanıklardan Mustafa Boydak "Darbe başarılı olur mu olmaz mı diye endişe duymadım ama darbe başarılı olsaydı biz o gün ki duruşumuzdan dolayı yine burada yargılanıyor olurduk" dedi.

2.11.2016Gündem
Sarayda sürpriz ekonomi zirvesi

Saray'da sürpriz ekonomi zirvesi

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım arasında dün sürpriz bir ekonomi zirvesi yapıldı.

1.11.2016Ekonomi
30 milyarlık TMSF

30 milyarlık TMSF

FETULLAHÇI Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonuna (TMSF) devredilen şirket sayısı 500'e yaklaştı.

1.11.2016Gündem
1 milyar liraya yakın servetim vardı

'1 milyar liraya yakın servetim vardı'

Kayseri'de, FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında iş adamları Hacı, Memduh ve Şükrü Boydak'ın yanı sıra Hamdi Kınaş ve Halit Gazezoğlu, eski ÖSYM Başkanı Ali Demir ile örgütün il imamı olduğu iddia edilen Sıtkı Baş'ın da aralarında yer aldığı 68 sanığın yargılandığı davada ilk celse tamamlandı.

1.11.2016Gündem
TMSFye devredilen şirket sayısı 500e dayandı

TMSF'ye devredilen şirket sayısı 500'e dayandı

Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonuna (TMSF) devredilen şirket sayısı 500'e yaklaştı. Söz konusu şirketlerin aktif büyüklüğü 30 milyar liraya, öz kaynakları 15 milyar liraya dayanırken, ciroları da 10 milyar lirayı aşıyor. Fona devredilen şirketlerde yaklaşık 30 bin kişi istihdam ediliyor.

1.11.2016Ekonomi
Denizlili Eva Nilteks için iflas kararı

Denizlili Eva Nilteks için iflas kararı

Geçtiğmiz Eylül ayında TMSF'ye devredilen Denizli merkezli Eva Nilteks Tekstil San. ve Tic. AŞ. hakkında iflas kararı verildi. Eva Nilteks, havlu ve bornoz üretimi ile öne çıkıyordu.

1.11.2016Ekonomi
İzmirli Küçükbay ve  Kavuklara FETÖ soruşturmasında kayyum atandı

İzmirli Küçükbay ve Kavuklar'a FETÖ soruşturmasında kayyum atandı

İZMİR’de, FETÖ/PDY soruşturmasında tutuklanan Abdullah Kavuk’un sahibi olduğu Kavuklar Şirketler Grubu ile Ahmet Küçükbay’ın sahibi olduğu Küçükbay Şirketler Grubu’na mahkemeden kayyum atanmasına karar verildi. İki büyük şirkete kayyum atanması kararı TMSF’ye iletildi.

29.10.2016Ekonomi
Sahil kasabası kuruyor

Sahil kasabası kuruyor

Keleşoğlu Holding Yakuplu’da bir sahil kasabası kuruyor 1.200 dönüm arsa üzerinde, 1 milyar dolar yatırımla hayata geçen ‘Denizİstanbul’ projesinde 4.619 konut ve 330 villa yer alıyor.

27.10.2016Ekonomi
SPKdan Koza-İpeke ceza yağdı

SPK'dan Koza-İpek'e ceza yağdı

Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK) haftalık bültenine göre, Koza-İpek Grubu hisselerine 3,3 milyonun üzerinde idari ceza kesildi.

26.10.2016Ekonomi
Royal Halı’da yola devam

Royal Halı’da yola devam

Royal Halı hisseleri üzerinde kayyum atanmasından sonra şirketin Tasarruf Mevduat Sigorta Fonu’na (TMSF) devredilmesinin olumlu etkisi devam ediyor.

23.10.2016Ekonomi
Kaynak Holdinge bağlı 43 şirket TMSFye devredildi

Kaynak Holding'e bağlı 43 şirket TMSF'ye devredildi

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) bünyesinde faaliyet gösterdiği iddiasıyla Kaynak Holding'e yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, 43 şirkete atanan kayyumların yetkilerinin Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF) devredilmesine karar verildi.

22.10.2016Ekonomi
Royal Halı ve Pierre Cardin Halı sezona iddialı girdi

Royal Halı ve Pierre Cardin Halı sezona iddialı girdi 

Yeni trendlerin ve hedeflerin paylaşıldığı bayi toplantısında konuşan Royal Halı ve Pierre Cardin Halı Genel Müdürü Adnan Kılınçoğlu, “Yeni yönetim olarak bayilerimizle buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hız kesmeden üretime devam ediyoruz. Hali hazırdaki 200’ü aşkın showroom ve 1300’e yakın satış noktamızla müşterilerimize en iyi hizmeti vermeyi sürdürüyoruz” dedi.

21.10.2016Ekonomi
TMSF Adabankı satışa çıkardı

TMSF Adabank'ı satışa çıkardı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Adabank AŞ'nin yüzde 94,44'lük hissesini satışa çıkardı.

21.10.2016Ekonomi
Naksanda ücret eylemi sürüyor

Naksan'da ücret eylemi sürüyor

Gaziantep’te, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında kayyum atandıktan sonra TMSF’ye devredilen Naksan Holding’in işçileri, ücretlerini alamadıkları gerekçesiyle başlattıkları eylemi sürdürüyor.

19.10.2016Ekonomi
Adanada 54 şirkete kayyum atandı: Süvari Giyim de listede

Adana'da 54 şirkete kayyum atandı: Süvari Giyim de listede

Adana'da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 54 şirkete kayyum atandı. Kayyum ataması yapılan şirketler arasında 150 kadar mağazası bulunan Süvari Giyim de bulunuyor.

17.10.2016Ekonomi
Tekstil devine operasyon

Tekstil devine operasyon!

Adana'daki mahkemece TMSF'ye devredilen Karteks'in İstanbul'daki binasından mal kaçırıldığı ihbarı alan İstanbul Mali Polisi, şirkete operasyon düzenledi. TMSF'den kaçırılmaya çakışılan 30 milyonluk çek ve 85 bin lira ele geçirildi. 4 kişi gözaltına alındı.

15.10.2016Gündem
Düzcede 17 şirket TMSFye devredildi

Düzce'de 17 şirket TMSF'ye devredildi

Daha önce kayyum atanan ve aralarında "İsmail'in Yeri" adlı lokantanın da bulunduğu 17 şirket, TMSF'ye aktarıldı.

15.10.2016Ekonomi
Galip Öztürk ve Akın İpek birbirlerine girdi

Galip Öztürk ve Akın İpek birbirlerine girdi

Koza İpek Holding'e Metro Holding'in talip olması sonrası hakkında FETÖ kapsamında yakalama kararı bulunan işadamı Akın İpek ile Metro Holding'in patronu Galip Öztürk twitter'da kapıştı. Galip Öztürk'ün "Koza İpek şirketlerini almak için çalışmaya başladık" tweet'i sonrası Akın İpek, "Koza İpek Grubu'nun malları satılık değil" diye tweet attı. Öztürk'ten yanıt geldi.

14.10.2016Ekonomi
Kimse Yok Mu yöneticisinin evinden bombalı eylem planı çıktı

Kimse Yok Mu yöneticisinin evinden bombalı eylem planı çıktı

Kayseri'de FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanan Kimse Yok Mu Derneği yöneticisi eski astsubayın evinde, el yapımı patlayıcının nasıl yapılacağı ve bombalı saldırı planı hazırlandığına ilişkin notlar bulundu.

14.10.2016Gündem
28 şirket TMSFye devredildi

28 şirket TMSF'ye devredildi

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Tokat'ta kayyum atanan 11 şirket, Düzce'de 17 şirket Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na (TMSF) devredildi.

14.10.2016Ekonomi
Antalyanın en büyük AVMsine kayyum atandı

Antalya'nın en büyük AVM'sine kayyum atandı

Antalya 5. Sulh Ceza Hakimliği, iki şirkete kayyum atanmasına karar verdi. Kayyum atanmasına karar verilenlerin arasında, kentin en büyük alış veriş merkezi olan MarkAntalya'yı bünyesinde barındıran şirket de bulunuyor.

13.10.2016Ekonomi
Hem Metronun Hem Kozanın hisseleri yükselişte

Hem Metro'nun Hem Koza'nın hisseleri yükselişte

Metro Holding'in, TMSF'nin el koyduğu Koza İpek Holding'in hisselerinin alınması ile ilgilendiği haberinin ardından her iki grubun hisseleri sert yükselişle açıldı.

13.10.2016Ekonomi
Araştırma görevlisi ablanın hesabından servet çıktı

Araştırma görevlisi 'abla'nın hesabından servet çıktı

Terör örgütü FETÖ'nün Bank Asya'yı kurtarmak için 17-25 Aralık'ın ardından bankaya 5 bin akademisyen üzerinden yaklaşık 5 milyar lira fon yönlendirildiği iddia edildi. Üniversitede görevli olan ve ortalama 4 bin TL maaşla çalışan bir kadın araştırma görevlisinin hesabından 42.5 milyon lira çıktığı belirtildi.

13.10.2016Gündem
Metro Holding, Koza İpeke talip olacak

Metro Holding, Koza İpek'e talip olacak

Metro Holding, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) el koyduğu Koza ipek Holding'in bütün hisselerinin alınması için görüşmelere başlayacağını bildirdi.

12.10.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

Muhalefet, terör, yargı

TÜRKİYE’de son dönemlerin en tartışmalı konusu, -yargı ve siyaset arasındaki ilişki- üzerinden şekilleniyor.

8.11.2016

FETÖ’cü şirket satılırsa parası davaları bekleyecek

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “Satılan şirketlerden sağlanan gelir bankada bir dönem bekletilecek. Çünkü, o şirketlerin hissedarlarının açtığı davalar var. Ayrıca mahkeme kararıyla el konulmuş şirketler söz konusu. Dolayısıyla mahkeme sürecinin nasıl sonuçlandığını görüp ona göre hareket etmek gerekiyor” dedi. 

5.11.2016