EKSTRA
MENÜ

Tkp

Tkp ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tkp haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.677 Tkp haberi bulunmuştur.

Tkp Haberleri

Türkmenler mezhep çatışmasından kaygılı

Türkmenler mezhep çatışmasından kaygılı

Musul’u kurtarma operasyonu 9. gününü geride bırakırken bölgedeki Türkmenler tedirgin. Türkmenlerin bir kısmı olası bir mezhep ve etnik çatışmanın önlenmesi için Türkiye’nin operasyonda yer alması gerektiğini savunurken, bir kısmı da Türkiye’nin operasyonda yer almaması gerektiğini savunuyor.

25.10.2016Dünya
Sol itirafı

Sol itirafı

‘15 Temmuz FETÖ Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu’ dün eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ı dinledi. Ağar, Türkiye Komünist Partisi’yle (TKP) ilgili olarak “Hayatında eline bıçak almamış, düzgün fikir adamları, kabul etmek lazım. Hiçbir şiddet eylemi olmayan insanlardı. Geri kalanların hepsinde Batı istihbaratı vardı” dedi. Ağar, komisyonda özetle şunları söyledi:

20.10.2016Gündem
Mehmet Ağar, Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu’nda konuştu

Mehmet Ağar, Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu’nda konuştu

Eski İçişleri ve Adalet Mehmet Ağar, Türkiye'deki her gizli örgütün dış bağlantısı olduğunu vurgulayarak, "Genelde de bu bağlantıların arkalarında yabancı istihbarat servisleri var" dedi. Ağar, “Türkiye Komünist Partisi’nin hayatında eline bıçak almamış düzgün fikir adamları kabul etmek lazım hepsini. Hiçbir şiddet eylemi olmayan insanlardı” diye konuştu.

20.10.2016Gündem
Tuncelide komünist başkanı kızdıran karar

Tunceli'de komünist başkanı kızdıran karar

Tunceli'de bulunan Munzur Üniversitesi, Ovacık ilçesinde bulunan İngilizce tercümanlık, Çocuk Gelişimi ve Maliye bölümlerini güvenlik gerekçesiyle geçici olarak kapattı. Bu bölümlerde okuyan 186 öğrencinin, bundan sonraki eğitimlerini Munzur Üniversitesi'nin Tunceli kent merkezindeki kampüste devam ettirilmesi kararlaştırıldı. Ovacık ilçesinin Türkiye Komünist Partili Belediye Başkanı Fatih Maçoğlu ise, karara tepki gösterdi.

4.10.2016Gündem
Munzur Üniversitesi, Ovacık’taki 3 bölümü güvenlik gerekçesiyle kapattı

Munzur Üniversitesi, Ovacık’taki 3 bölümü güvenlik gerekçesiyle kapattı

TUNCELİ’de bulunan Munzur Üniversitesi, Ovacık İlçesi’nde bulunan İngilizce tercümanlık, Çocuk Gelişimi ve Maliye Bölümleri güvenlik gerekçesiyle geçici olarak kapattı. Bu bölümlerde okuyan 186 öğrencinin, bundan sonraki eğitimlerini Munzur Üniversitesi’nin Tunceli kent merkezindeki kampuste devam ettirilmesi kararlaştırıldı.

3.10.2016Gündem
50 yıllık dostu uzun boylu alçakgönüllü adamı anlattı: Toz kondurmazdı

50 yıllık dostu 'uzun boylu alçakgönüllü adam'ı anlattı: Toz kondurmazdı

Rutkay Aziz 10 gün önce kaybettiğimiz Tarık Akan’ın 50 senedir en yakın dostlarından biriydi. Rutkay Aziz’in başkanlığını yürüttüğü Nâzım Hikmet Vakfı’nın başkan yardımcısıydı Tarık Akan. Özellikle 12 Eylül’den sonra hem dostlukları hem de politik çizgileri giderek derinleşmişti. Akan’ın ölümünden tam bir hafta sonra iki dostun her pazartesi buluştuğu Çiçek’te Rutkay Aziz’le buluştuk.

25.09.2016Gündem
Tunceli Ovacık İlçesi’nde telefon ve internet kesik

Tunceli Ovacık İlçesi’nde telefon ve internet kesik

TÜRK Telekom’a ait fiberoptik kabloların Tunceli’nin Ovacık İlçesi’nde dün öğle saatlerinde çıkan çatışma ardından zarar gördüğü, sabit ve mobil telefon hatlarının tamamen kesildiği, ilçede oturanlarla iletişim kurulamadığı belirtildi.

25.09.2016Gündem
Aynı ismi taşıyan iki parti sicilden silindi

Aynı ismi taşıyan iki parti sicilden silindi

Anayasa Mahkemesi, aynı adla daha önce kurulan başka siyasi partiler bulunduğu için Türkiye Komünist Partisi 1920 ve Yeniden Genç Parti adlı partilerin isimlerinin hükümsüzlüğüne ve bu partilerin siyasi parti sicilinden silinmelerine hükmetti.

22.09.2016Gündem
Askeri üniformalar ele geçirildi

Askeri üniformalar ele geçirildi

İstanbul'da terör örgütü IŞİD'e yönelik eş zamanlı operasyonda, 11 şüpheli gözaltına alındı. Yapılan aramalarda, bir tabanca ile çok sayıda mermi, sözde örgüt flamaları, dijital malzeme, şifreli dokümanlar ile askeri üniformalar ele geçirildi.

7.09.2016Gündem
KHK çıktı muhaliflerin tamamını hapse atayım demek doğru değil

'KHK çıktı muhaliflerin tamamını hapse atayım' demek doğru değil

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Darbe fırsatçılığını asla kabul etmiyoruz. ‘OHAL çıktı, KHK çıktı, şu muhaliflerin tamamını hapislere atayım...’ Bu doğru değil ve inandırıcı değil” diye konuştu. Çankaya Belediyesi şirketleriyle DİSK Genel İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imza törenine katılan Kılıçdaroğlu, özetle şunları söyledi:

5.09.2016Gündem
Tunceli’de PKK’lı 6 terörist öldürüldü

Tunceli’de PKK’lı 6 terörist öldürüldü

Tunceli'nin Nazımiye ilçesinde, 6 bölücü terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği bildirildi.

23.08.2016Gündem
Almanya Gülen konusundaki taleplere soğuk bakıyor

Almanya Gülen konusundaki taleplere soğuk bakıyor

Türkiye’nin Gülen cemaatinin faaliyetlerinin izlenmesi için yaptığı talep Alman makamlarınca kabul görmedi. Eski savcılar Öz ve Kara’yla ilgili iade taleplerine de “Almanya’da olduklarına dair bilgi yok” yanıtı verildi.

17.08.2016Dünya
Kalleş saldırıyı üstlendiler

Kalleş saldırıyı üstlendiler

Ordu Mesudiye'de 3 askerin şehit olduğu saldırıyı 'Halkların Birleşik Devrim Hareketi' üstlendi.

1.08.2016Gündem
EUROPOL: PYD, PKK’nın Suriye uzantısı

EUROPOL: PYD, PKK’nın Suriye uzantısı

Avrupa Polis Teşkilatı (EUROPOL) yıllık raporunda, PYD’nin, AB’nin terör örgütü kabul ettiği PKK’nın Suriye’deki uzantısı olduğunu belirtti. EUROPOL, temmuz 2015’te ateşkesin bitmesinin ardından PKK’nın Avrupa’daki faaliyetlerinin de arttığını kaydetti.

20.07.2016Dünya
Bülent Somay: Aile Türkiye’de de çöküyor

Bülent Somay: 'Aile Türkiye’de de çöküyor!'

Aile bir üreme merkezi mi? ‘Gavur’ ellerinde yaşanan cinsellikle bizimki aynı mı? Muhafazakârların eşcinsellerle yaşaması mümkün değil mi? Bilgi Üniversitesi Kültürel İncelemeler Yüksek Lisans Programı Direktörü Bülent Somay, ‘Cinselliğe Dair Vazgeçmemiz Gereken 100 Efsane’yi yazdı. Biz de ona “Nereden başlayalım” diye sorduk.

9.07.2016Hayat
Endişeliyiz; yabancı düşmanlığı fikri toplumun merkezine doğru kaydı

Endişeliyiz; yabancı düşmanlığı fikri toplumun merkezine doğru kaydı

Almanya’da her yıl rapor hazırlayan iç istihbarattan sorumlu Anayasayı Koruma Teşkilatı’nın 2015 Raporu basına tanıtıldı. Federal İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere ile Federal Anayasayı Koruma Teşkilatı Başkanı Hans Georg Maassen’ın Berlin’de düzenlediği basına toplantısıyla tanıttığı 320 sayfalık raporda, aşırı sağ, aşırı sol, İslami terör, Türkiye kökenli terör örgütleri, Milli Görüş ve yabancı ajanların Almanya’daki faaliyetlerini içeriyor.

29.06.2016Avrupa
Ovacık saldırısını Halkların Birleşik Devrim Hareketi üstlendi

Ovacık saldırısını Halkların Birleşik Devrim Hareketi üstlendi

Tunceli’nin Ovacık İlçesi’nde 3 gün önce adliye lojmanlarına yapılan ve 9 kişinin yaralandığı bomba yüklü araçlı saldırıyı, PKK ile eylem birliği yapan Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) ismini alan örgüt üstlendi.

15.06.2016Gündem
Tunceli’de şiddetli çatışma çıktı

Tunceli’de şiddetli çatışma çıktı!

Tunceli'de eylem hazırlığında olduğu belirlenen TKP-ML TİKKO örgütüne yönelik operasyonda 3 örgüt üyesi öldürüldü.

7.05.2016Gündem
Komünist Partili başkanın gönderdiği nohutlar Eskişehir’de ekildi

Komünist Partili başkanın gönderdiği nohutlar Eskişehir’de ekildi

Tunceli Ovacık İlçesi Belediye Başkanı Komünist Partili Fatih Mehmet Maçoğlu’nun gönderdiği nohutlar Eskişehir’in Alpu İlçesi’ne bağlı Sarıkavak Köyü’ndeki tarlaya ekildi. Nohutların hasat geliriyle öğrencilere burs verilecek.

10.04.2016Gündem
Ahmet Ümit kimdir

Ahmet Ümit kimdir?

Ünlü yazar Ahmet Ümit kimdir? Birçok öyküsünden esinlenilerek dizi ve filmler çekilen Ahmet Ümit nerede ve ne zaman dünyaya geldi? Hayatı ve çalışmaları, kariyerinde ilerleyişi detayları ile birlikte haberimizde…

28.03.2016Hayat
Alo 140 Terör İhbar Hattına ihbar yağdı

Alo 140 Terör İhbar Hattı'na ihbar yağdı

İçişleri Bakanlığınca kurulan "Alo 140 Terör İhbar Hattı"na vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor, geçen yıl 31 Ağustos'tan bugüne kadar ihbar hattını arayan 114 bin 495 vatandaş, terör örgütü mensupları ve eylemlerine ilişkin güvenlik güçlerine bilgi verdi.

25.03.2016Gündem

Saldırı terör örgütlerinin "güç birliğini" akla getirdi

Ankara'daki terör saldırısı, bölücü terör örgütü PKK'nın, aşırı sol örgütlerle Türkiye'ye karşı hain saldırılar için yaptığı güç birliğini ve sözde terör örgütü üst düzey yöneticilerin tehditkar açıklamalarını akla getirdi.

14.03.2016Gündem
Terör ittifakı: 10 örgüt birleştik

Terör ittifakı: 10 örgüt birleştik

Aralarında terör örgütü PKK’nın da olduğu Türkiye’de faaliyet gösteren yasadışı 10 örgütün birleşerek, Halkların Birleşik Devrim Hareketi’ni kurdukları duyuruldu.

12.03.2016Gündem

Yazar Sonuçları

CHP’nin görkemli mitingi önemli bir şeyi gösterdi

TAKSİM’de CHP’nin önceki günkü Taksim ‘Cumhuriyet ve Demokrasi Mitingi’, 15 Temmuz sonrasında ülke sathında yapılan gösterilerin en kalabalık ve en görkemlilerinden biri oldu.

25.07.2016