EKSTRA
MENÜ
Arşiv
Etiketler

Tkp

Tkp ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tkp haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.677 Tkp haberi bulunmuştur.

Tkp Haberleri

Kanlı kuyumcu soygunu

Kanlı kuyumcu soygunu

Pendik’te biri çarşaflı 2 kişi, dün 11.00 sıralarında, karı-koca gibi davranarak, Güllübağlar mahallesi, Tandoğan caddesi, 64 numaradaki Merve Kuyumculuk’a gitti.

9.08.2012Gündem
O evin önünde

O evin önünde

Bahçelievler katliamının hükümlüleri Bünyamin Adanalı ve Ünal Osmanağaoğlu’nun tahliye edilmesi, 7 TİP’li gencin öldürüldüğü evin önünde protesto edildi.

12.07.2012Gündem
GAZİANTEPTE TERÖR ÖRGÜTÜNE OPERASYON

GAZİANTEP'TE TERÖR ÖRGÜTÜNE OPERASYON

Gaziantep merkezli 5 ilde düzenlenen operasyonda, aralarında 2 öğretmenin de bulunduğu 9 kişi, terör örgütü TKP-MLTİKKO üyesi oldukları iddiasıyla gözaltına alındı.Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yaklaşık 1 yıldır sürdürülen çalışmalar sonucunda, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Şanlıurfa'da, 8 ayrı noktaya Özel Harekat polislerinin de katıldığı eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda, 'TKP-MLTİKKO' terör örgütünün bölge sorumlusu olduğu belirtilen C.K. ile birlikte, aralarında 2 öğretmenin de bulunduğu 9 kişi gözaltına alındı. Bu kişilerin ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda da çok sayıda örgütsel doküman, yasak yayın, CD, hardisk, flaş bellek ve kırsal alandaki örgüt mensuplarına gönderilmek üzere hazırlanan yaşamsal malzeme ele geçirildi.Kahramanmaraş'taki Alevi-Sünni olaylarını kalabalığın arasına karışarak provoke ettiği ileri sürülen şüphelilerin Gaziantep'e getirildiği ve sorgularının devam ettiği bildirildi.Zeki GÜNAY/GAZİ

3.06.2012Haber
100 yıldır ruhumuza damlayan su

100 yıldır ruhumuza damlayan su

Bir söyleşisinde, “Türkü söylemek benim için bir aşk halidir” demişti Türk Halk Müziği’nin kükreyen sesi, bas bariton, halk ozanı, yorumcu, besteci, şair Ruhi Su. Tam 27 yıl olmuş yıldızlar içinde sonsuzluğa ağalı.

12.05.2012Kelebek
MİT, 1 Mayıs için uyarmış

MİT, 1 Mayıs için uyarmış

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), 12 Eylül davasının görüldüğü Ankara 12’nci Ağır Ceza Mahkemesi’ne, 1 Mayıs 1977 olaylarına ilişkin raporları arşivden çıkarıp gönderdi.

4.05.2012Gündem
İzmirde 1 Mayıs

İzmir'de 1 Mayıs

İzmir’de 1 Mayıs kutlamalarına katılacak STK’lar, partilere ve sendikalara bağlı gruplar Cumhuriyet Meydanı’nda toplanmaya başladı. Kortejin belirlenmesinin ardından yürüyüş başlayacak ve asıl kutlama Gündoğdu Meydanı’nda yapılacak.

1.05.2012Gündem
İğne atıldı yere düşmedi

İğne atıldı yere düşmedi

1 Mayıs kutlamalarının İstanbul'daki adresi Taksim... Binlerce polis geceden itibaren alandaki yerlerini aldı. 1977 1 Mayıs'ında da açılan 800 metrekarelik dev pankart sabahın ilk ışıklarıyla meydana asıldı. Yollar bariyerlerle araç trafiğine kapatıldı. Meydan çevresindeki direkler de tırmanmayı engellemek amacıyla yağlandı. Otobüs duraklarının camları zarar görmemeleri amacıyla söküldü. Meydan, ilerleyen saatlerde adeta iğne atılsa yere düşmeyecek kadar kalabalık oldu. Hürriyet Dünyası başta Taksim olmak üzere önemli merkezlerdeki kutlamaları anı anına izledi.

1.05.2012Gündem
Egede 1 Mayıs mitingleri

Ege'de 1 Mayıs mitingleri

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, Ege Bölgesi'ndeki diğer illerde yürüyüş ve mitinglerle kutlanacak.

30.04.2012Ege
Poşu davasında 25 ayın sonunda tahliye çıktı

Poşu davasında 25 ayın sonunda tahliye çıktı

Taktığı poşu nedeniyle PKK üyesi olmak suçundan 24 Şubat 2010’da tutuklanan Galatasaray Üniversitesi Endüstrisi Mühendisliği Bölümü öğrencisi Cihan Kırmızıgül (24), 25 ay sonra tutuklu kaldığı süre gözönüne alınarak tahliye edildi.

23.03.2012Gündem
Madımak’a yürüdüler

Madımak’a yürüdüler

Sivas olaylarına ilişkin 5 sanık hakkındaki davanın zamanaşımından düşmesi, çeşitli illerde protesto edildi.

17.03.2012Gündem
Öğrenciler üniversite önüne heykel bıraktı

Öğrenciler üniversite önüne heykel bıraktı

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Eczacılık Fakültesi önünde 16 Mart 1978 tarihinde meydana gelen ve 7 öğrencinin ölümü, 41 öğrencinin yaralanmasıyla sonuçlanan bombalı ve silahlı saldırı ile 1988 yılında Halepçe'de yaşananlar, Beyazıt Meydanı'nda toplanan gruplarca protesto edildi.

16.03.2012Gündem
Taksimde zaman aşımı protestosu

Taksim'de zaman aşımı protestosu

SİVAS’ta 2 Temmuz 1993’te 35 kişinin yakılarak öldürüldüğü Madımak Oteli katliamı davasının zaman aşımından düşmesi, Taksim’de protesto edildi. Yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı eylemde AK Parti aleyhine sloganlar atıldı.

14.03.2012Gündem
Ankara savaş alanına döndü

Ankara savaş alanına döndü

Sivas’ta 2 Temmuz 1993’te Madımak Oteli’nin yakılması, ikisi eylemci, biri otel çalışanı 37 kişinin ölümüyle sonuçlanan olaylara ilişkin dava zaman aşımından düştü. Davanın zaman aşımına uğramasını istemeyen adliye önündeki gruba polis gaz bombası ile müdahale etti.

13.03.2012Gündem
BODRUMDA ABD ASKERLERİ PROTESTO EDİLDİ

BODRUM'DA ABD ASKERLERİ PROTESTO EDİLDİ

Muğla'nın Bodrum İlçesi'ne gelen ABD donanmasına ait USS Sullivans isimli savaş gemisinde görevli askerler ve subaylar Bodrumspor takımı ile basketbol dostluk maçı yaptı. Güvenlik önlemi nedeniyle seyircilerin alınmadığı maç sırasında TKP ve Bodrum Yurttaş İnsiyatifi üyeleri ellerinde bayraklar ve pankartlarla salonun önüne gelince gergin anlar yaşandı. Polis eylemcilerin salona girmesine izin vermedi.Yaşar ANTER-Kamera:Nilüfer KANDIRMIŞ/BODRUM/DHA

4.03.2012Haber
Bodrum çıkarması

Bodrum çıkarması

ABD’nin Hint Okyanusu ve Akdeniz’de görev yapan savaş gemilerinden ’USS Sullivans’ ile Muğla’nın Bodrum ilçesine gelen askerler, düzenledikleri eğlenceyle stres attı, sivil polislerin korumasında Bodrum’da dolaştı.

3.03.2012Gündem
Amerikan savaş gemisi Bodruma demirledi

Amerikan savaş gemisi Bodrum'a demirledi

ABD'nin Hint Okyanusu ile Akdeniz’de görev yapan önemli savaş gemilerinden “USS Sullivans”, Muğla'nın Bodrum İlçesi'ne geldi.

2.03.2012Ege
En öz hakiki TKP davası

En öz hakiki TKP davası

Türkiye Komünist Partisi (TKP) resmen ikinci kez kuruldu. Ancak halen bu isimle faaliyet gösteren bir parti daha bulunuyor. 1920'de kurulan TKP'nin devamı olduğunu ilan eden yeni partinin geçen haftaki basın toplantısı mevcut TKP (eski SİP) üyeleri tarafından basıldı. İki taraf birbirini provokatörlükle suçladı, bir kişi yaralandı. Aslında eski ama şimdi yeni TKP sözcüleri Murat Nergiz, Fatma Şenden Zırhlı, Onur Balcı, Turgut Metin Öztürkoğlu, Yusuf Türkoğlu'yla buluştuk

25.02.2012Gündem
2 TKP karşı karşıya

2 TKP karşı karşıya

Mustafa Suphi’nin 10 Eylül 1920’de Bakü’de kurduğu ve o tarihten bu yana illegal olarak siyasi yaşamını sürdüren Türkiye Komünist Partisi, dün resmiyet kazandı. SİP kökenli TKP’nin karşı çıktığı yeni TKP, 68. parti olarak tescillendi.

16.02.2012Gündem
TKP resmen kuruldu

TKP resmen kuruldu

Türkiye Komünist Partisi adıyla yeni bir parti kurulduğuna dair haberler kafaları karıştırdı.

16.02.2012Gündem
Evlerini TKP’ye miras bıraktı, yeğenleri dava açtı

Evlerini TKP’ye miras bıraktı, yeğenleri dava açtı

Beş yıl önce hayatını kaybeden 77 yaşındaki emekli hemşire Necla Omay, vasiyeti gereği mal varlığını Türkiye Komünist Partisi (TKP), Nazım Hikmet Kültürevi ve yakın arkadaşı Betül Arım ile doktoru Ayşe Selmin Kayhan’a bıraktı. Bunun üzerine Omay’ın yeğenleri mirasta adı geçen kişi ve kurumlara vasiyetin iptali davası açtı.

7.02.2012Gündem
Solcu Tarık, Türkmen Alevisi İlyas, Arap İbrahim

'Solcu' Tarık, 'Türkmen Alevisi' İlyas, 'Arap' İbrahim

Yeşilçam'ın emekçilerine 'vefa' amacıyla hazırlanan kitapta skandal... Önsözü Kültür Bakanı Ertuğrul Günay tarafından yazılan 'Yeşilçam'dan Serpintiler'de oyuncuların sinemacı kimliğinden çok 'etnik' ve 'siyasal' kimliği vurgulandı.

12.01.2012Gündem
Oda TV duruşmasında telefon gerginliği

Oda TV duruşmasında telefon gerginliği

Oda TV davasında ikinci duruşma, bugün, İstanbul'da Çağlayan Adliyesi’nde yapıldı. Duruşmaya, Mahkeme Başkanı ile milletvekili Ertuğrul Kürkçü arasındaki telefon gerginliği damga vurdu. Mahkeme salonundan tweet atan gazeteciler de mübaşirler tarafından uyarıldı. Duruşmaya bugün saat 18:00'de son verildi. Yarın 10:30'da yeniden başlayacak.

26.12.2011Gündem
Memur grev yaptı, Bakanlık ‘işlem’ için kolları sıvadı

Memur grev yaptı, Bakanlık ‘işlem’ için kolları sıvadı

Başta sağlık çalışanları olmak üzere memur dün Türkiye genelinde bir günlük grev yaptı. Sağlık Bakanlığı, “Şikayet edin, greve çıkanlarla ilgili işlem yapalım” dedi.

21.12.2011Ekonomi
Binlerce memur meydanlara çıktı, sağlıkta acil dışında hizmet yok

Binlerce memur meydanlara çıktı, sağlıkta acil dışında hizmet yok

Sağlık ve eğitim başta olmak üzere, kanun hükmünde kararnamelerle çalışanların temel haklarının gasp edildiğini öne süren sendikalar bir günlük iş bırakma eylemi gerçekleştirdi. Türkiye'nin çeşitli şehirlerinde binlerce sendikalı memur meydanlara çıktı ve son dönemdeki gelişmeleri protesto etti.

21.12.2011Ekonomi
Şifreye yok protestoya var

Şifreye yok protestoya var

27 Mart 2011’de 1.5 milyon öğrencinin katıldığı Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda (YGS) şifre iddialarıyla ilgili olarak Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Ali Demir’e soruşturma izni çıkmazken, olayı protesto eden 45 öğrenci ve öğretmen bugün Balıkesir’de hâkim karşısına çıkıyor.

13.12.2011Gündem
‘Hopa tıraşı’nda tutuklu kalmadı

‘Hopa tıraşı’nda tutuklu kalmadı

Hopa olaylarını Ankara’da protesto ettikleri için haklarında dava açılan 28 kişinin yargılanmasına dün 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlandı. Terör suçlamasıyla 22’si tutuklu 28 kişinin yargılandığı davada mahkeme, tüm tutuklu sanıklar için tahliye kararı verdi.

10.12.2011Gündem
Hopada onca saç boşuna kesilmedi

Hopa'da onca saç boşuna kesilmedi

Hopa'da Başbakan Erdoğan’ın mitinginin ardından çıkan olayları protesto ettikten sonra tutuklanan 22 kişi hakkında mahkeme tahliye kararı verdi. Hopa davası öncesi Türkiye’nin birçok yerinde sanıklara destek için saç kesme eylemleri yapılmıştı. Hopa’daki olaylarını protesto ederken gözaltına alındıktan sonra cezaevinde saçları kesilen Ozan Gündoğdu’ya destek için saçlarını kestirenler arısında CHP Milletvekili Şafak Pavey ile BDP milletvekili Sırrı Süreyya Önder de vardı. Eyleme üniversiteli öğrenciler de destek vermişti.

9.12.2011Gündem
Taksimde tutuklamalar protesto edildi

Taksim'de tutuklamalar protesto edildi

TAKSİM’ de DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’nin çağrısı ile bir araya gelen, CHP, TKP, Halkevleri ve Öğrenci Kolektifleri’nin de desteklediği yaklaşık bin kişi, "Özel yetkili mahkemeler ve terörle mücadele yasası kaldırılsın. Gözaltılar durdurulsun, tutuklular serbest bırakılsın" pankartı ile gösteri düzenledi.

3.12.2011Gündem
Büyük ustanın evlat acısı

Büyük ustanın evlat acısı

Halk ozanı Rahmi Saltuk’un oğlu Baran Saltuk, beşinci kattaki evlerinin penceresinden düşerek hayatını kaybetti. Acı haberi sabah kapıya gelen polislerden alan Saltuk, “Baran 4 gibi eve geldi, ‘Babacığım iyi geceler’ deyip sarılmak istedi, sonra odasında sigara içti” diyerek oğlunun son saatlerini anlattı. Baran Saltuk, İstanbul'da toprağa verildi. Cenaze töreninde büyük usta Rahmi Saltuk'un gözyaşları dinmedi.

21.11.2011Gündem
13.5 saatlik konuşmayla KKTC tarihine geçti

13.5 saatlik konuşmayla KKTC tarihine geçti

KKTC Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu'nun, sendikaların tepki göstererek grev ve miting yapmasına neden olan yasa tasarılarının görüşülmesi için gerçekleştirilen olağanüstü toplantı sırasında, kürsüde 13 saat konuşan Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, kırılması güç bir rekora imza attı.

2.11.2011Gündem
İddianameye kabul

İddianameye kabul

Hopa'da çıkan olaylarla ilgili Ankara'da düzenlenen gösterilere dair başlatılan soruşturma kapsamında, özel yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekilliğinin 28 kişi hakkında hazırladığı iddianame, Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

13.10.2011Gündem
Hapiste yazılan kitaba ‘imha’ kararı

Hapiste yazılan kitaba ‘imha’ kararı

Sincan 1 No’lu F Tipi Cezaevi’nde hükümlü Halil Gündoğan, “Metris’ten Munzur’a” isimli bir kitap yazdı.

5.09.2011Gündem
Mihri Belli sonsuzluğa uğurlandı

Mihri Belli sonsuzluğa uğurlandı

Türkiye sosyalist hareketinin tanınmış isimlerinden olan Mihri Belli düzenlenen törenlerle sonsuzluğa uğurlandı.Cenaze törenine binlerce kişi katıldı.

19.08.2011Gündem
Kapetan Kemal öldü

Kapetan Kemal öldü

Yunanistan iç savaşına gerilla olarak katılan ve 2 kez yaralanan “Kapetan Kemal” (Komutan Kemal) lakaplı Mihri Belli 95 yaşında öldü. Sosyalist hareketin öncü isimlerinden olan Belli 11 yıl hapis yattı, 18 yıl yurtdışında kaldı.

16.08.2011Gündem

Yazar Sonuçları

Öğrencisin coşkulusun, suçlusun

HABERLERİ bile olmadan okuldan atılıyor, bursları kesiliyor, okula girmeleri yasaklanıyor.

28.06.2012

Dünyanın en pahalı haccı

CHP İstanbul Milletvekili, eski müftü İhsan Özkes, Diyanet’in peşini bırakmıyor. Diyanet İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’a ‘hassas’ ve ‘ince’ sorular yöneltmiş...

14.06.2012

Piyasacı eğitim!

CUMHURBAŞKANI Gül, Giresun Üniversitesi Rektörlüğü’ne Prof. Aygün Attar’ı atadı. Rektörlerin seçimle belirlenmesine de atamayla getirilmesine de karşıyım ama bugünkü sistem böyle ve bu çerçevede Prof. Attar’ın atanmasını çok olumlu buluyorum.

28.03.2012

2B’de tapuları iptal edilenlerin günahı ne?

ORMAN Kanunu’nun 2B maddesi ile ilgili kanun tasarısı TBMM’nin gündeminde ve ilgili komisyonda görüşülüyor.

3.03.2012

Fransızlar ne kadar cahilmiş

EFENDİM size bu yazıyı, 22 Aralık 2011’de Fransa Ulusal Meclisi’nden geçen Ermeni soykırımını inkâr yasasına cezai yaptırım getiren kanunda ilgili ve maalesef medyamız tarafından açık şekilde anlatılmamış olduğundan bazı noktaları aydınlatmak için kaleme almış bulunuyorum.

11.01.2012

Irkçılık kanımıza işlemiş!

Hep söylüyorum biz ırkçılığın alasını yapıp ırkçılık yaptığımızın farkında olmayan bir milletiz.

22.11.2011

Bugün görevdeyiz

İ.Ü. Cerrahpaşa ve Çapa Tıp fakültelerinden bir grup öğretim üyesi ile bir grup gazeteci önceki gün Baltalimanı’nda üniversitenin tesislerinde kahvaltı ettik.

21.11.2011

Yeter artık!

MÜCADELEYE Yörük Ali Efe’nin çetesinde Kuvayı Milliye gönüllüsü olarak başladı.

28.10.2011

Sitemiz yarış pisti oldu

Çayyolu'nda Saltoğlu Bulvarı’nda bulunan Arinnapark Sitesi’nin yöneticisiyim.

8.09.2011

Muhteşem bir yaşam hem ideolog, hem militan

KÜRSÜDE dört kişi. Behice Boran, Sadun Aren, İlhan Selçuk, Mihri Belli. Yanılmıyorsam yıl 1967. İstanbul Aksaray’da Türkiye Öğretmenler Sendikası (TÖS) binası. “Devrim Stratejisi” tartışılıyor.

17.08.2011