EKSTRA
MENÜ

Tırtıl

Tırtıl ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tırtıl haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 506 Tırtıl haberi bulunmuştur.

Tırtıl Haberleri

Karikatür mü gerçek mi Görenler gözlerine inanamıyor...

Karikatür mü gerçek mi? Görenler gözlerine inanamıyor...

Evet yanlış görmüyorsunuz, fotoğrafını gördüğünüz bu şey renkli kalemle çizilmiş bir karikatür ya da çizgi film karakteri değil, yaşayan gerçek bir canlı türü… Adı pembe alt kanatlı güve ve maalesef bu ilginç canlı için haberler hiç iyi değil...

13.05.2021Dünya
Kime göre, neye göre ‘küçük’

Kime göre, neye göre ‘küçük’!

İllüstratör ve yazar Gökçe İrten çocukları küçük şeylerin şaşırtıcı dünyasına götürerek büyük-küçük, güç-güçsüzlük ve büyümek gibi kavramlara farklı pencerelerden bakmalarını sağlıyor.

6.05.2021Kitap Sanat
Kelebek Ne Yer Kelebekler Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

Kelebek Ne Yer? Kelebekler Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

Herkesin sevdiği canlılar arasında kelebeler de bulunuyor. Kelebekler güzel görüntüsüyle herkesin ilgisini çeken hayvan türleridir. Kelebeklerin neyle beslendiği ve en çok nelerden hoşlandığı birçok kişinin merak ettiği konulardan birisidir. Kelebek ne yer? Kelebekler nasıl beslenir ve en çok sevdiği besinler neler? İşte, merak edilen tüm detaylar.

3.05.2021Araştırma
Çocuklara neşe ve ilham verecek kitaplar

Çocuklara neşe ve ilham verecek kitaplar

Çocukları barışa uçuran bir tekne, oyuncak şempanzesiyle doğada koşan bir çocuk, sırların peşinde bir dedektif maymun, sınırları zorlamaktan çekinmeyen sanatçıların çocuk halleri... 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, günün asıl sahipleri için neşe, umut, cesarete ve ilham dolu 12 kitap önerisi...

23.04.2021Kitap Sanat
T Harfi ile başlayan hayvan, şehir, ülke, isim, eşya, bitki, çiçek, meyve, kuş ve ünlü (Artist) isimleri

T Harfi ile başlayan hayvan, şehir, ülke, isim, eşya, bitki, çiçek, meyve, kuş ve ünlü (Artist) isimleri

İsim - şehir oyunu birçok kişi tarafından bilinen bir oyundur. Herkes tarafından sevilen ve bulmaca gibi zihin geliştirici, düşünsel bir oyun çeşididir. Kağıt ve kalem ile isim, şehir, hayvan, bitki şeklinde sıralanan kategoriler belirlenen harf üzerine doldurulur. Oldukça eğlenceli olan bu oyun kalabalık ile daha zevkli geçmektedir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.04.2021Sözlük
Maun Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Maun Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Maun Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Maun Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Özellikle mobilya ve dekorasyon ürünlerinde karşımıza çıkan maun ağacı; özellikleri, kolay işlenirliği ve hafifliği sebebiyle herkesin dikkatini çeken ağaç türlerindendir. Peki maun ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Maun ağacı özellikleri, bakımı ve faydaları hakkında bilgi nelerdir? Bu yazımızda maun ağacıyla ilgili merak edilenleri derledik.

Kordiseps Mantarı Nedir, Nerede Yetişir Ve Yenir Mi Kordiseps Mantarı Faydaları, Yetiştiriciliği Ve Özellikleri

Kordiseps Mantarı Nedir, Nerede Yetişir Ve Yenir Mi? Kordiseps Mantarı Faydaları, Yetiştiriciliği Ve Özellikleri

Dünya çapında ender bulunan mantarlar içerisinde kordiseps geliyor. Özellikle sağladığı faydalar ile beraber son dönemlerde İnternetten araştırılan bir mantar olduğunu söylemek mümkün. Peki, Kordiseps mantarı nedir, nerede yetişir ve yenir mi? Kordiseps mantarı faydaları, yetiştiriciliği ve özellikleri üzerine merak edilenler.

25.02.2021Bitki Bakımı
Özge Özder: İnsan bir şey olacak korkusuyla, kirpiği titreyerek sever mi

Özge Özder: İnsan bir şey olacak korkusuyla, kirpiği titreyerek sever mi?

Oyuncu Özge Özder eşi Sinan Güleryüz'ün doğum gününü sosyal medya hesabından paylaştığı duygusal bir yazıyla kutladı. Eşine olan aşkını dile getiren Özder, 'Bugünü, yarını ve her anımı sonsuza dek seninle geçirecek olmak ve bizim ay perisinin gözlerinde yine seni bulmak yaşamımın en anlamlı ve mutluluk verici hediyesi...' ifadelerini kullandı.

18.02.2021Magazin
İzole yaşam için İstanbuldan gitmişlerdi Korkunç son

İzole yaşam için İstanbul'dan gitmişlerdi! Korkunç son!

İstanbul'dan koronavirüs nedeniyle izole bir yaşam sürmek amacıyla Antalya'nın Akseki ilçesindeki yazlıklarına gelen Raziye Tırtıl (73) ve oğlu Recep Tırtıl (50), sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek öldü.

11.01.2021Gündem
Bahçede büyüyen mekik kelebeği eve girdi

Bahçede büyüyen mekik kelebeği eve girdi

ANTALYA'nın Kemer ilçesinde yaşayan Dursunbey ailesinin evinde, 3 yıldır mekik kelebekleri görülüyor. Bahçedeki zakkum ağacını yuva olarak seçip, tırtıldan kelebeğe dönüştükten sonra uçan kelebeklerden biri bu yıl evin içine girdi. Arzu Dursun (40), "Dünyada çok ender bir tür olduğunu biliyorum. İnternetten araştırdım. Çok güzel bir şey, bunu görmüş olmak da bir şans diye düşünüyorum" dedi.

7.12.2020Güncel
Rizeliler şimdi de tırtılların tehdidi altında

 Rizeliler şimdi de tırtılların tehdidi altında

Rize 'Vampir Kelebek' olarak bilinen 'Ricania Simulans' ve patates böceklerinin ardından şimdi de Amerikan beyaz kelebeğine dönüşen tırtıllarla mücadele ediyor. Pazar ilçesine bağlı Yeşilköy'de vatandaşların korkulu rüyası haline gelen tırtıllar, evlerin duvarlarından yüksek katlara kadar tırmanarak evlerin içlerine kadar giriyor.

11.09.2020Haber
Köyde tırtıl istilası; kapı, pencere açamıyorlar

Köyde tırtıl istilası; kapı, pencere açamıyorlar

RİZE’nin Pazar ilçesine bağlı Yeşilköy köyünde sayıları giderek artan, meyve ağaçlarının kurumasına neden olan ve son dönemde evlere kadar ulaşan tırtıllar, vatandaşları endişelendiriyor. Köylüler, tırtıllar için önlem alınmasını istiyor.

11.09.2020Gündem
Köyü istila ettiler: Kapı, pencere açamıyorlar

Köyü istila ettiler: Kapı, pencere açamıyorlar

RİZE’nin Pazar ilçesine bağlı Yeşilköy köyünde sayıları giderek artan, meyve ağaçlarının kurumasına neden olan ve son dönemde evlere kadar ulaşan tırtıllar, vatandaşları endişelendiriyor. Köylüler, tırtıllar için önlem alınmasını istiyor.

11.09.2020Gündem
Tedavisi tamamlanan yavru baykuş doğaya salındı

Tedavisi tamamlanan yavru baykuş doğaya salındı

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde yuvadan düşmüş halde bulunan ’kukumav’ cinsi baykuş yavrusu, tedavisinin tamamlanmasının ardından doğaya salındı.

1.08.2020Gündem
Orman Genel Müdürü Karacabey: Tırtıl istilasına uğrayan ormanlar eski görünümüne kavuştu

Orman Genel Müdürü Karacabey: Tırtıl istilasına uğrayan ormanlar eski görünümüne kavuştu

Bursa’nın İnegöl ilçesinde, kayın ağacının yapraklarını yiyerek beslenen kızıl kuyruklu kayın tırtılının zarar verdiği ormanlar, 2 yıl sonra yeniden yeşermeye başladı. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, bakteri ve avcı böcek kullanımı çalışmalarıyla ormanların yeniden eski görünümüne kavuştuğunu kaydetti.

23.07.2020Seyahat
Orman Genel Müdürü Karacabey: Tırtıl istilasına uğrayan ormanlar eski görünümüne kavuştu

Orman Genel Müdürü Karacabey: Tırtıl istilasına uğrayan ormanlar eski görünümüne kavuştu

BURSA’nın İnegöl ilçesinde, kayın ağacının yapraklarını yiyerek beslenen kızıl kuyruklu kayın tırtılının zarar verdiği ormanlar, 2 yıl sonra yeniden yeşermeye başladı. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, bakteri ve avcı böcek kullanımı çalışmalarıyla ormanların yeniden eski görünümüne kavuştuğunu kaydetti.

23.07.2020Gündem
Kabus devam ediyor Neredeyse evimize girecekler...

Kabus devam ediyor! 'Neredeyse evimize girecekler...'

Sivas'ın Divriği, Zara ve İmranlı ilçelerindeki kırsal alanlar ile köylerde 'Altın kelebek'lerin bıraktığı larvalardan çoğalan tırtıl istilası devam ediyor. Sivas Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, istilayı önlemek için 700 kuş yuvası ve 11 ışıklı tuzak hazırladı.

27.06.2020Gündem
Çok sayıda köy tehdit altındaydı... Tırtılla mücadelede bu yöntem uygulanacak

Çok sayıda köy tehdit altındaydı... Tırtılla mücadelede bu yöntem uygulanacak

Sivas'ın Zara ilçesinde köylerde yaşanan tırtıl istilası nedeniyle bölgede mücadele başlatıldı.

13.06.2020Gündem
Sivasta 6 köyü tehdit eden tırtılın türü Altın Kelebek

Sivas'ta 6 köyü tehdit eden tırtılın türü 'Altın Kelebek'

SİVAS'ın Zara ilçesinde, ormanlık alanı istila eden ve 6 köyü tehdit eden tırtılların 'Altın kelebek' olduğu belirlendi. Sivas Orman İşletme Şube Müdür Yardımcısı Uğur Arıcan, tırtılların pupa dönemine girmesi nedeniyle herhangi bir mücadele yapılamayacağını söyledi. Arıcan, bölgede kuş popülasyonunun artırılacağını ve yırtıcı böcek salınarak önlem alınacağını ifade etti.

12.06.2020Haber
Sivasta 6 köyü tehdit ediyor

Sivas'ta 6 köyü tehdit ediyor

Sivas'ın Zara ilçesinde, ormanlık alanı istila eden ve 6 köyü tehdit eden tırtılların 'Altın kelebek' olduğu belirlendi. Sivas Orman İşletme Şube Müdür Yardımcısı Uğur Arıcan, tırtılların pupa dönemine girmesi nedeniyle herhangi bir mücadele yapılamayacağını söyledi. Arıcan, bölgede kuş popülasyonunun artırılacağını ve yırtıcı böcek salınarak önlem alınacağını ifade etti.

12.06.2020Seyahat
Bölge sakinleri endişeli... Sivasta çalışma başlatıldı

Bölge sakinleri endişeli... Sivas'ta çalışma başlatıldı

SİVAS'ın Zara ilçesinde, ormanlık alanı istila eden ve 6 köyü tehdit eden tırtılların 'Altın kelebek' olduğu belirlendi. Sivas Orman İşletme Şube Müdür Yardımcısı Uğur Arıcan, tırtılların pupa dönemine girmesi nedeniyle herhangi bir mücadele yapılamayacağını söyledi. Arıcan, bölgede kuş popülasyonunun artırılacağını ve yırtıcı böcek salınarak önlem alınacağını ifade etti. Bölgede çalışma başlattıklarını belirten Orman Şube Müdür Yardımcısı Arıcan ayrıca, "Geçen yıllarda da Altın Kelebek adındaki tırtılın zararına rastlanılmıştı. Yine aynı durumla karşılaşıldı.'' dedi.

12.06.2020Gündem
Prof. Dr. Bu hafta kritik dedi ve uyardı...

Prof. Dr. 'Bu hafta kritik' dedi ve uyardı...

Düzece Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevcan Öztemiz, Amerikan beyaz kelebeği zararlısı ile mücadelenin başlaması için bu haftanın kritik olduğunu, kelebeğin fındık ağaçlarının yapraklarına zarar vermesinden dolayı fotosentezi engellediği için ürün verimi ve kalitesinde düşüş yaşanmasına neden olduğunu söyledi.

10.06.2020Gündem
Sivasta ormanlık alanı tırtıllar istila etti

Sivas'ta ormanlık alanı tırtıllar istila etti

Sivas'ın Zara ilçesinde ormanlık alanı istila eden tırtıllar, 6 köyü tehdit etmeye başladı.İlçe merkezine 70 kilometre mesafede bulunan Kardere köyü ve mezralarında, ormanlık alandan yerleşim yerlerine kadar inen tırtıllar bölge halkını tedirgin ederken, bitki örtüsüne de zarar veriyor. Kardere, Evrencik, Söğütözü, Bolucan, Aşağımescit, Çaypınar köyleri ve mezralarının olumsuz etkilendiği tırtıl istilası nedeniyle meşe ağaçları başta olmak üzere birçok bitki zarar gördü.

8.06.2020Haber
Tırtıl istilası Her gün 10 kişi hastaneye gidiyor...

Tırtıl istilası! 'Her gün 10 kişi hastaneye gidiyor...'

Sivas'ın Zara ilçesinde ormanlık alanı istila eden tırtıllar, 6 köyü tehdit etmeye başladı.

8.06.2020Gündem
Görenler gözlerine inanamıyor 16 santimetrelik kelebek

Görenler gözlerine inanamıyor! 16 santimetrelik kelebek!

Osmaniye'de, yayla evinin kapısına konan ve kanat açıklığı 16 santimetre uzunluğunda olan kelebek, Dündar ailesini şaşırtıp, hayran bıraktı.

26.05.2020Gündem
Tırtıl istilasına uğrayan ormanlar yeniden yeşerdi

Tırtıl istilasına uğrayan ormanlar yeniden yeşerdi

Bursa’nın İnegöl ilçesinde, kayın ağacının yapraklarını yiyerek beslenen kızıl kuyruklu kayın tırtılının zarar verdiği ormanlar, 2 yıl sonra yeniden yeşermeye başladı. Ormanlar, havadan fotoğraflandı.

12.05.2020Seyahat
Tırtıl istilasına uğrayan ormanlar yeniden yeşerdi

Tırtıl istilasına uğrayan ormanlar yeniden yeşerdi

BURSA’nın İnegöl ilçesinde, kayın ağacının yapraklarını yiyerek beslenen kızıl kuyruklu kayın tırtılının zarar verdiği ormanlar, 2 yıl sonra  yeniden yeşermeye başladı. Ormanlar, havadan fotoğraflandı.

11.05.2020Gündem
Terminatör böcek nedir

Terminatör böcek nedir?

Gaziantep Orman İşletme Müdürlüğü Biyolojik Mücadele Laboratuvarında üretilen ve çam ağaçlarının korunmasında yararlanılan "terminatör böcekler", Antep fıstığı ağacını da koruyacak.

7.05.2020Gündem
Kelebeğe dönüşmek için sıra halinde yolculuk

Kelebeğe dönüşmek için sıra halinde yolculuk

Muğla'da çam kese böceği sürüsünün kelebeğe dönüşmek için sıra halinde yolculuğu, ilginç görüntüler oluşturdu.

27.04.2020Seyahat
Dünyanın en büyük çocuk kütüphane ve müzeleri

Dünyanın en büyük çocuk kütüphane ve müzeleri

30 Mart-5 Nisan’ı ‘Kütüphaneler Haftası’ olarak kutluyoruz. Oğlumla farklı yerlere yaptığımız seyahatlerde onu mutlaka kütüphanelere, kitap müzelerine ve çocuk kitapçılarına da götürüyorum. Bizimle bir kütüphane turuna çıkmayı ister misiniz?

Evde çocuklarınızla yapabileceğiniz 19 etkinlik...

Evde çocuklarınızla yapabileceğiniz 19 etkinlik...

Korona virüs sebebiyle hem kendi hem de sevdiklerimizin sağlığını korumak için evdeyiz. Bu süreyi eğlenmek ve öğrenmek için en doğru şekilde kullanmak üzere pek çoğu ücretsiz, evde ailece yapabileceğiniz önerilerimiz var.

Cesaret, ilham ve özgüvenin rengi...

Cesaret, ilham ve özgüvenin rengi...

Leo Lionni'nin zamansızlığının sırrı pek çok farklı konunun yanı sıra yabancılaşma, benlik arayışı, kendini keşfetme, farklılıkların kabulü gibi zorlu varoluşsal konuları da görkemli bir sadelik ve katman katman açılan felsefi bir derinlikle anlatabilmesinde saklıdır.

6.03.2020Kitap Sanat
Rotası yok, kahvesi çok gezgin

Rotası yok, kahvesi çok gezgin

Yol hikayesine 20 yıl önce bir sırt çantasıyla başlayan ve Türkiye'de yaşanmadık şehir bırakmayan Baran Akyüz, namıdiğer "Rotasız Baran" macerasını yurt dışında da sürdürmeyi planlıyor. Gökyüzü mavisi rengi, teras olarak dizayn edilen tavan kısmına yerleştirilen hamak ve şemsiyesiyle dikkatleri üzerine çeken burunlu otobüs, 17 yaşından beri yollarda olan Baran Akyüz ile Rota adlı kedisi ve Orbis isimli köpeğine ev sahipliği yapıyor. "Hayattan kaçmak için değil, hayatı kaçırmamak için yola çık" felsefesiyle Türkiye'de gezmedik köşe bırakmayan Akyüz, serüvenini Yemen'den Şam'a İstanbul'dan Avrupa'ya nice diyarlar gezmesi nedeniyle kendine benzettiği kahveyi satarak geçimini sağlıyor. Yol hikayesinde önce "Bıldırcın" adını verdiği otomobil, daha sonra "Tırtıl" diye adlandırdığı karavan kendisine eşlik eden Rotasız Baran, yeni yol arkadaşı "Rotabüs" ile macerasını yurt dışında sürdürmeyi hedefliyor.

24.10.2019Haber
Orman Genel Müdürü: Tırtıl zararıyla ormanlar yok olmaz

Orman Genel Müdürü: Tırtıl zararıyla ormanlar yok olmaz

Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey "Böceklerin iliştiği ve tahribat yaptığı ormanlardaki ağaçlar tekrar ibre vermekte ve hayatiyetini devam ettirmektedir. Yani tırtıl zararıyla ağaçlar kurumaz, ormanlar yok olmaz" dedi.

3.10.2019Ekonomi
Rotası yok, kahvesi çok gezgin

Rotası yok, kahvesi çok gezgin

ol hikayesine 20 yıl önce bir sırt çantasıyla başlayan ve Türkiye'de yaşanmadık şehir bırakmayan Baran Akyüz, namıdiğer "Rotasız Baran" macerasını yurt dışında da sürdürmeyi planlıyor.

3.10.2019Seyahat
Orman kahramanı

Orman kahramanı

Bursa’nın İnegöl ilçesinde onlarca hektarlık orman alanını istila ederek ağaçların yapraklarını yiyen tırtıllar için laboratuvarlarda özel yetiştirilen ‘predatör’ (besin olarak diğer canlıları yakalayıp öldüren herhangi bir canlı) böcekler göreve hazırlanıyor.

3.10.2019Gündem
Bursada tırtıllar koca ormanı kuruttu

Bursa'da tırtıllar koca ormanı kuruttu

Bursa'nın İnegöl ilçesi ile Kütahya'nın Domaniç ilçesi arasındaki ormanlık alanda başlayan tırtıl istilası büyüyor, ormanın büyük bölümü kurudu.

26.09.2019Haber
Yer Bursa... Orman bu hale geldi Kimse engelleyemiyor...

Yer Bursa... Orman bu hale geldi! Kimse engelleyemiyor...

Bursa İnegöl ilçesi ile Kütahya'nın Domaniç ilçesi arasındaki onlarca hektarlık kayın ormanı tırtıl istilasında. Tırtılların talan ettiği ağaçlar sararırken, havadan kaydedilen görüntüler olayın boyutunu gözler önüne serdi.

26.09.2019Gündem
Yer Bursa... Orman bu hale geldi Kimse engelleyemiyor...

Yer Bursa... Orman bu hale geldi! Kimse engelleyemiyor...

Bursa'nın İnegöl ilçesi ile Kütahya'nın Domaniç ilçesi arasındaki ormanlık alanda başlayan tırtıl istilası büyüyor, ormanın büyük bölümü kurudu.

26.09.2019Gündem

Yazar Sonuçları

'Hacı Laklak'ı vuran alçak

"Bir dağ vardır sade çakmak taşından/ Bir dağ vardır hiç aşılmaz başından/ Bir şehir var, varan ölür dışından/ Ondan öte uçar gider leylekler.”

6.04.2021

LAHANAYA KUVVET BAMYAYA LEZZET

Osmanlı döneminde Merzifon’dan gelen askeri birliklere lahanası çok meşhur olduğu için “Lahanacılar”, Amasya’dan gelenlere ise “Bamyacılar” adı verilmiş. En iyi çiçek bamyası ise hâlâ Amasya’dadır.

13.12.2020

Meslek müzelerinin önemi ve Basın Müzesi

Her mesleğin müzesi, o alana emek vermiş olanların hatırlanmasını sağlar.

8.10.2020

Canlı çorba ve bolluk

Önce canlı çorbayı anlatayım.

18.05.2020

Kitap okumak eğlenceniz olsun

Ailece evde olduğumuz bu dönemde çocuklarımız kitap okusun istiyoruz. İstiyoruz da bunu nasıl sağlayacağız, motivasyonunu nasıl arttıracağız? Hangi kitapları seçeceğiz? Birlikte hem okuyup hem eğlenmenizi de sağlayacak kitap ve aktivite önerilerimiz var.

1.05.2020

Gelecek için inşa edilen Rotterdam

17. yy’ın tüccar evleri, vitessiz bisikletler ve yüzyıllık reçeteli peynirleriyle sakin bir tonda, masalsı bir dünyayı Hollanda’nın her şehrinde görmek mümkün ama Rotterdam’da, geleceğin ihtiyaçlarına göre şekillenen yeni bir şehir modeli de var! Gerçek bir muzu duvara bantlayarak, 2019’da milyonların sanat üzerine yorum yapmasını sağlayan sanatçı Cattelan’ın bir eserini yıllar evvel daimi müze koleksiyonuna alması ve iyi gübreleyen solucanlara ekolojik bir otel açması, Rotterdam’ın ilginç gelecek öngörülerinden sadece ikisi…

29.04.2020

Ege’nin kalbinde çocuklarla bir gün

Bahar ve yaz aylarındaki tatillerde çoğunluk Çeşme’yi tercih etse de bence İzmir’i listenin başına yazmak gerek. Artık İstanbul’dan arabayla yaklaşık 4 saat süren bir yolculukla İzmir’e ulaşabiliyorsunuz. Üstelik bu şehirde çocuk dostu pek çok mekân ve etkinlik seçeneği var.

30.03.2020

Defteri kalemi usulca masaya bırakın, yola çıkıyoruz

Önümüzdeki iki hafta boyunca sürecek olan yarıyıl tatilinde ailece gidebileceğiniz şehir gezisi önerilerim var. İlginç müzelerden tarihi yerlere, eğlenceli etkinliklerden yerel lezzet adreslerine oğlumla deneyimlediğim, işinize yarayacağını düşündüğüm pek çok seyahat tavsiyesi bu yazıda bir arada!

19.01.2020

Çocuklar kelebeklerin dünyasına giriyor

Konya bozkırında tropikal iklim olması ilk bakışta hayal gibi gelebilir ama bu hayal, Konya Tropikal Kelebek Bahçesi’yle gerçeğe dönüşmüş. Kelebek görünümlü dev bir mekân tasarlanmış ve içine 154 tür bitki yerleştirilmiş. Şu anda bu bahçede 36 farklı türde tropik kelebek, tırtıl, kuş ve böcek yaşıyor. Bahçe, burayı keşfetmek isteyen minik ziyaretçilerini bekliyor.

12.10.2019

EVKA 3’te “Sınav Aracı” Terörü...

 Geçen yıl, yine Eylül ayı başlarında, “Önüm, Arkam, Sağım Solum “Sürücü Adayı” Sobe!” başlığıyla bir yazı yazmıştım.

23.09.2019