EKSTRA
MENÜ

Tırmanış

Tırmanış haberleri sayfasında güncel ve son dakika Tırmanış hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.795 Tırmanış haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Tırmanış Haberleri

Hasan Dağı nerede Hasan Dağı yüksekliği (rakım) kaç metre Hasan Dağı efsanesi hakkında bilgi

Hasan Dağı nerede? Hasan Dağı yüksekliği (rakım) kaç metre? Hasan Dağı efsanesi hakkında bilgi

Hasan Dağı, herkesçe en çok bilinen dağlarımızdan bir tanesidir. Efsanesi ile de birçok kişinin aşina olduğu Hasan Dağı'nın nerede olduğu, yüksekliği ve Hasan Dağı efsanesini öğrenebilir ve konuyla ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. Hasan Dağını tüm detayları ile sizler için derledik.

31.05.2020Seyahat
Ağrı Dağı nerede Ağrı Dağı yüksekliği (rakım) kaç metre Ağrı Dağı efsanesi hakkında bilgi

Ağrı Dağı nerede? Ağrı Dağı yüksekliği (rakım) kaç metre? Ağrı Dağı efsanesi hakkında bilgi

Ağrı Dağı, Türkiye'de en çok bilinen ve merak edilen dağların başında gelmektedir. Özellikle yüksekliği bakımından, Türkiye'nin sayılı dağlarından bir tanesidir. Bu bakımdan, Ağrı Dağı'nın yüksekliği, yeri ve efsanesi hakkında bilgi edinebilmeniz için, Ağrı Dağı ile ilgili detaylı bilgiyi sizler için derledik.

31.05.2020Seyahat
Türkiyede salgın ne zaman bitecek Tarih verdi

Türkiye'de salgın ne zaman bitecek? Tarih verdi

Ankara Üniversitesi (AÜ) Uygulamalı Bilimler Fakültesi Aktüerya Bilimleri Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatih Tank, bilimsel araştırma projesi kapsamında tüm ülkelerin koronavirüs verilerini analiz etti ve bu verileri Türkiye'dekilerle karşılaştırarak yorumladı. Prof. Dr. Tank, ellerindeki verileri değerlendirerek simülasyonlar yaptıklarını, buna göre salgının Türkiye’de başladığı tarih olan 11 Mart'tan 180 gün sonra yok olmasını beklediklerini kaydetti.

31.05.2020Gündem
Kesin korunacak hassas alan ilan edilen Güver Uçurumunda koronavirüs sessizliği

Kesin korunacak hassas alan ilan edilen 'Güver Uçurumu'nda koronavirüs sessizliği

Türkiye'de "kesin korunacak hassas alan" ilan edilen Antalya'daki 115 metre yüksekliğinde, 2 kilometre uzunluğundaki "Güver Uçurumu", en sakin günlerini yaşıyor.

28.05.2020Seyahat
Kayıp dağcının sırt çantası ve eşofmanına ulaşıldı

Kayıp dağcının sırt çantası ve eşofmanına ulaşıldı

MUĞLA'nın Fethiye ilçesindeki Mendos Dağı'na, antrenman için tırmanışa giden ve bir daha kendisinden haber alınamayan dağcı Fikret Emre'nin (35) bulunması için başlatılan arama- kurtarma çalışmaları 7'nci gününde de sürüyor. Emre'nin sırt çantasına ve tırmanış eşofmanına ulaşılırken, anne Füsun Tanrıkulu (56), "Oğlumun başına bir şey geleceğine inanmıyorum" dedi.

19.05.2020Gündem
Almanya’da vakalarda tehlikeli tırmanış

Almanya’da vakalarda tehlikeli tırmanış

Koronavirüs vakalarının azalması üzerine geçen hafta önlemleri hafifleten Almanya’da 300’lere kadar gerileyen yeni vaka sayısının üç gündür yükselişe geçmesi tehlike çanlarının çalmasına neden oldu.

13.05.2020Dünya
Batı da deniz, Doğu da ise kayak heyecanı devam ediyor

Batı da deniz, Doğu da ise kayak heyecanı devam ediyor

Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinden sayılan Palandöken Kayak Merkezi kayak severlerin ilgisini çekmeye devam ediyor.

12.05.2020Seyahat
İçmeler Kanyonundaki görüntüler doğa severleri harekete geçirdi

İçmeler Kanyonundaki görüntüler doğa severleri harekete geçirdi

Marmaris’in İçmeler Mahallesinin 2 kilometre ilerisinde özellikle fotoğrafçıların ve doğa yürüyüşçülerinin gözdesi olan doğal güzellikteki Kanyon’da Vandalların yaptığı tahribat doğa severlerin tepkisine yol açtı. Tabiat harikası Kanyon’u İçmeler’in yerlisi gençler temizleyerek eski haline getirmeye çalıştı.

12.05.2020Seyahat
Kastamonu Kalesi Nerede Kastamonu Kalesi Tarihi, Özellikleri Ve Hakkında Bilgi

Kastamonu Kalesi Nerede? Kastamonu Kalesi Tarihi, Özellikleri Ve Hakkında Bilgi

Tarihin çok eski dönemlerine kadar uzanan Kastamonu Kalesi, Türkiye'nin en önemli kültürel mirasları arasında yer almaktadır. Pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olarak kale her sene yerli ve yabancı turist çekmektedir. Peki, Kastamonu kalesi nerede? Kastamonu kalesi tarihi, özellikleri ve hakkında bilgiler.

9.05.2020Seyahat
Almanya’nın koronayla 100. günü

Almanya’nın koronayla 100. günü

Almanya, koronavirüsle mücadelede düşük ölüm oranları, yüksek test kapasitesi, titiz planlama ve disipliniyle örnek gösterilen ülkeler arasında. Peki gerçekten öyle mi? Koronayla geçen yüz günün bilançosu:

7.05.2020Avrupa
Kontrollü sosyal hayat

Kontrollü sosyal hayat

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün Türkiye’nin koronavirüse karşı mücadelesinde ilk dönemi tamamladığını, girilen ikinci dönemin stratejisine ‘kontrollü sosyal hayat’ adını verdiklerini açıkladı. Koca, yeni dönem hakkında ve devam edecek önlemlerle ilgili şunları söyledi:

7.05.2020Gündem
Son dakika haberler... Bakan Koca: İlk dönemi tamamladık, ikinci dönemin adı Kontrollü Sosyal Hayat

Son dakika haberler... Bakan Koca: İlk dönemi tamamladık, ikinci dönemin adı 'Kontrollü Sosyal Hayat'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Türkiye'miz Corona Virüse karşı mücadelesinde ilk dönemi tamamlamıştır. Yeni döneme isim vermeyi uygun görüyoruz. İsim bize mücadelemiz için fikir verecektir. Bu isim 'Kontrollü Sosyal Hayat'tır." dedi. TFF'nin ligleri başlatma kararıyla ilgili de konuşan Bakan Koca, "Federasyon, özgür, kendi iradesiyle kararı verdi, bundan sonra sorumluluk federasyonundur. diye konuştu. Koca, "Restoranlar, lokantalar, kafeler açılmayacak, böyle bir karar yok. Bu işletmeler kapalı olmaya devam edecek" ifadelerini kullandı.

6.05.2020Gündem
Türk jeti İranda düşmüştü Şok detaylar ortaya çıktı

Türk jeti İran'da düşmüştü! Şok detaylar ortaya çıktı

İran'da 11 kişinin yaşamını yitirdiği iş jeti kazasının tamamlanan nihai raporu da ortaya çıktı. Raporda, ''kaptan pilot kendi algıları ile olayları yönetmek isterken yardımcı pilotun zayıf inisiyatif ve panik etkisi altında yapabildiği uyarılar kaptan tarafından dikkate alınmamış, kokpit içinde bir kaos durumu ile doğru prosedürler uygulanamamış olup, sürat gösterge arızaları ve çift motor durma kontrol listeleri (checklist) uygulanamamış, doğru kararlar alınamamıştır. Sonuç olarak uçak girdiği anormal durumdan kurtarılamamıştır" denildi.

2.05.2020Gündem
Evinizin rahatlığında dünyayı gezdiren seyahat temalı belgeseller

Evinizin rahatlığında dünyayı gezdiren seyahat temalı belgeseller

Evde bol bol vakit geçirdiğimiz bugünler bolca kitap okumak, yeni bir hobi edinmek ve kendimizi geliştirmek için ideal. Evdeyken yapabileceğimiz bir diğer aktivite ise belgesel izlemek. Oturduğunuz yerden sizi dünyanın öbür ucuna götürecek ve oradaki insanların hayat tarzları ile tanıştıracak seyahat temalı belgeseller izlemeye ne dersiniz? Sizin için evinizin rahatlığında dünyayı gezdiren seyahat temalı belgeselleri listeledik.

29.04.2020Seyahat
Rusya’da rekor sayıda yeni korona vakası

Rusya’da rekor sayıda yeni korona vakası

Koronavirüs salgınında tırmanış trendi devam eden Rusya’da bir günde 6.361 yeni vakayla rekor kırıldı.

27.04.2020Dünya
Tehlikeli tırmanış

Tehlikeli tırmanış

Almanya, koronavirüse karşı sosyal mesafe ve sosyal temas yasağı sonucu kaydedilen başarı üzerine önlemleri çok dikkatlice yumuşatma kararı aldı. Pazartesi günü bazı dükkânlar açılmaya başladı. Önlemlerin gevşemeye başlaması ve iyimser açıklamalar, insanların da gevşemesine yol açtı. Başbakan Angela Merkel’den sonra Robert Koch Enstitüsü de bu gelişmeye karşı acilen uyardı ve mevcut durumun aldatıcı olduğunu vurguladı.

21.04.2020Avrupa
Son dakika haberler: Almanyayı korkutan tırmanış Bir uyarı daha geldi

Son dakika haberler: Almanya'yı korkutan tırmanış! Bir uyarı daha geldi

Almanya koronavirüs yayılma hızını kontrol altına almıştı. Ancak bir kaç gün içinde virüs üreme oranı yine tehlikeli çizgiye doğru tırmanışa geçti. Başbakan Merkel'den sonra Robert Koch Enstitüsü de ikinci bir dalgaya karşı uyardı: Tehlike geçmedi.

21.04.2020Dünya
Honor MagicWatch 2 model saatler için önemli güncelleme

Honor MagicWatch 2 model saatler için önemli güncelleme

Honor MagicWatch 2 için sunulan son güncelleme ile özellikle aktif bir yaşam sürdüren ve spora önem verenlerin ilgisini çekecek olan SpO2 takibi ve kadınlara yönelik periyot takibi özellikleri saatlere geliyor.

21.04.2020Teknoloji
Tehlikeli tırmanış

Tehlikeli tırmanış

Almanya, koronavirüse karşı sosyal temas ve mesafe yasağı sonucu kaydedilen başarı üzerine önlemleri çok dikkatlice yumuşatma kararı aldı. Pazartesi günü bazı dükkânlar açılmaya başlandı. Önlemlerin gevşemeye başlaması ve iyimser açıklamalar, insanların da gevşemeye başlamasına yol açtı. Başbakan Angela Merkel pazartesi günü bu gelişmeye karşı acilen uyardı ve mevcut durumun aldatıcı olduğunu vurguladı.

21.04.2020Avrupa
Nemrut Dağının zirvesinde muhteşem manzara

Nemrut Dağı'nın zirvesinde muhteşem manzara

Dünyanın ikinci, Türkiye'nin en büyük krater gölü olan, Bitlis'teki Nemrut Dağı ve Kalderasının zirveden karlı manzarası görenleri hayran bırakıyor.

17.04.2020Seyahat
Kaybolmuş dünyada iğne tipi bir kayalık: Pico Cao Grande

'Kaybolmuş dünyada' iğne tipi bir kayalık: Pico Cao Grande

İğne görünümünde ve 487 metre yüksekliğindeki Pico Cao Grande, adeta kayıp bir ada edası ile Rio de Janeiro’nun 330 kilometre kuzey batısında yer alan Sao Tome ve Principe ülkelerinin başkenti olan Sao Tome’de kendini gösteriyor...

13.04.2020Seyahat
Spor için kayalara ekmek parası için gökdelenlere çıkıyor

Spor için kayalara ekmek parası için gökdelenlere çıkıyor

Mimarlık bölümünden mezun olan 30 yaşındaki Furkan Akkaya, kışın zorlu parkurlarda kayalara tırmanıyor, yazın iş merkezlerinin dış cephe camlarını silerek geçimini sağlıyor.

6.04.2020Seyahat
Almanya’da tehlike çanları

Almanya’da tehlike çanları

Almanya, koronavirüs önlemleri salgının yayılma hızını bir ölçüde yavaşlattı. Ancak tehlikeli tırmanış henüz önlenemedi. Vaka sayısı 81 bin 24’ü buldu ve bu gidişle gelecek hafta yüz bine ulaşması bekleniyor. Ölü sayısı ise bin 47’ye ulaştı.

3.04.2020Avrupa
Evden çalışma dönemi kulaklık satışlarını artırdı

Evden çalışma dönemi kulaklık satışlarını artırdı

Bircom, dijital kullanım raporlarını açıkladı. Rapora göre, ofis ve çağrı merkezi ürünlerinden, gaming kulaklıklarına dek ürün satışları son iki haftadır ciddi bir artış gösteriyor.

2.04.2020Teknoloji
Gaziantepin İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede Gaziantepde Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Gaziantep'in İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede? Gaziantep'de Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Baklavası ile ünlü Gaziantep aynı zamanda; eğitim, sanayi ve ticaret şehri olarak da bilinmektedir. Ayrıca hala yerleşik yaşamın devam ettiği en eski şehirlerden de biridir. Peki, Gaziantep ilçeleri nelerdir ve şehir hangi bölgede yer almaktadır? Gaziantep ile ilgili merak edilen tüm detayları ve Gaziantep gezilecek yerler listesini sizin için hazırladık.

29.03.2020Seyahat
Son dakika haberi: Corona virüs salgını ne zaman bitecek Hürriyet uzmanlara merak edilen soruyu sordu

Son dakika haberi: Corona virüs salgını ne zaman bitecek? Hürriyet uzmanlara merak edilen soruyu sordu!

Corona virüsü ile ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor... Peki dünyada yüz milyonlarca insanı eve kapatan koronavirüs salgını ne zaman bitecek? Uzmanlara göre hem sıkı önlemlerin etkisi hem de hava sıcaklığının 25 derecelere ulaşmasıyla dünya üç ay içinde rahat nefes alır.

25.03.2020Gündem
Türkiye’nin en güzel 10 bisiklet rotası

Türkiye’nin en güzel 10 bisiklet rotası

Nisan yaklaşıyor, baharın tadını çıkarmak için doğaya koşma zamanı. Bu hafta Türkiye’nin dört bir yanından en popüler bisiklet rotalarını sporu yaşam biçimi haline getiren Hürriyet Seyahat yazarlarına, gezginlere , dağcılara ve bisiklet tutkunlarına sorduk. İşte adım adım yollar ve mola verebileceğiniz duraklarla ilgili tüm detaylar...

22.03.2020Seyahat
Demir ve Demir Dışı Metaller sektörünün şubat ayı ihracatı 704 milyon dolar oldu

Demir ve Demir Dışı Metaller sektörünün şubat ayı ihracatı 704 milyon dolar oldu

İDDMİB Başkanı Tahsin Öztiryaki "Ocak ayından beri dünyanın dengesini alt üst eden koronavirüsüne rağmen sektörümüz daha fazla ihracat için var gücüyle çalışıyor" dedi.

20.03.2020Ekonomi
Zirve tutkunu dağcı Semra Keskinin yeni hedefi ölüm dağı

Zirve tutkunu dağcı Semra Keskin'in yeni hedefi ölüm dağı

Dünyada 7010 metre yüksekliğindeki Tanrı Dağı'na (Khan Tengri) tırmanan ilk kadın olan profesyonel dağcı ve UMKE görevlisi Semra Keskin'in yeni hedefi, dünyanın en yüksek ikinci dağı ve aynı zamanda Ölüm Dağı olarak bilinen K2'nin zirvesi...

18.03.2020Seyahat
Helikopterle kurtarıldılar

Helikopterle kurtarıldılar

Dünyanın en yüksek zirvesi Everest’e tırmanmaya çalışırken yüksek irtifa hastalığına yakalanan ve Nepal’de bir köye sığınan iki Türk dağcı, Dışişleri Bakanlığı’nın devreye girmesi üzerine helikopterle kurtarıldı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu iki dağcının helikopterde çekilmiş fotoğraflarını paylaştı.

16.03.2020Gündem
Türkiye’nin ilk kadın kar leoparı: Biz bir şeyi gerçekten istersek Everest bile karşımızda duramaz

Türkiye’nin ilk kadın kar leoparı: Biz bir şeyi gerçekten istersek Everest bile karşımızda duramaz!

Esin Handal (42) beş yılda her biri 7 bin metreden yüksek beş dağa tırmanarak Türkiye’nin kar leoparı unvanını alan üçüncü tırmanışçısı oldu. “Dağlarda fiziksel güç kadar mental güç de önemli” diyen Handal: “Ve biz kadınlar zorlu koşullarda farklı çözümler bulabiliyoruz. Üstelik inatçıyız.”

İran heyet göndermek istedi, Bakan Koca yanıtladı: Gelme Skypetan görüşelim

İran heyet göndermek istedi, Bakan Koca yanıtladı: Gelme Skype'tan görüşelim

Koronavirüs dün İran’da 11 can daha aldı ve ölü sayısı 77’ye yükseldi. Son 24 saat içinde 835 kişinin virüse yakalanmasıyla vaka sayısı 2 bin 336 oldu.

4.03.2020Dünya
Kelimutu Yanardağının muhteşem krater gölleri

Kelimutu Yanardağının muhteşem krater gölleri

Endonezya'nın Flores Adası'nda bulunan Kelimutu yanardağı birbirinden ilgi çekici üç krater gölüne sahip. Her biri eşsiz görünümdeki bu üç gölü dünya çapında ünlendiren özellikleri ise benzersiz bir renge sahip olmaları.

3.03.2020Seyahat
Herkül’ün aşkını gömdüğü Amalfi

Herkül’ün aşkını gömdüğü Amalfi

Avrupa’nın en ihtişamlı kıyı şeridi olan Amalfi Sahilleri’nin eşsiz güzelliğini ancak mitolojideki hikâyesiyle anlatmak mümkün: Amalfi, Herkül’ün âşık olduğu su perisiymiş, ancak Amalfi gencecik yaşta ölünce, Herkül onu dünyanın en güzel yerine gömeceğine yemin etmiş ve onun şerefine Amalfi’yi inşaa etmiş. Bu yüzdendir ki Amalfi Sahilleri dik yamaçlar üzerine kurulmuş rengarenk pastel tonlarındaki romantik evleri ve kıyı şeridinin muhteşem doğasıyla adeta kendine aşık ediyor.

1.03.2020Avrupa
Hocalı şehitlerini Nahçıvan Haça Dağında andılar

Hocalı şehitlerini Nahçıvan Haça Dağı'nda andılar

KARS Dağcılık ve Doğa Sporları Arama Kurtarma Derneği (KARSDAK) üyeleri, Hocalı katliamının 28'inci yıl dönümünde Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti'nin en yüksek ve sembol dağı Haça Dağı'na tırmandı.

25.02.2020Gündem
Sakin kentin gençleri ekstrem sporlarıyla harekete geçiyor

Sakin kentin gençleri ekstrem sporlarıyla harekete geçiyor

Tarihi ve doğal güzellikleriyle birçok sportif faaliyete ev sahipliği yapan Erzurum'un Uzundere ilçesindeki gençler, aldıkları eğitimlerle ekstrem sporcusu olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

21.02.2020Seyahat
Avrupanın en büyük kanyonu Verdon Vadisi

Avrupa'nın en büyük kanyonu Verdon Vadisi

Verdon Vadisi (Grand Canyon du Verdon), Güney Fransa'da Alpes-de-Haute-Provence bölgesinde bulunan bir vadi.

18.02.2020Seyahat
Sıcaklığın eksi 45 dereceyi gördüğü Antarktikada mikrometeorit aradılar

Sıcaklığın eksi 45 dereceyi gördüğü Antarktika'da mikrometeorit aradılar

Antarktika'daki meteorit arama çalışmalarını tamamlayarak Türkiye'ye dönen bilim insanı Mehmet Yeşiltaş, kıtadan topladığı 10 bini aşkın mikrometeoritle Güneş sistemine yönelik araştırmalara katkı sağlayacak.

17.02.2020Teknoloji
Rize Valiliğinden dağcılara ve vatandaşlara çığ uyarısı

Rize Valiliği'nden dağcılara ve vatandaşlara çığ uyarısı

Rize Valiliği, kentte etkili olan kar yağışının ardından çığ riskine karşı dağcılar ve vatandaşları uyardı.

12.02.2020Gündem
10 yıl önce hobi olarak başladı Evinin salonuna çadır kurdu ve...

10 yıl önce hobi olarak başladı! Evinin salonuna çadır kurdu ve...

BALIKESİR’de, 10 yıl önce hobi olarak dağcılığa başlayan Erdek Cennet (44), dağ yaşamı hayatını evine de taşıdı. Dağ malzemeleriyle dekora ettiği evinin salonuna kurduğu çadırda yaşayan Cennet, hedefinin hazırladığı ’81 il 81 zirve’ projesiyle dünya genelindeki dağcılara, ’Anadolu Parsı’ unvanı verilerek, Türkiye genelinde dağ turizminden gelir elde edilmesi olduğunu belirtti.

31.01.2020Ekonomi
Buz tutan Toklu Şelalesi görsel şölen sunuyor

Buz tutan Toklu Şelalesi görsel şölen sunuyor

Ağrı'nın Taşlıçay ilçesine bağlı Aşağı Toklu köyünde 12 metre yükselikten dökülen şelalenin donmasıyla oluşan buz sarkıtları güzel görüntüler oluşturdu.

23.01.2020Seyahat
Müthiş görüntüler... Tamamen dondu

Müthiş görüntüler... Tamamen dondu!

Dağcılık ve kış sporları için tercih edilen, Ağrı'nın Taşlıçay ilçesindeki Toklu Şelalesi tamamen dondu.

23.01.2020Gündem
Fransız dağcıya mezar yaptırdı, 20 yıldır ailesini arıyor

Fransız dağcıya mezar yaptırdı, 20 yıldır ailesini arıyor

Rize’de 32 yıl önce tırmanış yaptığı Kaçkar Dağlarında kaybolan Fransız dağcı Philippe Tardieu’ya ait olduğu düşünülen kemikleri, 2000 yılında evinin bahçesine yaptığı mezara defneden Feridun Altaş (62), 20 yıldır dağcının ailesine ulaşmaya çalışıyor.

22.01.2020Avrupa
Son dakika haberleri Tehlikeli tırmanış... Harekete geçildi: İpler kopuyor

Son dakika haberleri! Tehlikeli tırmanış... Harekete geçildi: İpler kopuyor

ABD ile İran krizinde son dakika haberleri gelmeye devam ediyor... Tahran ile Washington gerilimine sahne olan Irak'tan önemli bir 'geri adım yok' mesajı geldi. Dün Şii grupların sinyalini verdiği ABD restiyle ilgili Sadr grubu harekete geçti. Öte yandan İran'da Ukrayna uçağının düşmesi ile başlayan rejim karşıtı eylemler de Süleymani suikastı protestoları da sürüyor... Bunların yanı sıra Tahran yönetimiyle gerilimin diğer bir cephesi nükleer anlaşmayla ilgili de AB'den kritik bir çıkış; İngiltere, Almanya ve Fransa'dan da ortak bir İran hamlesi geldi... İran 3 ülkeyi hedef alıp "sert ve kararlı" bir yanıt verileceği tehdidinde bulunurken Rusya da devreye girdi ve sert çıktı: "Kabul edilemez..." İşte tüm detaylar...

14.01.2020Dünya
Rüyada koşmak ne anlama gelir

Rüyada koşmak ne anlama gelir?

Bu, bir rüyada koşan bir kişinin küçük ve geçici sağlık sorunları yaşayacağı anlamına gelir. Bir rüyada koşan bir kişi, her şeyin anlık olmasını isteyen dürtüsel, canlı ve sabırsız bir kişidir. Rüyada koşan bir birey görüyorsanız veya kendiniz koşuyorsanız işte tüm detaylar.

14.01.2020Rüya Tabirleri

Yazar Sonuçları

Koronavirüs ile mücadelede ilk üç haftanın dökümü

Türkiye, koronavirüs ile mücadelesinde kritik ilk üç haftayı geride bırakmış bulunuyor.

31.03.2020

3 bin 900 metre yükseklikteki turkuaz güzel

Hâlâ sokaklarında atlarla dolaşılan, çocukların ellerinde kartallarıyla gezdiği göçebe bir hayatın hâkim olduğu bir coğrafyadayım, Kırgızistan… Sizlere hayatımda ilk kez, eşsiz manzaralar eşliğinde gerçekleştirdiğim Alakol Gölü tırmanış maceramı anlatacağım.

29.02.2020

Suriye’de en tehlikeli aşamaya geçiliyor

Bu köşede geçen cuma günü yayımlanan “Serakib İdlib denkleminde stratejik düğüm haline geldi” başlıklı yazımız şu tespitle bitiyordu:

11.02.2020

İdlib’deki askeri gözlem noktalarının işlevleri dönüşüyor

Her şey büyük bir iyimserlikle başlamıştı. Türkiye, Rusya ve İran, 4 Mayıs 2017’de imzaladıkları Astana Mutabakatı ile Suriye’de dört ayrı güvenli bölge ilan etmişler ve bu bölgelerde kurulacak çatışmasızlık düzeninin esaslarını karara bağlamışlardı.

5.02.2020

Deneyimde son nokta: Issızlık Otelleri

Deneyim turizminde yeni çılgınlık bu: Medeniyetten uzakta, ıssızlığın ortasında, sessiz sedasız, mümkünse çölde ya da onun kıyısında yapılmış bir tasarım otelde kalmak! Gün geçtikçe bu otellere bir yenisi ekleniyor. İşte en favori 5 ıssızlık oteli…

26.01.2020