EKSTRA
MENÜ

Tır

Tır ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tır haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 29.454 Tır haberi bulunmuştur.

Tır Haberleri

Amfizem Nedir Ve Belirtileri Nelerdir Amfizem Nedenleri Ve Tedavisi

Amfizem Nedir Ve Belirtileri Nelerdir? Amfizem Nedenleri Ve Tedavisi

Amfizem; nefes darlığına sebep olan kronik akciğer rahatsızlığıdır. Çoğu zaman sigara içenler veya zehirli gazı soluyan kişilerde görülmektedir. Peki amfizem nedir ve belirtileri nelerdir? Amfizem nedenleri ve tedavisi nasıldır? İşte detaylar.

3.05.2021Sağlık
El-Cebbar Ne Demek El Cebbar Esması Türkçe Anlamı Ve Zikrinin Fazileti

El-Cebbar Ne Demek? El Cebbar Esması Türkçe Anlamı Ve Zikrinin Fazileti

El-Cebbar, Allah'u Teala' nın 99 esmasından birisidir. Peki bu esmanın anlamı nedir? El-Cebbar esmasının fazileti ve faydaları nelerdir? İşte tüm bu merak edilen sorulara cevap olacak bilgileri sizler için derledik.

3.05.2021Ramazan Özel
Alesia Savaşı Tarihi Ve Özeti - Alesia Muharebesi Tarafları, Nedenleri Ve Sonuçları Kısaca Bilgi

Alesia Savaşı Tarihi Ve Özeti - Alesia Muharebesi Tarafları, Nedenleri Ve Sonuçları Kısaca Bilgi

Tarih boyunca pek çok medeniyetin yıkılması ve pek çoğunun da güçlenmesine sebep olan, tarihin akışını değiştiren pek çok meydana geldi. Bu savaşlardan bazıları hakkında çok geniş bilgiye sahip değiliz, bazılarının ise nedenlerinden sonuçlarına kadar tüm bilgileri günümüze kadar gelmeyi başarmış. Bu savaşlardan biri de Alesia Savaşı. Peki Alesia Savaşı kimler arasında oldu, nedenleri ve sonuçları nelerdi? İşte Alesia Savaşı hakkında bilinmesi gerekenler.

3.05.2021Araştırma
CDU, bindiği dalı kesiyor

CDU, bindiği dalı kesiyor

Almanya’da 26 Eylül’de yapılacak genel seçimler için Sosyal Demokrat Parti (SPD) başbakan adayını kavgasız-dövüşsüz belirledi. Ve aylar önce Federal Maliye Bakanı Olaf Scholz’u başbakan adayı ilan etti.

3.05.2021Avrupa
İngilizce koltuk ne demek Koltuk kelimesinin İngilizce yazılışı, okunuşu ve söylenişi

İngilizce koltuk ne demek? Koltuk kelimesinin İngilizce yazılışı, okunuşu ve söylenişi

Koltuk, evlerde, ofislerde ve otel, pansiyon gibi konaklama tesislerinde en çok kullanılan mobilyalardan biridir. İngilizcede koltuk anlamına gelen birçok kelime bulunuyor. Bu kelimelerin başında armchair yer almaktadır. Armchair kelimesinin kısaltması olan ''chair'' sözcüğü de koltuk manasında kullanılır. İngilizce Koltuk ne demek? Merak edenler için Koltuk kelimesinin İngilizce yazılışını, okunuşunu ve söylenişini örnek cümlelerle derledik.

3.05.2021Sözlük
Niğdede limon yüklü TIR devrildi, sürücü hayatını kaybetti

Niğde'de limon yüklü TIR devrildi, sürücü hayatını kaybetti

NİĞDE’de limon yüklü TIR'ın kontrolden çıkıp devrilmesi sonucu sürücü Ersin Ateş (38), hayatını kaybetti.

2.05.2021Gündem
Biden söz vermişti: ABD, büyük utancından kurtulmaya çalışıyor

Biden söz vermişti: ABD, büyük utancından kurtulmaya çalışıyor

ABD Savunma Bakanlığı ABD ile Meksika sınırındaki duvar inşaatı sözleşmelerini iptal ediyor. Trump yönetiminin göçmen politikasını değiştirmekte kararlı olan Biden adımları tek tek atmaya başladı.

1.05.2021Dünya
Metin Öztürk: Galatasarayda işler Dallas dizisine döndü

Metin Öztürk: 'Galatasaray'da işler Dallas dizisine döndü'

Galatasaray Başkan Adayı Metin Öztürk, iki yıldır seçime hazırlandığını ve Fatih Terim'in yalnız bırakıldığını ifade ederek, "Son dönemlerde yaşanan süreç hepimizin canını sıkıyor. Eskiden Dallas dizisi vardı. Galatasaray'daki işler son dönemlerde bu duruma geldi" dedi.

1.05.2021Futbol
Eş-Şafi Ne Demek Eş Şafi Esması Türkçe Anlamı Ve Ya Şafi Zikrinin Fazileti İle Faydaları

Eş-Şafi Ne Demek? Eş Şafi Esması Türkçe Anlamı Ve Ya Şafi Zikrinin Fazileti İle Faydaları

Arapça kökenli bir sözcük olan Şafi, Şefaat kelimesinden türetilmiştir. Sözlük anlamı şifa veren olan kelime, ihsan ve lütuf sahibi, yardım eden, vesile olan anlamına da gelir. İslam inancına göre hayır da şer de Allah'tandır. Şerden sakınıp hayra yönelmek için Allah, en güzel isimleriyle birlikte zikredilmelidir. Sizin için Eş Şafi esmasının anlamını ve Ya Şafi zikrinin faziletlerini derledik.

30.04.2021Ramazan Özel
El-Vedud Ne Demek El Vedud Esması Türkçe Anlamı Ve Ya Vedud Zikrinin Fazileti İle Faydaları

El-Vedud Ne Demek? El Vedud Esması Türkçe Anlamı Ve Ya Vedud Zikrinin Fazileti İle Faydaları

El-Vedu esmasını elbette duymuş olabilirsiniz. Fakat El-Vedud esmasının ne anlama geldiğini ayrıntılı olarak açıklayabilir misiniz? El-Vedud ne demek? El-Vedud esması Türkçe anlamı nedir? El-Vedud zikrinin faziletleri ve faydaları nelerdir gibi pek çok soruya cevap olabilecek konuları sizler için derledik.

30.04.2021Ramazan Özel
El-Varis Ne Demek El Varis Esması Türkçe Anlamı Ve Ya Varis Zikrinin Fazileti İle Faydaları

El-Varis Ne Demek? El Varis Esması Türkçe Anlamı Ve Ya Varis Zikrinin Fazileti İle Faydaları

Viraset fiilinden türetilmiş olan Varis, iki farklı anlamda kullanılır. İlk anlamı, mirastan kendisine pay düşen kimsedir. Esmaül Hüsnada ise yerlerin ve göklerin yegane sahibi anlamına gelir. İslam inancına göre kainattaki her şeyin mutlak sahibi Allah'tır. El Varis esmasının Türkçe anlamını ve Ya Varis zikrinin faziletlerini sizin için tüm detaylarıyla derledik.

30.04.2021Ramazan Özel
Ruj Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Ruj Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Ruj Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Ruj Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Ruj çiçeği; evlerde en fazla yetiştirilen ve yetiştirilmesi oldukça basit olan çiçek çeşitlerinden birisidir. Güzel görünümü ve basit bakımıyla çiçek seven bireylerin ilk tercihleri içerisinde yerini almaktadır. Peki ruj çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Ruj çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları nedir ve yetiştiriciliği nasıldır? İşte, tüm detaylar.

30.04.2021Bitki Bakımı
El-Mucib Ne Demek El Mucib Esması Türkçe Anlamı Ve Ya Mucib Zikrinin Fazileti İle Faydaları

El-Mucib Ne Demek? El Mucib Esması Türkçe Anlamı Ve Ya Mucib Zikrinin Fazileti İle Faydaları

El-Mucib Esması, Allah'u Teala'nın 99 güzel isimlerinden birisidir. El-Mucib esması ne anlama gelir? El-Mucib Esması ne demek? El-Mucib Esması nedir? El-Mucib zikrinin fazileti ve faydaları nelerdir gibi pek çok sorunun cevabını bulacağınız bilgileri sizin için derledik.

30.04.2021Ramazan Özel
El-Latif Ne Demek El Latif Esması Türkçe Anlamı Ve Ya Latif Zikrinin Fazileti İle Faydaları

El-Latif Ne Demek? El Latif Esması Türkçe Anlamı Ve Ya Latif Zikrinin Fazileti İle Faydaları

Dilimize Arapçadan geçmiş olan Latif kelimesi ''hıtf'' kökünden türetilmiştir. Aynı kökten türeyen Letafet güzellik anlamına gelirken Latif ince, hoş, zarif demektir. Allah'ın güzel isimlerinden biri olan El-Latif ismi, her işin iç yüzünü bilen ve takva sahibi kullarını doğru yola ileten manasına gelir. El-Latif esmasının Türkçe anlamı ve Ya Latif zikrinin faziletleri nelerdir? Sizin için detaylı bir şekilde derledik.

30.04.2021Ramazan Özel
Çuha Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Çuha Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Çuha Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Çuha Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Evinizde çiçek yetiştirmeyi seviyorsanız, fakat soğuk havalar nedeni ile bu sevginizden mahrum kalmak istemiyorsanız, Çuha çiçeği tam size göredir. Parklarda ve bahçelerde yetişen bu çiçekler renk çeşitliliği ile evinizi şenlendirir. Çuha çiçeği hakkında tüm detayları derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
El-Bedi Ne Demek El Bedi Esması Türkçe Anlamı Ve Ya Bedi Zikrinin Fazileti İle Faydaları

El-Bedi Ne Demek? El Bedi Esması Türkçe Anlamı Ve Ya Bedi Zikrinin Fazileti İle Faydaları

Bedaat fiilinden türetilen Bedi, yoktan var etmek ve örneği olmadan yaratmak demektir. Bu fiil, yalnızca Allahu Teala'ya mahsustur. Çünkü yalnızca O herhangi bir emsali olmadan yaratma gücüne sahiptir. Esmaül Hüsna'da yer alan El Bedi esmasının anlamı nedir? Ya Bedi zikrinin faydaları ve faziletleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

30.04.2021Ramazan Özel
El-Bais Ne Demek El Bais Esması Türkçe Anlamı Ve Ya Bais Zikrinin Fazileti İle Faydaları

El-Bais Ne Demek? El Bais Esması Türkçe Anlamı Ve Ya Bais Zikrinin Fazileti İle Faydaları

El-Bais bir esmadır. Yani Allah'u Teala' nın 99 güzel isimlerinden birisidir. Ancak "El-Bais" esmasının açıklanması sorulsa elbette tam olarak izahı herkes bakımından mümkün olamayacaktır. El-Bais esması ne demektir? El- Bais esmasının manası nedir? El-Bais esmasının fazilet ve faydaları nelerdir gibi pek çok soruya cevap olabilecek bilgileri sizler için derledik.

30.04.2021Ramazan Özel
TEMde 4 aracın karıştığı zincirleme kaza Yaralılar var

TEM'de 4 aracın karıştığı zincirleme kaza! Yaralılar var

TEM Otoyolu Tekstilkent yakınlarında 4 aracın karıştığı zincirleme kazada 2 kişi yaralandı. Kaza yapan hafif ticari aracın içinde bulunan Engin Emiroğlu, "İSTOÇ tarafından geliyorduk, otomobilin fır döndüğünü gördük. Şahin ona vurdu mecburen biz de arkadan ona vurduk. İki kişi yaralı biz kurtulduk" dedi.

30.04.2021Gündem
Feci kaza Ortalık savaş alanına döndü

Feci kaza! Ortalık savaş alanına döndü

Kütahya'da meydana gelen kazada Niyazi Gümüş'ün kullandığı TIR, karşı şeritte Mustafa Arıtürk’ün kullandığı TIR’a çarptı. Olayda Gümüş ve yanındaki Mustafa İsot, hayatını kaybetti. Öte yandan Gümüş’ün kullandığı TIR devrilerek yan yatarken, sebze yükü de etrafa saçıldı.

30.04.2021Gündem
Kütahyada feci kaza... Ortalık savaş alanına döndü

Kütahya'da feci kaza... Ortalık savaş alanına döndü

Kütahya'da meydana gelen kazada Niyazi Gümüş'ün kullandığı TIR, karşı şeritte Mustafa Arıtürk’ün kullandığı TIR’a çarptı. Olayda Gümüş ve yanındaki Mustafa İsot, hayatını kaybetti. Öte yandan Gümüş’ün kullandığı TIR devrilerek yan yatarken, sebze yükü de etrafa saçıldı.

30.04.2021Haber
155 kilo 550 gram afyon sakızını cevizin içine yerleştirdiler

155 kilo 550 gram afyon sakızını cevizin içine yerleştirdiler

TÜRKİYE'nin İran'a açılan Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesindeki Gürbulak Sınır Kapısı'nda bir TIR'da yapılan aramada, ceviz kabuklarının içerisine gizlenmiş 153 kilo 550 gram afyon sakızı uyuşturucu madde ele geçirildi.

30.04.2021Haber
Kuzey Marmara Otoyolunda kireç yüklü TIR devrildi

Kuzey Marmara Otoyolu'nda kireç yüklü TIR devrildi

Kuzey Marmara Otoyolu'nda kireç yüklü TIR, köprünün ayağına çarparak devrildi. Kazada sürücü yaralandı. Olay yerine, itfaiye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Kaza nedeniyle Edirne istikameti trafiğe kapandı.

30.04.2021Haber
Son dakika... Kuzey Marmara Otoyolunda feci kaza Edirne istikameti trafiğe kapandı

Son dakika... Kuzey Marmara Otoyolu'nda feci kaza! Edirne istikameti trafiğe kapandı

Kuzey Marmara Otoyolu'nda kireç yüklü TIR, köprünün ayağına çarparak devrildi. Kazada sürücü yaralandı. Olay yerine, itfaiye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Kaza nedeniyle Edirne istikameti trafiğe kapandı.

30.04.2021Gündem
Bir Zamanlar Çukurova son bölümde Züleyhaya şoke eden tuzak... İşte Bir Zamanlar Çukurova 94. son bölümde yaşananlar

Bir Zamanlar Çukurova son bölümde Züleyha'ya şoke eden tuzak... İşte Bir Zamanlar Çukurova 94. son bölümde yaşananlar

Bir Zamanlar Çukurova 94. son bölüm ekranlara geldi. Perşembe akşamları yayınlanan Bir Zamanlar Çukurova'nın 29 Nisan tarihli son bölümünde Fikret ve Züleyha'nın konuştuğu sırada Ümit'in onların baş başa fotoğraflarını çekmesi merak uyandırdı. Yolda kaza yapan Züleyha'nın bebeğini kaybetmesi ise Bir Zamanlar Çukurova son bölüme damga vurdu. Tüm bunların ardından kaçıranlar için dizinin son bölümü internetten yayınlandı. İşte, Bir Zamanlar Çukurova 94. son bölüm izleme ekranı ve bu hafta yaşananlar.

30.04.2021Televizyon
Son dakika: Kıbrıs görüşmelerinde tarihi sözler Gözünün içine baka baka söyledim

Son dakika: Kıbrıs görüşmelerinde tarihi sözler! 'Gözünün içine baka baka söyledim'

Kıbrıs Konusundaki Gayrıresmi 5+BM Toplantısı Sonrası Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ortak basın toplantısı düzenleyerek alınan kararları değerlendirdi.

29.04.2021Dünya
İkisi de pişman

İkisi de pişman

İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra 23 Mayıs 1949 tarihinde Alman Anayası’nın kabulüyle resmen kurulan Almanya Federal Cumhuriyeti’nde yapılan genel seçimlerde, yıllarca hep Hıristiyan Demokrat/Hıristiyan Sosyal Birlik Partileri (CDU/CSU) ile Sosyal Demokrat Parti’nin SPD) başbakan adayları yarıştı. 2002 yılındaki genel seçim öncesi Hür Demokrat Parti (FDP) bu geleneği bozdu.

28.04.2021Avrupa
Orta Amerika ülkelerinden ABDye gitmek için yola çıkan 2 bin göçmenin Meksikada kayboldu

Orta Amerika ülkelerinden ABD'ye gitmek için yola çıkan 2 bin göçmenin Meksika'da kayboldu

Orta Amerika ülkeleri El Salvador, Honduras, Nikaragua ve Guatemala'dan ABD'ye gitmek üzere yola çıkan göçmenlerden 2 bininin ailesi, yakınlarının Meksika'da kaybolduğunu bildirdi.

28.04.2021Dünya
52 plaka nerenin plaka kodu ve hangi şehire ait 52 plaka numaralı ilimiz neresi ve hangisidir

52 plaka nerenin plaka kodu ve hangi şehire ait? 52 plaka numaralı ilimiz neresi ve hangisidir?

Plaka trafikte birçok şeyin belirlenmesi için çok önemlidir. Aracın hangi il ve ilçeye ait olduğu bile araç plakalarına bakılarak anlaşılmalıdır. Plaka kullanma uygulaması ilk olarak Fransa'da başlamıştır. 1893 yılında kullanılmaya başlanmıştır. Araba, otobüs, kamyonet, taksi ve motosiklet gibi bütün taşıtların plaka kullanması zorunludur. Bu plakalar hız, hırsızlık veya kayıp gibi birçok durumda araçların bulunmasına plaka yardımcı olmaktadır. İşte, tüm detaylar.

28.04.2021Araştırma
15 plaka nerenin plaka kodu ve hangi şehire ait 15 plaka numaralı ilimiz neresi ve hangisidir

15 plaka nerenin plaka kodu ve hangi şehire ait? 15 plaka numaralı ilimiz neresi ve hangisidir?

Şehirlerin birbirinden farklı plaka kodları bulunur. Bu kodlar sırası ile ele alınır ve 01 üzerinden başlar. Farklı yerlerde kullanmak isteyen pek çok kişi ise, Türkiye'deki şehirlerin plaka kodlarını öğrenmeye çalışır. Peki 15 plaka nerenin plaka kodu ve hangi şehre ait? 15 plaka numaralı ilimiz neresi ve hangisidir? İşte bu konu hakkında merak edilenler.

28.04.2021Araştırma
Tokat plaka kodu kaçtır Tokat ve ilçelerinin plaka harfleri

Tokat plaka kodu kaçtır? Tokat ve ilçelerinin plaka harfleri

Ülkemizdeki her ilin bir plaka kodu vardır. İl Trafik Müdürlüklerine yapılan araç kayıtlarında her motorlu araca bir plaka verilir ve bu plakanın başındaki 0'dan 83'e kadar olan rakamlar hangi il trafik müdürlüğüne kayıtlı olduğunu gösterir. Tokat da bir plaka koduna sahiptir. Peki, Tokat plaka kodu kaçtır? Tokat'ın ve ilçelerinin kodlarını sizler için derledik.

28.04.2021Araştırma
Samsun plaka kodu kaçtır Samsun ve ilçelerinin plaka harfleri

Samsun plaka kodu kaçtır? Samsun ve ilçelerinin plaka harfleri

Bir aracın plakası, aynı zamanda o aracın kimliği gibidir. Aracınızla ilgili olarak yapmak istediğiniz bir işlemi, aracınınız plaka numarasını bilmeden yapamazsınız. Bu sebeple trafiğe çıkan her aracın mutlaka bir plaka numarası olması gerekir? Peki, Samsun ilimizin plaka kodu kaçtır? Samsun ilçelerinin plaka harfleri nelerdir? İşte bu konu hakkında tüm bilinmesi gerekenler.

27.04.2021Araştırma
İkinci elde ekspertiz oyunu

İkinci elde ekspertiz oyunu

Araç alacak vatandaşları uyaran TÜDEF Başkanvekili Sinan Vargı, “İki araç kesilip birbirine eklenerek yapılan araca sağlam raporu verebiliyorlar. Ya da ekspere aynı renk, modelde sağlam aracı götürüp noterde ağır hasarlı aracın satışını yapabiliyorlar. Vatandaş, TSE Yeterlilik Belgesi olmayan ekspere gitmesin” dedi.

27.04.2021Ekonomi
Manisa plaka kodu kaçtır Manisa ve ilçelerinin plaka harfleri

Manisa plaka kodu kaçtır? Manisa ve ilçelerinin plaka harfleri

Araç plakaları, her şehre farklı şekilde verilen rakamlardan meydana gelir. Çoğu zaman plakalarda yazılan ilk sırada yer alan rakamlar şehirleri temsil eder. 45 numaralı plakaya sahip durumdaki iller de ülkemizdeki ayrıca plaka verilmiş durumda olan şehirlerdir. Sizin için Manisa plaka kodu kaçtır? Manisa ve ilçelerinin plaka harfleri konularını detaylarıyla derledik.

27.04.2021Araştırma
Kırşehir plaka kodu kaçtır Kırşehir ve ilçelerinin plaka harfleri

Kırşehir plaka kodu kaçtır? Kırşehir ve ilçelerinin plaka harfleri

Trafiğe çıkıldığında, yollarda görülen her türlü aracın ön ve arka bölümlerinde bir plaka bulunur. Bu plakalar, aracın kimliği olma özelliği taşır. Plakaların en başında bulunan iki rakamdan oluşan kod ise, aracın hangi ile kayıtlı olduğunu gösterir. Sizin için Kırşehir plaka kodu kaçtır? Kırşehir ve ilçelerinin plaka harfleri konu başlıklarını derledik.

27.04.2021Araştırma
Iğdır plaka kodu kaçtır Iğdır ve ilçelerinin plaka harfleri

Iğdır plaka kodu kaçtır? Iğdır ve ilçelerinin plaka harfleri

Plaka kodları motorlu olan tüm araçların ön ve arka taraflarında metal levha üzerinde bulunur. Bu plakalar araçların kimliği olma özelliğine sahiptirler. Polisler, gerekli durumlarda araçların plaka kodu ve harflerine göre gerekli olan işlemleri yapma olanağı sağlarlar. Sizin için Iğdır plaka kodu kaçtır? Iğdır ve ilçelerinin plaka harfleri konularını detaylarıyla derledik.

27.04.2021Araştırma
Erzurum plaka kodu kaçtır Erzurum ve ilçelerinin plaka harfleri

Erzurum plaka kodu kaçtır? Erzurum ve ilçelerinin plaka harfleri

Trafiğe çıkacak her aracın mutlaka plaka alması zorunluluğu vardır. Plakalar, hem araçları tanıma hem de hangi ile ait olduklarını tanıma bakımından önemlidirler. Ülke ve kullanıma göre değişiklik gösterseler de genellikle üzerlerinde harfler ve rakamlar bulunuyor. Bu harfler ve rakamların ne anlama geldiğini öğrenip, hangi plakanın nereye ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Erzurum plaka kodunu, ilçelerinin plaka harflerinin neler olduğunu derledik.

27.04.2021Araştırma
Burdur plaka kodu kaçtır Burdur ve ilçelerinin plaka harfleri

Burdur plaka kodu kaçtır? Burdur ve ilçelerinin plaka harfleri

Ülkemizdeki plaka sistemine göre illere verilen plaka kodları ile kayıt sağlanır. Her ilin bir plaka kodu vardır ve o il genelinde trafik siciline kaydedilen motorlu araçların hepsinin plakası bu kod ile başlar. Bu konuya meraklı olanlar gördükleri her aracın plakasına bakarak hangi ile kayıtlı olduğunu anlayabilir. Burdur İlimizin trafik kodu hakkında bilgileri derledik.

26.04.2021Araştırma
Balıkesir plaka kodu kaçtır Balıkesir ve ilçelerinin plaka harfleri

Balıkesir plaka kodu kaçtır? Balıkesir ve ilçelerinin plaka harfleri

Ülkemizde toplam olarak 81 tane il bulunuyor ve bu illerin her birine ayrı ayrı plaka kodları verilmiştir durumdadır. Bu plaka kodları 01'den başlayarak 81'e kadar ulaşmaktadır ve her araçta vardır. Sizin için Balıkesir plaka kodu kaçtır? Balıkesir ve ilçelerinin plaka harfleri konu başlıklarını derledik.

26.04.2021Araştırma
Son dakika.... Kobani davasında 108 sanığın yargılanmasına başlandı

Son dakika.... 'Kobani' davasında 108 sanığın yargılanmasına başlandı

Kobani bahanesiyle 6-8 Ekim 2014'te düzenlenen eylemlere ilişkin davada aralarında eski HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ile Figen Yüksekdağ'ın da bulunduğu 28'si tutuklu 108 sanığın yargılanmasına başlandı.

26.04.2021Gündem
Hollanda’dan Iğdır’a TIR dolusu engelli aracı

Hollanda’dan Iğdır’a TIR dolusu engelli aracı

Hollanda Azerbaycan Türk Kültür Derneği’nin organize ettiği ve gurbetçilerin katkı verdiği, ‘Gurbetten sılaya, Hollanda’dan Iğdır’a’ sloganıyla düzenlenen engelli aracı kampanyasında TIR dolusu engelli aracı Iğdır’da dağıtıldı.

25.04.2021Avrupa
Freni boşalan vinç dehşet saçtı Feci kaza kamerada

Freni boşalan vinç dehşet saçtı! Feci kaza kamerada

Hatay'da, freni boşalan elektrik kablosu yüklü vincin, önüne çıkan 2'si seyir, 9'u park halinde olan 11 aracı hurdaya çevirdiği kazada, 4 ölü ve 4 yaralı var.

25.04.2021Haber
Araç sahipleri dikkat Yeni dönem 1 Mayısta başlıyor

Araç sahipleri dikkat! Yeni dönem 1 Mayıs'ta başlıyor

Otomobil sahiplerini yakından ilgilendiren lastik etiketlemeye yeni düzenleme getiren yönetmelik Avrupa Birliği ile eşzamanlı olarak 1 Mayıs tarihinden itibaren yürürlüğe girecek.

24.04.2021Ekonomi
23 Nisan tüm Türkiyede coşkuyla kutlandı

23 Nisan tüm Türkiye'de coşkuyla kutlandı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm Türkiye'de coşkuyla kutlanıldı.

23.04.2021Gündem
Hareket halindeyken alev aldı

Hareket halindeyken alev aldı!

Aksaray'da hareket halindeki TIR'ın dorsesinin lastiği alev aldı. Polis ve çevredekilerin ilk müdahaleyi yaptığı yangın, itfaiye ekiplerince söndürüldü.

23.04.2021Gündem
Dante gibi ortasında mıyız ömrün  ya da ‘İlahi Komedya’nın yeni çevirisi

Dante gibi ortasında mıyız ömrün ya da ‘İlahi Komedya’nın yeni çevirisi

Batı’nın üç edebi temel eserinden olan Dante’nin ‘İlahi Komedya’sına Sevinç Elpida Kara ile Ayçin Kantoğlu’nun yaptığı yeni çeviriler, Dante’nin referanslarını ve göndermelerini dipnot olarak vermesiyle öncekilerden ayrılıyor. Çeviriye yapılan bu eleştirel katkı, metni anlamak bakımından vazgeçilmez.

23.04.2021Kitap Sanat
Bakan 81 ilden çocuklarla buluştu: Geleceğimizin ilk adımısınız

Bakan 81 ilden çocuklarla buluştu: Geleceğimizin ilk adımısınız

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında 81 ilden çocuklarla çevirmiçi buluşmada bir araya gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk meclisin kuruluşu ile ilgili tarihi bilgiler vererek, “Mecilisimiz'in kurulması çok önemli bir dönüm noktasıdır. O yüzden kutlanması gereken bir bayramdır. Siz çocuklarımız için de önemli bir bayramdır. Cumhuriyet’in kurulması için ilk adım meclisin açılmasıydı. Siz de bizim geleceğimizin ilk adımı ve geleceğimizsiniz.” dedi.

23.04.2021Eğitim

Yazar Sonuçları

Hayır söyle hayır çıksın

“Sözün faydalısını ve güzelini söylemek” yüzlerce yıldır sohbetlerin değişmeyen esasıdır.

3.05.2021

Vekilin korona rekoru!

Bir yıldan bu yana milletvekillerinin koronavirüs maceralarını aktarmaya devam ediyoruz. ‘Bundan daha ilginci olamaz’ dediğimizde, yenisi çıkıyor. Bir yıl içerisinde tam üç kez koronavirüse yakalanan milletvekili var.

2.05.2021

Kubbesiz minaresiz cami olur mu?

Cami deyince zihnimizde kubbe ve minare canlanır. Oysa camiyi cami yapan, binanın biçimi değil içindeki insanlardır.

27.04.2021

Patlayamayan turizm

2055 yıl önce Antakya üzerinden Tokat’ın Zile ilçesine gelen Roma İmparatoru Julius Sezar, Pontus asıllı Basforos kralı II. Pharneke ile Zile Altıağaç mevkiinde çok kanlı bir savaş yapar.

25.04.2021