EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Timur Selçuk

Timur Selçuk ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Timur Selçuk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 825 Timur Selçuk haberi bulunmuştur.

Timur Selçuk Haberleri

Orhan Boran Gecesi: Önemsiz detaylar

Orhan Boran Gecesi: Önemsiz detaylar!

Orhan Boran, bizim kuşak için, ne güzel şeyleri çağrıştıran bir isimdir, bilir misiniz? Zarafet, güler yüz, incelik, terbiye, beyefendilik, akıcı bir üslup ve mükemmel bir Türkçe. Tabii bu arada büyük bir şovmen... Ve benim de, çocukluktan beri hikâyelerini dinlediğim bir “amcam”.

7.10.2002Kelebek
Sezen Aksu’ya madalya verilmeli

Sezen Aksu’ya madalya verilmeli

Depremde yerle bir olan Varto'nun Baltaş (Kemera Xemgin) köyünde doğdu. Evlerinin başköşesinde bağlama her daim asılı dururdu. Daha küçücük bir çocukken, abisi saz çalmaya başladığında duyduğu melodiyi tekrarlamaya, türkülere sesiyle eşlik etmeye başladı.

20.09.2002Gündem
2000 konserin tek imzası: Mustafa Oğuz

2000 konserin tek imzası: Mustafa Oğuz

Rumeli Hisarı'nda başlayıp, son iki yıldır tamamen Açık Hava Tiyatrosu'na taşınan konserlerin onüçüncüsü salı günü Candan Erçetin'le başlayacak, Teoman'dan Sertap Erener & Fahir Atakoğlu'na, MFÖ'den İstanbul Gelişim & Ajda Pekkan'a, Goran Bregoviç'ten Müslüm Gürses'e pek çok sanatçıyla da devam edecek.

20.07.2002Gündem
Münir Nurettin anıldı

Münir Nurettin anıldı

Türk sanat müziğinin ünlü üstatlarından Münir Nurettin Selçuk, ölümünün 21'inci yıl dönümünde, oğlu Timur Selçuk ve Levent Kırca tarafından düzenlenen bir törenle anıldı.

12.05.2002Gündem
O unutulmaz sesi doğduğu semtte dinleyin

O unutulmaz sesi doğduğu semtte dinleyin

Türkiye'nin solist sıfatıyla, hem de frak giyerek sahneye çıkan ilk sanatçısı. Klasik Türk Musikisi'ni içkili sofralardan çıt çıkmayan tiyatro salonlarına taşıyan ve yine ilk kez ayakta icra eden eşsiz sesli lirik tenor.

20.04.2002Gündem
Kürtçe sanat şov dünyasını zenginleştiriyor

Kürtçe sanat şov dünyasını zenginleştiriyor

Politik gündemde etkili ve yetkililer Kürtçe televizyona izin, Kürtçe eğitime yeşil ışık derken Kürt sanatçılar alıp başını yürüdü. Kürt sanatçılar son iki yıldır bir hayli mesafe aldı. Daha önce sadece militan oyunlar sahneleyen tiyatro grupları şimdi Moliere ve Harold Pinter oynuyor. Shakespeare ve Çehov üzerine çalışmalar sürüyor. Mem-u Zin klasiği opera ve bale olarak sahnelenmek üzere tartışılıyor. Kadın kılığındaki erkeklerin oynadığı oyun ise oldukça eğlenceli bir seyirlik.

20.04.2002Gündem
80 sanatçının devlet sanatçılığı iptal edildi

80 sanatçının devlet sanatçılığı iptal edildi

Danıştay, aralarında Emel Sayın, Orhan Gencebay, Muazzez Ersoy, Levent Kırca gibi ünlü sanatçıların bulunduğu 80 sanatçıya ‘‘Devlet Sanatçılığı’’ unvanı verilmesini düzenleyen yönetmeliği iptal etti. Bu kararla 80 sanatçının da içinde yer aldığı 140 kişiye verilen unvanlar da tehlikeye girdi.

10.04.2002Gündem
80 sanatçının devlet sanatçılığı iptal edildi

80 sanatçının devlet sanatçılığı iptal edildi

Ressam Mehmet Güleryüz itiraz edince Danıştay, 80 sanatçıya ‘‘devlet sanatçılığı’’ unvanı verilmesini düzenleyen yönetmeliği iptal etti.

10.04.2002Gündem
Devlet Sanatçılığına iptal

Devlet Sanatçılığı'na iptal

Danıştay 10'ncü Dairesi "Devlet Sanatçılığı" unvanı verilmesine dayanak olan yönetmeliği iptal etti. Karar kesinleşirse 6 Aralık 1998'de bu unvanı alan 89 kişinin Devlet Sanatçılığı geri alınabilecek. Daha önce "Devlet Sanatçısı" olanların durumu ise henüz belirsiz.

10.04.2002Gündem
Devlet Sanatçılığına iptal

Devlet Sanatçılığı'na iptal

Danıştay 10'ncü Dairesi "Devlet Sanatçılığı" unvanı verilmesine dayanak olan yönetmeliği iptal etti. Karar kesinleşirse 89 kişinin unvanı geri alınacak.

10.04.2002Gündem
Açıkhava’da Ferahfezá ayini

Açıkhava’da Ferahfezá ayini

31 Temmuz akşamı Açıkhava'yı dolduranlar, altmış kişilik senfoni orkestrası eşliğinde Dede Efendi'nin Ferahfezá ayinini dinleyecekler. İcrası son derece güç olan bu eser, senfoni orkestrasının zenginliği ve Hülya Aksular'ın koreografisi ile farklı bir muhteva kazanacak.

28.07.2001Gündem
Açıkhavada şölen başlıyor

Açıkhava'da şölen başlıyor

İstanbul gecelerini Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu sahnesinde konser verecek yıldızlar aydınlatacak. Yarın başlayacak olan konserler dizisi, 5 Ağustos’ta sona erecek.

17.07.2001Gündem
Meşhur olmak hastalıktır

Meşhur olmak hastalıktır

Sertap Erener'in seslendirdiği ‘‘Kumsalda’’ bugünlerde herkesin dilinde. Kumsalda'nın güfte ve bestecisi Fikret Kızılok ise yıllardır kendini gizliyor. Fikret Kızılok, ilk kez Hürriyet'e konuştu.

8.07.2001Gündem

15.06.2000Gündem

Yazar Sonuçları

Názım'ın müziği ile dans etmek

MUHARREM SARIKAYA'dan öğrendim.

Hasan Yükselir'in CD'si Názım'ın Şarkıları'ndan oluşan Sevda Ateşten Bir Gömlek'teki parçalardan Ayrılık'la gençler diskotekte dans ediyorlarmış.

27.04.2002

Gökmen ile Öztoprak çeşitlilikten yana

İSTANBUL Devlet Opera ve Balesi Genel Sanat Yönetmeni Sedat Öztoprak ile Hürriyet'te müzikten konuşuyoruz.

6.08.2001