EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Timur Selçuk

Timur Selçuk ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Timur Selçuk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 825 Timur Selçuk haberi bulunmuştur.

Timur Selçuk Haberleri

Ay ışığı altında Türk pop müzik tarihi

Ay ışığı altında Türk pop müzik tarihi

15 yıldır İstanbul’da Açıkhava Konserleri geleneğini oturtan Most Production bu yıl da Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda 21 Temmuz - 5 Ağustos arasında konserlerine devam ediyor. Ama bu seneki etkinliğin geçtiğimiz yıllara göre büyük bir farkı var.

23.07.2004Kelebek
İki nostalji konseri birden

İki nostalji konseri birden

Bu aralar geçmişe özlem duygunuzla baş edemiyorsanız bu konuda iki etkinlik imdadınıza yetişecek. İlki bu pazar Parkorman’da düzenlenen İstanbul Gelişim Orkestrası’nın birçok sanatçıyla birlikte sahneye çıkacağı ‘Efes Pilsen’le Dolu Dolu 35 Yıl’, diğeri ise Naim Dilmener’in koordinatörlüğünü yaptığı Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda üç gece sürecek ‘Sanki Dün Gibi’ projesi.

22.07.2004Kelebek
Candan’la başlıyor

Candan’la başlıyor

Most Production’un organize ettiği Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’ndaki konserler, Candan Erçetin’le yarın akşam başlıyor. Candan Erçetin, Most Açıkhava Konserleri kapsamında yarın akşam, müzikseverlerle buluşacak.

19.07.2004Kelebek
Candan’la başlıyor

Candan’la başlıyor

Most Production’un organize ettiği Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’ndaki konserler, Candan Erçetin’le yarın akşam başlıyor. Candan Erçetin, Most Açıkhava Konserleri kapsamında yarın akşam, müzikseverlerle buluşacak. Erçetin, yeni albümü ‘Melek’in yanı sıra eski parçalarını da seslendirecek. MFÖ, 24 Temmuz’da hayranlarının karşısına çıkacak.

19.07.2004Kelebek
Ay ışığında müzik keyfi

Ay ışığında müzik keyfi

İstanbul'un sıcak yaz geceleri Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi'ndeki konserlerle serinliyor... Yaklaşık 15 yıldan bu yana "açıkhava konserleri" geleneğini yaşatan Most Production'ın düzenlediği konserler, 21 Temmuz'da başlıyor. Candan Erçetin, MFÖ, Kenan Doğulu, Ajda Pekkan, Burhan Öçal, Goran Bregovic, Mercan Dede gibi ünlülerin katılacağı konserler 5 Ağustos'a kadar sürüyor.

15.07.2004Kelebek
25 Temmuz’da büyük buluşma

25 Temmuz’da büyük buluşma

İstanbul Gelişim Orkestrası’nın 35. kuruluş yıldönümü nedeniyle 25 Temmuz akşamı Park Orman’da muhteşem bir organizasyon düzenlendi. Kutlama için Sezen Aksu, Ajda Pekkan, Ayten Alpman, Nükhet Duru, Timur Selçuk, Zülfü Livaneli, Erol Evgin, Levent Yüksel ve Melike Demirağ’ın da aralarında bulunduğu birçok sanatçı sahneye çıkacak.

13.07.2004Kelebek
Ay ışığında müzikli geceler

Ay ışığında müzikli geceler

İstanbul’da 15 yıldır Açıkhava Konserleri geleneğini sürdüren MOST Production, bu yıl da yine Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda 21 Temmuz-5 Ağustos tarihleri arasında konserlerini sürdürecek.

9.07.2004Kelebek
Avare

Avare

16.05.2004Kelebek
Iğdır: Azeriler öğleden sonra karar verir

Iğdır: Azeriler öğleden sonra karar verir

YAKLAŞAN yerel seçimler Iğdır'ı bir karnaval havasına sokmuş. Iğdır'ın tüm sokak ve caddeleri, parti bayrakları ve başkan adaylarının posterleriyle donatılmış. Kentin içinde bolca olan kahvehaneler de partiler tarafından adeta seçim bürolarına dönüştürülmüş. Her kahve bir partinin karargáhı gibi. Iğdır'ın etnik yapısı nedeniyle seçim yarışının hayli ilginç olacağı bir gerçek...

15.03.2004Gündem
DYPnin ağır topu Şelçuk AKPye geçti

DYP'nin 'ağır topu' Şelçuk AKP'ye geçti

DYP, 28 Mart'ta yapılacak yerel seçimler yaklaşırken bir istifanın şaşkınlığını yaşadı. Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Timur Selçuk, partideki görevinden sessiz sedasız istifa etti. Timur Selçuk, parti genel merkezine gönderdiği istifa mektubunda 1994 yılından bu yana DYP'nin çeşitli kademelerinde görev yaptığını vurguladı.

28.01.2004Gündem
Sinemanın en iyileri

Sinemanın en iyileri

Sinema Yazarları Derneği'nin (SİYAD) düzenlediği ‘‘2003 Yılı Türk Sineması Ödülleri’’, önceki akşam Beyoğlu Emek Sineması' nda düzenlenen törenle sahiplerini buldu. SİYAD Başkanı Atilla Dorsay ve manken Deniz Akkaya' nın sunuculuğunu üstlendiği gecede, En İyi Film Ödülü'nü ‘‘Karşılaşma’’ aldı.

20.01.2004Gündem
SİYADın en iyisi Karşılaşma

SİYAD'ın en iyisi Karşılaşma

Sinema Yazarları Derneği'nin (SİYAD), ''2003 Yılı Türk Sineması Ödülleri'' Emek Sineması'nda törenle sahiplerine verildi. SİYAD Başkanı Atilla Dorsay ve manken Deniz Akkaya'nın sunduğu gecede, daha önce belirlenen 5'er adaydan ödüle değer görülenler açıklandı. İşte SİYAD'ın en iyileri:

20.01.2004Gündem
SİYAD Ödüllerinde heyecan dorukta

SİYAD Ödülleri'nde heyecan dorukta

Türk sinemasının en önemli ödüllerinden biri olan SİYAD Ödülleri'nin adayları açıklandı.''İnşaat'' 5 dal ve 6 oyuncu ile toplam 11, ''Karşılaşma'' 5 dal ve 5 oyuncu ile toplam 10, ''Abdülhamit Düşerken'' 5 dal ve 2 oyuncu ile toplam 7, ''Çamur'' 4 dal ve 3 oyuncu ile toplam 7, ''Gönlümdeki Köşk Olmasa'' da 4 dal ve 2 oyuncu ile toplam 6 dalda ödüllere aday oldu.

8.01.2004Gündem
İyi Ulusal Uzun Film ödülü Küçük Özgürlükün

İyi Ulusal Uzun Film ödülü Küçük Özgürlük'ün

15. Ankara Uluslararası Film Festivali'nde ''En İyi Ulusal Uzun Film'' ödülü, yönetmen Yüksel Yavuz'un çektiği ''Küçük Özgürlük'' filmine gitti.

27.12.2003Gündem
60ında bir romantik serseri Mehmet Teoman

60'ında bir romantik serseri Mehmet Teoman

Onu ünlü ve çok sayıdaki sevgililerinden, şöhret yaptığı şarkıcılardan, Kadınım, Beni Benimle Bırak gibi belleğimize kazınmış şarkı sözlerinden, sahneye koyduğu kabarelerden tanır ‘‘eski’’ler. Yeni kuşaklar ise bar, kulüp işletmeciliğinden ve yarattığı yeni DJ trendinden.

6.12.2003Kelebek
Acele vesikalık

Acele vesikalık

Albüm sayfası, Hürriyet Pazar'ın yıllardır hiç ara vermeden yayımlanan, artık kendi başına marka olmuş bölümlerinden biri. Burada her hafta, bir insanın hayatına odaklanıyor, doğumundan hatta bazen doğumundan önceki olaylardan başlayıp bugüne kadar nerelerden geçtiğini okuyor, yazıya eşlik eden, albümlerden alınma siyah-beyaz resimlerde bir ömrün akışını görüyorsunuz.

5.09.2003Kelebek
Abdülhamid Düşerken

Abdülhamid Düşerken

Kurtuluş ve Cumhuriyet filmlerinin ardından 1 milyon dolarlık bütçeyle çekilen ‘‘Abdülhamid Düşerken’’in çekimleri tamamlandı. Böylelikle TRT, tarihi üçlemeyi tamamlamış oldu. Filmde, birçok ünlü ismin yanı sıra sayısız figüran da rol aldı.

3.04.2003Gündem
Latin müziğinin güneşi Palmieri Babylonda dansa davet ediyor

Latin müziğinin güneşi Palmieri Babylon'da dansa davet ediyor

Eddie Palmieri ‘‘Latin müziğinin güneşi’’ adıyla anılıyor. 1960'ların klasik Latin caz geleneğini sürekli devrim yöntemiyle bugüne kadar getiren, altı Grammy ödüllü bu piyanist ve besteci bu akşam Babylon'da bir konser veriyor.

7.11.2002Gündem

Yazar Sonuçları

Saat 10'da Kordon'da

RUMUZ: BULMACA
paamukk@mynet.com

14.07.2004

Ahmet Piriştina’nın anlatmadığı sırrı

AHMET PİRİŞTİNA’nın ailesine başsağlığı dilemek üzere evine gittim. Odaya girer girmez duvardaki resimler, bir ölü evinin soğukluğunu hissettirmedi bana.

19.06.2004

İzmir ağladı

NE kadar sevgi, özlem ve acıyı ifade eden sözcük varsa İzmir’de slogan olmuş; bütün dükkan ve evlere onun gülen fotoğraflı afişleri asılmış; taksiciler siyah kurdelalar takmış; vapurlar körfezde durmadan siren çalıyor.

17.06.2004

Köpeklere kaptırdığımız kemiklerde DNA testine var mısınız Vali Bey?

Geçen hafta yazdığım ve gazetenin manşetinde de yeralan ‘‘Selçuklu Sultanları'nın Konya'daki mezarlarında on yıl kadar önce yapılan tamir sırasında hükümdarların kemiklerini köpeklerin kaptığı’’ haberine çok sayıda tepki geldi ve Konya Valisi Ahmet Kayhan da bir açıklama gönderdi.

27.03.2004

Türkiye, makus talihini değiştiriyor

Bu tempo sürerse, Türkiye 2004 yılında AB’den müzakerelere başlama tarihi alabilecek gibi görünüyor. Bu olayın dışında kalan azınlık bir ulusalcı grup ise, şaşkın şekilde hala “vatan elden gidiyor” edebiyatı yapıyor. Ancak kimseye dinletemiyor.

20.06.2003