EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Timur Selçuk

Timur Selçuk ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Timur Selçuk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 824 Timur Selçuk haberi bulunmuştur.

Timur Selçuk Haberleri

Bazı şarkıları komşular yüzünden kısık söylemek zorunda kaldım

Bazı şarkıları komşular yüzünden kısık söylemek zorunda kaldım

Hani gözü dursa kaşı oynar, dili sussa elleri kolları yerinde durmaz insanlar vardır ya Hayko Cepkin onlardan biri. 27 yaşında, vücudunun çeşitli yerlerinde dövmeleri var, saçları civciv sarısı ve tam bir hiperaktif. Albümünün adı (‘Sakin Olmam Lazım’) kendisine bir uyarı belki de.

5.08.2005Kelebek
Türkü söylerken kendi şarkılarımdan utanıyorum

Türkü söylerken kendi şarkılarımdan utanıyorum

Türk Sanat Müziği’nin ilkel bir müzik türü olduğunu iddia eden Kıraç, türkü söylemeyi çok sevdiğini her fırsatta dile getiriyor. Öyle ki, ‘Türkü söylediğim zaman kendi şarkılarımdan utanıyorum’ diyecek kadar!

17.07.2005Kelebek
Ayakkabısını çorabına uyduran aranjör

Ayakkabısını çorabına uyduran aranjör

‘Bir sazın bir saza nasıl yakışacağını hayal eden adam, bir koltuğa hangi halının yakışacağını da hayal edebilmeli’ şeklindeki sözler, onyıllardır sazları sazlara yakıştırmakla iştigál eden, memleketin en yetkin aranjörlerinden olan Aykut Gürel’e ait.

11.06.2005Kelebek
Otello olmak için karardı

Otello olmak için "karardı"

Dünyaca ünlü tenor Luciano Pavarotti'nin öğrencisi olan ve ikizi kadar benzeyen ünlü sanatçı Hakan Aysev, yeni rolü uğruna karardı. Sanatçı, dünyanın sayılı tenorları tarafından seslendirilen Shakespeare'in kahramanını canlandıracağı rolü için özel makyajla simsiyah tenli Otello'ya dönüşüyor.

11.05.2005Gündem
Melih Kibar hayatını kaybetti

Melih Kibar hayatını kaybetti

Hababam Sınıfı, İşte Öyle Bir Şey gibi unutulmaz şarkıların bestecisi Melih Kibar, öldü.‘Hababam Sınıfı’ filmlerinin ve Eurovision Şarkı Yarışması’nın bildik müziğine ve Erol Evgin’in sesinden herkesin aklına yerleşen ‘İşte Öyle Bir Şey’ şarkısına imza atan ünlü besteci ve müzik sanatçısı Melih Kibar, dün hayata gözlerini kapadı.

8.04.2005Kelebek
Melih Kibar’ı kaybettik

Melih Kibar’ı kaybettik

‘Hababam Sınıfı’ filmlerinin ve Eurovision Şarkı Yarışması’nın bildik müziğine ve Erol Evgin’in sesinden herkesin aklına yerleşen ‘İşte Öyle Bir Şey’ şarkısına imza atan ünlü besteci ve müzik sanatçısı Melih Kibar, dün hayata gözlerini kapadı.

7.04.2005Gündem
Melih Kibar hayatını kaybetti

Melih Kibar hayatını kaybetti

‘Hababam Sınıfı’ filmlerinin ve Eurovision Şarkı Yarışması’nın bildik müziğine imza atan ünlü besteci ve müzik sanatçısı Melih Kibar, dün hayata gözlerini kapadı.

7.04.2005Kelebek
Melih Kibar kimdir

Melih Kibar kimdir?

İstanbul'da 1951 yılında doğan Melih Kibar, 8 yaşında İstanbul Belediyesi Konservatuvarı Yarı Zamanlı Piyano Bölümü'ne başladı.

7.04.2005Gündem
Ağustos Karıncası İbrahim Er

Ağustos Karıncası İbrahim Er

İbrahim Er, 45 yaşında bir İznikli. Mesleğini merak edecek olursanız, işte bütün mesele bu... İznik Belediyesi’nde çaycı, anonsçu ve nikah memuru. Akşamları hamamda tellaklık yapıyor, hafta sonları da ailesine ait tarlalarda çiftçilik. Günde sadece üç saat uyuyor.

26.03.2005Kelebek
İstanbulda raylı sistem atağı

İstanbul'da raylı sistem atağı

Kadıköy-Kartal hafif raylı sistem hattının temeli, 29 Ocak Cumartesi günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı törenle atılacak. Pazar günü de Eminönü-Kabataş tramvay hattı hizmete alınacak.

27.01.2005Gündem
Yaşadıklarım klasik bir Türk filmi hikáyesi gibi

Yaşadıklarım klasik bir Türk filmi hikáyesi gibi

1975’teki ilk Eurovision Yarışması’nda Türkiye’yi ‘Seninle Bir Dakika’ şarkısıyla temsil eden Semiha Yankı, Çengelköy sırtlarındaki evinin kapılarını Kelebek için açtı.

3.01.2005Kelebek
Öncelikle Özcan’ın vizyonu çok geniş bir de şükürler olsun ortam postmodern

Öncelikle Özcan’ın vizyonu çok geniş bir de şükürler olsun ortam postmodern

Herkes ondan Seymen Ağa’daki değişimin mimarı diye söz ediyor. Özcan Deniz’in son albümüyle fantezi-arabeskten, etnik-popa doğru açtığı yelkenlerini o doldurdu ve gemiyi sağ salim AB grubu tüketici limanına yanaştırdı. Müzisyen ve prodüktör Nezih Ünen’le Özcan Deniz’i, ondaki değişimi konuştuk.

18.09.2004Kelebek
G.Saraydan Terime teklif

G.Saray'dan Terim'e teklif

100. yılda futbolla ilgili tüm projelerimizi o tasarlayacak ve yönetecek. Tarihe damga vurmuş bir kişi olarak Fatih Terim, bu göreve en iyi yakışacak isimdir.

5.08.2004Spor
Fransızdı ama bizim için de söyledi

Fransızdı ama bizim için de söyledi

Gitarı ve sesiyle olduğu kadar, Bridget Bardot’yla beraberliğiyle de konuşulmuştu. Ünlü Fransız şarkıcı Sacha Distel’in ölümü, Türkiye’de de üzüntüyle karşılandı. Distel, sözlerini Sezen Cumhur Önal’ın yazdığı ‘Kime Derler Sana Derler’ adlı şarkıyı Türkçe söylemişti.

3.08.2004Kelebek
Timur Selçuk’un beyaz güvercini

Timur Selçuk’un beyaz güvercini

Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda düzenlenen ‘Sanki Dün Gibi’ konser serisinin üçüncüsü, önceki akşam gerçekleşti. Fatih Erkoç, Özlem Tekin ve Levent Yüksel’in 80 ve 90’lı yıllara ait şarkılarıyla başlayan gecenin finaline doğru onur konuğu Timur Selçuk sahneye geldi.

1.08.2004Kelebek
Üç günlük müzik şöleni

Üç günlük müzik şöleni

Bir dönem Türk Pop Müziği’ne damgasını vuran parçaların yer aldığı ‘Sanki Dün Gibi’ projesi, Fatih Erkoç, Levent Yüksel ve Özlem Tekin’le canlanıyor. 29-30-31 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek olan ve müzikte geçmişe doğru yolculuğun yapılacağı gecelere, ünlü sanatçılar da onur konuğu olarak yer alacak.

27.07.2004Kelebek
35 yılın şarkıları

35 yılın şarkıları

İstanbul Gelişim Orkestrası’nın ve Efes Pilsen’in 35. kuruluş yıldönümü, Parkorman’da yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı dev bir organisazyonla kutlandı. Konserde Sezen Aksu, Zülfü Livaneli, Ajda Pekkan, MFÖ gibi kolay kolay bir daha bir araya getirilemeyecek sanatçılar sahneye çıktı. Konserde tam bir nostalji rüzgárı esti.

26.07.2004Kelebek

Yazar Sonuçları

Petek de yakalandı

Hülya Avşar’ı bikinili görüntüleri nedeniyle ağır bir dille eleştiren ve kimsenin kendisini mayo ve bikiniyle çekemeyeceğini söyleyen Petek Dinçöz, birkaç gün önce sevgilisi Can Tanrıyar’ın kızıyla tatile çıktı.

3.08.2005

Yanıltıcı hayaller var

Boğa burcundaki Ay, sabahın erken saatlerinde Neptün’ü tetikliyor. Mars-Neptün sert etkileşimi ise aynı zamanda devam ediyor.

10.04.2005

Kavalyesi ünlü saksofoncu

Dünyaca ünlü saksofoncumuz İlhan Erşahin ile manken Esin Moralıoğlu, ‘Anlat İstanbul’ adlı filmin önceki gün Mustafa Kemal Merkezi’nde düzenlenen galasına birlikte katıldı.

9.03.2005

Bir pazar konseri

Geçtiğimiz pazar günü. Çok önemli bir konseri izlemek üzere evden çıkmak üzereyim. Evim konserin verileceği Parkorman’a yakın olduğu için keyfim yerinde.

30.07.2004

Ortaç zorunlu ayrılık yaşıyor

Bodrum Hello’s 13 Club’ta program yapan Serdar Ortaç, gecenin yorgunluğunu genellikle Göltürkbükü’ndeki Maki Otel’in sahilinde atıyor.

27.07.2004

Karaoğlan’a teşekkür ederiz

Bülent Ecevit’in siyasete vedası, beraberinde bazı kavramları da götürmesi anlamına geliyor. Karaoğlan, Türkiye’nin çalkantılı bir döneminin simgesiydi. Onunla birlikte bir devir de kapandı.

26.07.2004