EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Timur Selçuk

Timur Selçuk ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Timur Selçuk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 825 Timur Selçuk haberi bulunmuştur.

Timur Selçuk Haberleri

Amacımız Türkiye’nin Berklee’si olmak

Amacımız Türkiye’nin Berklee’si olmak

Kültür Üniversitesi ve sanatçıların işbirliğiyle faaliyete geçen Armoni Sanat Eğitimcileri, ünlü davulcu Asım Ekren’in fikir babalığını yaptığı bir proje. Kültür Üniversitesi Dekanı Nükhet Güz’ün desteklediği, Asım Ekren’in eşi Semra Ekren’in yönetim koordinatörlüğünü üstlendiği sanat bölümlerinde, konularında usta sanatçı ve eğitimci kadrosu ders veriyor.

16.10.2006Kelebek
Sevdiğiniz sizin için melek olursa

Sevdiğiniz sizin için melek olursa

Profilo Kültür Merkezi içinde yer alan Tiyatro Kedi’nin sahneye koyduğu "Omuzumdaki Melek" oyunu, 20 Ekim’de perdelerini açıyor. Hakan Altıner’in hem rol aldığı hem de yönettiği oyunda Ayda Aksel ve Teoman Kumbaracıbaşı da başrolleri paylaşıyor.

17.10.2006Kelebek
21:30 Dünden Bugüne Aşk Şarkıları konser

21:30 "Dünden Bugüne Aşk Şarkıları" konser

Ayrılanlar İçin'den Aşkımsın'a, Boş Sokak'tan Acı Veriyor'a, Ajda Pekkan'dan Hande Yener'e, Timur Selçuk'tan Mirkelam'a, dünden bugüne Aşk Şarkıları... İlaveten Berkant'ın katılımıyla özel bölüm: Başta "Bir Şarkısın Sen Ömür Boyu Sürecek" olmak üzere, yıllarca dudaklardan düşmemiş, düşmeyecek diğer Berkant şarkıları. O gece "Kırmızı" herkese çok yakışacak.

13.02.2007Kelebek
Taksimde Hocalı katliamı protestosu

Taksim'de Hocalı katliamı protestosu

Azerbaycan'ın Hocalı kentinde 26 Şubat 1992'de yaşanan katliam, Taksim'de protesto edildi.

25.02.2007Gündem
Vahşete Taksim isyanı

Vahşete Taksim isyanı

Ermenistan’ın Karabağ’daki Hocalı Köyü’nde 25-26 Şubat 1992 tarihlerinde yaptığı katliamda öldürülen 613 kişi, Azerbaycanlılar Dayanışma Derneği, Azerbaycanlı Talebe ve Mezunlar Birliği ile Türk Dünyası İnsan Hakları Derneği’nce İstanbul’da gerçekleştirilen gösteriyle anıldı.

25.02.2007Gündem
19:30 Sarı Naciye opera

19:30 "Sarı Naciye" opera

Türk tiyatrosunun büyük ustalarından, Devlet Sanatçısı Recep Bilginer’in en ünlü oyunlarından biri olan Sarı Naciye, bir başka ustanın, değerli besteci ve orkestra şefi Timur Selçuk’un , geleneksel ile çağdaşı , opera üslubuyla yalın söyleyişi harmanlayan eşsiz müziğiyle buluştu ve izleyicilerimizin çok beğenerek izleyecekleri etkileyici bir yapıt ortaya çıktı. Törenin kötü ve acımasız yanlarının, işsizlik ve cehalet gibi toplumsal sorunların, bu sorunların uzantısı olarak gelişen kuşaklar arası iletişimsizlik, erkek egemen toplumun dayattığı haksızlıklar gibi ezelden beri varolan ve ne yazık ki güncelliğini hala koruyan olumsuzlukların sergilendiği bir eser.

1.03.2007Kelebek
Albümü benim gibi  yalnızlar için yaptım

Albümü benim gibi yalnızlar için yaptım

"Bir Hayat Daha Olmalı" isimli ilk albümüyle müzik piyasasına hızlı bir giriş yapan Doğa, "Ben ailemin tek çocuğuyum. Ev ortamından dış hayata çıktığım zaman kendimi çok yalnız hissettim. Bu albümü de benim gibi yalnızlar için yaptım" diyor.

8.03.2007Kelebek
Artık şarkıcının tematik söyleyeni muteber

Artık şarkıcının tematik söyleyeni muteber

Son dönemde sahneye çıkan şarkıcılar tematik repertuvara yöneldi. Kimi aşk şarkılarını seçiyor, kimi pop şarkılarıyla tanınmışken sahnede cazı deniyor ya da sadece İngilizce söylüyor.

9.03.2007Kelebek
Tanışma bitti

Tanışma bitti

Yeni albümünün piyasaya çıkması için gün sayan Hayko Cepkin, bu haftadan itibaren MTV Europe’da, Alternative Nation programında tüm Avrupa’ya adını duyuracak. İlk albümün üzerinden iki yıl geçtiğini ve artık kendini tamamen ifade edebileceğini söyleyen Hayko "Tanışma Bitti" diyor.

18.03.2007Kelebek
Sarı Naciye İDOBda

Sarı Naciye İDOB'da

Arşivlerde neredeyse unutulmaya yüz tutmuş olan Recep Bilginer'in 1972 yılında yazdığı ve Timur Selçuk'un 90'lı yılların başında bestelediği Sarı Naciye müzikali İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nde (İDOBALE) 16 yıl aradan sonra ilk kez sahneleniyor.

20.03.2007Gündem
İşçi filmleri festivali

İşçi filmleri festivali

İlki geçen yıl gerçekleştirilen Uluslararası İşçi Filmleri Festivali’nin ikincisi için geri sayım başladı. Festival bu yıl 1 – 7 Mayıs tarihleri arasında üç kentte eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek

23.03.2007Kelebek
20:30 Rumuz Goncagül tiyatro

20:30 "Rumuz Goncagül" tiyatro

“Rumuz Goncagül”, Arayıcı’nın ortaoyunu özelliklerinden yola çıkarak 1977 yılında yazdığı ve bu güne kadar pek çok kez sahnelenen bir oyun. Oyun kadının toplumdaki yeri ve evlilik kurumunu ele alan bir komedi. İnsaf Hanım, kocası öldükten sonra kızı Gülsün’e zengin bir koca bulmak için çareler aramaya başlar. Tek isteği geçim derdinden kurtulmaktır. Bir gün aklına müthiş bir fikir gelir ve gazetelere “Goncagül” rumuzuyla evlenme ilanı verir. İki yüz altmış bir damat adayı arasından seçtikleri damat adayları ile İnsaf ve Gülsün’ün arasında geçen birbirinden gülünç, trajikomik olaylar, Timur Selçuk’un müziği eşliğinde dile getiriliyor.

28.03.2007Spor Arena
45lik şarkılar

45'lik şarkılar

“Her Yerde Kar Var” dan “Aldırma Gönül” e, “Kol Düğmeleri” nden “Üryan” a, “Emrah” tan “Batsın Bu Dünya” ya 45` lik Şarkılar.

14.05.2007Seyahat
Artık 24 yaşında genç bir kadınım

Artık 24 yaşında genç bir kadınım

"Eyvah Babam" ve "Kanal D Çocuk Kulübü" ile hafızalarda yer eden çocuk oyuncu Yıldız Asyalı, artık alımlı bir genç kadın...

28.05.2007Kelebek
Kurt puslu havayı sever

Kurt puslu havayı sever

Timur Selçuk, Fazıl Say'a endişelerine katıldığını ancak Türkiye'yi terk etme düşüncesinde olmadığını söyledi.

17.12.2007Gündem
Timur Selçuk sahnede

Timur Selçuk sahnede

Türk müziğinin yaşayan efsanesi, usta müzisyen Timur Selçuk, uzun bir aradan sonra ilk kez sahneye çıkacak.

7.01.2008Spor Arena
Yapımcılar kusurlarını örtmeye bahane arıyor

Yapımcılar kusurlarını örtmeye bahane arıyor

Yabancı parçalara yazdığı Türkçe sözlerle ve prodüktörlüğünü üstlendiği plaklarla Türkiye’de pop müziğin öncüsü sayılan Sezen Cumhur Önal, müzik piyasasının geldiği noktayı sert bir dille eleştirdi.

13.01.2008Kelebek
Müjdeyi ağlatan son Aysel şarkısı

Müjde'yi ağlatan son Aysel şarkısı

Program boyunca ağlamamak için kendini tutan Müjde Ar'ın direnci, İlhan Şeşen'in seslendirdiği şarkıyla kırıldı.

22.02.2008Gündem
Kadınları tam 12’den vuran şarkıların yaratıcısı NİNO VARON

Kadınları tam 12’den vuran şarkıların yaratıcısı NİNO VARON

51 yılını en iyi arkadaşı müzikle geçirmiş bir isim Nino Varon. Nilüfer, Tanju Okan, Füsun Önal, Modern Folk Üçlüsü, Timur Selçuk, Juanito ya da Ajda Pekkan gibi, o dönemin ve şimdinin en önemli isimlerine prodüktörlük yaptı. Tanju Okan’a/Hasret, Nilüfer’e/Boşver gibi yazdığı şarkı sözlerinin yanı sıra yaptığı bestelerle de listelerde hep bir numaraya yükseldi.

22.02.2008Kelebek
Ölüm döşeğinde bile oynuyordu

Ölüm döşeğinde bile oynuyordu

Gürel'in doğum günününde çekilen görüntüleri milyonları gözyaşlarına boğdu.

23.02.2008Kelebek
Baguirov:Hocalı’yı ABD’lilere anlatalım

Baguirov:Hocalı’yı ABD’lilere anlatalım

Ermeni silahlı kuvvetleri tarafından 26 Şubat 1992’de Karabağ’daki Hocalı Kenti’nde öldürülen 613 Azeri, ABD’nin New York Kenti’nde düzenlenen törenle anıldı.

24.02.2008Gündem
Okutmuyorum işinize gelirse

Okutmuyorum işinize gelirse

Timur Selçuk, babası Münir Nurettin Selçuk'un eserlerinden toplam 90 YTL telif gelince çok kızdı.

3.03.2008Spor Arena
Türk Pop Müziği’ni tanıyor musunuz

Türk Pop Müziği’ni tanıyor musunuz

Biri Uzman Dr. Tayfun Hancılar, diğeri şov adamı Kadir Çöpdemir. Bu ikili 25 Mart salı akşamı İstanbul Babylon’da Muhabbetli Türk Pop Tarihi adlı bir gösteri yapacak. Yaptıkları iş gereği birbiriyle alakasız görünen ikilinin aslında çok önemli ortak noktaları var; yaşadıkları dönem ve eski dostlukları.

21.03.2008Kelebek
Müzik aşığı başhekim

Müzik aşığı başhekim

Gençlik yıllarından itibaren müzik yazarlığı, magazin gazeteciliği, sanat dergiciliği, pop-müzik konser organizatörlüğü yapan Erkan Sevinç, günümüzde Çeşme Sissus Hastanesi Başhekimi olarak görev yapmakta. Bu müzik aşığı profesörün yeni kitabı, anılarla karışık bir pop-müzik begeseli olarak büyük ilgi çekti.

26.04.2008Ege
Kabare yine Yeşil’lendi

Kabare yine Yeşil’lendi

Ali Poyrazoğlu, "İçimdeki Timsah" adlı oyununu sergilediği Fransa'da büyük alkış aldı.

15.06.2008Kelebek
Pop Star Ala Kurdi

Pop Star Ala Kurdi

Türkiye’de büyük ilgi gören popstar yarışmalarının Kürt versiyonu Pop Star Ala Kurdi, Irak’ta Kürt Bölgesel Yönetimi resmi kanalı Zagros TV’de bu sonbaharda başlıyor. Programın ön elemeleri, kasımda Süleymaniye’de yapılacak. Yarışmanın resmi duyurusu henüz yapılmadı ama şimdiden Diyarbakır, Hakkari ve İstanbul’dan, İran, Fransa, Almanya, Kanada ve ABD’den yüzlerce genç başvurdu bile. Programı Pervarili müzisyen Fırat Başkale sunacak.

5.07.2008Kelebek
Şarkıları 30 kişilik jüri seçti

Şarkıları 30 kişilik jüri seçti

Müzik serüvenine Timur Selçuk’tan aldığı derslerle başlayan Tayfun Hancılar, aslında bir doktor.

8.07.2008Kelebek
Bu yol albümündeki şarkıları müzikle ilgisi olmayan 30 kişilik jüri seçti

Bu yol albümündeki şarkıları müzikle ilgisi olmayan 30 kişilik jüri seçti

Dr. Tayfun Hancılar, 15 yıldır Okmeydanı Devlet Hastanesi’nde radyasyon onkolojisi uzmanı. Ancak birçok kişi onu, müzisyen kimliğiyle biliyor. Örneğin geçen martta Babylon’da Kadir Çöpdemir’le yaptığı Muhabbetli Türk Pop Tarihi adlı gösteri çok konuşulmuştu.

11.07.2008Kelebek
Ben köpekbalığıyım

Ben köpekbalığıyım

"Burası Haftasonu" programına konuk olan Timur Selçuk, kendi hakkında ilginç tanımlamalar yaptı.

16.07.2008Kelebek
Müzik bitmez artık daha özgürüm

Müzik bitmez artık daha özgürüm

İstanbul Life dergisi, Nilüfer ile birkaç yıl aradan sonra ikinci kez buluştu.

2.09.2008Kelebek
Erkek neyzenler beni adam yerine koymuyor

Erkek neyzenler beni adam yerine koymuyor

Burcu Sönmez, Türkiye'deki ender kadın neyzenlerden biri...

16.09.2008Kelebek
Kurskolikler

Kurskolikler

Öğretim üyesi, heykeltıraş, berber. Aralarında her türlü meslekten olan var. Ortak noktaları dinmek bilmeyen bir kurs merakı. Yaşları kaç olursa olsun, devamlı yeni kurslara giderek eğitim almaya devam ediyorlar. Kursa gitmek, onlar için bir çeşit hayat tarzı diyebiliriz. Arka arkaya birbiriyle hiç ilgisiz alanlarda eğitim alıyorlar. Bu sayede dostluklar kuruyor, bazen meslek de değiştiriyorlar. Zamanlarını, paralarını bunun için harcıyorlar. İşte, kursa doyamayanlar.

24.10.2008Kelebek
Giresun - Fransa - İstanbul

Giresun - Fransa - İstanbul!

1969 yılında Giresun’da başlayıp, Fransa’ya uzanan ve son dört yıldır da İstanbul’da devam eden bir hikayenin kahramanı o!

5.01.2009Kelebek
İlhan ile Timur besteledi Ercüment çaldı Tamer fotoğrafladı

İlhan ile Timur besteledi Ercüment çaldı Tamer fotoğrafladı

Sarper Semiz, Selanik göçmeni bir ailenin çocuğu. Ud ve ney çalan abisinin etkisiyle müzikle ilgilenmeye başladı. 12 yaşında gitar çalmaya başladı. Sesinin güzel olduğunu lisede arkadaşlarından gelen iltifatlarla keşfetti. İktisadi Ticari İlimler Fakültesi’ne girdi ama fazla dayanamadı, Güzel Sanatlar Akademisi’ne geçti. Ama hayatında hep müzikle ilgilendi.

30.01.2009Kelebek
Serhana doğum günü hediyesi

Serhan'a doğum günü hediyesi

Serhan Şeşen'in anısına kurulan “Serhan Şeşen Müzik,Felsefe ve Yaşama Saygı Derneği”nin ilk organizasyonu Serhan'ın doğum günü olan 27 Şubat'ta gerçekleşiyor.

23.02.2009Gündem
Iğrdırda Ermenistana bayrak tepkisi

Iğrdır'da Ermenistan'a bayrak tepkisi

ERMENİSTAN’ın başkenti Erivan’da Türk Bayrağının yakılmasına sınır komşusu Iğdır'da vatandaşlar tepki gösterdi.

24.04.2009Gündem

Yazar Sonuçları

Sevgili Matruşkalar...

Onunla 40 yılı aşkın bir dostluğumuz var...

10.11.2006

Eski yılları ne yaparlar

HİKAYEYİ bilirsiniz.

Nasrettin Hoca'ya sormuşlar, "Eski ayları ne yaparlar"?

2.01.2008

Benim cici kurusıkı silahım

Eğer 18 yaşındaysanız (bazen o da gerekmiyor) ve cebinizde 90-100 YTL’niz varsa, av malzemeleri satan bir yerden ya da Eminönü’ndeki bir işportacıdan rahatlıkla kurusıkı bir silah alabilirsiniz.

18.01.2008

Bak bir varmış bir yokmuş

Aklım başıma gelip de müziğe, özellikle de eski kırkbeşliklere ilgi duymaya başladığım ilk yıllarda, Odeon Plak’ın arşivlerinde bir fare olup dolaştığımı, gece olup el ayak çekilince, o başka hiçbir yerde bulamayacağım plakları bir bir dinlediğimi hayal ederdim.

18.01.2008

Şaşırsın kalbim sesimden önce

Aysel Gürel’in ölümüne şaşırdım. Çünkü hiç ölecekmiş gibi yaşamıyordu.

19.02.2008

Yumurta’dan gına geldi...

Önceki akşam yapılan SİYAD törenini görünce sinema yazarlarının kendilerini tatmin için ödül dağıttıklarına kesin inandım.

4.03.2008

Neden taklitleri yapılmıyor

OKAN Bayülgen biraderimiz, memleketimizin mühim bir sorununa parmak basarak şöyle demiş:

24.11.2008

Giderayak Kılıçdaroğlu

OLURDU olmazdı derken, Kemal Kılıçdaroğlu artık CHP'nin İstanbul adayı.

Kararı eleştirenler, hatta Reha Muhtar gibi CHP İstanbul'u kazansa bile bu zaferin "Pirus Zaferi"ne benzeyeceğini savunanlar da oldu.

24.01.2009

Giderayak Kılıçdaroğlu

OLURDU olmazdı derken, Kemal Kılıçdaroğlu artık CHP'nin İstanbul adayı.

25.01.2009

Attilá İlhan Yarışması’na katılanlara dair gözlemler

ATTİLÁ İLHAN BİLİM SANAT KÜLTÜR VAKFI’nın düzenlediği Attilá İlhan Liseli Gençler Kompozisyon Yarışması’nı kazananlar pazartesi günü jüri çalışması sonucunda belirlendi.

20.05.2009