EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Timur Selçuk

Timur Selçuk ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Timur Selçuk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 824 Timur Selçuk haberi bulunmuştur.

Timur Selçuk Haberleri

45lik şarkılar

45'lik şarkılar

“Her Yerde Kar Var” dan “Aldırma Gönül” e, “Kol Düğmeleri” nden “Üryan” a, “Emrah” tan “Batsın Bu Dünya” ya 45` lik Şarkılar.

14.05.2007Seyahat
20:30 Rumuz Goncagül tiyatro

20:30 "Rumuz Goncagül" tiyatro

“Rumuz Goncagül”, Arayıcı’nın ortaoyunu özelliklerinden yola çıkarak 1977 yılında yazdığı ve bu güne kadar pek çok kez sahnelenen bir oyun. Oyun kadının toplumdaki yeri ve evlilik kurumunu ele alan bir komedi. İnsaf Hanım, kocası öldükten sonra kızı Gülsün’e zengin bir koca bulmak için çareler aramaya başlar. Tek isteği geçim derdinden kurtulmaktır. Bir gün aklına müthiş bir fikir gelir ve gazetelere “Goncagül” rumuzuyla evlenme ilanı verir. İki yüz altmış bir damat adayı arasından seçtikleri damat adayları ile İnsaf ve Gülsün’ün arasında geçen birbirinden gülünç, trajikomik olaylar, Timur Selçuk’un müziği eşliğinde dile getiriliyor.

28.03.2007Spor Arena
İşçi filmleri festivali

İşçi filmleri festivali

İlki geçen yıl gerçekleştirilen Uluslararası İşçi Filmleri Festivali’nin ikincisi için geri sayım başladı. Festival bu yıl 1 – 7 Mayıs tarihleri arasında üç kentte eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek

23.03.2007Kelebek
Sarı Naciye İDOBda

Sarı Naciye İDOB'da

Arşivlerde neredeyse unutulmaya yüz tutmuş olan Recep Bilginer'in 1972 yılında yazdığı ve Timur Selçuk'un 90'lı yılların başında bestelediği Sarı Naciye müzikali İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nde (İDOBALE) 16 yıl aradan sonra ilk kez sahneleniyor.

20.03.2007Gündem
Tanışma bitti

Tanışma bitti

Yeni albümünün piyasaya çıkması için gün sayan Hayko Cepkin, bu haftadan itibaren MTV Europe’da, Alternative Nation programında tüm Avrupa’ya adını duyuracak. İlk albümün üzerinden iki yıl geçtiğini ve artık kendini tamamen ifade edebileceğini söyleyen Hayko "Tanışma Bitti" diyor.

18.03.2007Kelebek
Artık şarkıcının tematik söyleyeni muteber

Artık şarkıcının tematik söyleyeni muteber

Son dönemde sahneye çıkan şarkıcılar tematik repertuvara yöneldi. Kimi aşk şarkılarını seçiyor, kimi pop şarkılarıyla tanınmışken sahnede cazı deniyor ya da sadece İngilizce söylüyor.

9.03.2007Kelebek
Albümü benim gibi  yalnızlar için yaptım

Albümü benim gibi yalnızlar için yaptım

"Bir Hayat Daha Olmalı" isimli ilk albümüyle müzik piyasasına hızlı bir giriş yapan Doğa, "Ben ailemin tek çocuğuyum. Ev ortamından dış hayata çıktığım zaman kendimi çok yalnız hissettim. Bu albümü de benim gibi yalnızlar için yaptım" diyor.

8.03.2007 Kelebek
19:30 Sarı Naciye opera

19:30 "Sarı Naciye" opera

Türk tiyatrosunun büyük ustalarından, Devlet Sanatçısı Recep Bilginer’in en ünlü oyunlarından biri olan Sarı Naciye, bir başka ustanın, değerli besteci ve orkestra şefi Timur Selçuk’un , geleneksel ile çağdaşı , opera üslubuyla yalın söyleyişi harmanlayan eşsiz müziğiyle buluştu ve izleyicilerimizin çok beğenerek izleyecekleri etkileyici bir yapıt ortaya çıktı. Törenin kötü ve acımasız yanlarının, işsizlik ve cehalet gibi toplumsal sorunların, bu sorunların uzantısı olarak gelişen kuşaklar arası iletişimsizlik, erkek egemen toplumun dayattığı haksızlıklar gibi ezelden beri varolan ve ne yazık ki güncelliğini hala koruyan olumsuzlukların sergilendiği bir eser.

1.03.2007Kelebek
Vahşete Taksim isyanı

Vahşete Taksim isyanı

Ermenistan’ın Karabağ’daki Hocalı Köyü’nde 25-26 Şubat 1992 tarihlerinde yaptığı katliamda öldürülen 613 kişi, Azerbaycanlılar Dayanışma Derneği, Azerbaycanlı Talebe ve Mezunlar Birliği ile Türk Dünyası İnsan Hakları Derneği’nce İstanbul’da gerçekleştirilen gösteriyle anıldı.

25.02.2007Gündem
Taksimde Hocalı katliamı protestosu

Taksim'de Hocalı katliamı protestosu

Azerbaycan'ın Hocalı kentinde 26 Şubat 1992'de yaşanan katliam, Taksim'de protesto edildi.

25.02.2007Gündem
21:30 Dünden Bugüne Aşk Şarkıları konser

21:30 "Dünden Bugüne Aşk Şarkıları" konser

Ayrılanlar İçin'den Aşkımsın'a, Boş Sokak'tan Acı Veriyor'a, Ajda Pekkan'dan Hande Yener'e, Timur Selçuk'tan Mirkelam'a, dünden bugüne Aşk Şarkıları... İlaveten Berkant'ın katılımıyla özel bölüm: Başta "Bir Şarkısın Sen Ömür Boyu Sürecek" olmak üzere, yıllarca dudaklardan düşmemiş, düşmeyecek diğer Berkant şarkıları. O gece "Kırmızı" herkese çok yakışacak.

13.02.2007Kelebek
Sevdiğiniz sizin için melek olursa

Sevdiğiniz sizin için melek olursa

Profilo Kültür Merkezi içinde yer alan Tiyatro Kedi’nin sahneye koyduğu "Omuzumdaki Melek" oyunu, 20 Ekim’de perdelerini açıyor. Hakan Altıner’in hem rol aldığı hem de yönettiği oyunda Ayda Aksel ve Teoman Kumbaracıbaşı da başrolleri paylaşıyor.

17.10.2006Kelebek
Amacımız Türkiye’nin Berklee’si olmak

Amacımız Türkiye’nin Berklee’si olmak

Kültür Üniversitesi ve sanatçıların işbirliğiyle faaliyete geçen Armoni Sanat Eğitimcileri, ünlü davulcu Asım Ekren’in fikir babalığını yaptığı bir proje. Kültür Üniversitesi Dekanı Nükhet Güz’ün desteklediği, Asım Ekren’in eşi Semra Ekren’in yönetim koordinatörlüğünü üstlendiği sanat bölümlerinde, konularında usta sanatçı ve eğitimci kadrosu ders veriyor.

16.10.2006Kelebek
Konsere geldi, kapıda kaldı

Konsere geldi, kapıda kaldı

Rumelihisarı'nda önceki gece sahneye çıkan Ali Kocatepe, prova için gittiği Hisar'da kapıda kaldı. Organizatörler 200 milyarı son anda yatırınca saat 20.00'de kapılar açıldı ve Kocatepe konserine bir saat geç başlamak zorunda kaldı.

16.08.2006Kelebek
Emel Sayın’dan film müzikleri

Emel Sayın’dan film müzikleri

Son olarak Timur Selçuk’un yönettiği Türk ve Batı sazları eşliğinde verdiği konseriyle bir kez daha gündeme gelen Emel Sayın’ın iki albümü birden Yavuz Asöcal Plakçılık tarafından müzikseverlere sunuldu. ’Emel Sayın-1/ Bir Şarkıdır Yalnızlığım’ adlı albüm, sanatçının 12 eserinden oluşuyor. ’Emel Sayın-2/ Türk Filmleri Müzikleri’nde ise Emel Sayın’ın yıllar önce oynadığı filmlerde yorumladığı şarkılar yer alıyor.

15.08.2006Spor Arena
Müjdat Gezen yine Ajda Pekkan’ı yazdı

Müjdat Gezen yine Ajda Pekkan’ı yazdı

Önceki kitabı "Galiba Ben Sanatçıyım"da yazdıkları yüzünden Ajda Pekkan ile mahkemelik olan Müjdat Gezen, süper starı yeni kitabında da sayfalara taşıdı.

7.08.2006Kelebek
İstanbul’da açıkhava konserleri başladı

İstanbul’da açıkhava konserleri başladı

Most Production tarafından düzenlenen, Harbiye Açıkhava Tiyatrosu Konserleri’nin bu yıl 17.’si yapılıyor. İki yıldır çeşitli festival ve etkinliklere ev sahipliği yapan Kuruçeşme Arena’da BKM Organizasyon konserleri var. İki mekanda da yerli-yabancı ünlü sanatçılar sahneye çıkacak.

20.07.2006Kelebek
Eskişehirdeki çapaoperasyonunda 12 tutuklama

Eskişehir'deki "çapa"operasyonunda 12 tutuklama

Eskişehir'de 4 ay önce tabancayla vurularak öldürülen gencin katil zanlılarını yakalamak amacıyla ”çapa” adıyla başlatılan operasyon kapsamında Eskişehir'in yanı sıra 4 ilde daha yakalanan 12 şüpheliden 11'i tutuklandı.

18.07.2006Gündem
Eskişehirde çapa operasyonu: 12 gözaltı

Eskişehir'de "çapa" operasyonu: 12 gözaltı

Eskişehir'de 4 ay önce tabancayla vurularak öldürülen gencin katil zanlılarını yakalamak amacıyla başlatılan “çapa” adlı operasyonda, 4 ayrı kentten toplam 12 şüpheli, 3 tabancayla yakalandı.

17.07.2006Gündem
Galatasaray Şampiyon özel albümü satışta

Galatasaray Şampiyon özel albümü satışta

Galatasaray Şampiyonluk Albümleri serisinin devamı olan "Galatasaray Şampiyon" özel albümü satışa çıktı. Albümde, "Bir Baba Hindi"nin müzikal yorumları da bulunuyor.

30.05.2006Spor
Geçmişin şarkıcıları sahnelere dönüyor yeniden basılan albümleri kapışılıyor her yerde nostalji partileri yapılıyor

Geçmişin şarkıcıları sahnelere dönüyor yeniden basılan albümleri kapışılıyor her yerde nostalji partileri yapılıyor

Onlar tam "oldies but goldies". Yani eskiler ama altın değerindeler. 60’ların, 70’lerin, 80’lerin yıldızları, belki sahnelerde oldukları dönemden bile daha popülerler şu ara. Karma albümlerde onlar, kitaplarda onlar, dizi müziklerinde onlar var. Gece kulüplerindeki en kalabalık partilerde onların şarkıları çalıyor. İstiklal Caddesi’ndeki müzik dükkanlarından, aranjman çağı yıldızlarının şarkıları duyuluyor.

6.05.2006Kelebek
Mankenlik mesleğini ben yarattım

Mankenlik mesleğini ben yarattım

Boyu 1.74, ölçüleri 88-52-88’di. Türkiye’nin ilk mankenlerinden biriydi. Kimlere kimlere defile yapmadı ki. İran Şahı, Kraliçe Elizabeth, Karamanlis, Prenses Süreyya, Eisenhower... Christian Dior, Saks Fifth Avenue gibi markalar için podyuma çıktı. Bu yüzdendir ki, göğsünü gere gere "Ben önce mankenim" diyor. Önce manken, sonra oyuncu, sonra ressam, sonra şarkıcı Lale Belkıs hayatını İpek Çoraplar’da anlatıyor: "Gerçek ismim Belkıs Durmaz. Bu kitapta Belkıs Durmaz, Lale Belkıs’ı anlattı" Belkıs’ın hayatında tabii ki ünlülerle karşılaşıyorsunuz: Zeki Müren, Filiz Akın, Özdemir Asaf, Orhan Boran, Timur Selçuk, Nükhet Duru, Atıf Yılmaz...

8.04.2006Kelebek
18 MART: Münir Nurettin Selçuk şarkıları

18 MART: Münir Nurettin Selçuk şarkıları

Emel Sayın, ünlü bestekar Münir Nurettin Selçuk'un en seçkin eserlerini Timur Selçuk'un yönetimindeki senfonik orkestra ve Türk müziği sazları eşliğinde bu akşam 20:00'de İş Sanat'ta yorumluyor.

17.03.2006Gündem
17 MART: Emel Sayın konser

17 MART: Emel Sayın konser

Emel Sayın, ünlü bestekar Münir Nurettin Selçuk'un en seçkin eserlerini Timur Selçuk'un yönetimindeki senfonik orkestra ve Türk müziği sazları eşliğinde bu akşam 20:00'de İş Sanat'ta yorumluyor.

16.03.2006Gündem
Ustalar buluşuyor

Ustalar buluşuyor

Emel Sayın ile Timur Selçuk'u aynı sahneyi paylaşma heyecanı sardı. Sayın, ünlü bestekar Münir Nurettin Selçuk’un sevilen eserlerini, bugün ve yarın akşam Timur Selçuk yönetimindeki senfonik orkestra ve Türk müziği sazları eşliğinde İş Sanat’ta yorumlayacak.

16.03.2006Kelebek
Aliye ve Kurtlar Vadisi’nin yeni rakibi Akrep Nalan

Aliye ve Kurtlar Vadisi’nin yeni rakibi Akrep Nalan

Karlar Düşer, Halikarnas ve Aşiyan, Akrep Nalan denince akla gelen ilk birkaç şarkı. Albümlerinden çok sahnede dinleyicisi ile buluşan bir şarkıcı o. Bir süredir ara verdiği sahnelere yeniden dönüyor. Dört yıldan sonra bu sezon İstanbul’da iki mekanda birden şarkı söylüyor. Salı geceleri Nişantaşı Shu Bar’da, perşembe geceleri ise Levent Coco’a Gogo’da çıkıyor. Akrep Nalan’la kendi deyişiyle ‘aşina geceleri’ne geri dönüşünü konuştuk.

8.12.2005Kelebek
Senfoni eşliğinde bir çocuğun Galatasaraylı olma hikayesi

Senfoni eşliğinde bir çocuğun Galatasaraylı olma hikayesi

Bugüne kadar pek çok bestenin altına imzasını atan Kamran İnce, taraftarı olduğu Galatasaray için korolu bir senfoni besteledi. Bu, dünya tarihinde bir spor kulübü için bestelenmiş ilk senfoni.

26.11.2005Kelebek
Galatasaray dev bir senfonik konser düzenleyecek

Galatasaray dev bir senfonik konser düzenleyecek

Galatasaray Kulübü, 100. yıl kutlama etkinlikleri çerçevesinde, dev bir senfonik konser düzenleyecek.

23.11.2005Gündem
Side’de festival zamanı

Side’de festival zamanı

Side Belediyesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 15-30 Eylül tarihleri arasında 5’incisini düzenleyecekleri Side Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali için, tarihi Apollon Tapınağı’nda bilgilendirme toplantısı yapıldı.

8.09.2005Kelebek

Yazar Sonuçları

Sevgili Matruşkalar...

Onunla 40 yılı aşkın bir dostluğumuz var...

10.11.2006

Deniz Çetin yeni Keremcem mi?

Adam olacak şarkı yüz metreden belli ediyor kendini. Çünkü o şarkıyı tesadüfen yolda, radyoda, televizyonda duyan tüketiciden önce; müzik televizyonlarının program yapımcıları, radyo ve kulüp Dj’leri sevmiş oluyorlar.

22.09.2006

Üstadı hak etmiş şarkılar

MÜNİR NURETTİN’i yeniden dinlerken Orhan Veli’nin mısrası şarkılara karışıyor:

"İstanbul’u dinliyorum gözlerim kapalı."

16.09.2006

Lübnan’a barış gelsin diye 1860’ta kendi valimizi bile idam etmiştik

Türkiye günlerden buyana Lübnan’a asker gönderilmesi meselesini tartışıyor, hemen her ihtimalin üzerinde duruluyor ama Lübnan yüzünden geçmişte başımıza neler geldiği ve "Türk" kavramının Lübnanlılar için ne ifade ettiği konularında hiçkimse birşey söylemiyor ve yazmıyor.

2.09.2006

Ölüme yakın deneyimler

Dharma’dan çok ilginç bir kitap çıktı: Işıkla Gelen Değişim. Ölüme yakın deneyimleri anlatıyor. Hani ölümü burnunun ucunda hissedenlere yönelik, "Bir ışık huzmesi gördüm, nur yüzlü dede çıktı, hayatım film şeridi gibi önümden aktı" geyikleri vardır ya...

17.08.2006

Merkez Bankası nereye taşınsın?

MERKEZ Bankası’nın Ankara’daki merkez ofislerinin İstanbul’a taşınmasıyla ilgili ilginç tartışmayı dün Hürriyet’te okudunuz.

4.08.2006

Böyle türü bozuğa can kurban

Bazen denk düşmüyor işte. Hayko Cepkin’in Sakin Olmam Lazım adlı albümünü bir yıla yakındır düzenli aralıklarla dinliyorum.

21.07.2006

Timur Selçuk’un marşlarını tribün söyler mi

ALİ Kırca’nın Siyaset Meydanı’nda Galatasaray’ın konuşulacağını öğrendiğimde verdiğim ilk tepki, göz kapaklarını açık tutabilimek amacıyla minik bir kibrit çöpü seti ayarlamak ve kahve için su ısıtmak oldu.

2.03.2006

Müzik sadece müzik midir?

Müzik, Galatasaray Lisesi’nin geleneği içinde spor kadar önemlidir. İçinde müzik yapma sevdası olan birçok öğrenci; küçük sınıflardayken önce gıpta ile ağabeylerini dinler, onlardan bir şeyler öğrenmeye çalışır. Ardından sıraları gelince müzik odasındaki yerlerini alırlar. Nesiller, devreler boyu bu böyle devam etmiştir Galatasaray’da.

17.02.2006

Gizli eller

UĞUR Mumcu’, 24 Ocak 1993’te Ankara’da bombalı bir saldırıda katledilmişti.

Bugün 13. ölüm yıldönümünde kendisini anarken, Ağca konusunda yazdıklarına bakmak gerekiyor. (Bugün, Diyarbakır’da katledilen Emniyet Müdürü Gaffar Okkan’ı da unutmuyoruz.)

23.01.2006

Piyano maço bir aşıktır, üç gün dokunmazsan kendini kasar, kapris yapar

Karşımdaki kadının adı Serpil Günseli. Dünya şekeri. Bıcır bıcır anlatıyor, ben de tatlı tatlı dinliyorum.

11.11.2005

İğneden korkan cerrah

İtalya’nın Toscanalı tenor Andrea Bocelli’si varsa, bizim de Şanlıurfalı tenor Ferhat Göçer’imiz var... Bocelli’nin ‘Melodramma’sı, ‘Con te Partiro’su, ‘Il Mare Calmo Della Sera’sı varsa, Ferhat’ın da ‘Aşkların En Güzeli’si, ‘Sevgisiz Olmaz’ı, ‘Dola Dola’sı var...

24.10.2005