EKSTRA
MENÜ

Timur Selçuk

Timur Selçuk ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Timur Selçuk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 820 Timur Selçuk haberi bulunmuştur.

Timur Selçuk Haberleri

Samanyolu şarkısı ilk kime teklif edilmişti

Samanyolu şarkısı ilk kime teklif edilmişti?

"Samanyolu şarkısının ilginç hikâyesini yazmak ne zamandır aklımdaydı. Herkes gibi benim de çok sevdiğim bu şarkının ilginç hikâyesinin bende kalmasından rahatsızlık duyuyordum."

3.10.2012Gündem
Bu albüm Anadolu Pop’a bir vefa borcu

Bu albüm Anadolu Pop’a bir vefa borcu

Replikas, 2000’de yayınladığı Köledoyuran albümüyle hayatımıza girdi. Saykodelik, rock, etnik, Anadolu, oryantal ve dünyanın üstünde yaşadığımız bu topraklarına ait ne varsa hepsinin zorlamasız ve homojen birleşimiydi onlar.

25.05.2012Kelebek
Replikas

Replikas

Ghetto
25.05.2012
22:00

24.05.2012Kelebek
16 yıl sonra geri döndü

16 yıl sonra geri döndü

Hello Ozan 'Delinin Kısmeti' isimli ikinci albümünü çıkardı.

16.05.2012Gündem
Daha albüm çıkmadan ‘niye’ diye sordular

Daha albüm çıkmadan ‘niye’ diye sordular

Sertab Erener’in Türk sanat müziği şarkıları seslendirdiği albümü “Ey şuh-i Sertab” bugün çıktı. Klasik eserleri seslendirdiği albümünde 1930’ların tarzını tercih etmiş Sertab. şarkıları son derece sade okuyor. Bu yüzden de “Benim hayatımın hiçbir alanında abartı ve ağdalı söylem yok ki bu albümde olsun” diyor. Bülent Ersoy’un daha albüm çıkmadan ‘Niye’ diye sormasına ise bakın ne yanıt veriyor...

11.04.2012Kelebek
Kariyerimdeki 10 yılı hiç hatırlamıyorum

Kariyerimdeki 10 yılı hiç hatırlamıyorum

Müzik kariyerinin 20. yılını kutlayan Soner Arıca, sevenlerinin karşısına çok özel bir çalışmayla çıktı. Arıca, geçmişten bugüne en çok dinlenen, en sevilen slow eserlerini “şarkılar Aşk’ı Söyler” adlı bir albümde topladı.

7.03.2012Kelebek
Bizde 13. sınıf ömür boyu sürer

Bizde 13. sınıf ömür boyu sürer

Galatasaray Lisesi eski öğrencilerinin üyesi olduğu Galatasaraylılar Derneği bu yıl 104'üncü yaşını kutluyor. Bu vesileyle haziran ayında ilk kez 'Galatasaray Ödülü' de verilecek. Her yıl ulusal veya uluslararası alanda başarılı bir kişiye takdim edilecek ödülün bu yılki dalı, ekonomi. Bu vesileyle derneğin kapısını çaldık, 'Cemiyet'in bilinmeyenlerini başkan Tevfik Bilge'den öğrendik

3.03.2012Gündem
Operacılık yapmamaya özen gösterdim

Operacılık yapmamaya özen gösterdim

Önce Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı’na girdi. Ardından Ankara Devlet Operası’nın açtığı sınavı kazanarak kurumun en genç sanatçısı oldu. Yurtdışında yarışmalara katılıp burslar kazandı ve Bulgaristan ile Avusturya’da eğitimler aldı. Fakat biz Güvenç Dağüstün’ü en çok Fazıl Say’ın Nâzım Oratoryo’sunu seslendirince tanıdık. ‘Evde Yoklar’ albümünde Polat Bülbüloğlu’ndan Mehmet Güreli’ye kadar pek çok bestecinin farklı tarzda şarkılarını seslendiren Dağüstün’le albümünü konuştuk.

9.02.2012Kelebek
Bir dava klasiği

Bir dava klasiği

1950’lerin Amerikası’ndayız. Yargı siyasallaşmış, halk adalet arayışında... Ve günümüzde hâlâ tartışılmaya devam eden bir olay; Rosenberg Ailesi. 20’nci yüzyılın ilk yarısında yaşamış, Amerikan vatandaşı olan Ethel Greenglass Rosenberg ve Julius Rosenberg, Amerikan Komünist Partisi CPUSA üyesiydiler.

27.01.2012Gündem
Jülide Özçelik

Jülide Özçelik

KKM Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi
08.01.2012
19:00

6.01.2012Kelebek
Elif Çağlar

Elif Çağlar

Salon İKSV
19.11.2011
22:30

18.11.2011Gündem
SEYYAH: Sahne savunmanın

SEYYAH: Sahne savunmanın

Adliye koridorlarının gri atmosferinde farklı bir ses ‘Seyyah’. 20 bin avukatın bağlı bulunduğu İstanbul Barosu’nun ilk rock grubu. Piyano, gitar, bas ve davuldan oluşan grubun basçısı ve solisti kadın. Grup üyeleriyle 29 Kasım’da Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezi’nde verecekleri konser öncesi sohbet ettik

12.11.2011Kelebek
Bayrama özel hediye kitaplar

Bayrama özel hediye kitaplar

Bayrama özel kitaplar hurriyet.com.tr okuyucularının oluyor. Sıra Ali Kocatepe'den 'Hey Gidi Dünya Hey' ya da Ilsa J. Bick'den Küller'de.

4.11.2011Gündem
Şirket içinde K2

Şirket içinde K2

Geçen yıl Kale Grubu bünyesinde kurulan K2 üyelerinin tamamı önceden bir şekilde müzikle ilgilenmiş kişiler. Kimi evinde arkadaşlarına gitar çalmış, kimi profesyonel anlamda şan dersi almış ya da sürekli çeşitli gruplarda yer almış.

30.09.2011Kelebek
Adli kara kutu

Adli kara kutu

Televizyonlardaki tartışma programlarında son günlerde sıkça gördüğümüz hararetli tartışmaların odağındaki Faik Işık, Aziz Yıldırım’ın avukatı. Şike soruşturmasının yanı sıra, Süleyman Mercümek davası, kayıp Bosna paraları davası, Sivas olayları davası gibi kamuoyunda çokça tartışılan birçok önemli davanın da avukatlığını yaptı. Yakın tarihin bu adli kara kutusu çok önemli iddialar ortaya atıyor

6.08.2011Gündem
Efsane ‘Cin Ali’ye karşı

Efsane ‘Cin Ali’ye karşı

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, tüm Türkiye’de şenlik havasında kutlandı. Taksim Meydanı’nda toplanan binlerce emekçi, 34 yıl aradan sonra AKM’ye çekilen “zincirlerini kıran işçi” pankartıyla coştu. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, istifaya çağırıldı.

1.05.2011Gündem
Rejansta Yılbaşı Rüzgarı

Rejans'ta Yılbaşı Rüzgarı!

Eşsiz müzik ve yemek ziyafeti yılbaşı gecesi Rejans'ta!

30.12.2010Etkinlikler
Beyaz benim için çok özel bir adam

Beyaz benim için çok özel bir adam

Aslında bu bir Ayşe Egesoy röportajı, fakat ben Beyazıt Öztürk’ü de dahil etmek istedim. Çünkü “Beyaz Show”da yer alan “Damar Damar Üstüne” köşesi için Egesoy’u ikna eden kişi o... İzleyicinin kısa sürede müptelası olduğu bu yeni köşe, son derece eğlenceli ve tam manasıyla Ayşe Egesoy formatında; yani gayet şiirsel ve edalı!

15.12.2010Kelebek
Omurgasız değilim

Omurgasız değilim

İdeolojik geçmişi olan bir sanatçının, kitlelerin sevgisini kazanmış popüler kızı Doğa Rutkay... Babası gibi ideolojik yanı ağır basan bir sanatçı değil ama çıkarları uğruna bir öyle bir böyle de davranmıyor, yani kendi deyimiyle omurgası sağlam biri... Ahmet Hakan, Rutkay’la Elele dergisi için görüştü.

7.12.2010Kelebek
Taksim’e yakıştı

Taksim’e yakıştı

Taksim, 32 yıl sonra işçilere açıldı ve tarihi bir gün yaşadı. Onbinlerin doldurduğu alanda yer kalmadı, Gezi Parkı da gösteriye açıldı. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, 1-2 olay dışında coşkuyla kutlandı.

1.05.2010Gündem
Timur Selçuk ve Ruhi Su Korosundan 1 Mayıs Marşı

Timur Selçuk ve Ruhi Su Korosu'ndan 1 Mayıs Marşı

Taksim Meydanı'nda 6 işçi ve memur konfederasyonu tarafından ortaklaşa düzenlenen 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları başladı.Taksim Meydanı'nda 6 işçi ve memur konfederasyonu tarafından ortaklaşa düzenlenen 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları başladı.

1.05.2010Gündem
32 yıl sonra Taksim coşkusu

32 yıl sonra Taksim coşkusu

İstanbul Taksim Meydanı, 1978’den sonra ilk kez işçilerle buluşuyor.1 Mayıs kutlamaları için Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) ve Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Şişli Meydanı'ndan Taksim'e doğru yürüyüşe başladı. Grubun en önünde sendika başkanları ile sanatçılar yer aldı. Sabah erken saatlerden itibaren Şişli Meydanı'nda toplanan gruplar, Halaskargazi ve Cumhuriyet Caddeleri istikametinden Taksim Meydanı'na girecek.

30.04.2010Gündem
Taksimdeki 1 Mayıs programı belli oldu

Taksim'deki 1 Mayıs programı belli oldu

Yarın Taksim Meydanı'nda 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle 6 işçi ve memur konfederasyonu tarafından ortak hazırlanan kutlama etkinliği, saat 10.00'da başlayıp 16.00'da bitecek.

30.04.2010Gündem
Çelebi: Yüzünü saklayanın aramızda yeri yok

Çelebi: "Yüzünü saklayanın aramızda yeri yok"

DEVRİMCİ İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Süleyman Çelebi, 1 Mayıs kutlamalarıyla ilgili düzenlendiği basın toplantısında, "32 yıllık bir aradan sonra yeniden 1 Mayıs alanına yürüyoruz. Kürsümüzü geri alıyoruz . Bu başarı hepmizindir " dedi. Çelebi, “Hiçkimse maskesiyle gelmeyecek. Gizleyecek, kendisini saklayacak yüzün aramızda yeri yok.” diye konuştu.

28.04.2010Gündem
‘Yürüyen Adam’ kime gitti

‘Yürüyen Adam’ kime gitti

Kim derdi ki günün birinde bir heykel, açık artırma salonlarında büyük ressamların tablolarını geride bırakıp rekor kıracak? ‘Yürüyen Adam’ o rekoru kırdı ve şimdi merak edilen heykeli kimin aldığı.

17.02.2010Gündem
1995 YILINDA BÖYLEYDİ

1995 YILINDA BÖYLEYDİ

1962 İstanbul doğumlu olan Arzu Ece, Türk sanat müziği bestecisi ve şarkı sözü yazarı Kadri Şençalar'ın yeğeni. İlk olarak 1989 yılında Grup Pan'ın bir üyesi olarak bir Timur Selçuk bestesi olan Bana Bana adlı parçayla Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil etti. 1995 yılında ise 40. Eurovision Şarkı Yarışmasında Türkiye'yi 'Sev' adlı parçasıyla temsil ederek yarışmaya ikinci defa katıldı.

16.02.2010Ne Oluyor
Kansere yakalanan Arzu Ece hastalığını klip yaptı

Kansere yakalanan Arzu Ece hastalığını klip yaptı

Türkiye'yi iki kez Eurovision'ta temsil eden Arzu Ece kanser tedavisi görürken yaşadıklarını şarkı yaptı. Hasta yatağında cep telefonuyla klip çekti.

16.02.2010Gündem
Ajdaya süper ödül

Ajda'ya süper ödül

Fransa Başkonsolosluğu tarafından organize edilen 'Dario Moreno' ödülü, bu yıl Ajda Pekkan’a veriliyor.

4.12.2009Kelebek
Süper Star’a süper ödül

Süper Star’a süper ödül

Süper Star Ajda Pekkan, “Dario Moreno” ödülüne layık görüldü.

3.12.2009Kelebek
Babaannesi yazdı dedesi besteledi babası düzenledi Hazal söyledi

Babaannesi yazdı dedesi besteledi babası düzenledi Hazal söyledi

Dede ünlü bestekâr Münir Nurettin Selçuk, babaanne tiyatrocu Şehime Erton, anne tango eğitmeni Ayşegül Betil, baba besteci Timur Selçuk... İşte Hazal Selçuk bu köklere sahip. Ona göre, böyle bir ailede yaşamanın zorluğu yok. Aksine ailenin ışığından beslenmeyi becermiş. Şimdi uzun süredir babası Timur Selçuk’la üzerinde çalıştığı “Su Yeşili” isimli albümünü tamamladı.

27.11.2009Kelebek

Yazar Sonuçları

Yazaroğlu yazar yok mu?..

GENETİK bilimi edebiyatta devre dışı kalıyor.

1.09.2012

Sertab Erener’in babasına ve hepimizin babalarına

Bana ne oluyor? Gerçekten ne oluyor? Ben ve Türk Sanat Müziği? Alâkasız... Zannederdim! Bana o melodiler, o sözler değmez...

28.04.2012

Amiral Battı!

Türk Hava Kuvvetleri’nin 100. yılı için “Anadolu Kartalları” adlı film çekildi.

17.04.2012

Kavun’un kitabı kızına yazdığı uzun bir mektup gibi

Yakın dostum Prof. Dr. Aydın Kunt’u geçtiğimiz cuma gecesi kaybettik. Aydın dilediği gibi yaşadı ve belki de dilediği gibi veda etti yaşama. Allah yolunu açık etsin...

6.02.2012

Eczacı, şair, yazar, uluslararası rehber Ulukaya’ya göre; Turizmimizi zirveye çıkarmak, alternatif turizme bağlı

Eskişehir’e birlikte gittik. Sevgili dostum Ertan Kayıtken de vardı. Gruba rehberlik etti.

4.02.2012

‘Rosenbergler Ölmemeli’ ama...

ROSENBERGLER Ölmemeli ama “McCarthy”ler yaşadıkça, onlar her zaman ya elektrikli sandalyede kavrulup ölecekler, ya idam sehpasında can verecekler ya da ömür boyu hapiste çürüyecekler...

25.01.2012

Fenerbahçe’nin kabahatleri!

YILDIRIM Orduları Grup Komutanlığı’na atanan Mustafa Kemal, yeni görevine başlamadan önce, 3 Mayıs 1918’de Fenerbahçe Kulübü’nü ziyaret eder. Kulübün ileri gelenleri ve futbolcuları ile tanışır. Futbolcular arasında, televizyonda verdiği cevaplarla hayranlığımızın bir kat daha arttığı Timur Selçuk’un babası Münir Nurettin Selçuk da vardır.

28.07.2011

KKDF komedisi

BANKALAR tüketiciye kullandırdıkları her tür kredi (taşıt, konut, tüketici vb.) için % 10 olarak uygulanan KKDF (Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu) kesintisini Ekim 2010’da % 15’e çıkardılar. Ve daha önce kullanılmış olan kredilere de bunu yansıttılar.

16.07.2011

Karantinalı Despina

“BİR gül takıp da sevdalı her gece saçlarına
çıktı mı deprem sanırdın kara kız kantosuna...”

5.01.2011

Özel bir parti için kapalıyız efendim

Belki de duyabileceğiniz en kibar kapıdan çevirme lafı bu: “Özel bir parti için kapalıyız efendim.”

23.12.2010

Ümit Yaşar

ABD’de Prof. James C. Kaufmann 2 bine yakın şair ve yazarın hayatını incelemiş.

4.11.2010

Deniz Feneri’nde ikinci dava!

GAZETEPORT internet sitesinde dün yayımlanan haber, Almanya’daki Deniz Feneri e.V. davasında gelinen yeni aşamayı anlatıyordu.

22.10.2010

Aşk-ı Memnu Ergenekon ürünü

Ne Osmanlı-Türk romancılığı ne de reyting rekorları kıran diziler üzerinde yeterli özgün çalışma yapılıyor. Aşk-ı Memnu dizisinin neden bu kadar seyredildiğini nedense kimse tahlil etmedi. Keza dizi gibi, Eren Talu-Defne Samyeli ilişkisinin de gündem yaratması üzerinde duruldu. Oysa bunlar yapılmadan ne Aşk-ı Memnu romanının yazıldığı ve çok beğenildiği II. Abdulhamid’in baskıcı rejimi, ne de Aşk-ı Memnu dizisinin çok seyredildiği Ergenekon’un yarattığı korku toplumu analiz edilebilir. Kafanız mı karıştı; halbuki tüm bunların basit bir yanıtı var.

3.07.2010

1 Mayıs sabahı

"EL pueblo unido jamas sera vencido"...

1.05.2010

Genç diplomatlar umarım zorlanmaz

FERİDUN Sinirlioğlu. İsrail’de üç buçuk yıllık büyükelçilik sonrasında, şimdi Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı.

Selim Yenel. Üç yıl Avusturya Büyükelçiliği sonrasında, şimdi Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı.

11.02.2010