EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Timur Selçuk

Timur Selçuk ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Timur Selçuk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 824 Timur Selçuk haberi bulunmuştur.

Timur Selçuk Haberleri

Devlet Sanatçılığına iptal

Devlet Sanatçılığı'na iptal

Danıştay 10'ncü Dairesi "Devlet Sanatçılığı" unvanı verilmesine dayanak olan yönetmeliği iptal etti. Karar kesinleşirse 89 kişinin unvanı geri alınacak.

10.04.2002Gündem
Devlet Sanatçılığına iptal

Devlet Sanatçılığı'na iptal

Danıştay 10'ncü Dairesi "Devlet Sanatçılığı" unvanı verilmesine dayanak olan yönetmeliği iptal etti. Karar kesinleşirse 6 Aralık 1998'de bu unvanı alan 89 kişinin Devlet Sanatçılığı geri alınabilecek. Daha önce "Devlet Sanatçısı" olanların durumu ise henüz belirsiz.

10.04.2002Gündem
80 sanatçının devlet sanatçılığı iptal edildi

80 sanatçının devlet sanatçılığı iptal edildi

Ressam Mehmet Güleryüz itiraz edince Danıştay, 80 sanatçıya ‘‘devlet sanatçılığı’’ unvanı verilmesini düzenleyen yönetmeliği iptal etti.

10.04.2002Gündem
80 sanatçının devlet sanatçılığı iptal edildi

80 sanatçının devlet sanatçılığı iptal edildi

Danıştay, aralarında Emel Sayın, Orhan Gencebay, Muazzez Ersoy, Levent Kırca gibi ünlü sanatçıların bulunduğu 80 sanatçıya ‘‘Devlet Sanatçılığı’’ unvanı verilmesini düzenleyen yönetmeliği iptal etti. Bu kararla 80 sanatçının da içinde yer aldığı 140 kişiye verilen unvanlar da tehlikeye girdi.

10.04.2002Gündem
Kürtçe sanat şov dünyasını zenginleştiriyor

Kürtçe sanat şov dünyasını zenginleştiriyor

Politik gündemde etkili ve yetkililer Kürtçe televizyona izin, Kürtçe eğitime yeşil ışık derken Kürt sanatçılar alıp başını yürüdü. Kürt sanatçılar son iki yıldır bir hayli mesafe aldı. Daha önce sadece militan oyunlar sahneleyen tiyatro grupları şimdi Moliere ve Harold Pinter oynuyor. Shakespeare ve Çehov üzerine çalışmalar sürüyor. Mem-u Zin klasiği opera ve bale olarak sahnelenmek üzere tartışılıyor. Kadın kılığındaki erkeklerin oynadığı oyun ise oldukça eğlenceli bir seyirlik.

20.04.2002Gündem
O unutulmaz sesi doğduğu semtte dinleyin

O unutulmaz sesi doğduğu semtte dinleyin

Türkiye'nin solist sıfatıyla, hem de frak giyerek sahneye çıkan ilk sanatçısı. Klasik Türk Musikisi'ni içkili sofralardan çıt çıkmayan tiyatro salonlarına taşıyan ve yine ilk kez ayakta icra eden eşsiz sesli lirik tenor.

20.04.2002Gündem
Münir Nurettin anıldı

Münir Nurettin anıldı

Türk sanat müziğinin ünlü üstatlarından Münir Nurettin Selçuk, ölümünün 21'inci yıl dönümünde, oğlu Timur Selçuk ve Levent Kırca tarafından düzenlenen bir törenle anıldı.

12.05.2002Gündem
2000 konserin tek imzası: Mustafa Oğuz

2000 konserin tek imzası: Mustafa Oğuz

Rumeli Hisarı'nda başlayıp, son iki yıldır tamamen Açık Hava Tiyatrosu'na taşınan konserlerin onüçüncüsü salı günü Candan Erçetin'le başlayacak, Teoman'dan Sertap Erener & Fahir Atakoğlu'na, MFÖ'den İstanbul Gelişim & Ajda Pekkan'a, Goran Bregoviç'ten Müslüm Gürses'e pek çok sanatçıyla da devam edecek.

20.07.2002Gündem
Sezen Aksu’ya madalya verilmeli

Sezen Aksu’ya madalya verilmeli

Depremde yerle bir olan Varto'nun Baltaş (Kemera Xemgin) köyünde doğdu. Evlerinin başköşesinde bağlama her daim asılı dururdu. Daha küçücük bir çocukken, abisi saz çalmaya başladığında duyduğu melodiyi tekrarlamaya, türkülere sesiyle eşlik etmeye başladı.

20.09.2002Gündem
Orhan Boran Gecesi: Önemsiz detaylar

Orhan Boran Gecesi: Önemsiz detaylar!

Orhan Boran, bizim kuşak için, ne güzel şeyleri çağrıştıran bir isimdir, bilir misiniz? Zarafet, güler yüz, incelik, terbiye, beyefendilik, akıcı bir üslup ve mükemmel bir Türkçe. Tabii bu arada büyük bir şovmen... Ve benim de, çocukluktan beri hikâyelerini dinlediğim bir “amcam”.

7.10.2002Kelebek
Latin müziğinin güneşi Palmieri Babylonda dansa davet ediyor

Latin müziğinin güneşi Palmieri Babylon'da dansa davet ediyor

Eddie Palmieri ‘‘Latin müziğinin güneşi’’ adıyla anılıyor. 1960'ların klasik Latin caz geleneğini sürekli devrim yöntemiyle bugüne kadar getiren, altı Grammy ödüllü bu piyanist ve besteci bu akşam Babylon'da bir konser veriyor.

7.11.2002Gündem
Abdülhamid Düşerken

Abdülhamid Düşerken

Kurtuluş ve Cumhuriyet filmlerinin ardından 1 milyon dolarlık bütçeyle çekilen ‘‘Abdülhamid Düşerken’’in çekimleri tamamlandı. Böylelikle TRT, tarihi üçlemeyi tamamlamış oldu. Filmde, birçok ünlü ismin yanı sıra sayısız figüran da rol aldı.

3.04.2003Gündem
Acele vesikalık

Acele vesikalık

Albüm sayfası, Hürriyet Pazar'ın yıllardır hiç ara vermeden yayımlanan, artık kendi başına marka olmuş bölümlerinden biri. Burada her hafta, bir insanın hayatına odaklanıyor, doğumundan hatta bazen doğumundan önceki olaylardan başlayıp bugüne kadar nerelerden geçtiğini okuyor, yazıya eşlik eden, albümlerden alınma siyah-beyaz resimlerde bir ömrün akışını görüyorsunuz.

5.09.2003Kelebek
60ında bir romantik serseri Mehmet Teoman

60'ında bir romantik serseri Mehmet Teoman

Onu ünlü ve çok sayıdaki sevgililerinden, şöhret yaptığı şarkıcılardan, Kadınım, Beni Benimle Bırak gibi belleğimize kazınmış şarkı sözlerinden, sahneye koyduğu kabarelerden tanır ‘‘eski’’ler. Yeni kuşaklar ise bar, kulüp işletmeciliğinden ve yarattığı yeni DJ trendinden.

6.12.2003Kelebek
İyi Ulusal Uzun Film ödülü Küçük Özgürlükün

İyi Ulusal Uzun Film ödülü Küçük Özgürlük'ün

15. Ankara Uluslararası Film Festivali'nde ''En İyi Ulusal Uzun Film'' ödülü, yönetmen Yüksel Yavuz'un çektiği ''Küçük Özgürlük'' filmine gitti.

27.12.2003Gündem
SİYAD Ödüllerinde heyecan dorukta

SİYAD Ödülleri'nde heyecan dorukta

Türk sinemasının en önemli ödüllerinden biri olan SİYAD Ödülleri'nin adayları açıklandı.''İnşaat'' 5 dal ve 6 oyuncu ile toplam 11, ''Karşılaşma'' 5 dal ve 5 oyuncu ile toplam 10, ''Abdülhamit Düşerken'' 5 dal ve 2 oyuncu ile toplam 7, ''Çamur'' 4 dal ve 3 oyuncu ile toplam 7, ''Gönlümdeki Köşk Olmasa'' da 4 dal ve 2 oyuncu ile toplam 6 dalda ödüllere aday oldu.

8.01.2004Gündem
SİYADın en iyisi Karşılaşma

SİYAD'ın en iyisi Karşılaşma

Sinema Yazarları Derneği'nin (SİYAD), ''2003 Yılı Türk Sineması Ödülleri'' Emek Sineması'nda törenle sahiplerine verildi. SİYAD Başkanı Atilla Dorsay ve manken Deniz Akkaya'nın sunduğu gecede, daha önce belirlenen 5'er adaydan ödüle değer görülenler açıklandı. İşte SİYAD'ın en iyileri:

20.01.2004Gündem
Sinemanın en iyileri

Sinemanın en iyileri

Sinema Yazarları Derneği'nin (SİYAD) düzenlediği ‘‘2003 Yılı Türk Sineması Ödülleri’’, önceki akşam Beyoğlu Emek Sineması' nda düzenlenen törenle sahiplerini buldu. SİYAD Başkanı Atilla Dorsay ve manken Deniz Akkaya' nın sunuculuğunu üstlendiği gecede, En İyi Film Ödülü'nü ‘‘Karşılaşma’’ aldı.

20.01.2004Gündem
DYPnin ağır topu Şelçuk AKPye geçti

DYP'nin 'ağır topu' Şelçuk AKP'ye geçti

DYP, 28 Mart'ta yapılacak yerel seçimler yaklaşırken bir istifanın şaşkınlığını yaşadı. Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Timur Selçuk, partideki görevinden sessiz sedasız istifa etti. Timur Selçuk, parti genel merkezine gönderdiği istifa mektubunda 1994 yılından bu yana DYP'nin çeşitli kademelerinde görev yaptığını vurguladı.

28.01.2004Gündem
Iğdır: Azeriler öğleden sonra karar verir

Iğdır: Azeriler öğleden sonra karar verir

YAKLAŞAN yerel seçimler Iğdır'ı bir karnaval havasına sokmuş. Iğdır'ın tüm sokak ve caddeleri, parti bayrakları ve başkan adaylarının posterleriyle donatılmış. Kentin içinde bolca olan kahvehaneler de partiler tarafından adeta seçim bürolarına dönüştürülmüş. Her kahve bir partinin karargáhı gibi. Iğdır'ın etnik yapısı nedeniyle seçim yarışının hayli ilginç olacağı bir gerçek...

15.03.2004Gündem
Avare

Avare

16.05.2004Kelebek

Yazar Sonuçları

Názım'ın müziği ile dans etmek

MUHARREM SARIKAYA'dan öğrendim.

Hasan Yükselir'in CD'si Názım'ın Şarkıları'ndan oluşan Sevda Ateşten Bir Gömlek'teki parçalardan Ayrılık'la gençler diskotekte dans ediyorlarmış.

27.04.2002

Türkiye, makus talihini değiştiriyor

Bu tempo sürerse, Türkiye 2004 yılında AB’den müzakerelere başlama tarihi alabilecek gibi görünüyor. Bu olayın dışında kalan azınlık bir ulusalcı grup ise, şaşkın şekilde hala “vatan elden gidiyor” edebiyatı yapıyor. Ancak kimseye dinletemiyor.

20.06.2003

Köpeklere kaptırdığımız kemiklerde DNA testine var mısınız Vali Bey?

Geçen hafta yazdığım ve gazetenin manşetinde de yeralan ‘‘Selçuklu Sultanları'nın Konya'daki mezarlarında on yıl kadar önce yapılan tamir sırasında hükümdarların kemiklerini köpeklerin kaptığı’’ haberine çok sayıda tepki geldi ve Konya Valisi Ahmet Kayhan da bir açıklama gönderdi.

27.03.2004

İzmir ağladı

NE kadar sevgi, özlem ve acıyı ifade eden sözcük varsa İzmir’de slogan olmuş; bütün dükkan ve evlere onun gülen fotoğraflı afişleri asılmış; taksiciler siyah kurdelalar takmış; vapurlar körfezde durmadan siren çalıyor.

17.06.2004

Ahmet Piriştina’nın anlatmadığı sırrı

AHMET PİRİŞTİNA’nın ailesine başsağlığı dilemek üzere evine gittim. Odaya girer girmez duvardaki resimler, bir ölü evinin soğukluğunu hissettirmedi bana.

19.06.2004