EKSTRA
MENÜ

Timur Selçuk

Timur Selçuk ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Timur Selçuk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 820 Timur Selçuk haberi bulunmuştur.

Timur Selçuk Haberleri

Sanatçılardan Teröre hayır, kardeşliğe evet kampanyası

Sanatçılardan 'Teröre hayır, kardeşliğe evet' kampanyası

Türkiye’nin önde gelen sanat kuruluşlarından İstanbul Şehir Tiyatrosu Sanatçıları Derneği, Türkiye Sanatçılar Birliği, Devlet Tiyatrosu Opera ve Balesi Çalışanları Yardımlaşma Vafı, Kültür ve Sanat İşgörenleri Sendikası, Devlet Konservatuvarları Mezunları Dayanışma Derneği ile Opera Solistleri Derneği'nin ortak girişimiyle, "Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet" başlıklı imza kampanyası başlatıldı.

7.10.2015Gündem
Amacımız mutluluk vermek

Amacımız mutluluk vermek

Nükhet Duru ve Yaşar, televizyon programlarının ardından “Hayat Şarkılarda” konseriyle aynı sahnede buluşuyor. 18 Eylül akşamı Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda sahneye çıkacak olan iki sanatçıyla konserin detaylarını konuştuk.

13.09.2015Magazin
Barış için geliyorlar

Barış için geliyorlar

Karşıyaka Belediyesi 1 Eylül Dünya Barış Günü’nü Tarık Akan, Rutkay Aziz ve Ataol Behramoğlu olmak üzere, pek çok ünlü ismin katıldığı geceyle kutlayacak.

31.08.2015Ege
Brecht ve Nâzım’la Amerika turnesinde

Brecht ve Nâzım’la Amerika turnesinde

‘Bertolt Brecht–Nâzım Hikmet–Cabaret’ adlı gösterisiyle Amerika turnesine çıkan ünlü tiyatro sanatçısı Genco Erkal önceki akşam New York’taki Drom Müzik Kulübü’nde dakikalarca ayakta alkışlandı.

25.05.2015Keyif
Taksime çıkış yok

Taksim'e çıkış yok

‘Makul şüphe’ ve ‘önleyici gözaltı’ yasası, ilk kez kitlesel bir eylemde uygulandı. 30 Nisan gecesi ve 1 Mayıs sabahı çok sayıda kişi gözaltına alındı. Terörle Mücadele polislerinin 30 Nisan gecesi, başta İstanbul ve Ankara olmak üzere birçok kentte yaptığı baskınlarda 79 kişi gözaltına alındı. 1 Mayıs sabahı da polis, eylemler başlamadan bazı şüpheli gördüklerine gözaltı uyguladı. Grupların Taksim Meydanı’na çıkmaması için bütün yollarda olağanüstü önlemler alındı.

1.05.2015Gündem
Cumhuriyet Meydanı kafes içine alındı

Cumhuriyet Meydanı kafes içine alındı

Vatan Partisi'nin (VP) 1 Mayıs mitingi Bakırköy Cumhuriyet Meydanı’nda yapıldı. İki TOMA ve çok sayıda polisin hazır bulunduğu meydan girişinde vatandaşların üzerleri arandı.

1.05.2015Keyif
Her şarkısı manifesto gibi

Her şarkısı manifesto gibi

Mabel Matiz sadece çığlık atmak istiyordu ve bunu yaparken de ne kural tanıyordu ne de disiplin. Üçüncü albümünde artık sınıfsız bir kitleyi temsil ettiğinden emin.

8.03.2015Keyif
Babası Mühendis olacak dedi ama..

Babası "Mühendis olacak" dedi ama..

İZMİR’de akademisyenlik yapan Kürşad Terci, aile baskısına karşı gelemediği için üniversitede mühendislik eğitimi almak zorunda kaldı.

20.01.2015Ege
Fabrikayı değil sanatı seçti

Fabrikayı değil sanatı seçti

YAŞAR Üniversitesi Müzik Bölümü Başkanı Kürşad Terci, iplik fabrikası sahibi ailesinin baskısıyla mühendislik eğitimi aldı ama mezun olduğu gün ailesinin karşısına çıkarak 'mühendis değil müzisyen' olmak istediğini söyledi. İkinci eğitimini müzik üzerine yapan ve bugün akademik kariyerine bu alanda devam eden Terci ailelere çocuklarına baskı yapmaması uyarısında bulundu.

19.01.2015Ege
‘Şancity’de imar artışına vize yok

‘Şancity’de imar artışına vize yok'

ELMADAĞ’da yıllarca şov dünyasına hizmet verip, 1985 yılında Ferhan Şensoy’un “Muzır Müzikal”inin ardından yanan Şan Tiyatrosu’nun yerine yapılmak istenen otel ve AVM’yle ilgili, Şişli Belediyesi’nin Haziran ayında onayladığı plan değişikliğine İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nden (İBB) izin çıkmadı. Şancity için, mevcut planda, kat yüksekliğinin yanı sıra bazı değişiklikler içeren plan değişikliği teklifi Şişli Belediye Meclisi’nden “Oy çokluğuyla” geçtikten sonra önceki gün yapılan İBB Meclisi’nde “Plan kararlarına aykırı” olduğu gerekçesiyle iktidar ve muhalefetin “oy birliği” ile reddedildi.

15.11.2014Ekonomi
Koca şehri besliyoruz ama...

Koca şehri besliyoruz ama...

Yeni Frankfurt Sebze Hali’nin (Frischezentrum) onuncu kuruluş yılı nedeniyle düzenlenen açık kapı günü büyük ilgi gördü... Binlerce ziyaretçini akın ettiği halde Türk esnafın tadımlık ürünleri büyük ilgi gördü. Kapılarını halka açan Türk esnaf, bir yandan da sorunlarına çözüm arıyor.

30.09.2014Avrupa
Yıldızlar Ege’ye yağacak

Yıldızlar Ege’ye yağacak

BODRUM, Çeşme ve Altınoluk sanata doyacak.

1.09.2014Ege
Tatilcilere nostalji rüzgarı

Tatilcilere nostalji rüzgarı

MÜZİK dünyasının iki usta ismi Nükhet Duru ve Timur Selçuk, Bodrum'da aynı sahnede buluştu. İkili bir döneme damga vuran parçalarla tatilcilere nostalji yaşattı.

24.08.2014Avrupa
Doğum hikayelerini yolladılar, kazandılar

Doğum hikayelerini yolladılar, kazandılar!

İşte, yaptığımız kampanya sonucu konser bileti kazanan şanslı okurlarımız...

19.08.2014Etkinlikler
Nükhet Duru ve Timur Selçuk Çeşmede

Nükhet Duru ve Timur Selçuk Çeşme'de

Nükhet Duru ve Timur Selçuk, “Bizim Şarkılarımız” turnesinin startını bu akşam Çeşme’de veriyor.

12.08.2014Magazin
Turne başlıyor

Turne başlıyor

Nükhet Duru ve Timur Selçuk, “Bizim Şarkılarımız”la turneye çıkıyor.

5.08.2014Magazin
Açıkhava’ya yıldız yağacak

Açıkhava’ya yıldız yağacak

“Turkcell Yıldızlı Geceler” etkinliği, 1 Ağustos’ta Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde başlıyor.

23.07.2014Magazin
Bütün kadınlar devrimcidir

Bütün kadınlar devrimcidir

Telefonum susmak bilmezcesine çalarken başımın ne türlü derde gireceğinin farkında bile değildim.

25.05.2014Kelebek
İki dev isimden muhteşem konser

İki dev isimden muhteşem konser

TÜRK pop müziğin iki dev ismi Nükhet Duru ve Timur Selçuk "Bizim şarkılarımız" müzikli gösterisiyle İzmirliler ile buluşacak.

5.05.2014Ege
İstanbul konseri

İstanbul konseri

Nükhet Duruve Timur Selçuk, “Bizim Şarkılarımız” konseriyle yarın akşam Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde müzikseverlerin karşısına çıkacak.

16.04.2014Spor Arena
Bu hafta sona ermeden...

Bu hafta sona ermeden...

Türkiye’nin dört bir yanında, kaliteli ve eğlenceli zaman geçirmek için ihtiyacınız olan tek rehberiniz... Unutmayın sadece yedi gününüz var!

14.03.2014Seyahat
Ali İsmaile ağıt

Ali İsmail'e ağıt

NÜKHET Duru ve Timur Selçuk, “Bizim Şarkılarımız” adlı konser projesi kapsamında önceki akşam Eskişehir’de sahneye çıktı.

11.03.2014Kelebek
Turne başladı

Turne başladı

Nükhet Duru ve Timur Selçuk, 31 yıl aradan sonra aynı sahneyi paylaştıkları “Bizim Şarkılarımız” projesinin startını İzmir’de verdi.

11.02.2014Kelebek
Turne başlıyor

Turne başlıyor

Nükhet Duru ve Timur Selçuk, “Bizim Şarkılarımız” turnesine 10 Şubat’ta İzmir’de başlıyor.

3.02.2014Kelebek
Bakanlık sanatçılarla masaya oturacak

Bakanlık sanatçılarla masaya oturacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı, tiyatro, opera ve bale sanatçıları ile pek çok sanatseverin eleştirilerine hedef olan Türkiye Sanat Kurumu taslağı için sanatçıların da görüşlerini almaya karar verdi. Bakanlık şubat ayında, faaliyetlerini sanat alanında sürdüren 25 dernek ve vakıfla masaya oturacak.

20.01.2014Kelebek
Doğum gününe özel anma konseri

Doğum gününe özel anma konseri

Boğaziçi Mezunlar Korosu, Nâzım Hikmet’in doğum gününde, ünlü şairin şiirlerinden bestelenen şarkıların seslendirileceği özel bir anma konseri verecek.

15.01.2014Kelebek
Genco Erkal yeni sezona hızlı başladı

Genco Erkal yeni sezona hızlı başladı!

Ünlü tiyatrocunun yönettiği “Yaşamaya Dair” seyirciyle buluşuyor.

14.09.2013Etkinlikler
Genco Erkal Ali Paşa Hanı’nda sezona hızlı başladı

Genco Erkal Ali Paşa Hanı’nda sezona hızlı başladı

Eminönü’ndeki aile yadigârı tarihi Ali Paşa Hanı’nı açık hava tiyatrosuna dönüştürerek İstanbul’a yeni bir sahne kazandıran Genco Erkal, sezonu açtı.

2.09.2013Kelebek
Ülkemiz büyük bir hapishane

Ülkemiz büyük bir hapishane

Geçen kasımda Beyoğlu Belediyesi’nce Muammer Karaca Tiyatrosu’nun kapısına konmuştu. Bugünse büyük dedesinden kalma tarihi bir hanı açık hava sahnesine çeviriyor. 16 Mayıs’ta ‘Yaşamaya Dair’ adlı yeni oyunla ilk izleyicisini ağırlayacak Ali Paşa Han’da Genco Erkal’la buluştuk. Gözlerinde bir çocuk heyecanı; süreci, yeni sahne, yeni oyun ve Türkiye’nin bugününü konuştuk.

10.05.2013Kelebek
23 dakikada Mustafa Avkıran

23 dakikada Mustafa Avkıran

Onu belki de daha çok Yaprak Dökümü ya da Kuzey Güney dizisinden hatırlayacaksınız. Kendisi bir yandan da Garajistanbul’un kurucularından.

23.02.2013Kelebek
Herkesin içinde çakallık var

Herkesin içinde çakallık var

Del Piero Hikmet, Kayınço Gökhan, Muhasebeci Servet ve Köfte Necmi... “Çakallarla Dans”ın bu dört ‘çakalı’, maceraya “Çakallarla Dans 2-Hastasıyız Dede” filminde devam ediyor. Şevket Çoruh, Timur Avcı, Murat Akkoyunlu ve İlker Ayrık’ın başrolleri paylaştığı film, seyirciye kahkaha dolu dakikalar vaat ediyor. Geçtiğimiz cuma günü vizyona giren filmi Çoruh, Avcı ve Akkoyunlu ile konuştuk...

11.12.2012Kelebek

Yazar Sonuçları

Leyla’dan geçme faslındayız millet kıymaya ceket ilikliyor

Bırakın beni, ülkedeki herkes tek tek yazsa bile değişmeyecek bir gerçek var ortada: Vatandaşın cebinin freni patladı! Böyle giderse araba ya uçurumdan yuvarlanacak ya da duvara toslayıp haşat olacak.

23.03.2015

‘Sanat uzun hayat kısa’

DAHA önce de sizlere söz etmiştim.

31.12.2014

Dünyayı erkekler çekilmez hale getiriyor

“Çakallarla Dans” serisinin Köfte Necmi’si, imamlar kötü gösteriliyor diye Meclis’e taşınan “Kertenkele” dizisinin sahte imamı Timur Acar’la buluştuk. Bu röportajda kendisinin depremle birlikte başlayan oyunculuk kariyerinin geldiği noktayı, bıyığıyla olan vazgeçilmez bağını, nasıl bir sevgili olduğunu ve yeni yıl beklentilerini bulacaksınız.

28.12.2014

Bir zehir türü olarak popüler müzik

Eskiye, tarihe, geçmişte olan bitene, yaşamadığı bir zamanın resmine karşı büyük bir ilgi ve sevgi besleyen nostaljik bünyelerin, “yeni” hissine kendini yakın hissetmesi zor.

28.08.2014

Berlin'de David Bowie sürprizi

Bu sene bayram tatilinde rotasını yurtdışına çevirenlerdendim ben de. Uzun zamandır gidilecek şehirler listesinde hevesle gitmeyi beklediğim ‘Berlin’ bu tatildeki hedefimdi.

5.08.2014

Bütün kadınlar devrimcidir

Telefonum susmak bilmezcesine çalarken başımın ne türlü derde gireceğinin farkında bile değildim. Açtım; karşımda Nükhet “Nerede kaldın, yarım saattir seni bekliyoruz” diye isyan ediyor. Birden başımdan aşağıya kaynar sular döküldü. Bekleyen yalnız o olsa idare ederim de, bir de Timur Hoca var yanında. Röportaj saatini beş sanıyordum, meğer 15.00’teymiş. Nasıl fırladım ben bile hatırlamıyorum.

25.05.2014

‘Bugünkü şartlarda’ için bir deşifre denemesi

ABDULLAH Gül, “bugünkü şartlarda siyaset planım yok” dedi.

19.04.2014

Meğer Nükhet Duru, Timur Selçuk’un 3’üncü kızıymış!

Duyunca ben de şok geçirdim, inanamadım, geçen gün bir araya gelince dayanamayıp sordum, vallahi kendileri teyit ettiler...

1.02.2014

YİRMİBİR59

ARKADAŞ şöyle kenara biraz kenara çekil bakalım...

27.05.2013

Michael Jackson Yaşıyor!

Geçtiğimiz cumartesi öğlen Michael Jackson Cirque Du Soleil The Immortal Tour’a, akşam da Fahir Atakoğlu- Sezen Aksu- Ara Dinkjian Avea Sıra Dışı Müzik kapsamındaki konserine gittim. İki aktivite sonrasında Pelin Batu deyimiyle “vücudum attı.”

22.03.2013