EKSTRA
MENÜ

Tika

Tika ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.775 Tika haberi bulunmuştur.

Tika Haberleri

Karantina alışverişi

Karantina alışverişi

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına karşı Hollywood ünlüleri de kendilerini izolasyon altına alıyor.

22.03.2020Dünya
Hayko Cepkin: Hiçbir şey şu dünyaya doğmaktan daha riskli değil

Hayko Cepkin: Hiçbir şey şu dünyaya doğmaktan daha riskli değil

Hayko Cepkin, rock’ın ülkemizdeki en önemli temsilcilerinden. İki şarkılık maksi single’ı için buluşup yeni yaşamını ve dünya meselelerini de konuştuğumuz Cepkin, “İnsanlığınızdan ne hayır gördünüz? İçinizdeki hayvanı serbest bırakın, belki vicdanınıza faydası olur” diyor.

Varoluşun karanlık manzaraları

Varoluşun karanlık manzaraları

Bora Abdo öykü kitabı ‘Hayalî’nin Tesadüfleri’nde düş ve gerçeğin birbirine karışıp kendine has yeni bir düzlemi oluşturduğu dünyadan ses veriyor okuruna. İnsanın içindeki karanlıkta kalmış her nokta Abdo’nun kaşımak istediği izlekler olarak karşımıza çıkıyor.

6.03.2020Kitap Sanat
Ön bahçemizden arka bahçemize geçmeye bir davet

Ön bahçemizden arka bahçemize geçmeye bir davet

Psikoterapist Tuğçe Isıyel ‘Ya Hiç Karşılaşmasaydık’ta hayatlarımızı belirleyen ’karşılaşmaları’ nasıl daha sağlıklı, kabullenici biçimde yaşayabileceğimizin ilhamını veriyor. Kendi terapi bilgisi ve deneyimleriyle yazar, düşünür, bilim insanlarının düşüncelerini harmanlıyor; okuru, sessizce kendi içine bakmaya davet ediyor.

20.02.2020Kitap Sanat
KÜÇÜK KADINLAR’IN BÜYÜK MÜCADELESİ

KÜÇÜK KADINLAR’IN BÜYÜK MÜCADELESİ

Louisa May Alcott’un zamana yenik düşmeyen romanı ‘Küçük Kadınlar’, bu kez Greta Gerwig’in yorumuyla karşımızda. 19’uncu yüzyıl iç savaş döneminde dört kız kardeşin ayakta durma çabalarını anlatan klasiğin bu son uyarlamasında en belirgin karakter olan Jo’yu Saoirse Ronan canlandırmış.

19.02.2020Kampüs
İBB otobüsleri Afrika’ya gitmiyor

İBB otobüsleri Afrika’ya gitmiyor

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi, garajlarda bekletilen 45 otobüsün Afrika ülkelerine gönderilme kararını oybirliğiyle iptal etti.

16.02.2020Gündem
İletişim Başkanı Fahrettin Altun: Türkiye ve Pakistanın 2023 ticaret hacmi hedefi 5 milyar dolar

İletişim Başkanı Fahrettin Altun: Türkiye ve Pakistan'ın 2023 ticaret hacmi hedefi 5 milyar dolar

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Türkiye ve Pakistan'ın 2023 yılına dek ticaret hacmini 5 milyar dolara çıkararak ekonomik bağları güçlendirmeyi hedeflediğini söyledi.

14.02.2020Gündem
Ünlü romandan uyarlanan Küçük Kadınlar izleyici ile buluşuyor

Ünlü romandan uyarlanan 'Küçük Kadınlar' izleyici ile buluşuyor

Yazar-yönetmen Greta Gerwig'in Louisa May Alcott'ın aynı isimli ünlü romanından sinemaya uyarladığı "Küçük Kadınlar" bu hafta gösterime giren 10 yeni film arasında. İşte haftanın yeni filmleri.

13.02.2020Keyif
Bu hafta hangi filmler var İşte sinemalarda vizyona giren filmler

Bu hafta hangi filmler var? İşte sinemalarda vizyona giren filmler

Hafta sonu tatiline kısa bir süre kala, bu hafta vizyona girecek filmlerin konuları merak konusu oldu. Hafta sonu tatilini vizyon filmlerini izleyerek değerlendirmek isteyen sinemaseverler, konuya dair araştımalarına hız verdi. Peki, bu hafta hangi filmler vizyona girecek?

13.02.2020Keyif
TİKAdan Ginede kadınlar için tarım istihdamı

TİKA'dan Gine'de kadınlar için tarım istihdamı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Batı Afrika ülkesi Gine’de yürütülen proje kapsamında, 80 dönümlük verimli araziyi sebze yetiştiriciliği tarımına açarak kadınlara ek gelir sağlıyor.

6.02.2020Ekonomi
‘Moria kampındaki durum, tam bir felaket’

‘Moria kampındaki durum, tam bir felaket’

Avrupa Birliği (AB) üyesi ve AB’nin egemenlik sahası içindeki Yunanistan’da mültecilerin insanlık dışı şartlar altında yaşaması, dünya kamuoyunda yoğun tepki ve eleştirilerin hedefi oluyor. Midilli Adası’ndaki ‘Moria’ mülteci kampını ziyaret eden FDP’li Almanya eski Adalet Bakanı Sabine Leutheusser Schnarrenberger de gördüğü manzaranın ‘felaket’ olduğunu söyledi.

5.02.2020Avrupa
Emine Erdoğan, Senegal’de rehabilitasyon merkezi açılışını yaptı

Emine Erdoğan, Senegal’de rehabilitasyon merkezi açılışını yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Senegal’in başkenti Dakar’a gelen Emine Erdoğan, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından modernizasyonu yapılan Ginddi Rehabilitasyon Merkezi’nin açılışını yaptı.

28.01.2020Dünya
Start-up’lar neden bulutu seçiyor

Start-up’lar neden bulutu seçiyor?

Bulut teknolojileri, şirketlerin, özellikle de start-up’ların çalışma biçiminde devrim yaratıyor. Birçok start-up ilk günden bulut altyapısını kullanmayı seçiyor. Peki start-up'lar neden bu teknolojiye kayıyor?

28.01.2020Teknoloji
Erdoğan: Hafterin ateşkes diye bir derdi yok barış diye bir derdi yok

Erdoğan: Hafter'in ateşkes diye bir derdi yok barış diye bir derdi yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Hafter bütün bu süreçte sürekli kaçmıştır ve en son bu süreçten sonra da kendi sözcüsünün şu açıklaması çok manidardır, 'Libya'daki süreç namlunun ucundadır.' Bu şunu gösteriyor, Hafter'in ateşkes diye bir derdi yok, barış diye bir derdi yok. Temenni ederiz ki Berlin'e gelenler de bu ifadeleri duymuştur ve buna göre de tavırlarını belirlerler." dedi.

27.01.2020Gündem
Emine Erdoğan, Cezayir’de bilgisayar sınıfının açılışını yaptı

Emine Erdoğan, Cezayir’de bilgisayar sınıfının açılışını yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Cezayir’e gelen Emine Erdoğan, TİKA tarafından Arezki Adjoud Okulu’nda yaptırılan bilgisayar sınıfının açılışını yaptı.

26.01.2020Dünya
Kahvaltı savaşlarında 2. perde

Kahvaltı savaşlarında 2. perde

Dr. Mehmet Öz “Kahvaltıya ihtiyaç yok” dedi, tıp dünyası ikiye bölündü. Ama daha tartışmaların biri bitmeden yenisi başladı: Geleneksel Türk kahvaltısı var mı?

17.01.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tüm imkanlarımızı güneyimizdeki coğrafyanın istikrarı için seferber etmeyi sürdüreceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tüm imkanlarımızı güneyimizdeki coğrafyanın istikrarı için seferber etmeyi sürdüreceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde "2019 Yılı Değerlendirme Toplantısı"nda konuştu. Erdoğan, Selahattin Demirtaş'ın yazdığı tiyatro oyunu ile ilgili "Enteresan olan bir şey var; bir bakıyorsunuz ki ana muhalefetin başı ve heyeti, o parti ile birlikte bir teröristin yazmış olduğu kitabın sahnelendiği tiyatroda tiyatro izliyorlar. İnanıyorum ki benim aziz milletim vakti geldiğinde bunlara da gereken dersi verecektir." ifadelerini kullandı. "Libya'daki meşru hükümetin ayakta kalması için bu ülkeye askerimizi gönderiyoruz." diyen Erdoğan, "Türkiye'nin güvenliğinin sınırları dışında başladığının bilinciyle siyasi, ticari, insanı, diplomatik ve askeri tüm imkanlarımızı güneyimizdeki coğrafyanın istikrarı için seferber etmeyi sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı.

16.01.2020Gündem
Facebooktan davet etti, 3 bin kişi katıldı

Facebook'tan davet etti, 3 bin kişi katıldı

Hannover’in Türkiye kökenli Büyükşehir Belediye Başkanı Belit Onay, 24 Aralık'ta sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla herkesi 8 Ocak'taki ‘Yeni Yıl Resepsiyonu’na davet etti. Onay'ın çağrısına kulak veren yaklaşık 3 bin kişi, dün akşam düzenlenen resepsiyona katıldı. Başkan Onay, binanın alt katındaki salonun yanı sıra üst katlardaki salonların da tıka basa dolduğu resepsiyonda misafirleriyle yakından ilgilendi.

9.01.2020Avrupa
Hem ‘Bir çocuk bile almam’ diyor, hem de Türkiye’ye baskı istiyor

Hem ‘Bir çocuk bile almam’ diyor, hem de Türkiye’ye baskı istiyor

Yunanistan’da mülteci kamplarından gelen görüntüler içler acısı. Bin kişilik kamplarda binlerce mülteci yağmur altında, tıka basa dolu çadırlarda yaşıyor. Aralarında yaklaşık 4 bin kimsesiz mülteci çocuk da var.

6.01.2020Avrupa
Cumhurbaşkanı Erdoğan teşekkür etti ve ekledi: Devredilmesini bekliyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan teşekkür etti ve ekledi: Devredilmesini bekliyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mevkidaşı Igor Dodon ile Külliye'de basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, "Moldova'nın FETÖ iltisaklı kişilerin iadesine verdiği desteğe teşekkür ediyor, okulların Türkiye Maarif Vakfı'na devredilmesini bekliyoruz. Moldova Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Maarif Vakfı'nın müşterek çalışmasıyla çok önemli adımlar atabiliriz." dedi.

30.12.2019Gündem
Doğru kullanımla faturalarınızı yüzde 50 azaltabilirsiniz

Doğru kullanımla faturalarınızı yüzde 50 azaltabilirsiniz

Kış aylarında artan enerji kullanımı faturalara yansımaya başladı. Evlerde kullanılan buzdolabının yüzde 30, aydınlatmanın yüzde 28 oranında enerji harcadığını belirten uzmanlar, doğru kullanımın faturalarda yüzde 50 oranında tasarruf sağlayacağını belirtiyor.

24.12.2019Ekonomi
Efsane oyuncu Anthony Hopkins Hürriyet’e konuştu: Cehennem gibiydi

Efsane oyuncu Anthony Hopkins Hürriyet’e konuştu: Cehennem gibiydi

Son filminde Papa Benedict’i canlandıran Oscar ödüllü Anthony Hopkins, yaşamak ile ölmek arasında yapmak zorunda olduğu seçimi anlattı: “Alkolizmi yaşadım, bağımlılık cehennem gibiydi. O zamanlar çok akıllı olduğumu zannederdim. Ta ki yaşamak ile ölmek arasında seçim yapmak zorunda kalana kadar. Ben yaşamak istedim.”

22.12.2019Magazin
Telefonlar odadan çıkarıldığında daha iyi uyku çekiliyor

Telefonlar odadan çıkarıldığında daha iyi uyku çekiliyor

Kendinizi sürekli yorgun hissetmekten yoruldunuz mu? Herkesin başına gelmiştir: Yatağa uzanmak ve hemen uykuya dalmak istersiniz ama bir türlü kendinizi bırakamazsınız.

17.12.2019Teknoloji
Trende yer bulamayan Greta Thunbergin birinci sınıf bileti olduğu ortaya çıktı

Trende yer bulamayan Greta Thunberg'in birinci sınıf bileti olduğu ortaya çıktı

Almanya'dan İsveç'e seyahat ettiği trende oturacak yer bulamadığını söyleyen 16 yaşındaki iklim aktivisti Greta Thunberg'in birinci sınıf kompartımanda bileti olduğu ortaya çıktı. Thunberg konuya ilişkin olarak trene son anda yetiştiğini ve bu sebeple oturacak yer bulamadığını savundu.

16.12.2019Dünya
Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğandan Nobel tepkisi: Utanç verici, rezalettir

Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Nobel' tepkisi: Utanç verici, rezalettir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde "Sürgünün 75. Yılında Ahıska Türkleri Anma Programı"nda konuştu. Erdoğan, "On binlerce Müslümanın kanını döken bir caniyi savunan, öven bir şahsın böyle bir ödüle layık görülmesi, utanç vericidir, rezalettir." ifadelerini kullandı.

10.12.2019Gündem
Kanuni Sultan Süleymanın Macaristandaki türbesi alanındaki kazı çalışmaları tamamlandı

Kanuni Sultan Süleyman'ın Macaristan'daki türbesi alanındaki kazı çalışmaları tamamlandı

Zigetvar Kuşatması sırasında 7 Eylül 1566'da hayatını kaybeden Kanuni Sultan Süleyman'ın, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının destekleriyle ortaya çıkarılan türbe alanındaki kazı çalışmaları tamamlandı.

10.12.2019Seyahat
Kanuni Sultan Süleymanın Macaristanda bulunan türbe alanındaki kazı çalışmaları tamamlandı

Kanuni Sultan Süleyman'ın Macaristan'da bulunan türbe alanındaki kazı çalışmaları tamamlandı

Zigetvar Kuşatması sırasında 7 Eylül 1566'da hayatını kaybeden Kanuni Sultan Süleyman'ın, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının destekleriyle ortaya çıkarılan türbe alanındaki kazı çalışmaları tamamlandı.

9.12.2019Keyif
TİKA Sudanda milli ekipmanlarla 3D modelleme eğitimi verdi

TİKA Sudan'da milli ekipmanlarla 3D modelleme eğitimi verdi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) desteğiyle Kuzey Afrika ülkesi Sudan'ın önde gelen teknik kurumlarında 3D modelleme eğitimleri verildi.

28.11.2019Teknoloji
Son dakika... Bakan Çavuşoğlundan S-400 açıklaması

Son dakika... Bakan Çavuşoğlu'ndan S-400 açıklaması

Somali Dışişleri ve Uluslararası İş Birliği Bakanı Ahmed İsa Avad ile ortak basın toplantısı düzenleyen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ABD ile S-400 görüşmeleri için, "Bir ürün kutuda tutulmak için alınmaz. Üretmediğimize göre bir yerden temin etmemiz gerekiyor. ABD'lilerle bu konu hakkında çok görüştük. Bir çalışma grubu oluşturalım NATO bu grubun başını çeksin diye teklif ettik. ABD bu teklifimizi kabul etmedi. ABD garanti verecekse Patriot da almak isteriz. ABD ile ilişkilerimizi iyi şekilde götürebiliriz." dedi.

27.11.2019Dünya
Fazla Kiloların Sebebi Uykusuzluk Olabilir

Fazla Kiloların Sebebi Uykusuzluk Olabilir

İnsomnia yani uykusuzluğun, toplumda yaklaşık her 3 kişiden 1'ini etkileyen ve yaşam kalitesini düşüren önemli bir sağlık problemi olduğunu belirten Nöroloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Özge Yağcıoğlu Yassa, "Yeterince uyumayan kişilerde stres hormonu olarak bilinen kortizol salınarak cildin yaşlanmasına yol açar. Uykusuz kişilerde beyinde açlık hissini uyaran ghrelin hormonunda artış olduğu gösterilmiştir” dedi.

19.11.2019İyi Yaşam
Cibuti’ye motor, Komorlar’a tohum

Cibuti’ye motor, Komorlar’a tohum

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı’nın (TİKA) 2019’da Cibuti ve Fildişi Sahili’ne posta dağıtım için motosiklet hibesinden, Komorlar Adaları çiftçilerine tohum dağıtımına, Gine’de ananas üretiminin geliştirilmesine kadar farklı alanlarda 2 bin projeye imza attığı ortaya çıktı. Gelecek yıl ise Filistin Kudüs Üniversitesi’ne kız yurdu, 2. Abdülhamid Han’ın “en eski rüyası” olarak tarif ettiği Ürdün tarihi hicaz demiryolu Amman İstasyonu’nun restorasyonuna kadar pek çok projenin hayata geçirilmesi planlandı.

19.11.2019Ekonomi
Son dakika... Bakan Çavuşoğlu: YPGlilerin DEAŞlıları para karşılığı bıraktığına dair duyumlar geliyor

Son dakika... Bakan Çavuşoğlu: YPG'lilerin DEAŞ'lıları para karşılığı bıraktığına dair duyumlar geliyor

Gine-Bissau Dışişleri Bakanı Suzi Carla Barbosa ile ortak basın toplantısı düzenleyen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "YPG'lilerin DEAŞ'lıları para karşılığı bıraktığına dair duyumlar geliyor." dedi.

28.10.2019Dünya
Ara Öğünler Neden Önemlidir

Ara Öğünler Neden Önemlidir?

Ara öğün yapmanın önemini Diyetisyen Dilara Demirkan Erkek anlattı.

28.10.2019Diyet Rehberi
Ölüme yolculuk Nuh’un gemisi gibi mülteci kamyonu

Ölüme yolculuk! Nuh’un gemisi gibi mülteci kamyonu

Gazeteci, belgeselci Hasan Söylemez, yıllardır çalıştığı televizyon sektöründeki işini bırakarak üç yıl önce yollara düştü. Hedefinde Afrika vardı. Projesi hazırdı. Bisikletiyle yapacağı tur boyunca 54 ülkede insanlara hayallerinin ne olduğunu sorup bunun belgeselini çekecekti.

27.10.2019Hürriyet Pazar
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kritik mesajlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kritik mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Afrika ile olan münasebetlerde adeta altın çağının yaşandığını belirterek, "24 milyar doları bulan ikili ticaretimiz günden güne artıyor, turizm gelişiyor, iş birliğimiz güçleniyor, her seviyede karşılıklı ziyaretler sıklaşıyor. İnşallah önümüzdeki dönemde Türkiye-Afrika ticaretinin, 50 milyar dolar seviyesinin de üstüne çıkacağına inanıyorum." dedi.

19.10.2019Siyaset

Yazar Sonuçları

Gıda üreticisi harıl harıl üretiyor

TÜRKİYE’nin büyük bölümünün evine kapandığı şu günlerde en büyük endişe ‘gıda ürünlerine ulaşım’dı.

31.03.2020

Koronavirüs gölgesinde seyahat notları

Geçen hafta sonu eşim ve bir grup arkadaşımızla birlikte cengâverce bir işe kalkışarak Avusturya’nın doğusundan başlayıp Almanya’nın güneyine uzanan yolda maceraya çıktık.

12.03.2020

Özel mesajla gelen davetler beni şaşırtıyor! Ben padişahın çeşnicibaşı mıyım?

Beni şaşırtan elbette bir lokantacının kendi yerine dikkatimi çekmeye çalışması değil. Bu normal! İlginç olan benden beklenen danışmanlık hizmeti! “Tat ve fikrini söyle” diyorlar. Ben padişahın çeşnicibaşı değilim!

1.03.2020

Şehirden taşınmanın dayanılmaz hafifliği

Şehirden taşınınca renkler yeşillendi, hava temiz oh.

24.02.2020

‘Küçük Kadınlar’ın büyük mücadelesi!

Louisa May Alcott’un zamana yenik düşmeyen romanı ‘Küçük Kadınlar’, bu kez Greta Gerwig’in yorumuyla karşımızda. 19. yüzyıl iç savaş döneminde dört kız kardeşin ayakta durma çabalarını anlatan klasiğin bu son uyarlamasında en belirgin karakter olan Jo’yu Saoirse Ronan canlandırıyor.

15.02.2020

Paslı mengene

OSMANLI bir aile düzeniydi.

26.01.2020

Kış güneşinin içinizi ısıtacağı yolculuk: Kuşadası

Söz konusu İzmir olunca, kışın ortasında da olsa güneş yüzünü gösterdiği anda atar İzmirli kendini sokaklara. Sadece İzmir’e değil, şehrin yanı başındaki Urla, Güzelbahçe ve Kordon alır nasibini eve tıkılıp kalmaktan sıkılan İzmirlilerden. Bu kez, bir değişiklik yaparak tam ters tarafa rotayı çevirdim. Aydın’ın vazgeçilmezi Kuşadası, pek bir cazip geldi güneş bana göz kırparken. İşte size güzel lezzetler tadılacak mekanlardan gezilecek yerlere kadar Kuşadası gezi rehberi…

23.01.2020

2020’de hangi ülkelerde yiyeceğim?

Biliyorum gidilecek çok yer var. Ama yaşam kısa, dünya büyük. O yüzden bildiğim ve sevdiğim yerlere gidiyorum. 2020 öngörüm, zamanımın yarısının ABD’de geçeceği. Kalan yarısı da Akdeniz ülkeleri ve Türkiye’de.

5.01.2020

Papa rolünün anlamı vardı

Son filminde Papa Benedict’i canlandıran Oscar ödüllü Anthony Hopkins, yaşamak ile ölmek arasında yapmak zorunda olduğu seçimi anlattı: “Alkolizmi yaşadım, bağımlılık cehennem gibiydi. O zamanlar çok akıllı olduğumu zannederdim. Ta ki yaşamak ile ölmek arasında seçim yapmak zorunda kalana kadar. Ben yaşamak istedim.”

22.12.2019

2019’un sosyal hayatı nasıl geçti?

Ne “Vay be!” denilecek türdendi ne de “Çok fena”. İşte, bitmesine az kala 2019’daki sosyal hayat maceralarından geriye kalanlar... Kimleri konuştuk, hangi mekanlar dillerdeydi ve hangi trendlerle yuvarlanıp durduk?

15.12.2019

Demire dikkat

Gereksiz yere demir yüklemek ciddi bir risk. Demiri takviye olarak kullanmak da öyle. Bu nedenle içinde demir bulunan hiçbir multivitamini yutmayın. Doktorunuz reçetelendirmedikçe kendi kararınızla demir takviyesi almayın. Fazla demirin erken yaşlanma ve toksik zararları var. Mesela mı?

10.12.2019

Homosisteinin fazlası neden zararlı?

Homosistein, beyin ve damarlar için toksik etkileri olduğu bilinen bir ara ürün. Aynı zamanda da metilasyon döngüsü olarak bilinen mühim bir metabolik sürecin ne durumda olduğunu gösteren önemli bir parametre.

4.12.2019

Kaz ciğerine New York yasağı

New York, modernleşme konusunda dünyanın geri kalanına ciddi farklar atmakta.

5.11.2019