EKSTRA
MENÜ

Ticaret Bakanlığı

Ticaret Bakanlığı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ticaret Bakanlığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 32.290 Ticaret Bakanlığı haberi bulunmuştur.

Ticaret Bakanlığı Haberleri

Son dakika... İstanbul Havalimanında operasyon Değeri 13 milyon TL: Pes dedirten yöntem

Son dakika... İstanbul Havalimanı'nda operasyon! Değeri 13 milyon TL: 'Pes' dedirten yöntem

Son dakika haberleri... İstanbul Havalimanı Gümrük Muhafaza ekiplerinin düzenlediği üç ayrı operasyonda piyasa değeri yaklaşık 13 milyon TL olan tropikal meyvelerin içerisine gizlenmiş 2,2 kilogram eroin, tekstil eşyasına gizlenmiş 57 kilogram ve valiz içerisine gizlenen 96 kilogram esrar yakalandı.

16.12.2020Gündem
Milyonları ilgilendiriyor Bugün netleşecek... Destek paketinde 3 seçenek masada

Milyonları ilgilendiriyor! Bugün netleşecek... Destek paketinde 3 seçenek masada

Esnaf ve KOBİ’ler için kira yardımı, düşük faizli kredi ve borç yapılandırması gibi destekler gündemde. 5 parti bu konuda ortak hareket ediyor. Tarım kredi kooperatiflerine borçlarını ödeyemediği için icra takibi, haciz işlemleriyle karşı karşıya kalan çiftçilerin yaklaşık 5 milyar liralık borcu da destek paketine alınabilir. Karar bugünkü Bakanlar Kurulu’nda netleşecek.

14.12.2020Ekonomi
Ticaret sicili mevzuatına tek noktadan erişilebilecek

Ticaret sicili mevzuatına "tek noktadan" erişilebilecek

Ticaret Bakanlığınca devreye alınan yeni modül ile ticaret sicili mevzuatına Merkezi Sicil Kayıt Sistemi (MERSİS) üzerinden dijital ortamda "tek noktadan" erişim sağlanabilecek.

12.12.2020Ekonomi
Kapıkule Gümrük Kapısında ele geçirildi 36,5 milyon TL değerinde

Kapıkule Gümrük Kapısı'nda ele geçirildi! 36,5 milyon TL değerinde

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekipleri, Kapıkule Gümrük Kapısı'ndan Türkiye'ye giriş yapan yabancı plakalı TIR'da yaklaşık 36,5 milyon TL değerinde 400 bin adet uyuşturucu hap ile 12 kilogram kokain ele geçirdi. Sürücü, gözaltına alındı.

12.12.2020Gündem
Ticaret ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlıklarının bütçeleri kabul edildi

Ticaret ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlıkları'nın bütçeleri kabul edildi

TBMM Genel Kurulu’nda, Ticaret Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın, 2021 Yılı Bütçeleri kabul edildi.

11.12.2020Ekonomi
Bakan Pekcan: Geçmişte olduğu gibi yüksek büyümeyle yolumuza devam edeceğiz

Bakan Pekcan: Geçmişte olduğu gibi yüksek büyümeyle yolumuza devam edeceğiz

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Türkiye, geçmişte olduğu gibi, önümüzdeki süreçte de katma değerli ihracat artışı ve yüksek büyüme ile yoluna etkin şekilde devam edecek, küresel ekonominin en dinamik aktörlerinden biri olma özelliğini sürdürecektir" dedi.

11.12.2020Ekonomi
Ticaret Bakanlığı harekete geçti Yerli ürün kullanımı artacak

Ticaret Bakanlığı harekete geçti! Yerli ürün kullanımı artacak

Büyük ve zincir mağazalarda yüzde 1’lik raf alanının coğrafi işaretli ve yöresel ürünlere ayrılması uygulamasında Bakanlık, raf alanını belirli bir orana kadar artırma yetkisi kapsamında çalışma yürütüyor.

11.12.2020Ekonomi
Bakan Hürriyete açıkladı: Avrupa’nın atığına yeni fren yolda

Bakan Hürriyet'e açıkladı: Avrupa’nın atığına yeni fren yolda

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, plastik atık ithalatını azaltacak yeni bir önlemi devreye alacaklarını açıkladı. Yılbaşından itibaren plastikteki ‘karışık kodlu’ atık ithalatına yasak getirileceğini söyleyen Kurum, “Bazı yabancı ajansların iddia ettiği gibi çöp değil, sınırlı miktarda dönüştürülebilir atık ithal ediyoruz” dedi.

11.12.2020Gündem
ABDde toptan eşya satışları ekimde beklentileri aştı

ABD'de toptan eşya satışları ekimde beklentileri aştı

ABD’de toptan eşya satışları, ekimde yüzde 1,8 ile beklentilerin üzerinde artış gösterdi.

10.12.2020Ekonomi
TikTok yasaklanıyor mu Trumpı üzecek gelişme

TikTok yasaklanıyor mu? Trump'ı üzecek gelişme

ABD'de federal yargıç, Başkan Donald Trump'ın Çin menşeli sosyal medya platformu TikTok'un ABD'de cihazlara indirilmesini yasaklamaya yönelik adımlarına itiraz etti.

9.12.2020Teknoloji
Trumpın TikTok kısıtlamalarına mahkeme engeli

Trump'ın TikTok kısıtlamalarına mahkeme engeli

ABD'de federal yargıç, Başkan Donald Trump'ın Çin menşeli sosyal medya platformu TikTok'un ABD'de cihazlara indirilmesini yasaklamaya yönelik adımlarına itiraz etti.

8.12.2020Dünya
Son dakika... Bakan Pekcan: Türkiye potansiyel yatırım alanı

Son dakika... Bakan Pekcan: Türkiye potansiyel yatırım alanı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "Türkiye genelinde 81 ilimiz uluslararası doğrudan yatırımcı için potansiyel yatırım alanı." dedi.

8.12.2020Ekonomi
Gıda Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Gıda Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Gıda mühendisliği bölümü, gıda ürünleri, gıdaların işlenmesi, paketleme ve geliştirilmesi ekipmanlarının tasarlanması ve geliştirilmesinde görev yapar. Gıda mühendisi nedir? Ne iş yapar? Mezunları ne iş yapar? Gibi pek çok sorunun cevabını bu yazımızda sizler için derledik.

Çevre Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Çevre Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Çevre Mühendisliği bölümü nedir? Çevre mühendisliği okumak isteyen bir bireyin mezun olduktan sonra elde edeceği iş imkanları, bu bölüme sahip olan üniversitelerin reçetesini çıkartmak yazımızın devamında yer almaktadır. Bunun haricinde çevre mühendisliği okumak isteyen kişiler hangi derslere tabi tutulur ve iş imkanlarına sahip olur diye öğrenmek isterseniz, sizler için tüm detayları derledik.

Uluslararası Lojistik Ve Taşımacılık Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Uluslararası Lojistik Ve Taşımacılık Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Uluslararası lojistik ve taşımacılık bölümü ülkemizde çok yaygın olarak tercih edilmektedir. Sizler için tercih sebebi olan Uluslararası lojistik ve taşımacılık bölümü nedir? Bu bölümden mezun olanlar ne iş yapar? Bu bölümün dersleri ve iş imkanları nelerdir? Araştırdık ve detaylı olarak derledik.

Türk ve Japon müteahhitler Asya ve Afrika’da yeni iş birliklerine hazırlanıyor

Türk ve Japon müteahhitler Asya ve Afrika’da yeni iş birliklerine hazırlanıyor

Türk ve Japon müteahhitlik firmaları, Türkiye ve Japonya'daki iş birliklerinin ardından, Asya ve Afrika'da yeni proje ortaklıklarına hazırlanıyor. Bu kapsamda gerçekleştirilen "6'ncı Türkiye-Japonya Uluslararası İnşaat İşbirliği Konferansı"nda farklı coğrafyalardaki iş fırsatları masaya yatırılırken, kamu-özel iş birliği modeliyle yapılacak projeler, yeni teknolojilerin kullanımı, yapılaşmada deneyim paylaşımı gibi konular da değerlendirildi.

6.12.2020Ekonomi
Devlere sahte indirim cezası yolda

Devlere sahte indirim cezası yolda

Süper indirim günlerinde bazı firmaların yaptığı ‘sahte indirim’ oyununu vatandaşların şikâyetleri bozdu. Gelen çok sayıda şikâyetin ardından harekete geçen Ticaret Bakanlığı Reklam Kurulu, e-ticaret devlerinden savunmalarını istedi. Kurulun, şikâyet dosyalarını salı günü görüşerek bu platformlara yüklü miktarda ‘efsane indirim’ cezası kesmesi bekleniyor.

6.12.2020Ekonomi
Çocuk bedeni üzerinde iç çamaşırı reklamları durduruldu

Çocuk bedeni üzerinde iç çamaşırı reklamları durduruldu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, çocuk iç çamaşırlarını çocuk bedeni üzerinde sergileyen online alışveriş sitelerini tespit etti.

5.12.2020Ekonomi
Siyaset Bilimi Ve Uluslararası İlişkiler Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Siyaset Bilimi Ve Uluslararası İlişkiler Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü mezunlarına ‘‘Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Lisans Diplomasını’’ verilir. Sizin için Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları konularını detayları ile derledik.

Uzaktan eğitim sanal gerçeklik boyutuna taşındı

Uzaktan eğitim 'sanal gerçeklik' boyutuna taşındı

Bursa Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde geliştirilen akıllı telefon uygulaması, öğretmen ve öğrencilerinin sanal gerçeklik gözlükleriyle aynı ortamda etkileşim kurarak eğitim yapabilmesini sağlıyor.

2.12.2020Tekno
Milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor Son başvuru tarihi 31 Aralık

Milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor! Son başvuru tarihi 31 Aralık

Türkiye Sanayici ve İş Adamları Vakfı (TÜSİAV) Vergi Platformu Başkanı Serkan Kumdakcı, borç yapılandırması ile ilgili olarak vatandaşları son güne kadar beklememeleri konusunda uyararak, "Teknoloji sayesinde bugün oturduğunuz yerden de başvuru yapmanız mümkün ancak son günlerde oluşan yığılmalar sistemi zora sokuyor." ifadelerini kullandı.

1.12.2020Ekonomi
Dış ticaret verileri açıklandı

Dış ticaret verileri açıklandı

Türkiye'nin ihracatı, ekimde geçen yılın aynı ayına göre yüzde 5,6 artarak 17 milyar 329 milyon dolara, ithalatı yüzde 8,4 artışla 19 milyar 703 milyon dolara yükseldi.

30.11.2020Ekonomi
Enerji ithalatı faturası ekimde yüzde 37,2 azaldı

Enerji ithalatı faturası ekimde yüzde 37,2 azaldı

Türkiye'nin enerji ithalatı için ödediği tutar, ekimde geçen yılın aynı ayına göre yüzde 37,2 azalarak 2 milyar 92 milyon 924 bin dolara geriledi.

30.11.2020Ekonomi
İndirimli lastik mesaisi

İndirimli lastik mesaisi

Süper indirimlerin ayı olmaya başlayan kasımda en yoğun alışveriş yapılan saatler 19.30-21.30 arası oldu. En fazla alışverişi 35-44 yaş grubundakiler yaptı. Kadınlar kişisel bakım ürünlerine ve kıyafete, erkekler ise kış lastiği, cep telefonu ve sporcu besinlerine ilgi gösterdi. En çok satılan ürünler listesinde ise, dezenfektan, maske, kuru yemişler, bebek bezleri, evcil hayvan mamaları, robot süpürgeler ve yatırımlık altın yer aldı.

30.11.2020Ekonomi
Suudi boykotuna karşı strateji

Suudi boykotuna karşı strateji

Suudi Arabistan’ın Türkiye’den bazı gıda ürünlerinin ithalatını engellediğine yönelik bir yazı çeşitli ihracatçı birliklerine gönderildi. Bu gelişme gıda ihracatçılarını endişelendirse de Gaziantep Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Tuncay Yıldırım, “Üyelerimizi başka denizlere yelken açtırıyoruz. Bu krizleri fırsata çevirmemiz gerekiyor” dedi.

29.11.2020Ekonomi
Son dakika... Valilik İstanbuldaki tüm fırınları denetledi Yarısı, ekmeği yüksek fiyata satıyormuş

Son dakika... Valilik İstanbul'daki tüm fırınları denetledi! Yarısı, ekmeği yüksek fiyata satıyormuş

İstanbul'da denetlenen 2 bin 892 fırından, bin 571'inin ekmeği yüksek fiyata sattığı tespit edildi.

28.11.2020Gündem
İzinsiz mesajlar sona eriyor

İzinsiz mesajlar sona eriyor

1 Aralık 2020 tarihinden itibaren firmalar reklam, tanıtım içerikli telefon mesajı ve elektronik postaları denetimsiz/izinsiz olarak tüketiciye gönderemeyecek. Bu tarihten itibaren tüm kuruluşlar sahip oldukları dataları İleti Yönetimi Sistemi’ne (İYS) yüklemek ve izinlerini onaylatmak zorundalar. Tüketici, sisteme girerek kendisine gelebilecek mail ve telefon mesajlarının izinlerini denetleyebilecek.

27.11.2020Ekonomi
Ticaret Bakanlığı 60 ticaret uzman yardımcısı alacak - İşte başvuru şartları

Ticaret Bakanlığı 60 ticaret uzman yardımcısı alacak - İşte başvuru şartları

Ticaret Bakanlığı 60 ticaret uzman yardımcısı alımı için ilan yayınladı. Yayınlanan ilana göre, Ticaret Bakanlığı 60 ticaret uzman yardımcısı alımı için sınav başvuruları 18/12/2020 - 28/12/2020 tarihleri arasında kurumsal internet sitesinden (www.ticaret.gov.tr) gerçekleştirilecek olup duyuruda belirtilen süre içinde elektronik ortamda yapılmayan başvurular dikkate alınmayacak. İşte Ticaret Bakanlığı ticaret uzman yardımcısı alımı için detaylar…

27.11.2020Gündem
İzinsiz mesajlar sona eriyor

İzinsiz mesajlar sona eriyor

1 Aralık 2020 tarihinden itibaren firmalar reklam, tanıtım içerikli telefon mesajı ve elektronik postaları denetimsiz/izinsiz olarak tüketiciye gönderemeyecek. Bu tarihten itibaren tüm kuruluşlar sahip oldukları dataları İleti Yönetimi Sistemi’ne (İYS) yüklemek ve izinlerini onaylatmak zorundalar. Tüketici, sisteme girerek kendisine gelebilecek mail ve telefon mesajlarının izinlerini denetleyebilecek.

27.11.2020Ekonomi
Katar’la 10 anlaşma

Katar’la 10 anlaşma

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani’nin başkanlık ettiği toplantıdan 10 yatırım anlaşması çıktı. Borsa İstanbul’un yüzde 10’u Katar Yatırım İdaresi’ne devredildi. İstinye Park AVM’ye, Haliç Altın Boynuz Projesi’ne ve Ortadoğu Antalya Liman İşletmeleri’ne Katar ortak oldu.

27.11.2020Gündem
Son dakika… Türkiye ile Katar arasında kritik anlaşmalar

Son dakika… Türkiye ile Katar arasında kritik anlaşmalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'ye gelen Katar Emiri Al Sani'yi resmi törenle karşıladı. Erdoğan ve Al Sani, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından iki ülke arasında imza töreni düzenlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani'nin huzurunda iki ülke arasında 10 anlaşma imzalandı.

26.11.2020Haber
Son dakika… Türkiye ile Katar arasında kritik anlaşmalar

Son dakika… Türkiye ile Katar arasında kritik anlaşmalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'ye gelen Katar Emiri Al Sani'yi resmi törenle karşıladı. Erdoğan ve Al Sani, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından iki ülke arasında imza töreni düzenlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani'nin huzurunda iki ülke arasında 10 anlaşma imzalandı. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "Güçlü gönül bağlarıyla ayrılmaz bir bütün olduğumuz kardeş Katar halkıyla dayanışmamızı her alanda güçlendirerek sürdüreceğiz" dedi.

26.11.2020Gündem
Esendere Gümrük Kapısında 28 kilo uyuşturucu ele geçirildi

Esendere Gümrük Kapısı'nda 28 kilo uyuşturucu ele geçirildi

TİCARET Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince, Esendere Gümrük Kapısı'na gerçekleştirilen 2 ayrı operasyona 28 kilo uyuşturucu ele geçirildi.

25.11.2020Gündem
Esnafa destek yolda

Esnafa destek yolda

Pandeminin getirdiği zorluklarla mücadele eden esnafın kira, elektrik, su, doğalgaz ödemelerine hibe verilmesi masaya yatırıldı. Ticaret Bakanı Pekcan, “Esnafın mağduriyetinin farkındayız. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere ‘Bu yönde neler yapabiliriz’ değerlendirmesi yapıyoruz” dedi.

25.11.2020Ekonomi
Türkiye olarak ilaçta değer zincirinin her yerinde olabiliriz

'Türkiye olarak ilaçta değer zincirinin her yerinde olabiliriz'

Genç ve global bir biyofarma şirketi olan AbbVie, pandemi döneminde Allergan ile birleşti. Türkiye’de yenilikçi ilaçları hastaların kullanımına sunan ve immunoloji ve hematoloji/onkoloji alanında çok sayıda klinik araştırmalar yürüten AbbVie, 2021’de Türkiye’nin önde gelen ilaç şirketlerinden Abdi İbrahim’le işbirliği gerçekleştirerek üretime de geçecek.

25.11.2020Ekonomi
Süper indirim peşinde dolandırılmayın

'Süper indirim peşinde dolandırılmayın'

Büyük indirimlerin ve alışveriş çılgınlığının adresi olan Black Friday indirimleri geldi çattı. Sektör temsilcileri bu yıl ay genelinde 30 milyar liralık, sadece cuma günü ise 5 milyar liralık alışverişle rekor kırılmasını bekliyor. Uzmanlar aynı zamanda tüketicileri dolandırıcılara karşı uyarıyor: “Taklit sitelerden uzak durun, ‘Güven Damgası’nı kontrol edin, fiyatları farklı sitelerle karşılaştırın ve sanal kart kullanmaya özen gösterin.”

24.11.2020Ekonomi
Son dakika... Fahiş fiyat uygulayan firmalara ceza yağdı

Son dakika... Fahiş fiyat uygulayan firmalara ceza yağdı

Sağlık, temizlik, gıda, elektronik ürün satışında fahiş fiyat uygulayan 208 firmaya yaklaşık 6,9 milyon lira idari para cezası uygulandı.

23.11.2020Ekonomi
Bakan Pekcan: Türkiye en hızlı toparlanmayı yaşayabilecek ülkeler arasında

Bakan Pekcan: Türkiye en hızlı toparlanmayı yaşayabilecek ülkeler arasında

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "Türkiye olarak küresel ekonomi ve ticaretteki daralmaya karşı direncimizi gösteriyoruz. Türkiye, krizi en az hasarla atlatacak ve en hızlı toparlanmayı yaşayabilecek ülkeler arasındadır" dedi.

23.11.2020Ekonomi
Son dakika… Çok ucuza bakanlık satıyor Otobüs de var efsane spor otomobil de

Son dakika… Çok ucuza bakanlık satıyor! Otobüs de var efsane spor otomobil de

Ticaret Bakanlığı e-ihale sistemi ile araç satışına devam ediyor. Otobüsten spor otomobile kadar birçok araç ihale ile satılıyor.

23.11.2020Sigorta
Kredi kartı aidatı dolandırıcılarına dikkat

Kredi kartı aidatı dolandırıcılarına dikkat

Ticaret Bakanlığı, bakanlığın ya da diğer kamu kurum ve kuruluşlarının isim ya da logoları kullanılarak ‘kredi kartı aidatlarının iadesinin yapıldığı’ yönünde bazı sosyal medya hesapları üzerinden yapılan paylaşımlara karşı vatandaşları uyardı.

22.11.2020Ekonomi
Bulgaristandan gelen minibüse gizlenmiş 1117 cep telefonu ele geçirildi

Bulgaristan'dan gelen minibüse gizlenmiş 1117 cep telefonu ele geçirildi

KIRKLARELİ'nin Bulgaristan'a açılan Dereköy Gümrük Kapısı'nda, yabancı plakalı minibüste piyasa değeri yaklaşık 3 milyon TL olan 1117 cep telefonu ele geçirildi.

21.11.2020Gündem
Gümrük Muhafaza Ekipleri piyasa değeri yaklaşık 3 milyon TL olan cep telefonu ele geçirdi

Gümrük Muhafaza Ekipleri piyasa değeri yaklaşık 3 milyon TL olan cep telefonu ele geçirdi

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince Dereköy Gümrük Kapısında gerçekleştirilen operasyonda, Türkiye’ye giriş yapmak isteyen bir minibüsün tabanında oluşturulan 4 gizli bölmede saklanan bin 117 adet cep telefonu ele geçirildi.

21.11.2020Haber
Ticaret Bakanlığı uyardı Kredi kartı dolandırıcılığına dikkat

Ticaret Bakanlığı uyardı! Kredi kartı dolandırıcılığına dikkat

Ticaret Bakanlığı, Bakanlığın ya da diğer kamu kurum ve kuruluşlarının isim ya da logoları kullanılarak "kredi kartı aidatlarının iadesinin yapıldığı" yönünde bazı sosyal medya hesapları üzerinden yapılan paylaşımlara karşı vatandaşları uyardı.

21.11.2020Ekonomi
‘Yurtdışındaki tasarrufları getirmeliyiz’

‘Yurtdışındaki tasarrufları getirmeliyiz’

Türkiye’yi faiz- enflasyon-kur sarmalından çıkarmanın şart olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Her şeyden önce yurtdışındaki tasarruflarımızı mutlaka ülkemize getirmeliyiz. Yerli ve uluslararası girişimcileri harekete geçirerek, üretim ve istihdamda kalıcı sonuçlar doğuracak yatırımların hızlanmasını temin edeceğiz” diye konuştu.

21.11.2020Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan faiz açıklaması: Türkiyeyi faiz, enflasyon, kur sarmalından çıkarmalıyız

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan faiz açıklaması: Türkiye'yi faiz, enflasyon, kur sarmalından çıkarmalıyız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde 18. MÜSİAD EXPO Fuarı'nda açıklamalarda bulundu. "Milletimizin geleceğe güvenle bakabilmesi için bugün almamız gereken tedbirler neyse onları hayata geçirmekten kaçınmıyoruz. Gerekirse şu aşamada bazı acı ilaçları içmemiz gerektiğinin de farkındayız." diyen Erdoğan, "Türkiye'yi faiz, enflasyon, kur sarmalından çıkarmamız şarttır." diye konuştu.

20.11.2020Gündem
ABDde konut başlangıçları ekimde beklentiyi aştı

ABD'de konut başlangıçları ekimde beklentiyi aştı

ABD'de konut başlangıçları, ekimde bir önceki aya göre yüzde 4,9 artarak 1 milyon 530 bine çıkarken, inşaat izinleri kayda değer bir değişim göstermeyerek 1 milyon 545 bin seviyesinde seyretti.

18.11.2020Ekonomi
ABDde perakende satışlar ekimde beklentiyi karşılamadı

ABD'de perakende satışlar ekimde beklentiyi karşılamadı

ABD'de perakende satışlar, ekimde aylık yüzde 0,3 artarak piyasa beklentilerinin gerisinde kaldı.

17.11.2020Ekonomi
‘Gramajlara standart getirilsin’

‘Gramajlara standart getirilsin’

Vatandaşın temel gıda ürünü olan ve toplu halde alınan paketli ürünlere gramaj standardı getirilmesi gerektiğini ifade eden TESK Başkanı Bendevi Palandöken, “Normalde 500 gram, 1 kilogram veya 5 kilogram olarak satılan ürünler, küsuratlı gramajlarda satıldığında tüketicinin kafası karışıyor ve farklı markalardaki aynı ürünü kıyas yapma imkânı ortadan kalkıyor” diye konuştu.

17.11.2020Ekonomi