EKSTRA
MENÜ

Ticaret Bakanlığı

Ticaret Bakanlığı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ticaret Bakanlığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 32.309 Ticaret Bakanlığı haberi bulunmuştur.

Ticaret Bakanlığı Haberleri

Ticaret Bakanlığı 115 sürekli işçi alımı yapacak

Ticaret Bakanlığı 115 sürekli işçi alımı yapacak

Ticaret Bakanlığı Döner Sermaye Teşkilatı birimlerinde Sürekli İşçi Kadrosunda çalıştırılmak üzere Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla sürekli işçi alınacak.

10.02.2021Ekonomi
Ticaret Bakanlığı KPSS şartı olmadan 115 personel alımı yapıyor..Başvurular İŞKUR üzerinden alınacak

Ticaret Bakanlığı KPSS şartı olmadan 115 personel alımı yapıyor..Başvurular İŞKUR üzerinden alınacak

Ticaret Bakanlığı bünyesine yapılacak olan 115 personel alımı için resmi duyuru gerçekleşti. Resmi Gazete aracılığıyla yapılan duyuruya göre 70 güvenlik, 45 beden işçisi alımı gerçekleşecek. Alım şartları hakkında detaylı bilgi de yayımlayan Ticaret Bakanlığı ,detayları internet üzerinden

10.02.2021Gündem
Esnaf destek başvurusu ne zaman yapılacak ve ödemeler ne zaman yatacak

Esnaf destek başvurusu ne zaman yapılacak ve ödemeler ne zaman yatacak?

Esnafa kira ve gelir kaybı desteği ödemeleri ve başvuru süreci devam ediyor. Türkiye genelinde gerçekleşen başvurular kapsamında işletme başına üç ay boyunca biner lira destek ve uygun görülen işletmelere ise 750 liraya kadar kira desteği sağlayacak olan Ticaret Bakanlığı, başvuru sürecini internet üzerinden devam ettiriyor. Başvurularını tamamlayan ve uygun görülen kişilere ilk ödemeleri gerçekleştiren Ticaret Bakanlığı, bir taraftan ise gelen başvuruları değerlendirmeye devam ediyor. İşte, esnaf destek başvurusu ve ödemeler hakkında bilgiler

10.02.2021Ekonomi
Kafeler, lokantalar ve restoranlar ne zaman açılacak İşletmeler için önemli gelişme Resmi Gazetede yayımlandı

Kafeler, lokantalar ve restoranlar ne zaman açılacak? İşletmeler için önemli gelişme! Resmi Gazete'de yayımlandı

Kafeler, lokantalar ve restoranların açılacağı tarih gündemde yer alan konuların başında geliyor. Bir süredir kafeler ve restoranlar ne zaman açılacak sorusuna yanıt arayan birçok kişi, Kabine Toplantısı'ndan gelecek olan açıklamalara dikkatlerini çevirmişti. Kafeler ve restoranların açılacağı tarih hakkında henüz bir açıklama yapılmadı ancak geçtiğimiz günlerde duyurulan ciro desteği için beklenen açıklama geldi. İşte, kafeler ve restoranlar için destek açıklaması

9.02.2021Gündem
Bakan Pekcan: Macaristanla ticaretimiz 2,7 milyar dolara ulaştı

Bakan Pekcan: Macaristan'la ticaretimiz 2,7 milyar dolara ulaştı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Türk Eximbank ile Macaristan ihracat kredi sigorta kuruluşu arasında iş birliği anlaşması imzaladık. Bu anlaşma, iki ülke iş dünyasının üçüncü ülkelerde yapacağı projelerde finansman ihtiyacını karşılamaya yönelik olacak." dedi.

8.02.2021Ekonomi
Bakan Pekcan, yabancılara ihtisas serbest bölgelerine yatırım davetinde bulundu

Bakan Pekcan, yabancılara 'ihtisas serbest bölgeleri'ne yatırım davetinde bulundu

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Yenilikçilik, özgün tasarım ve inovasyon kabiliyetlerimiz hızla yükselmektedir. Yabancı yatırımcıların Türkiye'nin bu özelliklerini iyi okuyabilmesi kendileri açısından faydalı olacaktır" dedi.

7.02.2021Ekonomi
Restoran ve kafelere ciro desteği Resmi Gazete’de

Restoran ve kafelere ciro desteği Resmi Gazete’de

Cirosu 3 milyon liranın altında olan restoran ve kafelerin yararlanabileceği ciro desteği kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

7.02.2021Ekonomi
Yiyecek ve içecek sektöründeki işletmelere verilecek ciro kaybı desteği Resmi Gazetede

Yiyecek ve içecek sektöründeki işletmelere verilecek "ciro kaybı desteği" Resmi Gazete'de

Ciro kaybı desteği, tek seferde ödenmek üzere 2 bin liradan az ve 40 bin liradan fazla olmamak kaydıyla 2020'deki ciroların 2019'daki cirolara göre azalan tutarının yüzde 3'ü esas alınarak verilecek. Ciro kaybı desteğine ilişkin başvuru süresi ile diğer usul ve esaslar Ticaret Bakanlığınca belirlenecek.

6.02.2021Ekonomi
ABDde dış ticaret açığı 2020de 12 yılın en yüksek seviyesine çıktı

ABD'de dış ticaret açığı 2020'de 12 yılın en yüksek seviyesine çıktı

Ülkenin dış ticaret açığı, geçen yıl bir önceki yıla göre yüzde 17,7 artarak 678,7 milyar dolara yükseldi. Kovid-19 salgınının etkisiyle ABD'nin dış ticaret açığı, geçen yıl 2008'den bu yana kaydedilen en yüksek seviyeye ulaştı.

6.02.2021Ekonomi
Romanya’nın kaçakları

Romanya’nın kaçakları

ROMANYA’dan İstanbul’a seyahat eden yolcuların bulunduğu otobüste, Kapıkule Sınır Kapısı’nda şüphe üzerine arama yapıldı. Edirne Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan aramada, otobüsün bagajında 4 hayvan taşıma çantası içinde, yurda kaçak olarak sokulmak istenen Terrier cinsi 23 yavru köpek ele geçirildi.

6.02.2021Gündem
Yağ fiyatları İngiltere ve Yunanistan’ı geçti

Yağ fiyatları İngiltere ve Yunanistan’ı geçti

Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) yağ fiyatlarını İngiltere ve Yunanistan’la karşılaştırdı. Ayçiçeği yağının litresi İngiltere ve Yunanistan’da 10 lira 93 kuruş ile 12 TL arasında satılırken, Türkiye’de en ucuz markette fiyatın 15 lira 95 kuruştan başladığı tespit edildi. Türkiye’de litresi 45 liraya satılan zeytinyağının ise zeytin yetişmeyen İngiltere’de 23 liraya satılması dikkat çekti.

6.02.2021Ekonomi
Fiyat artışı denetimlerinde savunma süresi 7 güne düşürüldü

Fiyat artışı denetimlerinde savunma süresi 7 güne düşürüldü

Fahiş fiyat artışı ve stokçuluk denetimlerinde üretici, tedarikçi ve perakende işletmeye, denetimin yapılmasından itibaren verilen 10 günlük savunma süresi 7 güne düşürülürken, bu süre bir defaya mahsus 7 gün daha uzatılabilecek.

6.02.2021Ekonomi
Romanyadan gelen yolcu otobüsünün bagajında 23 yavru köpek ele geçirildi

Romanya'dan gelen yolcu otobüsünün bagajında 23 yavru köpek ele geçirildi

Romanya'dan gelen yolcu otobüsünde Terrier cinsi 23 yavru köpek ele geçirildi. Sakinleştirici iğne vurularak koyuldukları çantalarda havasız kaldıkları belirlenen yavru köpekler, tedavi altına alındı.

5.02.2021Gündem
Bakan Pekcan: Destek 45.6  milyar dolara çıktı

Bakan Pekcan: Destek 45.6 milyar dolara çıktı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "Eximbank’ın 2020'de toplam desteği 2019'a göre yüzde 4 artışla 45,6 milyar dolara, ihracatı destekleme oranı yüzde 24,3’ten 26,9’a çıktı." dedi.

5.02.2021Ekonomi
Fahiş fiyat artışı denetimlerinde asgari savunma süresi 10 günden 7 güne düşürüldü

Fahiş fiyat artışı denetimlerinde asgari savunma süresi 10 günden 7 güne düşürüldü

Söz konusu süre bir defaya mahsus 7 güne kadar uzatılabilecek. Belirlenen süreler içinde savunma yapılmaması Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulu tarafından idari para cezası kararı alınmasına engel teşkil etmeyecek.

5.02.2021Ekonomi
Sarp Sınır Kapısında 30 bin paket elektronik sigara tütünü ele geçirildi

Sarp Sınır Kapısı'nda 30 bin paket elektronik sigara tütünü ele geçirildi

TİCARET Bakanlığı, Gümrük Muhafaza ekiplerinin Sarp Sınır Kapısı'nda yaptığı operasyonda, TIR dorsesinin tabanına gizlenmiş 30 bin paket elektronik sigara tütünü ele geçirildiğini açıkladı.

4.02.2021Gündem
İYS nedir Ticari Elektronik İleti Yönetim Sistemi (İYS) ile istenmeyen mesajlar iptal ediliyor

İYS nedir? Ticari Elektronik İleti Yönetim Sistemi (İYS) ile istenmeyen mesajlar iptal ediliyor!

İYS, Ticaret Bakanlığı tarafından kullanıma açıldı. SMS, e posta ve sesli aramalar gibi tüketicilerin maruz kaldığı istenmeyen mesajların engellenmesini sağlayan İleti Yönetim Sistemi ile ileti onayları tek bir noktadan görülebiliyor. Tüketicilere İYS’ye yüklemeleri için verilen süre 31 Aralık 2020'de sona ermişti. 16 Şubat 2021'e kadar e-Devlet üzerinden elektronik iletilere ilişkin onaylar devam edecek. Kullanıcıların onayları alınmaksızın gönderilen ticari mesajlar için ise para cezası verilecek. İşte, İYS nedir sorusuna yönelik İleti Yönetim Sistemi ile ilgili detaylı bilgiler.

3.02.2021Ekonomi
1 Nisanda başlıyor Gramaj hilesine 114 bin lira ceza

1 Nisan'da başlıyor! Gramaj hilesine 114 bin lira ceza

Ticaret Bakanlığı Ticari Reklam ve Haksız Ticari Uygulamalar Yönetmeliğinde değişiklik yaptı ve yanıltıcı ambalaj uygulaması yapan firmalara 11 bin ile 114 bin lira arasında ceza kesileceğini duyurdu.

3.02.2021Ekonomi
Üreticide 63 kuruş pazarda 1.25 TL

Üreticide 63 kuruş pazarda 1.25 TL

Gıda fiyatlarında yaşanan artışların ardından Ticaret Bakanlığı’nın başlattığı seri denetimler, yumurta fiyatlarında son bir ayda üretici satışında yüzde 9 düşüş sağladı. Ancak üreticide yüzde 9 düşen fiyatların market raflarına yansıması yüzde 5.5 oldu.

3.02.2021Ekonomi
İhracatta yeni yıl coşkusu

İhracatta yeni yıl coşkusu

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yılın ilk ayında ihracatın 2 işgünü eksik olmasına karşın geçen yıla göre yüzde 2.5 artarak 15 milyar 48 milyon dolar olarak gerçekleştiğini açıkladı. Pekcan, bunun tüm zamanların en yüksek ocak ayı gerçekleşmesi olduğunu belirtti.

3.02.2021Ekonomi
Esnafa gelir kaybı desteği ve kira yardımı ödemeleri ne zaman yapılacak Gözler resmi açıklamada

Esnafa gelir kaybı desteği ve kira yardımı ödemeleri ne zaman yapılacak? Gözler resmi açıklamada!

Gelir kaybı ve kira desteği ödeme tarihi, binlerce esnafın gündeminde yer alıyor. Başvuru işlemlerini tamamlayan vatandaşlar ödemelerin yapılacağı tarihle ilgili açıklamaya odaklandı. Pandemi dolayısıyla olumsuzluklarla karşılaşan esnaflara verilen hibe ve kira desteği, değerlendirmelerin tamamlanmasıyla birlikte hesaplara yatırılacak. Başvuru yapamayan esnaflar ise işlemlerini 31 Mart 2021 tarihine kadar gerçekleştirebilecek. İşte, esnafa gelir kaybı desteği ve kira yardımı ödeme tarihiyle ilgili bilgiler.

2.02.2021Gündem
Son dakika... Ocak ayı ihracatı açıklandı

Son dakika... Ocak ayı ihracatı açıklandı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "Ocak ayında ihracatımız, geçen yılın aynı ayına göre 2 iş günü eksik olmasına rağmen, yüzde 2,5 artışla, 15 milyar 48 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir. Bu rakam tüm zamanların en yüksek ocak ayı ihracat rakamıdır" dedi.

2.02.2021Ekonomi
Ticaret Bakanlığının dış ticaret seminerleri ihracatçılara rehber oldu

Ticaret Bakanlığının dış ticaret seminerleri ihracatçılara rehber oldu

Kovid-19 salgınına rağmen dijital platformlar aracılığıyla eğitim çalışmalarına ara vermeden devam eden Bakanlık, geçen yıl Edirne'den Kars'a, Sinop'tan Hatay'a kadar 75 ili kapsayan 45 dış ticaret bilgilendirme semineriyle 4 binden fazla iş insanına ulaştı.

31.01.2021Ekonomi
Emlakçıların ucuz ev oyunu

Emlakçıların ucuz ev oyunu

Emlakçılar gerçek olmayan düşük fiyatlı ilanlarla tüketiciyi yanıltıyor. Amaç ev alma arifesinde olanları ofislere çekmek. Alıcı, ilan sitelerindeki bilgilere inanıp ofise gidince beğendiği evin satıldığı yalanı söyleniyor ve daha yüksek fiyatlı seçenekler için pazarlık başlıyor. Hatta vatandaştan imza alıp borçlandıran emlakçılar da bulunuyor.

31.01.2021Ekonomi
RCEP uyarısı

RCEP uyarısı

15 ülkenin dahil olduğu Bölgesel Kapsamlı Ekonomik Ortaklık Anlaşması (RCEP), tüm dünyayı yakından ilgilendiriyor. Dünyanın en büyük ticari birliği oluşurken yapılan anlaşmanın dünya ve Türkiye üzerindeki etkileri değerlendirildi. Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu üyesi Nihat Zeybekci, “Türkiye’nin RCEP konusunda mutlaka milli politika belirlemesi gerekiyor” dedi.

31.01.2021Ekonomi
Kira desteği başvurusu son gün ne zaman Gelir kaybı ve kira yardımı başvuruları e Devlet ekranında

Kira desteği başvurusu son gün ne zaman? Gelir kaybı ve kira yardımı başvuruları e Devlet ekranında!

Kira desteği başvuru süresi, başvuru işlemlerini henüz tamamlamayanların gündeminde yer alıyor. Milyonlarca esnaf ve sanatkarı ilgilendiren konuya ilişkin açıklama yapan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan başvuru süresinin uzatıldığını duyurmuştu. e-devlet üzerinden alınacak olan esnafa kira desteği başvuru işlemlerinin sonuçları daha sonra Bakanlık tarafından duyurulacak. Başvurular T.C. Kimlik Numarasının son hanesine göre alınacak. Gözler şimdi kira desteği son başvuru tarihinde. İşte, gelir kaybı ve kira yardımı başvuru tarihi ve başvuru ekranı.

29.01.2021Ekonomi
Amerikalıların kişisel gelirleri artarken harcamaları azaldı

Amerikalıların kişisel gelirleri artarken harcamaları azaldı

ABD'de kişisel gelirler geçen yıl aralıkta aylık yüzde 0,6 artarken, kişisel tüketim harcamaları yüzde 0,2 azaldı.

29.01.2021Ekonomi
Gıda fiyatlarındaki hareketlilik devletin sıkı takibinde

Gıda fiyatlarındaki hareketlilik devletin sıkı takibinde

Gıda Komitesi'nde, her kurumun gıda fiyatlarındaki artışın önlenmesi için yapacağı iş birliğinin çerçevesi belirlendi. Fiyatlardaki artış ve stokçuluğun önlenmesine yönelik, gerekmesi halinde gümrük vergisi düzenlemeleri, ithalat yapılması ya da ihracatın geçici olarak kısıtlanması gibi önlemler alınıyor.

29.01.2021Ekonomi
Türkiyenin ilk sanal mücevher etkinliği 16 Şubatta başlayacak

Türkiye'nin ilk sanal mücevher etkinliği 16 Şubat'ta başlayacak

Mücevher İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kamar "Aylar süren çalışmalarımız sonucunda dünyada benzeri olmayan en iyi sanal canlı satış organizasyonu 'JOIN: Jewellery Online International Network'ü duyurmaktan gurur duyuyoruz" dedi.

29.01.2021Ekonomi
ABD ekonomisinde pandemi krizi

ABD ekonomisinde pandemi krizi

Pandemi ABD ekonomisine darbe vurdu. Ülkenin ekonomisi geçtiğimiz yıl yüzde 3,5 daraldı.

29.01.2021Ekonomi
Son dakika... Dış ticaret rakamları açıklandı

Son dakika... Dış ticaret rakamları açıklandı

Aralık ayında genel ticaret sistemine göre ihracat yüzde 16, ithalat yüzde 11,6 arttı.

29.01.2021Ekonomi
ABDde mal ticareti açığı Aralık 2020de yüzde 3,5 azaldı

ABD'de mal ticareti açığı Aralık 2020'de yüzde 3,5 azaldı

ABD'de mal ticareti açığı, geçen ay aylık yüzde 3,5 azalışla 82,5 milyar dolara geriledi.

29.01.2021Ekonomi
Lojistik merkezle 100 milyar dolara

Lojistik merkezle 100 milyar dolara

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle, ABD ile 100 milyar dolarlık dış ticaret hacmi hedeflerinin olduğunu söyleyerek, “Bu hedefe hızla ulaşmamız adına, açılacak lojistik merkezleri büyük önem taşıyor” diye konuştu.

29.01.2021Ekonomi
Stratejik sektörlere destek

Stratejik sektörlere destek

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Türkiye ekonomisine üretim, ihracat ve istihdam alanında en çok katkı sağlayan sektörlerin başında gelen otomotiv endüstrisinin uzay, havacılık, savunma, raylı sistemler gibi stratejik sektörlerde yeni oyuncuların ortaya çıkmasını sağladığını vurguladı.

29.01.2021Ekonomi
ABD ekonomisi 2020de yüzde 3,5 daraldı

ABD ekonomisi 2020'de yüzde 3,5 daraldı

ABD ekonomisi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkisiyle 2020'de yüzde 3,5 küçülerek 1946'dan bu yana en kötü performansını kaydetti.

28.01.2021Ekonomi
Son dakika: Fahiş fiyat için flaş toplantı kararı

Son dakika: Fahiş fiyat için flaş toplantı kararı

Gıda Komitesi, bu akşam saat 20:00'de gıda fiyatlarındaki gelişmeleri görüşmek üzere Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan başkanlığında toplandı.

28.01.2021Ekonomi
İhracatın 10 milyar doları geçtiği ABDye lojistik merkezi kurulacak

İhracatın 10 milyar doları geçtiği ABD'ye lojistik merkezi kurulacak

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, yurt dışı lojistik merkezlerinin Türk ihracatçısının yeni pazarlara erişmesine hız kazandıracağını belirterek, "ABD’de açmayı planladığımız lojistik merkezi için detaylı bir çalışma gerçekleştirdik. ABD ile 100 milyar dolarlık dış ticaret hacmi hedefimiz var. Bu hedefe hızla ulaşmamız adına, açılacak lojistik merkezinin büyük önem taşıdığına inanıyoruz." dedi.

28.01.2021Ekonomi
Fahiş fiyatla topyekûn mücadele

Fahiş fiyatla topyekûn mücadele

Girdi maliyetlerindeki artış bahanesiyle fahiş zam yapan firmalara karşı topyekûn mücadele başladı. Vatandaş en ucuz ürün için market market dolaşırken, bakanlık 81 ildeki market, pazar yeri ve halleri denetliyor. Fahiş fiyat artışı yapan 495 firmaya toplam 15 milyon 480 bin lira idari para cezası verildi.

28.01.2021Ekonomi
81 ilde fahiş fiyat denetimi, 120 firmaya para cezası kesildi

81 ilde fahiş fiyat denetimi, 120 firmaya para cezası kesildi

TİCARET Bakanlığı, yurt genelinde son bir haftada 1674 işletmede fahiş fiyat denetimi ve 22 bin 535 ürün bakanlığımızca denetlenmiştir. Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulu'nun toplantısında 120 firmaya 3 milyon 595 bin lira idari para cezası uygulanmasına karar verilmiştir.

27.01.2021Ekonomi
Son dakika... Fahiş fiyat denetimi yapıldı 1674 işletme incelendi

Son dakika... Fahiş fiyat denetimi yapıldı! 1674 işletme incelendi

Ticaret Bakanlığı "(Fahiş fiyat artışları) Bakanlığımızca son bir haftada 1674 işletme bazında 22 bin 535 ürün denetlendi." açıklamasında bulundu.

27.01.2021Ekonomi
Ticaret Bakanlığı, e-ticarette de piyasa gözetim ve denetim faaliyetleri başlatacak

Ticaret Bakanlığı, e-ticarette de piyasa gözetim ve denetim faaliyetleri başlatacak

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "Yeni çıkarılan Ürün Güvenliği Kanunu'muza e-ticaretin de dahil edilmesini temin etmiş bulunuyoruz. e-Ticaretin sağlıklı gelişiminin sağlanabilmesi, elektronik piyasalarda da ürün güvenliğine yönelik denetimlerin yapılmasını sağlamak amacıyla e-ticarette ürün güvenliğinin yasal altyapısını tamamladık" dedi:

26.01.2021Ekonomi
Akıllı telefon ithalatında önemli gelişme

Akıllı telefon ithalatında önemli gelişme

Akıllı cep telefonu üretiminde kullanılacak ana kart dizgisi tamamlanmamış ve tamamen demonte haldeki aksam ve parçaların ithalatında gözetim uygulanmayacak.

26.01.2021Teknoloji
Kira ve gelir kaybı desteği başvurusu devam ediyor İşte, 1000 TL gelir kaybı ve kira desteği başvurusu detayları

Kira ve gelir kaybı desteği başvurusu devam ediyor! İşte, 1000 TL gelir kaybı ve kira desteği başvurusu detayları

Pandemi nedeniyle olumsuzluklarla karşılaşan esnafa gelir ve kira desteği verecek olan Ticaret Bakanlığı, normalde sona eren destek başvurusu için yeni bir açıklama yaptı. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, gelir kaybı ve kira yardımı için başvuru yapamayan esnaflar için sürenin 31 Mart 2021 tarihine kadar süre uzatıldığını açıkladı. E-Devlet üzerinden yapılacak olan kira ve gelir kaybı desteği başvurusu için kriterlere uyulması halinde ödemeler müracaat esnasında verilen hesaba yatırılacak.

26.01.2021Ekonomi
Son dakika... Bakan Pekcan duyurdu KOOP-DES hibe başvuruları 1 Şubatta başlayacak

Son dakika... Bakan Pekcan duyurdu! KOOP-DES hibe başvuruları 1 Şubat'ta başlayacak

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "KOOP-DES kapsamında kadın kooperatiflerimize 150 bin liraya kadar verilen hibe desteği 2021 yılında da devam edecek. Hibe desteği için başvurular 1-28 Şubat 2021 tarihleri arasında Ticaret İl Müdürlüklerine yapılabilecek" açıklamasında bulundu.

25.01.2021Ekonomi
İmzalar atıldı Binlerce kişiye istihdam

İmzalar atıldı! Binlerce kişiye istihdam

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının desteğiyle Kilis'te kurulacak Tekstilkent, şehirde sevinçle karşılandı. 2 bin 500 kişiye istihdam sağlayacak Tekstilkent, 43 bin metrekare alan üzerinde 13,5 milyon liralık yatırımla kurulacak.

24.01.2021Ekonomi
Kaçakçılar sınırları zorladı

Kaçakçılar 'sınırları' zorladı

Kaçakçılar ilginç yöntemlerle sınırları zorladı, gümrüğe takıldı. Gümrük muhafaza ekiplerince 2020 yılında yapılan denetimlerde, valizde buffalo boynuzu sokmaya çalışanlar, tropik meyvelerin içerisine gizlenmiş, tekstil eşyasına emdirilmiş uyuşturucu madde kaçıranlar ile 190 kapsül kokaini yutarak midelerinde uyuşturucu taşıyan kuryeler yakayı ele verdi.

24.01.2021Ekonomi
Milyon dolarlık dava

Milyon dolarlık dava

Pegasus Havayolları’nın Boeing 737-800 tipi yolcu uçağı 5 Şubat 2020’de Sabiha Gökçen Havalimanı’nda pistten çıkarak 3 kişinin ölümüne, 180 kişinin yaralanmasına neden oldu. Yolcuların avukatları kazada uçağın kusurlu olduğunu iddia ederek Boeing’e Chicago mahkemesinde milyon dolarlık tazminat davası açtı.

23.01.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Ne zaman patlar´bu balonlar

Pandemi sürecinde en çok neyi özlediğimi düşündüğümde aklıma önce konserler geliyor.

28.01.2021

Kış yolculukları

Havalar soğuk mu soğuk...

27.01.2021