EKSTRA
MENÜ

Tib

Tib haberleri sayfasında güncel ve son dakika Tib hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.193 Tib haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Tib Haberleri

Yurtta sulh konseyindeki firari yarbayın Akıncı Üssünde görüntüleri ortaya çıktı

Yurtta sulh konseyindeki firari yarbayın Akıncı Üssü'nde görüntüleri ortaya çıktı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini sivil imamlarla yöneten sözde yurtta sulh konseyi üyesi firari eski jandarma yarbay Turgay Sökmen'in, Akıncı Üssü'nden firar etmeden önceki görüntüleri ilk kez ortaya çıktı.

24.07.2021Haber
Bu görüntüler ilk kez ortaya çıktı Yurtta sulh konseyindeki yarbay Turgay Sökmen firar etmeden önce...

Bu görüntüler ilk kez ortaya çıktı! Yurtta sulh konseyindeki yarbay Turgay Sökmen firar etmeden önce...

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini sivil imamlarla yöneten sözde yurtta sulh konseyi üyesi firari eski jandarma yarbay Turgay Sökmen'in, Akıncı Üssü'nden firar etmeden önceki görüntüleri ilk kez ortaya çıktı.

24.07.2021Gündem
Medrese nedir ve ne amaçla yapılmıştır Medrese özellikleri ve eğitimi hakkında bilgi

Medrese nedir ve ne amaçla yapılmıştır? Medrese özellikleri ve eğitimi hakkında bilgi

Öğrencilerin eğitim alacakları bölümler her dönemde değişiklikler göstermiştir. Özellikle de Osmanlı döneminde medreselerde eğitim verilmiştir. Medreselerin özellikleri ve yapıları da büyük bir merak uyandırıyor. Medrese nedir ve ne amaçla yapılmıştır? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

24.05.2021Araştırma
Son dakika... Yargıtaydan eski istihbaratçı Basri Aktepenin cezasına onay

Son dakika... Yargıtay'dan eski istihbaratçı Basri Aktepe'nin cezasına onay

Yargıtay 16. Ceza Dairesi, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) ile Milli İstihbarat Teşkilatında (MİT) görev yapan ve Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "altın nesil" kadrosunda yer alan eski istihbaratçı Basri Aktepe'ye silahlı terör örgütü üyeliğinden verilen 12 yıl hapis cezasını onadı.

4.03.2021Gündem
Muhsin Yazıcıoğlu davasında flaş gelişme

Muhsin Yazıcıoğlu davasında flaş gelişme!

Büyük Birlik Partisi (BBP) Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişinin yaşamını yitirdiği helikopter kazasıyla ilgili 9 üst düzey kamu görevlisinin yargılandığı davada Yargıtay 5. Ceza Dairesi, dönemin Kahramanmaraş Valisi Niyazi Tanılır, eski İl Jandarma Komutanı Sezai Akgün, eski İl Emniyet Müdürü Necdet Çelikbilek'e "görevi kötüye kullanma" suçundan 1 yıl 2'şer ay hapis cezası verdi

5.02.2021Gündem
Son dakika.. Yazıcıoğlu davasında flaş gelişme Savcı mütaalasını verdi

Son dakika.. Yazıcıoğlu davasında flaş gelişme! Savcı mütaalasını verdi

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile beraberindeki 5 kişinin ölümüne ilişkin 'görevi kötüye kullanma' suçlamasıyla dönemin Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Orhan Birdal ve Sivil Havacılık Genel Müdürü Ali Arıduru, Adana Jandarma Bölge Komutanı Emekli Korgeneral Ali Lapanta ve Kurmay Başkanı Mazlum Koçoğlu'nun Kahramanmaraş 5'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılandığı davada, savcı mütalaasını verdi. Savcı sanıkların 2 yıl hapisle cezalandırılmasını istedi.

29.01.2021Gündem
Son dakika... Muhsin Yazıcıoğlu davasında mütalaa açıklandı İşte istenen cezalar

Son dakika... Muhsin Yazıcıoğlu davasında mütalaa açıklandı! İşte istenen cezalar

Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümüyle ilgili açılan FETÖ soruşturmasında bir son dakika gelişmesi yaşandı. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığınca Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği kazaya ilişkin kamu görevlilerinin yargılandığı davada mütalaa açıklandı. Mütalaada, aralarında eski Kahramanmaraş Valisi Tanılır'ın da bulunduğu 3 sanığın "görevi kötüye kullanma" suçundan cezalandırılmaları istendi. Eski emniyet müdürü Necdet Çelikbilek'in "ihmali davranışla görevi kötüye kullanma" suçundan cezalandırılması talep edildi, 5 sanığın beraati istendi.

25.12.2020Gündem
Fitoterapinin anlamı ve tarihiyle ilgili bilgiler: Fitoterapi nedir Fitoterapi ne demek

Fitoterapinin anlamı ve tarihiyle ilgili bilgiler: Fitoterapi nedir? Fitoterapi ne demek?

Çok eski çağlardan beri kullanılan fitoterapi, günümüzde Eczacılığın Farmakognozi ana bilim dalınca ele alınır. Günümüzde fitoterapinin en çok geliştiği ülke Almanyadır. Peki, Fitoterapi nedir? Fitoterapi ne demek? İşte fitoterapinin anlamı ve tarihiyle ilgili bilgiler...

12.10.2020Sağlık
Safer ayı ne zaman başlıyor ve ne zaman bitiyor

Safer ayı ne zaman başlıyor ve ne zaman bitiyor?

Safer ayı ne zaman başlıyor sorusu, dini vecibeleri yerine getirmek isteyen Müslümanlar tarafından araştırılıyor. Safer ayı, muharrem ayından hemen sonra idrak edilen aydır. Genellikle uğursuzlukların ve musibetlerin geldiği ay olarak bilinse de Peygamber Efendimiz bu ayın önemini ve anlamını Hadis-i Şeriflerle aktarmıştır. Peki, safer ayı ne zaman başlayacak ve hangi ay idrak edilecek? İşte, safer ayı hakkında detaylı bilgiler

12.09.2020Gündem
Safer ayı ne zaman başlıyor 2020 Safer ayında yapılması gereken ibadetler

Safer ayı ne zaman başlıyor 2020? Safer ayında yapılması gereken ibadetler

Safer ayı ne zaman başlayacak? Diyanet 2020 dini günler takviminde safer ayı tarihi açıklandı. Hicri aylardan biri olan safer ayında yapılması gereken ibadetleri öğrenmek isteyen Müslümanlar, Diyanet takvimi üzerinden safer ayının tarihine ulaşabilecekler. Kamerî/hicrî takvimin Muharrem ayından sonra gelen ikinci ayı olan safer ayı, bu yıl eylül ayında idrak edilmeye başlanacak. İşte, 2020 safer ayı tarihi ve safer ayında yapılması gerekenler.

17.08.2020Gündem
Avicenna (İbni Sina) kimdir İbni Sinanın hayat öyküsü

Avicenna (İbni Sina) kimdir? İbni Sina'nın hayat öyküsü

Çalışmalarıyla dünya tıp tarihine adını altın harflerle yazdıran unutulmaz bilim insanı ve tabip İbni Sina ya da batılılar tarafından bilinen isiyle Avicenna, küresel tıbbın gelişimine ışık tutan ve önemli katkıları olan biri isim. 11. yüzyılda yaşamış ünlü İslam dünyasının yetiştirdiği ünlü hekim ve filozof İbn-i Sina'nın hayat öyküsü merak ediliyor. Peki, Avicenna yani İbni Sina kimdir?

15.05.2020Gündem
117 siteye erişim yolu

117 siteye erişim yolu

AYM, Wikipedia’dan sonra ‘sendika.org’a da erişim engelini kaldırdı. Karar, kapatılan diğer 117 internet sitesi için de örnek teşkil edecek.

3.05.2020Gündem
Maide Suresi Oku - Mâide Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Maide Suresi Oku - Mâide Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Maide suresinin anlamı ve okunuşu araştırılıyor. Medine döneminde inen Maide suresi 12. ayetten oluşuyor. Sûre, adını 112. ve 114. âyetlerde yer alan “mâide” (sofra) kelimesinden almıştır. Sûrede başlıca; verilen sözlerin yerine getirilmesi, İsrailoğullarının sözlerinde durmamaları, Hıristiyanların yanlış inançları, dünyaya düşkünlükleri ve yolsuzlukları, Müslümanlar için bazı talimat, uyarı ve dinî hükümler konu edilmektedir. İşte Maide suresinin Türkçe ve Arapça okunuşu...

11.04.2020Namaz Sureleri
Safer ayı ne zaman Safer ayı 2020 hangi ay

Safer ayı ne zaman? Safer ayı 2020 hangi ay?

Safer ayı ne zaman ve hangi ay içerisinde idrak edilecek sorusu, pek çok vatandaşın araştırdığı konu olmaya başladı. Mübarek ayların içerisinde olunması dolayısıyla sosyal medya üzerinden yanlış bilgilerle aktarılan dini konular arasında safer ayı da yer alıyor. Peki, safer ayı ne zaman idrak ediliyor? İşte, safer ayı ile ilgili merak edilen bazı bilgiler

6.04.2020Gündem
MOBESE’nin B’sine ceza gerekçesi: Yasadışı takip  ve dinleme

MOBESE’nin B’sine ceza gerekçesi: Yasadışı takip ve dinleme

MOBESE’nin ‘B’ si olarak bilinen eski emniyet istihbarat müdürü Basri Aktepe’nin FETÖ üyeliği suçundan aldığı cezanın gerekçesi açıklandı. Kararda, sanığın kurulmasında büyük pay sahibi olduğu MOBESE sistemiyle yasadışı dinleme ve takip yapıldığı anlatıldı.

7.11.2019Gündem
Safer ayı ne zaman bitecek

Safer ayı ne zaman bitecek?

Hicri aylardan biri olan safer ayının biteceği tarih için araştırmalarını hızlandıran vatandaşlar, bu ayın ne zaman biteceğini araştırırken bir yandan da bu aya özel ibadet şekli olup olmadığını öğrenmek istiyor. Peki, Safer ayı ne zaman bitecek?

20.10.2019Gündem
Safer ayı ne zaman bitecek Safer ayının son çarşamba günü ne zaman

Safer ayı ne zaman bitecek? Safer ayının son çarşamba günü ne zaman?

'Safer ayı ne zaman bitecek?' sorusu çok sayıda Müslüman vatandaş tarafından sorgulanıyor. Hicri aylardan biri olan safer ayı için araştırmalarını hızlandıran vatandaşlar, bu ayın ne zaman biteceğini araştırırken bir yandan da bu ayın son çarşamba gününün tarihini öğrenmek istiyor. Peki, Safer ayı ne zaman bitecek? Safer ayının son çarşamba günü ne zaman?

7.10.2019Gündem
Safer ayının ilk ve son çarşamba günü ne zaman

Safer ayının ilk ve son çarşamba günü ne zaman?

Hicri aylardan biri olan safer ayında, özellikle bu ayın ilk çarşambası ve son çarşambası okunacak duanın çok makbul olduğu söyleniyor. Vatandaşlar da geçtiğimiz günlerde başlayan safer ayında ilk ve son son çarşamba gününün tarihlerini sorguluyor. Peki, safer ayının ilk ve son çarşamba günü ne zaman?

2.10.2019Gündem
Safer ayı ne zaman bitecek Safer ayında hangi ibadetler yapılır

Safer ayı ne zaman bitecek? Safer ayında hangi ibadetler yapılır?

Mübarek Muharrem ayının idrak edilmesinin ardından safer ayı tarihi internette en fazla merak edilen konulardan oldu. Sefer ayında yapılması gereken ibadetler ve sefer ayının fazileti gibi konular çok sayıda kişi tarafından araştırılıyor. Peki, sefer ayında neler yapılmalı? İşte, safer ayı hakkında merak edilen ayrıntılar...

1.10.2019Gündem
Safer nedir ve Safer ayının fazileti nedir

Safer nedir ve Safer ayının fazileti nedir?

Safer ayı, Muharrem ayının sona ermesinin ardından pek çok vatandaşın gündemindeki konu olmaya başladı. Safer ayının faziletleri hakkında bilgi edinmek isteyen pek çok kişi, bu ay hakkında bilgi almak için araştırmalarına başladı. Peki, safer ayının faziletleri nedir? İşte, safer ayı hakkında merak edilen bilgiler

30.09.2019Gündem
Safer ayı ne zaman başlayacak Safer ayında neler yapılmalı

Safer ayı ne zaman başlayacak? Safer ayında neler yapılmalı?

Hicri takvimin muharrem ayından sonra gelen ikinci ayı olan safer ayı, son günlerde vatandaşlar tarafından yoğun şekilde araştırılıyor. Muharrem ayının son günlerinin yaklaşılması nedeniyle, safer ayının ne zaman başlayacağını merak eden vatandaşlar, konuya dair bilgi almak adına Diyanet İşleri Başkanlığı'nın kaynaklarını araştırıyor. Peki, Safer ayı ne zaman başlayacak?

29.09.2019Gündem
Mobesenin Bsi eski istihbaratçıya FETÖ’den 12 yıl hapis cezası

Mobese'nin B'si eski istihbaratçıya FETÖ’den 12 yıl hapis cezası

TELEKOMÜNASYON İletişim Başkanlığı (TİB) ile Milli İstihbarat Teşkilatı’nda (MİT) da görev yapan eski istihbaratçı Basri Aktepe, ’FETÖ terör örgütü üyesi olmak’ suçundan yargılandığı davada, 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

27.09.2019Gündem
FETÖnün firarileri: Konseyin karanlık yarbayı

FETÖ'nün firarileri: Konseyin karanlık yarbayı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz ihanet girişimi sırasında aktif rol oynayan, sivillerin ölümüne ya da yaralanmasına neden olan darbecilerden bazıları, başarısız olduklarını anlayınca yurt dışına kaçtı. İhanet girişimini örgütün sivil imamlarıyla yöneten sözde "yurtta sulh konseyi"nin en düşük rütbelisi eski kurmay yarbay Turgay Sökmen, bu firari isimlerin arasında yer alıyor.

9.07.2019Gündem
Darbeci danışman savunma yerine karalama yaptı

Darbeci danışman savunma yerine karalama yaptı

FETÖ darbe girişimini sivil imamlarla yöneten sözde yurtta sulh konseyi üyelerinden eski Genelkurmay Başkanı başdanışmanı albay Orhan Yıkılkan, iki gün süren savunmasında, dönemin TSK komutasındaki isimleri hedef aldı.

23.04.2019Gündem
Eski istihbaratçı Basri Aktepe hakkındaki FETÖ davasına devam edildi

Eski istihbaratçı Basri Aktepe hakkındaki FETÖ davasına devam edildi

Bilgi Teknolojileri Kurumuna (BTK) devredilen Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) ile Milli İstihbarat Teşkilatında (MİT) da görev yapan eski istihbaratçı Basri Aktepe'nin, "Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi olduğu" gerekçesiyle yargılanmasına devam edildi.

19.04.2019Gündem
Ankarayı vuran helikopter pilotu inkarı seçti

Ankara'yı vuran helikopter pilotu inkarı seçti

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Ankara'da Jandarma Genel Komutanlığı, TRT ve MİT yerleşkelerine helikopterden ateş açtığı telsiz kayıtlarına yansıyan eski binbaşı Taha Fatih Çelik, savcılıktaki ve mahkemedeki ilk savunmasında FETÖ'cü olduğunu ve uçuşa katıldığını itiraf etmesine rağmen esasa ilişkin son savunmasında tüm beyanlarını inkar etti.

2.04.2019Gündem
MOBESE’nin B’si için istenen ceza belli oldu

MOBESE’nin B’si için istenen ceza belli oldu

Bilgi Teknolojileri Kurumuna (BTK) devredilen Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) ile Milli İstihbarat Teşkilatında (MİT) da görev yapan MOBESE sistemini kuran ekipte yer alan ve ‘B’ye ismini veren eski istihbaratçı Emniyet Müdürü Basri Aktepe'nin, "Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi olduğu" gerekçesiyle 15 yıla kadar hapsi istendi.

7.02.2019Gündem
İbn-i Sina kimdir İbn-i Sinanın biyografisi

İbn-i Sina kimdir? İbn-i Sina'nın biyografisi

İbn-i Sina Batılılarca, hekimlerin önderi olarak bilinir ve 'Büyük Üstad' ismi ile tanınır. İbn-i Sina, tıp alanında yedi asır boyunca temel kaynak eser olarak süre gelen El-Kanun fi't-Tıb (Tıbbın Kanunu) adlı kitabı ile ünlenmiş ve bu kitap Avrupa üniversitelerinde 17. asrın ortalarına kadar tıp biliminde temel eser olarak okutulmuştur. İşte, İbn-i Sina'nın hayatına ilişkin detaylı bilgi...

24.12.2018Gündem
Muhsin Yazıcıoğlu davasında yeni gelişme

Muhsin Yazıcıoğlu davasında yeni gelişme

Büyük Birlik Partisi (BBP) kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin yaşamını yitirdiği helikopterin düşmesinin ardından ihmal ve kasıtlı davranışlara ilişkin, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen 3 soruşturma dosyası Kahramanmaraş'ta yürütülen "ana soruşturma dosyası" ile birleştirildi.

14.12.2018Gündem
MOBESE’nin B’sine tutuklama kararı

MOBESE’nin B’sine tutuklama kararı

MOBESE sistemini kuran ekipte yer alan ve ‘B’ye ismini veren eski istihbaratçı Emniyet Müdürü Basri Aktepe hakkında “FETÖ üyeliği” suçlamasıyla yargılandığı davada, verilen tahliye kararı üst mahkeme tarafından kaldırıldı.

17.11.2018Gündem
MOBESE’nin B’sine ev hapisli tahliye

MOBESE’nin B’sine ev hapisli tahliye

MOBESE sistemini ve TİB’i kuran ekipte yer alan ve ‘B’ye ismini veren istihbaratçı Emniyet Müdürü Basri Aktepe, “FETÖ üyeliği” suçlamasıyla yargılandığı davada, “ev hapsi” şartıyla tahliye edildi.

10.11.2018Gündem
Safer ayının son çarşamba günü ne zaman

Safer ayının son çarşamba günü ne zaman?

Rebiülevvel ayına girmeden önce Safer ayının son çarşamba günü merak konusu oldu. Safer ayının ilk günü ve son çarşamba günü yapılacak olan duanın diğer günlere göre daha makbul olacağı inancı dolayısıyla merak edilen bu gün, internet üzerinden araştırılıyor. Peki, Safer ayının son çarşamba günü ne zaman hangi güne denk geliyor? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

2.11.2018Gündem
Safer ayı nedir Safer ayı ne zaman bitecek

Safer ayı nedir? Safer ayı ne zaman bitecek?

Safer ayı ne zaman bitecek sorusu çok sayıda Müslüman vatandaş tarafından sorgulanıyor. Hicri aylardan biri olan safer ayı için araştırmalarını hızlandıran vatandaşlar, bu ayın ne zaman biteceğini araştırırken bir yandan da bu aya özel ibadet şekli olup olmadığını öğrenmek istiyor. Peki, Safer ayı ne zaman bitecek? Safer ayında neler yapılır?

24.10.2018Gündem
Safer ayı ibadetleri nelerdir Safer ayından sonra hangi ay var

Safer ayı ibadetleri nelerdir? Safer ayından sonra hangi ay var?

Muharrem ayının bitmesiyle birlikte Safer ayı idrak edilmeye başladı. Hicri Takvime göre ikinci sırada yer alan Safer ayında neler yapılması gerektiğini merak eden vatandaşlar, Safer ayında yapılacak özel bir ibadet olup olmadığını internette araştırıyor. Peki, Safer ayında neler yapılır? Safer ayı ibadetleri neler?

11.10.2018Gündem
Safer ayında ne yapılır Safer ayı ne zaman ve ibadetleri nelerdir

Safer ayında ne yapılır? Safer ayı ne zaman ve ibadetleri nelerdir?

Safer ayı, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın dini günler takvimindeki bilgilere göre bugün başladı. Muharrem ayının bitmesiyle birlikte başlayan Safer ayı, 10 Ekim Çarşamba günü idrak edilecek. Safer ayında yapılacak olan ibadetler hakkında internet üzerinden bilgi edinmek isteyen vatandaşlar, konuyla ilgili araştırmalarını sürdürüyor. Peki, Safer ayında hangi ibadetler yapılır? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

9.10.2018Gündem
Kamu görevlilerine yargı yolu

Kamu görevlilerine yargı yolu

YARGITAY Ceza Genel Kurulu, BBP Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümüne ilişkin, dönemin bazı kamu görevlileri yönünden verilen kovuşturmaya yer olmadığına dair kararı kaldırdı.

10.07.2018Gündem
Yargıtaydan son dakika Muhsin Yazıcıoğlu kararı

Yargıtay'dan son dakika Muhsin Yazıcıoğlu kararı

Yargıtay Ceza Genel Kurulu, BBP Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüne ilişkin dönemin bazı kamu görevlileri yönünden verilen kovuşturmaya yer olmadığına dair kararı kaldırdı.

10.07.2018Gündem
Açığın panzehiri  ihracat ve turizm

Açığın panzehiri ihracat ve turizm

Cumartesi günü Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) başkanlığını bırakacak olan Mehmet Büyükekşi, 2023 yılında 500 milyar dolar ihracat hedefi konusunda iyimser olduğunu söyledi. Büyükekşi, “Bundan sonraki dönemde Türkiye’de ihracat daha da önemli olacak. Cari açık sorunu her geçen gün daha da önemli hale gelecek. Cari açığın panzehiri ihracat ve turizm” dedi.

28.06.2018Ekonomi
Muharrem İnceden flaş açıklamalar

Muharrem İnce'den flaş açıklamalar

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, katıldığı bir canlı yayınında soruları yanıtladı. İnce olası Kandil operayonu için "Şimdi diyelim ki Kandil’e operasyon yapacaksınız davulla zurnayla operasyon olur mu? Bu çıkın oradan biz geliyoruz demektir" dedi. İnce seçim çalışmalarında yardım eden ekibinden bahsederken "12 genç var iyi üniversitelerden mezun zeki çocuklar. Bunlar klipleri, videoları hazırlıyorlar. Kendi aralarında bir takma adları da var, “10.Kat” diye. Ayrıca ekonomi ekibi var. Yıllardır birlikte çalıştığım bir ekibim var. Kendilerini kanıtlamış insanlar" ifadelerini kullandı.

9.06.2018Gündem
Hafızaya iyi gelen bitkilerden Bacopanun faydaları neler Bacopa nasıl kullanılır

Hafızaya iyi gelen bitkilerden Bacopa'nun faydaları neler? Bacopa nasıl kullanılır?

Bacopa, hafızaya iyi gelen bitkiler arasında yer alıyor. Modern Batı bitkisel tıbbında bacopa gerginliği azaltma ve stresi önlemede kullanırken; bitkisel tıp uygulayıcıları duygusal sağlık, fiziksel dayanıklılık ve sağlıklı bir bağışıklık sistemi için de bu bitkiyi öneriyor. Peki hafızaya iyi gelen bitkilerden Bacopa'nun faydaları neler? Bacopa nasıl kullanılır?

27.02.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Şifa niyetine

“Pandemi ramazanları”nda asıl mesele, oruç tutmanın ötesinde hepimizin sağlığı için “kendimizi tutmak”.

15.04.2021

Yazıcıoğlu dosyasının her tarafından FETÖ’cü fışkırıyor

Hatırlayacaksınız, yılbaşı öncesi Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki 6 kişinin ölümüyle ilgili yazdığım yazıda ‘Muhsin Yazıcıoğlu’na yargı suikastı’ başlığını kullanmıştım.

15.01.2021

Filozofların prensi

Ortaçağın dünyasında ister İslam ister Endülüs ve Avrupa olsun İbn-i Sina veya Batı telaffuzuyla Avicenna, filozofların ‘meliki’ yani ‘prensi’ olarak bilinir. İran’da, Orta Asya’da hükümdarların ilmi ve felsefi anlamda takdirini hatta hayranlığını kazandığı gibi, hazık bir hekim olarak tedavileriyle de tanındı.

28.06.2020

Yazıcıoğlu suikastında kirli manşetler

Takvimler 25 Mart 2020’yi gösterdiğinde, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun öldürülmesinin 11’inci yılı dolacak.

28.02.2020

ABD’de Gülen’i savunan hukuk bürosu

‘Bilirkişinin de FETÖ’yle irtibatı çıktı’ başlıklı yazım üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik aradı. FETÖ’cü olmadığını söyledi. Zaten benim de “Celal Çelik FETÖ’cüdür” diye bir iddiam olmadı. Sadece “FETÖ’cülükle suçlanan avukat” diye bir ifade kullandım. Celal Çelik, hakkında FETÖ’ye yardım ve FETÖ’nün propagandasını yapma iddiasıyla dava açıldığını söyledi. Zaten ben de o davayı kast ediyorum. Çelik’in beyanları üzerine etrafını kalın bir şekilde çizme gereği duydum.

27.02.2020

Polis FETÖ’nün sözlüğünü yazdı: Aidat-ı mesture, adanmış ruh, sır kâtibi, ballı şeker, dinozor evi, zillet tokadı...

Fetullahçı Terör Örgütü’nün, örgüt içi iletişimde şifreli olarak kullandığı ve örgüt elebaşı Gülen’in vaaz adı altında her hafta dinletilen konuşmalarında geçen, dışarıdan birisinin anlamadığı kelimelerin anlamı tek tek çözülerek Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından, FETÖ/PDY SÖZLÜĞÜ adı altında kitaplaştırıldı. FETÖ/PDY SÖZLÜĞÜ’nün en önemli kaynağı, sayıları neredeyse 10 bini bulan itirafçı ifadeleri oldu. Bu ifadeleri, raporları, iddianameleri tek tek tarayan uzmanlar, FETÖ’nün örgütsel faaliyetlerinde kullandığı terimlerin yanında örgüt üyelerine gizli taktik ve eylem talimatlarının verildiği 1094 kelimenin anlamını çözdü.

5.01.2020