MENÜ

Thy Uçuş

Thy Uçuş ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Thy Uçuş haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.061 Thy Uçuş haberi bulunmuştur.

Thy Uçuş Haberleri

THY ile bugün kaç kişinin uçacağı belli oldu

THY ile bugün kaç kişinin uçacağı belli oldu

Dünyayı kasıp kavuran koronavirüs önlemleri doğrultusunda yurtdışı uçuşlarını iptal eden Türk Hava Yolları ile bugün yurt içinde kaç kişinin uçuş yapacağı da belli oldu.

30.03.2020Ekonomi
THY, Kazakistanın Aktau ve Atyrau şehirlerine tarifeli sefer başlatacak

THY, Kazakistan'ın Aktau ve Atyrau şehirlerine tarifeli sefer başlatacak

Türk Hava Yolları (THY), Kazakistan'ın Aktau ve Atyrau şehirlerine tarifeli sefer başlatılmasına karar verdi.

28.01.2020Ekonomi
THY geleceğin pilotlarını yetiştiriyor

THY geleceğin pilotlarını yetiştiriyor

Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi, gökyüzü sevdasını 8-12 yaş grubu çocuklara aşılamak için düzenlediği eğitimlerde 6 ayda 300 öğrenciye uçak simülatöründe pilotluk deneyimi yaşattı. THY, "Çocuklar İçin Havacılık Eğitimi" adlı program ile havacılığı sevdirip, geleceğin pilotları, teknisyenleri ve kabin görevlilerini yetiştirmeyi amaçlıyor. Eğitim programının koordinatörü Ramazan Seyfi, bir günlük eğitime şehir dışından da birçok çocuğun katıldığını belirterek, eğitimin kapsamı ve 8-12 yaş grubuna hitap etmesi nedeniyle programın dünyada tek olduğuna vurgu yaptı.

12.01.2020Ekonomi
THYnin ekimde yolcu sayısı arttı

THY'nin ekimde yolcu sayısı arttı

Türk Hava Yolları'nın (THY) ekim ayında taşıdığı yolcu sayısı yüzde 1,9 artarak 6,6 milyon oldu.

12.11.2019Ekonomi
THY 6 ayda 35,1 milyon yolcu taşıdı

THY 6 ayda 35,1 milyon yolcu taşıdı

Türk Hava Yolları(THY) 6 ayda 35,1 milyon yolcu taşıdığını açıkladı.

9.07.2019Ekonomi
Rakamlar açıkladı En büyük artış Orta Doğu uçuşlarında

Rakamlar açıkladı! En büyük artış Orta Doğu uçuşlarında

Türk Hava Yolları (THY), bu yılın ilk üç ayında 16,75 milyon yolcu taşıdı. En büyük yolcu artışı ise Orta ve Güney Amerika uçuşlarında yaşandı.THY, Latinlerin Türkiye’ye ilgisi nedeniyle bu bölgeye yapılan uçuşlar da yüzde 19,9 artışla 108 bin yolcuya ulaştı. THY’nin Orta Doğu hattında ise yüzde 9,6 artışla 1 milyon 459 bin yolcu taşıması da dikkat çekti.

12.04.2019Ekonomi
Latinlerin Türkiye ilgisi THY’yi uçurdu

Latinlerin Türkiye ilgisi THY’yi uçurdu

Latin Amerika ülkelerinden Türkiye’ye ilginin artması Türk Hava Yolları’nın, Latin ülkelerinde taşıdığı yolcu sayısının ilk iki ayda yüzde 21.1 artışla 70 bin 679 yolcu taşımasını sağladı ve doluluk oranları yüzde 85’i buldu.

12.03.2019Ekonomi
THY’nin özel şoförlü lüks araçlı transfer hizmeti 20 noktaya çıktı

THY’nin özel şoförlü lüks araçlı transfer hizmeti 20 noktaya çıktı

Türk Hava Yolları(THY) business sınıfında seyahat eden yolcular için tahsis ettiği özel şoförlü, lüks araçlı transfer hizmetine 6 kent daha ekleyerek 20 noktaya çıkardı. ABD ve Kanada’da 35 mile (56.3 km) kadar yolculara havalimanı ile şehir merkezi arasında lüks araçlarla ücretsiz transfer hizmeti sağlanıyor.

1.02.2019Ekonomi
THY dünya genelinde 19 noktaya daha uçacak

THY dünya genelinde 19 noktaya daha uçacak

Türk Hava Yolları (THY), filosuna katılacak yeni uçaklarla birlikte uçuş noktalarını da artıracak. En yeni hatlarını, Gambiya’nın başkenti Banjul’a Kasım ayında, Zambiyanın başkenti Lusaka’ya da Aralık ayında açan THY, aralarında Meksika’dan Mexico City, Cancun ile ABD’den Newark ve Endonezya’dan Bali Adası’nın da olduğu 19 dış hat noktasına daha uçacak.

24.12.2018Ekonomi
Uçuşlarda o süre değişti

Uçuşlarda o süre değişti

Türk Hava Yolları (THY), boarding süresini 5 dakika öne aldı. Bugüne kadar uçuşa 15 dakika kalana kadar checkin işlemlerine devam eden THY, 1 Aralık’tan itibaren bu süreyi 20 dakikaya çıkardı.

28.11.2017Ekonomi
575 tonu durduran güç

575 tonu durduran güç

 Uğur Cebeci’nin hazırladığı Kokpit’te bu hafta devuçakların pist içinde durmasını sağlayan fren sistemi anlatılıyor. İkincikonuda 2600 metre yükseklikteki Kolombiya’nın başkenti Bogota’ya uçmaya hazırmısınız? İşte THY’nin yaptığı ilk uçuş…

13.05.2016Life Style
Uçuş trafiğinde 22 Mart sonrası dikkat çeken görüntü

Uçuş trafiğinde 22 Mart sonrası dikkat çeken görüntü

Corona virüs nedeniyle havacılık sektörü tarihin en büyük krizini yaşıyor.İptaller nedeniyle uçuş trafiğinde sert düşüşler yaşanırken 22 Mart'tan sonra dünya genelinde günlük uçuş trafiği ilk kez 100 bini geçti. 20 Mayıs'ta uçuş trafiği 110 bine çıktı. Uçuş trafiğindeki artış radara da yansıdı.12 Nisan'da 46 bin 214'e kadar uçuş trafiği düşerken, hava trafiği ile ilgili anlık bilgiler veren flightradar uygulamasındaki verilere göre 21 Mayıs'ta günlük uçuş trafiği 121 bin 65'e çıktı. 28 Şubat'ta ise uçuş trafiği 194 bindi.ABD hava sahasındaki uçak trafiğinin ise diğer ülkelere göre çok daha fazla olması radara da yansıdı.

24.05.2020Gündem
Türk Hava Yolları 87 yaşında

Türk Hava Yolları 87 yaşında

Ay yıldızlı bayrağı ilk kez 1933 yılında, toplam 23 koltuk kapasitesine sahip 5 uçaklık filosuyla taşımaya başlayan Türk Hava Yolları, bugün 360 uçaklık modern bir filoya ve 127 ülkeyi kapsayan bir uçuş ağına sahip.

20.05.2020Ekonomi
THYden tarihi uçuş

THY'den tarihi uçuş

Türk Hava Yolları, İstanbul Havalimanı'ndan kalkan uçağı ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na özel Samsun’a tarihi bir uçuş gerçekleştirdi.

19.05.2020Ekonomi
Turkish Cargo İzmir’den seferlerine başlıyor

Turkish Cargo İzmir’den seferlerine başlıyor

En iyi 25 hava kargo taşıyıcısı arasında en yüksek büyüme oranını yakalayan Türk Hava Yolları’nın (THY) kargo markası Turkish Cargo, 28 Mayıs’ta her gün bir uçak olacak şekilde İzmir’e sefer planlıyor.

18.05.2020Ekonomi
Yurt dışı uçak seferleri ne zaman Uçuslar ne zaman açılacak

Yurt dışı uçak seferleri ne zaman? Uçuslar ne zaman açılacak?

İç hat ve dış hat seferleri ile seyahat etmek isteyen vatandaşlar, uçuş seferlerinin yeniden ne zaman başlayacağını ve seferlerin rutin seyrine döneceği tarihi merak ediyor. Konuya ilişkin THY'den geçtiğimiz hafta açıklama yapılmış ve uçuş takvimi açıklanmıştı. Peki, uçuşlar ne zaman açılacak? Yurt dışı uçak seferleri ne zaman?

15.05.2020Gündem
Turizmde normalleşme sürecine THY dopingi

Turizmde normalleşme sürecine THY dopingi

Antalya olarak salgına karşı normalleşme sürecine girildiğini açıklanmasının yanı sıra Türk Hava Yolları’nın Haziran ayından itibaren Türkiye içindeki tüm noktalara, yurt dışında ise 19 farklı ülkeye uçuş planlaması yapması turizmcileri umutlandırdı.

7.05.2020Seyahat
THY haziran-eylül için uçuş taslağı hazırladı

THY haziran-eylül için uçuş taslağı hazırladı

Koronavirüs salgınına bağlı seyahat sınırlamaları nedeniyle tüm seferlerini durduran THY, haziran, temmuz, ağustos ve eylül aylarını kapsayan uçuş planlama taslağı hazırladı.

7.05.2020Ekonomi
THYnin yurt dışı uçuş programı ve takvimi: Uçuşlar ne zaman başlayacak Hangi ülkelere sefer yapılacak

THY'nin yurt dışı uçuş programı ve takvimi: Uçuşlar ne zaman başlayacak? Hangi ülkelere sefer yapılacak?

Korona virüsü nedeniyle ülke genelinde alınan önlemler kapsamında, yurt içi ve yurt dışı uçak seferlerini durdurulmuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın normalleşme takvimini açıklamasının ardından, Türk Hava Yolları (THY) dış hat uçuşlarını kademeli olarak gerçekleştireceğini duyurarak uçuş yasağının sonlanması sonrasında hangi ülkelere sefer düzenleyeceğini son dakika açıkladı. Açıklama sonrası uçak seferleri ne zaman normale dönecek? sorusu da merak konusu oldu. Peki, Uçuşlar ne zaman başlayacak? Hangi ülkelere sefer yapılacak? İşte, THY'nin normalleşme planı ve uçak seferlerinin başlayacağı tarihle ilgili ayrıntılar...

5.05.2020Gündem
Uçak seferleri ne zaman açılıyor Yurtiçi ve yurt dışı uçuşlar ne zaman başlayacak

Uçak seferleri ne zaman açılıyor? Yurtiçi ve yurt dışı uçuşlar ne zaman başlayacak?

Uçuşların ne zaman başlayacağı ile ilgili yapılan açıklamalar araştırılıyor. Uçak seferleri ne zaman başlıyor? Koronavirüs salgını nedeni ile seferlerin ertelendiği açıklanmıştır. Konu ile ilgili yapılan son açıklamada seferlerin yeniden ileri bir tarihe alındığı bildirildi. Peki yurtiçi ve yurt dışı uçuşlar ne zaman başlayacak?

1.05.2020Gündem
Uçak seferleri ne zaman başlayacak İç hat uçuşları ne zaman açılacak THYden açıklama

Uçak seferleri ne zaman başlayacak? İç hat uçuşları ne zaman açılacak? THY'den açıklama

Koronavirüs tedbirleri kapsamına uçak seferleri ile ilgili tedbirler devam ederken, uçak seferleriyle ilgili yeni gelişme yaşandı. Türk Hava Yolları'ndan (THY) yapılan açıklamada, uçak seferlerinin normale döneceği tarih belirtildi. Peki, Uçak seferleri ne zaman başlayacak? İç hat uçuşları ne zaman açılacak? İşte, o açıklamayla ilgili THY'den gelen açıklamanın detayları...

28.04.2020Gündem
Dünya pilotlar günü ne zaman Dünya Pilotlar günü mesajları...

Dünya pilotlar günü ne zaman? Dünya Pilotlar günü mesajları...

Dünya Pilotlar Günü her yıl olduğu gibi bu yıl da unutulmadı. Gökyüzünü onurlarından pilotlarımızın Dünya Pilotlar Günü’nün büyük bir coşkuyla kutlanıyor. Pilot yakınları bu özel günü kutlamak için pilotlar günü mesajlarını araştırıyor. İşte Dünya Pilotlar Günü tarihi ve Dünya Pilotlar Günü mesajlarından derlemeler…

26.04.2020Gündem
THYnin tahliye seferinde özel anlar... Uçuş ekibi Corona Virüsten ölen meslektaşlarını unutmadı

THY'nin tahliye seferinde özel anlar... Uçuş ekibi Corona Virüsten ölen meslektaşlarını unutmadı

Dünya Pilotlar Günü’nde Karadağ’ın Podgorica’dan 153 Türk vatandaşının İstanbul’a getiren Türk Hava Yolları’nın (THY) tahliye uçuşunu gerçekleştiren uçuş ekibi, Corona Virüsten hayatını kaybeden meslektaşlarını unutmadı.

26.04.2020Gündem
ABDdeki Türkler ülkeye dönmek üzere Washingtondan yola çıktı

ABD'deki Türkler ülkeye dönmek üzere Washington'dan yola çıktı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla uçuşlar durdurulunca yurda dönemeyen ABD'deki Türk vatandaşları, Washington Dulles Uluslararası Havalimanı'ndan Türk Hava Yollarının (THY) özel seferiyle Türkiye'ye hareket etti.

25.04.2020Dünya
THYden 23 Nisan’ın 100. yılında özel uçuş

THY'den 23 Nisan’ın 100. yılında özel uçuş

Türk Hava Yolları 23 Nisan'ın 100'üncü yılına özel olarak TK1920 sefer sayılı uçağıyla Ankara semalarında ay yıldız çizecek uçuş yaptı.

23.04.2020Haber
THYden 23 Nisan’ın 100. yılında özel bir uçuş: TK1920

THY'den 23 Nisan’ın 100. yılında özel bir uçuş: TK1920

Türk Hava Yolları 23 Nisan'ın 100'üncü yılına özel olarak TK1920 sefer sayılı uçağıyla Ankara semalarında ay yıldız çizecek uçuş yaptı.

23.04.2020Ekonomi
THY 23 Nisana özel uçuş yapacak

THY 23 Nisan'a özel uçuş yapacak

Türk Hava Yolları (THY) Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 100'ncü yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle özel bir uçuş gerçekleştirecek. Ankara'daki Esenboğa Havalimanı'ndan yarın 09.00'da kalkacak TK-1920 sefer sayılı uçak havada 23 Nisan'a özel olarak iz bırakacak.

22.04.2020Gündem
Uçuşlar ne zaman açılacak İç hat ve dış hat uçak seferleri ne zaman başlayacak

Uçuşlar ne zaman açılacak? İç hat ve dış hat uçak seferleri ne zaman başlayacak?

Uçuş kısıtlamasının ne zaman biteceği sorgulanıyor. Özellikle dış hatlar uçuşlarının yanı sıra iç hat seferlerinin ne zaman başlayacağı da merak konusu oldu. Gözler hava yolu şirketleri ile resmi makamlardan gelecek açıklamalarda. Peki, iç hat ve dış hat uçak seferleri ne zaman başlayacak? Uçuşlar ne zaman açılacak?

21.04.2020Gündem
Uçak seferleri ne zaman açılacak

Uçak seferleri ne zaman açılacak?

Çin'in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) dünya genelinde bulaştığı kişi sayısı 2 milyon 84 bini aştı. Tüm bunlar yaşanırken, ülkemizde alınan tedbirler de sıkı şekilde devam ediyor. Bu kapsamda, iç ve dış hat seferleri iptal edildi. Gözler şimdi iç hatlar ve dış hatlarda seferlerin ne zaman başlayacağında. Peki, uçak seferleri ne zaman açılacak?

17.04.2020Gündem
Uçak seferleri var mı

Uçak seferleri var mı?

Koronavirüs önlemleri arasında uçak seferleri iptali de yer aldı. Alınan kararlara göre uçak seferleri hakkında bilgi edinmek isteyen vatandaşlar, uçak seferleri var mı sorusuna yanıt aramaya başladı. Pegasus, Türk Hava Yolları ve Anadolujet firmaları yurt içi ve yurt dışı uçak seferleri hakkında bilgiler verdi. Peki, uçak seferleri var mı? İşte, uçak seferleri hakkında merak edilen bazı bilgiler

10.04.2020Ekonomi
THYden yurt dışı uçuş kararı

THY'den yurt dışı uçuş kararı

Türk Hava Yolları, koronavirüs tedbirleri kapsamında 17 Nisan'a kadar durdurduğu yurt dışı uçuşlarını, 1 Mayıs'a uzatma kararı aldı

1.04.2020Gündem
Son dakika... Hangi şehirlere uçuş yapılacak THY sadece o şehirlere uçacak..

Son dakika... Hangi şehirlere uçuş yapılacak? THY sadece o şehirlere uçacak..

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, koronavirüs nedeniyle Türk Hava Yolları'nın sadece büyükşehirlere sefer düzenleyeceğini açıkladı.

28.03.2020Ekonomi
THY New York-İstanbul uçuşlarını durdurdu

THY New York-İstanbul uçuşlarını durdurdu

Türk Hava Yolları (THY), koronavirüs (kovid-19) salgınına karşı alınan önlemler kapsamında, New York-İstanbul uçuşlarını durdurma kararı aldı.

28.03.2020Ekonomi
Bunlar yeni bilgiler ve ilk kez açıklıyorum dedi ve tek tek duyurdu

'Bunlar yeni bilgiler ve ilk kez açıklıyorum' dedi ve tek tek duyurdu

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, 21 Mart tarihinden önce yurt dışı, 20 Mart tarihinden önce yurt içi bileti alan vatandaşların bilet değişikliği ya da açığa alma durumunda herhangi bir ek ücret ödemeyeceklerini duyurdu.

22.03.2020Ekonomi
İç hat yolcu uçakları kargo taşıyacak

İç hat yolcu uçakları kargo taşıyacak

Türk Hava Yolları (THY), iç hat uçuşlarında kargo taşımaya başlayacak.

21.03.2020Ekonomi
Son dakika haberleri: Corana virüsü toplantısı sona erdi Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan kararları açıkladı

Son dakika haberleri: Corana virüsü toplantısı sona erdi! Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan kararları açıkladı

Son dakika haberi… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin merakla beklediği corona virüsü toplantısı sonrasında çok önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan konuşmasında, "Mecburiyeti olmayan hiçbir vatandaşımız, tehdit ortadan kalkana kadar, evinden çıkmamalı, kimseyle temas etmemelidir" dedi. Erdoğan ayrıca 76 yaş üstü emekli vatandaşların eğer isterlerse emekli maaşlarını evlerinden alabileceklerini söyledi.

18.03.2020Gündem
Gidiş var dönüş kısıtlı

Gidiş var dönüş kısıtlı

Sağlık Bakanlığı’nın, İtalya’nın ardından dokuz Avrupa ülkesi ve Azerbaycan, Gürcistan ile daha uçuşları durdurma kararı almasıyla birlikte, dün sabah 08.00’den itibaren bu ülkelerden Türkiye’ye yönelik seferler durduruldu. Söz konusu ülkelere gidiş seferlerine müsaade edildi. Türk vatandaşları 17 Mart lokal saat 24.00’e kadar 14 günlük karantina şartı ile Türkiye’ye giriş yapabilecek Yetkililer, uçuş durdurma kararına ilişkin merak edilen soruları yanıtladı.

15.03.2020Ekonomi
THY’den yolculara Koronavirüs mektubu

THY’den yolculara "Koronavirüs" mektubu

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, yolcuları bilgilendiren bir e-posta gönderdi. Aycı, THY’nin filosundaki uçaklarda dezenfeksiyon işlemlerinin aralıksız sürdüğünü belirtti.

12.03.2020Ekonomi
THY uçakları etkili yöntemlerle dezenfekte ediliyor

THY uçakları etkili yöntemlerle dezenfekte ediliyor

HY Basın Müşaviri Yahya Üstün "Dünyanın dört bir yanına yayılan virüse karşı en etkin yöntemlerle önlem alıyoruz. Uçaklarımızda, uluslararası otoriteler tarafından kabul görmüş ve etkisi kanıtlanmış dezenfeksiyon süreçleri uyguluyoruz" dedi.

7.03.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Yasak bitiyor travma başlıyor

Birçok havayolu şirketi haziran ayında uçmaya başlıyor. Sonra hızla seferler yayılacak. Koronavirüs şartlarına hazırlıklar neredeyse tamam. Havayolları alacakları tedbirleri belirledi. Dünya Sağlık Örgütü ile mutabakatlar da sağlandı. Ama ya yolcular… Tedirgin, kararsız. Havayollarını bekleyen büyük tehlike yolcunun kararsızlığı olacak.

13.05.2020

Pır pır uçmak mı yoksa evde kalmak mı

Bir yere gitmeyi hiç düşünmesem bile aplikasyonlara girip bilet bakmayı severim.

8.05.2020

Ay-Yıldızı nasıl çizdiler

Dünyada neredeyse bir ilki gerçekleştirdiler. Bir grafiker edası ile gökyüzünden devasa bir Türk bayrağı dalgalandırdılar. Kusursuz bir çizim yaptılar. Şansları da yaver gitti. Bir bulut bile onları gölgelemedi. Ne uçağı ne de kendi yaşamlarını tehlikeye atmadan bayrağımızı Ankara merkezinden birçok şehri, ilçeyi, köyü tepeden kaplayacak bir çizime imza attılar. Genç yaşta mesleklerinin zirvesinde iki kaptan pilot kusursuzdular. Milyonlarca yürek onları alkışladı. Risk almadan, sadece kuralları uygulayarak kahraman oldular. Sivil havacılığın da tek isteği buydu zaten.

29.04.2020

Türkiye ve Almanya

Merak ediyorum, neden Almanya’nın ölüm rakamları tartışılmıyor da Türkiye’nin tartışılıyor?

24.04.2020

Türkiye’nin koronavirüs önlemleri (3) - Türkiye hava bağlantısında en son ABD ve Rusya’dan vazgeçti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de 10 Mart tarihinde konan ilk koronavirüs COVID-19 teşhisini 11 Mart’ta açıklarken “Hastanın virüsü Avrupa teması üzerinden aldığı bilinmektedir” diye konuştu.

18.04.2020

Çukurova havalimanı ihalesi iptal edildi

Çukurova Havalimanı üstyapı tesislerinin ihalesi geçtiğimiz aylarda açıldı. Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin açtığı ihaleye iki firma teklif verdi. Limak-Kalyon-Cengiz inşaat ortak girişimi şartlı teklif verince elendi. Diğer ortak girişim ise Günbeton İnşaat-Terminal Yapı ortak girişi ise 100 milyon Euro kira bedeli karşılığında ihaleyi kazandı.

15.04.2020

65 plus arkadaşlar aman bu klipten uzak durun

EVE kapatılan “65 Plus” kategorisi var ya...

3.04.2020

Karantina günlerinde Kelebek Apartmanı

Kelebek sayfalarında her gün gördüğünüz ünlüler aynı binada otursaydı... Biraz dedikodu yapalım mı? Bakın halleri nice olurdu...

24.03.2020