MENÜ

Thk

Thk ile ilgili tüm haberleri, son dakika Thk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Thk haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 974 Thk haberi bulunmuştur.

Türk Hava Kurumu, Türkiye'de havacılık sanayisini kurmak; askeri, sivil, sportif ve turistik havacılığın gelişmesini sağlamak için 16 Şubat 1925'te Mustafa Kemal Paşa'nın emri ile kurulmuş bir dernektir. Atatürk'ün işareti ile kurulduğunda Cevat Abbas Gürer kurucu ve başkan idi ve dernek Türk Tayyare Cemiyeti adını taşımaktaydı; 1935 yılında Türk Hava Kurumu (THK) adını aldı.

THK, Türkiye'nin "Havacılık Federasyonu" yetkisini taşır. 5 Ağustos 1925 tarihinden itibaren 'kamu yararına çalışan dernek' statüsündedir. Merkezi Ankara’dadır. Cumhurbaşkanı ve Bakanlar Kurulu THK’nın manevi koruyucularındandır. Cumhurbaşkanı, Başbakan, Kuvvet Komutanları, Ankara Valisi doğal üyeleri arasında bulunmaktadır.

Thk Haberleri

Bir Zamanlar Çukurovanın yeni bölüm fragmanı yayınlandı Müjgan Züleyhanın fularını buluyor

Bir Zamanlar Çukurova'nın yeni bölüm fragmanı yayınlandı! Müjgan Züleyha'nın fularını buluyor

Bir Zamanlar Çukurova'nın merakla beklenen yeni bölüm fragmanı yayınlandı. Bir Zamanlar Çukurova'nın bu haftaki bölüm fragmanında Müjgan'ın Yılmaz'ın otomobilinin içinde Züleyha'ya ait fuları herkesin içinde göstermesi heyecanlandırıcı gelişmeler arasında yer aldı. Fekeli'nin Behice'ye yaptığı sürpriz ise, Hünkar'ın kıskançlığına neden olacak. Peki, Bir Zamanlar Çukurova'nın yeni bölümünde başka neler olacak? İşte, Bir Zamanlar Çukurova 55. bölüm fragmanı ve yeni bölümün özeti.

12.02.2020Televizyon
Yangın söndürme uçakları geliyor

Yangın söndürme uçakları geliyor

Savunma Sanayii Başkanlığı, hem suda, hem de karada hareket edebilen (amfibik) yeni yangın söndürme uçakları için harekete geçti.

28.01.2020Ekonomi
Bakan açıkladı Elektrikli traktör için delikanlı aranıyor

Bakan açıkladı! Elektrikli traktör için delikanlı aranıyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli elektrikli traktörde Türkiye'nin başarı yakaladığını ve seri üretimi için delikanlı birilerini aradıklarını söyledi.

14.11.2019Ekonomi
THKnin VIP jeti dünya semalarında

THK'nin VIP jeti dünya semalarında

THK'ye bağlı Gökçen Havacılık'a ait VIP jet uçağı, ilk yolcuları için Selanik'e ve ardından Kiev'e gitmek üzere havalandı.

3.10.2019Ekonomi
Kim nereye ne ekecek belirlenecek

Kim nereye ne ekecek belirlenecek

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, kasım ayında yapılacak şûrayla 25 yıla ışık tutacak bir plan çıkarılacağını belirterek, “Tarımda planlama en önemli sorunumuz, bunu çözeceğiz. Türkiye’deki 30 milyon parsel kayıt altında. Biz bunları ekili mi, dikili mi uydudan görüyoruz. Bugün itibarıyla ne ekili olduğunu da görmeye başladık. Yani kim, nereye, ne ekecek belirlenecek” diye konuştu.

7.09.2019Ekonomi
İddia... ‘Bakım parası maaşlara harcandı’

İddia... ‘Bakım parası maaşlara harcandı’

TÜRK Hava Kurumu’nun (THK) yangın söndürme uçakları ile ilgili tartışma sürerken THK Merkez Denetleme Kurulu Başkanı Bayram Duman bu konuda bir açıklama yaptı.

29.08.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan net mesaj: Boşuna gelmedik buraya

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan net mesaj: Boşuna gelmedik buraya

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Moskova’da fuarda incelediği savaş uçağı Su-57’nin F-35’e alternatif olup olmadığıyla ilgili “Niye olmasın? Boşuna gelmedik buraya... Şunun bilinmesi lazım; hiçbir zaman kendi bağımsızlık mücadelemizi birilerinin dudaklarının arasına bırakamayız” dedi. Erdoğan, Türkiye’ye dönüşü sırasında uçakta şunları söyledi:

28.08.2019Gündem
THK’nın eski yöneticilerine suç duyurusu

THK’nın eski yöneticilerine suç duyurusu

İçişleri Bakanlığı, aralarında Türk Hava Kurumu (THK) ile Kızılay’ın da bulunduğu 132 dernek hakkında savcılıklara suç duyurusunda bulundu.

28.08.2019Gündem
Bakan Soylu: Yurt içindeki terörist sayısı 600ün altına düştü

Bakan Soylu: Yurt içindeki terörist sayısı 600'ün altına düştü

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yurt içindeki terörist sayısının 600’ün altına düştüğünü duyurdu.

27.08.2019Gündem
Son dakika: THK ve Kızılay’da görev yapmış yöneticiler hakkında suç duyurusu

Son dakika: THK ve Kızılay’da görev yapmış yöneticiler hakkında suç duyurusu

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğünce, yapılan inceleme sonucu tespit edilen usulsüzlüklerle ilgili sorumlulukları bulunan THK ve Kızılay Derneğinde görev yapmış yöneticiler hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

27.08.2019Gündem
Benim THK’ya borcum yok

"Benim THK’ya borcum yok"

İzmir'deki orman yangınlarıyla gündeme gelen Türk Hava Kurumu (THK) uçaklarına ilişkin tartışma sürerken Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, THK’yı suçladı.

23.08.2019Gündem
İzmir yangınında görev yapan kahraman pilotun ölü bulunmasıyla ilgili Bakandan açıklama

İzmir yangınında görev yapan kahraman pilotun ölü bulunmasıyla ilgili Bakan'dan açıklama

İzmir'in Karabağlar ilçesinde 500 hektarlık alanı kül eden orman yangınını söndürmek için mücadele eden helikopter pilotlarından Ukraynalı Yurii Bostnik (50), kaldığı otel odasında bulundu. Yangınla iki gün boyunca yoğun bir şekilde mücadele eden Ukraynalı pilotun ölümü herkesi üzdü. Kalp krizi sonucu hayatını kaybettiği üzerinde durulan pilotun kesin ölüm nedeni otopsi ile belirlenecek. Kahraman pilotun ölümüyle ilgili açıklama yapan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, ''Bir ağaç daha az yansın diye belki kendini strese koydu. Ve böyle bir sonla hayatını noktalamış oldu. Ama bence çok şerefli bir son'' dedi.

22.08.2019Gündem
‘Terörün değirmenine su taşırsınız’

‘Terörün değirmenine su taşırsınız’

CHP Sözcüsü Faik Öztrak Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediye başkanlarının görevden alınmasına tepki gösterdi.

21.08.2019Gündem
Bakan açıkladı: Yangın kontrol altına alındı

Bakan açıkladı: Yangın kontrol altına alındı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli İzmir'in Karabağlar ilçesinde başlayan ve Seferihisar ile Menderes ilçelerine de yayılan orman yangınının kontrol altına alındığını açıkladı.

20.08.2019Gündem
Başkana tepki istifaları... THK’da yönetim kurulu dağıldı

Başkana tepki istifaları... THK’da yönetim kurulu dağıldı

Son beş yıldır yönetimde usulsüzlük iddialarıyla gündeme gelen ve çeşitli kurumlara borcu 1 milyar TL’nin üzerine çıkan Türk Hava Kurumu’nda (THK) sular durulmuyor.

2.07.2019Gündem
THK Başkanı Nogaylaroğlu: İHA’lar konusunda dünyada ilk sıralardayız

THK Başkanı Nogaylaroğlu: İHA’lar konusunda dünyada ilk sıralardayız

TÜRK Hava Kurumu (THK) Genel Başkanı Ahmet Bertan Nogaylaroğlu, "İnsansız Hava Araçları (İHA) ve Drone’lar konusunda şu anda dünyada ilk 1-2 ülkenin içindeyiz. Eğer bu gidişle devam edersek, Türkiye Cumhuriyeti özellikle havacılık sanayisinde dünyada 2’nci, 3’üncü sırada yer alacaktır" dedi.

1.07.2019Ekonomi
THK Üniversitesi Çin’den iki havayolu şirketine pilot yetiştirecek

THK Üniversitesi Çin’den iki havayolu şirketine pilot yetiştirecek

Havacılık sektöründe her geçen yıl büyüyen ve 20 yıl içinde 100 binden fazla yeni pilota ihtiyaç duyan Çin Halk Cumhuriyeti dünya genelinde pilot transferleri yaparak kokpit açığını kapatmaya çalışıyor. Çinli şirketler pilot ihtiyacını karşılamak adına havacılık sektörünün hızla geliştiği Türkiye’yi de radarına aldı. 2011 yılında kurulan Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesi, Çin’den 2 havayolu şirketine pilot yetiştirmek üzere ön mutabakat sağladı. THK Genel Başkanı ve THK Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ahmet Bertan Nogaylaroğlu, “Dünyanın her noktasında görev yapabilecek mezunlar yetiştireceğiz” dedi.

29.06.2019Eğitim
Uçak motoru revizyon hizmeti artık THKde veriliyor

Uçak motoru revizyon hizmeti artık THK'de veriliyor

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünden onay alan THK bünyesindeki Teknik AŞ tarafından piston motor revizyon hizmetleri verilmeye başlandı.

19.06.2019Teknoloji
Uçak motoru revizyon hizmeti artık THKde veriliyor

Uçak motoru revizyon hizmeti artık THK'de veriliyor

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünden onay alan THK bünyesindeki Teknik AŞ tarafından piston motor revizyon hizmetleri verilmeye başlandı. THK Teknik Genel Müdürü Rahmi Ötüken "2 bin saat uçuş aralığında uygulanma zorunluluğu olan piston motor revizyon hizmetlerini müşterilerimize başarılı şekilde sunmaktayız" dedi.

19.06.2019Ekonomi
Temerrütle ilgili flaş değişiklik BDDKnın tebliği Resmi Gazetede yayımlandı

Temerrütle ilgili flaş değişiklik! BDDK'nın tebliği Resmi Gazete'de yayımlandı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Kredi Riskine Esas Tutarın İçsel Derecelendirmeye Dayalı Yaklaşımlar ile Hesaplanmasına İlişkin Tebliğ'de değişiklik yaptı.

11.04.2019Ekonomi
Yavuz: Gökyüzüne yeni kanatlar kazandırıyoruz

Yavuz: Gökyüzüne yeni kanatlar kazandırıyoruz

THK Genel Sekreteri Rafet Yavuz "Yurt genelinde 378 THK şube başkanlığında ve okullarda havacılık kulüpleri ve Genç Kanatlar oluşumuyla gençleri, sokaktaki kötü alışkanlıklardan uzak tutuyoruz" dedi.

9.03.2019Ekonomi
Havacılık tarihimizde zaman yolculuğu

Havacılık tarihimizde zaman yolculuğu

Ankara'daki Türk Hava Kurumu Müzesi (THK), 5 dönümlük bahçesi içindeki tarihi paraşüt kulesi, orjinal ve kopya uçakların sergisiyle ziyaretçilerini havacılık tarihinde bir zaman yolculuğuna çıkarıyor.

27.02.2019Seyahat
THK yerli ve milli teknolojileri üretebilen çocuklar yetiştirecek

THK yerli ve milli teknolojileri üretebilen çocuklar yetiştirecek

THK, proje tabanlı öğrenme teknikleriyle yeni bir öğrenme modelini geliştirmek ve uygulamak üzere açılacak olan OSI Türkiye ofislerinde, yerli ve milli teknolojileri üretebilen araştırmacı çocuklar yetiştirmeyi hedefliyor.

19.02.2019Teknoloji
THK Sarıgöl Şube Başkanı Bardakcıdan acı haber

THK Sarıgöl Şube Başkanı Bardakcı'dan acı haber

MANİSA'nın Sarıgöl ilçesinde, direksiyon başında fenalaşan ve otomobili marangoz atölyesinin önündeki tahta parçalarının arasına dalan Türk Hava Kurumu (THK) Şube Başkanı Halit Bardakcı (62), kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Kalp krizi geçirdiği değerlendirilen Bardakcı'nın kesin ölüm nedeninin, otopsi sonucu belli olacağı bildirildi.

16.11.2018Gündem
Türkkuşu T 19-A, TEKNOFEST İstanbulda ortaya çıktı

Türkkuşu T 19-A, TEKNOFEST İstanbul'da ortaya çıktı!

Türk Hava Kurumu (THK), hafif spor uçak alanında sınıfının en iyisi olarak gösterilen Türkkuşu T 19-A ile Türkiye'de ve uluslararası pazarlarda söz sahibi olmayı hedefliyor.

22.09.2018Teknoloji
Parlak fikirler festivalde

Parlak fikirler festivalde

Türkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından İstanbul Yeni Havalimanı’nda gerçekleştirilen, TEKNOFEST ikinci gününde ziyaretçilerini ağırlamaya devam etti.

21.09.2018Ekonomi
THK ile kiracısı arasında dolar anlaşmazlığı

THK ile kiracısı arasında dolar anlaşmazlığı

Türk Hava Kurumu'nun (THK), Laleli'de otel olarak işletilen tesisine ait kira bedelinin, daha önce imzalanan sözleşme gereği dolar bazında, faiziyle birlikte ödenmesi için gönderdiği ihtarnameye cevap veren işletme avukatı, 13 Eylül tarihli 85 nolu Cumhurbaşkanlığı kararını referans gösterip, kira bedelinin Türk Lirası olarak istenmesi ve kira sözleşmesindeki tüm hükümlerin yeni duruma uyarlanması ihtarında bulundu. THK Genel Sekreteri Kaya ise "Kiracılar şirket ismini değiştirdi ve yeni şirketler kurdular. Geçmişe yönelik birikmiş borçları var. Türk Ticaret Kanunu (TTK) gereği isim değişikliğini 3 ay içinde bildirmeleri ve şirketin sahibi aynı kişi olduğu için isim değişse de THK'nın alacağının ödenmesi gerekiyor" açıklamasında bulundu.

21.09.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Bu kurumun sahibiyim; TSE ve Kızılay

Sayıları az olsa da, bir yerde karşınıza çıkarlar ve geleceğe ait umutlarınızı yeşertirler.Su gibi, hava gibidir bu kişiler…

21.09.2019

Zafer Bayramı’nın anlamını bilelim

Ülkemizin birliğini ve ulusumuzun bağımsızlığını kazanmak uğruna emperyalist güçlere karşı verilen mücadeleyle kazanılan bu büyük zaferin 97. yıldönümünde, Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, kahraman ordumuzu bir kez daha saygıyla anıyoruz.

30.08.2019

Bakan Pakdemirli: Ben pilotum bana yutturamazlar

BAKAN ARADI: Telefonum çaldı... “Alo... Ben Bekir Pakdemirli” deyince bir an durdum... Sert bir şekilde eleştirmiştim ya... Duraksamam o yüzdendi. Hemen gardımı aldım ve başladım dinlemeye... Baktım, gayet kibar, gayet medeni şekilde eleştirilerime cevap veriyor, ben de başladım sorularla konuyu açmaya.

23.08.2019

Ormanlara böyle ihanet ediliyor... 19 yıl önce yazdığımız bu yazıyı utanarak yeniden yayınlıyoruz

ÜLKEMİZDE büyük yangınlar söz konusu olunca, aklımıza yalnız yazın çıkan orman yangınları geliyor.

21.08.2019

‘Suriyeliler’ meselesinde bu hususlar gözden kaçmasın

Türkiye bir hukuk devleti olarak bütün yabancılara ayrım gözetmeksizin hukuku uygulamak zorundadır.

2.08.2019

Anamur muzla ‘patlıyor’

ANAMUR eskiden pek bilinmezdi. Mersin’den ve Antalya’dan yıllardır ilgilenilmeyen karayolu nedeniyle Anamur’a gitmek pek kolay değildi.

25.07.2019

Mansur Yavaş için gelsin: Devri sabık nasıl yaratılır?

Artık ıskartaya çıkmış ihtiyar bir jet ski ile...

9.07.2019

THK balonları istiyor

Atatürk’ün havacılığın gelişmesi için kurduğu Türk Hava Kurumu (THK), bugünlerde ilginç bir davanın tarafı. THK, sıcak balon işletmeciliği yapan bağlı kuruluşu Gökçen Havacılık’a ait balonların, kira akdi feshedilen Şeref Tur tarafından yasadışı yollarla gasp edildiği iddiasıyla suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor.

16.06.2019

Bağımsızlık hareketinin tohumu Trakya’da atıldı

Trakya Paşaeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti 100 yıl önce kurulmuştu...

23.10.2018

Trakya kanser tarlasına döndü

EKONOMİK kriz nedeniyle hastaneler acil olmadıkça ameliyat yapmama kararı alırken, Türkiye’deki çarpık sanayileşme kanser artışına neden oluyor.

10.10.2018

1. Dünya Savaşı’nın bitişinin 100. yılı... Kahramanları unutmayalım

1. DÜNYA Savaşı’nın bitişinin 100. yılı 11 Kasım’da...

9.10.2018