MENÜ

Theresa May

Theresa May ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Theresa May haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.351 Theresa May haberi bulunmuştur.

Theresa May Haberleri

Brexit Türk vatandaşlarını nasıl etkileyecek Ankara Anlaşmasında son durum...

Brexit Türk vatandaşlarını nasıl etkileyecek? Ankara Anlaşması'nda son durum...

İngiltere’de Brexit tartışmaları ve erken seçim sinyalleri gelmeye devam ederken Türk vatandaşlarının ilgi gösterdiği Ankara Anlaşması ile ilgili belirsizlikler devam ediyor.

5.09.2019Dünya
Ve resmen kaos Adım adım kriz: Ortalık tozduman

Ve resmen kaos! Adım adım kriz: Ortalık tozduman

Anlaşmasız ayrılığı engelleyen yasa teklifinin Parlamento'da kabul edilmesi üzerine İngiltere Başbakanı Johnson '15 Ekim'de erken seçim' istedi ama teklif parlamentoda kabul edilmedi. İngiltere'de siyasi kriz derinleşirken Avrupa Birliği (AB), Brexit anlaşmasındaki İrlanda - Kuzey İrlanda sınırı hakkındaki ihtiyat maddesine bir alternatifin kabul edilmeyeceği ve İngiltere'nin birlikten anlaşmasız ayrılması ihtimalinin arttığı uyarısında bulundu. Öte yandan İngiltere’de hizmet sektörünün ağustos ayında cılız büyüme göstermesi de ülkede resesyon endişelerini yükseltti. İngiltere Maliye Bakanı kemer sıkma döneminin sonuna gelindiğini öne sürerken muhalefet ve ekonomistler açıklamayı inandırıcı bulmadı. İngiltere Merkez Bankası anlaşmasız Brexit'in olumsuz etkilerinin, tahmin edilenden az olabileceğini söyledi ve Sterlin Dolar karşısında toparlandı.

4.09.2019Ekonomi
Boris Johnson 21 muhalif milletvekilini partisinin meclis grubundan ihraç etti

Boris Johnson 21 muhalif milletvekilini partisinin meclis grubundan ihraç etti

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, dün parlamentoda yapılan kritik oylamada muhalefet partileriyle birlikte hareket eden 21 milletvekilini Muhafazakar Parti’nin parlamento grubundan ihraç yoluna gitti.

4.09.2019Dünya
Kritik zafer... Ortalık yeniden tozduman

Kritik zafer... Ortalık yeniden tozduman

İngiltere'de iktidardaki Muhafazakar Parti milletvekili Philip Lee'nin partisinden istifa ederek Liberal Demokrat Partiye geçmesiyle Boris Johnson başbakanlığındaki hükümet, parlamentodaki çoğunluğunu kaybetti. Muhalefet de İngiltere'nin AB'den anlaşmasız ayrılmasını engellemeye yönelik kritik bir oylamayı kazandı. Boris Johnson ise erken seçimi gündeme getirdi. Öte yandan İngiliz sterlini AB referandumunun yapıldığı 2016'nın haziran ayından bu yana yaklaşık yüzde 20 değer kaybetti.

3.09.2019Dünya
İngiliz parlamentosunda kritik gün

İngiliz parlamentosunda kritik gün

Bugün yaz tatilinden dönecek parlamentoda muhalefet partileriyle iktidar içindeki muhalif milletvekilleri, anlaşmasız Brexit'i önleyecek bir yasa çıkarma girişiminde bulunacak .

3.09.2019Dünya
İngiltere Başbakanı Johnson: Aması, eğeri yok 31 Ekimde...

İngiltere Başbakanı Johnson: 'Ama'sı, 'eğer'i yok! 31 Ekim'de...

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Avrupa Birliği'nden hiçbir koşulda Brexit için bir ertemele daha istemeyeceğini bildirdi.

2.09.2019Dünya
İngilterede bakanlar kurulu acil toplandı

İngiltere'de bakanlar kurulu acil toplandı

İngiltere’de Başbakan Boris Johnson bakanlar kurulunu acil toplarken, ülkede erken seçim kararı alınabileceği belirtiliyor.

2.09.2019Dünya
İngilterede parlamentoyu tatil kararı protesto edildi

İngiltere'de parlamentoyu tatil kararı protesto edildi

İngiltere'de Başbakan Boris Johnson'ın parlamentoyu tatil etme kararı, başta Londra olmak üzere onlarca şehirde eş zamanlı gösterilerle protesto edildi.

31.08.2019Dünya
İngiltere Başbakanı Johnsondan parlamentonun tatil edilmesine ilişkin eleştirilere yanıt

İngiltere Başbakanı Johnson'dan parlamentonun tatil edilmesine ilişkin eleştirilere yanıt

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, parlamentonun tatilinin uzatılması kararına ilişkin yapılan eleştirilere yönelik, vekillerin, İngiltere'nin Avrupa Birliğinden (AB) çıkışı öncesinde tartışmak için çokça vakti olacağını ifade etti.

30.08.2019Dünya
İskoçyada Muhafazakar Parti lideri istifa etti

İskoçya'da Muhafazakar Parti lideri istifa etti

Muhafazakar Partinin İskoçya kolunun lideri Ruth Davidson, aile hayatının yanı sıra Brexit sürecinin kendisi için "çatışmalı" bir konuya dönüşmesi gerekçesiyle görevinden istifa ettiğini açıkladı.

29.08.2019Dünya
Kraliçe onayladı Dünyanın konuşacağı karar

Kraliçe onayladı! Dünyanın konuşacağı karar!

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth, Başbakan Boris Johnson'ın parlamentoyu tatil etme talebini onayladı.

28.08.2019Dünya
Sterlin güç kaybediyor

Sterlin güç kaybediyor

İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın milletvekillerine mektup yollayarak kraliçeden, İngiliz parlamentosunu 9 Eylül-14 Ekim'de tatil etmesini talep ettiğini duyurmasınınardından sterin ABD doları ve avro karşısından yüzde 0,70’in üzerinde değer kaybetti.

28.08.2019Ekonomi
Boris Johnson, Kraliçe’den parlamentoya 1 ay daha tatil istedi

Boris Johnson, Kraliçe’den parlamentoya 1 ay daha tatil istedi

İngiltere’de muhalefet partilerinin devirme senaryoları yaptığı İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Kraliçe 2. Elizabeth’ten parlamentoyu Brexit öncesinde bir ay tatil etmesini istedi. Kraliçe talebi kabul ederse, muhalefet partilerinin İngiltere’nin AB’den anlaşmasız ayrılmasını engellemek için yasa çıkarmaya vakitleri kalmayacak.

28.08.2019 Avrupa
Trumptan Ruhani ile doğru koşullarda görüşme sinyali

Trump'tan Ruhani ile "doğru koşullarda" görüşme sinyali

ABD Başkanı Donald Trump, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile görüşme ihtimaline ilişkin "Koşullar doğru olursa tabii ki kabul ederim." dedi. "İran, göreve geldiğim 2,5 yıl önceki ülke değil. İran bir numaralı terör ülkesiydi." ifadesini kullanan Trump, "İran'ın büyük potansiyeli var. Rejim değişikliği, lider değişikliği hedeflemiyoruz. Nükleer silaha, balistik füzeye sahip olmasınlar ve anlaşmanın süresi daha uzun olsun istiyoruz." dedi.

26.08.2019Dünya
ABden İngiltereye ayrılık ücreti uyarısı

AB'den İngiltere'ye "ayrılık ücreti" uyarısı

AB Komisyonu Sözcüsü Mina Andreeva "AB ülkeleri, üyelik döneminde ortaya koydukları taahhütleri yerine getirmek zorunda. Bu, özellikle anlaşmasız ayrılık senaryosu geçerli olursa, daha fazla önem taşır" dedi.

26.08.2019Ekonomi
Brexit anlaşması için makul bir şans var

"Brexit anlaşması için makul bir şans var"

İngiltere Başbakanı Johnson, Avrupa Birliği’nden bir anlaşmayla ayrılma ihtimalinin güçlendiğini söyledi.

25.08.2019Dünya
Kılıçlar çekildi... Tarihe geçmek istemiyorsa...

Kılıçlar çekildi... Tarihe geçmek istemiyorsa...

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Brexit anlaşması için "tedbir maddesinin" anlaşma metninden çıkarılması gerektiğini belirterek, "Eğer Donald Tusk, tarihe ‘Bay Anlaşmasız Brexit’ olarak geçmek istemiyorsa umarım bu hususu aklında tutar." dedi.

24.08.2019Dünya
Boris Johnson G7 Zirvesi için Fransada

Boris Johnson G7 Zirvesi için Fransa'da

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, G7 Zirvesi'nde sadece İngiltere’nin çıkarlarını savunmakla kalmayacağını, küresel ticaretin de savunucusu olacağını söyledi.

24.08.2019Dünya
Kuzey İrlanda’da terör hortlarsa

Kuzey İrlanda’da terör hortlarsa

İngiltere ve AB arasındaki ayrılma (Brexit) müzakerelerinin en kritik konusu Kuzey İrlanda sınırı. Yerel halk, Kuzey İrlanda ve İrlanda arasına sınır gelmesi durumunda terörün dönmesinden endişe duyuyor.

23.08.2019Dünya
Macron, İngiltere Başbakanı Johnson ile görüştü

Macron, İngiltere Başbakanı Johnson ile görüştü

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Brexit konusunda 31 Ekim'de anlaşmasız ayrılık dahil her senaryoya hazırlandıklarını söyledi.

22.08.2019Dünya
Serbest dolaşımı sonlandırma kararı İngiliz hizmet sektörünü vurabilir

Serbest dolaşımı sonlandırma kararı İngiliz hizmet sektörünü vurabilir

İngiliz hükümetinin, ülkenin AB'den anlaşmasız şekilde ayrılması halinde serbest dolaşımı sonlandıracak olmasının, ekonominin yaklaşık yüzde 80'ini oluşturan hizmet sektörüne darbe vurması bekleniyor.

21.08.2019Dünya
Johnson ile AB’nin Brexit kavgası başladı

Johnson ile AB’nin Brexit kavgası başladı

AB ile ayrılık anlaşması (Brexit) yüzünden koltuğunu bırakmak zorunda kalan Theresa May’in yerine geçen İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın AB ile kavgası başladı. Brexit anlaşmasında revizyon isteyen Johnson’a AB ret yanıtı verdi.

21.08.2019Dünya
ABden İngiltereye Brexit tepkisi

AB'den İngiltere'ye Brexit tepkisi

AB Konseyi Başkanı Tusk, İrlanda Adası'nda, Brexit'ten sonra fiziki sınır oluşturulmasını önlemeye dönük "tedbir maddesi"nin herhangi bir alternatif bulununcaya kadar "güvence" olduğunu belirtti.

20.08.2019Dünya
Gündeme bomba gibi düşmüştü... Bu tepki geldi

Gündeme bomba gibi düşmüştü... Bu tepki geldi

Avrupa Birliği (AB), anlaşmasız Brexit halinde bu tablodan en çok İngiltere'nin zarar göreceği uyarısında bulundu. Öte yandan İngiliz hükümeti, anlaşmasız ayrılık halinde AB vatandaşlarının ülkede serbest yaşama ve çalışma hakkının sonlandırılacağını bildirdi. Dün anlaşmasız Brexit senaryosu ortaya çıkmıştı. .

19.08.2019Dünya
Anlaşmasız Brexit halinde AB vatandaşları serbest dolaşamayacak

Anlaşmasız Brexit halinde AB vatandaşları "serbest dolaşamayacak"

İngiliz hükümeti, Avrupa Birliği'nden (AB) anlaşmasız ayrılık halinde AB vatandaşlarının ülkede serbest yaşama ve çalışma hakkının sonlandırılacağını bildirdi.

19.08.2019Dünya
ABD’den İngiltere’ye öncelikli ticaret sözü

ABD’den İngiltere’ye öncelikli ticaret sözü

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton "Net olmak gerekirse, Trump’ın yönetiminde Britanya ticaret sırasının her zaman en önünde olacak. Biz çok hızlı hareket etmek istiyoruz" dedi.

13.08.2019Ekonomi
İmzayı attı Yeni yaptırımlar geliyor

İmzayı attı! Yeni yaptırımlar geliyor

ABD, İngiltere'de geçen yıl çifte ajan Sergey Skripal'in zehirlenmesinden sorumlu tutulan Rusya'ya yeni yaptırımlar getirdi.

2.08.2019Dünya
İngilterede Boris Johnsona ara seçim darbesi

İngiltere'de Boris Johnson'a ara seçim darbesi

İngiltere'de Muhafazakar Partinin kontrolündeki bölgede tek milletvekilliği için yapılan ara seçimi Liberal Demokrat Partinin kazanmasıyla, Başbakan Boris Johnson'ın parlamentoda eli zayıfladı.

2.08.2019Dünya
ABden İngiltereye Brexit uyarısı

AB'den İngiltere'ye Brexit uyarısı

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, mevcut Brexit ayrılık anlaşmasının en iyisi olduğunu ve alternatifi bulunmadığını bildirdi.

26.07.2019Dünya
Johnson AB’ye bayrak açtı

Johnson AB’ye bayrak açtı

Önceliğini 31 Ekim’de nasıl olursa olsun İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılması (Brexit) olarak belirleyen Başbakan Boris Johnson, Brüksel’e bayrak açarak aylarca müzakere edilen mevcut anlaşmanın kabul edilemez olduğunu söyledi.

26.07.2019Dünya
Boris Johnson kabinede kardeşine de yer verdi

Boris Johnson kabinede kardeşine de yer verdi

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, kardeşi Jo Johnson’a devlet bakanlığı görevi verdi.

25.07.2019Dünya
İskoçyadan Boris Johnsona bağımsızlık uyarısı

İskoçya'dan Boris Johnson'a 'bağımsızlık' uyarısı

İskoçya Bölgesel Yönetimi Başbakanı Nicola Sturgeon, İngiltere'nin yeni Başbakanı Boris Johnson'a "Brexit" konusundaki tutumunu sürdürmesi halinde İskoçya'nın bağımsızlık hazırlıklarını sürdüreceği uyarısı yaptı.

25.07.2019Dünya
Yurt içi piyasalar Merkez Bankasına odaklandı

Yurt içi piyasalar Merkez Bankası'na odaklandı

Küresel piyasalar karışık bir seyir izlerken, bugün Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ve Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) faiz kararı takip edilecek.

25.07.2019Ekonomi
İngiltere’de devir teslim... Johnson hızlı başladı

İngiltere’de devir teslim... Johnson hızlı başladı

İngiltere’nin AB’den ayrılma sürecini idare edemeyerek istifa etmek zorunda kalan Başbakan Theresa May dün koltuğu bıraktı. Başbakanlığı devralan Boris Johnson, İngiltere’nin AB’den ayrılmasıyla (Brexit) ilgili “Eğer’e, ‘ama’ya yer yok bu iş 31 Ekim’de bitecek” dedi.

25.07.2019Dünya
İngiltere Başbakanı Johnson ilk kabineyi açıkladı

İngiltere Başbakanı Johnson ilk kabineyi açıkladı

İngiltere’de Başbakan Boris Johnson kabinesindeki önemli bakanlıklara atamaları yaptı.

24.07.2019Dünya
Görevi aldı ilk mesajı bu oldu... Aması, fakatı yok

Görevi aldı ilk mesajı bu oldu... Aması, fakatı yok!

İngiltere'de hükümeti kurma görevini alarak resmen ülkenin yeni Başbakanı olan Boris Johnson, 31 Ekim'de Brexit'i gerçekleştireceklerini, AB'den anlaşmasız ayrılmaya hazır olduklarını ifade etti.

24.07.2019Dünya
Son dakika... Boris Johnson Buckingham Sarayında başbakanlık görevini devraldı

Son dakika... Boris Johnson Buckingham Sarayı'nda başbakanlık görevini devraldı

Muhafazakar Partinin lideri Boris Johnson, Buckingham Sarayı'na geldi. Boris Johnson resmi olarak başbakanlık görevini devraldı

24.07.2019Dünya
Boris Johnson kimdir İngilterenin yeni başbakanı Boris Johnson kimdir

Boris Johnson kimdir? İngiltere'nin yeni başbakanı Boris Johnson kimdir?

İngiltere'de iktidardaki Muhafazakâr Parti'nin yeni lideri olarak seçilen Boris Johnson, Türkiye’nin de en çok konuşulan ismi oldu. Boris Johnson, Türkiye konusundaki açıklamaları ve çıkışlarıyla da sık sık gündeme gelmişti. Peki, Boris Johnson kimdir?

24.07.2019Gündem
Bugün başbakan oluyor... İngiliz Trump

Bugün başbakan oluyor... İngiliz Trump!

Türkiye’de Osmanlı’nın son içişleri bakanı ve gazeteci Ali Kemal’in torununun oğlu olarak bilinen Boris Johnson, İngiltere’de Muhafazakâr Parti’nin yeni lideri seçildi. Johnson’ın bugün Theresa May’den boşalacak başbakanlık koltuğuna oturması bekleniyor. AB’den ayrılmayı (Brexit) bir numaralı konu yapan Johnson, tarzıyla ABD Başkanı Trump’a benzetiliyor.

24.07.2019Dünya
İngilterede İşçi Partisi lideri Jeremy Corbynden seçim çağrısı

İngiltere'de İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn'den seçim çağrısı

Ana muhalafetteki İşçi Partisi lideri Corbyn, "Kimin başbakan olacağına halkımız genel seçimle karar vermeli" dedi.

23.07.2019Dünya
İrandan yeni İngiltere Başbakanı Boris Johnsona tebrik ve uyarı

İran'dan yeni İngiltere Başbakanı Boris Johnson'a tebrik ve uyarı

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, İran'ın İngiltere'yle çatışma istemediğini ancak Basra Körfezi'ni koruyacaklarını belirtti.

23.07.2019Dünya
İngilterenin yeni başbakanı Boris Johnson kimdir Boris Johnsonun biyografisi

İngiltere'nin yeni başbakanı Boris Johnson kimdir? Boris Johnson'un biyografisi

İngiltere'nin yeni başbakanı, ülkenin eski Dışişleri Bakanı Boris Johnson oldu. İngiltere'nin yeni Başbakanı Boris Johnson, ülkeyi anlaşmalı veya anlaşmasız olarak 31 Ekim’de AB üyeliğinden çıkarmayı hedeflediğini açıklamıştı. Dünya gündemine oturan bu gelişme ardından İngiltere'nin yeni başbakanın hayatı bir kez daha merak konusu oldu. Peki, İngiltere'nin yeni başbakanı Boris Johnson kimdir?

23.07.2019Dünya
Son dakika... İngilterenin yeni başbakanı Boris Johnson oldu

Son dakika... İngiltere'nin yeni başbakanı Boris Johnson oldu

İngiltere'de, eski Dışişleri Bakanı ve Londra Belediye Başkanı Boris Johnson, iktidardaki Muhafazakar Parti'nin lideri seçildi. Johnson yarın 2. Elizabeth tarafından hükümeti kurmakla görevlendirilecek ve İngiltere'nin yeni başbakanı olacak.

23.07.2019Dünya
İngiltere’de Boris Johnson depremi

İngiltere’de Boris Johnson depremi

İngiltere’de Muhafazakâr Partililer arasında yapılan oylama sonrasında sandıktan bir sürpriz çıkmazsa bugün yeni lider ve başbakanın Boris Johnson olması bekleniyor. Ancak daha Johnson koltuğa oturmadan hükümette tepki istifaları başladı.

23.07.2019Dünya
Canlı yayında duyurdu: O, başbakan olursa istifa ederim

Canlı yayında duyurdu: O, başbakan olursa istifa ederim!

İngiltere Maliye Bakanı Philip Hammond, BBC canlı yayınında Boris Johson’ın yeni İngiltere Başbakanı olması halinde istifa edeceğini söyledi.

22.07.2019Avrupa
İngiliz Maliye Bakanı canlı yayında istifa planını açıkladı

İngiliz Maliye Bakanı canlı yayında istifa planını açıkladı

İngiltere Maliye Bakanı Philip Hammond, katıldığı canlı yayında eski Dışişleri Bakanı Boris Johnson’ın başbakan olması durumunda istifa edeceğini açıkladı.

21.07.2019Dünya
İran’a tepki ve kınama

İran’a tepki ve kınama

İran’ın, en işlek petrol rotalarından olan Hürmüz Boğazı’nda İngiliz tankerine el koymasına uluslararası toplum tepki gösterdi. İngiltere, İran’a olayla ilgili nota verdi. Birçok ülke, gemi ve mürettebatın serbest bırakılması çağrısı yaptı.

21.07.2019Dünya

Yazar Sonuçları

BORİS JOHNSON NE YAPMAK İSTİYOR?

Britanya’da Avrupa Birliği referandumu yapılmasının üzerinden tam 3 yıl 2 ay geçti; ama Britanya’nın AB’den ayrılma süreci bir türlü tamamlanamadı. Britanya 31 Ekim 2019 tarihine kadar AB üyesi olmaya devam edecek. 31 Ekimde AB’nin Britanya’ya verdiği ek süre doluyor.

4.09.2019

G-7 zirvesinin düşündürdükleri

Dünya kamuoyunun dikkatleri bu hafta sonu Fransa’nın Biarritz kentinde yapılan G-7 Zirvesi üzerindeydi.

29.08.2019

ülkeler arası rekabet

20 Temmuz Ay’a ilk insan ayak basışının 50. yıldönümü idi. İlk mürettebatlı uzay aracı Ay’a 20 Temmuz 1969 yılında indi ve aya ayak basan ilk insan Neil Armstrong oldu.

25.07.2019