EKSTRA
MENÜ

Teslim Olma

Teslim Olma haberleri sayfasında güncel ve son dakika Teslim Olma hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 5.304 Teslim Olma haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Teslim Olma Haberleri

Mağdurlar mahkemede sordu: Paramızı ödeyecek misin Mehmet Bey

Mağdurlar mahkemede sordu: Paramızı ödeyecek misin Mehmet Bey?

Çiftlikbank üzerinden binlerce kişiyi kâr vaadiyle dolandırdığı gerekçesiyle tutuklanan ‘Tosuncuk’ lakaplı Mehmet Aydın, 75 bin yıla kadar hapisle yargılandığı davanın duruşmasında ilk kez mağdurlarla yüz yüze geldi. Mağdurların ilk sorduğu soru, “Paramızı ödeyecek misin?” oldu.

15.09.2021Ekonomi
Son dakika Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın hakim karşısına çıktı 4 sayfalık yazılı savunma

Son dakika! 'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın hakim karşısına çıktı! 4 sayfalık yazılı savunma

Brezilya'da yetkili makamlara teslim olmasının ardından ikinci kez hakim karşısına çıkan Çiftlik Bank kurucusu 'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın, mahkemeye 4 sayfalık yazılı savunma sunarak "Eğer bana fırsat verilirse tüm müştekilerin zararlarını, el konulan malvarlığımdan karşılamak isterim. Buraya asıl teslim olma sebebim insanların mağduriyetini giderebilmek. Uruguay'da olsaydım şu an serbest bırakılmıştım" dedi. Duruşmada 23 müşteki dinlendi. Tanju Çetinkaya uygulamayı televizyondan öğrendiğini, 30 bin lira para yatırdığını ve 5 bin lirasını geri aldığını belirterek "25 bin lira zararım var, şikayetçi değilim" dedi. Müşteki Özkan Alkan ise "13 bin 750 lira yatırdım. Hiç para alamadım. Dolandırıldığımda babam bana küstü ve iki hafta önce öldü. Bunun idam edilmesi bile içimi soğutmaz" ifadelerini kullandı. Ara kararını açıklayan mahkeme, Aydın'ın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

14.09.2021Gündem
Bakanlık açıkladı 1 terörist teslim oldu

Bakanlık açıkladı! 1 terörist teslim oldu

İçişleri Bakanlığı koordinesinde Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğünce yürütülen ikna çalışmaları neticesinde; PKK terör örgütünden kaçan 1 terör örgütü mensubu daha güvenlik güçlerine teslim oldu.

23.08.2021Gündem
Bakanlık açıkladı 1 terörist teslim oldu

Bakanlık açıkladı! 1 terörist teslim oldu

İçişleri Bakanlığı, ikna çalışmaları sonucu terör örgütü PKK’dan kaçan 1 örgüt mensubunun daha güvenlik güçlerine teslim olduğunu duyurdu.

13.08.2021Gündem
Bylockun lisans sahibi... Alparslan Demir nasıl David Keynes oldu

Bylock'un lisans sahibi... Alparslan Demir nasıl David Keynes oldu?

ByLock’un lisans sahibi David Keynes’in 9 Haziran’da İstanbul’da teslim olduğu ortaya çıktı. İtiraflarında, aslında adının Alparslan Demir olduğunu, ABD vatandaşlığına geçince ünlü iktisatçıdan esinlenip David Keynes adını aldığını söyledi.

29.07.2021Gündem
Son dakika.... Tosuncuk Mehmet Aydının avukatları konuştu: Bitcoini yok... Boşandığını bizden öğrendi

Son dakika.... 'Tosuncuk' Mehmet Aydın'ın avukatları konuştu: Bitcoin'i yok... Boşandığını bizden öğrendi

Kurucusu olduğu 'Çiftlik Bank' üzerinden binlerce kişiyi dolandıran 'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın’ın avukatları Şehmus Uluç ve Fatih Kuş, DHA’ya konuştu. Aydın’ın iddianamedeki 64 milyon liralık mağduriyeti gördükten sonra teslim olmaya karar verdiği yönündeki iddialara cevap veren Şehmus Uluç, ''Mağdurların zararı 64 milyon olarak görülüyor. Farklı bir dosyası daha var. Bu durumda zararlar artacaktır. Kendisinin 64 milyonu görüp geldiği gerçeği yansıtmıyor'' dedi. Mehmet Aydın'ın kendisine ait mal varlığı ve Bitcoin'i olmadığını söyleyen Uluç, ''Sahip olduğu firmaların mal varlıklarının satılması durumunda mağdurların zararları karşılanabilir'' diye konuştu. Mehmet Aydın'ın boşandığını da kendisinden öğrendiğini söyleyen Uluç, ''Geçen cuma biz kendisini görmeye gittiğimizde ona bu durumdan söz ettik. Buna itiraz etmememiz yönünde bize talepte bulundu'' ifadelerini kullandı.

19.07.2021Gündem
Mehmet Aydının eşi Sıla Soysal Aydın kimdir Çiftlik Bank’ın kurucusu Tosuncuk Mehmet Aydının boşandığı ortaya çıktı

Mehmet Aydın'ın eşi Sıla Soysal Aydın kimdir? Çiftlik Bank’ın kurucusu 'Tosuncuk' Mehmet Aydın'ın boşandığı ortaya çıktı

Çiftlik Bank'ın sahibi ‘Tosuncuk’ olarak bilinen Mehmet Aydın'ın teslim olmasının ardından eşi Sıla Soysal Aydın ile boşandığı ortaya çıktı. Teslim olma nedeni için “aile meselesi” diyen Mehmet Aydın’ı eşi Sıla Aydın’ın 22 Haziran’da gıyabında boşadığı öğrenildi. Bu gelişme sonrası Sıla Soysal Aydın'ın hayatı merak konusu oldu. Peki, Çiftlik Bank’ın kurucusu Mehmet Aydın'ın eşi Sıla Soysal Aydın kimdir? İşte, o isimle ilgili ayrıntılar.

8.07.2021Gündem
Son dakika haberi... Çiftlik Bank olayında flaş gelişme: Tosuncuk Mehmet Aydının abisi gözaltına alındı

Son dakika haberi... Çiftlik Bank olayında flaş gelişme: 'Tosuncuk' Mehmet Aydın'ın abisi gözaltına alındı

Son dakika haberi... Çiftlik Bank davası sanığı, Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın'ın teslim olmasının ardından bir flaş haber daha geldi. Mehmet Aydın'ın ağabeyi Fatih Aydın Uruguay'da kaldığı adrese yapılan operasyonla gözaltına alındı.

8.07.2021Gündem
Son dakika... Mehmet Aydın teslim olma nedenini böyle açıkladı...Pişman değilim ödeyeceğim

Son dakika... Mehmet Aydın teslim olma nedenini böyle açıkladı...'Pişman değilim ödeyeceğim'

Çiftlik Bank vurguncusu Mehmet Aydın, ‘64 milyon liralık mağduriyet’ tespitini öğrenince ‘200 milyonum var, borçlarımı öderim’ hesabı yapıp teslim olmuş... Ancak Aydın’ın hesabı mahkemeden dönebilir. Dava dosyasına göre eldeki varlıkların toplamı en fazla 70 milyon lira. Ödemesi gereken 64 milyon lira ise iddianamede ‘mağdur’ olarak yer alan 3 bin 762 kişi için. Henüz şikâyetçi olmamış binlerce mağdur var. Gelen son dakika bilgisine göre de tutuklanan Aydın, Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.

8.07.2021Gündem
Gazete ilanından öğrenecekti... Mehmet Aydını eşi gıyabında boşadı

Gazete ilanından öğrenecekti... Mehmet Aydın'ı eşi gıyabında boşadı

Teslim olma nedeni için “aile meselesi” diyen Mehmet Aydın’ı eşi Sıla Aydın’ın 22 Haziran’da gıyabında boşadığı ortaya çıktı. Aydın teslim olmasaydı, eşinin kendisini boşadığını gazete ilanından öğrenecekti. Şimdi ise karar cezaevine gönderilip tebliğ edilecek. İtiraz etmezse karar kesinleşecek, itiraz ederse istinaf mahkemesine gidecek.

8.07.2021Gündem
Son dakika haberi: Çiftlik Bank kurucusu Tosuncuk Mehmet Aydın Türkiyeye getirildi İşte ilk görüntüleri

Son dakika haberi: Çiftlik Bank kurucusu 'Tosuncuk' Mehmet Aydın Türkiye'ye getirildi! İşte ilk görüntüleri

Son dakika haberi... Kamuoyunda "Çiftlik Bank" adlı sistemin kurucusu olarak bilinen ve hakkında "suç işlemek amaçlıyla örgüt kurmak", "dolandırıcılık" gibi çeşitli suçlardan 75 bin 260 yıla kadar hapis cezası istemiyle hakkında dava açılan ve "kırmızı bülten"le aranan Mehmet Aydın, uçakla İstanbul Havalimanı'na indi ve gözaltına alındı.

3.07.2021Gündem
Son dakika... Çiftlik Bank kurucusu Tosuncuk Mehmet Aydın Türkiyeye getiriliyor

Son dakika... Çiftlik Bank kurucusu 'Tosuncuk' Mehmet Aydın Türkiye'ye getiriliyor

Üç yıldır “firari” olan ve kırmızı bültenle aranan Çiftlik Bank kurucusu “Tosuncuk” lakaplı Mehmet Aydın’ın Brezilya’da teslim olmasının ardından bugün Türkiye’ye geliyor. İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı, Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın'ın bu akşam 22.30'da Türkiye'ye getirileceğini duyurdu. Aydın için 4 gün gözaltı süresi verildiği bildirildi. Mehmet Aydın'ın Brezilya'da gözaltına alındığı anlara ait görüntülere DHA ulaştı.

3.07.2021Gündem
Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın Türkiyeye dönüyor Tosuncuk neden teslim oldu

Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın Türkiye'ye dönüyor! 'Tosuncuk' neden teslim oldu?

On binlerce kişiyi dolandırıp yurtdışına kaçan ‘Tosuncuk’ Mehmet Aydın, Brezilya’da Türk Konsolosluğu’na giderek teslim oldu. Daha önce video yayınlayıp “Kendi hür irademle teslim olacağım” diyen Tosuncuk’un kısa süre içinde Türkiye’ye iadesi bekleniyor. 77 bini aşkın kişinin gözü, Mehmet Aydın’ın üç yıldır yurtdışında yaşadığı lüks hayattan geriye ne kadar para kaldığında... Hürriyet’in araştırmasına göre ‘Tosuncuk’un bu sürpriz kararının ardında 3 ihtimal yatıyor.

2.07.2021Gündem
Teslim olma nedeni ‘Bitcoin’den çok kazandı’

Teslim olma nedeni! ‘Bitcoin’den çok kazandı’

ÜÇ yıldır ‘firari’ olan Aydın’ın nerede olduğuna dair farklı zamanlarda farklı iddialar ortaya atıldı.

2.07.2021Gündem
Bakanlık açıkladı PKKda çözülme devam ediyor

Bakanlık açıkladı! PKK'da çözülme devam ediyor

İçişleri Bakanlığı, terör örgütü PKK’dan 5 örgüt mensubu daha ikna yoluyla teslim olduğunu açıkladı. Teslim olan teröristlerin 1995-2015 yılları arasında terör örgütüne katıldıkları belirtildi.

30.06.2021Gündem
PKKda çözülme sürüyor 3 terörist daha teslim oldu

PKK'da çözülme sürüyor! 3 terörist daha teslim oldu

İçişleri Bakanlığı, ikna çalışmaları sonucu 3 PKK’lının daha bugün teslim olduğunu, 2021 yılında teslim olan örgüt mensubu sayısının 89’a yükseldiğini duyurdu.

26.06.2021Gündem
Nur Fettahoğlu: Kendimi erkek karakterleri oynamak isterken buluyorum

Nur Fettahoğlu: Kendimi erkek karakterleri oynamak isterken buluyorum

Tam bir Akrep kadını olduğunu söylüyor, kendini ‘tuttuğunu koparan, biraz da gizemli bir tarafı olan, inatçı’ sözleriyle tarif ediyor. Hayatımıza ‘Aşk-ı Memnu’da canlandırdığı Peyker rolüyle giren Nur Fettahoğlu, şimdilerde çocuğu katil olmuş bir anneyi oynuyor. Onunla çocukluğunu, anne olmayı ve oyunculuk serüvenini konuştuk.

Emniyet Genel Müdürlüğünden dikkat çeken rapor Hepsinin tek tek profili çıkarıldı

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden dikkat çeken rapor! Hepsinin tek tek profili çıkarıldı

Emniyet Genel Müdürlüğü, 2016-2020 yılları arasında terör örgütü PKK'dan kaçarak teslim olan 939 teröriste ilişkin analiz çalışması yaptı. Çalışmanın sonucunda teslim olan teröristlerin profilleri ortaya çıkarılırken örgüte katılma sebepleri ve teslim olma nedenleri de açıklandı.

1.05.2021Gündem
Diyarbakır annelerinin oturma eylemine iki aile daha katıldı

Diyarbakır annelerinin oturma eylemine iki aile daha katıldı

Diyarbakır annelerinin dağa kaçırılan çocukları için HDP İl Başkanlığı binası önünde sürdürdüğü evlat nöbetine iki aile daha katıldı.

4.03.2021Gündem
Bakan Akar TBMMde dakika dakika Garayı anlattı

Bakan Akar TBMM'de dakika dakika Gara'yı anlattı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, TBMM’de Gara operasyonuyla ilgili bilgi verdi: “Mağara içinde teröristler tarafından yapılan ateşe karşılık verilerek ilerlendi. Demir kapılar ve demir perdeler aşıldı. İçeri girildiğinde 13 vatandaşımızın naaşı görüldü.”

17.02.2021Gündem
Sülüs belgesi nasıl alınır 2021 E-Devlet sülüs belgesi alma ekranı

Sülüs belgesi nasıl alınır? 2021 E-Devlet sülüs belgesi alma ekranı

Sülüs belgesi, askerlik için harekete geçen pek çok kişiyi yakından ilgilendiriyor. Askerliğe adım atarken gerekli olan belgelerden birisi olan sülüs belgesi, sevk başlangıç ve bitiş tarihi ve teslim olunacak birliğe dair bilgileri barındırmaktadır. Peki, E-Devlet sülüs belgesi alma işlemi nasıl yapılır? İşte, 2021 E-Devlet sülüs alma ekranı hakkında detaylı bilgiler

28.01.2021Gündem
Sülüs belgesi nasıl alınır 2021 E-Devlet sülüs belgesi alma ekranı

Sülüs belgesi nasıl alınır? 2021 E-Devlet sülüs belgesi alma ekranı

Sülüs belgesi, askerlik için harekete geçen pek çok kişiyi yakından ilgilendiriyor. Askerliğe adım atarken gerekli olan belgelerden birisi olan sülüs belgesi, sevk başlangıç ve bitiş tarihi ve teslim olunacak birliğe dair bilgileri barındırmaktadır. Peki, E-Devlet sülüs belgesi alma işlemi nasıl yapılır? İşte, 2021 E-Devlet sülüs alma ekranı hakkında detaylı bilgiler

27.01.2021Gündem
İletişimleri kesildi Tek tek kaçıp teslim oluyorlar…

İletişimleri kesildi! Tek tek kaçıp teslim oluyorlar…

Son dakika haberine göre; son 3 yılda PKK/KCK'lı teröristlere ait 815 telsiz ele geçirildi, örgüt içi haberleşme yüzde 80 azaldı. Güvenlik güçlerinin başarılı operasyonlarıyla sözde örgüt yönetimi ile kırsal kadroların bağlantılarına engel olunurken telsizle talimat alamayan alt kademelerde çözülme, kaçış ve teslim olmalar arttı. Teslim olan veya sağ yakalanan teröristler, ifadelerinde telsiz kullandıkları zaman yerlerinin tespit edilmesinden korkan sözde üst yönetimin kendileriyle bağlantı kuramadığını anlattı.

17.01.2021Gündem
Valorant, önümüzdeki sene için planlarını açıkladı

Valorant, önümüzdeki sene için planlarını açıkladı

Valorant’ın profesyonel isimleri, Riot Games’ten öncelikli olarak hareket doğruluğunu artırmalarını istiyor.

27.12.2020eSpor
Son dakika… Bakan Soylu ilk kez açıklıyorum diyerek duyurdu: Tarihin en düşük sayısı...

Son dakika… Bakan Soylu 'ilk kez açıklıyorum' diyerek duyurdu: Tarihin en düşük sayısı...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı son dakika açıklamasında, yurt içindeki terörist sayısının 320'ye düştüğünü bildirdi. Soylu açıklamasında ‘Şu andaki sayısı ilk kez açıklıyorum. Şu an için 320’ye düşmüştür. Bu sayı tarihinin en düşük sayısıdır’ dedi. Öte yandan Soylu, 911 kilometrelik Suriye sınırında 832 kilometre duvar kurulumunun da tamamlandığını açıkladı.

26.11.2020Gündem
Bakanlık açıkladı İki PKKlı terörist teslim oldu

Bakanlık açıkladı! İki PKK'lı terörist teslim oldu

İçişleri Bakanlığı, ikna çalışması sonucu 2 örgüt mensubunun daha güvenlik güçlerine teslim olduğunu bildirdi.

20.11.2020Gündem
HDP önündeki eylemde 429uncu gün

HDP önündeki eylemde 429'uncu gün

DİYARBAKIR'da terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 154 ailenin HDP il binası önündeki oturma eylemi, 429'uncu günde de sürüyor. 6 yıl önce 23 yaşındayken kaçırılan kardeşi Özal için Kars'tan gelip oturma eylemi yapan Fettah Aymaz, kardeşine teslim olma çağrısında bulunarak, "Kardeşime sesleniyorum buradan, gelsin güvenlik güçlerine teslim olsun, korkmasın bir şey olmayacak" dedi.

4.11.2020Gündem
Vanda polisin ikna çalışmaları sonucu bir terörist teslim oldu

Van'da polisin ikna çalışmaları sonucu bir terörist teslim oldu

Van'da polis ekiplerinin yürüttüğü ikna çalışmaları sonucu PKK'lı bir terörist teslim oldu.

17.10.2020Gündem
Son dakika: Bakan Soylu Öyle güzel şeyler oluyor ki diye paylaştı 27 yıl sonra teslim oldu

Son dakika: Bakan Soylu 'Öyle güzel şeyler oluyor ki' diye paylaştı! 27 yıl sonra teslim oldu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 27 yıllık terör örgütü mensubunun Şanlıurfa'da teslim olduğunu bildirdi.

16.10.2020Gündem
Son dakika… İşte yurtlarda zorunlu izolasyondaki kişi sayısı

Son dakika… İşte yurtlarda zorunlu izolasyondaki kişi sayısı

İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, Eylül ayına ilişkin bakanlık faaliyetlerini içeren ‘Aylık Basın Bilgilendirme Toplantısı’nda önemli açıklamalarda bulundu.

2.10.2020Gündem
Diyarbakır annelerinin oturma eylemine bir aile daha katıldı

Diyarbakır annelerinin oturma eylemine bir aile daha katıldı

Diyarbakır annelerinin dağa kaçırılan çocuklarına kavuşma ümidiyle HDP İl Başkanlığı binası önünde sürdürdükleri evlat nöbetine bir aile daha katıldı.

17.09.2020Gündem
Şırnakta dört terörist teslim oldu

Şırnak'ta dört terörist teslim oldu

İçişleri Bakanlığı, Şırnak Jandarma Komutanlığı’nca yürütülen ikna çalışmaları sonucunda, 4 teröristin güvenlik güçlerine teslim olduğunu açıkladı.

22.07.2020Gündem
Devletin şefkatli kollarına hoş geldin Terörist böyle teslim oldu

Devletin şefkatli kollarına hoş geldin! Terörist böyle teslim oldu

Milli Savunma Bakanlığı'ndan(MSB) gelen açıklamada, ''Terör örgütünden kaçışlar devam ediyor. Hakkâri/Aktütün’de PKK’lı bir terörist, Komandolarımıza teslim oldu.'' denildi.

7.07.2020Gündem
Terör örgütünden kaçışlar devam ediyor Terörist böyle teslim oldu

Terör örgütünden kaçışlar devam ediyor! Terörist böyle teslim oldu

Milli Savunma Bakanlığı'ndan(MSB) gelen açıklamada, ''Terör örgütünden kaçışlar devam ediyor. Hakkâri/Aktütün’de PKK’lı bir terörist, Komandolarımıza teslim oldu.'' denildi.

7.07.2020Haber
Üst üste zaferler Hafter’i pes ettirdi

Üst üste zaferler Hafter’i pes ettirdi

Libya’da Türkiye destekli hükümet güçlerinin üst üste zaferleri, Mısır’a giden Hafter’in ateşkes çağrısında bulunmasına neden oldu. Libya hükümeti Kaddafi’nin memleketi Sirte’yi ele geçirmek üzere...

7.06.2020Dünya
Kurtuluş mu yenilgi mi

Kurtuluş mu yenilgi mi

Almanya insanlık tarihinin gelmiş geçmiş en kanlı ve en baskıcı nazi rejiminden kurtuluşunun 75’inci yılını anıyor. Hitler Almanyası’nın başlatığı ve yaklaşık 60 milyon insanın hayatına mal olan İkinci Dünya Savaşı 75 yıl önce 8 Mayıs’ı 9 Mayıs’a bağlayan gece yarısı Alman generallerin kayıtsız şartsız teslim anlaşmasını imzalamasıyla son buldu. Alman generallere sözleşme değersiz bir kedi masasında ve ayakta imzalatıldı.

8.05.2020Avrupa
Maide Suresi Oku - Mâide Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Maide Suresi Oku - Mâide Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Maide suresinin anlamı ve okunuşu araştırılıyor. Medine döneminde inen Maide suresi 12. ayetten oluşuyor. Sûre, adını 112. ve 114. âyetlerde yer alan “mâide” (sofra) kelimesinden almıştır. Sûrede başlıca; verilen sözlerin yerine getirilmesi, İsrailoğullarının sözlerinde durmamaları, Hıristiyanların yanlış inançları, dünyaya düşkünlükleri ve yolsuzlukları, Müslümanlar için bazı talimat, uyarı ve dinî hükümler konu edilmektedir. İşte Maide suresinin Türkçe ve Arapça okunuşu...

11.04.2020Namaz Sureleri
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı Esed’e büyük darbe 2 bin 100’ün üzerinde askerleri öldürüldü

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Esed’e büyük darbe! 2 bin 100’ün üzerinde askerleri öldürüldü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin İstanbul milletvekilleriyle Dolmabahçe Ofisi'nde buluşmasında konuştu. Erdoğan konuşmasında "İdlib harekatımızda şehit sayımız 34. Şehitlerimiz inanıyorum ki bu milletin vatan kılınması mücadelesinin zirve yaptığı noktalardır. Hamd olsun şehitlerimizin kanlarını yerde bırakmıyoruz, bırakmayacağız. Şu ana kadar 2 bin 100’ün üzerinde rejim unsuru; artık rejim unsuru demeyelim. Aralarında 94 tank, 17 zırhlı aracın da bulunduğu 300’e yakın araç gereç imha edilmiştir" dedi.

29.02.2020Gündem
Terörle mücadelede 3 yılda 612 terörist teslim oldu

Terörle mücadelede 3 yılda 612 terörist teslim oldu

İçişleri Bakanlığı’nın terörle mücadelede başarıyla sürdürdüğü yeni konsepti, 2 ayda 39 teröristin ikna edilerek teslim olmasını sağladı. Çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan ailelerin yardım talebiyle başlayan süreç, polis ve jandarma ekiplerinin özel görüşmeleriyle sürüyor. Aileler çocuklarıyla sürekli temas kurarak teslim olmaları için ikna ediyor. 2017 yılında başlayan ikna çalışmalarında bugüne kadar 612 terörist ikna edilerek, teslim oldu.

20.02.2020Gündem
Polisin iknası sonucu 2 terörist teslim oldu

Polisin iknası sonucu 2 terörist teslim oldu

Siirt'te 2 PKK'lı kadın terörist, polis ekiplerinin yürüttüğü ikna çalışması sonucu güvenlik güçlerine teslim oldu.

6.02.2020Haber
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Hafter açıklaması: Önce evet dedi ama sonra Moskovadan kaçtı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hafter açıklaması: Önce evet dedi ama sonra Moskova'dan kaçtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya'daki gelişmelerle ilgili "Hafter'in etnik temizliğe tabii tuttuğu ve sayıları bir milyonu aşan Osmanlı bakiyesi Köroğlu Türkleri de var. Moskova'da yapılan görüşmelerde Trablus hükümeti uzlaşmacı tavır sergiledi. Bu tutuma rağmen darbeci Hafter ateşkesi imzalamaya yanaşmadı. Önce evet dedi, sonra ne yazık ki Moskova'yı terk etti, Moskova'dan kaçtı ve imzalamadı." dedi.

14.01.2020Gündem
Ailesini evlat nöbetinde gören terör örgütü mensupları PKKdan kaçmak istiyor

Ailesini "evlat nöbeti"nde gören terör örgütü mensupları PKK'dan kaçmak istiyor

İçişleri Bakanlığı jandarma unsurlarının ikna çalışmaları sonucu güvenlik güçlerine teslim olan "Kader" kod adlı terör örgütü mensubu, ifadesinde HDP Diyarbakır İl Başkanlığı binası önünde nöbet tutan ailelerin durumunun örgütün elindeki çocukları üzerinde nasıl etkili olduğu bilgisini verdi.

8.12.2019Gündem
İçimizdeki Afroditler Uyanıyor

İçimizdeki Afroditler Uyanıyor!

Gülen Gündüz Yılmaz, kadınların iş hayatının zorlu mücadelesinde farkında olmadan gittikçe erilleştiği günümüz toplumunda, hemcinslerinin dişil özlerine dönüş yolculuğuna rehberlik ediyor. Online olarak gerçekleşen Afrodit Eğitimleri ile modern kadınlar, dişil özelliklerini keşfettiği interaktif bir yolculuğa çıkıyor.

Son dakika... Evrim Tokmak sağ olarak ele geçirildi

Son dakika... Evrim Tokmak sağ olarak ele geçirildi!

TUNCELİ'nin Pülümür ilçesinde güvenlik güçlerince düzenlenen operasyonda terör örgütü PKK'nın sözde 'Dersim eyaleti' konsey üyesi olduğu belirlenen 'Omedya' kod adlı Evrim Tokmak, sağ yakalandı.

20.11.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Çocukluk döneminde inatçılık

İnatçılık davranışı 2-4 yaş arasında sıklıkla görülen bir durumdur. Bu yaş aralığını verebiliyorsak bunun gelişimin bir parçası olarak değerlendirmek, izlemek ve ona göre yönetmek için ideal bir bilgidir. Bu yaş döneminde doğru iletişim yolunu bulamazsak her anımız krize dönüşebilir. Oyuncak toplamak, yatma zamanı, giysi seçmek, yemek öğünleri, ödev yapmak gibi…

11.05.2021

Mekanda online’ız

Pandemiyle online konser dünyası kuruldu, online konser dünyası da kendi ekonomisini yarattı...

10.12.2020

Demokrasinin perdesi inerken

İKTİDAR olmanın en önemli göstergesi bütçeyi ve silahlı gücü kontrol etmektir.

18.10.2020

Spekülasyon yapma yapana inanma

Yatıyoruz koronavirüs, kalkıyoruz koronavirüs... Telefonumuza bakıyoruz, haberler koronavirüs... WhatsApp paylaşımları, videolar koronavirüs. Neresi olduğu, hangi yıla ait olduğu belli olmayan vahim görüntüler(doğruluğu şüpheli) ya da yersiz komiklikler, şakalar...

28.03.2020

İlişkide 'Güven' Meselesi!

İlişkide ne zaman “Güven”e dair bir şeyler konuşmaya başlasak, konunun sonunu aldatmayla bitiyoruz. Güvenmek ve güvenmemenin aldatma-aldatılma sınırlarında sürekli gidip gelmesi, meselesinin eksik kısmında epey zaman harcadığımızı gösteriyor.

17.01.2020