EKSTRA
MENÜ

Teşkilat

Teşkilat ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Teşkilat haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 10.315 Teşkilat haberi bulunmuştur.

Teşkilat Haberleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 7. Olağan Kırşehir-Kırıkkale-Yozgat-Sivas İl Kongrelerine Canlı Bağlantı ile katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 7. Olağan Kırşehir-Kırıkkale-Yozgat-Sivas İl Kongrelerine Canlı Bağlantı ile katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 7. Olağan Kırşehir-Kırıkkale-Yozgat-Sivas İl Kongrelerine Canlı Bağlantı ile katıldı. 2023 seçimlerine ilişkin 'Hem Cumhurbaşkanlığı hem TBMM'de çoğunluk olacağız' diyen Erdoğan, "Gerek AK Parti gerek MHP gerek BBP olarak Cumhur İttifakı yarınlara yürümektedir, yürüyecektir." diye konuştu. CHP lideri Kılıçdaroğlu'na da sert sözlerle yüklenen Erdoğan, "Girdiği her seçimi kaybetmiş bu zatın, zerre kadar onuru, saygısı olsa kasetle geldiği o koltuktan haysiyetiyle çekip giderdi. Sürekli soru cümleleri ile ifade eden bu karikatür zatın psikolojik analizi işin erbabı için bulunmaz bir hazinedir." diye konuştu.

13.01.2021Haber
Cumhurbaşkanı Erdoğan flaş 2023 mesajı... Kılıçdaroğluna tepki: Boş laf

Cumhurbaşkanı Erdoğan flaş 2023 mesajı... Kılıçdaroğlu'na tepki: Boş laf

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 7. Olağan Kırşehir-Kırıkkale-Yozgat-Sivas İl Kongrelerine Canlı Bağlantı ile katıldı. "İnşallah 2023 seçimlerinde hem mecliste ezici bir çoğunlukla temsil edileceğiz hem de Cumhur Başkanlığı seçimini tekrar kazanacağız." diyen Erdoğan, "Gerek AK Parti gerek MHP gerek BBP olarak Cumhur İttifakı yarınlara yürümektedir, yürüyecektir." diye konuştu. CHP lideri Kılıçdaroğlu'na da sert sözlerle yüklenen Erdoğan, "Girdiği her seçimi kaybetmiş bu zatın, zerre kadar onuru, saygısı olsa kasetle geldiği o koltuktan haysiyetiyle çekip giderdi. Sürekli soru cümleleri ile ifade eden bu karikatür zatın psikolojik analizi işin erbabı için bulunmaz bir hazinedir." diye konuştu.

13.01.2021Gündem
İBB Meclisinde infazcı tartışması Yüreğin yetiyorsa...

İBB Meclisi'nde "infazcı" tartışması! 'Yüreğin yetiyorsa...'

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisinin 2021 yılı ilk toplantısında Şeb-i Arus töreninde yaşananlar ve Halk Ekmek büfeleri tartışması oldu. AK Partili bir meclis üyesinin kendisine yönelik "tetikçi" ifadesini kullanması üzerine Özkan, "Benden ne azmettirici olur ne de tetikçi. Benden olsa olsa infazcı olur. Lütfen haddinizi bilin" diye konuştu. Bu ifadelere yanıt veren Göksu, "Yüreğin yetiyorsa Diyarbakır annelerine gitsene. Gidemezsin sen ancak sana verilen talimatların infazını yaparsın. 'Doğru infazcıyım' dedin. Onun infazını yaparsın. Ancak sana verilenin infazını yaparsın." dedi.

11.01.2021Gündem
Türk ve İslam karşıtlığı Avrupalı Türkleri endişelendiriyor

Türk ve İslam karşıtlığı Avrupalı Türkleri endişelendiriyor

Batılı ülkelerde son dönemlerde artan Türk ve İslam karşıtlığı, ırkçılık ve camilere yönelik saldırılar, Avrupalı Türkleri endişelendiriyor.

4.01.2021Avrupa
6. Sınıf Sosyal Bilgiler Orta Asyadaki İlk Türk Devletleri konu anlatımı

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Orta Asya'daki İlk Türk Devletleri konu anlatımı

Türkler Orta Asya’da yaşayan fakat bazı boyların ve bazı devletlerin ise Avrupa’nın çeşitli yerlerine göç ettiği bilinmektedir. Orta Asya’da kurulan ilk Türk devletleri hangileridir? İşte 6. Sınıf sosyal bilgiler dersinin Orta Asya’da kurulan ilk Türk devletleri konu anlatımı.

31.12.20206. SINIF
Atletizmde 2020 yılında 69 Türkiye rekoru

Atletizmde 2020 yılında 69 Türkiye rekoru

Türkiye Atletizm Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, yeni tip koronavirüs (Kovid) salgını gölgesinde geçen 2020 sezonu, başarılı sonuçlarla kapandı. Atletizmde 2020 sezonunda 69 Türkiye rekoru kırıldı.

30.12.2020Futbol
Ezgi Şenler’den ‘Teşkilat’ imajı

Ezgi Şenler’den ‘Teşkilat’ imajı

Ezgi Şenler, yeni dizi “Teşkilat”ın oyuncu kadrosuna dahil oldu.

29.12.2020Televizyon
Türkiye Çevre Ajansının kurulmasına ilişkin yasa teklifi Meclisten geçti

Türkiye Çevre Ajansı'nın kurulmasına ilişkin yasa teklifi Meclis'ten geçti

Türkiye Çevre Ajansının Kurulması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.

23.12.2020Gündem
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelikten AİHMin Demirtaş kararıyla ilgili flaş açıklama

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten AİHM'in Demirtaş kararıyla ilgili flaş açıklama

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Toplantısı sonrası gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik, AİHM'in Selahattin Demirtaş kararıyla ilgili olarak, "Bu sıcak bir karar. Yaklaşık 100-150 sayfalık bir gerekçeli kararı var. Hukuk sistemimiz bunu değerlendirecek ve buna göre bir yaklaşım üretilecektir" dedi.

22.12.2020Gündem
Yarbay nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Yarbay olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Yarbay nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Yarbay olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Yarbay, rütbe olarak binbaşı ve albay arasında yer alır. Sizin için Yarbay nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Yarbay olma şartları, maaşları ve iş imkanları konularını tüm detayları ile derledik.

22.12.2020Meslekler
Bana teşkilatın numarasını verin sözleriyle gündeme oturan kurye konuştu

"Bana teşkilatın numarasını verin" sözleriyle gündeme oturan kurye konuştu

Tuzla'da denetim sırasında maskesiz olduğu için hakkında işlem yapılan daha sonra ‘Bana teşkilatın numarasını verin’ sözleriyle uzun süre gündem olan kurye Cihan Aksu, tekrar gözaltına alındı.

21.12.2020Haber
Bana teşkilatın numarasını verin sözleriyle  gündem olan şahıs bekçiye saldırdı

"Bana teşkilatın numarasını verin" sözleriyle gündem olan şahıs bekçiye saldırdı

Tuzla'da denetim sırasında maskesiz olduğu için hakkında işlem yapılan daha sonra “Bana teşkilatın numarasını verin" sözleriyle uzun süre gündem olan kurye Cihan Aksu, tekrar gözaltına alındı. Aksu'nun bu sefer de "Adamın tepesini attırmayın, sizi buraya gömerim" diyerek bekçiye saldırdığı ileri sürüldü.

21.12.2020Haber
Binbaşı nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Binbaşı olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Binbaşı nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Binbaşı olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Binbaşı, sık sık kullandığımız bir kelimedir. Aynı zamanda hayatımızda olan bir meslek grubudur. Özellikle kullanım anlamı bakımından önem taşıyan bir kelimedir. Bu yazımızın içeriği sayesinde binbaşı nedir? Nasıl olunur? Şartları nelerdir? Binbaşı kime denir tüm detayları sizler için derledik.

19.12.2020Meslekler
Minsk üçlüsü nedir ve ne demek

Minsk üçlüsü nedir ve ne demek?

Minsk üçlüsü, belirli dönemlerde uluslararası politikalarda gündeme gelen konulardan birisidir. Karabağ sorununa çözüm getirmek üzere kurulan Minsk üçlüsü, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) tarafından oluşturulmuştur. 1992 yılında ortaya çıkan grup, 2020 yılına kadar faaliyetini sürdürmüştür. Peki, Minsk üçlüsü nedir ve nasıl ortaya çıkmıştır? İşte, Organization for Security and Co-operation in Europe (OSCE) olarak bilinen teşkilat ve kurulmuş grup hakkında detaylı bilgiler

18.12.2020Gündem
Son dakika haberi... İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: POLSAN emekli ikramiyesi 500 bin liraya çıkacak

Son dakika haberi... İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: POLSAN emekli ikramiyesi 500 bin liraya çıkacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Poliste Psikolojik Sağlamlık Semineri programında konuştu. Soylu, Soylu, emniyet teşkilatı mensuplarına sosyal ve ekonomik yardımlar sağlamak üzere kurulan Polis Bakım ve Yardım Sandığı'na (POLSAN) yönelik düzenlemeler hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Soylu, "POLSAN'a bugün giren polisler, bugünün parasıyla 350 bin lira emeklilik ikramiyesi alacaklar. Bizim amacımız bunu 500 bin liraya çıkartmaktır" dedi.

15.12.2020Gündem
Kahraman Türk gençlerine şeref madalyası

Kahraman Türk gençlerine şeref madalyası

Avusturya’nın başkenti Viyana’da 2 Kasım’da düzenlenen terör saldırısında 4 kişi hayatını kaybetmiş, 22 kişi yaralanmıştı. Saldırıda yaralılara yardımcı olan ve büyük bir kahramanlık gösteren Türk gençleri Recep Tayyip Gültekin ve Mikail Özen’e, Viyana Eyalet Polis Teşkilat Başkanı Dr. Gerhard Pürstl tarafından şeref madalyası verildi.

15.12.2020Avrupa
Avusturyada kahraman Türk gençlerine şeref madalyası

Avusturya'da kahraman Türk gençlerine şeref madalyası

Avusturya’nın başkenti Viyana’daki terör saldırısında büyük bir kahramanlık göstererek yaralılara yardımcı olan Türk gençleri Recep Tayyip Gültekin ve Mikail Özen’e Viyana Eyalet Polis Teşkilat Başkanı Dr. Gerhard Pürstl tarafından şeref madalyası verildi.

15.12.2020Dünya
Salgına yeni önlem: 31 Aralık 4 Ocak kısıtlaması

Salgına yeni önlem: 31 Aralık 4 Ocak kısıtlaması

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan dün Cumhurbaşkanlığı Kabinesi sonrası salgınla mücadele kapsamında 31 Aralık Perşembe saat 21.00’den 4 Ocak Pazartesi saat 05.00’e kadar kesintisiz sokağa çıkma kısıtlaması olacağını duyurdu. Erdoğan esnafa da toplam 5 milyar lirayı bulan destek paketi açıkladı. Üç ay 500-750 lira kira desteği yapılacak. Esnaf destek ödemesinden taksi, dolmuş ve servis işletmecisi, pazarcı, terzi, oto tamircisi, lokantacı, kuaför gibi birçok kesimin faydalanacağını belirten Erdoğan’ın açıklamaları özetle şöyle:

15.12.2020Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan OECD’ye işbirliği çağrısı

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan OECD’ye işbirliği çağrısı

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, kriz halinde hayata geçirilen işbirliği ve dayanışmanın kalıcı olmasını isteyerek, “Uluslararası işbirliği, gelişmekte olan ülkelerle mülteciler ve yerlerinden edilmiş kişileri önceleyerek yürütülmelidir. Bu konuda OECD’nin öncü bir rol oynaması gerektiğine inanıyorum” dedi.

14.12.2020Ekonomi
AB’deki aklıselim sahibi ülkeler oyunu boşa çıkardı

AB’deki aklıselim sahibi ülkeler oyunu boşa çıkardı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği zirvesinden birkaç ülkenin beklentilerine uygun sonuç çıkmadığını belirterek, “Çünkü talepleri haklı değildi. Sağ olsun Avrupa Birliği’nde aklıselim sahibi ülkeler burada olumlu tavırlar ortaya koyarak, bu oyunu boşa çıkardılar” dedi. Erdoğan dün cuma namazı çıkışı yaptığı açıklamalar ile AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’ndaki konuşmasında özetle şu mesajları verdi:

12.12.2020Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan Utanç duyuyoruz diyerek açıkladı: En küçük bir tepki göstermiyorlar

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Utanç duyuyoruz' diyerek açıkladı: En küçük bir tepki göstermiyorlar

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. "Ülkemizin savunma sanayine yapılan hiçbir saldırı masum değildir. Her saldırının gerisinde sinsi ve alçakça bir niyet vardır." diyen Erdoğan, "Bir insan değerlerden nasiplenmemişse yönünü şaşıran ok gibi dönüp kendi halkını vurmaya başlıyor. Bunun en başında da CHP geliyor." diye konuştu. "CHP'deki tecavüz, taciz, hırsızlık furyasından utanç duyuyoruz." diyen Erdoğan, "Her tecavüzün hesabını vereceksiniz. Her tacizin hesabını vereceksiniz. Her hırsızlığın hesabını vereceksiniz." ifadelerini kullandı.

11.12.2020Gündem
Bakanın başı eski kocasının yolsuzluklarıyla belada

Bakanın başı eski kocasının yolsuzluklarıyla belada

Hamburg Eyalet Adalet Bakanı Anna Gallina’nın başı eski kocasının yaptığı yolsuzluklar yüzünden belada. Hamburg savcılığının Yeşiller Belediye Meclis Grup eski Başkanı ve Bakan Gallina’nın eski kocası Michael Obterburg’e karşı yolsuzluk soruşturması yürütüyor. Bakan Gallina’nın yapılan yolsuzluklarla ilgili bilgisinin olduğu tespit edilirse bakanın koltukta oturması zor olacak.

11.12.2020Avrupa
AK Partili Avcı, koronavirüse yakalandı

AK Parti'li Avcı, koronavirüse yakalandı

AK Parti Rize Milletvekili ve Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Muhammed Avcı koronavirüse yakalandı.

10.12.2020Gündem
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, kulüp başkanlarıyla bir araya geldi

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, kulüp başkanlarıyla bir araya geldi

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz ve Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu ile bir araya geldi.

26.11.2020Futbol
Erkan Zorlu, Troisdorf Belediye Başkan Yardımcısı oldu

Erkan Zorlu, Troisdorf Belediye Başkan Yardımcısı oldu

Almanya’nın 75 bin nüfuslu Troisdorf kentinde ilk kez Türkiye kökenli biri belediye başkan yardımcısı seçildi.

25.11.2020Avrupa
Osmanlı hanedanın mahremi Harem-i Hümayun

Osmanlı hanedanın mahremi Harem-i Hümayun

Topkapı Sarayı, İstanbul Sarayburnu'nda, Osmanlı İmparatorluğu'nun 600 yıllık tarihine 400 yılı boyunca, devletin idare merkezi olarak hizmet vermiş. Osmanlı padişahlarının yaşadığı sarayda bir zamanlar 4.000'e yakın nüfus mevcutmuş. 1478’de Fatih Sultan Mehmed tarafından yaptırılan Topkapı Sarayı içinde yer alan Harem-i Hümayun hükümdarın makamı olan Mabeyn-i Hümayun’a bağlı, kendi içinde hiyerarşisi olan bir birim olarak süregelmiş.

24.11.2020Gezi
Kurtulmuş: AK Partinin reform iradesi sahici, ciddi, kalıcı, samimi ve güçlüdür

Kurtulmuş: AK Parti'nin reform iradesi sahici, ciddi, kalıcı, samimi ve güçlüdür

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Bakırköy'deki Ahmet Cömert Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Bakırköy 7. Olağan İlçe Kongresi'nde yaptığı konuşmada, "Türkiye'nin, 'yeni Türkiye' istikametinde yürüyüşünü gördükçe birilerinin bundan rahatsızlık duyduğunu görüyoruz. AK Parti'nin reform iradesi sahici, ciddi, kalıcı, samimi ve güçlüdür." dedi.

21.11.2020Gündem
ATİB’den o karara tepki: ‘Bu yakıştırmaları kabul etmiyoruz’

ATİB’den o karara tepki: ‘Bu yakıştırmaları kabul etmiyoruz’

Fransa’nın 4 Kasım’da ülkücü derneklerin faaliyetlerini durdurma kararının ardından, Almanya da da benzer bir karar alındı. Hükümeti oluşturan CDU, CSU, SPD, FDP ve DİE GRÜNE partileri, ülkücü dernekler için verilen 6 maddelik önergeyi Federal Meclis’te görüşerek karara bağladı. Karar doğrultusunda ülkücü topluluklar ve ATİB’in faaliyetleri hükümet tarafından takip edilecek.

19.11.2020Avrupa
Bakan Varank: Türkiyenin Otomobilinde yerlilik oranı 2026da yüzde 68e çıkacak

Bakan Varank: Türkiye'nin Otomobili'nde yerlilik oranı 2026'da yüzde 68'e çıkacak

Bakan Varank, yerli otomobilde dünyada rekabetçi olacak önemli bir projeyi hayata geçirdiklerini belirterek, "Bu araçlar 2022'nin sonunda yola çıktığında yerlilik oranı yüzde 51 olacak. 2026 yılında yerlilik oranı yüzde 68 seviyelerine çıkacak." dedi

18.11.2020 Ekonomi
İhraç edilen Özdağ’ın savunmasından: ‘Cumhur ittifakı, Akşener’in tavrı yüzünden kuruldu’

İhraç edilen Özdağ’ın savunmasından: ‘Cumhur ittifakı, Akşener’in tavrı yüzünden kuruldu’

İYİ Parti’nin Müşterek Disiplin Kurulu’nca önceki gün ihraç edilen milletvekili Ümit Özdağ, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i cumhur ittifakının kurulmasına neden olmakla suçladı.

18.11.2020Gündem
İhraç yanında istifa

İhraç yanında istifa

İYİ Parti, İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ı ‘asılsız iddialarda bulunduğu ve temel ilkeleri yok saydığı’ gerekçesiyle partiden ihraç etti. İhraç haberi geldiği sırada Özdağ’la birlikte basın toplantısı yapan Adana Milletvekili İsmail Koncuk da partisinden istifa ettiğini açıkladı.

17.11.2020Gündem
O afişe inceleme başlatıldı

O afişe inceleme başlatıldı

İYİ Parti Lideri Meral Akşener, Kanal İstanbul’a karşı çıktığı için İmamoğlu’na soruşturma açıldığını savundu. İçişleri Bakanlığı “Soruşturma değil, inceleme” diye açıklama yaptı. İncelemeye, ‘devlet projesi olan Kanal İstanbul’a karşı kamu kaynağı kullanılarak afişler bastırılması’ gerekçe gösterildi.

17.11.2020Gündem
ihraç yanında istifa

ihraç yanında istifa

İYİ Parti, İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ı ‘asılsız iddialarda bulunduğu ve temel ilkeleri yok saydığı’ gerekçesiyle partiden ihraç etti. İhraç haberi geldiği sırada Özdağ’la birlikte basın toplantısı yapan Adana Milletvekili İsmail Koncuk da partisinden istifa ettiğini açıkladı.

17.11.2020Gündem
444 yıllık sır Osmanlı elçisini öldürüp ‘virüsten öldü’ demişler

444 yıllık sır! Osmanlı elçisini öldürüp ‘virüsten öldü’ demişler

Venedik’te 444 yıl önce vebadan öldüğü söylenen Osmanlı elçisi Cordoani Mustafa’nın suikasta kurban gittiği ortaya çıktı. Cinayete ilişkin detaylar, Oxford University Press’in diplomatik belgelere dayandırarak yayınladığı ve geçtiğimiz ay Türkçe de basılan ‘Venedik Gizli Servisi’ isimli kitapta yer aldı.

15.11.2020Dünya
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu Dev hastanenin adı belli oldu

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! Dev hastanenin adı belli oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Tekirdağ 7. Olağan İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada açılışı yapılacak şehir hastanesine İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesi adının verildiğini açıkladı. Erdoğan, ''Ekonomide ve hukukta yeni bir reform dönemi başlatıyoruz'' dedi.

13.11.2020Gündem
‘Bugün Türk avına çıkıyoruz’

‘Bugün Türk avına çıkıyoruz’

Bochum Ruhr Üniversitesi’nin Alman polis teşkilatında yaptığı araştırmanın sonuçları, teşkilat içindeki ırkçı yapılanma, yabancı ve Türk düşmanlığının boyutlarını gözler önüne serdi. Araştırmaya katılan bir polis memuru, başka bir polis memuru arkadaşının devriyeye çıkarken “Bugün Türk avına çıkıyoruz” dediğini anlattı.

12.11.2020Avrupa
Konyada Kayacık Engelsiz Yaşam Parkı açıldı

Konya'da Kayacık Engelsiz Yaşam Parkı açıldı

Konya’da merkez ilçeler ve büyükşehir belediyesinin destekleriyle yapılan ‘Kayacık Engelsiz Yaşam Parkı’ düzenlenen törenle açıldı.

11.11.2020Gündem
Nasyonal Sosyalizm nedir Hitlercilik ne demek Nasyonal Sosyalizm hakkında bilgi

Nasyonal Sosyalizm nedir? Hitlercilik ne demek? Nasyonal Sosyalizm hakkında bilgi

Nasyonal sosyalizm, Alman ırkının üstünlüğünü savunan aşırı milliyetçi bir ideolojidir. ''Faşizm'' adıyla da bilinen ideoloji, anti-Marksist bir yapıdadır. Nasyonal sosyalizm nedir, Hitlercilik ne demek? Merak edenler için detaylı bir şekilde araştırdık.

10.11.2020Araştırma
Son dakika haberi: Ömer Çelikten AK Parti MYK sonrası önemli açıklamalar

Son dakika haberi: Ömer Çelik'ten AK Parti MYK sonrası önemli açıklamalar

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Toplantı sonrası AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu. Çelik, ABD seçimleriyle ilgili olarak, "Türkiye iki adayı da yakından tanıyor. Türkiye'nin hangi kanat kazanırsa kazansın ona göre hazırlıkları vardır" dedi. Çelik, Berat Albayrak'ın istifa paylaşımıyla ilgili soruya ise "Cumhurbaşkanımız takdirini paylaşacaktır" yorumunu yaptı.

9.11.2020Gündem
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu, koronavirüs tedavisi sonrası ilk ziyaretini İstanbul itfaiyesine yaptı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu, koronavirüs tedavisi sonrası ilk ziyaretini İstanbul itfaiyesine yaptı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kovid-19 tedavisi sonrası ilk ziyaretini, İzmir depreminde görev alan İstanbul İtfaiyesi Arama Kurtarma ekibine yaptı. İmamoğlu, depremden 65 saat sonra, 3 yaşındaki Elif Perinçek'i enkazdan kurtaran ekipte yer alan, minik depremzedenin parmağını tuttuğu itfaiyeci Muammer Çelik ve o anın tarihi fotoğrafını çeken İstanbul itfaiyesi fotoğraf sorumlusu Süreyya Mümtaz Kurt ile de bir araya geldi.

7.11.2020Gündem
Son dakika... Eski ÖSYM Başkan Yardımcısı Ömer Pekşene 1 yıl hapis cezası

Son dakika... Eski ÖSYM Başkan Yardımcısı Ömer Pekşen'e 1 yıl hapis cezası

Eski ÖSYM Başkan Yardımcısı Ömer Pekşen, "görevi kötüye kullanmak" suçundan 1 yıl 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

5.11.2020Gündem
Fransa’nın ‘Bozkurtlar’ kararına tepki: ‘Bugüne kadar hiçbir zaman...’

Fransa’nın ‘Bozkurtlar’ kararına tepki: ‘Bugüne kadar hiçbir zaman...’

Fransa Türk Federasyonu’ndan, Fransız hükümetinin ülkede tüzel kişiliği bulunmayan ‘Bozkurtlar’ hareketinin lağvedilmesine yönelik aldığı karara ilişkin, “Fransa Bakanlar Kurulu’nda alınan bir dizi karar bizleri ziyadesiyle şaşırtmakta ve üzmektedir” açıklaması yapıldı.

5.11.2020Avrupa
Pandemi sonrası en büyük fuar kapılarını açacak

Pandemi sonrası en büyük fuar kapılarını açacak

18-21 Kasım 2020 tarihleri arasında TÜYAP İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan 18. MÜSİAD EXPO Ticaret Fuarı, bu yıl ilk kez ‘hibrit fuar’ deneyimi sunacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesi ve katılımıyla gerçekleşecek fuar, 40 binden fazla şirketi temsil eden 100 binin üzerin-de ziyaretçiyi ağırlamaya hazırlanıyor. Fuarda 8 binin üzerinde B2B iş görüşmesinin yapılması hedefleniyor.

4.11.2020Ekonomi
Eski Başbakan Mesut Yılmaz, 73 yaşında hayatını kaybetti... Centilmene veda

Eski Başbakan Mesut Yılmaz, 73 yaşında hayatını kaybetti... Centilmene veda

Kibar, dengeli, uyumlu tarzıyla Türk siyasetine damga vuran isimlerden biri olan eski Başbakan Mesut Yılmaz, dün hayata veda etti. Yılmaz’ın yakın dostu Abdurrahim Albayrak, “Mesut Bey, rahmetli Yavuz’dan duyduğu üzüntüyü hiç dışarıya belli etmezdi. Ama içinde fırtınalar kopardı” dedi. Bir süredir tedavi gören ve ölümü büyük üzüntü yaratan Mesut Yılmaz, pazar günü oğlunun yanına defnedilecek.

31.10.2020Gündem
Adaylık için başbakan ve müsteşarı yarıştı: Müller bölge adayı seçildi

Adaylık için başbakan ve müsteşarı yarıştı: Müller bölge adayı seçildi

SPD Berlin Teşkilat Başkanı ve Berlin Eyalet Başbakanı Michael Müller, gelecek yıl yapılacak federal seçimlerde Charlottenburg Wilmersdorf bölge adayı seçildi. Müsteşarı Sawsan Chebli ile adaylık yarışına giren Müller, yüzde 58.4 oy aldı. Sawsan Chebil ise ilçe teşkilatı üyelerinin yüzde 40.2’sinin desteğini aldı.

29.10.2020Avrupa
Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığından 81 ile yeni genelge Sağlıkçılara istifa ve izin ertelemesi

Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığı'ndan 81 ile yeni genelge! Sağlıkçılara istifa ve izin ertelemesi

Son dakika haberi... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca imzasıyla 81 il valiliğine "Personel İşlemleri" hakkında genelge gönderildi. Sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında görevli hiçbir personelin salgın döneminde görevinden çekilme (istifa) talebi her ne sebeple olursa olsun kabul edilmeyecek.

27.10.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Etek öpme değil temenna

Türk sanat tarihinin önemli isimlerinden, Topkapı Sarayı’nın eski müdürü ve bir başka ünlü tarihçi İlber Ortaylı’nın tabiri ile ‘Topkapı nâzırı’ Filiz Çağman hayatını kaybetti. Ünlü tarihçinin acı kaybı ile sarsılan Ortaylı, görev değişimi sırasında Çağman’ın eteğini öpmüştü. O fotoğrafın Çağman’ın vefatıyla yeniden gündeme gelmesiyle Ortaylı’ya hem o günü, hem etek öpmenin anlamını hem de can dostu Çağman’ı sordum.

13.01.2021

Kıskançlık ilişkiyi bitirdi

Beşiktaş Spor Kulübü eski yöneticilerinden avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun sunucu Ece Erken’le aşk yaşadığını ilk kez bu köşeden okumuştunuz. Ayrılma haberini ve detaylarını yazmak da yine bana nasip oldu...

1.01.2021

İSKİ kokuları geliyor

Cinsel saldırı ve taciz iddiaları nedeniyle CHP İstanbul örgütlerinden pis kokular gelmeye başladı. Ben olayın CHP içindeki ekipler savaşıyla ilgili değilim. Hatta CHP’yle de ilgili değilim. Benim için önemli olan kadınların cinsel saldırı ve taciz olayları karşısında yaşadıkları mağduriyet. Sosyal medyada hakkımda haksız kampanyalar düzenlemesine rağmen Barış Yarkadaş’ın iddialarını ciddiye aldım. Ama cinsel taciz iddiaları karşısında önlem almamakla suçlanan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’yla da konuştum.

3.12.2020