EKSTRA
MENÜ

Tesco Kipa

Tesco Kipa ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tesco Kipa haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 518 Tesco Kipa haberi bulunmuştur.

Tesco Kipa Haberleri

İngiliz Tesco, Kipayı ‘koşullu’ alıyor

İngiliz Tesco, Kipa'yı ‘koşullu’ alıyor

KİPA-Tesco arasındaki ortaklık görüşmelerinde, ‘şartlı anlaşma’ noktasına gelindi. Anlaşma tamamlanırsa, Tesco, Kipa için kasasındaki ‘net nakit’ miktarı hariç 117 milyon dolar ödeyecek.

17.04.2003Ekonomi
Perakendeciler Türkiyeden çıkıyor

Perakendeciler Türkiye'den çıkıyor

Beğendik'in Tecso Kipa'nın 10 mağazasının devri bu yılın sonunda tamamlayacak. Tesco gibi büyük zincirlerin yanında uluslararası perakende devleri de Türkiye operasyonlarını ya küçültüyor ya da ülkeden çıkıyorlar. İşte o devler...

18.09.2015Ekonomi
Kipa’ya yeni CEO

Kipa’ya yeni CEO

TÜRKİYE’nin önde gelen perakende zincirlerinden Kipa’nın CEO’luğuna, Tesco’da 40 yıllık uluslararası tecrübeye sahip Bill O’Neill getirildi.

3.07.2015Ege
İngiliz perakende devi Tescodan rekor zarar

İngiliz perakende devi Tesco'dan rekor zarar

İngiliz perakende devi Tesco, yaklaşık 9,5 milyar dolar zarar açıkladıklarını duyurdu.

22.04.2015Ekonomi
İngiliz devi Migros ile ortaklık için masada

İngiliz devi Migros ile ortaklık için masada

Türkiye'de Kipa markasıyla faaliyet gösteren Tesco'nun Migros ile ortaklık konusunda BC Partners ile masada olduğu belirtildi.

21.02.2014Ekonomi
Kipanın sanal yöneticileri

Kipa'nın sanal yöneticileri

ESCO Kipa’nın perakende sektörüne ilgi duyan üniversite öğrencilerine, sektörü sanal bir oyun ve yarışma ile tanıttığı “Hipermarket Yönetiyoruz” oyununu, İzmirli gençler kazandı.

24.05.2012Ege
Kipa 1000 koli giysi gönderiyor

Kipa 1000 koli giysi gönderiyor

Kipa, sertleşen hava koşullarından özellikle küçük depremzedeleri koruyabilmek için, bölgeye bine yakın giyecek kolisi yolluyor.

27.10.2011Ekonomi
Kipa’dan yardım

Kipa’dan yardım

KİPA, sertleşen hava koşullarından özellikle küçük depremzedeleri koruyabilmek için, bölgeye bine yakın giyecek kolisi yolluyor.

27.10.2011Ege
Tekstilciler gayrimenkule göz dikti

Tekstilciler gayrimenkule göz dikti

Kent nüfusunun artması ve kentsel dönüşümün de etkisiyle mülkiyetlerindeki eski üretim merkezleri, fabrikaları ve mevcut arsaları değerlendiren tekstilciler, 90'lı yıllarda kaynak aktardığı turizm sektörü yerine gözünü gayrimenkule dikti.

10.06.2011Ekonomi
Ege Sağlık el değiştirdi

Ege Sağlık el değiştirdi

İZMİR’deki Gürel Grubu, tek hastane ile devraldığı ve büyütüp beş hastanelik bir zincir haline getirdiği Ege Sağlık Grubu’nu, dünyanın en büyük iki yatırım fonundan ADM ve IFC’nin ortak olduğu güçlü bir konsorsiyuma ait olan Universal Sağlık Yatırımları Holding A.Ş.’ye sattı.

6.05.2011Ege
Kipa butik pastane modeli çalışıyor

Kipa butik pastane modeli çalışıyor

Kipa butik bir pastane modelinde sunduğu taze ve hijyenik unlu mamülleri ile birbirinden farklı yerel lezzetleri, ekonomik fiyatlarla sunuyor.

17.04.2011Ege
Marketlerin kurbanlık fiyatları belli oldu

Marketlerin kurbanlık fiyatları belli oldu

Kurban Bayramı yaklaşırken üreticilerin yanı sıra büyük marketler de kurban satış hazırlıklarını tamamladı.

5.11.2010Ekonomi
Teşvikte ‘topyekün değişiklik’ hazırlığı

Teşvikte ‘topyekün değişiklik’ hazırlığı

İngiltere’deki temaslarını tamamlayan Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, Türkiye’ye dönerken uçakta yaptığı açıklamada teşvik sisteminin yılın sonunda değişeceğini hatırlattı ve “Yeni veriler çıkıyor. Gelişmişlik endeksleri il bazında hazırlanıyor. Teşvik sistemi kesinlikle topyekün yenilenecek” diye konuştu.

19.03.2010Ekonomi
Tesconun Türkiye müjdesi

Tesco'nun Türkiye müjdesi

Türkiye'de “Kipa” adıyla çeşitli şehirlerde süpermarket zinciri olarak faaliyet gösteren İngiliz “Tesco” şirketi, 2010 yılında Türk ürünlerinde 120 milyon sterlin (300 milyon TL) ihracat hedeflediğini duyurdu.

19.03.2010Ekonomi
Smith: Türkiye aklınızdan çıkmasın bu ülkeyi göz ardı edenler kaybeder

Smith: Türkiye aklınızdan çıkmasın bu ülkeyi göz ardı edenler kaybeder

Bir grup işadamı ile İngiltere’ye giden Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, Türkiye ile İngiltere’nin ticareti gerçek dostluğu ifade etmediğini belirtirken, bunu “Buraya iş bağlantısı için gelen Türk işadamlarımız umarım uçak parasını çıkarır, çorba parasıyla kalmazlar” esprisiyle anlattı.

17.03.2010Ekonomi
Marketlerden kurban fiyatlarını sabitledi

Marketlerden kurban fiyatlarını sabitledi

Büyük marketlerin kurban fiyatlarında geçen seneye göre yüzde 50'yi aşkın bir zam var. Kurbanlık siparişlerini 14 Kasım itibarıyla almaya başlayan hipermarketlerde kurban fiyatı 575 lira olarak belirlendi. Geçen sene ise bu rakam 379 ile 430 TL arasında değişiyordu.

17.11.2009Ekonomi
AKP’ye son iki ayda dört vukuat ’dokundu’

AKP’ye son iki ayda dört vukuat ’dokundu’

Sadece son 2 ayda, AKP’lilerin doğrudan içinde bulunduğu ya da yolları AKP ile kesişen isimlerin karıştığı tam 4 ciddi skandal patlak verdi.

7.09.2008Gündem
Turk AKP MP resigns over Tesco land bribery claims

Turk AKP MP resigns over Tesco land bribery claims

Saban Disli, deputy chairman of Turkey's ruling Justice and Development Party (AKP), who was accused of being embroiled in a $1 million rezoning bribery case involving land purchased by Tesco in Turkey, announced Tuesday he resigned from his party duties. (UPDATED)

2.09.2008Gündem
Tesco, kağıtsız teknolojiyi İzmirden yayacak

Tesco, "kağıtsız teknolojiyi" İzmir'den yayacak

Tesco'nun İzmir'de açtığı Kipa Dağıtımı Merkezi'nde kullanılan “kağıtsız teknolojinin” ABD, Polonya, Çin, Malezya ve Japonya'da kurulacak merkezlere uyarlanacağı belirtildi.

4.04.2008Gündem
Sigaranı söndür yüzümü güldür

Sigaranı söndür yüzümü güldür

Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu (TKASK), "4 Şubat Dünya Kanser Günü" dolayısıyla "Sigaranı Söndür, Yüzümü Güldür" sloganıyla bir kampanya başlattı.

29.01.2008Gündem
Yabancı yatırımcı Türkiye’de 50 alışveriş merkezine girdi

Yabancı yatırımcı Türkiye’de 50 alışveriş merkezine girdi

Türkiye’de alışveriş merkezlerinin (AVM) sayısı 179’a ulaşırken, hızla büyüyen sektöre yeni yerli yatırımcılar gibi yabancılar da ilgi gösteriyor.

25.12.2007Kelebek
FT: Koç, Migros’taki çoğunluk hissesini satabilir

FT: Koç, Migros’taki çoğunluk hissesini satabilir

Koç grubunun Migros’taki çoğunluk hissesini satabileceği bildirildi.

21.05.2007Ekonomi
Tüm ChampionSa’lar Gima’ya Endi’ler DiaSA’ya dönüşüyor

Tüm ChampionSa’lar Gima’ya Endi’ler DiaSA’ya dönüşüyor

Fiba Holding’den Gima ve Endi’yi 132.5 milyon dolara alan CarrefourSA, 6 aylık sessizlik döneminin ardından harekete geçmeye hazırlanıyor. Türkiye’de Sabancı Holding ile ortak olan Carrefour, ilk önce tüm ChampionSa’ları Gima, Endi’leri ise DiaSa’ya çevirmeye hazırlanıyor. Böylece CarrefourSA Grubu süpermarket ve indirim marketlerini tek çatı altında birleştirmiş oluyor.

25.11.2005Ekonomi
Tansaş’ı  alan arayı açacak

Tansaş’ı alan arayı açacak

Gima’nın ardından perakende sektörü Tansaş satışına kitlendi. Gima’yı alarak sektörün devi Migros’un 1.5 milyar dolarlık cirosunu yakalayan Carrefoursa, Tansaş’ı da alırsa rakibini 1 milyar dolar geride bırakacak. Aynı durum Migros için de geçerli. Yarışta adı geçen diğer güçlü oyuncu ise Tesco.

7.05.2005Ekonomi
Tansaş’ı  alan arayı açacak

Tansaş’ı alan arayı açacak

Gima’yı bünyesine katıp Migros ile başabaş noktaya gelen Carrefoursa’nın Tansaş’a ilgisi sürüyor. Migros da Tansaş’ı yeniden gündeme alıyor.

7.05.2005Gündem
Tesconun Kipadaki payı yüzde 90.33e yükseldi

Tesco'nun Kipa'daki payı yüzde 90.33'e yükseldi

Tesco Plc'nin çağrı yoluyla aldığı hisselerle birlikte sahip olduğu B grubu hisselerin Kipa'nıntoplam sermayesinin 90.33'ünü oluşturduğu bildirildi.

26.01.2004Ekonomi
Sanayi ve Ticaret Bakanı Coşkun: Yıl sonunda IMF ile stand-by anlaşması yapmayacağız

Sanayi ve Ticaret Bakanı Coşkun: Yıl sonunda IMF ile stand-by anlaşması yapmayacağız

Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun,yıl sonunda IMF ile yeni bir stand-by anlaşması yapılmayacağını söyledi.

24.01.2004Spor Arena
Kipa, 140 milyon dolara İngiliz Tesconun oldu

Kipa, 140 milyon dolara İngiliz Tesco'nun oldu

İngiliz Tesco'yla 2001'den beri flört eden İzmirli Kipa, sonunda 140-160 milyon doları bulacağı tahmin edilen bir fiyata teslim oldu. Kipa'nın çoğunluk hisselerinin Tesco'ya geçişiyle ilgili anlaşma dün imzalandı. Tesco'nun Başkanı Terry Leahy, ‘‘Kipa bizim için büyük fırsat’’ dedi.

11.11.2003Ekonomi
Kipa-Tesco, Bornovada birleşti

Kipa-Tesco, Bornova'da birleşti

Kipa, Tesco ile imzalanan protokol uyarınca Bornova mağazasının içinde bulunduğu tüm parselleri birleştirme işlemlerine ilişkin ön şartların tamamlandığını bildirdi.

24.09.2003Ekonomi
Kipa-Tesco ortaklığı gerçekleşiyor

Kipa-Tesco ortaklığı gerçekleşiyor

Kipa'nın A grubu hisselerinin yüzde 84.33'ünün İngiltere'nin en büyük süpermarket zinciri olan Tesco''ya satışının bazı ön koşulların tamamlanmasıyla gerçekleşeceği bildirildi. Bazı ön koşullar 120 gün içinde tamamlanmazda anlaşma sona erecek.

17.04.2003Ekonomi

Yazar Sonuçları

Aklımda kalan o kareler

İZMİR iş dünyasının yakından tanıdığı isimlerden biriydi Ataman Bükey...

27.03.2021

Migros’ta uyum tamam

Migros’un sahibi Anadolu Grubu, Kipa’dan sonra Uyum Marketleri’de alıyor. Uyum’da çalışanlara satın alma kararı bildirildi ve ihbar süresi başlatıldı. Migros ile Kipa birleşmesini ağustosa erteleyen grup, Uyum’un elindeki 60 marketle özellikle büyük sitelere girmiş olacak.

10.03.2018

İngilizler gerisin geriye

Üniversitelerin işletme bölümlerinde kapsamlı bir vaka çalışmasını hak eden bir alım satım bu aslında.  Ben ancak özet geçebilirim.

22.03.2017

Viva ramazante

Ramazan kolileri malum; makarna, bulgur, un, şeker, hurma filan olur içinde... Avantadır, güzeldir... Ama, bal istersin, tahin helvası çıkar. Zeytinyağı beklersin, çiçekyağı çıkar.

30.07.2010

Beni 15 yıl öncesine götüren fotoğraflar

BAZEN çalışma odamdaki arşivimde saatler nasıl geçiyor anlamıyorum.

12.12.2009

Aynalı çarşı!

İngiliz bankası HSBC’nin kredi kartıyla, İngiliz Aviva’dan sigortalı arabama, Hopa’da petrol arayan İngiliz BP’den benzin aldım, Çanakkale’ye gidiyorum...

18.03.2009

York Dükü Berlusconi gibi

İNGİLTERE Kraliçesi II. Elizabeth’in ikinci oğlu Prens Andrew, kızıl saçlı Sarah Ferguson ile evlendikten sonra York Dükü oldu.

27.05.2004