MENÜ

Termometre

Termometre ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Termometre haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 393 Termometre haberi bulunmuştur.

Termometre Haberleri

Siz hiç mum ışığıyla büyülediniz mi

Siz hiç mum ışığıyla büyülediniz mi

Işıklandırma, kutlama anlarının başrolünü kimseye kaptırmaz. Hele mum ışığı, tek başına bir köşede bile dursa, bir odanın anlamını baştan sona yeniden yazabilir. Mum, sadece ışık değildir çünkü. Sadece onu görürseniz, parlaklığı, fitili, ışığın içinde bulunan siyahi gölge ve çevresine verdiği haleyle mutlu olabilirsiniz.

15.12.2004Kelebek
Ennn kuzeydeki cami

Ennn kuzeydeki cami

Gazprom’un Pestsovo gaz yatağındayım. Yeni biten tesis işletime açılacak ve ben de bu ana şahitlik edeceğim. Başmühendis İvanoviç bana vanalardan birini göstererek, ‘Bunu aç, dört gün sonra gaz Türkiye’de’ diyor. Vanayı indiriyorum ve sirkülasyon başlıyor. Burası Sibirya’da, Kuzey Kutbu’nun hemen altındaki, Yamal-Nenets otonom bölgesi.

25.12.2004Seyahat
Bu yılbaşında hindi piştiğini bile haber veriyor

Bu yılbaşında hindi piştiğini bile haber veriyor

Yılbaşı gecesi kutlamaları için tombala, kuruyemiş, kırmızı iç çamaşırı ve Milli Piyango bileti kadar vazgeçilmez bir unsur da hindi. Son yıllarda tek bir gece ile sınırlı kalmayıp, gündelik hayatımıza daha fazla nüfuz etse de, yılbaşı sofralarında ayrı bir yeri var.

30.12.2004Kelebek
Genelkurmaydan kuş gribi uyarısı

Genelkurmay'dan kuş gribi uyarısı

Genelkurmay Başkanlığı, internet sitesinde yayınladığı yazıyla, yurtdışına çıkacakları Kuş Gribi'ne karşı uyardı.Gribin görüldüğü bölgelere gidenlerin, canlı hayvan pazarları ve kümes hayvanları çiftliklerinden uzak durmaları istenen yazıda, el hijyenine dikkat etmeleri gerektiği belirtilerek, “hastalık görülen bölgelere gitmeden önce, bir sağlık kiti hazırlanması, tüm aşıların yaptırılması” önerisinde bulunuldu.

16.10.2005Gündem
Nereden geldiğini bilmediğin şeyi yeme

Nereden geldiğini bilmediğin şeyi yeme

‘Dana delirdi.. Kuş grip oldu’ derken, gıdaların yarattığı tehlikelerle hayatımız kabusa döndü. Tavuktan kaçar, yumurtayı ellemez olduk. Oysa, gıdaların oluşturabileceği biyolojik tehlikeleri, pişirme ve saklamaya dikkat ederek önlemek olası. Uzmanların önerisi en iyisi nereden geldiğini bildiğiniz ürünü almaya çalışın.

17.11.2005Kelebek

Sibirya’dan kıyamet soğukları geliyor

Sibirya üzerinde oluşmaya başlayan 800 kilometre yarıçaplı soğuk hava cephesi, 100 yıldan bu yana görülmemiş soğukları da beraberinde getiriyor. Önümüzdeki haftadan itibaren önce Rusya’nın güney bölgesini etkileyecek olan soğuk hava, 20 Ocak’tan itibaren Türkiye’yi de etkisi altına alacak. Sibirya’nın Novosibirsk kentinde termometreler, şimdiden eksi 42 dereceyi gösteriyor.

14.01.2006Dünya
Rüzgar soğuğu ne, hissedilen sıcaklık ne

Rüzgar soğuğu ne, hissedilen sıcaklık ne?

Rüzgar, hava sıcaklığını olduğundan daha soğuk hissetmemize yol açabilir. Buna rüzgarın soğutucu etkisi denir. Soğuk havanın esen kuvvetli rüzgarlar tarafından el, yüz, kulak gibi çıplak yüzeylerdeki etkisi bilinip ona göre giyinilerek sokağa çıkılıyor. Kış sabahları Amerikan TV’lerinde rüzgar soğuğuna göre halkın kafasındaki "bu gün nasıl giyinelim?" sorusuna yanıt veriliyor.

27.01.2006Spor
Sahte ilaç operasyonu

Sahte ilaç operasyonu

Üsküdar'da bir imalathaneye düzenlenen operasyonda, çok miktarda sahte ilaç ele geçirildi.

18.03.2006Gündem
Adanada sıcaklık 58 derece

Adana'da sıcaklık 58 derece

Çöl sıcağının etkisi altındaki güney illerinde kentler sıcaktan kaçış nedeniyle boşaldı.

7.08.2006Gündem
Antalya 50

Antalya 50

Antalya’da Valilik önündeki termometre dün öğle saatlerinde sıcaklığı 50 derece olarak gösterdi. Nem oranının yüzde 86 olduğu Antalya’da caddeler ve sokakların boş olduğu gözlenirken, insanlar plajlar ve havuzlara akın etti.

21.08.2006Gündem
Türkler İrana ısındı, ABD ve ABden soğudu

'Türkler İran'a ısındı, ABD ve AB'den soğudu'

Alman Marshall Fonu (GMF) tarafından Amerika ve Avrupa'da her yıl yapılan “Transatlantik Eğilimler” başlıklı kamuoyu araştırmasında Türk halkının ABD ve AB'den soğuduğu, İran'a ise yakınlaştığı iddia edildi.

6.09.2006Gündem
Babacan: Cari açığın kaynağı enerji ithalatı

Babacan: Cari açığın kaynağı enerji ithalatı

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, cari açığın nereden kaynaklandığına çok dikkat etmek gerektiğini belirterek, “2006 yılında enerji ithalatına fazladan 16,5 milyar dolar ödendi” dedi.

14.12.2006Ekonomi
Babacan: Sıcak parayı ölçecek termometre yok

Babacan: Sıcak parayı ölçecek termometre yok

Devlet Bakanı Ali Babacan, son dönemde yaşanan sıcak para tartışmalarına ilişkin "Portföy yatırımında sıcaklığı ölçecek termometre yok" dedi. Babacan, kısa süreli giriş çıkışlara karşı bir önlem uygulamayacaklarını açıkladı.

14.12.2006Ekonomi
Blogcu.com satıldı

Blogcu.com satıldı

İnternet Teknolojileri alanında etkinlik gösteren, İnternet girişim firması Nokta, Türkiye’nin en büyük blog sitesi www.blogcu.com’u da portföyüne ekledi. Yeni nesil Web girişimleri odağında yatırımlarını ve girişimlerini sürdüren Nokta İnternet Teknolojileri, Blogcu.Com’un kullanıcıları tarafından oluşturulan özgür ve özgün içeriği ile daha da geniş kitlelere ulaşmasını hedefliyor.

22.04.2007Gündem
Burka değil sıcaktan

Burka değil sıcaktan

Hindistan’ın kuzeyi ve Pakistan’ın büyük bir kısmını etkisi altına alan kızgın çöl fırtınasının yol açtığı aşırı sıcaklardan ötürü bir haftada 120 kişi hayatını kaybetti.

11.06.2007Dünya
Sıcaklar can almaya başladı

Sıcaklar can almaya başladı

Çarşamba günü beklenenen çöl sıcakları şimdiden ülkeyi esir aldı. Kendini sahillere atanlar serinlemeye çalışırken bu imkanı bulamayan milyonlarca kişi evlerine hapsoldu.Günün en sıcak haberi Fethiye'den geldi. İlçede termometreler 51 dereceyi gösterirken bir kişi de hayatını kaybetti.

24.06.2007Gündem
Fethiye’de hava 51 derece

Fethiye’de hava 51 derece

Afrika’dan yarın gelmesi beklenen sıcak hava dalgası, bugünden yurdu etkilemeye başladı.

24.06.2007Gündem
Sıcaklık daha da artacak

Sıcaklık daha da artacak

“Afrika sıcakları” adı verilen hava kütlesi tüm Türkiye'^de etkisini gösteriyor. Uzmanlar özellikle sıcak ve nemin fazla olduğu yerlerde güneş çarpması riskinin daha fazla olduğunu bildirdi.

25.06.2007Sağlık
Bingöl Dağları’nda şafak söküyor

Bingöl Dağları’nda şafak söküyor

Türkiye’nin en gizemli coğrafyası Bingöl, bir yandan yavaş yavaş terörün etkisini üzerinden atmaya, diğer yandan dünyaya açılmaya çalışıyor. Yıllardır dışarıya kapalı yüce dağları, hakikaten sayısı binlere ulaşan gölleri, bir doğa mucizesi olan yüzen adaları, kıyıda köşede kalmış ören yerleri, yeryüzünün en eski yollarından biri olan Urartu Yolu, yaylaları, birbirinden güzel vadilere kurulmuş köyleri, sıcak, içten, samimi insanları ile dünyanın en güzel yerlerinden biri. Üç günlük bir turda bu güzellikleri tanımaya çalıştık. Gündoğumunda dağların renginin mordan kırmızıya geçişini, küçük göllerin ovaya serpilmiş bir avuç pırlantaya dönüşmesini izledik.

5.08.2007Seyahat
TSE standardı kalkınca oyuncaklar zehir saçmaya başladı

'TSE standardı kalkınca oyuncaklar zehir saçmaya başladı'

Ankara Ticaret Odası (ATO), ithal ürünlerin tabi tutulduğu TSE standart zorunluluğunun kaldırılmasının ilk etkisinin oyuncaklarda görüldüğünü belirterek, AB'nin direktifi doğrultusunda, 768 üründe TSE standart zorunluluğunu kaldıran Türkiye'nin, sağlığa zararlı ürünlerle dolduğunu bildirdi.

18.08.2007Ekonomi
Antalyada termometre 50 dereceyi gösterdi

Antalya'da termometre 50 dereceyi gösterdi

TURİZM kenti Antalya'daki termometreler bugün hava sıcaklığını 50 derece olarak gösterdi. Hava sıcaklığı gölgede 36 derece olurken, kentteki nem oranı ise yüzde 68 olarak ölçüldü.

25.08.2007Gündem
Türkiye ABD, AB ve İran’a karşı soğuyor

Türkiye ABD, AB ve İran’a karşı soğuyor

Alman Marshall Fonu (GMF- German Marshall Found) tarafından gerçekleştirilen "Transatlantik Eğilimler" araştırmasına göre Türklerin Amerika ve AB’ye karşı hisleri önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda soğumaya devam etmiştir.

6.09.2007Dünya
Yola tek başlarına çıktılar, İstanbul’da karşılaştılar, şimdi Hindistan’a gidiyorlar

Yola tek başlarına çıktılar, İstanbul’da karşılaştılar, şimdi Hindistan’a gidiyorlar

İsviçreli Monika Brandli ve Fransız Ludoviz Cossutta, tekdüze hayatlarından sıkılıp kendilerine olağandışı maceralar aradı. Bisikletle dünya turuna çıkan ikilinin yolu İstanbul’da, Aksaray otobüs durağında kesişti. Tanışmalarına bisikletlerinin üzerindeki ağzına kadar dolu sırt çantaları vesile oldu. İki gezgin, İstanbul’un sokaklarında yürüyüp, yaşadıkları maceraları birbirleriyle paylaştı. Yola birlikte devam etme kararı aldı. Geçen hafta İran, Pakistan, Hindistan rotası için birlikte yola çıktı.

30.09.2007Kelebek
Cinler, periler hakkında bilmek istedikleriniz

Cinler, periler hakkında bilmek istedikleriniz

Araştırmalar gösteriyor ki, günümüzde cinlere geçmişteki kadar inanılıyor. Ama yaşanan olaylar cinlerden daha çok insanları işaret ediyor sanki insan denen yaratık, bir başka olmayan canlı türüne kendi enerjisiyle yaşam veriyor gibi... Bir diğer yön ise, cinlere inanmak için kaynak ve dayanak kabul ettiğimiz kutsal kitaplar başka birşey anlatıyor olamazlar mı?

1.02.2008Astroloji
Deniz fenerleri turizmin hizmetinde

Deniz fenerleri turizmin hizmetinde

Yıllardır gemilere ve denizcilere kılavuzluk yapan, sayısız tehlikelerin önlenmesinde öncülük eden deniz fenerleri, ülke tanıtımı ve denizciliğin sevdirilmesine de katkıda bulunuyor.

14.06.2008Gündem
Alanyada sıcaklık 53 derece

Alanya'da sıcaklık 53 derece

ANTALYA'nın Alanya İlçesi'nde belediyeye ait termometre bugün 53 dereceyi gösterdi. Havanın en sıcak olduğu öğle saatlerinde ilçede hayat durdu.

25.06.2008Gündem

Yazar Sonuçları

Güneş; hem dost hem düşman

Güneş... Sıcaklığıyla içimizi ısıtırken bir yandan da onunla dost olmanın katı kuralları olduğunun altını çiziyor. İşte, kendimizi onun kollarına teslim etmeden önce mutlaka bilmemiz gerekenler...

28.06.2005

Seyahatte sağlık çantanız yanınızda olsun

Dünya Sağlık Örgütü, önemli sağlık risklerinin bulunduğu, özellikle gelişmekte olan ülkelere, bazı ilaçların bulunmadığı yerlere seyahat edenlerin yanlarına sağlık çantası almalarını öneriyor.

30.10.2005

Küçük Irmak Hanım’ın küresel ısınmayla ilgili büyük önerileri

Avrupa Çevre Ajansı’nın "Avrupa’nın Değişen İkliminin Etkileri" adlı raporunda deniz ve buzullarla ilgili çarpıcı tespitler var.

30.04.2006

Sinan’la hafta sonu kaçamakları

İnsan sevgilisiyle, kocasıyla kaçamak yapar. Biz oğlumuzla yapıyoruz! İki hafta sonumuzu Bodrum’un farklı köşelerine kaçarak yaşadık.

30.06.2006

İstanbul’un ilk gökdeleni tarihi eser oluyor

ZİNCİRLİKUYU’daki Karayolları binası benim gözümde hálá bir gökdelendir. Şu anki görüntüsü itibarıyla olsa olsa "serpilmiş apartman" olarak değerlendirilebileceğinin farkındayım.

8.03.2007

Yunuslarla yüzdük balinalar eşlik etti

Bu hafta bu sayfayı iyice tatile ayırmış olduk sanırım. Ama tam da zamanı...

13.07.2007

Sıcak havada fanteziler

Bu diyarda 40 derece sıcaklığa neredeyse "hava serin" diyeceğiz. Onca yıl böyle sıcak görmedim. Daha da önümüzde koskoca ağustos ve eylülün yarısı var.

27.07.2007

Kozmetiklerin ömrü ne kadar

Yaz aylarında özellikle de termometre 30 derecenin üzerinde göstermeye başladığında, kadınların da önemli bir sorunu günyüzüne çıkıyor: Küçük birer servet karşılığında satın alınan kozmetik ürünlerinin ömrü sıcaklarda ne kadar azalıyor?

2.08.2007

10 Kasım

HER ne kadar, tam da mesai saatinin başlangıcına denk geldiği için "9’u 5 geçe"den kuşkularımız olsa bile, kesin olarak 10 Kasım’da vefat ettiğinden eminiz, Atatürk’ün.

9.11.2007

Bazı ürün ve fiyatların direnişi sürüyor, bir bölümünde ise gerileme eğilim devam ediyor

3 Mart’ta açıklanan rakamlar bazı kesimlerde enflasyona yönelik endişeleri artırdı.

10.03.2008

İlkyardım çantasını ihmal etmeyin

Acil durum çantası-ilkyardım kitine hiç aklınıza gelmeyecek zamanlarda ihtiyaç duyabilirsiniz.

30.03.2008