MENÜ

Termometre

Termometre ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Termometre haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 392 Termometre haberi bulunmuştur.

Termometre Haberleri

Almanya’da kışın en soğuk günü yaşandı

Almanya’da kışın en soğuk günü yaşandı

Almanya’da bu kışın en soğuk günü yaşandı. Bavyera’da hava sıcaklığı -26 derece olarak ölçüldü.

7.01.2017Dünya
İşte 3 G: Gar, gış, gıyamet ...Ve dördüncü G: Gaz

İşte 3 G: Gar, gış, gıyamet ...Ve dördüncü G: Gaz

GERİDE bıraktığımız hafta, soğuk hava tüm yurtta etkisini gösterdi. Antalya’ya 23 yılın ardından ilk kez kar düştü. Kars, Ardahan ve Erzurum’da termometre eksi 22’yi gördü. Bu soğuk havalar, siyasete de damgasını vurdu, özellikle de illerdeki yöneticilerini sık sık Ankara’ya toplantıya davet eden AK Parti yönetimini etkiledi.

24.12.2016Gündem
Böke: Türkiye tarihinde bir ilk oluyor

Böke: 'Türkiye tarihinde bir ilk oluyor'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, Türkiye'nin tarihinde ilk kez, yeni bir mali yıla, daha yasalaşmadan geçerliliğini yitiren bütçeyle girdiğini savundu.

16.12.2016Ekonomi
Gurmelerin standardı belirlendi

Gurmelerin standardı belirlendi

Gıdaların kalitesini analiz eden ve halk arasında "gurme" olarak bilinen tadımcılar için mesleki standartlar belirlendi. Terazi, termometre ve alarmlı saat gibi ekipmanları kullanacak olan bu kişiler, tadıma başlamadan en az 30 dakika öncesinden itibaren sigara içmeyecek, bir saat öncesinden hiçbir şey yemeyecek

10.12.2016Ekonomi
Lüks villaya yapılan baskında sihirli mantar bulundu

Lüks villaya yapılan baskında 'sihirli mantar' bulundu

MUĞLA’nın Datça İlçesi’nde, polisin lüks bir villaya yaptığı uyuşturucu baskınında, Türkiye’de ender olarak görülen, yiyen kişilerde halüsinasyonlar gördüren zehirli mantar türü olan ve 'sihirli mantar' olarak adlandırılan 'Magic Mashroom' ele geçirdi. Operasyon kapsamında 2 kişi gözaltına alındı.

3.12.2016Gündem
İklimde ‘yeryüzü cehennemi’ endişesi

İklimde ‘yeryüzü cehennemi’ endişesi

Ortadoğu’yu kasıp kavuran sıcaklıklar önümüzdeki yıllarda daha da yükselecek. Bu yıl İran ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde ısı kimi zaman 50 derecenin üzerinde ölçüldü. Bu dalganın, “yeryüzüne cehennemi getirecek” küresel ısınmanın açılış perdesi olabileceği belirtiliyor.

13.08.2016Dünya
İstanbul yanıyor Termometreler 38 dereceyi gösterdi

İstanbul yanıyor! Termometreler 38 dereceyi gösterdi

İstanbul'da termometreler 38 dereceyi gösterince vatandaşlar kendilerini sahil kenarlarına attı. Sıcak havadan bunalan köpekler boğazın serin sularında yüzerken, kuşların ise süs için yapılan fıskiyeden su içtikleri görüldü.

18.06.2016Gündem
Adanada termometreler 41 dereceyi gösterdi

Adana'da termometreler 41 dereceyi gösterdi

Adana'da termometreler 41 dereceyi gösterirken, vatandaşlar serinlemek için çeşitli yollara başvuruyor.

18.06.2016Gündem
Buzdolabını kim icat etti

Buzdolabını kim icat etti?

Uzun yıllara yayılan bir buluş. Peki, buz dolabının icadında birkaç kişinin mi yoksa bir kişinin mi emeği var? İşte Buzdolabını kim icat etti sorusunun cevabı..

4.05.2016Gündem
Termometreler 29 dereceyi gösterdi, İstanbullular sahillere akın etti

Termometreler 29 dereceyi gösterdi, İstanbullular sahillere akın etti

İstanbul’da öğle saatlerinde termometreler 29 dereceyi gösterince vatandaşlar sahillere akın etti. Havanın sıcak olmasını fırsat bilen bazı vatandaşlar balık tutarken bazıları da parklar da yürüyüş yaptı.

16.04.2016Haber
İstanbulda termometreler 29 dereceyi gösterdi

İstanbul'da termometreler 29 dereceyi gösterdi

İstanbul’da öğle saatlerinde termometreler 29 dereceyi gösterince vatandaşlar sahillere akın etti. Havanın sıcak olmasını fırsat bilen bazı vatandaşlar balık tutarken bazıları da parklar da yürüyüş yaptı.

16.04.2016Gündem
Bünyamin Sürmeliden Mavi Misket: Yağmur artacak kar azalacak

Bünyamin Sürmeli'den Mavi Misket: Yağmur artacak kar azalacak

Ekranların ‘havayı koklayan adam’ı Bünyamin Sürmeli kitap yazdı. Küresel ısınmanın ne tür bir bela olduğunu hâlâ anlamadıysanız ‘Mavi Misket’i okumalısınız. Meteorolog Sürmeli size tahmin yapmanın sırrını veriyor.

8.04.2016Keyif
Buzdolabını kim icat etti

Buzdolabını kim icat etti?

Uzun yıllara yayılan bir buluş. Peki, buz dolabının icadında birkaç kişinin mi yoksa bir kişinin mi emeği var? İşte Buzdolabını kim icat etti sorusunun cevabı..

17.02.2016Gündem
Tüm zamanların en sıcak şubat ayı yaşanıyor

Tüm zamanların "en sıcak şubat" ayı yaşanıyor

Dün ve bugün üst üste şubat ayı sıcaklık rekorları kırıldı. 2010 Şubat'ında 23.2 dereceyi gören İstanbul'da dün ve bugün bu sıcaklığın çok üstüne çıkıldı. Bugün saat 12.30 itibari ile Sarıyer'de 24.5, Pendik'te de 24.7 derece sıcaklık ölçüldü. İstanbul dün de 25.6 dereceyi gördü. Rekor sıcaklıklarda güney yönlü rüzgarların esmesi etkili oluyor.İzmir'de de durum farklı değil. Burada da üst üste sıcaklık rekorları kırıldı. Dün 26.3 derecenin ölçüldüğü Bornova'da bugün saat 12.30 itibari ile ölçülen sıcaklık 26.4'u buldu. Haber-Kamera: Sinana BİLGİLİ - Cengiz ÇOBAN - Enver ALAS / İstanbul - DHA

16.02.2016Haber
Tüm zamanların en sıcak Şubat ayı yaşanıyor

Tüm zamanların 'en sıcak' Şubat ayı yaşanıyor

Dün ve bugün üst üste Şubat ayı sıcaklık rekorları kırıldı.

16.02.2016Gündem
İstanbulda termometreler 24 dereceyi gösterdi

İstanbul'da termometreler 24 dereceyi gösterdi

 İstanbul'da soğuk ve yağışlı günlerinardından güneşli havayı gören vatandaşlar, tatil gününü de fırsatbilerek sahile akın etti. Termometreler ise 24 dereceyi gördü.

14.02.2016Haber
Vücut ısısının düşmesine ve donmalara dikkat

Vücut ısısının düşmesine ve donmalara dikkat

Bilindiği halde dikkate alınmayan konulardan biri vücut ısısının düşmesi (hipotermi) ve donma. Şehir hayatında bu konu çok gündeme gelmesede kırsal kesimde, açık arazide çalışanlarda, evsizlerde, yaşlı ve çocuklarda hipotermi önemli bir konu.

19.01.2016Sağlık
İstanbulda lapa lapa kar yağışı sürprizi

İstanbul'da lapa lapa kar yağışı sürprizi

İstanbul'da geçen Çarşamba günü başlayan kar yağışı yılbaşından sonra etkisini yitirirken bazı bölgelerde yer yer etkili olmaya devam ediyor. Kar yağışının bugün kenti terk edeceği beklenirken bazı bölgelerde lapa lapa kar yağışı gerçekleşti.

2.01.2016Gündem
Kafanızı kurcalayan soru kalmasın

Kafanızı kurcalayan soru kalmasın!

Neden beş parmağımız var? Ölü taklidi yaparak köpekbalığı saldırısından kurtulma ihtimalimiz var mı? Bir gökdelenin boyunu nasıl ölçebilirim? Tavşanlar neden zıplar? Daha hızlı yüzmemizi sağlayacak mayo yapılamıyor mu? Kahverengi ve beyaz şeker arasındaki fark nedir? İşte bilim dünyasının ışık tuttuğu ve çok sorulan o soruların yanıtları...

17.10.2015Teknoloji
Almanya’ya ilk kar yağdı

Almanya’ya ilk kar yağdı

Yaz sezonun bitmesiyle beraber Sonbahar mevsimin ilk haftasında Almanya’nın Bavyera eyaletin Avusturya’ya sınır olan Garmisch-Patenkirchen’de Almanya’nın en yüksek dağı olan 2 bin 962m. yüksekliğindeki ‘Zugspitze’ zirvesine Cuma günü ilk kar yağdı.

5.09.2015Avrupa
Uşakta sıcak hava bunalttı

Uşak'ta sıcak hava bunalttı

Uşak'ta öğle saatlerinde 43 dereceye kadar ulaşan hava sıcaklığı hayatı olumsuz etkiledi.

25.07.2015Gündem
Termometreler 44ü gösterdi

Termometreler 44'ü gösterdi

ADANA'da Ramazan Bayramı'nın 3'üncü gününde parklardaki termometreler 44 dereceyi gösterirken, tatil yörelerine gidenler nedeniyle, şehir adeta bomboş kaldı.Yüksek nem oranıyla birlikte hissedilen sıcaklığın daha da yüksek seviyelere ulaştığı Adana'da bugün termometreler 44 dereceyi gösterdi. Sıcak havalardan bunalan bir çok kent sakini, yayla ve deniz evine dinlenmeye giderken, kentte kalan vatandaşlar parklarda serinlemeye çalıştı. Kent merkezindeki Atatürk Parkı'na giden vatandaşlar, ağaç gölgelerinde serinlemeye çalışırken, boşalan caddeler hayalet şehri andırdı. Sıcaklıkların önümüzdeki günlerde devam etmesi bekleniyor.

19.07.2015Haber
Sıcaklar binden fazla kişiyi ölüme götürdü

Sıcaklar binden fazla kişiyi ölüme götürdü

Haziran sonu ve Temmuz ayının ilk iki haftasında Orta Avrupa’yı kavuran anormal sıcaklar Avrupa’da binden fazla kişinin ölümüne yol açtı.

19.07.2015Avrupa
Termometre 40 dereceyi gösterdi Adana boşaldı

Termometre 40 dereceyi gösterdi Adana boşaldı

Adanalılar, aşırı sıcak venemli hava nedeniyle yayla ya da denizlere giderken şehirde kalanlarsulama kanalları ve parklarda serinlemeye çalıştı.Türkiye'yi etkisi altına alan sıcak ve nemli hava bugün Adana'daetkisini gösterdi. Termometrenin 40 dereceyi gösterdiği Adana'da nem ilebirlikte hissedilen sıcaklık 45 dereceye çıkıyor. Aşırı sıcak ve nemlihavadan dolayı hafta sonu Adana'da kimse kalmadı.Sıcaktan bunalan Adanalılar çareyi yayla ya da denize gitmekte buldu.Bu nedenle 2 milyon nüfuslu Adana'da hafta içi sürekli trafiğin olduğucadde ve bulvarlar bomboş kaldı. Sıcak nedeniyle Adana terk edilmişşehir gibi oldu. Şehirde kalan vatandaşlar park ve sulama kanallarınagiderek serinleme yöntemini seçti. DSİ'ye ait sulama kanallarına girençocukların köpükle yüzmesi dikkat çekti. Parka gelen vatandaşlar daevlerin çok sıcak olduğunu, burada ağaç gölgelerinde serinlemeyeçalıştıklarını söyledi.

12.07.2015Haber
Narkotikçileri bile şaşırtan sera

Narkotikçileri bile şaşırtan sera

KARTAL’da evinin arka bahçesine kurduğu özel donanımlı serada, toprak kullanmadan ürettiği hint kenevirlerini esrar haline getirerek marketinde satan M.S.D. narkotik polisine yakalandı. Narkotim ekipleri ilk kez karşılaştıkları su içinde üretim yöntemi karşısında şaşkınlık yaşadı.

23.05.2015Gündem
Termometreler 48 dereceyi gördü

Termometreler 48 dereceyi gördü!

Adana'da meteoroloji tarafından gölgede 38 derece ölçülen hava sıcaklığı güneşe direkt maruz kalan termometre 48 derece gösterdi. Sıcaktan bunalan çocuklar sulama kanallarına akın etti.    Soğuk geçen mart ve nisan ayından sonra mayıs ortalarında Adana'da sıcak ve nemli hava etkili olmaya başladı. Bugün meteoroloji, internet sitesinde Adana'da hava sıcaklığını gölgede 38 derece gösterdi. Ancak Atatürk Parkı'nda bulunan ve güneşe direkt maruz kalan termometre sıcaklığı 48 derece olarak ölçtü. Bu sıcak ve nemli havadan bunalanlar parklara ve sulama kanallarına akın etti.Özellikle sıcak havadan bunalan çocuklar DSİ'ye ait sulama kanallarına girerek serinleme yöntemini seçti. Çocuklar havaların mayıs ayı olmasına rağmen yaz sıcağı gibi olduğunu belirterek, "Havuz bize çok uzak olduğu için serinlemek için kanala giriyoruz. Hava çok sıcak ancak böyle serinliyoruz" dedi.İHA

19.05.2015Haber
Adanada termometre 48 dereceyi gösterdi

Adana'da termometre 48 dereceyi gösterdi

Adana'da meteoroloji tarafından gölgede 38 derece ölçülen hava sıcaklığı, güneşe direkt maruz kalan termometrede 48 derece olarak göründü. Kentte sıcaktan bunalan çocuklar sulama kanallarına akın etti.

19.05.2015Gündem
Buzdolabından kuluçka makinesi yaptı

Buzdolabından kuluçka makinesi yaptı

 Antalya’nın Demre ilçesinde yaşayan ortaokul mezunu genç, yaptığı kuluçka makinesiyle hayvan yumurtalarından üretim sağlamayı başardı.    Demre ilçesinde beyaz eşya tamir dükkanında çalışan 21 yaşındaki ortaokul mezunu Ömer Soydan, kuluçkaya yatmayan tavuk, ördek, kaz, bıldırcın gibi hayvanların yumurtalarını, buzdolabından oluşturduğu kuluçka makinesiyle yeniden hayat veriyor. Yaptığı makinesinde kuluçkaya yatan bir hayvan ortamının aynısı olduğuna değinen Soydan, üretimde yüzde 80 başarı elde ettiğini ifade ederek, "Makinemde ampullerle kuluçka döneminde anne hayvanın verdiği ısıyı sağlayarak yumurtaların içindeki sıvının donmasını önlüyoruz. Makinede ayrıca termometre, yumurtadan çıkacak hayvanların yumurtayı kırabilmeleri için nem oluşturucu su kabı var. Fan sistemi koyduk, içerideki havayı sirkülasyon yapsın diye. Bunun yanında çevirme motoru da koyduk. Yumurtaları günde 4 saatte bir 45 derece açıyla çeviriyor. Bu içerideki civcivin zara yapışmasını önlüyor" diye konuştu.  Kuluçka makinesini yapmaya çalıştığı bobinaj dükkanında başladığını anlatan Soydan, "Daha önce imkanlarım kısıtlıydı.Kuluçka makinesini daha önce daha değişik şekillerde denedim. Köpüğün içinde yapıyordum, onlardan hayvan çıkartıyordum ama onlardan zayiatım çok oldu. 20 yumurtadan 7-8 civciv alıyordum. Bunu zamanla geliştirdim, internetten araştırma yaptım. Şimdiki verimim ise yüzde 80" dedi.  Kuluçka makinesini yapmasındaki amacın hayvanlara olan merakı nedeniyle olduğunu söyleyen 21 yaşındaki genç, sadece tavuk, ördek, bıldırcın gibi hayvanlarda kalmayıp, imkanlar doğrultusunda tüm hayvan yumurtalarından üretim sağlayabileceğini ifade etti. Soydan, "Bizim amacımız kuluçkaya yatmayan hayvanların yumurtasının 7-14 günlük taze olduğu sürece buradaki makinemizde çıkartabiliyoruz. Her tür hayvan için makinemizi ona göre ayarlıyoruz. Civcivler çıktıktan sonra aynı annesinin altındaki sıcaklığı yakalasın diye ayrı bir yerde, ampul koyarak o sıcaklığı veriyoruz. Tabi bunun

10.03.2015Diğer Videolar
Vitaminle üretilen hint kenevir serasına baskın

Vitaminle üretilen hint kenevir serasına baskın

İstanbul'da, bir eve düzenlenen operasyonda, özel ışıklandırma, ısıtma ve vitamin ilaçlarıyla üretilen hint keneviri serası ele geçirildi. Hint keneviri üretmeyi internette öğrendiğini söyleyen işletme fakültesi mezunu G.B ve Nijeryalı arkadaşı R.A tutuklandı.

27.01.2015Gündem

Yazar Sonuçları

Hohlasan gök buğulanacaktı

“Öyle güzel ki ölürüm artık

8.01.2017

Mini mini bir kuş donmuştu

SOKAKTA yaşayanlara, sokakta çalışanlara kış erken gelir.

18.11.2016

Orantısız kızgınlık!

Kızgınlık duygusu engellememiz gereken bir his değil yeter ki kontrollü bir şekilde doğru ifade edilsin.

4.03.2016

Yetiş Ayşe

Yetiş Ayşe’nin kanatsız yardım melekleri iyi ki varsınız.

16.03.2015