MENÜ

Termometre

Termometre ile ilgili tüm haberleri, son dakika Termometre haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Termometre haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 387 Termometre haberi bulunmuştur.

Termometre Haberleri

Adanada termometreler 40 dereceyi gösterdi

Adana'da termometreler 40 dereceyi gösterdi

Adana'da parklardaki termometreler, 40 derece sıcaklığı gösterdi. Kent merkezinde gölgede hava sıcaklığı 33 derece olarak ölçülürken, yüksek nem oranıyla birlikte hissedilen sıcaklığın oldukça yükseldiği kentte, dışarıya çıkanlar serin ve gölge yerleri tercih etti. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü tatilini fırsat bilen vatandaşlar, Atatürk Parkı'nda ağaç gölgelerinde serinlemeye çalıştı. Bazı kişiler, serinlik için süs havuzundaki suda el, yüz ve başını yıkadı.

1.05.2018Haber
Adanada termometreler 39 dereceyi gösterdi

Adana'da termometreler 39 dereceyi gösterdi

Adana'da mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığı nedeniyle termometreler 39 dereceyi gösterdi. Sıcaktan bunalan vatandaşlar kendilerini parklara attı.

25.04.2018Haber
Adanada termometreler 39 dereceyi gösterdi

Adana'da termometreler 39 dereceyi gösterdi

Adana'da mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığı nedeniyle termometreler 39 dereceyi gösterdi. Sıcaktan bunalan vatandaşlar kendilerini parklara attı.

25.04.2018Gündem
Bir zamanların deviydi Zarar açıkladı, işten çıkarmalara başladı

Bir zamanların deviydi! Zarar açıkladı, işten çıkarmalara başladı

Telekomünikasyonda akıllı telefon öncesi döneme damgasını vuran Finlandiyalı Nokia, telefon pazarında liderliği Apple ve Samsung'a kaptıralı uzun zaman oldu. Şirket, 2016'da girdiği dijital sağlık işinde de zorlanıyor.

16.02.2018Ekonomi
Ocak ayı ama yazı aratmadı

Ocak ayı ama yazı aratmadı

İstanbul'da ocak ayı bitti ancak kış bir türlü gelmedi. Geçtiğimiz yıllarda bugünlerde kar yağışı kentte hayatı felç etmişti. Bugün İstanbul'da hava sıcaklığı mevsim normallerin üzerine çıktı. Kentte termometre 16.6 dereceyi gösterdi. Yazdan kalma havanın tadını çıkarmak isteyenler piknik alanlarına koştu, meydanlara akın etti. İstanbul'da bugün en sıcak yer 16.6 derece ile Şile oldu. Şile'yi 15.3 derece ile Sarıyer takip etti. Eyüp ve Şişli'de ise hava sıcaklığı 14 derece oldu. Taksim Meydanı, İstiklal Caddesi güneş ve sıcak havanın keyfini çıkarmak isteyenlerle doldu. Maltepe'de vatandaşlar parklarda ve deniz kenarlarında güneşin tadını çıkardılar. Bazı kişiler de sahildeki çay bahçelerinde aileleriyle vakit geçirdi.Çocuğuyla birlikte parka gelen Hasan Okatan, "Hava çok güzel ama zamansız normalde karın yapması gerekiyor. Soğuk olması gerekiyor ki mevsimi yaşayalım. Hava güzel olunca biz de çocuklarla bu havayı değerlendirdik" diye konuştu.Torunlarıyla birlikte piknik yapmaya gelen Neriman Kara da, "Güzel havayı değerlendirelim diye torunları aldık piknik yapmaya geldik. Torunlarla güzel vakit geçiriyoruz" diye konuştu.

30.01.2018Haber
İstanbulda Ocak yandı Herkes sokakta

İstanbul'da 'Ocak' yandı! Herkes sokakta

İstanbul'da ocak ayı bitti ancak kış bir türlü gelmedi. Geçtiğimiz yıllarda bugünlerde kar yağışı kentte hayatı felç etmişti. Bugün İstanbul'da hava sıcaklığı mevsim normallerin üzerine çıktı. Kentte termometre 16.6 dereceyi gösterdi. Yazdan kalma havanın tadını çıkarmak isteyenler piknik alanlarına koştu, meydanlara akın etti.

30.01.2018Gündem
Putin’den eksi 7’de ‘sağlık’ gösterisi

Putin’den eksi 7’de ‘sağlık’ gösterisi

RUSYA Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’da 18 Ocak gecesi kutlanan Hz İsa’nın vaftiz edilmesi etkinliklerini fırsat bilerek ülkesi ve dünyaya ‘turp gibiyim’ mesajı verdi. Başkan Putin, termometre eksi 7 dereceyi gösterdiği sırada buz gibi sulara girdi.

19.01.2018Dünya
Putin’den “Turp gibiyim” gösterisi

Putin’den “Turp gibiyim” gösterisi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’da 18 Ocak gecesi kutlanan İsa Peygamberin vaftiz edilmesi etkinliklerini fırsat bilerek ülkesi ve dünyaya “turp gibiyim” mesajı verdi. Putin, termometre eksi 7 dereceyi gösterdiği sırada buz gibi sulara girdi.

19.01.2018Dünya
Casiodan güneş ışığıyla şarj olan saat

Casio'dan güneş ışığıyla şarj olan saat

CES 2018 kapsamında birçok marka ürünlerini tanıttı. Bu markalardan biri olan Casio, etkinlikte G-Shock Rangeman GPR B-1000 ve sınırlı sayıdaki Pro Trek WSD-F20 akıllı saatlerini tanıttı.

10.01.2018Teknoloji
Hassas terazi ünlü oyuncuyu ele verdi

Hassas terazi ünlü oyuncuyu ele verdi

DİZİ ve sinema oyuncusu Selim Erdoğan (46), ‘Uyuşturucu madde üretimi ve satışı’ suçundan yargılandığı davada 11 yıl 8 ay hapis cezası aldı. Kararın kesinleşmesi ile birlikte Erdoğan 6 yıl 7 ay 20 gün tutuklu kalacak. Mahkemenin gerekçeli kararına göre, Erdoğan’ın evinde, hassas terazi, termometre ve esrar öğütme cihazı bulundu. Halen tutuklu olan Erdoğan, uyuşturucu kullandığını kabul etti ancak ticaretini yapmadığını söyledi.

2.01.2018Gündem
Mersinde Aralık ayında termometreler 17 dereceyi gösterdi

Mersin'de Aralık ayında termometreler 17 dereceyi gösterdi

TÜRKİYE’nin bazı bölgelerinde hava sıcaklıkları sıfırın altına düşerken, Mersin’de bahardan kalma günler yaşanıyor.

27.12.2017Gündem
Dondular Termometreler - 15i gördü

Dondular! Termometreler - 15'i gördü

Erzurum'da kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle bina çatılarında buz sarkıtları oluştu, araba ve evlerin camları buz tuttu

25.11.2017Gündem
Lisede civa paniği Çok sayıda öğrenci hastaneye kaldırıldı

Lisede civa paniği! Çok sayıda öğrenci hastaneye kaldırıldı

 Başkentte bir lisede civadan zehirlenen 16 öğrenci, 5 öğretmen ve 3 hizmetli tedavi altına alındı.

2.11.2017Gündem
Piyanist Tomris Öziş’ten 35 yıl sonra ‘merhaba’

Piyanist Tomris Öziş’ten 35 yıl sonra ‘merhaba’

1950’lerde Almanya’da eğitim gören, 1970’lerde Amerika’da konserler veren İzmirli piyanist Tomris Öziş gözlerini kaybetmesi gündeme gelince 47 yaşında sahneden çekilmişti. Radyoda dinleyen İdil Biret’in merakı ve ısrarı sayesinde, yıllar sonra Öziş’in konser kayıtları İdil Biret Arşivi’nce beş CD’de yayımlandı. Öziş “İdil Hanım’dan başkası istese asla izin vermezdim” diyor.

7.09.2017Kitap Sanat
Rus petrolünün kalbine girdik

Rus petrolünün kalbine girdik

Bir yanda petrol fiyatlarında yaşanan düşüş, diğer yanda Amerika’nın sıkılaştırdığı yaptırımlar derken Rusya’nın petrol devleri zorlu bir dönemden geçiyor. Ancak buna rağmen petrol sahalarında üretim devam ediyor. Rusya’nın Sovyetler Birliği döneminden sonra keşfedilen en büyük petrol sahasını yerinde gördük.

14.08.2017Ekonomi
İmkanı yok diye buzdolabından yaptı 22 yaşında işini kurdu...

İmkanı yok diye buzdolabından yaptı! 22 yaşında işini kurdu...

Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde yaşayan Yusuf Altundal, imkanı olmadığı için kuluçka makinesi alamayınca hurdacıdan temin ettiği buzdolabını kuluçka makinesine dönüştürdü. Evinde yumurtalardan civciv çıkarıp yetiştiren Altundal'ın hedefi kuluçka makinesini daha da geliştirmek. Altundal, "50 liraya aldığım eski ve bozuk buzdolabından 18 günde 270 civciv alabiliyorum" dedi.

5.08.2017Ekonomi
Şeytan alarmı

Şeytan alarmı

AVRUPA’nın güneyi ‘Lucifer’ (Şeytan) adı verilen sıcak hava dalgası nedeniyle kavruluyor. Birçok güney Avrupa ülkesinde hava sıcaklıkları 40 derecenin üstüne çıktı.

4.08.2017Dünya
Sıcak havalara dikkat... İşte öneriler

Sıcak havalara dikkat... İşte öneriler

Kuzey Afrika üzerinden gelecek etkili sıcak havaya karşı kalp ve damar rahatsızlığı ile kronik hastalıkları bulunanların, kilolu ve aşırı zayıf kişilerin dikkatli olması gerekiyor. Bu yıl geçen senenin yazından daha sıcak geçecek. Cuma gününden itibaren hava sıcaklıkları ortalamanın 10 derece üstünde çıkıyor. Uzmanlardan önemli uyarılar var: "Açık renk ve bol elbiseler giymeyi tercih edin. Vücudunuzla elbise arasında hava boşluğu olsun. Şapkasız ve gözlüksüz kesinlikle dışarı çıkmayın." Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyarılarının ardından İstanbul’da bugün termometreler 39 dereceye gösterdi.

29.06.2017Gündem
Kaçak elektriğe çekirge ve robotla müdahale

Kaçak elektriğe çekirge ve robotla müdahale

UEDAŞ Genel Müdürü Efe, elektrik kaçak kullanımına “çekirge” ile müdahale ettiklerini, "deniz altı robotu" projesini bu yıl tamamlamayı planladıklarını söyledi.

11.01.2017Ekonomi
Meteorolojiden İstanbul için uyarı

Meteoroloji'den İstanbul için uyarı

Cuma gününden itibaren İstanbul’da etkisini sürdüren kar yağışı bu gece de devam etti. Kar yağışıyla beraber sabah saatlerinde hava sıcaklığında da büyük düşüş yaşandı. Gaziosmanpaşa Meydanı’nda bulunan termometre saat 04.47’de -4 dereceyi gösterdi. Mahalle aralarındaki araçların üstlerinin tamamen karla kaplandığı gözlenirken, yol kenarlarında ise park edilmiş çok sayıda araç olduğu görüldü. Öte yandan Büyükşehir Belediyesi de yaşanabilecek kazalara karşı tüm sürücüleri önlem almaya davet ederek, gece boyunca uyarılarına devam etti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi'nin (AKOM) uyarısına göre, yoğun ve kuvvetli kar yağışının bugün ve yarın da etkili olması bekleniyor.

9.01.2017Haber
Meteorolojiden İstanbul için uyarı

Meteoroloji'den İstanbul için uyarı

Yurt genelinde kar yağışı etkili olmaya devam ediyor.Son meteorolojik verilere göre İstanbul'da yağışlar kar ve karla karışık yağmur şeklinde perşembe gününe kadar devam edecek.

9.01.2017Gündem
Almanya’da kışın en soğuk günü yaşandı

Almanya’da kışın en soğuk günü yaşandı

Almanya’da bu kışın en soğuk günü yaşandı. Bavyera’da hava sıcaklığı -26 derece olarak ölçüldü.

7.01.2017Dünya
İşte 3 G: Gar, gış, gıyamet ...Ve dördüncü G: Gaz

İşte 3 G: Gar, gış, gıyamet ...Ve dördüncü G: Gaz

GERİDE bıraktığımız hafta, soğuk hava tüm yurtta etkisini gösterdi. Antalya’ya 23 yılın ardından ilk kez kar düştü. Kars, Ardahan ve Erzurum’da termometre eksi 22’yi gördü. Bu soğuk havalar, siyasete de damgasını vurdu, özellikle de illerdeki yöneticilerini sık sık Ankara’ya toplantıya davet eden AK Parti yönetimini etkiledi.

24.12.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Köpeklerde veteriner fobisi

Köpeklerinin veteriner korkusu, birçok köpek sahibinin ortak problemidir.

30.04.2018

Katlama sanatı

Bu kış için anahtar kelime: ‘Layering’ yani kat kat giyinme. Farklı desenleri, değişik malzemelerle buluşturan bu tarza bakalım...

20.10.2017

600 bin adım

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Adalet Yürüyüşü”nün, Türkiye’nin siyasi tarihinde unutulmayacak önemli siyasi eylemlerden biri olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden, en azından bir gününü izlemek istedim.

30.06.2017

Seyahatte standart önlemler

Seyahate nereye giderseniz gidin, alabileceğiniz bazı standart önlemler var. İdeali, seyahatinizden 4-6 hafta önce seyahat sağlığı merkezine gidip danışmanlık hizmeti almanız. Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü seyahat sağlığı merkezlerinden bu hizmeti ücretsiz veriyor.

16.03.2017

Gezginler dikkat! Bunları yapmadan sakın seyahate çıkmayın!

Seyahate nereye giderseniz gidin, alabileceğiniz bazı standart önlemler var. İdeali, seyahatinizden 4-6 hafta önce seyahat sağlığı merkezine gidip danışmanlık hizmeti almanız. Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü seyahat sağlığı merkezlerinden bu hizmeti ücretsiz veriyor.

15.02.2017

Hohlasan gök buğulanacaktı

“Öyle güzel ki ölürüm artık

8.01.2017