EKSTRA
MENÜ
Arşiv
Etiketler

Terleme

Terleme ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Terleme haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.496 Terleme haberi bulunmuştur.

Terleme Haberleri

Kara dul ısırdı, öldü

Kara dul ısırdı, öldü

İzmir'in Urla İlçesi'nde tarlada ‘‘Karadul’’ diye bilinen örümceğin ısırdığı 8 yaşındaki Osman Balcı, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. İlk müdahaleyi yapan doktorlar, tedavinin doğru olduğunu savunurken Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Zehir Merkezi Müdürü Prof. Dr. Yeşim Tunçok, ‘‘Bu örümcek Tarantula cinsinden bile zehirli. Müdahale de yanlış yapılmış’’ dedi.

10.07.2002Gündem
Yoğun tempo dev adamları yordu

Yoğun tempo 'dev adamlar'ı yordu

14. Dünya Erkekler Basketbol Şampiyonası'na hafta başından itibaren kondisyon ağırlıklı çalışmalarla yoğun bir şekilde hazırlanan (A) Milli Takım'ın bugünkü antrenmanında Asım Pars ve Hakan Kösedağ fenalaştı.

12.07.2002Basketbol
Sık sık duş alın

Sık sık duş alın

İstanbul'da yüzde 80'i bulan nem oranı ve zaman zaman 30 derecenin üzerine çıkan hava sıcaklıkları bunaltıyor. Doktorlar sık sık ılık su ile duş alınmasını öneriyor.

15.07.2002Gündem
Evcil hayvanlar da sıcaktan etkileniyor

Evcil hayvanlar da sıcaktan etkileniyor

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Veteriner Fakültesi İç Hastalıklar Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Tamer Dodurka, sıcak havaların insanların yanı sıra evcil hayvanları da olumsuz etkilediğini bildirdi.

18.07.2002Gündem
Sıcaklar Urfada 4 can aldı

Sıcaklar Urfa'da 4 can aldı

Şanlıurfa'nın Viranşehir İlçesi'nde, 20 günde aşırı sıcaklar nedeniyle kalp krizi geçiren 4 kişi yaşamını yitirdi. Viranşehir Sağlık Grup Başkanı Dr. Halil İbrahim Köran, 1-20 Temmuz tarihleri arasında Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne getirilen, yaşları 58 ile 65 arasında değişen 4 kişinin aşırı sıcaklara bağlı olarak kalp krizi geçirip öldüğünü söyledi.

21.07.2002Gündem
Şifalı besinler

Şifalı besinler

Dünya doğaya dönüyor. Avrupa ve Amerika´da insanlar, bilinçli beslenme sayesinde, ameliyatlara gerek kalmaksızın yaşlanmayı geciktiriyor ve bazı sağlık sorunlarını kolayca bertaraf ediyorlar. Rafine edilmiş pirinçten, beyazlatılmış şekerden uzak duruyorlar.

25.07.2002Kelebek
Sıcaklar termal stres yaratıyor

Sıcaklar 'termal stres' yaratıyor

Yaz aylarında, sıcak ortamlarda kalan kişilerde, vücutta biriken ve dışarı atılamayan ısıdan dolayı ''termal stres'' rahatsızlığının görülebileceği, artan vücut ısısına önlem almak ve kaybolan enerjiyi kazanmak için beslenmeye ayrı bir özen göstermek gerektiği belirtildi.

15.08.2002Gündem
Sıcaktaki Tehlike: Termal Stres

Sıcaktaki Tehlike: "Termal Stres"

Yaz aylarında, sıcak ortamlarda kalan kişilerde, vücutta biriken ve dışarı atılamayan ısıdan dolayı "termal stres" rahatsızlığının görülebileceği, artan vücut ısısına önlem almak ve kaybolan enerjiyi kazanmak için beslenmeye ayrı bir özen göstermek gerektiği belirtildi.

İşsizlik kaygısı

İşsizlik kaygısı

Günümüzde, işsizlik sorunu ülkelerin sosyo-ekonomik gelişmişlik düzeylerine bağlı olarak farklılık gösterse de, tüm ülkelerin bir numaralı sorunu olmaya devam etmektedir. Bu durum; Türkiye'de, yaşanan ekonomik krize ve hızlı nüfus artışına bağlı olarak temelde yapısal bir işsizlik boyutunda kendini göstermekte olup sadece işini kaybedenleri değil, bir işe sahip olanları da etkilemektedir.

19.08.2002Gündem
Ani ısı değişimine dikkat

Ani ısı değişimine dikkat

Aşırı sıcaklar ile soğuk havanın hızlı değişimine vücudun uyum sağlayamadığı ve soğuk algınlığı şikayetlerine yol açtığı bildiriliyor. Uzmanlar, ayrıca klimaların da soğuk algınlığı şikayetlerini artırdığına dikkat çekiyor.

20.08.2002Gündem
Endişeniz belki de hastalık işaretidir

Endişeniz belki de hastalık işaretidir

Anksiyete yani 'kronik endişe'yi kapak yapan Time dergisi, hastalığın beş ana belirtisine yer verdi. Bu beş belirtiden biri bile sizde varsa hemen doktora gidin

Aşırı terlemeye ameliyat tedavisi

Aşırı terlemeye ameliyat tedavisi

Her yüz kişiden birinin derdi olan aşırı terleme, gerektiğinde cerrahi yöntemlerle gideriliyor.

6.10.2002Kelebek
Aşırı terlemeye ameliyat tedavisi

Aşırı terlemeye ameliyat tedavisi

Her yüz kişiden birinin derdi olan aşırı terleme, gerektiğinde cerrahi yöntemlerle gideriliyor.

Müzik dinleyin,hepsi geçecek

Müzik dinleyin,hepsi geçecek!

Son günlerde kendinizi kötü mü hissediyorsunuz? Hayatınızda herşey ters gidiyor,aşırı sinirlisiniz, durup dururken ağlamaya başlıyorsunuz, ya da sebepsiz yere kalp çarpıntıları çekiyorsunuz... Kime ya da neye karşı olduğunu bilmediğniiz bir öfke duyuyorsunuz. Bütün bunların nedeni stres. Korkmayın, müzik dinlerseniz hepsi geçecek.

15.10.2002Gündem
Rusyanın kimyasal silahı stoku: 32 bin ton

Rusya'nın kimyasal silahı stoku: 32 bin ton

Çeçenlerin Moskova'daki tiyatroda 3 gün süren eylemi kanlı sona ermedi ama yine de onlarca rehine hayatını kaybetti. Uzmanların ve tanıkların ifadelerine göre Rusya operasyonda kimyasal gaz kullandı. İlk kez İkinci Dünya Savaşı'nda kullanılan kimyasal silahların bazıları öldürücü bazıları da sakat bırakıyor. Rusya Ordu Donanım Ajansı'nın açıklamasına göre Rusya'nın elinde halen 32 bin ton öldürücü gaz bulunuyor...

28.10.2002Dünya
Ecstasy kullanımı patladı

Ecstasy kullanımı patladı

Türk filmleriyle zihinlere kazınan diskotek görüntüleri değişiyor. Alkolün etkisiyle çılgınca danseden, gözleri çizgileşmiş ve bir o yana bir bu yana yalpalayan gençlerin yerini güneş gözlüklü, kendinden emin duruşlu, olduğu yerde ritmik hareketler yapan yeni bir tür gece insanı alıyor.

23.11.2002Gündem
Kadınların Ortak Derdi: Sistit

Kadınların Ortak Derdi: "Sistit"

Kuşkusuz tüm kadınların ortak sağlık sorunlarından biri de sistit. Günlük yaşamda yarattığı sıkıntılar bir yana zamanında tedavi edilmezse böbreklerde kalıcı hasarlara yolaçabiliyor...

Yazar Sonuçları

Aşırı sıcaklara dikkat

BİRKAÇ ay önce soğukta titrerken sıcak yaz günlerini hasretle bekliyorduk. Ancak, termometrenin gösterdiği rakamın yüksekliği dışında, bu günlerde esinti olmaması ve aşırı nem sıcakları çok tehlikeli hale getiriyor.

16.07.2002

Menopozda hormon tedavisi

CUMA günkü yazımda, menopoz döneminde östrojen ve progesteron hormonlarını bir arada kullanan kadınlarda meme kanseri riskinin arttığını ortaya koyan çalışmayı ele almıştım.

21.07.2002

Açlığa dayanamıyorum

25 yaşında bir gencim. Açlık hissine dayanamıyorum. Acıktığım zaman ellerim titriyor, halsizlik, çarpıntı oluyor ve soğuk soğuk terliyorum.

4.08.2002

Kilo vermekle su kaybını birbirine karıştırmayın

Obezite danışmanı Dr. Haluk Saçaklı, arkadaşımız Yener Süsoy'a insanların kilo verme konusundaki ‘‘sabırsızlıklarından’’ yakındı ve bilinçle bilgi olmadan hiçbir şeyin ‘‘incelmeyeceğini’’ belirtti.

6.08.2002

Peki siz nasıl bir seçmensiniz?

SEÇİMDEN kaçanlar ile uğraştık, beğenmediğimiz siyasiyi yerden yere vurduk, beğendiğimizi gizli açık övdük.

28.10.2002

Anjiyo olmazsam ne olur?

BEN 65 yaşındayım. Bir yıl kadar önce sol göğüs ağrısı ve soğuk terleme ile yoğun bakıma kaldırıldım.

7.11.2002

Terleme ve kötü kokudan yakınan okurlarınıza

Sevgili Güzin Abla, köşenizi devamlı olarak takip ediyorum. Zaman zaman vücudundaki aşırı terleme ve kötü kokulardan yakınan okurlarınız olduğunu okuyorum.

11.11.2002